جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
توسعه اقتصادی
نماینده مجلس: الحاق آستارا به منطقه آزاد انزلی در کمیسیون اقتصادی پیگیری می‌شود
۱ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / آستارا / منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی / توسعه اقتصادی / تجارت / منطقه ویژه اقتصادی / گیلان / صادرات غیر نفتی
نماینده مجلس: الحاق آستارا به منطقه آزاد انزلی در کمیسیون اقتصادی پیگیری می‌شود
آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: این شهرستان مرزی از موقعیت طلایی برای صادرات برخوردار است و الحاق آن به منطقه آزاد انزلی استان گیلان، در کمیسیون اقتصادی و فراکسیون مناطق آزاد مجلس پیگیری می‌شود.
فرمانداران موظفند نسبت به احیای واحدهای تولیدی راکد اقدام نمایند
۳ ساعت قبل / بابک دین پرست / جهش تولید / واحدهای تولیدی / وزارت کشور
فرمانداران موظفند نسبت به احیای واحدهای تولیدی راکد اقدام نمایند
دین پرست، معاون اقتصادی وزیر کشور، یکی از موانع موجود در مسیر سرمایه گذاری در کشور را تعدد دستگاه هایی دانست که بی دلیل در مسیر بررسی طرحهای سرمایه گذاری قرارگرفته اند و اجراء و توسعه هرگونه طرح تولیدی، صنعتی و سرمایه گذاری را، منوط به صدور مجوزهای پی درپی و فرسایشی، از سوی خود می دانند.
۱۰ درصد اعتبارات توسعه زیرساخت مرزها باید به کرمانشاه اختصاص یابد
۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / صادرات / مرز
۱۰ درصد اعتبارات توسعه زیرساخت مرزها باید به کرمانشاه اختصاص یابد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم صادرکنندگان احساس کنند هیچکس حامی آنها نیست، گفت: صادرات مقوله شوخی‌برداری نیست.
بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط ۱۴۰۰ صادرکننده
۱۷ ساعت قبل
بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط ۱۴۰۰ صادرکننده
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، تدوین و اجرای بسته تشویقی بازگشت ارز حاصل از صادرات بر اساس مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و تصویب کمیته کارشناسی شورایعالی صادرات غیرنفتی را از جمله برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران دانست که با هدف حمایت و تشویق از صادرکنندگانی که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود اقدام کرده‌اند، اجرا می‌شود.
سفر معاون وزیر صمت به قصر شیرین
۲۲ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / حمید زادبوم / مرز خسروی
سفر معاون وزیر صمت به قصر شیرین
ایرنا - قصرشیرین- حمید زادبوم معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران روز پنجشنبه در راس هیاتی به منظور بازدید از مرزهای رسمی خسروی و پرویزخان و بررسی ظرفیت های تجاری وضعیت صادرات و واردات به قصرشیرین سفر کرد. شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق یکی از مهمترین شهرهای غرب کشور برای توسعه روابط اقتصادی با این کشور و اقلیم کردستان محسوب می شود که با داشتن ۲ مرز رسمی پرویزخان و خسروی هم اکنون به مرکزی برای فعالیت های مهم اقتصادی، صادرات و واردات کالا به این کشور همسایه تبدیل شده است.
اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای پیوستن به طرح‌های توسعه تجارت با روسیه
۲۴ ساعت قبل / مسکو / کاظم جلالی / روسیه / سید پرویز فتاح
اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای پیوستن به طرح‌های توسعه تجارت با روسیه
مسکو - ایرنا - رئیس بنیاد مستضعفان در تماس تصویری با سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه از آمادگی این بنیاد برای کمک به طرح های توسعه اقتصادی میان ایران و روسیه خبر داد.
ضربه بزرگ به توان کارشناسی کشور
۲۵ ساعت قبل / دانشگاه تهران / دولت یازدهم / سازمان برنامه و بودجه / توسعه اقتصادی / حسن روحانی
ضربه بزرگ به توان کارشناسی کشور
تهران- ایرنا پلاس- تابستان ۱۳۸۶ یکی از مهم‌ترین نمادهای کارشناسی کشور به دستور رییس‌جمهوری وقت، منحل شد. تحلیل چرایی این تصمیم و برآورد خسارات و پیامدهای جبران‌ناپذیر این تصمیم می‌تواند موضوع مهمی برای پژوهشگران و کارشناسان باشد. به طور قطع یکی دلایل احیای سازمان برنامه‌وبودجه که از نخستین اقدامات روحانی پس از حضور در دولت بود، برآورد خسارت‌های وارده از آن بود.
جهاددانشگاهی نقش موثری در حل مشکلات و تنگناها داشته است
۲۵ ساعت قبل / زابل / چهل سال با جهاد دانشگاهی / سیستان و بلوچستان / استانی-سیاسی
جهاددانشگاهی نقش موثری در حل مشکلات و تنگناها داشته است
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی و فرهنگی با انجام فعالیت های علمی پژوهشی و آموزشی خود نقش مهمی در پرورش نیروهای کارآمد و جوان برای بخش های مختلف اقتصادی اجتماعی و فرهنگی بر عهده داشته است و از این طریق به برنامه های توسعه و پیشرفت جامعه سرعت بیشتری بخشیده است، این نهاد با مجموعه اقدامات خود نقش موثری در حل مشکلات و تنگناهای جامعه داشته و در جهت پیشبرد برنامه های توسعه ای گام های موثری برداشته است.
ایران در تولید گاز طبیعی چه جایگاهی دارد؟
۲۵ ساعت قبل / تولید گاز / نمودار زمانی / گاز طبیعی
ایران در تولید گاز طبیعی چه جایگاهی دارد؟
تولید گاز طبیعی یکی از منابع اصلی درآمدزایی کشورهای مختلف جهان، بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس در طول سالیان گذشته بوده است. با بررسی نمودار گرافیکی میزان بهره مندی کشورهای جهان از منابع گاز طبیعی خود از سال ۱۹۶۰ تاکنون در می‌یابیم که هرچند ایالات متحده آمریکا در ابتدا، سعی در استفاده هر چه بیشتر منابع گازی خود در جهت ایجاد توسعه اقتصادی داشت اما به مرور زمان با کنترل برداشت از ذخایر گازی، به ذخیره هر چه بیشتر این منابع روی آورده است. در مقابل کشور روسیه با پیشی گرفتن از کشورهای حاشیه خلیج فارس و ایران به اصلی‌ترین تولیدکننده‌ی گاز طبیعی در جهان تبدیل شده است. ایران نیز جایگاه ثابت دومین تولیدکننده گاز جهان را از سال ۱۹۶۰ تاکنون در اختیار دارد.
افزایش سطح انتظارات؛ مانعی بر سر راه اشتغال جوانان
۲۷ ساعت قبل / اشتغالزایی / مهارت آموزی، اشتغال / استانی-اجتماعی
افزایش سطح انتظارات؛ مانعی بر سر راه اشتغال جوانان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، رفاه انتظاری جوانان را مانعی بر سر راه اشتغال جوانان جامعه دانست و گفت: افزایش سطح توقعات و انتظارات جوانان از شغل و درآمد کاری سدی بر سر راه اشتغال جوانان است.
تبعات مختل کننده کرونا بر اقتصاد هند
۳۱ ساعت قبل / کرونا / هند / توسعه اقتصادی / هراس جهانی از ویروس کرونا
تبعات مختل کننده کرونا بر اقتصاد هند
دهلی نو-ایرنا- بیماری همه گیر کرونا تا حد زیادی در اقتصاد هند اختلال ایجاد کرده است. بر اساس داده‌های وزارت آمار هند، رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۰ به ۳.۱ درصد کاهش یافته است.
۳۵ ساعت قبل
سلطنت شاه سلطان حسین
بزرگ‌ترین فرزند شاه سلیمان بود و از این‌ رو گزینه طبیعی و مشروع جانشینی پدرش شناخته می‌شد. نامش سلطان‌ حسین و زمان مرگ پدر 26 ساله بود. به دل‌رحمی و مهربانی شهرت داشت، کمی تنبل و ترسو و ساده‌لوح بود و بسیار بیشتر از مردم عادی جامعه‌اش خرافات عوامانه را باور می‌کرد. در حرمسرا رشد کرد و زمانی که به تخت شاهی نشست چیزی از مسائل کشور نمی‌دانست، هیچ تجربه‌ای در امور سیاسی و نظامی نداشت و حتی جغرافیای ایران را درست نمی‌شناخت.  برادری داشت به نام عباس که 3 سال از او کوچک‌تر بود و گویا نشانه‌های لیاقت و شجاعت در او دیده می‌شد و حتی شاه سلیمان در بستر مرگ به گروهی از درباریانش گفته بود:«اگر طالب صلح و آرامشید، سلطان‌حسین …
۳۵ ساعت قبل
مبارزه با فساد اقتصادی ...
مبارزه قاطع با فساد مالی و اقتصادی موجب امید و آرامش خاطر ملت می‌شود. کدام وجدان پاک است که از مفاهیم برجسته عدالت و سلامت احساس غرور و اشتیاق ننماید و چه غم‌انگیز خواهد بود، اگر این مفاهیم با تبعیض درخصوص اشخاص مورد ملاک عمل قرار گیرد. رانت‌خواران، اختلاس‌گران، ‌رشوه‌پردازان و رشوه‌گیران، سوءاستفاده‌کنندگان از موقعیت قدرت و کسانی که با چهره‌های ظاهرالصلاح یا پنهان شدن پشت عناوین دینی و انقلابی و دولتی و تقنینی و قضایی به جای رعایت شأن و امانت به منافع مالی و اقتصادی خود پرداخته‌اند و بر چهره اسلام و انقلاب خدشه وارد ساخته‌اند به سرمایه ارزشمند اجتماعی کشور، آسیب فراوانی رسانده‌اند. آنان با سوء عملکرد و رفتارشان، مدیران خدوم و سرمایه‌گذاران …
۳۸ ساعت قبل
بنگاه‌ها دنبال مدرک دانشگاهی نیستند
با اجرای طرح یارانه دستمزد بیش از ۶۷۰۰ فرصت شغلی از سال گذشته تاکنون در هشت استان محروم و کم برخوردار کشور ایجاد شده و آمارها نشان می‌دهد که ۵۳ درصد مشارکت‌کنندگان در این طرح، دارای مدرک دیپلم بودند و کارگاه‌ها تمایل زیادی به جذب دانش آموختگان دانشگاهی نداشتند.به گزارش ایسنا، «طرح یارانه دستمزد» از جمله برنامه‌های مهم و اثرگذار دولت در حوزه اشتغال و یکی از سیاست‌های فعال بازار کار است که به منظور ایجاد و حفظ اشتغال در استان‌های پر بیکار در دستور کار قرار گرفته است. جامعه هدف این طرح را جوانان بیکار و جویای کار شغل اولی در مناطق محروم و کم برخوردار و بنگاه‌های اقتصادی رسمی و فعال در شهرستان‌های کم برخوردار از اشتغال تشکیل می‌دهد.کارشناسان معتقدند این طرح یک ابزار تشویقی برای جذب نیروی کار جدید …
۳۸ ساعت قبل
ماجرای دپوی کالا در مناطق آزاد
بعد از اعلام دپوی حجم زیادی از کالاهای وارد شده توسط فعالان اقتصادی در مناطق آزاد و تبعات ناشی از آن، شورای عالی مناطق آزاد در واکنش به این موضوع دلیل دپوی این دسته از کالاها را عدم ابلاغ فهرست مجاز کالای همراه مسافر و سهمیه ارزی آن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد و خواستار تمکین به مصوبه هیئت وزیران شد.به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته فعالان اقتصادی در منطقه آزاد قشم با گلایه نسبت به شرایط موجود و تبعات آن از جمله افزایش قیمت و ورود کالا از مبادی غیررسمی خواستار بررسی و رسیدگی به وضعیت ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک این مناطق شدند.پیگیری موضوع دپوی کالا در مناطق آزاد و ماجرای آن از شورایعالی مناطق آزاد با توضیحاتی از سوی ناصر خرمالی، مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده مناطق آزاد …
۳۸ ساعت قبل
واکاوی وعده روحانی برای گشایش اقتصادی
حسن روحانی رئیس‌جمهوری، دیروز از تصویب طرحی در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تا روز دوشنبه هفته بعد خبرداد که درصورت تأیید مقام معظم رهبری می‌تواند منجر به گشایش اقتصادی شود او اما اشاره‌ای به جزئیات این طرح نکرد.مشخص نیست آیا این طرح مربوط به برداشت دوباره از صندوق توسعه ملی است که منجر به افزایش پایه پولی و تورم می‌شود یا جزئیاتی مبتنی بر اصلاح ساختار بودجه دارد. به گزارش همشهری، درشرایطی که این روزها فشارهای اقتصادی تحت‌تأثیرتورم افزایش یافته است دیروزحسن روحانی رئیس‌جمهوری ازتدوین طرحی …
۳۸ ساعت قبل
نقش فروشگاه‎های زنجیره‎ای درسالم‌سازی شبکه توزیع
سالم‎‌سازی شبکه توزیع از جمله مهم‎ترین زمینه‎های توسعه اقتصادی پایدار کشور، تامین عدالت اجتماعی و امنیت اقتصادی اکثریت مردم جامعه است. فروشگاه‎های زنجیره‎ای رفاه با رسالت فراهم کردن کالاهای مورد نیاز جامعه، اصلاح الگوی مصرف و حمایت از تولید اقلام اساسی، نقشی مهم و اساسی از ابتدا تاکنون، درسالم‌سازی شبکه توزیع در کشور ایفا کرده‌اند.
تشریح دلایل صعود بورس از سوی مدیران ارشد بازار سرمایه
۳۹ ساعت قبل / بازار بورس / بازار سرمایه / دنیای سرمایه گذاری
تشریح دلایل صعود بورس از سوی مدیران ارشد بازار سرمایه
در بخش اقتصاد بازار این شماره، مصاحبه‌هایی با کارشناسان خبره بازار سرمایه از جمله حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با موضوع" بازار سرمایه؛ مسیر امن توسعه اقتصاد کشور"، محمدابراهیم پور زرندی، رئیس هیات مدیره بورس تهران با عنوان " افزایش معاملات؛ دستاورد مهم تالار شیشه‌ای"، دکتر علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران با موضوع " اصلاح ساختار اقتصادی با عرضه سهام شرکت‌های دولتی" و نیز محمود رضا خواجه نصیری، مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه تمدن با عنوان "رونق تولید و خلق ثروت در گروی رشد پایدار بازار سرمایه" و امیر تقی‌خان تجریشی با موضوع " تداوم رشد بازار سرمایه با هدایت جریان نقدینگی" انجام شده و به چاپ رسیده است.
۴۰ ساعت قبل / مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت / واردات کالای لوکس
مدرس خیابانی: واردات هر گونه کالاهای لوکس و غیرضرور ممنوع است
به گزارش مهر به نقل از وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی که با حضور فعالان اقتصادی و نمایندگان اتاق‌های بازرگانی و تعاون در حال برگزاری است، با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به توسعه صادرات غیرنفتی در سال جهش تولید گفت: تنها راه نجات کشور از مسیر سخت تحریم‌های بی‌سابقه کنونی، تولید و صادرات است.
تاکید سفیر ایتالیا بر احیای روابط اقتصادی و تجاری با ایران
۴۲ ساعت قبل / اقتصاد
تاکید سفیر ایتالیا بر احیای روابط اقتصادی و تجاری با ایران
سفیر ایتالیا در تهران بر بازگرداندن روابط اقتصادی و تجاری ایتالیا با ایران در مسیری مثبت و تقویت فرصتها در توسعه روابط دوجانبه تاکید کرد.
همراهی و تعامل سازنده خبرنگاران، تقویت و استحکام شبکه بانکی را به ارمغان می‌آورد
۴۳ ساعت قبل / اصحاب رسانه / ایران اسلامی / جامعه / رسانه / نظام بانکی
همراهی و تعامل سازنده خبرنگاران، تقویت و استحکام شبکه بانکی را به ارمغان می‌آورد
رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و مدیرعامل بانک پارسیان به مناسبت روزخبرنگار گفت: اصحاب رسانه نماد شفافیت و آگاهی در جامعه هستند و بی‌تردید تلاش‌های خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه همراه با ارائه پیشنهادها و بیان انتقادات کارآمد، راهکاری سازنده در مسیر رشد و توسعه نظام بانکی و اقتصادی ایران اسلامی است.
تهدید لوکزامبورگ علیه رژیم صهیونیستی/ طرح الحاق کرانه باختری دزدی است
۴۷ ساعت قبل / اتحادیه اروپا / اسرائیل
تهدید لوکزامبورگ علیه رژیم صهیونیستی/ طرح الحاق کرانه باختری دزدی است
وزیر خارجه لوکزامبورگ با تاکید بر اینکه طرح الحاق اسرائیل یک دزدی و نقض قوانین بین‌المللی است گفت، اتحادیه اروپا تنها در صورت پایبندی اسرائیل به قوانین بین‌المللی مناسبات اقتصادی خود با آن را توسعه می‌دهد.
بنادر ایران، توانایی جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را دارند
۲ روز قبل / سید علی حسینی / سرمایه گذاری / سازمان بنادر و دریانوردی
بنادر ایران، توانایی جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را دارند
حسینی، نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: توسعه بنادر کشور در بخش های مختلف؛ عامل حضور پررنگ فعالان اقتصادی و سرمایه گذاری در این مناطق است.
مهارت آموزی و اشتغالزایی، اولویت‌دار ترین موضوع امروز کشور
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی
مهارت آموزی و اشتغالزایی، اولویت‌دار ترین موضوع امروز کشور
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ضمن تاکید بر اهمیت مهارت در اشتغال افراد، گفت: قطعاً امروز موضوعی اولویت دارتر از مهارت آموزی و اشتغالزایی در کشور نداریم.
مهمترین برنامه‌ام برای وزارت صمت تقویت تولید داخل و توسعه صادرات است/ تمام حربه‌های دشمن را خنثی می‌کنیم
۲ روز قبل / جنگ اقتصادی / وزیر صمت / حسین مدرس خیابانی / سرپرست وزارت صمت
مهمترین برنامه‌ام برای وزارت صمت تقویت تولید داخل و توسعه صادرات است/ تمام حربه‌های دشمن را خنثی می‌کنیم
ایلنا: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: ما در حال مبارزه و در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با چاشنی غلظ رسانه‌ای هستیم و در این راستا نقش رسانه خیلی مهم است. اجازه…
جهانگیری: اولویت نخست دولت رسیدگی به مسائل معیشتی مردم است
۲ روز قبل
جهانگیری: اولویت نخست دولت رسیدگی به مسائل معیشتی مردم است
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری شرایط و مسائل اقتصادی کشور را ویژه و جدی دانست و گفت: اولویت نخست دولت رسیدگی به مسائل و مشکلات معیشتی مردم و مسائل اقتصادی کشور است و تلاش می‌کنیم تاحدی که مقدور باشد برنامه توسعه کشور هم انجام شود.
امکان فروش اینترنتی محصولات طرح های زنان سرپرست خانوار و توسعه ملی مشاغل خانگی
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / چهل سال با جهاد دانشگاهی / جهاد دانشگاهی / زنان سرپرست خانوار
امکان فروش اینترنتی محصولات طرح های زنان سرپرست خانوار و توسعه ملی مشاغل خانگی
مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: در راستای جهش تولید، کلیه محصولات تولید شده در دو طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و طرح توسعه ملی مشاغل خانگی در فروشگاه های اینترنتی پیش بینی شده، جهت اتصال به بازار در سطح ملی و بین المللی به فروش می رسند.
۴ پروژه‌ سرمایه‌گذاری شاخص خراسان رضوی تعیین تکلیف شد
۲ روز قبل / استانداری خراسان رضوی / توسعه اقتصادی
۴ پروژه‌ سرمایه‌گذاری شاخص خراسان رضوی تعیین تکلیف شد
مشهد- در ادامه سلسله جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در خصوص چهار پروژه‌ سرمایه‌گذاری شاخص استان تصمیمات مقتضی گرفته شد.
رسته‌های کسب‌وکاری جدید آسیب‌دیده از کرونا حمایت می‌شوند
۲ روز قبل / اشتغال‌زایی
رسته‌های کسب‌وکاری جدید آسیب‌دیده از کرونا حمایت می‌شوند
به‌منظور حمایت حداکثری از صاحبان کسب‌وکار و در راستای مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، بانک توسعه تعاون شمول رسته‌های کسب‌وکار و بنگاه‌های مختلف جهت بهره‌مندی از فرصت تنفس سه‌ماهه در بازپرداخت اقساط بانکی را ابلاغ کرد.
توسعه تولید و صادرات معدنی نیاز اقتصادی استان سمنان است
۲ روز قبل / صنایع معدنی / اتاق بازرگانی سمنان / علی اصغر جمعه ای / معادن استان سمنان
توسعه تولید و صادرات معدنی نیاز اقتصادی استان سمنان است
سمنان- رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه توسعه تولید و صادرات معدنی باید در زمره اولویت‌ها و نیازهای استان محسوب شود، گفت: باید به فناوری و تکنولوژی جدید در این زمینه روی آوریم.
درآمد بالای کشت گیاهان دارویی در زنجان/ گام های مطمئن برای تکمیل فرایند فرآوری گیاهان دارویی
۲ روز قبل / خلیل آقاجانلو / گیاهان دارویی / جواد تاراسی
درآمد بالای کشت گیاهان دارویی در زنجان/ گام های مطمئن برای تکمیل فرایند فرآوری گیاهان دارویی
زنجان-گیاهان دارویی در توسعه بخش اقتصاد، زیست‌محیطی و اشتغال‌زایی جایگاه مهم و ارزشمندی دارد، فرصتی تاثیرگذار در توسعه در بخش کشاورزی استان زنجان که با توجه به ظرفیت این استان می‌تواند نقش ببه‌سزایی در توسعه اقتصادی و ارزآوری ایجاد کند.
توسعه با تولید برپایه بازارهای جدید/ چین موافق سرمایه گذاری مولد در سایر کشورها نیست
۲ روز قبل / اقتصاد چین / بازار سهام آسیا / آسیای جنوب شرقی / بازارهای آسیایی / رشد اقتصادی آسیای جنوب شرقی / توسعه اقتصادی / رشد اقتصادی / جنگ تجاری امریکا و چین / رشد اقتصادی چین / سید جلال ساداتیان
توسعه با تولید برپایه بازارهای جدید/ چین موافق سرمایه گذاری مولد در سایر کشورها نیست
دکتر ساداتیان، مدیر کل اسبق آسیای شرقی وزارت امور خارجه معتقد است که توجه به مدیریت نوین، داشتن انعطاف در برابر ورود سرمایه و تکنیک، تعامل با بازارهای دنیا و یافتن بازارهای مناسب از عوامل اصلی توسعه منطقه شرق آسیا از جمله چین بوده که هم اکنون…
لزوم توسعه روابط دیپلماتیک برای نجات اقتصاد کشور
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / مرکز پژوهش‌های مجلس / اقتصاد / فضای کسب و کار / روابط دیپلماتیک
لزوم توسعه روابط دیپلماتیک برای نجات اقتصاد کشور
عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران با بیان اینکه براساس مطالعه مرکز پژوهش‌های مجلس در صورت تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی از سال ٩٩، شش‌ سال زمان لازم است تا به درآمد سرانه سال ۹۰ دست‌ یافت، تاکید کرد که اصلاح ساختار اقتصادی، بهبود محیط کسب‌وکار و توسعه روابط دیپلماتیک برای نجات کشور از قهقرا ضروری است.
۲ روز قبل
با تولید پایدار و صادرات محصول با کیفیت، تحریم ها را بی اثر می‌ کنیم
 تحریم ‌های ظالمانه از زمانی شروع شد که جمهوری اسلامی شکل گرفت و ایران با اعلام استقلال و حمایت از مستضعفان در برابر مستکبرانی همچون رژیم صهیونیستی و آمریکا موضع خود را آشکار ساخت. از آن زمان تاکنون آمریکا از راه ‌های گوناگون و به بهانه ‌های مختلف سعی دارد تا به مانند قبل از انقلاب، ایران را تحت سلطه‌ی خود درآورد. به لطف و مدد الهی و تلاش و کوشش دلسوزان نظام، تحریم‌ های ظالمانه، نه تنها باعث ناکامی نشده، بلکه سبب مقاوم شدن اقتصاد شد. علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، از سوی دشمنان قسم‌خورده زخم‌ های بسیاری بر پیکره انقلاب وارد شد؛ زخم‌ هایی که هر کدام …
۲ روز قبل
رکوردهای تولید با طرح‌های توسعه‌ای رقم خواهد خورد
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت فولاد خوزستان گفت: فولاد خوزستان اجرای طرح‌های توسعه‌ای بزرگی را در همه زمینه‌ها در دستور کار قرار داده است و امیدواریم با اجرای این طرح‌ها رکوردهای تولید را در سال جاری و سال‌های آتی رقم بزنیم. مهران خرم‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ما، در خصوص اهمیت طرح‌های توسعه‌ای در صنعت فولاد کشور در تمام کسب و کار‌های تجاری و صنعتی، راز ماندگاری در چرخه رقابت را تعریف و اجرای طرح‌های توسعه پایدار متناسب با نتایج مطالعات بازار و در جهت تامین نیازهای فعلی و جدید بازار‌های موجود و بازارهای جدید دانست و گفت: با سرمایه‌گذاری لازم در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای، علاوه بر جذب تکنولوژی‌های …
۲ روز قبل
تحقق اهداف و منویات جهش تولید با هم افزائی فعالان اقتصادی
آذربایجان شرقی – فلاح: سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: اهداف و منویات جهش تولید با هم افزایی فعالان اقتصادی در عرصه کار و تولید تحقق پیدا می‌کند.حسین فتحی در نشست تخصصی با دکتر یوسف داودی رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با بیان عملکرد و برنامه‌های اداره کل، با اشاره به نقش مهم نمایندگان مجلس در تحقق برنامه‌های راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ما قدردان حمایت‌ها و تلاشهای بی‌وقفه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی هستیم. وی موفقیت در مسیر پیشرفت و تعالی کشور را ایجاد همدلی و هم افزایی مجلس و دولت و شرکای اجتماعی عنوان کرد و افزود: آذربایجان شرقی به لحاظ وجود مردمانی سخت‌کوش و قابلیت‌های ذاتی و ظرفیت‌های مهم صنعتی، معدنی و کشاورزی همواره از …
۲ روز قبل
رشد شاخص‌های عملکردی بانک آینده در نیمه نخست مردادماه سال 1399
پایش عملکرد شعب و ستاد بانک آینده طی دو هفته نخست مردادماه امسال، نشان از موفقیت‌های قابل‌توجهی در حوزه‌های تخصصی دارد.در شرایطی که مواردی همچون پیش‌گیری از شیوع بیماری کرونا توام با نوسانات اقتصادی و تفاوت سود و منفعت سایر بازارهای سرمایه، ممکن است؛ روند جذب منابع مالی در بانک‌ها و دیگر سازمان‌های پولی و اعتباری را متاثر سازد، خانواده فعال در شعب بانک آینده در تلاشی مثال‌زدنی در قالب طرح «به‌ سوی برتری»، موفق شدند طی دو هفته نخست مردادماه امسال در شاخص‌های اجرایی همچون: افتتاح سپرده، تجهیز منابع، جذب مشتریان جدید، رشد منابع ارزان‌قیمت و همچنین سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز، سیر صعودی داشته و به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یابند.مدیران و سرمایه‌انسانی فعال در ستاد مرکزی نیز با مشارکت و هم‌یاری خانواده …
معزی: پس از ناکامی تحریم جریان تحریف به میدان آمده است
۲ روز قبل / علیرضا معزی / توسعه اقتصادی / حسن روحانی
معزی: پس از ناکامی تحریم جریان تحریف به میدان آمده است
تهران- ایرنا- معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری در پیامی توییتری در واکنش به جریان تحریف نوشت: عده‌ای به دنبال انکار کارآمدی دولت هستند.
گردشگری سلامت در ایران: افق‌های روشن، مشکلات بسیار!
۲ روز قبل
گردشگری سلامت در ایران: افق‌های روشن، مشکلات بسیار!
سال هاست که دست اندرکاران و متولیان بخش اقتصادی به دنبال راهی برای جایگزین درآمدهای نفتی هستند، توسعه صادرات غیر نفتی مانند فرش، پسته، زعفران ، صنایع دستی و ... همه و همه در این راستا مورد بررسی قرار گرفته است و حتی در صادرات برخی از این محصولات شاهد درآمد های ارزی مناسبی هم بودیم. گزارش حاضر به مقوله گردشگری سلامت و چالش‌ها و چشم‌اندازهای آن پرداخته است.
معیشت چندهزار نفر در گروی اجرای آیین‌نامه ورود کالا توسط ملوانان است
۲ روز قبل / ناجا / وزارت کشور / سازمان بنادر و دریانوردی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
معیشت چندهزار نفر در گروی اجرای آیین‌نامه ورود کالا توسط ملوانان است
تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: معیشت چند هزار نفر در جنوب کشور در گروی اجرای آیین‌نامه ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی است.
3 چالش بزرگ حزب حاکم ترکیه
۲ روز قبل / ترکیه
3 چالش بزرگ حزب حاکم ترکیه
یکی از مهم‌ترین گسل‌هایی که حزب عدالت و توسعه بر روی آن قرار گرفته و تداوم اقتدار این حزب را با چالش روبرو می‌کند، عدم تحقق اهداف مالی و اقتصادی دولت است.
اکبر ترکان: مجلس می‌تواند جلوی فرار پول‌ها به آنتالیا و استرالیا را بگیرد
۳ روز قبل / توسعه اقتصادی / تحریم نفتی / حسن روحانی / صادرات غیر نفتی
اکبر ترکان: مجلس می‌تواند جلوی فرار پول‌ها به آنتالیا و استرالیا را بگیرد
تهران- ایرنا- «اکبر ترکان» مشاور عالی سابق رئیس‌جمهوری به ایرنا می‌گوید: ما باید از مجلس محترم یازدهم برای بازگرداندن ماده ۱۳۸ قانون سابق مالیات‌های مستقیم کمک بگیریم. این ماده می‌گوید آن قسمت از سود که صرف سرمایه‌گذاری شود از مالیات معاف است. 
کاهش مشکلات تولید کارخانه ای در جهان با بازگشت رشد اقتصادی منطقه یورو
۳ روز قبل
کاهش مشکلات تولید کارخانه ای در جهان با بازگشت رشد اقتصادی منطقه یورو
شاخص مدیران خرید منطقه یورو در ماه جولای تا 51.8 افزایش یافته است.این اولین بار است که شاخص مدیران خرید در اروپا از ژانویه 2019 از سطح 50 که جدا کننده رشد از توسعه است بالاتر می رود.
توسعه مبادلات اقتصادی ایران و ترکیه و رفع موانع ناشی از کرونا
۳ روز قبل / مصطفی شنتوپ / ترکیه / محمدباقر قالیباف / مجلس شورای اسلامی
توسعه مبادلات اقتصادی ایران و ترکیه و رفع موانع ناشی از کرونا
روسای مجالس ایران و ترکیه در تماسی تلفنی بر ضرورت توسعه روابط همه جانبه دو کشور تاکید کردند.
لزوم تمدید قراردادهای اجاره املاک مسکونی استیجاری
۳ روز قبل / اجاره مسکن / تحریم اقتصادی / بازار مسکن / شمس آرمندی
لزوم تمدید قراردادهای اجاره املاک مسکونی استیجاری
آرمندی، مدیرکل بازرسی مرکز توسعه حل اختلاف گفت: با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از کرونا و تحریم‌های ظالمانه، باید از اقشار آسیب پذیر حمایت شود.
تدابیری که توسعه بوم‌گردی را در اصفهان رقم زد
۳ روز قبل / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / دولت تدبیر و امید / توسعه اقتصادی / اصفهان / بوم گردی / گردشگری و میراث فرهنگی نصف جهان
تدابیری که توسعه بوم‌گردی را در اصفهان رقم زد
اصفهان- ایرنا- بوم‌گردی به عنوان شاخه‌ای نو از گردشگری با تدبیر دولت یازدهم و دوازدهم در کشور توسعه یافت که نصف جهان در این میان گوی سبقت را از دیگر استان‌ها ربود تا رفته رفته اقامتگاه‌های سنتی این کهن دیار به گوشه دنجِ بهره‌وری تبدیل شوند.
۳ روز قبل
خواست ملی
مسوولان اقتصادی کم‌توان همان‌گونه که مداحی‌های شیرین را مغرورانه می‌نوشیدند، باید تاب تحمل شنیدن حقایق را نیز داشته باشند. مردم هرگز حقیقت را به پای وجاهت، مصلحت و به‌ویژه عوام‌فریبی، فرافکنی و ریاکاری قربان نکرده و نمی‌کنند. از حاشا، یا پنهان کردن مشکلات کشور، اگر قرار بود مشکلی حل شود اکنون یک کشور بی‌درد و مشکل داشتیم. هم‌افزایی و همدلی عموم صاحب‌منصبان و مشارکت جدی مردمی، رگ حیاتی استراتژی توسعه کشور است، کم اختلاف‌اندازی را ملاک عمل خویشتن قرار دهید. گسترش فزاینده اختلاس، ویژه‌خواری، شکاف طبقاتی، تبعیضات و امتیازات باندی و شخصی و مافیابازی‌های اقتصادی به سرمایه ارزشمند اجتماعی نظام آسیب فراوانی رسانده و اعتمادسوزی‌ها را …
۳ روز قبل
دفاع جهانگیری از بخش خصوصی در برابر رسانه‌ها
جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ظهر دیروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد.اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر اینکه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مسئولیت هماهنگی و برنامه‌ریزی برای اجرای این سیاست‌ها را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: با وجود اقدامات و دستاوردهای خوبی که در بخش سرمایه‌گذاری و خصوصی‌سازی انجام شده اما هنوز فاصله زیادی با اهداف تعیین شده داریم. جهانگیری افزود: پس از ابلاغ سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری و رفع محدودیت برای رشد بخش خصوصی، انتظار می‌رفت که بن‌بست‌های بزرگی از پیش روی بخش خصوصی برداشته و برای فعالان اقتصادی و به طور کلی برای اقتصاد کشور افق‌گشایی شود.معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه …
۳ روز قبل
بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری بین ایران و عربستان سعودی است
نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگو با الجزیره گفت: «بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری مستقیم مسلحانه میان ایران و عربستان است.»به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی ادعا کرد که اسلام آباد تمامی تلاش خود را برای ممانعت از بروز درگیری مستقیم میان ایران و عربستان به کار گرفته و موفق نیز شده است. او به شبکه الجزیره گفت که میانجیگری پاکستان میان تهران و ریاض همچنان ادامه دارد و این واسطه‌گری پیشرفت آهسته‌ای دارد. عمران خان در ادامه تاکید کرد: بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری مستقیم مسلحانه میان ایران و عربستان است. او در خصوص ترکیه نیز گفت که اسلام‫آباد خواهان توسعه همکاری‌های اقتصادی با ترکیه و بهبود روابط دو جانبه است. عمران خان همچنین در …
۳ روز قبل
تحرکات معنادار آمریکا در سوریه
پیش‫تر، بخشی از نفتی که از مناطق تحت سیطره این گروه‌ها استخراج می‌شد، به مناطق تحت کنترل دولت سوریه منتقل می‌شد و سپس بخشی از آن بعد از تبدیل شدن به فرآورده‌های نفتی به مناطق شرق فرات بازمی گشت. با امضای توافق نفتی کرد‌های سوریه با آمریکا، این منبع درآمد از بین خواهد رفت. چرا که طبق توافق جدید، شرکت آمریکایی قصد دارد دو پالایشگاه در مناطق تحت سیطره کرد‌ها احداث کند.تحرکات آمریکا در سوریه از تغییر استراتژی این کشور حکایت دارد. آمریکا در مناطق تحت سیطره گروه‌های مسلح کرد در سوریه، اقداماتی انجام داده است که ازسوی برخی ناظران به مثابه به رسمیت شناختن موجودیت سیاسی این گروه‌ها ارزیابی شده است. به گزارش فرارو، پنج شنبه گذشته، وبگاه خبری تحلیلی المانیتور طی گزارشی به نقل از منابع آگاه از امضای یک قرارداد …
۳ روز قبل
تقابل چین با هژمونی آمریکا در جهان
خیزش چین به ویژه تبدیل این کشور به دومین اقتصاد جهان، هژمونی آمریکا بر نظام جهانی را به طور خودکار به چالش کشیده است از سوی دیگر پکن نیز تلاش کرده است تا سلطه واشنگتن را در حوزه‫های مختلف به چالش بکشد.به گزارش ایرنا برتری چین در عرصه‫های مختلف از اقتصادی و نظامی گرفته تا علمی و فنی زنگ‫های هشدار را برای واشنگتن به صدا دراورده است چین بی‫آنکه حتی یک گلوله شلیک کند به بزرگترین نیرو و چالش به اعتراف سازمان‫های اطلاعاتی و مقام‫های آمریکا، برای آن کشور تبدیل شده است.اینکه چین توانسته است بزرگترین موتور محرکه اقتصاد باشد از لحاظ ذخیره ارزی با بیش از ۳ هزار میلیارد دلار در صدر دنیا قرار گیرد و بزرگترین مصرف کننده بسیاری از کالاها و البته بزرگترین تولید کننده اقلام در دنیا باشد بخودی خود برای آمریکا …
۳ روز قبل
فروش اوراق مشارکت، محرکی برای جذب نقدینگی
سعید معادی، معاونت شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون در پاسخ به سوالی در مورد مهم‌ترین چالش‌های صنعت بانکداری و پرداخت معتقد است: تحریم، کرونا و کاهش سود سپرده‌ها منجر به خروج منابع از بانک‌ها شده است، فروش اوراق مشارکت، می‌تواند به محرکی برای تجهیز منابع شبکه بانکی کشور تبدیل شود.اقتصاد ایران بر مبنای بانک و فعالیت‌های بانکی قرار دارد، پس طبیعی است که چرخه محرک آن، بانک‌ها باشند. بنابراین، اگر شبکه بانکی شرایط مناسبی داشته باشد و چرخه فعالیت آن روی روال مشخصی طی شود، این امر تاثیر مثبتی بر اقتصاد می‌گذارد. اما اگر بانک‌ها با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه باشند، شرایط اقتصادی کشور نیز مختل می‌شود.تحریم و کرونااکنون اقتصاد و شبکه بانکی ایران، با معضلات مهمی مواجه هستند؛ نخست مساله تحریم که فروش نفت و …
۳ روز قبل
ظرفیت پهلوگیری کشتی‌های۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر فراهم می شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: اجرای طرح مجتمع بندری نگین ظرفیت پهلوگیری شناورها در اسکله بندر بوشهر را تا ۵۰ هزار تن افزایش می‌دهد.به گزارش روابط عمومی ،سیاوش ارجمندزاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر افزود: اجرای طرح‌های اسکله‌سازی، راه دسترسی به  بندر نگین و لایروبی حوضچه این بندر از جمله پروژه‌های مهمی است که در رونق اقتصادی و تجارت بسیار مهم و تاثیرگذار است.وی بیان کرد: استان بوشهر در عرصه تجارت و دریانوردی سابقه‌ای پیشینه و درخشان دارد که اجرا طرح‌های توسعه‌ای بنادر استان بوشهر نوید بخش قرارگیری بر بستری برای رسیدن به این رونق دیرینه است.ارجمندزاده ادامه داد: رونق تجارت دریایی استان بوشهر علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد زمینه‌ را برای افزایش صادرات از استان …
۳ روز قبل
تامین مواد اولیه چالش اصلی بنگاه‌های اقتصادی
به باور رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران، جهش یکباره نرخ ارز موجب شده جریان تولید و توسعه در بنگاه‌های اقتصادی به‌کندی صورت گیرد و هم‌زمان شیوع ویروس کرونا هم باعث شده تا فشار مضاعفی به واحدهای صنعتی وارد شود. ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران «جهش ناگهانی نرخ ارز» و «تامین مواد اولیه» را دو مشکل عمده بنگاه‌های اقتصادی و تولیدکنندگان می‌داند.
۳ روز قبل
ترویج فرهنگ حمایت از بخش خصوصی
معاون اول رئیس‌جمهوری ترویج فرهنگ حمایت و دفاع از بخش خصوصی را خواستار شد. اسحاق جهانگیری دیروز در جلسه شورای‌عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 با اعلام این نکته گفت:  «سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی باید به گفتمانی غالب در کشور تبدیل شود و سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی به‌عنوان انسان‌هایی شریف در جامعه شناخته و معرفی شوند که با سرمایه‌گذاری خود به دنبال توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در کشور هستند.» او با انتقاد از کسانی که به بخش خصوصی حمله و آنها را افرادی غارتگر معرفی می‌کنند، تصریح کرد: «باید فرهنگ حمایت و دفاع از بخش خصوصی در جامعه ترویج پیدا کند و اجازه ندهیم که به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در رسانه‌ها  بی‌حرمتی …
تاکید روسای مجالس ایران و ترکیه بر لزوم توسعه مبادلات اقتصادی دو کشور
۳ روز قبل / محمدباقر قالیباف / مجلس ملی ترکیه
تاکید روسای مجالس ایران و ترکیه بر لزوم توسعه مبادلات اقتصادی دو کشور
روسای مجالس ایران و ترکیه در تماسی تلفنی بر ضرورت توسعه روابط همه جانبه دو کشور تاکید کردند.
در تماس تلفنی
۳ روز قبل / ویروس کرونا / نمایندگان مجلس / مجلس / ترکیه / محمدباقر قالیباف
در تماس تلفنی "شنتوپ با قالیباف مطرح شد: تأکید بر اهمیت توسعه مبادلات اقتصادی ایران و ترکیه
روسای مجالس ایران و ترکیه در تماسی تلفنی بر ضرورت توسعه روابط همه‌‎جانبه دو کشور تأکید کردند.
روابط ایران و اتریش به صورت ساختارمند ادامه می یابد
۳ روز قبل / کهگیلویه وبویراحمد / توسعه اقتصادی / یاسوج
روابط ایران و اتریش به صورت ساختارمند ادامه می یابد
یاسوج- ایرنا- سفیر اتریش در ایران گفت: سفر امروز به استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای سفر رسمی آقای روحانی به اتریش در ۲ سال پیش است که طی آن سفر مقام های دو کشور تصمیم گرفتند که به صورت ساختارمند و سیستماتیک روابط را شکل داده و ادامه دهند.
جلسه ستاد هماهنگی تبلیغات اقتصادی
۳ روز قبل / وزارت کشور / توسعه اقتصادی / عبدالرضا رحمانی فضلی
جلسه ستاد هماهنگی تبلیغات اقتصادی
ایرنا - تهران- پنجاه و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی تبلیغات اقتصادی عصر دوشنبه به ریاست عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد.
پایان مطالعات سه محدوده پهنه معدنی در اردبیل/ پهنه های معدنی زمینه ساز توسعه اقتصادی
۳ روز قبل / اکتشافات معدنی / رونق اقتصادی / رامین صادقی
پایان مطالعات سه محدوده پهنه معدنی در اردبیل/ پهنه های معدنی زمینه ساز توسعه اقتصادی
اردبیل - رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: با پایان مطالعات سه محدوده پهنه معدنی استان در مناطق گردنه صلوات، قوتورسویی و ناتور تحول بزرگی در توسعه رونق اقتصادی منطقه در بحث معادن ایجاد خواهد شد.
کرونا دیجیتالی‌شدن آلمان را تسریع کرده ‌است
۳ روز قبل / ویروس کرونا / توسعه اقتصادی / آلمان / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا دیجیتالی‌شدن آلمان را تسریع کرده ‌است
تهران- ایرنا- همه‌گیری ویروس کرونا موجب شده شرکت‌های آلمانی روند دیجیتالی‌کردن فعالیت‌های خود را با سرعت بیشتری پی‌گرفته و بر دورکاری تمرکز بیشتری کنند.
شناخت درست ظرفیت‌های اقتصادی و منابع درآمدی جدید ضروری است
۳ روز قبل / وزارت کشور / سند چشم انداز 20ساله / مرکز توانمندسازی حاکمیت و جامعه
شناخت درست ظرفیت‌های اقتصادی و منابع درآمدی جدید ضروری است
تهران- ایرنا- معاون توسعه وزارت کشور با تاکید بر شناخت درست ظرفیت‌های اقتصادی کشور، منابع درآمدی جدید و تبدیل چالش‌ها به فرصت‌ها، گفت: کار بررسی و مطالعات کارشناسی برنامه هفتم توسعه در این وزارتخانه شروع شده است.
آقای ارزش افزوده و صادرات میوه خشک به ترکیه و روسیه
۳ روز قبل / بسیج سازندگی
آقای ارزش افزوده و صادرات میوه خشک به ترکیه و روسیه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی یکی از بهترین راهکارهای اشتغال زایی در مناطق روستایی است که جلوگیری از مهاجرت بی رویه از روستا به شهر، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، افزایش ارزش افزوده محصولات و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی مناطق روستایی را به همراه دارد. صنایع تبدیلی از قابلیت ایفای نقش تعیین کننده در تنظیم بازار محصولات کشاورزی نیز برخوردار است. بیشتر کشاورزان از عرضه همزمان محصولاتشان در بازار و کاهش شدید قیمت متضرر می شوند و این در حالی است که با استفاده از صنایع تبدیلی می توان محصولات کشاورزی را در خارج از فصل به بازار عرضه کرد.
توسعه اقتصادی دانش‌بنیان نیازمند فرماندهی واحد است
۴ روز قبل / سازمان جهاد دانشگاهی / ریاست سازمان جهاد دانشگاهی / حمیدرضا طیبی
توسعه اقتصادی دانش‌بنیان نیازمند فرماندهی واحد است
تهران- ایرنا- رییس جهاددانشگاهی گفت: سیاستگذاری توسعه اقتصادی دانش بنیان در کشور نیاز به فرماندهی واحد دارد، در صورت وجود این اراده در ۲ برنامه پنج ساله می توان به اهداف توسعه‌ای کشور دست یافت.
نحوه برخورد ایران با دو چالش کرونا و تحریم های ظالمانه ستودنی است
۴ روز قبل / کهگیلویه وبویراحمد / توسعه اقتصادی / یاسوج
نحوه برخورد ایران با دو چالش کرونا و تحریم های ظالمانه ستودنی است
یاسوج- ایرنا- سفیر اتریش در ایران گفت: نحوه برخورد ایران با دو چالش منطقه از جمله کرونا و تحریم های ظالمانه غرب قابل ستایش است.
ایران متافوند بستری برای تحقق توسعه بر پایه توان بومی و جهش تولید
۴ روز قبل / ایران / روابط عمومی / صنعت / فولاد / ریخته گری
ایران متافوند بستری برای تحقق توسعه بر پایه توان بومی و جهش تولید
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (ایران متافوند 2020) با حضور علی جهانگیری معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، حبیب‌الله امین‌زاده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، علی بیات‌ماکو مدیر مجتمع مس آذربایجان، حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران و جمعی از صنعت‌گران استان افتتاح شد.
معافیت‌های تعرفه‌ای ‌مواد معدنی ‌در بندر چابهار به ۳ماه رسید
۴ روز قبل / سازمان بنادر و دریانوردی / فرهاد منتصر کوهساری / بندرچابهار
معافیت‌های تعرفه‌ای ‌مواد معدنی ‌در بندر چابهار به ۳ماه رسید
چابهار - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای توسعه و تقویت مبادلات تجاری در بندر شهید بهشتی چابهار، معافیت‌های تعرفه‌ای ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.
شفافیت در صندوق‌های بازنشستگی و هلدینگ‌ها باید افزایش یابد
۴ روز قبل / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / صندوق بازنشستگی / هلدینگ اقتصادی / شفافیت مالی / جهش تولید
شفافیت در صندوق‌های بازنشستگی و هلدینگ‌ها باید افزایش یابد
وزارت کار اعلام کرد: توسعه شفافیت و بهبود حاکمیت شرکتی شامل صندوق‌های بازنشستگی، هلدینگ‌ها و بنگاه‌های وابسته به آنها و استقرار سامانه‌های شفافیت در هلدینگ‌ها و بنگاه‌های اقتصادی الزامی است.
رشد اقتصادی ۸.۸ درصدی بخش کشاورزی در سال ۹۸
۴ روز قبل / اقتصاد / بخش کشاورزی / رشد / نفت / وزارت جهاد کشاورزی
رشد اقتصادی ۸.۸ درصدی بخش کشاورزی در سال ۹۸
ایلنا: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی از اقتصاد بدون نفت از ۳ درصد در سال ۹۲ به ۸.۸ درصد در سال ۹۸ رسیده است.
کولبران، مجرم یا قربانی!/ هزار راه نرفته برای حذف پدیده کولبری، نتوانستیم یا نخواستیم؟
۴ روز قبل / کولبری / کشتار کولبران
کولبران، مجرم یا قربانی!/ هزار راه نرفته برای حذف پدیده کولبری، نتوانستیم یا نخواستیم؟
مرگ کولبران در حین کار مساله‌ تازه‌ای نیست. اما این موضوع زمانی دردناک‌تر می‌شود که عامل این مرگ، ماموران حاضر در مرز‌ها باشند که به خوبی با واژه کولبر و حقیقت رواج این پدیده در مرز‌های غربی کشور آگاه هستند. هنوز مشخص نیست که با وجود مورد تایید قرار گرفتن شغل کولبری از سوی مقامات مسئول، علت کشتن این افراد در مرز‌ها چیست. رویداد ۲۴ در این گزارش بر آن است که دلایل رواج کولبری و حذف این پدیده و توسعه اقتصادی مناطق مرزی و ایجاد عدالت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است مورد بررسی قرار دهد.
فساد اقتصادی و تبعات منفی آن بر سرمایه گذاری داخلی و خارجی
۴ روز قبل / یحیی احمدی / شفافیت مالیاتی / شفافیت اقتصادی
فساد اقتصادی و تبعات منفی آن بر سرمایه گذاری داخلی و خارجی
همدان - «فساد اقتصادی تبعات منفی بر سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و رشد اقتصادی دارد و تحقق اهداف توسعه اقتصادی را دشوار می‌کند»؛ این جملات بخشی از یادداشت یحیی احمدی فعال رسانه‌ای برای بازار است که در ادامه می‌خوانید.
واعظی: هیچ مانعی در توسعه و تداوم روابط اقتصادی تهران-باکو وجود ندارد
۴ روز قبل / باکو / محمود واعظی
واعظی: هیچ مانعی در توسعه و تداوم روابط اقتصادی تهران-باکو وجود ندارد
تهران-ایرنا-محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری و نخست وزیر جمهوری آذربایجان تاکید کردند: هیچ مانعی پیش روی توسعه و تداوم روابط تجاری و اقتصادی تهران و باکو وجود ندارد.
رد آج لاستیک‌ها در توسعه شبکه حمل و نقل جاده‌ای
۴ روز قبل / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / لاستیک / استان قزوین
رد آج لاستیک‌ها در توسعه شبکه حمل و نقل جاده‌ای
قزوین - ایرنا - حمل و نقل امروزه بدون شک از تاثیرگذارترین بخش‌های اقتصادی و همچنین زنجیره اصلی ارتباط جوامع بشری به حساب آمده که با توجه به اهمیت این موضوع، به نظر می رسد مسایل و مشکلات این حوزه از جمله تامین لاستیک باید با قید فوریت و توسط دستگاه‌های متولی مرتفع شود.   
۴ روز قبل
صادرات و این همه چالش
امروزه حال صادرات مانند سایر بخش‌های اقتصادی کشور حال و روز خوش و مساعدی نیست و بخش صادرات کشور نیز متاثر از 3 مقوله مهم با محدودیت و تنگنای شدید مواجه است که استمرار آن می‌تواند تبعات سنگین اقتصادی بیشتری در پی داشته باشد این 3 عامل عبارتند از تحریم‌های اقتصادی که مساله جدیدی نیست و تقریبا به شکل‌های مختلف طی سالیان گذشته همواره پیش روی کشور و بازرگانان و تجار وجود داشته اما طی 3 سال اخیر فشارهای مضاعف بر تراکنش‌های مالی، مساله را پرریسک‌تر و غامض‌تر کرده است. مساله دوم شرایط کرونایی به وجود آمده از اسفند سال گذشته که تقریبا سراسر دنیا را متاثر کرده و این تاثیر علاوه بر شکل و الگوی مصرف بر امکان و نحوه صادرات به ویژه با عدم امکان جابه‌جایی و حمل کالا نیز …
۴ روز قبل
نحوه برگزاری انتخابات- تا آذر ماه هیچ ‌کس!
الف) واقعیت این است که با توجه به شرایط نامساعد سیاسی و اجتماعی که عمدتا از مسائل و مصایب اقتصادی و معیشتی ناشی شده، بعید است که بتوان با دقت درباره گزینه مطلوب برای ریاست‌جمهوری اظهارنظر کرد و از اسامی و چهره‌هایی سخن گفت که دارای ظرفیت حضور و کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری باشند. شاید مشکل اصلی بیش از مسائل و معضلات اقتصادی، متدولوژی تعیین افراد و صلاحیت‌ها و نحوه برگزاری انتخابات باشد. چراکه انتخاباتی که ما برگزار می‌کنیم به ‌واقع در هیچ‌یک از کشورهای توسعه ‌یافته و حتی بخش مهمی از کشورهای جهان سومی هم مشاهده نمی‌شود و خروجی این نوع انتخابات بهتر از این نخواهد بود و مردم بازیچه‌ای بیش نیستند؛ چراکه هیچ‌کس پاسخگوی مردم در زمینه مشکلات …
برنامه‌ریزی برای ایجاد و تثبیت اشتغال در ۱۶۰۰ روستا+فیلم
۴ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی / چهل سال با جهاد دانشگاهی / جهش تولید / بیکاری / اشتغالزایی
برنامه‌ریزی برای ایجاد و تثبیت اشتغال در ۱۶۰۰ روستا+فیلم
مدیر مرکز تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی یک طرح مطالعاتی است که قرار است در قالب ۴ فاز اجرا و در آن برای حدود ۱۶۰۰ روستا جهت توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی برنامه‌ریزی شود.
۴ روز قبل
فرصت‌ها و تهدیدهای صنعت آلومینیوم
آلومینیوم با توجه به کاربردهای فراوان آن در صنایع مختلف، همواره مورد توجه سیاست‌گذاران اقتصادی در ایران و جهان قرار گرفته و جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد و صنعت به خود اختصاص داده است. کارشناسان و فعالان صنعت آلومینیوم تلاش دارند با تجزیه و تحلیل همه‌جانبه وضعیت گذشته و حال صنعت آلومینیوم و مواد اولیه اصلی آن یعنی آلومینا و بوکسیت، به یک جمع‌بندی منطقی از آینده این صنعت در ایران و جهان دست یابند. جایگاه استراتژیک صنعت آلومینیوم باعث شده بسیاری از کشورهای دنیا چالش‌ها و گلوگاه‌های توسعه این صنعت را زیر ذره‌بین قرار دهند.
توسعه روابط دو کشور؛ محور گفتگوی واعظی با معاون نخست وزیر آذربایجان
۴ روز قبل / جمهوری آذربایجان / محمود واعظی / باکو
توسعه روابط دو کشور؛ محور گفتگوی واعظی با معاون نخست وزیر آذربایجان
رایزن اقتصادی ایران در جمهوری آذربایجان گفت: رئیس دفتر رئیس جمهور در گفتگو با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان بر توسعه روابط اقتصادی دو کشور تاکید کردند.
در شرایط تحریم توانسته‌ایم در زمینه توسعه محصولات اقدامات مهمی انجام دهیم
۴ روز قبل / مهدی عبداله زاده / کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی / شرکت ایران خودرو
در شرایط تحریم توانسته‌ایم در زمینه توسعه محصولات اقدامات مهمی انجام دهیم
عبداله زاده، رییس امور مجلس گروه صنعتی ایران‌خودرو، با بیان اینکه صنعت خودرو در نوک پیکان تحریم‌ها قرار داشته، به اقدامات اخیر ایران خودرو در تعمیق ساخت داخل، توسعه محصول جدید و رونق تولید در شرایط جنگ اقتصادی اشاره کرد و افزود: در همین شرایط توانسته‌ایم در زمینه طراحی و توسعه محصولات اقدامات مهمی انجام دهیم.
اقتصاد ایران باید برای فرصت‌های جهان پساکرونایی آماده باشد
۴ روز قبل / ویروس کرونا / تحریم / توسعه اقتصادی
اقتصاد ایران باید برای فرصت‌های جهان پساکرونایی آماده باشد
ساری - ایرنا - استاد اقتصاد دانشگاه مازندران با اظهار این که در پس هر تهدیدی فرصت‌هایی وجود دارد و دنیای پساکرونایی هم دارای فرصت‌های اقتصادی است ، گفت: بسیاری از اقتصادها از ویروس کرونا خسارت دیده‌اند و به همین دلیل زمینه برای همکاری بیشتر کشورها فراهم شده است و ایران نیز باید از این فرصت حداکثر بهره‌برداری را داشته باشد.
بررسی توسعه روابط اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان
۵ روز قبل / جمهوری آذربایجان / محمود واعظی / تقویت و توسعه روابط اقتصادی / حمل و نقل ریلی
بررسی توسعه روابط اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان
واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان تلفنی راهکارهای توسعه همه جانبه روابط دو کشور را بررسی کردند.
ابراز امیدواری ظریف برای گسترش همکاری‌ها میان ایران و کرواسی
۵ روز قبل / گردان گرلیچ رادمان / کرواسی / ظریف
ابراز امیدواری ظریف برای گسترش همکاری‌ها میان ایران و کرواسی
وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی به همتای کروات خود برای توسعه روزافزون و تحرک در روابط دوجانبه در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور ابراز امیدواری کرد.
معمای فروش خودرو در بورس/ برداشت دولت از صندوق توسعه ملی همان استقراض است/ گروکشی سیاسی در معرفی وزیر جدید صمت/ برنج هم از سبد خانوار خارج می‌شود؟
۵ روز قبل / گزیده روزنامه های اقتصادی / مسکن / بورس / اقتصاد
معمای فروش خودرو در بورس/ برداشت دولت از صندوق توسعه ملی همان استقراض است/ گروکشی سیاسی در معرفی وزیر جدید صمت/ برنج هم از سبد خانوار خارج می‌شود؟
پشت‌پرده افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت میلگرد، بازی خطرناک خروج فولاد و سیمان از بورس کالا و ۷ سال آزمون و خطای دولت در اقتصاد، سایر موضوعات اقتصادی مهم روزنامه‌های امروز است.
آینده نگری آلمانها، زبانزد جهانیان شد/ احیای اقتصاد آلمان از مسیر سبز اقتصاد
۵ روز قبل / اقتصاد جهانی / بسته حمایتی / اقتصاد سبز / رشد پایدار اقتصاد
آینده نگری آلمانها، زبانزد جهانیان شد/ احیای اقتصاد آلمان از مسیر سبز اقتصاد
در شرایطی که دنیا فقط به خروج سریع از بحران فکر می کند، آلمان به فکر رشد اقتصادی پایدار و احیای اقتصاد سبز هستند. این اقتصاد برجسته اروپایی در این روزها در صدد تصویب تخصیص یک سوم از بسته حمایتی ۱۴۶ میلیارد دلاری از اقتصاد برای توسعه سبز اقتصادی…
سیستان و بلوچستان کلکسیونی از جاذبه‌های گردشگری است
۵ روز قبل / سیستان و بلوچستان / توسعه اقتصادی / ایرانگردی
سیستان و بلوچستان کلکسیونی از جاذبه‌های گردشگری است
زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان از شمال تا جنوب کلکسیونی از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری منحصر به فردی را در خود جای داده است.
تخفیف‌ ویژه برای کشتی‌ها و کانتینرها در چابهار
۵ روز قبل / بندر چابهار / معافیت مواد معدنی / کشتی
تخفیف‌ ویژه برای کشتی‌ها و کانتینرها در چابهار
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای توسعه و تقویت مبادلات تجاری در بندر شهید بهشتی چابهار، معافیت‌های تعرفه‌ای برای مواد معدنی را از پنج روز به سه ماه رساندیم که تاثیر بسزایی در فعالیت‌ها و عملکرد تجاری این منطقه خواهد داشت که در ماه‌های آتی می‌توان میزان پیشرفت در این زمینه را ارزیابی کرد.
۵ روز قبل
پراکندگی مددجویان در جغرافیای ایران
[شهروند] «حذف فقر و برقراری عدالت اجتماعی در کشور ایران با توجه به دستورات صریح دینی و قانونی در مقایسه با سایر کشورها از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ به نحوی که از ‌سال1357 به این سو نهادهای مدنی ـ رفاهی فراوانی در راستای ایجاد رفاه و توزیع خدمات عمومی به جامعه تأسیس شده است. یکی از مهم‌ترین این نهادها کمیته امداد امام خمینی(ره) است.» این مقدمه متن گزارشی پژوهشی است که از سوی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری منتشر شده است. این گزارش پژوهشی درصدد آن است تا توزیع پراکندگی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) را بررسی‌کند که در سطح 421 شهرستان کشور به همبستگی آنها با عوامل اقتصادی (بیکاری ُبعد خانوار) و اجتماعی (نرخ روستانشینی و سطح سواد) می‌پردازد. داده‌های …
۵ روز قبل
پیش‌بینی ۱۰‌ هزار‌میلیارد تومان در بودجه برای تقویت اشتغال و تولید
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: «در تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال ظرفیتی برای تقویت اشتغال و تولید به ارزش ۱۰‌هزار و ۱۰۰‌میلیارد تومان وجود دارد که می‌توانیم در جهت جهشی که در‌ سال جهش تولید مورد انتظار است از آن استفاده کنیم.» محمدباقر نوبخت تأکید کرد: «با توجه به شرایط تحریم، بخش فنی و حرفه‌ای در جایگاه ممتازی برای توسعه کشور قرار دارد.» به گزارش ایرنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به هدف‌گذاری رشد سالانه 8‌درصد در سند چشم‌انداز ‌سال ۱۴۰۴ گفت: «برای اینکه در ‌سال ۱۴۰۴ در جایگاه نخست اقتصادی و علم و فناوری منطقه مستقر شویم، نمی‌توانیم با رشد کمتر از 8‌درصد چنین رقابتی را آغاز کنیم. به همین دلیل بحث …
۵ روز قبل
جذابیت بیمه‌های عمر به شرط فوت، نه به شرط زندگی
یک تحلیلگر صنعت بیمه با اشاره به اینکه هدف بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در اصل سرمایه‌گذاری است، می‌گوید: همه می‌دانیم که در ایران برای سرمایه گذاری هیچ راهی مطمئن‌تر و پر بازده‌تر از ورود به بازار‌های سکه و طلا، زمین و مستغلات، خودرو و بورس نیست پس در نتیجه استقبالی از این نوع خدمات بیمه نمی‌شود.این روز‌ها اخباری از جنس قیمت روز سکه و طلا، نام‫نویسی محصولات ایران خودرو و سایپا، گران شدن ارز، بهای انواع گوشی، تغییرات سود بانکی، خرید و فروش املاک یا جابه‌جایی شاخص سهام هر قدر هم که مهم و خواندنی باشند باز هم دلیل نمی‌شود که از کنار اخبار مربوط به بیمه‌های عمر و زندگی شرکت‌های بیمه بازرگانی بی‌تفاوت عبور کنیم.به گزارش اقتصاد۲۴، گسترش نفوذ بیمه‌های زندگی یکی از اهداف تعیین شده در قانون برنامه ششم توسعه …
۵ روز قبل
تلاش فولاد مبارکه برای تامین حداکثری نیاز بازار و ثبات قیمتها
حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، به همراه جمعی از مدیران فولادی کشور، ضمن دیدار با رئیس جمهوری، گزارش مبسوطی از روند تولید و دستاوردهای این شرکت در چهارماهه نخست سال «جهش تولید» و تلاشهای صورت گرفته در فولاد مبارکه برای تامین حداکثری نیاز بازار داخل و ثبات قیمتها ارائه کرد.حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست که دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد و مدیران عامل شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، ذوب آهن اصفهان، گل گهر، چادرملو و جمعی از فعالان صنایع پتروشیمی نیز در آن حضور داشتند، با قدردانی از تلاش همه فعالان در دو بخش فولاد و پتروشیمی اظهار داشت: محصولات همه حلقه های زنجیره فولاد و حتی پتروشیمی کشور در دولت تدبیر و امید، تقریبا دو برابر شده است و در این دو بخش …
قراضه‌های  راه‌آهن  بورسی شدند
۵ روز قبل / بورس کالا / پول / راه آهن / سرمایه / وزارت راه و شهرسازی
قراضه‌های راه‌آهن بورسی شدند
معاون اقتصادی شرکت راه‌آهن اظهار داشت: تامین مالی برخی از پروژه‌های ریلی از طریق بازار سرمایه انجام شود و راه‌آهن هم به دنبال تشکیل صندوق پروژه در بازار برای توسعه پروژه‌های خود است. نورالله بیرانوند،
۵ روز قبل
رشد مداوم بخش ارتباطات چین در نیمه اول ۲۰۲۰
داده‌های رسمی‌دولت چین نشان می‌دهد که صنعت ارتباطات این کشور در نیمه اول سال‌جاری میلادی رشد مداوم داشته است. بر اساس اعلام وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، درآمد ترکیبی این بخش در نیمه اول سال 2020 به 7/ 692 میلیارد یوآن (حدود 1/ 99 میلیارد دلار) رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2/ 3 درصد رشده کرده است. درآمد حاصل از ارتباطات خط ثابت از سه غول مخابراتی این کشور؛ چاینا تلکام، چاینا موبایل و چاینا یونیکام در این دوره 3/ 236 میلیارد یوآن بوده است که نسبت به سال قبل 12درصد افزایش نشان می‌دهد. درآمد این شرکت‌ها از اینترنت سیم‌کارت‌ها و مشاغل اینترنتی که پایه اصلی افزایش درآمد این بخش بوده، در این مدت رشد پایداری داشته است. رشد مداوم درآمد مشاغل این بخش نشان می‌دهد که بهبود اقتصادی چین و توسعه …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •