چهارشنبه, ۲۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 8 April, 2020
بهینه سازی مصرف انرژی
ساختمان انرژی نزدیک به صفر در ایران ساخته می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / امضای تفاهمنامه / بهینه سازی مصرف انرژی / ناحیه نوآوری دانشگاه شریف
ساختمان انرژی نزدیک به صفر در ایران ساخته می‌شود
تهران- ایرنا- تفاهم نامه احداث ساختمان انرژی نزدیک به صفر میان پروژه بهینه‌سازی مصرف انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ایستگاه نوآوری شریف منعقد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
کارگاه‌های بهینه سازی مصرف انرژی برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- پروژه بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان (EEEB) با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای اصلاح سیاست‌ها و تحول بازار برای افزایش کارایی انرژی در بخش ساختمان ایجاد شده که در این زمینه برگزاری کارگاه‌های آموزشی یکی از ابزارهای این پروژه، برای فرهنگ سازی این حوزه است.
مصرف بی‌رویه گاز در بخش خانگی چه عواقبی دارد؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / وزارت نفت / بهینه سازی مصرف انرژی / وزارت نیرو
مصرف بی‌رویه گاز در بخش خانگی چه عواقبی دارد؟
تهران- ایرنا- افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی به دلیل شدت سرما که به نزدیکی ۶۰۰ میلیون متر مکعب در روز رسیده زنگ خطر را برای تامین‌کنندگان برق به صدا درآورده و احتمال قطعی برق، دور از ذهن نخواهد بود.
سه میلیون لیتر صرفه جویی سوخت با ارتقای تایرهای کیفی
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / لاستیک / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان ملی استاندارد ایران / استاندارد / بهینه سازی مصرف انرژی
سه میلیون لیتر صرفه جویی سوخت با ارتقای تایرهای کیفی
تهران- ایرنا- مدیرعامل مرکز تحقیقات صنایع لاستیک گفت: هر ۱۰‌درصد کاهش «مقاومت غلتشی» تایرها، ۱.۵‌درصد کاهش مصرف سوخت خودرو را به دنبال دارد و در کشور با فرض مصرف روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت، با کاهش مقاومت غلتشی به ۲۰ درصد می‌توان روزانه سه میلیون لیتر از مصرف سوخت کاست.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
دوره آموزشی بهورزان با هدف آشنایی و پیشگیری از مسمومیت با گاز CO
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان گلستان، با هدف پیشگیری از مسمومیت با گاز منوکسید کربن (CO )کلاس آموزشی ویژه بهورزان شهرستانهای گنبد، کلاله، مراوه تپه و گالیکش درمحل سالن اجتماعات مراکز بهداشت گنبد و کلاله برگزار شد .رئیس امور بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در خصوص اهداف این دوره گفت : در راستای توسعه فرهنگ استفاده بهینه و ایمن گاز در بین مشترکان و کاهش حوادث ناشی از گاز بویژه مسمومیت و فوت ناشی از گاز CO و حوادث انفجار حاصل از نشت گاز، شرکت گاز و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان طی یک برنامه مشترک دوره های آموزشی فوق الذکر را برای جمع زیادی از بهورزان منطقه شرق استان اجرا کردند. ضمیری اظهارداشت : این برنامه با هدف بهره گیری از رابطه تنگاتنگ بین خانواده ها و بهورزان و انتقال …
ایران برخلاف اغلب کشورهای جهان رشد مصرف انرژی دارد
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / وزارت نیرو
ایران برخلاف اغلب کشورهای جهان رشد مصرف انرژی دارد
تهران-ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: امروز شدت مصرف انرژی در جهان روندکاهشی دارد، اما ایران خلاف این مسیرحرکتی با افزایش روبروست وضرورت دارد برای کاهش شدت مصرف انرژی، بهینه سازی مصرف در دستورکار قرار گیرد.
شدت مصرف انرژی در ایران سه برابر دنیاست
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / انرژی برق / نرخ سوخت / مدیریت مصرف انرژی / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / بهینه سازی مصرف انرژی / بنزین / سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
شدت مصرف انرژی در ایران سه برابر دنیاست
تهران- ایرنا- هرچه شدت استفاده از انرژی در کشورهای مختلف از سال ۱۹۹۰ تا کنون کم شده، در ایران افزایش یافته است. اکنون ایران بعداز روسیه، بالاترین شدت مصرف انرژی را در جهان دارد.
مدیرعامل بهینه‌سازی مصرف سوخت: دومین بنزین ارزان دنیا را داریم/دهک‌های پایین باید از افزایش قیمت انرژی منتفع شوند
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
مدیرعامل بهینه‌سازی مصرف سوخت: دومین بنزین ارزان دنیا را داریم/دهک‌های پایین باید از افزایش قیمت انرژی منتفع شوند
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با اعلام اینکه دومین بنزین ارزان دنیا را داریم گفت: بحث افزایش قیمت انرژی باید نظارتی و حمایتی باشد و اگر تغییری در قیمت روی دهد باید دهک‌های کم درآمد جامعه منتفع شوند.
سالانه معادل ۳۲۰ میلیون بشکه نفت خام، انرژی در حمل و نقل می‌سوزد
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / صرفه جویی در مصرف سوخت / شرکت بهینه سازی مصرف سوخت / احسان دلاویز / حمل و نقل
سالانه معادل ۳۲۰ میلیون بشکه نفت خام، انرژی در حمل و نقل می‌سوزد
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: سالانه ۳۲۰ میلیون بشکه معادل نفت خام انرژی در سامانه حمل‌ونقل کشور مصرف می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
16 میلیون قبض کاغذی در اصفهان حذف شد
اصفهان -راعی : حمید رضا پیرپیران مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان در مصاحبه رادیویی ب مثل برق مثل زندگی با اشاره به تعداد 2 میلیون و 600 مشترک در سطح استان اصفهان گفت : سالانه در 6 دوره ، 16 میلیون قبض کاغذی برق درکل استان اصفهان صادر و در اختیار شهروندان قرار می گرفت که با حذف قبوض کاغذی صرفه جویی عظیمی در مصرف کاغذ ایجاد شد .وی این اقدام را از دو دیدگاه مورد بررسی قرارداد و گفت : با حذف قبوض برق مردم پل ارتباطی بیشتری با شرکت توزیع برق اصفهان با شماره تلفن 38121 برقرار می کنند و همچنین مدیریت بهینه مصرف انرژی جایگاه مناسب تری را در بین مردم ایجاد می کند .وی در ادامه گفت : یکی از مباحث مهم در حفظ منابع ملی کشور مدیریت مصرف است که این تنها در انرژی خلاصه نمی شود بلکه تمام شاخص های زندگی …
مصرف برق مجموعه بام ملایر بهینه‌سازی شد
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / استانی-شهرستانها / بام ملایر / مصرف برق / شهرداری / سال رونق تولید / مصرف بهینه انرژی
مصرف برق مجموعه بام ملایر بهینه‌سازی شد
شهردار ملایر گفت: مصرف انرژی روشنایی های مجموعه بام ملایر بهینه سازی شد و در فاز نخست این طرح، با تعویض حدود ۱۲۰ چراغ گازی ۴۰۰ وات به لامپ های ال ای دی 70 وات، توانی در حدود ۵۰ کیلووات در یک ساعت صرفه جویی الکتریکی انجام گرفت.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
ترکیه با خودروهایی به اندازه ایران روزی ۱۵ میلیون لیتر می سوزاند، ایران روزی ۱۰۰ میلیون لیتر
محسن دلاویز شدت مصرف انرژی را در کشور ۳ برابر متوسط جهانی و ۵ برابر کشورهای پیشرفته و صنعتی جهان دانست و افزود: بهینه سازی مصرف سوخت کار یک شرکت و یا یک وزارتخانه نیست و آحاد مردم ایران باید در آن حضور داشته باشند.
کاهش ۸۰ درصدی هزینه کشاورزان با برق‌دار شدن چاه‌ها
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / محمدحسن متولی زاده / شرکت توانیر / بهینه سازی مصرف انرژی
کاهش ۸۰ درصدی هزینه کشاورزان با برق‌دار شدن چاه‌ها
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه با برق‌دار شدن چاه‌های کشاورزی، ۸۰ درصد هزینه‌های کشاورزان نیز کاهش پیدا می‌کند،‌ تاکید کرد:‌ این عدد، سالانه ۱۰ میلیون تومان برای هر کشاورز برآورد می‌شود.
افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی تا پایان دولت دوازدهم
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / همایون حائری / شرکت توانیر / بهینه سازی مصرف انرژی
افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی تا پایان دولت دوازدهم
تهران- ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اینکه راندمان نیروگاه‌های حرارتی به ۳۸.۵ درصد رسیده،‌ گفت:‌ امیدواریم بهره‌وری این نیروگاه‌ها تا پایان دولت به ۴۰ درصد افزایش پیدا کند.
صرفه جویی ۵۰۰ میلیون بشکه نفت در سال با اصلاح الگوی مصرف
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / شرکت توانیر / بهینه سازی مصرف انرژی
صرفه جویی ۵۰۰ میلیون بشکه نفت در سال با اصلاح الگوی مصرف
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت:‌ سالانه ظرفیت صرفه‌جویی ۵۰۰ میلیون بشکه نفت با اصلاح الگوی مصرف وجود دارد زیرا روند کنونی مصرف، ما را به توسعه نمی‌رساند.
اصلاح قیمت حامل های انرژی، بعد از تعیین تکلیف یارانه‌ی خانوارها
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / مدیریت مصرف انرژی / بهینه سازی مصرف انرژی / هدفمند سازی یارانه ها
اصلاح قیمت حامل های انرژی، بعد از تعیین تکلیف یارانه‌ی خانوارها
تهران-ایرنا- ضرورت اصلاح قیمت حامل های انرژی امری اجتناب ناپذیر به شمار می رود اما  بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور و به ویژه تعیین تکلیف یارانه ها و سهم دهک های درآمدی پایین ممکن است تبعات منفی زیادی در بر داشته باشد.
عرضه باتری نانویی با چگالی انرژی بالا و زمان شارژ کوتاه
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / فناوری نانو / باتری نانویی / بهینه سازی مصرف انرژی
عرضه باتری نانویی با چگالی انرژی بالا و زمان شارژ کوتاه
تهران- ایرنا- یکی از شرکت‌های فعال در حوزه گرافن در کشور انگلیس، اقدام به تولید باتری کرده که چگالی انرژی بالایی داشته و در مدت زمان کوتاهی شارژ می‌شود.
پیگیری ۷.۵ میلیارد دلار طرح حمل‌ونقل ریلی در بهینه‌سازی مصرف سوخت
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / وزارت نفت / بهینه سازی مصرف انرژی / حمل و نقل
پیگیری ۷.۵ میلیارد دلار طرح حمل‌ونقل ریلی در بهینه‌سازی مصرف سوخت
تهران- ایرنا- شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت ۱۵ میلیارد دلار پروژه ماده ۱۲ (قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر) مصوب شورای اقتصاد در حال اجرا دارد که ۷.۵ میلیارد دلار آن مربوط به پروژه‌های حمل‌ونقل ریلی بار و مسافر است.
۱۳۰ هزار حلقه چاه کشاورزی برق‌دار می‌شوند
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / وزارت جهاد کشاورزی / انرژی برق / کشاورزی / شرکت ملی نفت ایران
۱۳۰ هزار حلقه چاه کشاورزی برق‌دار می‌شوند
بوشهر- ایرنا- در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی امسال مطابق مصوبه شورای اقتصاد بیش از ۱۳۰ هزار حلقه چاه دارای اولویت از طرف مدیریت منابع آب با همکاری وزارت جهادکشاورزی برای برق دار شدن مشخص و به شرکت بهینه سازی مصرف سوخت شرکت ملی نفت ایران معرفی شده‌است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱
تصاویری جالب از نقش معماری در همراهی انسان با طبیعت و آرامش
ارتباط انسان با طبیعت، بخشی از سبک زندگی آدمی بوده و غیر قابل گسستن است. معماری ارگانیک از آن جهت که این سبک در حقیقت تلاشی است برای هم آوایی و همسویی با طبیعت از طریق افزایش کارایی و بهینه سازی در مصرف مصالح، انرژی و گسترش فضا. در واقع...
ساخت ۳۷۰۰ واگن جدید از محل صرفه‌جویی مصرف سوخت
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / صندوق توسعه ملی / راه و شهرسازی / سعید رسولی / بهینه سازی مصرف انرژی
ساخت ۳۷۰۰ واگن جدید از محل صرفه‌جویی مصرف سوخت
تهران- ایرنا- مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی با اشاره به تفاهم با سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت، گفت: با استفاده از ظرفیت قانون بودجه امسال و از محل درآمدهای حاصل از صرفه جویی در مصرف سوخت، قرار است سه هزار و ٧٩١ دستگاه انواع واگن در داخل ساخته شده و به شبکه ریلی کشور اضافه شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
قزوین صاحب مدرسه سبز می‌شود
مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین گفت: اولین مدرسه سبز با ۲۷میلیارد تومان اعتبار با ۵۹۰۰مترمربع زیربنا در شهر قزوین ساخته می‌شود.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ عسگرعلی جوانبخت مدیرکل نوسازی مدارس استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در سراسر کشور سه استان البرز، سیستان و بلوچستان و قزوین برای اجرای طرح مدرسه سبز انتخاب شده‌اند که این مدرسه در منطقه آبگیلک قزوین هم احداث خواهد شد.وی بیان کرد: در مدرسه سبز برخی شاخص‌ها مورد توجه جدی است که توسعه پایدار، بهینه سازی مصرف انرژی و حفظ محیط زیست، استفاده از معماری سنتی، اسلامی و ایرانی در بناها از شاخص‌های مدیریت سبز است.جوانبخت تصریح کرد: استفاده از سیستم زمین گرمایی، مدیریت آب خاکستری، صرفه جویی در آب، کاهش آلاینده‌های صوتی و راهکارهای کاهش منابع …
برچسب انرژی، حلقه مفقوده هدررفت انرژی ساختمان/تجارب کشورها در مدیریت مصرف چه می‌گویند؟
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / مصرف انرژی / انجمن بهینه سازی مصرف انرژی / قبض برق / ساختمان سازی / علی بابایی
برچسب انرژی، حلقه مفقوده هدررفت انرژی ساختمان/تجارب کشورها در مدیریت مصرف چه می‌گویند؟
یک کارشناس انرژی گفت: با اجرای طرح استفاده از برچسب انرژی در ساختمان‌ها، بستری فراهم می‌شود تا وضعیت مصرف انرژی در ساختمان‌های کشور، به طور دقیق مشخص شده و بهره‌وری ارتقا یابد.
چگونه می‌توان در شرایط اقلیمی سخت و با انجام اقدامات بهینه سازی انرژی، مصرف برق خانگی را کاهش داد؟  
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
چگونه می‌توان در شرایط اقلیمی سخت و با انجام اقدامات بهینه سازی انرژی، مصرف برق خانگی را کاهش داد؟  
شفقنا اقتصادی – ایران از لحاظ مصرف انرژی به منظور تولید کالاها و خدمات وضعیت مطلوبی نداشته و جزء کشورهای با شدت مصرف بالا محسوب می‌شود. به گزارش شفقنا اقتصادی ، با نگاهی به نمودار مصرف انرژی در کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی، میزان انرژی در هیچ‌یک از کشورها با وجود آب و هوایی […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
توزیع برق اصفهان همراه با تابش خورشید طرحی نو در انداخت
اصفهان-بهمن راعی : بزرگترین رویداد شهر خورشیدی با تفاهم نامه همکاری بین شرکت توزیع برق اصفهان و شهرداری اصفهان کلید خورد.بزرگترین رویداد شهر خورشیدی با حضورعابدی و تاج الدین نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی ،حجه الاسلام لارگانی رئیس مجمع نمایندگان اصفهان ، پیرپیران مدیر عامل شرکت توزیع برق اصفهان ، نوروزی شهردار اصفهان، قاضی عسگرسرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان ، خسروی رئیس مرکز پژوهش های شورای شهر اصفهان که در ارگ جهان نمای اصفهان مشرف به میدان امام حسین علیه السلام برگزار شد با هدف فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ استفاده حداکثری از انرژی خورشیدی و در راستای اجرای سیاست کلان استفاده از منابع و امکانات و به کار گیری توانمندی های موجود بین شرکت توزیع برق اصفهان و شهرداری اصفهان …
بهینه‌سازی مصرف انرژی در فضا‌های آموزشی فرسوده تهران
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
بهینه‌سازی مصرف انرژی در فضا‌های آموزشی فرسوده تهران
در همایش پروژه بین المللی بهینه سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان مدارس ضمن اشاره بر لزوم تبدیل علم به فناوری برای اشتغال آینده دانش آموزان بر ضرورت فرهنگ سازی برای تغییر نگرش دانش آموزان نسبت به موضوع مصرف انرژی تاکید شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
اهتمام ویژه شرکت گاز استان گیلان به مسئولیت های اجتماعی
نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه صنعت نفت شمال کشور با حضور مشاور اجتماعی وزیر نفت در ساری برگزار شد.سید امیر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت در نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه صنعت نفت شمال کشور که در شهر ساری برگزار شد اظهار داشت: این جلسات از سال گذشته شروع شده و پس از عسلویه، ماهشهر و اهواز، این چهارمین نشست منطقه‌ای است که در این زمینه برگزار می شود.وی بیان کرد: باید در زمینه مسئولیت اجتماعی با برنامه عمل کنیم و فعالیت‌ها را بر اساس نیازها تعریف کنیم تا بتوانیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.مشاور اجتماعی وزیر نفت، حفظ محیط زیست را یکی از اهداف مسئولیت اجتماعی دانست و عنوان کرد: برای توجه به جامعه محلی سعی داریم تا با استفاده از پیمانکاران همان منطقه ضمن الزامات زیست محیطی، …
دانشگاه‌ها نقش بسزایی در کاهش مصرف منابع فسیلی و بهینه سازی مصرف انرژی دارند
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ / منطقه مرکزی
دانشگاه‌ها نقش بسزایی در کاهش مصرف منابع فسیلی و بهینه سازی مصرف انرژی دارند
رئیس مؤسسه آموزش عالی انرژی ساوه گفت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی نقش بسزایی در مدلسازی، الگوسازی و فرهنگ‌سازی در حراست از محیط زیست، آب و هوای پاک، انرژی، کاهش مصرف منابع فسیلی، افزایش بهینه سازی مصرف انرژی، کاهش آسیب پذیری‌ها و مخاطرات و حفظ و صیانت از میراث بشری دارند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف برق در دستور کار بانک ملت
بانک ملت با صدور اطلاعیه ای به ادارات کل و مدیریت های شعب مناطق در تهران، بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها و کاهش مصرف برق را در دستور کار قرار داد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
نقش موثر دانش آموزان در مدیریت مصرف انرژی
مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت : دانش آموزان در بهینه سازی فرهنگ صحیح مصرف انرژی در خانواده ، نقش بسزایی دارند. رحمت قره خانی در دیدار با مدیران مدارس گرگان افزود: دانش آموزان نقش مهم و بسزایی در مدیریت کردن مصرف انرژی در خانواده را دارند تا از خاموشی های ناخواسته ناشی از کمبود انرژی جلوگیری کند. قره خانی با اذعان به اینکه اهمیت منابع انرژی باید به دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور تبیین و تشریح شود ، اضافه کرد : مدارس با دار بودن ظرفیت بالای ایده و خلاقیت در ترویج مصرف بهینه به خصوص از طریق معلمان و شیوه های غیرمستقیم اثرگذار هستند.مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان از معلمان و فرهنگیان خواست تا پیش از پایان سال تحصیلی ، نکات لازم برای بهینه سازی مصرف …
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
کاهش 20 درصدی مصرف انرژی در شهرداری اصفهان
اصفهان – راعی: معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: طی سال گذشته شهرداری اصفهان با مجموعه اقدامات در راستای بهینه کردن مصرف انرژی که منجر به کاهش 20 درصدی مصرف برق در این مجموعه شد، نهاد برتر در مدیریت مصرف انرژی شناخته شد. حسین امیری با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان اسفند‌ماه سال گذشته، به عنوان نهاد برتر مدیریت مصرف انرژی،شناخته شد و توانست رتبه دوم توسعه انرژی های تجدیدپذیر را به دست آورد، اظهار کرد: این موفقیت ناشی از انجام اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری در مجموعه شهرداری اصفهان بوده است.وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان یک هزار و 200 اشتراک برق در سطح مناطق و سازمان ها دارد، گفت: مصرف سالانه برق شهرداری اصفهان 90 هزار مگاوات است که هزینه بیش از 12 میلیارد تومانی برای این نهاد به دنبال دارد …
۱۳۹۸/۰۳/۰۶
عبور از پیک بار سال 98 به مدد رسانه ها میسر خواهد شد
رشت احمدرضا مبرا عظیم بلبل آبادی مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در نشست با خبرنگاران به تبیین مقوله مدیریت مصرف پرداخت و گفت: مدیریت مصرف باید به شدت و بطور جدی در همه ایام سال پیگیری، دنبال و فرهنگ سازی شود و برای تحقق این مهم در بخش بسترسازی و فرهنگ سازی، نیازمند کمک و همکاری مستمر و مداوم صاحبان قلم و اندیشه هستیم.وی در خصوص اهمیت رسانه ها و ضرورت اطلاع رسانی گفت: در دنیای کنونی رسانه ها بر تمامی مراحل زندگی بشری سایه افکنده اند و تمامی قشرها و نسل ها از آن تاثیر پذیری زیادی دارند. اطلاع رسانی،آگاهی بخشی و ایجاد حساسیت و نهادینه سازی در زمینه مدیریت مصرف ، فقط و فقط با دستان توانمند و قلم رسای اهالی رسانه میسر و مقدور خواهد بود.مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به اهم اقدامات …
ایجاد بازار بهینه سازی انرژی در کشور / تهرانی‌ها در بخش ساختمان سالانه حدود  10 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی مصرف می‌کنند
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
ایجاد بازار بهینه سازی انرژی در کشور / تهرانی‌ها در بخش ساختمان سالانه حدود 10 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی مصرف می‌کنند
ایلنا: مدیر ملی پروژه بین المللی بهینه سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان گفت: شاخص مصرف انرژی ما در ساختمان ها بیش از 2 برابر متوسط جهانی است.
آموزش مصرف بهینه انرژی به دانش آموزان سرمایه‌گذاری برای آینده است
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
آموزش مصرف بهینه انرژی به دانش آموزان سرمایه‌گذاری برای آینده است
نخستین کارگاه آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی و محیط زیست در ساختمان مدارس، به شیوه تسهیل گری برای معلمان، مدیران مدارس، رابطین پژوهشی و مدیران پژوهش‌سراهای تمامی مناطق تهران برگزارشد.
برق‌دار شدن ساختمان‌های هوشمند به روش جدید/ فن‌آوری‌های دیجیتالی به کمک بهینه سازی مصرف انرژی می‌آیند
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
برق‌دار شدن ساختمان‌های هوشمند به روش جدید/ فن‌آوری‌های دیجیتالی به کمک بهینه سازی مصرف انرژی می‌آیند
دو شرکت اروپایی در حوزه دیجیتال قصد دارند، با همکاری یکدیگر فعالیت خود رادر زمینه تولید محصولات افزایش داده و به طراحی سیستم‌های اتوماسیون جدید روی بیاورند تا جایی که تولید کنندگان بتوانند نهایت سود را در فعالیت‌های تولیدی خود شاهد باشند.
ایران با پرداخت ۴۵ میلیارد دلار یارانه انرژی از چین جلو زد
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
ایران با پرداخت ۴۵ میلیارد دلار یارانه انرژی از چین جلو زد
اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت، سالیانه ۴۵ میلیارد دلار یارانه انرژی پرداخت می کند در حالی که چین با ۱.۵ میلیارد نفر جمعیت، ۳۸ میلیارد یارانه انرژی دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •