یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
تحریم های بانکی
۴ روز قبل
ابعاد حقوقی تحریم‌های دارویی علیه ایران
یک حقوقدان با اشاره به تاثیر تحریم های بانکی بر تحریم دارویی، گفت: ترامپ این ادعا را مطرح می‌کرد که اساسا تحریم دارویی علیه ایران مفهومی ندارد و مشکلات دارویی در ایران ناشی از مسائل دیگر میدانست اما این ادعا کاملا خلاف واقعیت است.
چین به کمک ایران می شتابد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / روابط چین و ایران / تحریم های آمریکا علیه ایران / تحریم های ثانویه آمریکا / تحریم های بانکی / ذخایر ارزی ایران / همکاری استراتژیک ایران و چین / توافق 25 ساله
چین به کمک ایران می شتابد؟
ایالات متحده  از ۸ اکتبر یک سری تحریم های جدید علیه ایران اعمال کرده که به معنای آینده مالی تاریک تر برای جمهوری اسلامی است. اقتصاد ایران همین حالا هم مشکل دارد و تحریم های جدید به شدت به دسترسی این کشور به سرمایه های جهانی آسیب می رساند. با وخیم تر شدن روابط آمریکا و ایران، انگیزه اقتصادی و سیاسی این کشور برای ورود به یک مشارکت استراتژیک با چین افزایش می یابد. اما تمایل ایران به تقویت روابط با چین ممکن است دوجانبه نباشد...
اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج می شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج می شود
واحد اطلاعات اکونومیست در گزارشی به بررسی آثار تحریم های بانکی ایران پرداخت و پیام بینی کرد که اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج و به رشد مثبت دو درصدی دست یابد.
واکنش بورس به تحریم‌ بانک ها
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / بورس / نمادهای بانکی / بانک های بورسی / صنعت بانکداری / نرخ تسعیر ارز
واکنش بورس به تحریم‌ بانک ها
اقتصاد نیوز : در اولین واکنش بورس تهران به اعلام تحریم های بانکی آمریکا، قیمت سهام نمادهای بزرگ بانکی بالا رفت از بین هفت بانک در فهرست تحریم که نمادشان باز است قیمت سهام ۵ بانک کاهش یافت و ۲ بانک رشد قیمت داشتند.
تاثیر تحریم های بانکی جدید بر ایران چه قدر است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۸
تاثیر تحریم های بانکی جدید بر ایران چه قدر است؟
روز گذشته ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که 18 بانک ایرانی را تحریم کرده تا کلا سیستم مالی ایران با جهان قطع شود.
«دیوارهای برلین» مقابل دانشجویان خارجی در آلمان
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / ویروس کرونا / دانشجو / آلمان
«دیوارهای برلین» مقابل دانشجویان خارجی در آلمان
تهران- ایرنا- همه‌گیری کرونا و تشدید تدابیر دولت آلمان برای مقابله با آن، گسترش راستگرایی و تحریم‌های بانکی، دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان ایرانی‌ را با مشکلات و چالش‌های زیادی برای گرفتن پذیرش، ادامه تحصیل و اقامت تحصیلی در این کشور مواجه کرده‌است؛ در این میان دانشجویان ایرانی به دلیل تحریم های بانکی، با مشکلات بیشتری مواجه هستند.
به دنبال ارتقاء خط فعالیت تجاری پاکستان با استان های کرمان و یزد هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / ایران و پاکستان / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / سرکنسول پاکستان در ایران
به دنبال ارتقاء خط فعالیت تجاری پاکستان با استان های کرمان و یزد هستیم
سرکنسول پاکستان در ایران گفت: عمده مشکل در فعالیت تجاری بین دو کشور تحریم ها از جمله تحریم های بانکی است که به دنبال راه حلی برای این مسئله هستیم و گزینه پیشنهادی، فعالیت تهاتری است که طی شش ماه آینده نهائی می شود و امیدواریم موثر باشد.
تحریم‌ها چه تاثیری در پرداخت حق انتقال بیرانوند داشت؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تحریم‌ها چه تاثیری در پرداخت حق انتقال بیرانوند داشت؟
باشگاه آنتورپ به دلیل تحریم های بانکی شرایط سختی برای واریز حق انتقال علیرضا بیرانوند به پرسپولیس دارد.
تحریم ها، مشکل جدید دریافت حق انتقال بیرانوند/ آنتورپ هفته آینده به پرسپولیس پول می دهد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / پرسپولیس / لیگ برتر / علیرضا بیرانوند / آنتورپ / خبرگزاری فارس / ورزشی
تحریم ها، مشکل جدید دریافت حق انتقال بیرانوند/ آنتورپ هفته آینده به پرسپولیس پول می دهد؟
باشگاه آنتورپ به دلیل تحریم های بانکی شرایط سختی برای واریز حق انتقال علیرضا بیرانوند به پرسپولیس دارد.
درس‌هایی از طرح سؤال مجلس دهم از رئیس‌جمهور
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / حسن روحانی / سوال از رئیس جمهور / طرح سوال از رئیس جمهور / مجلس شورای اسلامی
درس‌هایی از طرح سؤال مجلس دهم از رئیس‌جمهور
فارس نوشت: تقریبا دو سال از زمانی که حسن روحانی برای پاسخ به طرح سوال نمایندگان از رئیس جمهور به مجلس آمده بود می‌گذرد؛ همزمان با بالا گرفتن مشکلات اقتصادی، نوسانات ارز، تداوم تحریم های بانکی علی‌رغم تحرکات دیپلماتیک دولت در سال 97 بود که در مجلس دهم طرح سوال از رئیس جمهور مطرح شد.
نشریه آمریکایی: مخالفت واشنگتن با اعطای وام به ایران کاری شیطانی است
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / شیوع کرونا در ایران / کرونا / مخالفت آمریکا با اعطای وام به ایران / وام ۵ میلیاردی به ایران
نشریه آمریکایی: مخالفت واشنگتن با اعطای وام به ایران کاری شیطانی است
نشریه محافظه کاران آمریکا همچنین نوشت ایرانی ها همواره به خاطر خواهند داشت که دولت آمریکا در شرایط بحرانی، برای رفع مشکلاتشان یک قدم هم برنداشت. <<برای نخستین بار در 60 سال گذشته، ایران تلاش کرده است از صندوق بین المللی پول (IMF) وامی دریافت کند تا با شیوع ویروس کرونا مقابله کند؛ اما گزارش ها حاکی است که آمریکا با آن مخالفت کرده است. طرفداران کاهش تحریم های ایران نیز تایید کرده اند ایران برای کنترل کرونا باید به تمام منابع دسترسی داشته باشد و لذا از صندوق بین المللی پول خواسته اند با درخواست ایران موافقت کند.  هادی قائمی، یک فعال امور حقوق بشر ایران ماه گذشته با درخواست برای کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران گفته بود: زمانی بسیار خطیر است. دولت آمریکا باید به زودی تمام …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / تیم ملی فوتبال ایران / فدراسیون فوتبال ایران / سرمربی تیم ملی / علی دایی / امیر قلعه نویی / استراماچونی / یادداشت / آرتین زهرابی / ویژه
عجیب مثل فصای مجازی؛ استراماچونی کاندیدای سرمربیگری تیم ملی ایران!
کاربران فضای مجازی ایران، با چشمان خودشان دیدند پرداخت های شگفت آور به استراماچونی به دلیل تحریم های بانکی و ... چه مشکلاتی را برای این مربی در ایتالیا به وجود آورده بود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / محمدرضا شانه ساز / سازمان غذا و دارو / دارو
ذخیره دارویی کشور به رغم تحریم های بانکی در شرایط خوبی است
رئیس سازمان غذا و دارو، وضعیت ذخیره دارویی کشور را در مقایسه با ابتدای سال و سال گذشته، در شرایط خوبی دانست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روایت استراماچونی از پشت پرده رفتنش از ایران
سرمربی ایتالیایی در مصاحبه‌ای با شبکه رای ایتالیا موضوع حضورش در ایران را با روایتی جدید تعریف کرد. استراماچونی در این مصاحبه با اشاره به تحریم ها گفته است مشکل عدم پرداخت پول به او از طریق قانونی علتی جز تحریم های بانکی ندارد و اگر او به هر دلیلی به ایران بازنگردد تقصیر شخص خاصی نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / توییتر / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / قطعی اینترنت
فقدان دیدگاه اقتصادی نسبت به فضای مجازی از چالش‌های کسب و کار نو است
تهران - ایرنا - سه فعال رسانه‌ای در حوزه فناوری نوین نبود قانون مناسب برای فعالیت کسب و کارهای نو، قوانین تجارت قدیمی، فقدان دیدگاه اقتصادی و درآمدزایی به فضای مجازی، فراهم نبودن بستر آنلاین مطمئن، تحریم های بانکی، نبود سرمایه گذار داخلی و خارجی به دلیل تحریم‌های جهانی را از مهم‌ترین چالش های کسب و کارهای نو برای رشد و شکوفایی در کشور دانستند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
تولیدکنندگان در چنبره سیاست های متناقض
تحریم های بانکی و عدم تخصیص یورو توسط بانک مرکزی برای ثبت سفارش ماشین آلات خط تولید، به نوعی قوز بالای قوز شده است و پیچ و خمی هزارتو را در بخش واردات ایجاد کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / برایان هوک / ایالات متحده آمریکا
تحریم های آمریکا جان بیماران سرطانی را در ایران به خطر انداخته است
تهران - ایرنا - نشریه آمریکایی فارن پالیسی گزارش داد: واشنگتن ادعا می کند که فشار حداکثری مانع تامین دارو و سایر نیازهای انسانی برای ایران نیست، اما تحریم های بانکی موجب افزایش قیمت واردات و مسدود شدن چرخه تامین کالا و ایجاد کمبود مرگبار دارویی شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
فارن‌پالیسی: علیرغم ادعای ترامپ، تحریم‌های آمریکا زندگی بیماران ایرانی را هدف گرفته است
شفقنا- واشنگتن ادعا می کند تحریم ها روند تامین دارو و سایر نیازهای بشدوستانه را مختل نمی کند اما تحریم های بانکی هزینه واردات را افزایش داده،‌زنجیره های تامین را مسدود و کمبود مرگبار دارو را ایجاد می نماید. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فارن پالیسی، در ادامه این مطلب آمده است:‌ ماه گذشته وزارت خارجه(آمریکا) ویدئویی […]
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
فیفا دیگر از این کارها نمی‌کند/ مشکل پروپییچ حادتر شد!
شفقنا ورزشی – استقلال از فیفا طلب دارد و از ابتدا تصور می کرد فدراسیون جهانی از منبع همین طلب پول او را بدهد. منتهی فدراسیون به استقلال اعلام کرد فیفا دیگر از این کارها نمی‌کند. به گزارش شفقنا ورزشی ؛ استقلال تهران به خاطر تحریم های بانکی تا این لحظه موفق نشده تا پول […]
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
ارز دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم های آمریکا در بازارهای جهانی
تهران - ایرنا - تارنمای «ارز دیجیتال» آلمان، استفاده از ارز رمزنگاری شده در معاملات را به عنوان راه حلی جدید از سوی کشورها برای دور زدن تحریم های بانکی آمریکا در بازارهای مالی جهان ارزیابی کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
جشن نوروز در وزارت خارجه آمریکا با طعم تحریم
تهران – ایرنا – وزارت خارجه آمریکا که با اعمال تحریم ها بویژه تحریم های بانکی موجبات فشار بر مردم ایران را فراهم کرده و حتی مشکلاتی را برای ارایه کمک های کشورها به سیل زدگان ایجاد کرده است،باانتشار پیامی در توئیتر فارسی خود ازبرگزاری جشن نوروز در روز 14فروردین ماه در این وزارت خانه خبر داد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
آمریکا: ممکن است تحریم های بانکی علیه ونزوئلا اعمااال شود
نماینده آمریکا در امور ونزوئلا با اشاره به دو دیدار پنهانی خود با وزیر خارجه دولت مادورو از احتمال تحریم های بانکی علیه ونزوئلا خبر داد. آبرامز همچنین گفت که از بانک های اروپایی خواسته است که حساب های افراد ونزوئلایی را از دسترسی دولت این کشور حفظ کنند؛ اما نامی از این بانک ها نبرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •