سه شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 31 March, 2020
تجاوز آمریکا به عراق
عراق|هشدار جنبش «نجباء» به آمریکا؛ مقاومت قاطعانه به هرگونه تجاوزی پاسخ خواهد داد
عراق|هشدار جنبش «نجباء» به آمریکا؛ مقاومت قاطعانه به هرگونه تجاوزی پاسخ خواهد داد
رهبران جنبش «نجباء» عراق برای پاسخ به هرگونه تجاوز احتمالی آمریکا اعلام آمادگی کرده و به یک پاسخ قاطع و سخت وعده دادند.
۱۳ ساعت قبل /
آمریکا به تجاوز به عراق ادامه دهد، باید منتظر جواب باشد/ تروریسم درمانی مانع واکنش به بیماری است
آمریکا به تجاوز به عراق ادامه دهد، باید منتظر جواب باشد/ تروریسم درمانی مانع واکنش به بیماری است
وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه اگر آمریکایی ها به این تجاوزات علیه مردم عراق ادامه دهند، باید منتظر جواب باشند، گفت: تروریسم درمانی آمریکا مانع واکنش مؤثر در مقابل بیماری جهانی است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / محمدجواد ظریف / شورای امنیت سازمان ملل / ایران / شیعه / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ /
مشاور ترامپ: بغداد را در جریان حمله به الحشد الشعبی و ارتش عراق قرار ندادیم
مشاور ترامپ: بغداد را در جریان حمله به الحشد الشعبی و ارتش عراق قرار ندادیم
فارس نوشت: مشاور رئیس جمهور آمریکا درباره تجاوز هوایی اخیر این کشور به نیروهای مسلح عراق، تصریح کرد که آمریکا این حمله را بدون ابلاغ به طرفهای رسمی عراق انجام داده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / عراق / ایالات متحده آمریکا / حشدالشعبی /
دولت عراق پاسخی متناسب با تجاوز آمریکا به آن بدهد
دولت عراق پاسخی متناسب با تجاوز آمریکا به آن بدهد
یک فرمانده حشد شعبی ضمن محکومیت تجاوزگری تروریست های آمریکایی علیه این گروه از دولت خواست تا پاسخی متناسب با این تجاوز به واشنگتن بدهد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / عراق / حشد شعبی / ایالات متحده آمریکا /
جمعیت علمای اهل سنت عراق تجاوز آمریکا به مواضع شعبی را محکوم کرد
جمعیت علمای اهل سنت عراق تجاوز آمریکا به مواضع شعبی را محکوم کرد
جمعیت علمای اهل سنت عراق و رئیس آن تجاوزات اخیر آمریکا به مواضع نیروهای ارتش، پلیس و حشد شعبی را به شدت محکوم کردند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ /
عراق سفرای آمریکا و انگلیس را احضار کرد
در پی حمله هوایی آمریکا به پایگاه‌های حشد شعبی و ارتش عراق، وزیر خارجه این کشور دیروز سفرای آمریکا و انگلیس را در بغداد احضار کرد. به گزارش ایسنا، محمد الحکیم، وزیر خارجه عراق، دیروز نشست فوق‌العاده‌ای با حضور نمایندگان و مشاوران این وزارتخانه تشکیل داد تا اقدامات درباره این حمله آمریکا را بررسی کند. او همچنین سفرای آمریکا و انگلیس را برای توضیح درباره این حمله احضار کرد. پیش از این هم عضو پارلمان عراق از آغاز جمع‌آوری امضاهای نمایندگان با هدف برگزاری جلسه فوق‌العاده و اتخاذ موضع قاطع و روشن در قبال نقض‌های حاکمیت عراق به وسیله آمریکا خبر داده بود. دفتر ریاست‌جمهوری عراق هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله آمریکا به پایگاه‌های عراق نقض حاکمیت ملی است. …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ /
مقتدی صدر: عراق باید از تنش‌ها و درگیری‌ها دور بماند
 به گزارش شفق‌نیوز، بعد از حمله به پادگان التاجی و کشته شدن تعدادی از سربازان ائتلاف آمریکا و به دنبال آن تجاوز آمریکا به پایگاه‌های امنیتی و نظامی و مقرهای حشد شعبی عراق مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق خواهان خویشتن‌داری شد. وی بر لزوم دور نگه داشتن عراق از تنش‌ها و نزاع‌ها تأکید کرد و گفت: ما خواهان صلح با اشغالگران نیستیم اما شرایط مردم عراق را درنظر می‌گیریم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / تحولات عراق / مقتدی صدر /
معاون مجلس عراق: حضور اشغالگران پس از مصوبه مجلس نامشروع است 
معاون مجلس عراق: حضور اشغالگران پس از مصوبه مجلس نامشروع است 
بغداد - ایرنا - معاون اول مجلس عراق روز جمعه با اشاره به تجاوز بامداد امروز آمریکا به حاکمیت ملی و حمله به ارتش و نیروهای مسلح این کشور تاکید کرد که هیچ مشروعیتی برای حضور نیروهای خارجی در داخل کشور وجود ندارد. 
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / حمله هوایی / ایالات متحده آمریکا / الحشد الشعبی /
عراق|احضار سفیران آمریکا و انگلیس/ آغاز جمع‌آوری امضا از نمایندگان برای اتخاذ موضع قاطع علیه متجاوزان
عراق|احضار سفیران آمریکا و انگلیس/ آغاز جمع‌آوری امضا از نمایندگان برای اتخاذ موضع قاطع علیه متجاوزان
منابع خبری از احضار سفیران آمریکا و انگلیس به وزارت خارجه عراق در پی تجاوز مجدد اشغالگران به مواضع حشد شعبی و نقض حاکمیت عراق خبر دادند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ /
جنبش نجبا  عراق: آمریکا درهای منطقه را به روی منازعات جدید می‌گشاید
جنبش نجبا عراق: آمریکا درهای منطقه را به روی منازعات جدید می‌گشاید
بغداد - ایرنا - جنبش مقاومت نُجَباء ضمن محکومیت تجاوز اخیر آمریکا اعلام کرد که در صورت استمرار طغیان و استکبار آمریکا ، مقاومت در عراق از مرحله حق مشروع به مرحله پاسخ واجب تغییر رویکرد خواهد داد و درهای منطقه را به روی منازعات جدید باز می کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / حمله هوایی / ایالات متحده آمریکا / الحشد الشعبی / حمله جنگنده های آمریکایی به پایگاه الحشد الشعبی عراق - 22 اسفند 98 /
تشدید تدابیر امنیتی در بغداد و سایر استان‌های عراق به دنبال حمله آمریکا
تشدید تدابیر امنیتی در بغداد و سایر استان‌های عراق به دنبال حمله آمریکا
منابع امنیتی عراق از استقرار نیروهای امنیتی در بغداد و سایر استان‌ها به دنبال تجاوز آمریکا به مقرهای حشد شعبی و ارتش عراق خبر دادند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / عراق /
واکنش جنبش «النجباء» عراق به تجاوز هوایی آمریکا
جنبش النجباء در واکنش به حملات هوایی بامداد جمعه آمریکا به عراق اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا به جنایت‌های خود به مواضع حشد شعبی در میان سکوت بین المللی ادامه می‌دهد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / پایگاه آمریکا در عراق / حمله به پادگان عراق / حمله به حشدالشعبی /
کامان‌دریمز:‌ بازیافت دروغ‌های آمریکا در عراق برای هدف‌گرفتن ایران
کامان‌دریمز:‌ بازیافت دروغ‌های آمریکا در عراق برای هدف‌گرفتن ایران
شفقنا- پایگاه آمریکایی کامان‌دریمز در مطلبی اضهارات و اقدامات اخیر واشنگتن علیه جمهوری اسلامی را مشابه همان دروغ‌هایی دانست که ایالات متحده برای توجیه تجاوز خود به خاک عراق مطرح کرده بود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل...
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ /
فریاد خروج
هزاران نفر از مردم عراق به دنبال درخواست مقتدی صدر، یکی از رهبران پرنفوذ عراقی، در بغداد گرد هم آمدند و خواهان خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شدند. پیش‌تر مقتدی صدر فراخوانی برای تظاهرات مسالمت‌آمیز در عراق برای محکومیت حضور آمریکایی‌ها در خاک این کشور منتشر کرده و گفته بود که نیروهای مهاجم حاکمیت عراق را نقض می‌کنند. معترضان با داشتن پرچم‌هایی در دست علیه آمریکا شعار می‌دادند. در تصاویر منتشرشده نیز دیده می‌شود که برخی از آنها کفن بر تن کرده و به راهپیمایی آمده‌اند. خبرنگار روزنامه گاردین از مشاهدات خود در این‌باره گزارش داده:   «در اوایل روز جمعه هزاران مرد، زن و کودک از سنین مختلف در زیر آسمان ابری و خاکستری در منطقه «الجادریه» …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ /
تظاهرات مردم عراق نشانه‌ای از پیشتازی آنها در مسیر اخراج آمریکا است
نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی برپایی تظاهرات میلیونی و تاریخی مخالفت با اشغالگری آمریکا و حمایت از استقلال و حاکمیت ملی عراق را نشانه‌ای از پیشتازی و پرچمداری مردم پرافتخار عراق در مسیر اخراج آمریکا از منطقه عنوان کرد.به گزارش ایسنا، دریابان علی شمخانی ترور ناجوانمردانه سرداران پرآوازه جبهه مقاومت، شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را خطای راهبردی ترامپ و تیم شرور حاکم بر کاخ سفید عنوان و اظهار کرد: شمارش معکوس اخراج آمریکا از منطقه از بامداد جمعه ۱۳ دی ماه آغاز شده و پژواک ناقوس افول اقتدار پوشالی واشنگتن هر روز با طنین بلند‌تری به گوش می‌رسد. وی خاطر‌نشان کرد: تظاهرات میلیونی مردم عراق نشان داد که تهدید آمریکا مبنی بر تحریم این کشور در‌صورت اجرای قانون اخراج نظامیان …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ /
واکنش برهم صالح به تظاهرات عراق
واکنش برهم صالح به تظاهرات عراق
فارس نوشت: رئیس جمهور عراق درباره تظاهرات میلیونی ضد اشغالگری آمریکا که امروز در بغداد برگزار شد گفت، عراقی‌ها بر داشتن کشوری مستقل که مورد تعرض و تجاوز قرار نگیرد، پافشاری می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / عراق / ایالات متحده آمریکا / برهم صالح /
نماینده ائتلاف سائرون: نمی‌خواهیم به روابط با آمریکا لطمه وارد شود
نماینده ائتلاف سائرون در پارلمان عراق تاکید کرد که عراق نمی‌خواهد صحنه‌ای برای تجاوز و حمله به هیچ کشور دیگری باشد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ /
توصیه ترکی الفیصل به آمریکایی‌ها پس از اشغال عراق در ۲۰۰۳
شاهزاده سعودی و رئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان پس از تجاوز نظامی آمریکا به عراق و اشغال آن در سال ۲۰۰۳ به آمریکایی‌ها گفته بود که نمی‌توانند به شکل شتاب زده از عراق خارج شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ /
عزم عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی جدی‌تر شده است
عزم عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی جدی‌تر شده است
سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت: آمریکا با تجاوز به خاک عراق عزم عراقی‌ها را برای اخراج نظامیان بیگانه از همه خاک این کشور از جمله منطقه کردستان جزم‌تر کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / قاسم سلیمانی / عراق / ایالات متحده آمریکا /
سخنگوی‌عبدالمهدی: ترور سردار سلیمانی و نیروهای الحشد  عزم عراق را برای اخراج نظامیان بیگانه جزم‌تر کرد
سخنگوی‌عبدالمهدی: ترور سردار سلیمانی و نیروهای الحشد عزم عراق را برای اخراج نظامیان بیگانه جزم‌تر کرد
سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت آمریکا با نقض همه موازین و قوانین بین المللی و تجاوز به خاک عراق عزم عراقی‌ها را برای اخراج نظامیان بیگانه از همه خاک این کشور از جمله منطقه کردستان جزم‌تر کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ /
هشدار نیروهای مسلح عراق به آمریکا و ناتو
هشدار نیروهای مسلح عراق به آمریکا و ناتو
فارس نوشت: سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت آمریکا با نقض همه موازین و قوانین بین المللی و تجاوز به خاک عراق عزم عراقی‌ها را برای اخراج نظامیان بیگانه از همه خاک این کشور از جمله منطقه کردستان جزم‌تر کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ /
خروج آمریکا از عراق و موانع پیش روی آن
درپی شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، قائم‌مقام سازمان نیروهای بسیج مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر که با دستور مستقیم دونالد ترامپ صورت گرفت، مجلس عراق پانزدهم دی‌ماه طرح خروج نیروهای ‌آمریکایی‌ از خاک این کشور را به تصویب رساند. ۱۷۰ نماینده مجلس عراق پیش‌نویس قانون اخراج نیروهای آمریکایی را امضا کردند و رای‌گیری با حضور اکثریت و با رعایت حدنصاب قانونی انجام شد. عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر دولت موقت عراق نیز در جلسه رای‌گیری مجلس این کشور خواستار خروج فوری نیروهای آمریکایی از عراق شد و گفت که منافع عراق و آمریکا ایجاب می‌کند نیروهای خارجی خاک عراق را ترک کنند. اکنون خشم ملت عراق در قبال نقض حاکمیت ملی‌شان مسئله‌ای است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. باید توجه داشت خشمی که مردم عراق …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ /
دستاوردی که تحت تاثیر یک اشتباه شد
دستاوردی که تحت تاثیر یک اشتباه شد
کامبیز نوروزی در یادداشتی می نویسد: بعد از تجاوز آمریکا به حریم هوایی عراق و اقدام تروریستی عراق در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی، سپس پاسخ ایران با حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد و بعد از آن مواضع ترامپ دستاوردهای کمی برای ایران نبودند. حالا با کمی انصاف ببینید این سیاست خبری غیرقانونی، غیراخلاقی و غیرانسانی چگونه این دستاوردهای مهم ایران را در معرض خطر قرار داده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سقوط هواپیمای اوکراینی / ایران / اعتماد عمومی / شهادت سردار سلیمانی / واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی /
وزیر دفاع انگلیس: باید وابستگی نظامی به آمریکا را کم کنیم
وزیر دفاع انگلیس: باید وابستگی نظامی به آمریکا را کم کنیم
شفقنا- وزیر دفاع انگلیس گفت کشورش به دنبال کاهش وابستگی نظامی به ایالات متحده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، از سالهای گذشته، انگلیس همواره به عنوان اصلی‌ترین متحد ایالات متحده در اروپا شناخته شده و دوشادوش این کشور در تجاوز نظامی به کشورهای مختلف از جمله عراق و افغانستان نقش بازی کرده است. حالا بن […]
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / آمریکا / انگلیس / وابستگی نظامی انگلیس به آمریکا /
بیانیه تازه حشد الشعبی درباره شهادت سردار سلیمانی
فرماندهان و مقامات سازمان «الحشد الشعبی» عراق روز جمعه به بررسی تحولات جاری پس از تجاوز آمریکا در ترور سردار شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، نائب رئیس الحشد الشعبی عراق و همرزمانشان پرداختند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ترور سردار سلیمانی / حمله هوایی آمریکا به حشد شعبی /
نخست وزیر اقلیم کردستان عراق: ائتلاف بین المللی به حمایت خود ادامه دهد
نخست وزیر اقلیم کردستان عراق: ائتلاف بین المللی به حمایت خود ادامه دهد
شفقنا- در حالی که پارلمان عراق و دولت این کشور از ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا خواستند تا عراق را به دلیل تجاوز اخیر این ائتلاف  ترک کند، مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان اعلام کرد  که خطر داعش ادامه دارد و ائتلاف بین المللی باید به حمایت خود از عراق و اقلیم کردستان ادامه دهد. به گزارش سرویس ترجمه […]
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / مسرور بارزانی /
انتقام ایران در چارچوب قوانین بین‌المللی بود
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که به آمریکایی‏ها توصیه می‏کنیم که هرچه سریع‏تر منطقه را ترک کرده و از اقدامات شتاب‏زده پرهیز کنند.علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به انتقام سخت ایران از آمریکا و حمله به پایگاه عین‏الاسد عراق که نظامیان آمریکایی در آن مستقر بودند، بیان کرد: تا قبل از این به دنبال حماقت بزرگ ترامپ، کشورهای منطقه فکر می‏کردند که ایران در خصوص انتقام صرفا رجز‏خوانی می‏کند. درصورتی‏که جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که به دنبال جنگ و تنش در منطقه نبوده و نیست، اما به هر تجاوزی قاطعانه پاسخ می‏دهیم.وی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم رهبری، فرماندهان عالی نظام و سپاه پاسدران انقلاب اسلامی نیز بر این سیاست خارجی ایران تاکید کردند. بر …
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ /
نخستین سیلی
بامداد روز گذشته خبر حمله ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا واقع در عراق یک بار دیگر بعد از ترور سردار سلیمانی جهان را با یک شوک دیگر مواجه کرد. شاید فکر نمی‌‌کردند که ایران به این زودی پاسخ اقدام تروریستی آمریکا را بدهد و یا بیشتر گمانه‌ها بر این بود که ایران در قالب اقدام نیابتی پاسخ خواهد داد. اما نزدیک به ساعت 2 بامداد روز گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک عملیات به نام شهید سلیمانی ده‌ها فروند موشک به‌ سمت پایگاه عین الاسد که مقر آمریکایی‌ها در عراق است، شیک کرد. این عملیات با رمز «یا زهرا(س)» نیروی هوافضای سپاه، با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، شروع شد و پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را درهم کوبیدند. دقایقی بعد از این عملیات، سپاه پاسداران …
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ /
برهم صالح: ما مخالف این هستیم که عراق مبدایی برای تجاوز به کشور دیگر و منبع تهدید برای همسایگانش باشد
پس از فشار‌های ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا بر مقامات عراقی جهت صدور بیانیه‌ای برای محکوم کردن حمله ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق، در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا، برهم صالح رئیس جمهوری عراق امروز با صدور بیانیه‌ای از نقض حاکمیت عراق سخن گفت و درباره وارد کردن عراقی‌ها به جنگی جدید هشدار داد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ /
حمایت قاطع مسوولان و فعالان سیاسی از دفاع مشروع ایران
حمایت قاطع مسوولان و فعالان سیاسی از دفاع مشروع ایران
تهران-ایرنا- مسوولان لشگری و کشوری، فعالان سیاسی و شخصیت‌های حزبی عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه مواضع ارتش آمریکا در عراق را دفاع مشروع به تجاوز کاخ سفید در ترور شهید قاسم سلیمانی دانسته و تاکید کردند: این اقدام بر پایه حقوق مصرح در قوانین بین‌الملل بوده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / شورای عالی امنیت ملی / ایالات متحده آمریکا / موشک بالستیک / ترامپ /
عملیات سپاه دفاع مشروع برابر تجاوز آمریکا بود
عملیات سپاه دفاع مشروع برابر تجاوز آمریکا بود
سخنگوی شورای نگهبان، عملیات موشکی سپاه پاسداران به مواضع ارتش آمریکا در عراق را دفاع مشروع به تجاوز دانست و تصریح کرد: عملیات صبح امروز اقدامی تصریح شده در منشور ملل متحد و شناخته شده در حقوق بین الملل عرفی است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ /
هشدار سپاه پاسداران در پی حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق به آمریکا و رژیم صهیونیستی
هشدار سپاه پاسداران در پی حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق به آمریکا و رژیم صهیونیستی
اطلاعیه سپاه: شرارت مجدد پاسخ محکم تری درپی دارد/ رژیم صهیونیستی را در این جنایات جدای از آمریکا نمی دانیم در اطلاعیه سپاه آمده است: به شیطان بزرگ، رژیم سفاک و مستکبر آمریکا هشدار می دهیم هر شرارت مجدد و تجاوز یا تحرک دیگر با پاسخ دردناک تر و کوبنده تری مواجه خواهد شد. در پی حمله موشکی به پایگاه […]
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق / سپاه پاسداران /
مانند عربستان و کویت، توسری‌خور نیستیم
یک نماینده مجلس گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد ترور سردار سلیمانی به منظور پیشگیری از جنگ انجام شده است، آقای ترامپ اعلام کند سند این حرفش چیست؟به گزارش ایلنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره شهادت سردار قاسم سلیمانی در کشور و توجیهات رئیس‌جمهوری آمریکا برای این اقدامات تروریستی، بیان کرد: ترامپ تا به امروز چندین خطای بزرگ انجام داده است که هزینه و تاوانش را مردم کشورش و منطقه پس می‌دهند.وی با بیان این‌که اقدام ایالات متحده در‌خصوص ترور سردار سلیمانی تروریستی بود،‌ عنوان کرد: آمریکا و رئیس‌جمهورش اعلام می‌کنند ایران پهپادهایش را زده و این کار را در قبال آن انجام داده است؛ به هیچ عنوان درست نیست، پهپادهای آمریکایی به حریم ایران تجاوز کرده بود، درصورتی که سردار سلیمانی میهمان عراقی‌ها بود. …
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ /
یادداشت|چرا اقدام آمریکا در ترور سپهبد شهید سلیمانی، تجاوزکارانه است؟
یادداشت|چرا اقدام آمریکا در ترور سپهبد شهید سلیمانی، تجاوزکارانه است؟
باتوجه به عمل غیرقانونی دولت آمریکا در خاک دولت عراق علیه چند نفر از اتباع دولتی ثالث ( ایران) و با در نظر داشتن شواهد موجود از توافق میان دولت عراق و ایالات متحده می‌توان این اقدام را مصداق تجاوز و جنایت نامید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ /
تظاهرات مردم یمن علیه اقدام تروریستی امریکا در بغداد
تظاهرات مردم یمن علیه اقدام تروریستی امریکا در بغداد
تهران -ایرنا- میلیون ها یمنی روز دوشنبه در محکومیت تجاوز آمریکا به عراق و به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس جانشین فرمانده الحشد الشعبی، در استان صعده به خیابان ها آمدند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / یمن / مقاومت / الحشد الشعبی / إیران / قاسم سلیمانی / تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی / محور مقاومت در سوگ فرمانده / شهادت سردار سلیمانی /
گزارش تصویری از تظاهرات سراسری مردم آمریکا علیه دونالد ترامپ
همدلی| به نوشته کومون دریمز، هزاران نفر از شهروندان آمریکایی در ده‌ها شهر این کشور در اعتراض به شعارهای جنگ طلبانه ترامپ علیه ایران راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند. گفته شده از نیویورک تا شیکاگوتا آرکانزاس و بیش از ۷۰ مکان دیگر در سرتاسر آمریکا، معترضان علیه حملات اخیر آمریکا به فرودگاه بغداد در عراق و احتمال جنگ با ایران شعار اعتراضی سر داده‌اند. مسئول یک گروه ضدجنگ آمریکایی که این راهپیمایی را سازماندهی کرده بود، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کشورش تا کنون به اندازه کافی جنگ را تجربه کرده و حال خواستار صلح با ایران است. معترضان در این اعتراضات همچنین خواستار آن شده‌اند که نظامیان کشورشان از خاورمیانه خارج شوند. این اعتراضات همزمان با تشدید تنش‌ها در منطقه به دنبال اقدامات خصمانه و تجاوز اخیر …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ /
شکایت پارلمان عراق به شورای امنیت درباره حمله آمریکا
شکایت پارلمان عراق به شورای امنیت درباره حمله آمریکا
کمیته امنیت و دفاع پارلمان قصد دارد درخواستی را به دولت عراق ارائه دهد تا شکایت را به شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تجاوز آمریکا علیه حاکمیت عراق ارسال کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / پارلمان عراق / دولت / شورای امنیت / شورای امنیت سازمان ملل / عراق /
عراق|الزام دولت به اخراج نظامیان آمریکا با رای نمایندگان پارلمان + متن قانون
عراق|الزام دولت به اخراج نظامیان آمریکا با رای نمایندگان پارلمان + متن قانون
نمایندگان پارلمان عراق در نشست فوق‌العاده‌ای که به بررسی تجاوز تروریستی اخیر آمریکا در شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نایب رئیس حشد شعبی اختصاص داشت، رای به ملزم شدن دولت به اخراج نظامیان آمریکایی دادند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ /
ترامپ هیچ ارزشی برای حاکمیت ملی عراق قائل نیست
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات آمریکا به گونه‌ای بود که گویی هیچ ارزشی برای حاکمیت ملی عراق قائل نیست، گفت: مجلس عراق باید اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را تصویب کند و مردم عراق پای این موضوع بایستند. به گزارش ایلنا، علی مطهری نماینده مجلس درباره واکنش ایران نسبت به شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکا، گفت: باید منتظر تصمیم شورای عالی امنیت ملی باشیم؛ این حادثه به ضرر آمریکا بوده و موقعیت آمریکا را در دنیا تنزل می‌دهد و از سویی نیز نیروی مقاومت منطقه خاورمیانه را افزایش خواهد داد؛ مظلومیت ایران در دنیا اثر خواهد داشت. وی اثر این اقدام آمریکا در روابط میان ایران و عراق را باعث تقویت روابط دو کشور همسایه دانست و گفت: هر دو کشور سردار بزرگ خودشان را از دست دادند و خون این شهدا با هم …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ /
نشست فوق العاده پارلمان عراق روز یکشنبه برگزار می‌شود
نشست فوق العاده پارلمان عراق روز یکشنبه برگزار می‌شود
ریاست پارلمان عراق اعلام کرد که نشست فوق العاده پارلمان این کشور برای بررسی موضوع تجاوز آمریکا به تمامیت ارضی عراق روز یکشنبه برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ /
ایندیپندنت: نتانیاهو برای عملیات نظامی در سوریه و عراق برنامه ریزی کرده بود اما مشاورش مانع شد
ایندیپندنت: نتانیاهو برای عملیات نظامی در سوریه و عراق برنامه ریزی کرده بود اما مشاورش مانع شد
شفقنا-  ایندیپندنت مدعی شد: مشاور بنیامین نتانیاهو، او را از انجام عملیات نظامی گسترده در سوریه پس از تجاوز آمریکا به پایگاههای حشد شعبی در عراق منصرف کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، بخش عربی پایگاه اینترنتی ایندیپندنت به نقل از یک منبع که از او به منبع بلندپایه یاد کرده، نوشت: نخست وزیر اسرائیل برای انجام یک عملیات نظامی […]
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / بنیامین نتانیاهو / سوریه / عراق / عملیات نظامی / نخست وزیر اسرائیل /
حمله اخیر آمریکا تجاوز آشکار به خاک عراق است
حمله اخیر آمریکا تجاوز آشکار به خاک عراق است
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حمله اخیر آمریکایی‌ها به مواضع اخیر حشد الشعبی در عراق تجاوز آشکار به خاک این کشور است و باید این موضوع در مجامع بین المللی پیگیری شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ /
عیسی قاسم: هدف حمله آمریکا به حشد شعبی به زانو در آوردن نیروی ایمان بود
عیسی قاسم: هدف حمله آمریکا به حشد شعبی به زانو در آوردن نیروی ایمان بود
شفقنا-رهبر معنوی خیزش بحرین حمله اخیر آمریکا به مواضع حشد شعبی را در عراق محکوم کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از منابع عراقی، آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی خیزش مردمی بحرین به حمله اخیر آمریکا به مواضع حشد شعبی عراق واکنش نشان داد. او گفت: تجاوز آمریکا به حشد شعبی در عراق یک هدف داشت […]
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / حشد شعبی / عراق / عیسی قاسم /
کینه مشترک آمریکا از سپاه، بسیج و حشدالشعبی
کینه مشترک آمریکا از سپاه، بسیج و حشدالشعبی
ایسنا نوشت:سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حمله اخیر آمریکایی‌ها به مواضع اخیر حشد الشعبی در عراق تجاوز آشکار به خاک این کشور است و باید این موضوع در مجامع بین المللی پیگیری شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ایران و آمریکا / حشدالشعبی / عراق /
حشد‌الشعبی  خواهان 
پایان تجمع مقابل سفارت آمریکا شد
حشد‌الشعبی خواهان پایان تجمع مقابل سفارت آمریکا شد
بعد از اینکه صدها معترض عراقی برای دومین روز متوالی به تحصن در اطراف سفارت آمریکا در بغداد ادامه دادند، سازمان حشدالشعبی عراق دیروز از تحصن‌کنندگان خواست اطراف سفارت آمریکا را در بغداد ترک کنند. سازمان حشدالشعبی در بیانیه‌ای تأکید کرد: «از تمام حاضران در نزدیکی سفارت آمریکا می‌خواهیم با احترام به تصمیم دولت عراق و حفظ جایگاه کشور از اطراف سفارت آمریکا عقب‌نشینی و آن محدوده را ترک کنند.»در بیانیه حشدالشعبی آمده است که به شما حاضران در آنجا می‌گوییم، پیام شما رسید. این سازمان با ارج‌نهادن موضع فرمانده کل نیروهای مسلح، شخصیت‌های سیاسی، دینی، فرهنگی و مردمی که تجاوز ددمنشانه آمریکا را به نیروهای حشد الشعبی  محکوم کردند، از مردم عراق دعوت کرد در مجالس عزاداری شهدای حشدالشعبی در بغداد و سایر استان‌ها …
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ /
حضور نظامیان آمریکایی در عراق دیگر قابل قبول نیست
سخنگوی رسمی گردانهای حزب الله عراق از ادامه تحصن در برابر سفارت آمریکا در بغداد خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر، محمد محیی سخنگوی رسمی گردان‌های حزب الله عراق در گفتگو با المیادین تاکید کرد که تحصن در برابر سفارت آمریکا در عراق ادامه خواهد داشت.وی در ادامه افزود: تجاوز اخیر آمریکا یک جنایت جنگی به شمار می‌رود و آمریکا باید بفهمد که ما هر گونه حضور نظامی آنها را در عراق رد می‌کنیم. سفارت آمریکا در عراق به معنی وجود یک کشور در کشور دیگر است یعنی تروریسم و مداخله در امور داخلی کشورها در این سفارتخانه صورت می‌گیرد. آمریکا باید به دنبال کوچک کردن حجم سفارتخانه خود در عراق باشد وگرنه اجازه ادامه فعالیت آن را نخواهیم داد. محیی تصریح کرد: آمریکا هر زمان دل به تغییر نظام سیاسی در عراق بسته شکست خورده است. …
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ /
آیت‌الله عیسی قاسم: تجاوز به الحشد الشعبی، تجاوزی علیه همه عراق بود
آیت‌الله عیسی قاسم: تجاوز به الحشد الشعبی، تجاوزی علیه همه عراق بود
رهبر معنوی شیعیان بحرین با صدور بیانیه‌ای، حمله آمریکا به مواضع الحشد الشعبی را تجاوزی آشکار علیه تمام بشریت خواند و گفت که تجاوزات وحشیانه آمریکا به نیروهای «نجات‌بخش» الحشد الشعبی جای تعجب ندارد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ /
دومین روز تحصن معترضان عراقی مقابل سفارت آمریکا/ شلیک گاز اشک‌آور از سوی تفنگداران آمریکایی + تصاویر
دومین روز تحصن معترضان عراقی مقابل سفارت آمریکا/ شلیک گاز اشک‌آور از سوی تفنگداران آمریکایی + تصاویر
مردم عراق در اعتراض به تجاوز اخیر آمریکا به این کشور و شهادت شماری از نیروهای مردمی برای دومین روز مقابل سفارت واشنگتن در بغداد تحصن کردند. گفته می‌شود تفنگداران دریایی آمریکا از داخل سفارت این کشور در بغداد به سوی تظاهرکنندگان عراقی، گاز اشک‌آور شلیک کردند
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / آتش زدن سفارت آمریکا در عراق / حمله به سفارت آمریکا در بغداد / سفارت آمریکا در بغداد /
بیانیه جمعیت الوفاق بحرین در محکومیت تجاوز آمریکا به مقرهای حشد شعبی عراق
بیانیه جمعیت الوفاق بحرین در محکومیت تجاوز آمریکا به مقرهای حشد شعبی عراق
جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین گروه شیعه مخالف دولت، تجاوز آمریکا به حاکمیت عراق و کشتار نیروهای حشد شعبی را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / جمعیت وفاق ملی بحرین / حمله به مقرهای حشد شعبی عراق /
احزاب عربی : تجاوز آمریکا به مواضع حشد شعبی بیانگر تروریسم سازمان یافته دولتی است
احزاب عربی : تجاوز آمریکا به مواضع حشد شعبی بیانگر تروریسم سازمان یافته دولتی است
دبیرخانه کنگره احزاب عربی در لبنان در بیانیه‌ای تجاوز اخیر ارتش آمریکا به مواضع حشد شعبی عراق را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ /
رای الیوم: ترامپ با حمله به حزب الله عراق درهای جهنم را گشود/ آیا حشد شعبی به این تجاوز پاسخ می دهند؟ چرا  آمریکا جرأت حمله به ایران را ندارد؟
رای الیوم: ترامپ با حمله به حزب الله عراق درهای جهنم را گشود/ آیا حشد شعبی به این تجاوز پاسخ می دهند؟ چرا آمریکا جرأت حمله به ایران را ندارد؟
شفقنا- رای الیوم نوشت: پس از گذشت ۱۷ سال از آزادسازی عراق، سرنگونی رژیم صدام حسین، کشته شدن چهار هزار سرباز و زخمی شدن ۳۳ هزار تن دیگر و هزینه کردن شش تریلیون دلار، اکنون این آمریکاست که به نقطه اول بازگشته است و قادر به حفاظت از سفارت خود در بغداد که بزرگترین سفارتخانه در جهان محسوب می شود، […]
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / تجاوز آمریکا به نیروهای حشد شعبی / رای الیوم / عراق /
رئیس جمهوری عراق از معترضان خواست تنش را بیشتر نکنند
رئیس جمهوری عراق از معترضان خواست تنش را بیشتر نکنند
رئیس جمهوری عراق با بیان اینکه هرگونه تجاوز به سفارت‌خانه‌ها و نمایندگی‌های خارجی طبق قانون به اشد مجازات روبه‌رو خواهد شد از معترضان خواست از سفارت آمریکا در بغداد و اطراف آن خارج شده و تنش را بیشتر نکنند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ /
عمار حکیم خواستار خویشتن داری و حفاظت از هیئت های دیپلماتیک شد
عمار حکیم خواستار خویشتن داری و حفاظت از هیئت های دیپلماتیک شد
شفقنا- رهبر جریان ملی «الحکمه» عراق روز سه شنبه در پی تظاهرات عراقی ها مقابل سفارت آمریکا در بغداد، به خوشتن داری دعوت کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری «الفرات نیوز»، «عمار حکیم» در بیانیه ای اعلام کرد: «در حالی که بار دیگر اندوه خود را پس از کشته شدن شماری از نیروهای مسلح عراق به […]
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / تجاوز آمریکا به عراق / حمله به سفارت امریکا در بغداد / عمار حکیم /
ترامپ: حمله به سفارت آمریکا در عراق، کار ایران است
ترامپ: حمله به سفارت آمریکا در عراق، کار ایران است
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تجاوز نظامی آمریکا به خاک و نیرو‌های عراقی را به شدت محکوم کرد و از آمریکا خواست تا به استقلال، حاکمیت و یکپارچگی ارضی عراق احترام گذاشته و دخالت خود را در امور داخلی این کشور متوقف کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سفارت آمریکا در عراق / ترامپ / حمله به سفارت آمریکا در عراق /
اعلام ۳ روز عزای عمومی در عراق
نخست‌وزیر عراق در پی به شهادت رسیدن شماری از نیروهای الحشد الشعبی در تجاوز هوایی آمریکا به استان الانبار، سه‌روز عزای عمومی اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / تحولات عراق / حمله آمریکا به حشد الشعبی / عادل عبدالمهدی /
خروج 80 کارمند سفارت آمریکا از بغداد پس از تجاوز هوایی به مقرهای الحشد الشعبی
خروج 80 کارمند سفارت آمریکا از بغداد پس از تجاوز هوایی به مقرهای الحشد الشعبی
یک مقام امنیتی در منطقه کردستان عراق از خروج بیش از 80 کارمند سفارت آمریکا در بغداد به اربیل، پس از حمله واشنگتن به مقرهای الحشد الشعبی در استان الانبار، خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
اذعان آمریکا به انگیزه ضد ایرانی تجاوز به خاک عراق و حمله به الحشد الشعبی
اذعان آمریکا به انگیزه ضد ایرانی تجاوز به خاک عراق و حمله به الحشد الشعبی
وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز اذعان کرد که کشورش برای اهدافی مرتبط با ایران، به نیروهای عراقی در خاک این کشور، حمله کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
واکنش رئیس اوقاف اهل سنت عراق به بمباران مواضع حشد شعبی
واکنش رئیس اوقاف اهل سنت عراق به بمباران مواضع حشد شعبی
رئیس اوقاف اهل سنت عراق امروز سه شنبه تجاوز اخیر آمریکا به مواضع حشد شعبی را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
رمزگشایی از‌حمله به گذرگاه استراتژیک؛ هدف آمریکا از تجاوز به مواضع حشد الشعبی چه بود؟
رمزگشایی از‌حمله به گذرگاه استراتژیک؛ هدف آمریکا از تجاوز به مواضع حشد الشعبی چه بود؟
بررسی ابعاد مختلف حمله آمریکا به پایگاه‌های حشدالشعبی در منطقه «القائم» در گفتگو با سفیر سابق ایران در عراق را می خوانید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ایران / تجاوز / خشم / عراق / فتنه /
جنبش «امل» لبنان: حمله به «حشد شعبی» نشانه تجاوز به حاکمیت عراق است
جنبش «امل» لبنان: حمله به «حشد شعبی» نشانه تجاوز به حاکمیت عراق است
جنبش امل لبنان با صدور بیانیه ای حمله آمریکا علیه مواضع حشد شعبی را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / لبنان / ایالات متحده آمریکا / جنبش امل /
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه‌شنبه
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه‌شنبه
تهران - ایرنا - سفر ظریف به پکن با هدف دیدار با همتای چینی، محکوم کردن حمله آمریکا به عراق ازسوی احزاب و شخصیت‌های لبنانی، ابرازخرسندی نتانیاهو از تجاوز نظامی آمریکا به عراق، حمایت وزیر ورزش از انتخاب سرپرست فدراسیون فوتبال، فراخوان مقتدی صدر برای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق و آماده باش کامل اعضای ستاد مدیریت بحران هرمزگان از مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه بود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
پمپئو با گوترش درباره تجاوز آمریکا به عراق گفت‌ وگو کرد
پمپئو با گوترش درباره تجاوز آمریکا به عراق گفت‌ وگو کرد
تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه آمریکا با دبیرکل سازمان ملل متحد درباره تجاوز واشنگتن به عراق گفت‌ وگو کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سازمان ملل متحد / ایالات متحده آمریکا / آنتونیو گوترش / مایک پمپئو / حمله آمریکا به الحشد الشعبی /
52 شهید و 15 زخمی در حمله آمریکا به مواضع حشد‌الشعبی
حمله آمریکا به مواضع حشدالشعبی که یکشنبه‌شب انجام شد تلفات بسیار بر جا گذاشت. حشد‌الشعبی از افزایش تلفات حملات آمریکا به مواضع این گروه در شهرستان القائم در استان الانبار عراق در مرزهای عراق و سوریه خبر داد. جواد کاظم الربیعاوی، مدیر اداره تحرکات در حشد‌الشعبی شب گذشته اعلام کرد آمار تجاوز ددمنشانه آمریکا به مقرهای تیپ‌های ۴۵ و ۴۶ حشد‌الشعبی به ۲۵ شهید و ۵۱ زخمی رسید. الربیعاوی افزود: «تعداد شهدا با توجه به وخامت حال زخمی‌ها احتمالا افزایش می‌یابد.» او تصریح کرد که جنگنده‌های آمریکایی این حمله را رأس ساعت 7 و 45 دقیقه عصر به وقت محلی انجام دادند و حملات به منطقه المزرعه و نوار مرزی با سوریه در عمق خاک عراق بود.منابع می‌گوید در بین شهدای …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
نتانیاهو از تجاوز نظامی آمریکا به عراق ابراز خرسندی کرد
نتانیاهو از تجاوز نظامی آمریکا به عراق ابراز خرسندی کرد
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با وزیر خارجه آمریکا از حمله نظامی این کشور به پایگاه‌های الحشد الشعبی در عراق تقدیر کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ایران / تجاوز / عراق / نخست وزیر رژیم صهیونیستی / وزیر خارجه آمریکا /
جان بولتون: ایران باید برای بهای سنگینی پرداخت کند
جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ روز دوشنبه در توییتی تجاوز آمریکا به پایگاه‌های الحشد الشعبی در عراق را یک گام نخست خوب دانست.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
واکنش تازه آمریکا به تجاوز اخیر: اجرای تحریم ها علیه ایران را ادامه می دهیم
واکنش تازه آمریکا به تجاوز اخیر: اجرای تحریم ها علیه ایران را ادامه می دهیم
شفقنا- مسئول میز اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا گفت: ما به اجرای تحریم های خود علیه ایران در آینده نیز ادامه خواهیم داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، «بریان هوک» با اشاره به این موضوع اظهار کرد: ترامپ از طریق حملات شب گذشته پیامی را با این مفاد ارسال کرده که ما حمله […]
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ایران / برایان هوک / تجاوز آمریکا به عراق /
ذوق زدگی بولتون از تجاوز نظامی آمریکا در عراق
ذوق زدگی بولتون از تجاوز نظامی آمریکا در عراق
تهران – ایرنا – جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ روز دوشنبه در توییتی تجاوز آمریکا به پایگاه‌های الحشد الشعبی در عراق را یک گام نخست خوب دانست.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سوریه / جان بولتون / ایالات متحده آمریکا / عراق / الحشد الشعبی / حمله آمریکا به الحشد الشعبی /
اعلام همبستگی سوریه با عراق در پی حمله آمریکا
اعلام همبستگی سوریه با عراق در پی حمله آمریکا
شفقنا- سوریه امروز (دوشنبه) حمله شب گذشته آمریکا به مواضع حشد شعبی را محکوم کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه تاکید کرد:جنگنده‌های آمریکایی تجاوز خونینی به گروه‌های حشد شعبی عراق که...
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / حمله آمریکا به حشد شعبی /
قدردانی نتانیاهو از آمریکا به دلیل تجاوز نظامی علیه عراق
قدردانی نتانیاهو از آمریکا به دلیل تجاوز نظامی علیه عراق
ایسنا نوشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در توییتی از حملات آمریکا به نیروهای حشدالشعبی در عراق و سوریه و آنچه "گروه‌های نیابتی ایران در منطقه" خواند، قدردانی کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بنیامین نتانیاهو / مایک پمپئو / رژیم صهیونیستی اسرائیل / عراق / ایالات متحده آمریکا / حشدالشعبی /
جنبش امل لبنان به تجاوز نظامی آمریکا علیه عراق واکنش نشان داد
جنبش امل لبنان به تجاوز نظامی آمریکا علیه عراق واکنش نشان داد
فارس نوشت: جنبش امل لبنان، در بیانیه‌ای حمله هوایی شب گذشته آمریکا به مواضع الحشد الشعبی در غرب عراق را نشانه تجاوز به استقلال، حاکمیت و ثبات عراق دانست و آمریکا را حامی اصلی تروریسم خواند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / لبنان / عراق / ایالات متحده آمریکا / حشدالشعبی /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •