شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
بهداشت و درمان
توسعه گردشگری سلامت در اولویت بودجه ۹۹
ایرنا / ۵۷ دقیقه قبل / سیاسی
توسعه گردشگری سلامت در اولویت بودجه ۹۹
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت بزرگی که در حوزه گردشگری سلامت برای رشد اقتصادی، اشتغالزایی و ارائه خدمات سلامت به بیماران خارجی وجود دارد، توسعه این حوزه در اولویت بودجه ۹۹ قرار می‌گیرد.
  سلامت  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بهداشت و سلامت
چرا وزارت بهداشت در برابر کاهش هزینه‌های درمان بیماران مقاومت می‌کند؟
شفقنا / ۲ ساعت قبل / ...
چرا وزارت بهداشت در برابر کاهش هزینه‌های درمان بیماران مقاومت می‌کند؟
شفقنا- تغییر نظام پرداخت کنونی کشور بر اساسFee For Service است که معایب زیادی از جمله خدمات القایی، دور کردن پزشکان از اشتغال در مناطق حاشیه‌‌ شهرها و بالا رفتن هزینه‌های درمان بیماران دارد. ایلنا نوشت: نظام پرداخت حقوق در نظام سلامت کشورها یکی از مباحث محل مناقشه در کشورهای مختلف است. تاکنون ۶ روش بابت نظام پرداخت تعریف شده […]
  حاشیه نشینان  کاهش هزینه های درمان  هزینه های درمانی  وزارت بهداشت
نمکی: موقوفات حوزه بهداشت نیازمند متولی واحد است
ایرنا / ۱۷ ساعت قبل / اجتماعی
نمکی: موقوفات حوزه بهداشت نیازمند متولی واحد است
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت، موقوفات حوزه بهداشت و درمان به متولی واحدی نیازمند است تا بتوان در مواقع لزوم، به آسانی تصمیم‌گیری کرد.
  معاونت بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه  سعید نمکی  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
لزوم تعیین تکلیف موقوفات بلاتکلیف حوزه بهداشت و درمان
ایسنا / ۱۷ ساعت قبل / بهداشت و سلامت
لزوم تعیین تکلیف موقوفات بلاتکلیف حوزه بهداشت و درمان
وزیر بهداشت در نشستی با رییس و مسئولین سازمان اوقاف و امور خیریه، بر لزوم تعیین تکلیف موقوفات بلاتکلیف حوزه بهداشت و درمان تاکید کرد.
  وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
کاهش آسیب‌های اجتماعی در گرو آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس
ایسنا / ۲۶ ساعت قبل / اجتماعی
کاهش آسیب‌های اجتماعی در گرو آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس
فرماندار شهرستان فیروزکوه کاهش آسیب‌های اجتماعی را در گرو آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس و توانمندسازی دانش آموزان خواند و افزود: در قالب کار مشترکی میان شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش شهرستان، کاهش آسیب‌ها میان جامعه دانش آموزی در دستور کار قرار گرفته است.
  فرمانداری فیروز کوه  آسیب‌های اجتماعی  آموزش و پرورش  بهداشت و درمان
تابناک / ۲ روز قبل / ...
بازدید وزیر بهداشت از مناطق سیل‌زده چابهار
سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از مناطق سیلزده چابهار و بررسی آخرین وضعیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بر تامین آب آشامیدنی و بازگشایی راه‌ها روستایی برای امدادرسانی تاکید کرد و عملیات اجرایی ساخت ۳۳ پایگاه اورژانس در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.
روزنامه اعتماد / ۲ روز قبل / ...
بیماری آلزایمر را جدی بگیریم
دمانس مجموعه‌ای است از بیماری‌ها و به صورت کلی می‌توان گفت دمانس یک سندرم است. هر سندرمی متشکل از علائم و نشانه‌های مختلف است و این مجموعه سندرم دمانس خود به بیماری‌های دیگری انشقاق پیدا می‌کند که مهم‌ترین آنها بیماری آلزایمر است. دمانس را بیماری از بین رفتن و اختلالات ذهنی می‌دانند که طی این بیماری، مشکلی در سیستم ذهنی فرد به وجود می‌آید و خود را در یادآوری و دیگر فعالیت‌های ذهن، شناخت و حافظه نشان می‌دهد. آلزایمر گسترده‌ترین بخش سندرم دمانس است و افراد بسیاری که به دمانس مبتلا می‌شوند، به بیماری آلزایمر هم مبتلا می‌شوند. پیش‌بینی شده که بیماری آلزایمر به‌طور کلی در سن 65 سال خود را نشان می‌دهد و حدود 40درصد …
خطراتی که پس از فروکش سیل در انتظار مردم است
رویداد 24 / ۲ روز قبل / اجتماعی
خطراتی که پس از فروکش سیل در انتظار مردم است
مشاور معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر در استان سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند و خطر افزایش عقرب و مارگزیدگی و بیماری‌های تنفسی، پوستی و گوارشی بعد از فروکش سیل وجود دارد.
  سیل  سیل سیستان و بلوچستان
افزایش حیوان گزیدگی، بیماری‌های پوستی و گوارشی پس از فروکش سیل
ایرنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
افزایش حیوان گزیدگی، بیماری‌های پوستی و گوارشی پس از فروکش سیل
تهران - ایرنا - مشاور معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از ۲۰۰ هزار نفر در استان سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند و خطر افزایش عقرب و مارگزیدگی و بیماری‌های تنفسی، پوستی و گوارشی بعد از فروکش سیل وجود دارد.
  بیماری های واگیردار  سیل  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بارندگی و سیل در سیستان و بلوچستان
اجرای دوباره طرحی شکست‌خورده، این بار در تامین اجتماعی؛  مراکز درمانی کارگران به تسخیر پزشکان درخواهد آمد
روزنامه توسعه ایرانی / ۳ روز قبل / بهداشت و سلامت
اجرای دوباره طرحی شکست‌خورده، این بار در تامین اجتماعی؛ مراکز درمانی کارگران به تسخیر پزشکان درخواهد آمد
طرح جدید اداره بیمارستان‌ها در تامین اجتماعی مبتنی بر نوعی خودگردانی یا واگذار کردن مدیریت امور مالی و درمانی به مدیریت و هیات مدیره بیمارستان‌هاست. به نظر می‌رسد طرح ناموفق مدیریت خودگردان بیمارستان‌ها که پیش از این در مجموعه وزارت بهداشت و بیمارستان‌های دولتی به اجرا رسید و نتیجه‌ای جز افزایش خدمات القائی درمان، بالا رفتن هزینه‌های درمان و افت کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی نداشت، قرار است این بار به عنوان یک الگو در مراکز ملکی تامین اجتماعی که تنها مرجع ارائه خدمات درمانی رایگان به کارگران هستند، مورد استفاده قرار گیرد.
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
رویداد
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد: احتمال افزایش موارد نوع‎ B ‎ویروس آنفلوآنزا در هفته‌های آینده [شهروند] رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تشریح مشخصه‌های نوع‎ B ‎ویروس ‏آنفلوآنزا می‌گوید این ویروس هنوز به حالت همه‌گیر درنیامده است: «اما این احتمال را می‌دهیم که در ‏هفته‌های آینده موارد بیماری افزایش یابد‎.» ‏محمدمهدی گویا در واکنش به اخباری درباره موج دوم آنفلوآنزای فصلی با نوع‎ B ‎ویروس، توضیح داد: ‏‏«زمانی که صحبت از موج آنفلوآنزا می‌کنیم، منظورمان نوع ویروس است. همان‌طور که قبلا هم متذکر ‏شده بودیم، در موج اول این بیماری طی دو ماه …
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اجتماعی
عفونت‌های بیمارستانی؛ مهم‌ترین عامل مرگ بیماران
معاون درمان وزارت بهداشت یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر در برخی بیمارستان‌های کشور را عفونت بیمارستانی و ماندگاری طولانی بیمار در بیمارستان دانست و در عین حال گفت:
  بیمارستان  درمان  سیستم ایمنی  مرگ  وزارت بهداشت
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
مرگ 4تَن در سیلاب جنوب شرق
به گزارش میزان، رئیس ﻣﺮﻛﺰ ﻫﺪاﻳﺖ ﻋﻤﻠﻴﺎت ﺑﺤﺮان وزارت ﺑﻬﺪاﺷﺖ، از فوت ۴ نفر در مناطق سیل‏زده خبر داد و گفت: اورژانس با آمادگی کامل در خدمت هموطنان‏مان است و اوضاع تحت کنترل نیرو‌های امدادی است. مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به اقدامات انجام‏شده از سوی اورژانس در مناطق سیل‏‏زده گفت: انتقال ۶۱ مادر بارداری پرخطر از مناطق آسیب‏دیده به مراکز درمانی و بهداشتی و مناطق امن و اعزام ۱۷ مصدوم، بیمار و مادر باردار پرخطر توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی، اهم اقدامات حوزه سلامت در جنوب سیستان و بلوچستان بوده است. وی با بیان اینکه فوت ۲ نفر یک سرباز و یک زن در اثر غرق‏شدگی و دیگری ریزش آوار در شهرستان کنارک گزارش شده است، افزود: ۲ فوتی نیز در هرمزگان داشته‌ایم. سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه …
تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی بخش پزشکی در فارس
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی بخش پزشکی در فارس
معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که بخشی از طرح‌های تولید تجهیزات و وسایل مصرفی حوزه بهداشت و درمان که امسال به عنوان طرح‌های اقتصاد مقاومتی ثبت شده بود، به مرحله تولید و بهره‌برداری رسیده است.
  استانی-علمی و آموزشی  دانشگاه علوم پزشکی شیراز  سازمان برنامه و بودجه  اقتصاد مقاومتی
پسماندهای پزشکی قابلیت انفجار دارند
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
پسماندهای پزشکی قابلیت انفجار دارند
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: به پسماندهای عفونی و زیان‌آور بیمارستانی که به دلیل بالا بودن حداقل یکی از خواص خطرناک از قبیل سمیّت، بیماری‌زایی، قابلیت انفجار یا اشتعال و خورندگی دارند پسماندهای پزشکی گفته می‌شود.
  سازمان محیط زیست  پسماند  سازمان نظام پزشکی  سازمان محیط زیست ایران  استانی-شهرستانها  زباله
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
مراسم گرامیداشت شهادت سردار دلها سرباز ولایت سپهبد حاج قاسم سلیمانی
تبریز – ماهان فلاح: همزمان با شور عاشورایی در سراسر ایران اسلامی مراسم گرامیداشت شهادت سردار دلها، سرباز ولایت، سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور دلدادگان طریق سرخ شهادت در نماز خانه شهدای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی برگزار شد.اسلامی، مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت: به مناسبت شهادت سردار پرافتخار سپاه اسلام، سرباز ولایت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در حمله تروریستی و ناجوانمردانه آمریکای جنایتکارمراسم گرامیداشت آن شهید عظیم الشان همگام با شورعاشورایی در سراسر ایران اسلامی با حضور مدیریت، مسئولین و آحاد کارکنان بسیجی و ولایتمدار این منطقه، سردار عباسقلی زاده جانشین فرمانده سپاه عاشورا، روحانیت و ائمه جماعات، …
زنجیره توزیع تجهیزات پزشکی شفاف شود
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اجتماعی
زنجیره توزیع تجهیزات پزشکی شفاف شود
نایب‌رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: از مسوولان اداره تجهیزات پزشکی می‌خواهیم در راستای شفافیت،
  بانک مرکزی  تجهیزات پزشکی  سرمایه  کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  واردات
ببینید | نمکی: بد است من وزیر از اخبار تلویزیون بشنوم هواپیمای اوکراینی چرا سقوط کرده
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / سیاسی
ببینید | نمکی: بد است من وزیر از اخبار تلویزیون بشنوم هواپیمای اوکراینی چرا سقوط کرده
سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان از اعضای کابینه به دلیل بی‌خبری از ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی گلایه کرد.
  سعید نمکی  سقوط هواپیمای اوکراینی  وزارت بهداشت
تلاش وزارت بهداشت برای به حداقل رساندن کاهش بار مراجعه بیماران
ایرنا / ۴ روز قبل / اجتماعی
تلاش وزارت بهداشت برای به حداقل رساندن کاهش بار مراجعه بیماران
تهران- ایرنا - معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دوره اخیر تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شود با کاهش بار مراجعه کمتری نسبت به سال ۹۱ مواجه شویم و در تلاش هستیم این کاهش را به صفر یا حداقل ممکن برسانیم.
  بهداشت  سلامت  وزارت بهداشت  سازمان جهانی بهداشت  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  ایرج حریرچی
۶۷ هزار ویزیت تخصصی در زندان‌های کشور انجام شد
ایرنا / ۴ روز قبل / اجتماعی
۶۷ هزار ویزیت تخصصی در زندان‌های کشور انجام شد
سنندج‌ - ایرنا - مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندان‌های کشور گفت:‌ سال گذشته یک میلیون و ۶۰۰ هزار ویزیت عمومی و ۶۷ هزار ویزیت تخصصی از سوی پزشکان مستقر در زندان‌ها به زندانیان کشور ارائه شد.
  کردستان  سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور  بهداشت و سلامت  بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
وزیر بهداشت بودم و از تلویزیون خبر را شنیدم
دیدارنیوز / ۴ روز قبل / ...
وزیر بهداشت بودم و از تلویزیون خبر را شنیدم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتقاد تلویحی نسبت به برخی اتفاقات اخیر، بر لزوم پیگیری تحقیقات بین رشته‌ای تاکید کرد و گفت: ما گاهی در وزارت بهداشت و نهادهای دیگر جزیره‌ای عمل می‌کنیم.
نتیجه آزمون استخدامی وزارت بهداشت اعلام شد
ایرنا / ۵ روز قبل / دانشگاه/آموزش‌وپروش
نتیجه آزمون استخدامی وزارت بهداشت اعلام شد
تهران- ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار نتیجه اولیه هفتمین آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایگاه اینترنتی این سازمان خبرداد.
  آزمون استخدامی  سازمان سنجش آموزش کشور  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
ابعاد زنگ خطر نمکی | آمار رسمی وزارت بهداشت درباره جمعیت دچار اختلال روانی در ایران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
ابعاد زنگ خطر نمکی | آمار رسمی وزارت بهداشت درباره جمعیت دچار اختلال روانی در ایران
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۸ تا ۲۰ درصد از جمعیت کشور دچار یکی از اختلالات روانی مثل افسردگی یا اضطراب هستند.
مراکز درمانی در مضیقه؛ مردم گرفتار گرانی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بهداشت و سلامت
مراکز درمانی در مضیقه؛ مردم گرفتار گرانی
ابلاغ تعرفه‌های پزشکی همواره یکی از موضوعات بحث‌برانگیز حوزه بهداشت و درمان کشور بوده است.
  پول  تعرفه های پزشکی  حوزه بهداشت و درمان  درآمد  گرانی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
رشد سالانه ۱۳ درصدی بازار جهانی نرم‌افزارهای سازمانی
نرم‌‌افزارهای حوزه خدمات بهداشت و درمان که در بیمارستان‌ها و دیگر مراکز مرتبط مورد استفاده قرار می‌گیرند، با هدف مدیریت داده‌های بالینی و غیربالینی ارائه می‌شوند. این نرم‌‌افزارها در تهیه سوابق الکترونیکی بیمار برای بازیابی و ذخیره آنها کاربرد فراوان دارند. این قبیل نرم افزارها همچنین در تامین امنیت، مدیریت و تحلیل اطلاعات در صنعت بهداشت و درمان هم کمک می‌کنند و بخش بزرگ داده‌های تولید شده در این عرصه می‌توانند به جای آنکه به‌صورت دستی تحلیل شوند، از طریق این پلتفرم‌ها به‌صورت کاربردی‌تر ارائه شوند. براساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی مارکت ریسرچ فیوچر بازار جهانی نرم افزارهای سازمانی در صنعت بهداشت و درمان بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ میلادی میانگین رشد سالانه ۱۳ درصدی را تجربه می‌کنند …
باید مسببان حادثه سقوط هواپیما مجازات شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
باید مسببان حادثه سقوط هواپیما مجازات شوند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری جدی و همه جانبه موضوع سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی برای روشن‌تر شدن حقایق برای مردم و خانواده‌های داغدار شد.
  استانی-سیاسی  سقوط هواپیمای اوکراینی  نماینده سمنان  کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
جزئیاتی از تماس تلفنی وزیر بهداشت با سردار سلیمانی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
جزئیاتی از تماس تلفنی وزیر بهداشت با سردار سلیمانی
جزئیاتی از تماس تلفنی وزیر بهداشت با سپهبد سلیمانی؛ فعلا نمی‌توان جزئیات برخی از خدمات «فرمانده» را رسانه‌ای کرد رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی با استفاده از ظرفیت‌هایی که در عرصه بین المللی وجود داشت همواره به مدد نظام سلامت می‌آمدند، گفت: حتی گاهی با یک تلفن وزیر بهداشت، سردار تمامی اقدامات لازم را انجام می‌دادند.
اجرای طرح رایگان غربالگری سرطان سینه در اردکان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
اجرای طرح رایگان غربالگری سرطان سینه در اردکان
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردکان از اجرای طرح رایگان غربالگری سرطان سینه جهت بانوان ۳۰ تا ۷۰ ساله در این شهرستان تا پایان ماه جاری خبر داد.
  استانی-اجتماعی  سرطان سینه  مرکز بهداشت  اردکان  غربالگری سرطان
برنامه‌ریزی برای تاسیس دانشگاه طب سنتی در کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / علمی و آموزشی
برنامه‌ریزی برای تاسیس دانشگاه طب سنتی در کشور
تهران-ایرنا -مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال برنامه‌ریزی برای تاسیس دانشگاه طب سنتی ایرانی هستیم و منتظریم وزارت بهداشت تمهیدات لازم در این زمینه مدنظر قرار دهد تا به نتیجه برسیم.
سناریوهای وزارت بهداشت درخصوص نحوه پرداخت‌ها به پرسنل
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / بهداشت و سلامت
سناریوهای وزارت بهداشت درخصوص نحوه پرداخت‌ها به پرسنل
 معاون درمان وزارت بهداشت گفت: رویکرد ما در پرداخت به پرسنل، بر اساس مشارکت و استفاده از نظر کارشناسانه و تجربیات همکاران به خصوص همکاران صف است.
  وزارت بهداشت
گرانی دندانپزشکی و جولان سنتی‌ها
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۹ / بهداشت و سلامت
گرانی دندانپزشکی و جولان سنتی‌ها
بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی وزارت بهداشت و درمان هر ایرانی در 35 تا 40 سالگی به‌طور میانگین 13 دندان خراب دارد و میزان پوسیدگی دندان‌ها در بین مردم سه برابر بیشتر از کشورهای توسعه‌یافته است. همچنین از هر 10 دانش‌آموز ایرانی، 9 نفر از مشکلات دندانی رنج می‌برند و پوسیدگی دندان کودکان ایرانی، دو برابر استانداردهای جهانی است.
۱۵ درصد درمان کشور بردوش سازمان تامین اجتماعی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
۱۵ درصد درمان کشور بردوش سازمان تامین اجتماعی است
بوشهر- ایرنا- معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: ۱۵ درصد از بار درمان کشور بردوش این سازمان است و وزارت بهداشت و درمان باید به همین میزان نقش آفرینی به تامین اجتماعی نگاه ویژه داشته باشد.
  سازمان تامین اجتماعی  وزارت بهداشت  بوشهر  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
معاون وزیر بهداشت:تحریم‌ها تاثیری در تامین دارو در کشور ندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
معاون وزیر بهداشت:تحریم‌ها تاثیری در تامین دارو در کشور ندارد
آبادان - ایرنا - معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان غذا و دارو گفت: توان و دانش علمی متخصصان داخلی در تولید دارو در کشور بسیار بالا است و تحریم‌ها تاثیری در تامین دارو ندارد.
  سازمان غذا و دارو  خوزستان  آبادان
مصدومیت ۷ نفر در زمین‌لرزه صبح امروز دشتستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
مصدومیت ۷ نفر در زمین‌لرزه صبح امروز دشتستان
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از مصدوم شدن ۷ نفر بر اثر زلزله بامداد امروز در دشتستان خبر داد.
  زلزله  مصدومیت  _بیمارستان  استانی-شهرستانها
زلزله برازجان هفت مصدوم داشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
زلزله برازجان هفت مصدوم داشت
بوشهر-ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان استان بوشهر گفت: بر اثر زمین لرزه بامداد امروز در حوالی شهر برازجان مرکز این شهرستان هفت نفر مصدوم شدند.
  بوشهر  حوادث طبیعی  دشتستان  برازجان  زلزله
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
مانور شیمیایی در تهران برگزار می‌شود
رئیس دبیرخانه ستاد پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری مانور شیمیایی در تهران با همکاری سازمان‌های ذی‌ربط در اواخر دی ماه خبر داد.به گزارش وزارت بهداشت، نفیسه میرکتولی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با نحوه مواجهه با حوادث شیمیایی بیان کرد: استانداری تهران با فعال‌‌سازی قرارگاه پرتویی، شیمیایی و زیستی استان تهران، درصدد است که آمادگی برای مواجهه با حوادث شیمیایی و مدیریت بحران در شرایط اضطرار را در مردم و سازمان‌های ذی‌ربط ایجاد کند. وی گفت:‌ در این راستا، مدیریت کارگروه سلامت، بهداشت و درمان با حوزه پدافند غیرعامل وزارت بهداشت است. برای ایجاد آمادگی بیشتر، مانوری در حال برنامه‌ریزی است که در اواخر دی ماه برگزار خواهد شد. سناریوی این مانور با موضوع پالایشگاه …
ناکارآیی در تشخیص گروه‌های هدف
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
ناکارآیی در تشخیص گروه‌های هدف
طرح تحول سلامت با سه هدف کاهش پرداختی از جیب مردم، عدالت در دسترسی به خدمات و ارتقای کیفیت خدمات در دولت یازدهم کلید خورد. در اجرای این طرح افرادی که تحت پوشش بیمه نبودند و گروه‌های مختلفی نظیر روستاییان و اقشار حاشیه‌نشین به‌صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم تحت پوشش قرار گرفتند و دولت هزینه سرانه بیمه این افراد را خود متقبل شد. با توجه به آن‌ که طی سالیان متمادی حق‌الزحمه پزشکان همراه با تورم افزایش نیافته بود و بعضی از آنها مبادرت به دریافت حق‌الزحمه‌ای بیش از مقدار مصوب قانون از بیمار می‌کردند، حق‌الزحمه پزشکان متناسب با تورم تعدیل شد و هرگونه دریافت وجه اضافی از بیمار غیرقانونی تلقی شده و با آن به شدت برخورد شد. حق‌الزحمه پرسنل نیز به‌صورت درصدی از حق‌الزحمه پزشک تعریف شد. در بحث عدالت در …
دستور روحانی به جهانگیری و وزیر بهداشت درپی درگذشت تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع سردار سلیمانی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
دستور روحانی به جهانگیری و وزیر بهداشت درپی درگذشت تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع سردار سلیمانی
رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در مراسم خاکسپاری سپهبد شهید قاسم سلیمانی در کرمان به معاون اول رئیس جمهور و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد تا سریعاً به وضعیت مصدومان و خانواده‌های بازماندگان رسیدگی نمایند.
  حسن روحانی  شهید سپهبد قاسم سلیمانی
وزیر بهداشت تعداد مصدومان حادثه کرمان را ۲۰۰ نفر اعلام کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
وزیر بهداشت تعداد مصدومان حادثه کرمان را ۲۰۰ نفر اعلام کرد
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد مصدومان حادثه کرمان را ۲۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: آمار دقیق فوتی‌های این حادثه هنوز مشخص نیست.
محفل معنوی انس با قرآن کریم در خاش برگزار شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
محفل معنوی انس با قرآن کریم در خاش برگزار شد
در گرامی داشت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مراسم معنوی انس با قرآن کریم در شبکه بهداشت و درمان خاش برگزار شد.
  محفل انس با قرآن  خاش  بهداشت  _شهید  شهادت سردار سلیمانی
شهریاری: رئیس جمهور باید شرمنده مردم استان سیستان و بلوچستان باشد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
شهریاری: رئیس جمهور باید شرمنده مردم استان سیستان و بلوچستان باشد
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از وضعیت استان سیستان و بلوچستان گفت که رئیس جمهور باید شرمنده مردم این استان باشد.
باید شرمنده باشید که می‌گویید به حدود 65 میلیون نفر یارانه معیشت می‌دهید/ با دیپلماسی لبخند هنوز مشکلات حقآبه سیستان را حل نکردید
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
باید شرمنده باشید که می‌گویید به حدود 65 میلیون نفر یارانه معیشت می‌دهید/ با دیپلماسی لبخند هنوز مشکلات حقآبه سیستان را حل نکردید
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از وضعیت استان سیستان و بلوچستان گفت که رئیس جمهور باید شرمنده مردم این استان باشد.
بیانیه اعضای کمیسیون بهداشت در پی درگذشت نماینده مردم ایرانشهر
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
بیانیه اعضای کمیسیون بهداشت در پی درگذشت نماینده مردم ایرانشهر
عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخصوص درگذشت محمدنعیم امینی فرد، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس را قرائت کرد.
  ایرانشهر  محمدنعیم امینی فرد
استعفای لاریجانی و چالش‌های پیش روی حق‌دوست
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۰-۱۷ / بهداشت و سلامت
استعفای لاریجانی و چالش‌های پیش روی حق‌دوست
باقر لاریجانی پس از 6 سال که عهده‌دار سمت معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود، در نامه‌ای به سعید نمکی، وزیر بهداشت استعفای خود را اعلام کرد. او که در دوران وزارت سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی معاونت آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت را برعهده داشت، در نامه‌ای علت استعفایش را بروز شرایط ویژه به دلیل بیماری همسرش و نیاز به مراقبت از وی اعلام کرده بود.
پیکر نماینده ایرانشهر به خاک سپرده شد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاسی
پیکر نماینده ایرانشهر به خاک سپرده شد
پیکر مرحوم محمد نعیم امینی‌فرد نماینده ایرانشهر امروز تشییع و در زادگاهش به خاک سپرده شد.
  کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  مجلس  ایرانشهر
۲۰ هزار پرونده در تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران تشکیل شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اجتماعی
۲۰ هزار پرونده در تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران تشکیل شد
شهرری ـ ایرنا ـ مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران گفت: ۲۰ هزار و ۸۷۰ فقره پرونده تخلفات کالا و خدمات، قاچاق کالا، ارز، بهداشت و درمان از ابتدای سال جاری تاکنون در این اداره تشکیل شد.
  شهرستان ری  کالای قاچاق  سازمان تعزیرات حکومتی
روایت وزیر بهداشت از تلاش‌های حاج قاسم برای ورود دارو به کشور
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اجتماعی
روایت وزیر بهداشت از تلاش‌های حاج قاسم برای ورود دارو به کشور
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی علاوه بر زمین‌گیر کردن تروریست‌ها و حذف آنها از منطقه، بسیار ما را حمایت کرد بدین‌ترتیب توانستیم از مسیرهای مختلف حلقه تحریم‌ها را بشکنیم تا مردم در خصوص بحث دارو و تجهیزات پزشکی با مشکل روبه‌رو نشوند. 
تخصیص ۲ میلیارد تومان اعتبار بهداشت و درمان به مناطق سیلزده لرستان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اجتماعی
تخصیص ۲ میلیارد تومان اعتبار بهداشت و درمان به مناطق سیلزده لرستان
خرم آباد - ایرنا -معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۲میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان مناطق سیلزده لرستان تخصیص یافت و به زودی پرداخت می شود.
  علوم پزشکی  سلامت روان  اعتبارات  سیل  لرستان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
محمد نعیم امینی‌فرد نماینده ایرانشهر درگذشت
روز گذشته علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام این خبر گفت که آقای امینی‌فرد در راه ایرانشهر به زاهدان به دلیل تصادف درگذشته است.رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفته که ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه ویتارا حامل نماینده مردم ایرانشهر و یک همراه، با خودروی پراید در منطقه جون‌آباد خاش، سرنشینان هر دو خودرو جان خود را از دست دادند.محمد نعیم امینی فرد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده ایرانشهر از استان سیستان و بلوچستان بود.
مطالبات وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی ظرف دو هفته پرداخت می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
مطالبات وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی ظرف دو هفته پرداخت می‌شود
جلسه بررسی مطالبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز(یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
  مطالبات وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی
دستورالعمل ادغام
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
دستورالعمل ادغام "طب ایرانی" در نظام سلامت کشور در حال نهایی‌شدن است
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به در دستور کار بودن نگارش دستورالعمل ادغام طب ایرانی در سطوح دوم و سوم ارائه خدمات نظام سلامت گفت: نتایج خوبی از این درمان تلفیقی حاصل شده است.
تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت درگذشت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / بهداشت و سلامت
تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت درگذشت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت دکتر محمد نعیم امینی فرد، نماینده ایرانشهر و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس را تسلیت گفت.
  وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی  مجلس شورای اسلامی
یک نماینده مجلس دهم در تصادف درگذشت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
یک نماینده مجلس دهم در تصادف درگذشت
ایسنا نوشت: محمد نعیم امینی فرد، عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس فوت کرد.
  مجلس دهم  کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
تلاش ۶ ساعته برای نجات مادر باردار در شهرستان میانه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
تلاش ۶ ساعته برای نجات مادر باردار در شهرستان میانه
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه از تلاش یک ساعته برای نجات مادر باردار در این شهرستان بعد از بارش شدید برف خبر داد.
  استانی-اجتماعی  دانشگاه علوم پزشکی تبریز  اورژانس
جلسه درخصوص مطالبات وزارت بهداشت با حضور معاون اول رئیس جمهور
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / عکس
جلسه درخصوص مطالبات وزارت بهداشت با حضور معاون اول رئیس جمهور
ایرنا - تهران - جلسه درخصوص مطالبات وزارت بهداشت و درمان روز یکشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و سعید نمکی وزیر بهداشت در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نمایندگان شورا در هیأت عالی تجدید نظر وزارت بهداشت ابقا شدند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / علمی و آموزشی
نمایندگان شورا در هیأت عالی تجدید نظر وزارت بهداشت ابقا شدند
رئیس جمهور با ابلاغ مصوبه‌ای، نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی را در هیأت عالی تجدید نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابقا کرد.
  رئیس جمهور اسلامی ایران  شورای عالی انقلاب فرهنگی  وزارت بهداشت
بیمارستان‌ها ملزم به تأمین وسایل درمانی  بیماران هستند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
بیمارستان‌ها ملزم به تأمین وسایل درمانی بیماران هستند
قائم مقام معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: وظیفه تأمین لوازم مصرفی برای درمان بیمار بستری شده بر عهده بیمارستان‌ها است و با بیمارستان‌هایی که بیمار را به بیرون از بیمارستان ارجاع دهند، برخورد می‌شود.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
"لاریجانی" مشاور عالی وزیر بهداشت شد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر باقر لاریجانی را به عنوان مشاور عالی خود در عرصه‌های مختلف نظام سلامت همچون شورای‌عالی اخلاق پزشکی، طرح تحول نظام آموزشی و کمیته کشوری بیماری‌های غیر واگیر منصوب کرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
رئیس‌جمهوری:
اجرای طرح‌های اقتصادی و عمرانی به ارزش ۱۹ هزار میلیارد تومان در استان اردبیل آغاز شد اردبیل - رئیس‌جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به ارزش ۵۱ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی و اقتصادی در استان اردبیل افتتاح شده و همچنین عملیات اجرایی ۱۹ هزار میلیارد تومان طرح نیز آغاز شد. حجت‌الاسلام حسن روحانی در پایان سفر یک روزه هیات دولت به استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این سفر طرح‌های خوبی افتتاح شد، افتتاح ترمینال فرودگاه ، سه سد که برای آب شرب و کشاورزی مردم حائز اهمیت است و ۲ کارخانه مهم کامیون‌سازی که یکی از افتخارات کشور است،  یک مرکز بسیار مهم در استان اردبیل که قادر است یک کامیون سنگین را با برند ایرانی چاپار تولید کند، اولین کامیون امروز پرده‌برداری شد که بدست مهندسان و کارگران ایرانی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
وجود ۲۵۰۰۰ نفر در لیست انتظار پیوند
سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در کشور انجام شد و قلب مردی ۳۴ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، برای پیوند به بیماری ۵۰ ساله به تهران منتقل شد.به گزارش ایسنا، ‌سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در کشور انجام شد که در این عملیات قلب مردی ۳۴ ساله که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، به مردی ۵۰ ساله و نیازمند پیوند قلب، در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران پیوند شد.مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در این باره گفت: این سیزدهمین انتقال هوایی قلب بود که با موفقیت انجام شد. در عین حال، دانشگاه‌های علوم پزشکی مختلف در حال پیوستن به این اقدام هستند تا انتقال هوایی عضو در کشور نهادینه شود. تاکنون از استان‌های یزد، گیلان، بوشهر و تبریز انتقال هوایی عضو انجام شده است. از استان‌های …
واکنش وزارت بهداشت به اظهارات رئیس انجمن بیماران تالاسمی | کمبود دارو باعث مرگ بیمار تالاسمی نمی‌شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
واکنش وزارت بهداشت به اظهارات رئیس انجمن بیماران تالاسمی | کمبود دارو باعث مرگ بیمار تالاسمی نمی‌شود
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اظهارات رئیس انجمن بیماران تالاسمی درباره کمبود داروهای این بیماران و مرگ تعدادی از آنها بر اثر کمبود دارو واکنش نشان داد. 
خداحافظی باقر لاریجانی از وزارت بهداشت
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
خداحافظی باقر لاریجانی از وزارت بهداشت
باقر لاریجانی طی نامه‌ای از سمت معاونت آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی استعفا داد.
عمل موفقیت‌آمیز پیوند قلب اهدایی از تبریز به تهران
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
عمل موفقیت‌آمیز پیوند قلب اهدایی از تبریز به تهران
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: قلب یک جوان 34 ساله تبریزی که دچار مرگ مغزی شده بود با موفقیت به فرد 59 ساله پیوند زده شد.
  درمان بیماری  قلب  مرگ  وزارت بهداشت  جوان
انتقال هوایی "قلب اهدایی یک جوان" از تبریز به تهران و انجام پیوند موفقیت‌آمیز
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
انتقال هوایی "قلب اهدایی یک جوان" از تبریز به تهران و انجام پیوند موفقیت‌آمیز
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: قلب یک جوان ۳۴ ساله تبریزی که دچار مرگ مغزی شده بود به صورت "هوایی" به تهران منتقل شد و در بیمارستان امام خمینی(ره) با موفقیت به فرد ۵۹ ساله پیوند زده شد.
وزارت بهداشت مسئول بیکاری بهیارانِ آموزش‌دیده نیست/ جهاددانشگاهی بدون استعلام از ظرفیت استخدامی، آزمون بهیاران را برگزار کرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
وزارت بهداشت مسئول بیکاری بهیارانِ آموزش‌دیده نیست/ جهاددانشگاهی بدون استعلام از ظرفیت استخدامی، آزمون بهیاران را برگزار کرد
ایلنا: معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه وزارت بهداشت مسئول بیکاری بهیاران آموزش‌دیده نیست، گفت: …
  سازمان برنامه و بودجه  جهاددانشگاهی  معاون درمان وزارت بهداشت  بهیاران  کمک پرستاران  قاسم جان‌بابائی
وزیر بهداشت: تاسیس داروخانه باید حساب شده باشد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
وزیر بهداشت: تاسیس داروخانه باید حساب شده باشد
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاسیس داروخانه باید حساب شده باشد و وزارت بهداشت موافق تاسیس بی‌رویه داروخانه نیست. داروخانه باید در مناطق مختلف توزیع شود تا مردم بتوانند در مدت زمان مشخصی خود را به آن برسانند.
  بهداشت  وزارت بهداشت  انجمن داروسازان ایران  داروخانه  سازمان غذا و دارو  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  سعید نمکی  سعید نمکی  دارو رسانی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
کارانه تیرماه امسال پرستاران به زودی پرداخت می شود
محمدرضا نیکبخت در همایش بزرگداشت روز پرستار عنوان کرد: در حال حاضر در زمینه پرداخت کارانه پرستاران در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور جلوتر حرکت می کنیم.وی اظهار کرد: از مجموعه معاونت درمان می خواهم تا زمان جلسه هیات امنا دانشگاه که سیزدهم بهمن ماه آینده برگزار می شود مشکلات پرستاران شرکتی را آمده کنند تا بتوانیم در این جلسه مجوز برطرف کردن برخی از آنها را اخذ کنیم.رئیس دانشگاه همچنین گفت: مطالعه، پژوهش و تلاش برای بروز کردن اطلاعات شغلی یکی از نیازهای اصلی شغل پرستاری است و بر این اساس آمادگی داریم برای انتشار مجله پرستاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان حمایت های مالی را انجام دهیم.نیکبخت با اشاره به خصوصیات بارز حضرت زینب(س) از جمله رضایت، صبر و شکر، عنوان کرد: حضرت زینب(س) نمونه ترین پرستار است …
ارائه سند ملی بیماری‌های نادر به شورای عالی بیمه سلامت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
ارائه سند ملی بیماری‌های نادر به شورای عالی بیمه سلامت
تهران- ایرنا- رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از ارائه سند ملی بیماری‌های نادر برای تصویب به شورای عالی بیمه سلامت و سپس در هیات دولت خبر داد.
  وزارت بهداشت  سلامت  بیمه سلامت  معاونت درمان وزارت بهداشت  بیماری ژنتیکی  بیماری  سازمان بیمه سلامت ایران  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  سعید نمکی  بهداشت و سلامت
چند درصد بودجه سال آینده به بهداشت و درمان اختصاص دارد؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
چند درصد بودجه سال آینده به بهداشت و درمان اختصاص دارد؟
معاون اول رئیس جمهور گفت: بیش از ۱۴ درصد سهم بودجه سال ۹۹به بخش بهداشت و درمان اختصاص یافته است که تقریباً از سایر بخش‌ها بالاتر است.
  پاکستان  خاورمیانه  جهانگیری  امریکا  مقام معظم رهبری  جمهوری اسلامی ایران  زینب  انقلاب اسلامی  دولت  افغانستان