شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
تقسیم بندی
شناسایی ۶۱۰۰ بیمار جدید کرونایی/شهرهای نارنجی در استان های شمالی
۴ ساعت قبل / سیما سادات لاری / آمار کرونا / ویروس کرونا
شناسایی ۶۱۰۰ بیمار جدید کرونایی/شهرهای نارنجی در استان های شمالی
سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به تقسیم بندی شهرهای کرونایی بر اساس رنگ بندی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: شهرهای نارنجی در استان های شمالی کشور قرار دارند.
۸ ساعت قبل / روزنامه های ورزشی / روزنامه
تغییر در ترکیب استقلال، محمود فکری دست به کار شد؛ روزنامه‌های ورزشی امروز شنبه ۲۷ دی
امروز فقط دو روزنامه ورزشی داخلی، جلد را آپدیت کرده اند و بقیه به دلیل تعطیلات منتشر نشده اند. یکی از این دو روزنامه، نشریه هواداری باشگاه استقلال است که از تغییرات احتمالی محمود فکری در ترکیب استقلال برای بازی با تراکتور خبر داده است. روزنامه‌های خارجی هم تقسیم بندی شده اند؛ اسپانیایی‌ها ناکامی ادن آزار، پرتغالی‌ها جدال پورتو - بنفیکا و انگلیسی‌ها بازی منچستریونایتد - لیورپول را پوشش داده اند.
رنگ‌بندی کرونایی جدید شهرهای ایران
۲ روز قبل / ویروس کرونا / وزارت بهداشت / ستاد ملی مقابله با کرونا
رنگ‌بندی کرونایی جدید شهرهای ایران
مهر نوشت: سخنگوی وزارت بهداشت، ضمن اشاره به وضعیت بیماری کرونا در کشور، تقسیم بندی جدید شهرها را بر اساس رنگ بندی ستاد ملی مقابله با کرونا، اعلام کرد.
آخرین آمار ویروس کرونا در ایران؛ ۱۳۱۱۸۱۰ نفر مبتلا و ۵۶۵۳۸ نفر فوتی
۲ روز قبل / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
آخرین آمار ویروس کرونا در ایران؛ ۱۳۱۱۸۱۰ نفر مبتلا و ۵۶۵۳۸ نفر فوتی
سخنگوی وزارت بهداشت، ضمن اشاره به وضعیت بیماری کرونا در کشور، تقسیم بندی جدید شهرها را بر اساس رنگ بندی ستاد ملی مقابله با کرونا، اعلام کرد.
شورای عالی سیاسی یمن موضع آمریکا علیه انصارلله را محکوم کرد
۲ روز قبل / انصارالله یمن
شورای عالی سیاسی یمن موضع آمریکا علیه انصارلله را محکوم کرد
شورای عالی سیاسی یمن نسبت به تلاش‌های دولت دونالد ترامپ درباره تقسیم بندی انصارالله در لیست "گروه‌های تروریستی" اظهار تمسخر و آن را محکوم کرد.
بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل ؟
۳ روز قبل / تعمیرات موبایل
بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل ؟
ایلنا: آموزش تعمیرات موبایل به بخش نرم افزار وسخت افزار تقسیم بندی می شود که در مجتمع آموزشی فنی سازان با استفاده از تجهیزات مدرن و اساتید مجرب این امکان را فراهم نموده است تا کارآموزان با فراگیری دوره تعمیرات از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری کار آمد باشند تا در بازار امروز که در حال توسعه وپیشرفت است، از لحاظ تئوری وعملی کارآمد باشند.
چطور بلیط لحظه آخری تهران مشهد بخریم؟
۴ روز قبل
چطور بلیط لحظه آخری تهران مشهد بخریم؟
برای خرید بلیط های ارزان قیمت پرواز در مسیر مشهد به تهران و بالعکس، لازم است به عوامل متعددی توجه شود که از مهم ترین آنها می توان به نوع بلیط اشاره نمود. بلیط های پرواز در مسیرهای داخلی و خارجی به دو گروه کلی چارتری و سیستمی تقسیم بندی میشوند که نه تنها از نظر قیمت، بلکه شرایط استرداد نیز با هم متفاوت هستند. سایت خرید بلیط پرواز رسپینا در ادامه چند راهکار و نکته را برای خرید بلیط های ارزان قیمت لحظه آخری و چارتری در مسیر تهران به مشهد ارائه خواهد داد.
علت خاموشی‌های اخیر مشهد چیست؟
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / قطعی برق / مشهد
علت خاموشی‌های اخیر مشهد چیست؟
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق مشهد گفت: بنا بر اعلام مرکز کنترل برق کل کشور، تمام شرکت‌های توزیع برق باید مدیریت بار داشته باشند. در طرح مدیریت مصرف بار، مناطق مشهد را به گونه‌ای تقسیم بندی کرده‌ایم که به تناوب 45 تا 60 دقیقه تمام مناطق مشهد مدیریت بار شود.
قیمت‌گذاری جدید خودرو، چوب 2 سر طلا
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / خودرو
قیمت‌گذاری جدید خودرو، چوب 2 سر طلا
چندی قبل و بر اساس اعلام شورای رقابت، فرمول قیمت‌گذاری خودروهای تولید داخل تغییر کرد. بر این اساس خودروها تقسیم بندی شده و قیمت بخشی از خودروهای پرتیراژ بر اساس فرمول قبلی محاسبه می شود، اما برای سایر خودروها روند جدیدی در نظر گرفته شده است.
نحوه درست کردن قهوه؛ چگونه در خانه قهوه درست کنیم؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / درست کردن قهوه / قهوه جوش
نحوه درست کردن قهوه؛ چگونه در خانه قهوه درست کنیم؟
نحوه درست کردن قهوه؛ چگونه در خانه قهوه درست کنیم؟ برای تهیه نوشیدنی قهوه، آن را می‌توان به صورت‌های مختلف دم کرد. تمام این روش‌ها را به چهار دسته کلی تقسیم بندی کرده اند که تفاوت این روش‌ها تنها به این نکته بستگی دارد که چگونه آب را به قهوه اضافه می‌کنند. یکی ازروش‌های قدیمی دم کردن قهوه که هنوز در خاورمیانه، آفریقای شمالی، ترکیه و یونان به کار می‌رود این است که قهوه را به همراه آب، داخل قوری می‌ریزند و اجازه می‌دهند که آرام به جوش آید.
با رژیم چراغ راهنما لاغر شوید!
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / رژیم غذایی / رژیم چراغ رهنمایی / رنگ / مواد غذایی / میوه / سبزیجات
با رژیم چراغ راهنما لاغر شوید!
رژیم غذایی چراغ راهنمایی یک اسم مشترک برای سه مجموعه غذایی مختلف است. این رژیم بر اساس اصل چراغ راهنمایی: تقسیم به محصولات سبز، زرد و قرمز تقسیم بندی شده است.
لپ تاپ‌های لاکچری و گران بازار +جدول
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / لپ تاپ / بازار
لپ تاپ‌های لاکچری و گران بازار +جدول
لپ‌تاپ فوق لاکچری بازار را باید به دو دسته ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون و از ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیوون تومان تقسیم بندی کرد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۹
قیمت گذاری بر اساس متوسط قیمت بازار
رضا شیوا با اشاره به اینکه از مهرماه مرکز ملی رقابت بررسی مجددی در مورد فرمول قیمت‌گذاری خودرو انجام داد، گفت که طی تصمیمات اخذشده قرار نیست آزادسازی صورت بگیرد، فقط خودروها تقسیم بندی شده است، بر این اساس قیمت بخشی از خودروهای پرتیراژ و به‌گونه‌ای که برای عامه مردم به‌صرفه هستند،  براساس فرمول قبلی محاسبه می‌شود.او گفت: «در مورد بخشی از خودروها فرمول جدید پیش‌بینی شده است که طی آن دیگر تورم بخشی که در فرمول قبلی سهیم بود، در فرمول جدید قرار نگرفته و قیمت به نوعی بر اساس متوسط قیمت بازار محاسبه خواهد شد.»رئیس شورای رقابت تأکید کرد که نکته اصلی در فرمول جدید این است که طی توافق صورت‌گرفته قرار است خودروسازها ظرفیت تولید را تا ۵۰درصد افزایش دهند …
تغییر فرمول قیمت‌گذاری؛ ۱۸ خودرو در ایران گرانتر می‌شوند
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / شورای رقابت / قیمت خودرو / خودرو
تغییر فرمول قیمت‌گذاری؛ ۱۸ خودرو در ایران گرانتر می‌شوند
رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه از مهرماه مرکز ملی رقابت بررسی مجددی در مورد فرمول قیمت گذاری خودرو انجام داد گفت که طی تصمیات اخذ شده قرار نیست آزاد سازی صورت بگیرد فقط خودرو‌ها تقسیم بندی شده است.
رایزنی فرانسه برای لغو سهمیه بندی های سیاسی به رغم لغو سفر ماکرون
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / لبنان
رایزنی فرانسه برای لغو سهمیه بندی های سیاسی به رغم لغو سفر ماکرون
برخی منابع آگاه فاش کردند، به رغم لغو سفر رئیس جمهور فرانسه، پاریس، رایزنی با رئیس جمهور و نخست وزیر مکلف لبنان برای بر هم زدن تقسیم بندی های جناحی در پست های وزارتی را ادامه می دهد.
تصاویر: استقبال از کرونا به بهانه خرید یلدا
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
تصاویر: استقبال از کرونا به بهانه خرید یلدا
با وجود اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان وضعیت این استان را در موضوع شیوع ویروس کرونا شکننده عنوان کرده است؛ شهروندان گنبدی با حضور در بازار هفتگی این شهرستان درحال خرید اقلام شب یلدا هستند. شهرستان گنبدکاووس تا هفته قبل جزو مناطق قرمز در تقسیم بندی کرونا بود که با بی‌توجهی نسبت به جلوگیری و پرهیز از حضور در مناطق پر رفت و آمد نگرانی‌ها برای شیوع کرونا در این منطقه وجود دارد.
تقسیم‌بندی تیم‌ها در دور برگشت لیگ برتر والیبال چگونه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / لیگ برتر / والیبال / رقابت / ورزشی
تقسیم‌بندی تیم‌ها در دور برگشت لیگ برتر والیبال چگونه خواهد بود؟
تقسیم بندی تیم ها برای برگزاری دور برگشت رقابت های لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور مشخص شد.
مراقب امنیت خودرو خود باشید
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
مراقب امنیت خودرو خود باشید
دوربینی که می خواهیم از آن صحبت کنیم اصطلاحا دوربین داشبورد نامیده می شود و متمایز از دوربین دنده عقب یا دوربین های خارج از خودرو است . حال می خواهیم به بررسی انواع دوربین خودرو بپردازیم که از لحاظ زاویه دید تقسیم بندی شده اند .
درجات ایمان چگونه تقسیم بندی می شوند
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / استانی-فرهنگی و هنری / منطقه قم / معنویت گرایی
درجات ایمان چگونه تقسیم بندی می شوند
استاد پردیس فارابی دانشگاه تهران به ذکر درجات ایمان و کفر در دایره معرفتی اسلام پرداخت.
ماجرای تقسیم استان سیستان و بلوچستان چیست؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / استان سیستان و بلوچستان / تقسیم بندی / مجلس
ماجرای تقسیم استان سیستان و بلوچستان چیست؟
صبح امروز خبرگزاری ها متن طرحی را منتشر کرده بودند که بر اساس آن استان سیستان و بلوچستان به چهار استان تقسیم می شود. این طرح که به امضای 49 نماینده رسیده است با مخالفت وزارت کشور روبه رو شد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
پذیرفته شدن مقاله علمی کارکنان شرکت گاز استان گلستان در سیزدهمین کنفرانس نگهداری و تعمیرات ایران
مقاله علمی کارکنان گاز گلستان با عنوان "ارزیابی قابلیت اطمینان سیستم حفاظت کاتدیک با استفاده از رویکرد فرآیند زنجیره مارکوف، مطالعه موردی شرکت گاز استان گلستان" که در سیزدهمین کنفرانس نگهداری و تعمیرات ایران ارائه شد مورد پذیرش قرار گرفت.این مقاله توسط دو نفر از همکاران شرکت آقایان دکتر محمد رضا برنا و مهندس ولی ا... مقصودلو از واحد برنامه ریزی شرکت گاز استان گلستان تحریرشده بود که در تاریخ های چهارم و پنجم آذرماه سال جاری بصورت ویدئوکنفرانسی و آنلاین ارائه گردید. در این مقاله برنا با اشاره به نکات مهم طرح گفت: با توجه به کاربرد گسترده قابلیت اطمینان در تحلیل ریسک خطوط لوله گاز، حساس پذیری سیستم حفاظت کاتدیک از نگاه نگهداری و تعمیرات اهمیت بالایی دارد بطوریکه با عدم وجود یک سیستم …
علی رهبری: همه حق ندارند از کرونا شاکی باشند
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / موسیقی - چهره - ساز - آلبوم - اجرا
علی رهبری: همه حق ندارند از کرونا شاکی باشند
علی رهبری با تقسیم بندی اهالی موسیقی به گروه های مختلف به لحاظ کسب درآمد، تاکید کرد، گروه پُردرآمدها که با آمدن کرونا، صرفا درآمدشان پایین آمده است، حق گله و شکایت از این وضعیت را ندارند؛ چراکه این روزها کرونا بسیاری از صنوف را کاملا ورشکست کرده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
محدودیت تردد شبانه در سطح شهر قزوین
طرح محدودیت‌های کرونایی با آغاز آذرماه در استان قزوین همزمان با سراسر کشور شروع شد و تردد خودروها از ساعت ۲۱ الی ۴ صبح ممنوع می‌باشد. با توجه به رنگ‌بندی‌های صورت گرفته شهرها به سه رنگ قرمز، نارنجی و زرد تقسیم بندی شده‌اند و بر همین اساس ورود افراد به شهرهای قرمز و نارنجی با اعمال جریمه همراه خواهد بود.
دو سوم کارکنان در ستاد کرونا به کار گرفته می‌شوند
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / محدودیت‌های کرونایی / دورکاری حداکثری
دو سوم کارکنان در ستاد کرونا به کار گرفته می‌شوند
‍ استاندار قزوین گفت: جمعیت ادارات را به گونه‌ای تقسیم بندی کرده‌ایم که یک سوم در محل کار حاضر شوند این به معنای تعطیلی نیست بلکه از ظرفیت باقیمانده در ستاد کرونا استفاده خواهیم کرد، در هر اداره کل بسیج ادارات و حراست با همراهی مدیرکل باید نیروها را ساماندهی کنند تا از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف استفاده کنیم.
محدودیت‌هایی کرونایی آذرماه شامل چه مواردی است؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / محدودیت کرونا / ستاد ملی کرونا / ویروس کرونا / محدودیت کرونایی
محدودیت‌هایی کرونایی آذرماه شامل چه مواردی است؟
براساس پیش بینی ستاد ملی کرونا تمام استان‌های کشور به صورت هفتگی در سه رنگ زرد، نارنجی و قرمز تقسیم بندی می‌شوند و براساس رنگ آن هفته محدودیت‌ها اعمال می‌شود. در چنین شرایطی ممکن است یک شهرستان براساس تغییر وضعیت کرونا در طول ماه محدودیت‌های متفاوتی داشته باشد. در حال حاضر سه سطح برای تقسیم بندی شهرستان‌ها در نظر گرفته شده، که شامل سطح ۳ قرمز، سطح ۲ نارنجی و سطح یک زرد می‌شود.
استاندار تهران: براساس تست‌های پی سی ار مثبت در هر منطقه و شمار بستری بیماران، محدودیت‌ها اعمال خواهد شد / مقرر شده کارکنان دستگاه‌های اجرایی یک سوم نیروی انسانی در محیط کار مشغول به کار باشد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
استاندار تهران: براساس تست‌های پی سی ار مثبت در هر منطقه و شمار بستری بیماران، محدودیت‌ها اعمال خواهد شد / مقرر شده کارکنان دستگاه‌های اجرایی یک سوم نیروی انسانی در محیط کار مشغول به کار باشد
استاندار تهران ضمن تشریح جزییات محدودیتهای جدید که براساس مصوبه ستاد ملی کرونا از روز شنبه اجرایی می‌شود، بر لزوم همکاری و مشارکت شهروندان در اجرای این مصوبه تاکید کرد. وی تاکید کرد: این تقسیم بندی براساس یک شاخص که شاخص مطلوبی نیز به نظر می‌رسد انجام شده است یعنی براساس تست‌های پی سی ار مثبت در هر منطقه و شمار بستری بیماران، محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.
ساخت نیروگاه خورشیدی در کویر از ریشه غلط است
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / برق خورشیدی / نیروگاه خورشیدی
ساخت نیروگاه خورشیدی در کویر از ریشه غلط است
محمد ساتکین، رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق در گفت‌وگو با فارس ضمن اشاره به انواع نیروگاه‌های خورشیدی موجود گفت: نیروگاه‌هایی که انرژی خود را از خورشید تامین می‌کنند، به دو نوع نیروگاه‌های حرارتی خورشیدی و نیروگاه‌های فوتوولتائیک خورشیدی تقسیم بندی می‌شوند.
یکپارچه سازی مصوبات ستاد ملی کرونا براساس تقسیم بندی وضعیت زرد، قرمز و بحرانی
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
یکپارچه سازی مصوبات ستاد ملی کرونا براساس تقسیم بندی وضعیت زرد، قرمز و بحرانی
حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور گفت: با توجه به ورود کشور به مرحله جدیدی از شیوع کرونا و لزوم قطع هر چه سریعتر زنجیره ابتلا و کاهش نرخ مرگ و میر، نیازمند اقدامات هماهنگ و نظارت دقیق بر فعالیت ها از سوی دستگاه های مختلف و همچنین ارائه طرحی جامع برای مقابله با این بیماری متناسب با وضعیت شیوع در شهرهای مختلف کشور هستیم.
دسته بندی پکیج های مسافرتی را بهتر بشناسیم
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / بیسان گشت / پکیج مسافرتی / تور استانبول
دسته بندی پکیج های مسافرتی را بهتر بشناسیم
پکیج های مسافرتی را می توان به دو دسته کلی پکیج های مسافرتی گروهی و پکیج های مسافرتی مستقل تقسیم بندی کرد. توصیه می کنیم که در کلیه سفرها به نکات کمیته بهداشت و وزارت بهداشت توجه شود و حتما بعد از دوران کرونا سفر کنید.
تغییر تقسیم‌بندی کرونایی شهرها | جزئیات تقسیم بندی شهرها به زرد، قرمز و بحرانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / وزارت کشور / کرونا در ایران
تغییر تقسیم‌بندی کرونایی شهرها | جزئیات تقسیم بندی شهرها به زرد، قرمز و بحرانی
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از تقسیم‌بندی شهرها به سه وضعیت زرد، قرمز و بحرانی خبر داد.
تقسیم بندی شهرها به سه وضعیت زرد، قرمز و بحرانی در کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / کرونا / تقسیم بندی شهرها به سه وضعیت زرد، قرمز و بحرانی
تقسیم بندی شهرها به سه وضعیت زرد، قرمز و بحرانی در کرونا
اقتصاد نیوز : معاون وزیر کشور در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: طی جلساتی که با وزارت بهداشت داشتیم، مقرر شد تا شاخص‌های جامع برای دسته بندی شهرها و اعمال محدودیت‌ها تعیین شود.
اتحادیه عرب اهرمی برای تقسیم بندی طائفه‌ای و گسست جغرافیایی عربی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / اتحادیه عرب / عربستان سعودی / امارات متحده عربی
اتحادیه عرب اهرمی برای تقسیم بندی طائفه‌ای و گسست جغرافیایی عربی
اتحادیه عرب که با هدف همگرایی و انسجام میان اعراب تاسیس یافت نه تنها هیچگاه در تحقق این هدف راه به جایی نبرد، بلکه در حال حاضر به اتحادیه بیمار و در حال احتضار عرب، تبدیل شده است.
ایلام و ایوان در وضعیت سیاه، دره شهر در وضعیت قرمز/۱۶۲ مورد ابتلای جدید به کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / استانی-اجتماعی / منطقه ایلام / دانشگاه علوم پزشکی ایلام / کروناویروس / پروتکل‌های بهداشتی
ایلام و ایوان در وضعیت سیاه، دره شهر در وضعیت قرمز/۱۶۲ مورد ابتلای جدید به کرونا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از وضعیت سیاه (فوق حاد) در شهرستان‌های ایلام و ایوان و وضعیت قرمز در شهرستان دره‌شهر طبق اظهارنظر و تقسیم بندی وزارت بهداشت به لحاظ شیوع بیماری کرونا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
هشدار خشونت پساانتخاباتی در آمریکا
گروه بین‫المللی بحران در گزارشی ضمن ابراز نگرانی از احتمال بروز خشونت پس از اعلام نتایج انتخابات آمریکا نوشت: آمریکایی‌ها از تاریخ ۳ نوامبر (13 آبان) و وقایع پس از آن هراس دارند و یک نتیجه مناقشه برانگیز و غیرقطعی این انتخابات می‌تواند به ماه‌ها بلاتکلیفی و تنش و درگیری در این کشور منجر شود.به گزارش ایرنا به نقل از گروه بین المللی بحران، در حالی که آمریکایی‌ها امیدوار هستند یک انتخابات پاک و منظم و با حداقل آشفتگی انجام شود، با این وجود و به هر دلیلی از تاریخ ۳ نوامبر (۱۳ آبان) و رویدادهای پس از آن هراس و وحشت دارند. درواقع دلیل این بیم و هراس، بسیاری از عوامل خطر مرتبط با خشونت در دموکراسی‌های جوان و کم قدرت است که در حال حاضر در آمریکا دیده می‌شود.درواقع انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده …
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
چند روش ساده و کاربردی برای سرعت بخشیدن به یادگیری هر مهارتی
براساس تحقیقات جدید، روش‌هایی وجود دارد که می‌توان با کمک آن، مهارت‌های مختلف را با سرعت بیشتر و به سهولت یاد گرفت و برای مدت زمان طولانی آنچه آموخته‌ایم را به خاطر سپرد. معمولا مدیران و صاحبان کسب و کار به نیروهایی که مهارت‌های لازم را با سرعت یاد می‌گیرند، توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند.مطالعات انجام شده توسط «مرکز تحقیقات پیو» در سال 2016 نشان می‌دهد که می‌توان با کمک راهکارهایی سرعت یادگیری مهارت‌های جدید را افزایش داد. این مرکز مطالعاتی روی تعدادی از کارمندان در ایالات متحده بررسی‌هایی را انجام داده و متوجه شدند که تقریبا دو سوم آنها با کمک این روش‌ها به سرعت مهارت‌های شغلی را فرا گرفته‌اند و به موفقیت‌های خوبی رسیده‌اند.به شخص دیگری آموزش دهید یا وانمود کنید که به شخصی آموزش می‌دهیدمطالعات انجام …
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
رقابت دانشگاه تهران و صنعتی شریف با دانشگاه آزاد
شهروند آنلاین: یو اس نیوز نتایج رتبه بندی دانشگاه های جهان مربوط به ۲۰۱۹ میلادی را بر اساس داده های کلاریویت انالیتیکس منتشر کرد که آسان ترین روش استفاده از این رتبه بندی و آگاهی از رتبه و موقعیت دانشگاه های برتر استفاده از تقسیم بندی مناطق مختلف جغرافیایی است.
مسئولان استان سمنان نیازمند آگاهی از علم بودجه نویسی؛ سرانجام یک تقسیم بندی نادرست
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
مسئولان استان سمنان نیازمند آگاهی از علم بودجه نویسی؛ سرانجام یک تقسیم بندی نادرست
شاهرود- بودجه نویسی یک علم است آن هم علمی که کمتر مدیری در سطح استان سمنان از آن آگاهی کامل دارد در حالی که اطلاع از آن می‌تواند بخش مهمی از نیازهای سطح استان را از لحاظ اعتبارات استانی و ملی رفع سازد. به نظر می رسد ترویج این علم نیاز امروز استان باشد.
شخصیت شناسی افراد بر اساس شیوه رانندگی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / شخصیت شناسی / شیوه رانندگی / خصوصیات اخلاقی / پارسی خبر / سبک زندگی
شخصیت شناسی افراد بر اساس شیوه رانندگی
شخصیت هر فرد مجموعه‌­ای از ویژگی‌ها و خصوصیات اخلاقی است که نحوه تعامل او با دنیا را مشخص می­‌کند. به عبارتی می‌­توان این چنین بیان کرد که سبک شخصیتی هر فرد، بر تمامی رفتار‌ها و تعاملات وی تاثیر خواهد گذاشت. با گسترش شهر‌ها و توجه به وسایل نقلیه شخصی برای رفت و آمد در سطح شهر، شاید بتوان گفت که رانندگی و تردد یکی از رفتار‌هایی است که شخصیت افراد را به معرض نمایش می­‌گذارد. با توجه به اینکه تقریبا تمامی ما در دنیای حاضر، بخشی از روز را مشغول رانندگی هستیم و یا در تعامل با چنین افرادی قرار داریم، بهتر است تا نکاتی راجع به چگونگی بروز صفات شخصیتی در رفتار رانندگی را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم. تیپ شخصیتی A و B در یک تقسیم بندی ساده، انسان‌­ها به دو گروه یا تیپ شخصیتی A و B تقسیم می­‌شوند. افراد …
چگونه باید لرزش دست ها را درمان کنیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / لرزش دست / ترمور / استرس و اضطراب / سبک زندگی / پارسی خبر / افسردگی
چگونه باید لرزش دست ها را درمان کنیم؟
 دلایل زیادی وجود دارد که یک فرد به طور ناگهانی لرزش دست پیدا ‌کند. لرزش ناخواسته، اما ممکن است علائمی برای ابتلا به یک بیماری جدی باشد. این عارضه بیشتر برای افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند ام اس و ... رخ می‌دهد و عدم مشکل نوشتن یکی از نتایج  لرزش دست‌ها است.  لرزش دست یا ترمور به عنوان یکی از انواع بیماری های مغز و اعصاب شناخته می‌شود که در ابتدا هیچ نشانه ای نداشته و با گذر زمان علائم آن بروز پیدا خواهد کرد؛ این عارضه  می‌تواند دلایل مختلفی از جمله استرس و اضطراب داشته باشد و موجب عدم انجام بسیاری از کار‌های روزمره شود. افزایش سن، استرس و اضطراب، افسردگی، مصرف برخی دارو‌ها مانند داروی آسم، آمفتامین، کافئین و کورتیکواستروئید‌ها هم از جمله عوامل بروز لرزش دست‌ها هستند. انواع لرزش دست در ۲۰ دسته …
نگاهی روانشناختی به شخصیت اجتنابی در رمان «رسم عاشق کشی»
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / علی موذنی / نشر اسم / ادبیات داستانی
نگاهی روانشناختی به شخصیت اجتنابی در رمان «رسم عاشق کشی»
امیر نشاط شخصیت اول رمان «رسم عاشق کشی» علی موذنی رفتاری شبیه به تیپ شخصیتی اجتنابی و کناره‌گیر در تقسیم بندی آلفرد آدلر از انواع شخصیت‌ها دارد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سه ویژگی متمایز تسهیلات مشارکت مدنی
رئیس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن سه ویژگی متمایزکننده تسهیلات مشارکت مدنی این بانک در مقایسه با سایر بانک های اعطاکننده این نوع تسهیلات بخش مسکن را تشریح کرد.حسین حیدری رئیس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه سبد اعتباری این بانک هر ساله متناسب با وضعیت بازار مسکن به روزرسانی و تقسیم بندی می شود، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال کشور در حوزه تامین مالی بخش ساخت و ساز، سبد متنوعی از تسهیلات مسکن از حوزه ساخت و ساز تا خرید را پیش بینی و تدارک دیده است. یکی از تسهیلات مهم این سبد، تسهیلات مشارکت مدنی است که به سه دلیل از سایر تسهیلات اعطایی توسط سایر بانک‫ها متمایز می‫شود.وی دلیل نخست را «شکل اجرایی دقیق» آن توصیف کرد …
پیش از دیدارهای حساس گروه C؛/ دستور جالب در قطر؛ ورود به چمن ممنوع! (عکس)
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / ای اف سی / لیگ قهرمانان آسیا / قطر
پیش از دیدارهای حساس گروه C؛/ دستور جالب در قطر؛ ورود به چمن ممنوع! (عکس)
براساس تقسیم بندی‌های انجام شده از سوی AFC در راستای میزبانی مجتمع و مشترک قطر از تیم‌های منطقه غرب آسیا، هر ورزشگاه به یک گروه از مسابقات اختصاص پیدا کرده است.
وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم / تقسیم بندی مناطق غلط است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / افزایش کرونا / سعید نمکی / عملیات مقابله با کرونا
وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم / تقسیم بندی مناطق غلط است
شفقنا- وزیر بهداشت، گفت: تقسیم‌ بندی مناطق قرمز، زرد و سفید و نارنجی غلط است. زیرا این مناطق با سرعت زیادی می ‌توانند از نظر وضعیت ویروس تغییر کنند. سعید نمکی، در نشست با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، گفت:...
برداشتن دامنه نوسان اقدام مناسبی است/ گروه حمل و نقل گزینه صعود بعدی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
برداشتن دامنه نوسان اقدام مناسبی است/ گروه حمل و نقل گزینه صعود بعدی
جبل عاملی، کارشناس بورس معتقد است: محدودیت دامنه نوسان، می تواند بین شرکت های مختلف تقسیم بندی شود یعنی بر اساس ارزش معاملات شان و بر حسب سهام شناورشان، طبقه بندی شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
نشست تخصصی مدیریت تعارض منافع در صنعت آب و برق باحضور مجازی وزیرنیرو برگزارشد
تعارض منافع هنگامی ایجاد می‌شود که منافع شخصی و وظایف عمومی یک فرد هم‌ پوشانی داشته باشندکرمانشاه – کرمی - ابتکار : مدیریت و پیشگیری از موقعیت‌های تعارض منافع یکی از راهکارهای اصلی کاهش فساد در سیستم‌های اداری است و اهمیت این موضوع، علت تشکیل نشستی تخصصی به ریاست وزیر نیرو و باحضور مجازی تمامی مدیران صنعت آب و برق کشور شد.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، در این نشست وزیر نیرو طی سخنانی با اشاره به سخنان رهبر در جلسه با هیئت دولت، و اشاره ایشان به طرح های وزارت نیرو که هرهفته دارد اجرا می شود، گفت: درک همه ما از این اشاره معظم له این است که علیرغم همه محدودیت ها و چالش ها، بیش از پیش به وفا به این وعده، متعهد باشیم.رضا اردکانیان سپس در توضیح کاربرد "تعارض منافع" در مفهوم اصطلاح …
چک لیست ضروری برای تهیه وسایل زندگی در یک خانه جدید
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
چک لیست ضروری برای تهیه وسایل زندگی در یک خانه جدید
خانه جدید مبارک! رفتن به خانه جدید خوشحال کننده است؛ اما بخش شادی آور دیگری در راه است و آن خرید وسایل ضروری برای آن است. برای اینکه بتوانید خریدهایتان را برای منزل جدید مدیریت کنید، داشتن یک چک لیست راهکار بسیار خوبی است. ما در این مقاله چک لیست ضروری برای تهیه وسایل خانه جدید را برایتان فراهم کرده‌ایم تا پروسه خرید کردن برایتان بیش از هر وقت دیگری شیرین شود. این چک لیست به تناسب بخش‌های مختلف خانه مثل آشپزخانه، اتاق خواب و ... تقسیم بندی شده است.
تغییرات در تقویم آموزشی دانشگاه آزاد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران / دانشگاه آزاد
تغییرات در تقویم آموزشی دانشگاه آزاد
برنامه زمان بندی ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار براساس تقسیم بندی استانی اعلام شد.
برنامه زمان‌بندی ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / دانشگاه آزاد / بیژن رنجبر / قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد / انتخاب واحد
برنامه زمان‌بندی ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار اعلام شد
برنامه زمان بندی ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار براساس تقسیم بندی استانی اعلام شد.
نحوه فعالیت مدارس تهران از فردا/ اصل بر حضور دانش آموزان است
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
نحوه فعالیت مدارس تهران از فردا/ اصل بر حضور دانش آموزان است
این شوراها اگر تشخیص دادند که تراکم دانش آموزان زیاد است آنها را تقسیم بندی می‌کنند و در قالب گروه‌های مختلف برنامه‌ای را برای حضورشان در مدارس تدوین می‌کنند.
شیوه تقسیم بندی و آموزش حضوری و مجازی در کلاس های متراکم
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / علیرضا کمرئی / وزارت آموزش و پرورش / سال تحصیلی جدید
شیوه تقسیم بندی و آموزش حضوری و مجازی در کلاس های متراکم
معاون آموزش متوسطه گفت: در کلاس های متراکم دانش آموزان دو گروه می شوند و در ۴ روز تقسیم می شوند و دو روز هم آموزش ها مجازی خواهد بود.
شرایط «قرمز» شدن رنگ استان ها / روند صعودی بستری ها در ۵ استان
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / پروتکل های بهداشتی / تقسیم بندی رنگ های کرونایی
شرایط «قرمز» شدن رنگ استان ها / روند صعودی بستری ها در ۵ استان
شفقنا- رئیس مرکز تحقیقات بیماری های نوپدید انستیتو پاستور ایران، در مورد تقسیم رنگ بندی شهرهای کرونایی کشور توضیحاتی ارائه داد. به گزارش مهر، احسان مصطفوی، در ارتباط با شرایط تقسیم بندی شهرها بر اساس رنگ های قرمز و نارنجی،...
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
شهریه‌ها والدین را فلک می‌کند
درقدیم خبری از کلاسهای امروزی و آموزشهای پیشرفته و معلم خصوصی، نرم‌افزار آموزشی، مدارس غیر انتفاعی،دولتی و این تقسیم بندی‌ها و تبعیض بندی‌ها نبود فقط یک مکتبخانه بود و یک اوسا (استاد). هر خانواده‌ای بنا به وسع و توانایی مالی هرچیزی مثل شکر، قند، پارچه، برنج یا نهایتا یک سکه نقره به استاد می‌دادند به عنوان شهریه. ازاین کیسه دوزی‌ها درگرفتن شهریه‌های امروزی خبری نبود. نقل است زمانی مادر حسنی بچه‌اش را از رفتن به مکتبخانه منع کرد اوضاعشان خیلی خراب بود. شوهرش هم که آدم بی‌بضاعتی بود مرده بود. پولی یا چیزی نداشت بابت هزینه مکتبخانه یا شهریه بدهد. چند روز حسنی به مکتبخانه نرفت. آمیرزا یا استاد نگران شد پی او را گرفت و سراغ خانه‌شان رفت. درب خانه را کوبید. مادر حسنی در را باز کردید آمیرزا آمده با بغچه‌ای …
سنگ کلیه چه ربطی به خوردن لبنیات دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سنگ کلیه / لنیات / سلامت / فرآورده های لبنی / پارسی خبر
سنگ کلیه چه ربطی به خوردن لبنیات دارد؟
حسن ارگانی فوق تخصص بیماری‌های کلیه، درباره بیماری‌های کلیه اظهار داشت: علائم بیماری کلیه بستگی به نوع بیماری دارد، تنبلی کلیه و نارسایی کلیه به موارد حاد و مزمن تقسیم بندی می‌شود و در موارد مزمن ممکن است علائم خاصی وجود نداشته باشد و خود را با علائمی مانند خستگی عمومی، ضعف بدن و کم اشتهایی نشان دهد، در بیماری حاد، تغییر رنگ ادرار، افزایش ناگهانی فشار خون و اختلال هوشیاری مشاهده می‌شود.وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است در صورت سنگ‌ساز شدن یک کلیه، کلیه دیگر درگیر شود گفت: بله این موضوع ممکن است و در صورت رعایت نکردن اصول تغذیه ممکن است کلیه دیگر نیز درگیر سنگ‌سازی شود، لذا لازم است این افراد هر شش ماه یکبار به پزشک مراجعه کنند و دارو‌های مورد نیاز را دریافت کنند.ارگانی در پاسخ به این پرسش …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان مرداد ماه سال جاری مهلت اقدام دارند
آذربایجان شرقی – فلاح: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان مرداد ماه سال جاری مهلت دارند تا نسبت به تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۸ اقدام کنند. غلامرضا شریفی با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، اظهار کرد: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند.کسانی که اظهارنامه ندهند، نمی‌توانند از معافیت استفاده کنند وی افزود: معافیت مالیاتی برای صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی در عملکرد سال ۱۳۹۸، مبلغ ۲۵۸ میلیون ریال سالانه برابر ماده ۱۰۱ قانون …
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
با پای کار آمدن دستگاه‌ها حوادث رانندگی کاهش پیدا می‌کند
از آنجا که آمار حوادث زیاد است، با انجام برخی کارها می‌توان میزان تصادفات را کاهش داد.به هر حادثه ترافیکی که در سطح معابر و جاده‌های کشور بین حداقل یک وسیله نقلیه با یک وسیله نقلیه دیگر، یک کاربر، یک جسم ثابت و یا بر اثر واژگونی یک وسیله نقلیه رخ می‌دهد، تصادف می‌گویند که معمولا آسیب‌های مالی یا جانی مختلفی را نیز برای افراد درپی دارد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اگر بخواهیم عوامل موثر بر تصادفات را مورد بررسی قرار دهیم، به تقسیم بندی‌های مختلفی می‌رسیم که سعی داریم در این گزارش این تقسیم‌بندی‌ها را بررسی و راهکار‌های موثر در کاهش تصادفات را نیز معرفی کنیم.در بیشتر تصادفاتی که این روز‌ها رخ می‌دهند نمی‌توان تنها یک موضوع را علت حادثه رانندگی دانست، بلکه رشته‌ای از وقایع تحت تاثیر عوامل گوناگون …
از مهارت آموزی به ۴۸۰ هزار سرباز تا ثبت ۲۴۰۰ محیط واقعی کار در پادگان ها /«سرباز ماهر» شوخی نیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
از مهارت آموزی به ۴۸۰ هزار سرباز تا ثبت ۲۴۰۰ محیط واقعی کار در پادگان ها /«سرباز ماهر» شوخی نیست
۵۰۰ مهارت را در سه دسته طلایی، نقره ای و برنزی تقسیم بندی کرده و برای آموزش به پادگان ها برده‌اند. تلاش دارند تا سربازان ماهرشده و بتوانند با مهارت آموخته، شغلی دست و پا کنند. برنامه شان تعطیل بردار نیست اگرچه برخی جوانان« سرباز ماهر» را به شوخی گرفته اند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استفاده از ماسک / تولید ماسک در کشور / کارگاه تولید ماسک
مواد اولیه ماسک چگونه سر از بازار آزاد درآورد؟
بهرام شهریاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر تولیدات کارخانه اصلی تولید پارچه ماسک تقسیم بندی شده و دو سوم آن در اختیار واحدهای صنعتی و یک سوم در اختیار اصناف فعال در حوزه پوشاک و گروه‌های جهادی که در حال حاضر با مجوز سازمان غذا و دارو ماسک تولید می کنند قرار می‌گیرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
چند پیشنهاد برای حفاظت از جان خبرنگاران در بحران کرونا
مجید رضاییان، استاد ارتباطات، از قرار گرفتن رسانه‌ها در کنار یکدیگر و تلاش برای همپوشانی و مساعدت به عنوان راه‌حل هایی یاد کرد که می تواند برای کمتر به خطر افتادن جان روزنامه‌نگاران در شرایط بحرانی کنونی مورد استفاده قرار گیرد.این استاد ارتباطات و روزنامه‌نگاری در گفت‌وگو با ایسنا، راه حل‌های پیشنهادی برای حوزه روزنامه‌نگاری در جهت حفظ پویایی در دوران کرونا و همچنین حفاظت از جان خبرنگاران را چنین شرح می‫دهد: یکی از مواردی که خیلی باید به آن توجه کنیم همگرایی است. رسانه‫ها در شرایط بحرانی در کنار یکدیگر قرار گرفته و همدیگر را پوشش ‌دهند. باید تلاش کنیم همپوشانی ها را بیشتر کنیم؛ مثلا اگر عکسی از یک رویداد را یک خبرگزاری در اختیار دارد و می‌تواند آن را در اختیار خبرگزاری دیگری قرار دهد، نباید دریغ …
نشست مشترک روسای فدراسیون بوکس و کاراته با رئیس کمیته ملی المپیک
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
نشست مشترک روسای فدراسیون بوکس و کاراته با رئیس کمیته ملی المپیک
رئیس فدراسیون کاراته گفت: آخرین صحبت‌ها در مورد تقسیم بندی سالن شماره 9 میان فدراسیون کاراته و بوکس با حضور صالحی امیری انجام گرفت.
دیه بین همسر و فرزندان چگونه تقسیم می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / دیه / تقسیم دیه / انواع دیه / دیه به چه کسانی می رسد؟ / وارث دیه
دیه بین همسر و فرزندان چگونه تقسیم می‌شود؟
دیه هم مانند ارث میان اعضای خانواده تقسیم می‌شود و برای پرداخت آن باید تقسیم بندی‌های ارث رعایت شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
فعالیت های روزانه در تهران را یک سوم کنید
سید سینا کشاورزکارشناسی ژنتیکبا توجه به شیوع روز افزون آمار مبتلایان به کرونا در تهران و همچنین افزایش جان باختگان نگرانی ها نسبت به کنترل بیماری و سلامت مردم روز به روز بیشتر می شود.با این حال با توجه به زمزمه ی دائمی درباره احتمال بازگشت برخی محدودیت ها به پایتخت هنوز هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته که این موضوع را می‌توان ناشی از شرایط سخت اقتصادی حال حاضر کشور دانست.اما ادامه روند رو به رشد ابتلا به کرونا هم جان مردم را به خطر انداخته هم کادر درمان را دچار فرسایش می‌کند و به غیر از آسیب‌های جانی، باعث آسیب‌های جدی به اقتصاد کشور نیز می‌شود.پس باید چاره ای هم برای کاهش روند ابتلا به کرونا پیدا کردو هم ادامه فعالیتهای اقتصادی؛ اما یکی از مهم ترین موضوعاتی که باعث تلاقی اقتصاد و کنترل …
کرونا دولت نتانیاهو را تهدید می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / کرونا در جهان / نتانیاهو
کرونا دولت نتانیاهو را تهدید می‌کند
تنها یک ماه پس از فخر فروشی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دستاوردهای دولتش در مقابله با کرونا، به نظر می‌رسد این ویروس سراسر این دولت را تهدید می‌کند چرا که به صورت ناگهانی تعداد مبتلایان بیش از ۱۰ برابر شده است تا جایی که در تقسیم بندی مجمع جهانی اقتصاد، اراضی اشغالی در میان مناطقی که در آنها شیوع کرونا دوباره اوج گرفته است، در مرتبه دوم قرار دارد.
بین ایران و چین قراردادی برای واگذاری زمین و بندر بسته شده است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / علی ربیعی / سخنگوی دولت / ایران و چین
بین ایران و چین قراردادی برای واگذاری زمین و بندر بسته شده است؟
سخنگوی دولت گفت: تقسیم بندی غرب و شرق در سیاست خارجی ما جایگاهی ندارد، جمهوری اسلامی اساسا در این زمینه خود را محدود نمی‌کند و آماده همکاری با همه کشورهاست و محدودیت ما در این زمینه محدود به رژیم صهیونیستی و تحریم‌گران است.
چالش‌های مستأجران جدید بهارستان
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
چالش‌های مستأجران جدید بهارستان
کمتر از یک هفته پس از به جریان افتادن استیضاح هیات رئیسه مجلس؛ علیرضا زاکانی نماینده مردم قم که این روزها با ماجرای اعتراض به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران وارد گود فسادستیزی شده است به دفاع از هیات رئیسه برآمد و نوشت که این استیضاح منطق قوی و شایسته ای ندارد. زاکانی نوشته است هیات رئیسه یکساله است و بعد از یک ماه، قضاوت در باره عملکرد آن بسیار زود است و این اقدام به نفع مردم، نمایندگان و کلیت مجلس یازدهم نیست.   ماجرای استیضاح هیات رئیسه مجلس به تقسیم بندی کمیسیون های تخصصی برمی …
تقسیم بندی منطقه‌ای باعث عقب‌ماندگی استان کرمان شده است/توافق با دشمن خیال واهی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / نماینده ولی فقیه در استان کرمان / اخبار سیاسی - کرمان / استانی-سیاسی
تقسیم بندی منطقه‌ای باعث عقب‌ماندگی استان کرمان شده است/توافق با دشمن خیال واهی است
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: متاسفانه تقسیم‌بندی منطقه‌ای که در استان وجود دارد، به هیچ عنوان برای استان مفید نبوده و نخواهد بود زیرا این موضوع جلوی اینکه افراد شایسته و لایق در جایگاه لازم قرار بگیرند را گرفته و این تقسیم بندی منطقه‌ای باعث عقب‌ماندگی استان شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
مربع قدرت در لیبی
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: صحنه ی لیبی بار دیگر پیچیدگی های روابط خاص و صد البته خیلی خاص کرملین و آنکارا را به جهانیان نشان داد که چگونه ممکن است دو کشور به سطحی از تنش برسند که همه ی جهان خود را برای جنگی تمام عیار آماده می کند اما به یک باره یا پوتین راهی آنکارا می شود و یا اردوغان راهی مسکو و اما در پس پشت رویدادهای طرابلس ملغمه ای از بازی های سیاسی، ایدئولوژی و اقتصادی در جریان است که به این سادگی ها آرامش را به مردمان این سرزمین باز پس نخواهد داد!>لیبی و مواجهه با مربع بازی های قدرتاین خلاصه ای بود از دلیل و چرایی حضور همزمان ترکیه و روسیه در لیبی . قنادباشی در گفت و گویی کوتاه با آفتاب یزد، آخرین تحولات این کشور را از منظر طرف هایی که اینک صحنه گردان درگیری ها در این کشور هستند و هرکدام …
گواهینامه‌های رانندگی رنگارنگ می‎شود + فیلم
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
گواهینامه‌های رانندگی رنگارنگ می‎شود + فیلم
رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور: برای کاهش تخلفات رانندگی از شیوه های تشویقی استفاده خواهیم کرد و گواهینامه های رانندگی را بر اساس رنگ بندی تقسیم بندی می کنیم.
زمان نوشیدن آب مهم است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / نوشیدن آب / ناشتا / لاغری / ورزشکاران / سبک زندگی / پارسی خبر
زمان نوشیدن آب مهم است؟
یک متخصص تغذیه گفت: آب مورد نیاز بدن باید در طول شبانه روز و به صورت تقسیم بندی شده، مصرف شود.
زمان‌بندی نوشیدن آب تاثیری بر سلامتی دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / سلامت / نوشیدن آب / آب آشامیدنی / خواص نوشیدن آب / لاغری / ورزشی / دستگاه گوارش / اسید معده
زمان‌بندی نوشیدن آب تاثیری بر سلامتی دارد؟
یک متخصص تغذیه گفت: آب مورد نیاز بدن باید در طول شبانه روز و به صورت تقسیم بندی شده، مصرف شود.
با کاهش مصرف برق، اصفهان از لیست تقسیم‌بندی خاموشی‌های وزارت نیرو خارج می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / استانی-اقتصادی / برق / وزارت نیرو / خاموشی / پیک مصرف برق
با کاهش مصرف برق، اصفهان از لیست تقسیم‌بندی خاموشی‌های وزارت نیرو خارج می‌شود
مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع برق استان اصفهان با تاکید بر ضرورت کنترل مصرف برق در تابستان، گفت: اتخاذ تدابیر مدبرانه مدیریت و کاهش مصرف برق در ساعات پیک مصرف می‌تواند نگرانی‌ها را کاهش و استان اصفهان را از لیست تقسیم بندی خاموشی های وزارت نیرو خارج کند. 
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
رئیس‌جمهوری در جلسه برنامه ریزی برای تحقق شعار سال اعلام کرد
برنامه دولت برای تسهیل فرآیندهای ورود به بازار کسب و کار و کاهش زمان صدور مجوزهارئیس‌جمهوری گفت: برنامه دولت برای نیل به جهش تولید فراهم کردن تمامی امکانات و منابع در این زمینه است و همه ظرفیت های کشور در سال اقتصاد بدون نفت به رشد و رونق اقتصادی با محوریت جهش تولید اختصاص خواهد یافت.به گزارش ایسنا، روحانی روز دوشنبه در سومین جلسه برنامه‌ریزی و تلاش ملی برای تحقق شعار جهش تولید، خاطرنشان کرد: در این جلسه برای تحقق شعار جهش تولید چند اتفاق مهم برای تسهیل فرآیندها و کاهش زمان صدور مجوزها رخ داده است و وزارت ارتباطات موظف شده است که این موضوع را از همه دستگاه‌ها پیگیری و گزارش کند.رئیس‌جمهوری افزود: با همکاری نیروی انتظامی کشور و اتصال خدمات آن به دولت الکترونیکی فرآیندهای زائد حذف و با سرعت بخشیدن …
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
جهرمی: هر دستگاهی مسوول صیانت از اطلاعات خودش است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مسوولیت نظارت در برابر حملات سایبری تقسیم بندی شده است، گفت: از سوی دیگر نیز باید دستگاه‌ها اهتمام بیشتری کنند. محمدجواد آذری‌جهرمی درخصوص افشای اطلاعات برخی سازمان‌ها و اقدامات وزارت ارتباطات در راستای صیانت از این اطلاعات اظهار کرد: در شبکه ملی اطلاعات شرکت‌ها و نهادهای مختلف فعالیت می‌کنند و طبق سند امنیتی که در شورای‌عالی فضای مجازی برای امنیت و صیانت از اطلاعات سازمان‌ها به تصویب رسیده هر دستگاهی در لایه اول موظف به حفظ امنیت اطلاعات دستگاه خودش است. وی افزود: به‌عنوان مثال، مسوولیت اطلاعاتی که در وزارت نیرو میزبانی می‌شود با خودش است؛ مسوولیت امنیت اطلاعاتی که در وزارت اقتصاد است با خود وزارت اقتصاد است و اطلاعاتی که در بخش‌خصوصی نگهداری می‌شود …
تقسیم بندی کرسی‌های بین‌المللی ورزش به سه دسته
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / وزارت ورزش و جوانان / کرسی های بین المللی ورزش / دیپلماسی ورزشی
تقسیم بندی کرسی‌های بین‌المللی ورزش به سه دسته
کرسی‌های بین‌المللی ورزش که به صورت فردی یا ملی به دست آمده بنا به کیفیت و تاثیرگذاری در سه گروه طبقه‌بندی شده‌اند.
روحانی:‌ مرحله سوم مقابله با بیماری کووید-۱۹، سازگاری با کرونا با رعایت کامل دستورالعمل هاست
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / حسن روحانی / شیوع کرونا در ایران
روحانی:‌ مرحله سوم مقابله با بیماری کووید-۱۹، سازگاری با کرونا با رعایت کامل دستورالعمل هاست
رئیس جمهور در این جلسه با بیان اینکه امروز در برخی از مناطق کشور وارد مرحله سوم مدیریت مقابله با کرونا شده ایم، گفت:‌مرحله اول با ایجاد محدویت های وسیع در تعطیلی بسیاری از کسب و کارها اجرا شده و مرحله دوم نیز با فاصله گذاری هوشمند اجتماعی که منجر به بازگشایی کسب و کارها و تقسیم بندی شهرها به سه سطح قرمز، زرد و سفید همراه بود.
بلاتکلیفی افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/ تقسیم بندی تبعیض آمیز سپیدموها
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / سازمان تامین اجتماعی / بازنشستگان / افزایش حقوق
بلاتکلیفی افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/ تقسیم بندی تبعیض آمیز سپیدموها
بازنشستگان تأمین اجتماعی همچنان منتظر افزایش حقوق سال ۹۹ هستند، این در حالی است که شرایط بازنشستگان کشوری، در همان روزهای نخست سال جدید، تعیین تکلیف شد.
آخرین وضعیت کلاس‌ها و امتحانات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / استانی-علمی و آموزشی / کهگیلویه و بویراحمد / دانشگاه علوم پزشکی یاسوج / کروناویروس
آخرین وضعیت کلاس‌ها و امتحانات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: به منظور جلوگیری از ورود تعداد زیاد دانشجویان به دانشگاه، دانشجویان را براساس ورودی های مختلف تقسیم بندی کردیم.
انواع صندوق‌های سرمایه گذاری را بشناسید
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / اخبار اقتصادی / بازار سرمایه / صندوق سرمایه گذاری / بورس
انواع صندوق‌های سرمایه گذاری را بشناسید
در بازار سرمایه ایران صندوق‌های سرمایه گذاری در ۸ گروه اصلی تقسیم بندی می‌شوند
شما در کدام طبقه استایلی مردانه قرار می‌گیرید؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
شما در کدام طبقه استایلی مردانه قرار می‌گیرید؟
اگر به اطراف‌تان بنگرید مردان زیادی را با تیپ‌های مختلف می‌بینید. در نگاه اول شاید تیپ هرکس منحصر به فرد باشد ‌اما اگر موشکافانه‌تر نگاه کنید، متوجه یک سری شباهت‌های کلی در تیپ‌های مردانه می‌شوید،‌ در واقع می‌توان تیپ‌های مردانه را به چندین گروه مشخص تقسیم بندی کرد که هر مردی در یکی از گروه‌ها قرار می‌گیرد یا خصوصیات تیپش به گروه خاصی نزدیکتر است. در این ویدیو به گروهبندی تیپ‌های مردانه از لحاظ استایلی می‌پردازیم و تایپ‌های مختلف تیپ مردانه را توضیح می‌دهیم. با تماشای این ویدیو می‌توانید کشف کنید شما به کدام تایپ تیپی نزدیکتر هستید و در واقع جزو کدام گروه قرار می‌گیرید. مشخص شدن تایپ تیپی کمک زیادی به شما در انتخاب لباس و ایده گرفتن از دیگران می‌کند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
افراد مسلح مورد حمایت ترکیه، مزارع گندم سوریه را آتش زدند
منابع محلی به خبرنگار سانا اعلام کردند: گروهی از مزدوران ترکیه دست به ارتکاب جنایات جدیدی زده و تعدادی از مزارع گندم و جو واقع در تل تمر و ابو راسین در حسکه را آتش زدند. به گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، جنایات مزدوران ترکیه علیه شهروندان و املاک آنها همچنان ادامه دارند. خبرنگار سانا تاکید کرد: به دلیل آب و هوای حسکه و شدت باد، دامنه این آتش زیاد شد و ۲۰ هکتار را سوخت و تاکنون این آتش خاموش نشده است. گسترش دامنه درگیری در میان افراد مسلح وابسته به ترکیه موجب هلاکت و زخمی ده‌ها تن از آنها شد. این درگیری‌ها به دلیل تقسیم بندی مناطق و املاک شهروندانی که تحت اشغال آنها قرار گرفته اتفاق افتاده است. حضور اشغالگران ترکیه و مزدوران آن در شهر حسکه ادامه دارد و ده‌ها تن از روستای تل‌حلف …
تشریح دلایل علاقه دانشجویان بین‌المللی به تحصیل در ایران
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / سازمان امور دانشجویان / مجتبی صدیقی / دانشجوی بین الملل
تشریح دلایل علاقه دانشجویان بین‌المللی به تحصیل در ایران
تهران - ایرنا - رییس سازمان امور دانشجویان گفت: متقاضیان تحصیل در ایران بر مبنای دو فاکتور اصلی جغرافیای محیطی و سلیقه تقسیم بندی می‌شوند که اکثریت دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در ایران جزء فاکتور جغرافیای محیطی هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / دولت جدید عراق / نخست وزیر جدید عراق / مصطفی الکاظمی / دولت عراق / اعتراضات عراق
تشکیل دولت جدید عراق؛ آیا کابینه "الکاظمی" دوام خواهد آورد؟
زنگنه با تاکید بر اینکه همچنان چانه‌زنی‌ها و مذاکرات برای تعیین وزرای باقیمانده کابینه الکاظمی در جریان است، گفت: با توجه به چینش وزاریی که تاکنون انتخاب شده‌اند، می‌توان گفت، به نسبت تقسیم بندی‌ها به مانند گذشته است، به طور مثال در این دولت نیز کرد‌ها یه وزارتخانه را در اختیار دارند، اما نکته مهم این است که این نحوه تقسیم قدرت در کابینه به هیچ عنوان از نظر بیشتر مردم عراق عادلانه نیست و همچنان قدرت در دست احزابی است که در گذشته در صحنه حضور داشتند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
سپیدی ناپایدار کرونا در شهرها
مریم سرخوش-  خبرنگار شهر‌های کشور در آخرین اعلام رسمی از نظر شیوع و وضعیت ویروس کرونا به سه رنگ سفید، قرمز و زرد (شیوع کم) تقسیم بندی‌ شده‌اند و قرار است در مناطق سفید شاهد بازگشایی برخی مکان‌های مذهبی و بازگشت فعالیت‌ها به شرایط عادی باشیم. اتفاقی که البته مورد تایید برخی کارشناسان و مسئولان حوزه بهداشت و درمان نیست و معتقدند که با اعلام شهرهای سفید، موج سفرها و مهاجرت‌ها به این مناطق رقم خواهد خورد و ثابت‌ نگه داشتن وضعیت سفید به کاری دشوار تبدیل می‌شود. همانطور که به تاکید وزارت بهداشت اعلام …
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / استان قم / استاندار قم / شیوع کرونا در قم
وضعیت قم از نظر کرونا قرمز است
به گزارش فارس، بهرام سرمست ظهر امروز پس از شرکت در کنفرانس ویدئویی رئیس جمهور با استانداران کشور اظهار کرد: با تقسیم بندی ستاد مبارزه با کرونا بر اساس میزان تهدید ویروس کرونا در استان‌های کشور، استان قم بر اساس آمار تعداد بستری‌ها در بیمارستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / ایرج حریرچی / ویروس کرونا / وزارت بهداشت
ببینید | معیارهای تقسیم بندی کرونایی ایران به مناطق سفید، زرد و قرمز از زبان حریرچی
ایرچ حریرچی،معاون وزیر بهداشت در شبکه خبر معیارهای تقسیم بندی کرونایی ایران به مناطق سفید، زرد و قرمز را توضیح داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / شورای شهر / شهر تهران / شهرداری تهران
تقسیم بندی منطقه‌ای پایتخت تغییر می‌کند
تهران- ایرنا- معاونت امور مناطق شهرداری تهران پروژه‌ای به مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ارائه کرده و از کارشناسان این مرکز خواسته تا طرح پژوهشی تغییر و اصلاح منطقه بندی در تهران را تدوین و ارائه کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •