سه شنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 28 January, 2020
جریان‌های سیاسی
ترور سردار راهبرد مشترک دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان
روزنامه فرهیختگان / ۹ ساعت قبل / سیاسی
ترور سردار راهبرد مشترک دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان
سردار سلیمانی یکی از شاخص‌ترین چهره‌های مبارزه با تروریسم داعش در منطقه بود تا آنجا که چهره‌های آمریکایی نیز به این مهم اذعان دارند. باید توجه داشت که میزان اطلاعات آمریکایی‌ها نسبت به جامعه ایران کامل نیست. بعضا برداشت‌هایی می‌کنند و اغلب متاثر از جریان‌های معاند و برانداز ایرانی هستند که مشورت می‌گیرند و اینها براساس سلایق سیاسی خود یا آمال و آرزوهای خود، جامعه ایران را توصیف می‌کنند.
وزیرخارجه وزیرجنگ نیست/مخالفان ظریف،کشور را بارها تا لبه پرتگاه برده اند/سردارسلیمانی هم به هنگام لزوم،مرد مذاکره بود
خبرآنلاین / ۱۰ ساعت قبل / بین‌المللی
وزیرخارجه وزیرجنگ نیست/مخالفان ظریف،کشور را بارها تا لبه پرتگاه برده اند/سردارسلیمانی هم به هنگام لزوم،مرد مذاکره بود
روزنامه ایران نوشت:شماری از جریان‌های سیاسی کشور که اوجگیری تنش میان ایران و امریکا را فرصت مغتنمی برای بهره‌گیری سیاسی و جناحی خود می‌دانند، تلاش می‌کنند به طور غیر تخصصی و شیوه‌های منحصر به خودشان، ایران را وارد عرصه جدی‌تری از رویارویی با امریکا کنند.
  محمدجواد ظریف  سیاست خارجی  شهید سپهبد قاسم سلیمانی
روزنامه ابتکار / ۴۱ ساعت قبل / ...
سه‏شنبه سرنوشت‌ساز عراقی‌ها
تازه‏ترین خبرها حاکی است که تکلیف نخست‏وزیر جدید عراق سرانجام پس از هفته‌ها بحث و جدل میان گروه‌های سیاسی و پارلمانی این کشور به‏زودی و تا یکی دو روز آینده مشخص خواهد شد.از زمان استعفای «عادل عبدالمهدی» نخست‏وزیر عراق در حدود دو ماه پیش و با وجود پایان مهلت قانونی، اختلاف‏نظرهای درون و بیرون از پارلمان این کشور سبب شده که موضوع انتخاب جایگزین نخست‏وزیر مستعفی به یکی از مسائل عمده و پیچیده سیاسی چند سال اخیر عراق تبدیل شود. به گزارش ایرنا، تاکنون در چند مرحله گزینه نخست‏وزیری عراق برای تشکیل دولت انتقالی و فراهم‏سازی انتخابات پیش از موعد تا آستانه معرفی‏‏‏شدن پیش رفته، اما در دقایق پایانی به دلیل برخی فشارها و اختلافات گروهی و حزبی این رویداد محقق نشده است. این در حالی است که اعتراض‏های خیابانی …
استفاده ابزاری از «نام‌ها» در انتخابات؛ «ابتکار» از تلاش اصولگرایان برای فضاسازی علیه رقیب گزارش می‌دهد
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / سیاسی
استفاده ابزاری از «نام‌ها» در انتخابات؛ «ابتکار» از تلاش اصولگرایان برای فضاسازی علیه رقیب گزارش می‌دهد
هرچه فضای انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان با سکوت سنگینی همراه است، در مقابل اصولگرایان با تمام قوا و همه نیروهای خود میدان‌دار فضای انتخاباتی کشور شده‌اند. شاید این دوره از انتخابات مجلس یکی از بی‌سابقه‌ترین دوره‌ها از نظر عدم حضور سلایق و جریان‌های سیاسی مختلف باشد، به نوعی که بیشتر نامزدها از یک جریان خاص حضور دارند.
فامیل بازی دولت، معضل نسل جدید اصلاحات/ چرا اصلاح طلبان دچار بحران کادرسازی اند؟
رویداد 24 / ۲ روز قبل / سیاسی
فامیل بازی دولت، معضل نسل جدید اصلاحات/ چرا اصلاح طلبان دچار بحران کادرسازی اند؟
میزگرد روزنامه آفتاب یزد درباره لزوم کادرسازی در جریان‌های سیاسی با حضور علی تاجرنیا، نماینده مجلس ششم و حسین نقاشی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد‌ملت ایران اسلامی برگزار شده و دو طرف نقطه نظرات خود درباره دلایل ضعف کادرسازی در احزاب و جریان های سیاسی را واکاوی کرده اند.
  علی تاجرنیا  حسین نقاشی  آفتاب یزد  میزگرد  فامیل بازی
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
استفاده ابزاری از «نام‌ها» در انتخابات
الهام برخوردارهرچه فضای انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان با سکوت سنگینی همراه است، در مقابل اصولگرایان با تمام قوا و همه نیروهای خود میدان‌دار فضای انتخاباتی کشور شده‌اند. شاید این دوره از انتخابات مجلس یکی از بی‌سابقه‌ترین دوره‌ها از نظر عدم حضور سلایق و جریان‌های سیاسی مختلف باشد، به نوعی که بیشتر نامزدها از یک جریان خاص حضور دارند. با این حال و با وجود آنکه اکثریت کاندیداها از جریان اصولگرایی هستند اما این جریان سیاسی مانند همیشه از نبود یک چهره شاخص و عدم وحدت درونی رنج می‌برند و برای فرار از این کمبودها اخیرا با شایعه پراکنی می‌خواهند از شخصیت‌هایی به نام افراد پشت پرده معادلات انتخاباتی بهره‌بردای کنند که مانند همیشه موفق نشدند. درواقع این دست تحرکات در شرایطی که فضا کاملا در اختیار آنهاست نشان …
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
همه نمایندگان مردم ایران باید در مجلس حضور داشته باشند
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: رئیس‌جمهوری در انتخابات سال ۹۴ هم از حضور تمامی جریان‌ها در انتخابات حمایت کردند، شما این اعتقاد را در دولت‌شان می‌توانید مشاهده کنید.به گزارش ایلنا، محمود واعظی درباره اینکه گفته می‌شود انتقاد رئیس‌جمهوری نسبت به رد صلاحیت‌‍‌های صورت گرفته برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل رد صلاحیت داماد وی است، گفت: آقای رئیس‌جمهوری همیشه از حضور تمامی جریان‌ها در انتخابات حمایت کردند. بازگردید به چهار سال قبل،‌ چهار سال قبل هم داماد ایشان در کاراز انتخابات حضور داشتند؟ آیا همه افرادی که برای حضور در انتخابات رد صلاحیت شدند داماد رئیس جمهوری بودند؟رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با اشاره به سخنان سخنگوی شورای نگهبان گفت: آقای کدخدایی گفتند رئیس‌جمهوری ناراحت رد صلاحیت بستگانش است. یکی …
ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی‌آورند
ایسنا / ۴ روز قبل / سیاسی
ظریفیان: اصولگرایان باسابقه، اکثریت مجلس یازدهم را بدست نمی‌آورند
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اقلیت بودن اصلاح‌طلبان در مجلس یازدهم، گفت: جریان‌های حامی جوانان اصولگرا اکثریت را در مجلس بعدی خواهند داشت.
  غلامرضا ظریفیان  انتخابات 98  انتخابات مجلس یازدهم  اصولگرایان  اصلاح‌طلبان  بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان
رد صلاحیت‌ها و آثار آن/ مجلس یازدهم؛ پایگاه تندروها می‌شود؟
رویداد 24 / ۵ روز قبل / سیاسی
رد صلاحیت‌ها و آثار آن/ مجلس یازدهم؛ پایگاه تندروها می‌شود؟
رد صلاحیت گسترده در انتخابات مجلس یازدهم باعث شده جریان‌های سیاسی برای نحوه ورود به انتخابات مردد باشند. اصلاح طلبان میان سه تصمیم «حضور حداکثری با توان ممکن»، «تحریم انتخابات» و «حضور شخصی افراد» مردد هستند و هنوز تکلیف چگونگی حضور آنها مشخص نیست. فعالان سیاسی معتقدند در این شرایط، فضا برای ورود تندروها به مجلس یازدهم آماده است.
  مهدی ادیبان  انتخابات مجلس یازدهم  رد صلاحیت  شورای نگهبان  لیست امید  اعتراضات آبان 98
اختلاف دولت و شورای نگهبان در میدان انتخابات
دنیای اقتصاد / ۵ روز قبل / سیاسی
اختلاف دولت و شورای نگهبان در میدان انتخابات
در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و درحالی‌که جریان‌های سیاسی پیگیر بستن فهرست‌های انتخاباتی‌اند، حرف و حدیث‌ها درباره رد و تایید صلاحیت کاندیداها و نیز عملکرد شورای نگهبان در نظارت استصوابی همچنان ادامه دارد و در این میان تنش‌ها میان دولت و شورای نگهبان بر سر رد صلاحیت‌های گسترده بالا گرفته است.
لازمه انتخابات پرشور حضور همه‌ی سلائق و جریان‌های سیاسی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
لازمه انتخابات پرشور حضور همه‌ی سلائق و جریان‌های سیاسی است
فرماندار دهلران گفت: لازمه‌ی مشارکت حداکثری لازمه اش حضور گروه ها و جناح های مختلف در انتخابات می باشد که امیدواریم در ادامه تائید صلاحیت‌ها زمینه حضور جناح‌های مختلف بیش از پیش فراهم شود.
  استانی-شهرستانها
بحث انتقال نظامیان آمریکایی به اقلیم کردستان عراق مطرح نبوده است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / بین‌المللی
بحث انتقال نظامیان آمریکایی به اقلیم کردستان عراق مطرح نبوده است
رئیس فراکسیون جماعت اسلامی در پارلمان کردستان عراق بر این باور است تا زمانی کە دولتی قدرتمند و مورد توافق اکثریت جریان‌های سیاسی زمام امور عراق را بدست نگیرد اخراج نیروهای بیگانە سخت است.
  عراق  اقلیم کردستان عراق  نمایندگان مجلس  اربیل  عبدالستار مجید
مبلغ: کدخدایی را به مناظره دعوت می‌کنم | ۱۲ نفر خودشان را جای ملت گذاشته‌اند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سیاسی
مبلغ: کدخدایی را به مناظره دعوت می‌کنم | ۱۲ نفر خودشان را جای ملت گذاشته‌اند
مرتضی مبلغ عضو شورای مرکزی اتحاد ملت و معاون سیاسی دولت اصلاحات در این باره گفت: «شفافیت نه تنها به رفع اختلاف میان نهادها و جریان‌های سیاسی با شورای نگهبان کمک می‌کند بلکه در حل خیلی از مسایل مهم دیگر نیز اثرگذار است.»
«نهادگرایی اقتصادی» مروج الگوی توسعه بومی و ملی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
«نهادگرایی اقتصادی» مروج الگوی توسعه بومی و ملی
تهران- ایرنا- شناخت نگرش مکاتب اقتصادی ایران در برنامه ریزی‌های اقتصادی و دیدگاه‌های کلان جریان‌های سیاسی و به عبارتی دقیق‌تر در جریان‌شناسی سیاسی، مبحثی برجسته و مهم است. مکتب نهادگرایی اقتصادی یکی از رویکردهای شناخته شده اقتصادی ایران محسوب می‌شود.
  دولت سازندگی  اکبر هاشمی رفسنجانی  حسین راغفر  محمود احمدی نژاد  سید محمد خاتمی  میرحسین موسوی  حسن روحانی  محمد ستاری فر  محسن نوربخش
ماجرای عجیب اصفهان و خانواده خالقی‌ها/ تاریخ انتخابات در سیاسی‌ترین شهر ایران چگونه رقم خورده است؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سیاسی
ماجرای عجیب اصفهان و خانواده خالقی‌ها/ تاریخ انتخابات در سیاسی‌ترین شهر ایران چگونه رقم خورده است؟
تراکم شخصیت‌های سیاسی در اصفهان همیشه روی انتخابات مجلس این شهر اثرگذار بوده است. کافی است نگاهی به انتخابات مجلس در اصفهان داشته باشیم تا ببینیم هیچ دوره‌ای بدون التهاب نبوده و همیشه رقابت به صورت جدی بین جریان‌های مختلف سیاسی در آن وجود داشته است.
  اصولگرایان استان اصفهان  لیست انتخابات اصولگرایان در اصفهان  لیست انتخابات مجلس یازدهم  اصولگرایان اصفهان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
راه خروج از «انسداد سیاسی»
در مواجهه و برخورد با موقعیت «بسته» سیاسی دستِ‏کم می‌توان دو رویکرد اتخاذ کرد. نخست آن‌که به موضع «انفعال سیاسی» رفت. درهای سیاست‌ورزی را بست، کنجی نشست و بی‌اعتنا یا حتی بااعتنا به رویدادها و حوادث تنها نظاره‌گر آن‌ها بود.در رویکرد دوم اما، کنش‌گر سیاسی پای به عرصه «اجتماع» می‌گذارد و مسیر سیاست‌پیشگی را از راهروهای «جامعه» دنبال می‌کند. راهروهایی که مردان سیاست را با امور روزمره جامعه، دغدغه‌های ریز و درشت مردم و خواست‌ها و خواسته‌های‏شان بیش از گذشته آشنا می‌کند. این مسیر، سیاستمداران را از کنجِ اتاق‌های فکرِ برنامه‌ریزی بیرون می‌کشد، از برج عاج‌ها پایین می‌آورد و آن‌ها را دغدغه‌مند مردمان می‌کند.در این رهگذر است که می‌توان ادعا کرد حیات دوباره جریان‌های سیاسی در شکلی از «انسداد» بازنمایی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
حیات تندروها زیر سایه دوقطبی‌سازی
الهام برخورداراین روزها همگی از شرایط خاص و ویژه کشور صحبت می‌کنند؛ شاید «اتحاد» تنها کلیدواژه حل مشکلات باشد. جریان‌ها، نهادها و نخبگان همگی تاکید دارند که باید در چنین فضا و شرایطی فضا برای حضور همه سلایق و جریان‌ها فراهم شود تا شاید با همبستگی راه حل مشکلات هموار شود. درست در زمانی که اعتماد عمومی به واسطه عملکرد مسئولان و تصمیم‌گیرندگان دچار خدشه جدی شده است تنها شفاف‌سازی و حضور همه سلایق می‌تواند دوباره آن را بازسازی کرده و اعتماد جامعه را بهبود بخشد. اما به نظر می‌رسد این صحبت‌ها فقط در حد همان سخنرانی‌ها و اظهارنظرهای برخی مسئولان و شخصیت‌ها باقی مانده است و در عمل شاهد چنین رویکردی نیستیم. یک ماه دیگر بیشتر تا انتخابات اسفندماه باقی نمانده است اما نه فضای کشور انتخاباتی است و نه حتی …
جمع اصلاح‌طلبان مطرح، بسیار اندک است
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۲۸ / سیاسی
جمع اصلاح‌طلبان مطرح، بسیار اندک است
: اعتراضات آبان‌ماه، شهادت سردار سلیمانی، سقوط هواپیمای اوکراینی و انتخابات مجلس شورای اسلامی نیمه دوم سال۹۸ را به یک نیمه ویژه و متلاطم برای کشور تبدیل کرد. اتفاقاتی که هر کدام به شکلی در آینده کشور تاثیرگذار خواهد بود. با این وجود تفاوت انتخابات مجلس شورای اسلامی با اتفاقات دیگر این است که هنوز رخ نداده و مشخص نیست که آیا جریان‌های سیاسی از این آزمون سربلند بیرون می‌آیند یا خیر.
انتخابات رقابتی امیدوار به رایزنی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / سیاسی
انتخابات رقابتی امیدوار به رایزنی
سهم جریان‌های سیاسی در مرحله ثبت نام داوطلبان و پس از آن وضعیت تأیید و رد صلاحیت داوطلبان تا این لحظه واقعیت‌هایی هستند که شمای مبهم اما احتمالی انتخابات دوم اسفند را از منظر رقابتی آن ترسیم می‌‌کنند و با این حال خارج شدن این تصویر از ابهام و تکمیل آن به نتیجه تصمیمات شورای نگهبان در نزدیک به یک ماه آینده بستگی دارد.
بارزانی: حضور آمریکا در عراق
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / سیاسی
بارزانی: حضور آمریکا در عراق "ضروری" است
رئیس اقلیم کردستان عراق امروز (جمعه) با طرح این ادعا که تصمیم پارلمان این کشور برای اخراج نیروهای آمریکایی از همه جریان‌های سیاسی نظر خواهی نشده، گفت که در این باره باید احساسات را کنار بگذاریم.
  نیچروان بارزانی  آمریکا  عراق
عبدی: در وضعیت کنونی، پوپولیسم مسئله نیست
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
عبدی: در وضعیت کنونی، پوپولیسم مسئله نیست
با توجه به فضای اجتماعی و روانی جامعه احتمال غلبه پوپولیست‌ها در گفتگو با عباس عبدی مطرح شد؛ وقتی می‌توانیم از خطر پوپولیسم حرف بزنیم که همه جریان‌های سیاسی درکشور حضور و فعالیت داشته باشند تا پوپولیست‌ها آن‌ها را کنار بزنند و پیروز میدان شوند.
انتخابات، برای مجلس تک صدایی؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۲۶ / سیاسی
انتخابات، برای مجلس تک صدایی؟
پس از مشخص شدن وضعیت تایید صلاحیت‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی گمانه‌زنی‌ها درباره تعیین استراتژی جریان‌های سیاسی برای حضور در انتخابات افزایش پیدا کرده است. از یک طرف اغلب چهره‌های مطرح جریان ‌اصلاحات ردصلاحیت شده‌اند و از سوی دیگر برخی از چهره‌های رادیکال جریان اصولگرا مورد تایید صلاحیت قرار گرفته‌اند.
مرجعیت عراق جریان‌های سیاسی را به اجماع دعوت کرد
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بین‌المللی
مرجعیت عراق جریان‌های سیاسی را به اجماع دعوت کرد
مرجعیت عالی دینی عراق روز گذشته در نماز جمعه در صحن حسینی در کربلای معلا همه جریان های سیاسی را به رسیدن به اجماع نظر پیرامون آینده این کشور فراخواند. به گزارش سومریه نیوز آیت الله سید علی سیستانی در بیانیه‌اش که «سید احمد الصافی» امام جمعه کربلا آنرا برای نمازگزاران خواند گفت: همه جریان‌های سیاسی به مسوولیت ملی خود برای رسیدن به اجماع نظر پیرامون آینده عراق عمل کنند. وی با اشاره تلویحی به دخالت‌های آشکار آمریکا در امور داخلی عراق، بر ضرورت اینکه اداره کشور در دست عراقی‌ها بدون دخالت بیگانگان باشد، تاکید کرد.آیت‌الله سیستانی در این بیانه تصریح کرد که تحولات اخیر رخ داده از جمله تجاوزهای خطرناک و نقض مکرر حاکمیت عراق مقارن با ضعف کاملاً آشکار مسوولان امر در …
سرداری با  آرمان‌های انسانی و جهانی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سیاسی
سرداری با آرمان‌های انسانی و جهانی
این روزها در جامعه ایرانی با موقعیتی سرشار از ابهام مواجه هستیم، موقعیتی که اتفاقاً بواسطه همین ابهام متضمن نوعی خلاقیت و بالندگی در درون خودش هم هست. شهادت سردار سلیمانی، شوک بزرگی به جامعه ایرانی بود. مردی که هنوز هم پیرامون او، میان جریان‌های مختلف فکری و فرهنگی و سیاسی دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد.
مقتدی صدر جریان‌های مختلف عراق را به خودداری از اقدام نظامی خواند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سیاسی
مقتدی صدر جریان‌های مختلف عراق را به خودداری از اقدام نظامی خواند
تهران- ایرنا- مقتدی صدر، روحانی شیعه و از رهبران سیاسی پرنفوذ در عراق، از گروه‌های مختلف در عراق خواست که شکیبایی به خرج دهند و به اقدام نظامی متوسل نشوند.
  انتقام سخت
آمریکایی‌ها تحلیل درستی از محبوبیت سردار سلیمانی نداشتند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاسی
آمریکایی‌ها تحلیل درستی از محبوبیت سردار سلیمانی نداشتند
تهران- ایرنا- معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تاکید بر حضور همه جریان‌های سیاسی و اجتماعی در ایران و عراق در تشییع سردار سلیمانی و یارانش، گفت: آمریکایی‌ها تحلیل درستی از محبوبیت سردار سلیمانی نداشتند.
  دونالد ترامپ  دانشگاه تهران  تروریسم  حسین علی امیری  قاسم سلیمانی  تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی  شهادت سردار سلیمانی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
میراث سردار
بهت، حیرت، تعجب، افسوس، حرمان و در جاهایی و نزد کسانی خشم، حرص، کینه و شادمانی لجوجانه، عمده واکنش‌هایی بود که از نخستین ساعات انتشار خبر ترور شهید سردار قاسم سلیمانی در شبکه‌های اجتماعی دیده شد. این همه، عمدتاً واکنش‌هایی از سر احساس بود که له یا علیه سردار رخ نمود و عموماً با پیش‌فرض‌هایی ـ گاه اشتباه ـ ممزوج است.برای شناخت سپهبد قاسم سلیمانی اما باید او را در مقام یک «سرباز»، یک «نظامی» و یک «ژنرال» سنجید. او نه یک کنش‌گر سیاسی بود و نه در این زمینه داعیه و دفاعیه‌ای داشت. حاج‏قاسم یک «استراتژیست نظامی» بود که مبتنی بر «راهبردهای کلان نظام» میدان نبرد را سامان می‌داد. در تمام این سال‌ها، هرگز کسی موضع شفاف سیاسی ـ در حوزه رقابت‌های جناحی داخلی ـ از او ندید.اگر سنجه و معیار داوری و قضاوت در …
شهادت سردار سلیمانی مردم و جریان‌های سیاسی را متحدتر از هر زمان دیگری کرده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
شهادت سردار سلیمانی مردم و جریان‌های سیاسی را متحدتر از هر زمان دیگری کرده است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: شهادت سردار سلیمانی مردم و جریان‌های سیاسی ایران را برای حراست از کیان نظام جمهوری اسلامی و مقابله با گستاخی‌های آمریکا متحدتر از هر زمان دیگری کرده است.
  استانی-سیاسی  شهادت سردار سلیمانی  معاون سیاسی استاندار سمنان
محبوبیت ویژه سپهبد سلیمانی بین تمامی جریان‌های سیاسی و سلایق فرهنگی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
محبوبیت ویژه سپهبد سلیمانی بین تمامی جریان‌های سیاسی و سلایق فرهنگی
رییس شورای شهر تهران گفت: شهید قاسم سلیمانی، سرداری از جنس مردم بود که ساده زیستی، تواضع، ادب و متانتش، توانمندی‌های نظامی، فرماندهی و رهبری او را برجسته تر می کرد و بدلیل پرهیز از ورود به مجادلات سیاسی و حفظ جایگاه فراجناحیش، بین تمامی جریان‌های سیاسی و سلایق  فرهنگی و اجتماعی ایران محبوبیت ویژه‌ای داشت.
  شهادت سردار سلیمانی  شورای شهر تهران  محسن هاشمی رفسنجانی
ماشین‌ ترور‌ آمریکا؛ شهید قاسم سلیمانی تازه‌ترین قربانی تروریسم بین‌المللی آمریکا در حذف چهره‌های سیاسی و نظامی اثرگذار جهان است
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
ماشین‌ ترور‌ آمریکا؛ شهید قاسم سلیمانی تازه‌ترین قربانی تروریسم بین‌المللی آمریکا در حذف چهره‌های سیاسی و نظامی اثرگذار جهان است
نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در دنیای پس از جنگ دوم جهانی و در بحبوحه جنگ سرد، به ترور شخصیت‌های مهم سیاسی و نظامی کشورهای مخالف رو آوردند تا شاید بتوانند اصطلاحا با «قطع کردن سر» جریان‌های سیاسی مخالف، کفه ترازوی موازنه قوا را به نفع خود سنگین کنند؛ اقدامی که همچنان با گذشت بیش از 70سال در دستور کار دولت آمریکا قرار دارد.
سردار سلیمانی؛ از چه زمانی زیر ذره بین رسانه های خارجی رفت؟ /حاج قاسم بلای جان داعش شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سیاسی
سردار سلیمانی؛ از چه زمانی زیر ذره بین رسانه های خارجی رفت؟ /حاج قاسم بلای جان داعش شد
ایسنا نوشت:خبر تکان‌دهنده صبح روز جمعه گرچه چنان تلخ و ناگوار بود که شاید سال‌ها از ذهن هیچ ایرانی پاک نشود اما همانند حیات پرثمر «مالک‌اشتر زمان» ثمرات بی‌بدیلی برای درخت تنومند انقلاب اسلامی داشت؛ حادثه‌ای که در یک کلام می‌توان آن را نقطه عطف وحدت تمامی جریان‌های سیاسی در شرایط حساس کنونی در کشور دانست.
  شهید سپهبد قاسم سلیمانی  آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب
سردار مقاومت، فرمانده وحدت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سیاسی
سردار مقاومت، فرمانده وحدت
خبر تکان‌دهنده صبح روز جمعه گرچه چنان تلخ و ناگوار بود که شاید سال‌ها از ذهن هیچ ایرانی پاک نشود اما همانند حیات پرثمر «مالک‌اشتر زمان» ثمرات بی‌بدیلی برای درخت تنومند انقلاب اسلامی داشت؛ حادثه‌ای که در یک کلام می‌توان آن را نقطه عطف وحدت تمامی جریان‌های سیاسی در شرایط حساس کنونی در کشور دانست.
  شهادت سردار سلیمانی  برگزیده‌ها
عارف: سردار سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری در دنیای اسلام بود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / سیاسی
عارف: سردار سلیمانی نماد مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری در دنیای اسلام بود
رئیس فراکسیون امید گفت: حاج قاسم سلیمانی در تمامی دوران بعد از انقلاب اسلامی با همه نیروهای انقلاب رابطه صمیمانه داشت و فراتر از جریان‌های سیاسی خود را تعریف کرده بود.
نظر لاریجانی درباره جناحی که می‌تواند کشور را نجات دهد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / سیاسی
نظر لاریجانی درباره جناحی که می‌تواند کشور را نجات دهد
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من تمام جناح‌ها و افراد جریان‌های سیاسی کشور را می‌شناسم و هیچ یک از این جریان‌ها به تنهایی قدرت حل مشکلات کشور را ندارند مگر اینکه با یکدیگر اتحاد و تعامل داشته باشند.
انتقاد تند لاریجانی از جهت‌گیری‌های اختلاف‌افکنانه برخی از مسئولان/ هیچ جریان سیاسی به تنهایی توان حل مشکلات را ندارد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / سیاسی
انتقاد تند لاریجانی از جهت‌گیری‌های اختلاف‌افکنانه برخی از مسئولان/ هیچ جریان سیاسی به تنهایی توان حل مشکلات را ندارد
ایرنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من تمام جناح‌ها و افراد جریان‌های سیاسی کشور را می‌شناسم و  هیچ یک از این جریان‌ها به تنهایی قدرت حل مشکلات کشور را ندارند مگر اینکه با یکدیگر اتحاد و تعامل داشته باشند.
  علی لاریجانی
با توجه به در پیش بودن انتخابات آمریکا حمله به عراق منتفی است
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۰-۱۲ / بین‌المللی
با توجه به در پیش بودن انتخابات آمریکا حمله به عراق منتفی است
حسن هانی‌زده، کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با «فرهیختگان» با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و حمله آمریکا به مواضع حشدالشعبی درخصوص سناریو‌های در دستورکار ایالات متحده برای آینده منطقه گفت: «طی ماه‌های اخیر آمریکا یک پروسه بحران‌سازی سیاسی و اجتماعی را در عراق آغاز کرد و در این راستا از مدت‌ها پیش سفارت آمریکا در بغداد دست به یارگیری جدیدی میان عناصر فراری حزب بعث و عوامل داخلی و جریان‌های سیاسی وابسته به آمریکا زد تا یک بحران اجتماعی را در عراق سازماندهی کند.»
رادیکالیسم در پارلمان
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۰-۱۱ / سیاسی
رادیکالیسم در پارلمان
انتخابات مجلس یازدهم دوم اسفند ماه سال‌جاری برگزار می‌شود و گروه‌ها و احزاب از طیف‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی از ماه‌ها پیش آستین‌ها را برای رقابت در این انتخابات بالا زده‌اند؛ اگرچه بی‌برنامگی‌شان برای این رقابت قابل‌نقد است و نقدش مجالی بیشتر می‌طلبد که در این تنگنا نمی‌گنجد.
در دفاع‌حقوقی از بی‌طرفی سیاسی‌ هیأت‌های اجرایی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
در دفاع‌حقوقی از بی‌طرفی سیاسی‌ هیأت‌های اجرایی
طی روزهای گذشته با توجه به ایجاد برخی حساسیت‌های رسانه‌ای درخصوص نتایج تعیین صلاحیت‌های اولیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های اجرایی، از سوی برخی جریان‌های سیاسی، اتهاماتی به وزارت کشور و دولت درخصوص عدم‌ رعایت اصل بی‌طرفی سیاسی مطرح شده است.
مصاحبه| مشاور رئیس‌جمهور عراق: اولویت «صالح» حفظ منافع و ثبات عراق است/ چرا نامزد البناء به پارلمان معرفی نشد؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بین‌المللی
مصاحبه| مشاور رئیس‌جمهور عراق: اولویت «صالح» حفظ منافع و ثبات عراق است/ چرا نامزد البناء به پارلمان معرفی نشد؟
مشاور رئیس‌جمهوری عراق تأکید کرد که اولویت برهم صالح برای معرفی نامزد نخست‌وزیری این کشور توجه به رهنمودهای مرجعیت عالی، درخواست‌های تظاهرات‌کنندگان و رضایتمندی جریان‌های سیاسی است.
ماجرای پیغام خصوصی رهبر انقلاب به میرحسین موسوی چه بود؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ / سیاسی
ماجرای پیغام خصوصی رهبر انقلاب به میرحسین موسوی چه بود؟
مسأله انتخابات 88 و اتفاقاتی که پیش و پس از آن پشت درهای بسته رخ داد، همچنان از رازهای سر به مهر تاریخ است که هر از چندگاهی به بهانه‌ای گوشه‌ای از اتفاقات آن زمان از سوی جریان‌های سیاسی مختلف منتشر می‌شود و واکنش‌هایی را در جامعه برمی‌انگیزد. در همین راستا به مناسبت فرارسیدن سالگرد نهم دی، نشریه خط حزب‌ا... وابسته به دفتر مقام معظم رهبری، برخی از این رویدادها را مرور کرده است. به نوشته نشریه خط حزب‌ا...، به گفته برخی از مسئولان دفتر و نزدیکان رهبر انقلاب، ایشان بارها برای گردانندگان حوادث پس از انتخابات پیغام صریح دادند که مرزتان را با بیگانگان مشخص کنید.
دفع داعش از مهمترین اهداف حضور ایران در سوریه بود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
دفع داعش از مهمترین اهداف حضور ایران در سوریه بود
تهران- ایرنا- رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جلسه آگاه‌سازی سیاسی در سازمان مهندسی این نیرو گفت: دفع شرورترین جریان‌های تاریخ مانند داعش از اهداف حضور ایران در سوریه بود.
  سوریه  نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران  ایالات متحده آمریکا  خاورمیانه  داعش  آمریکا  عراق  ترامپ
واکنش جریان‌ها و شخصیت‌های عراقی به حمله آمریکا به مواضع «حشد شعبی»
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بین‌المللی
واکنش جریان‌ها و شخصیت‌های عراقی به حمله آمریکا به مواضع «حشد شعبی»
شماری از جریان‌های و شخصیت‌های سیاسی در عراق با صدور بیانیه‌هایی، حمله جنگنده‌های آمریکایی به پایگاه‌های حشد شعبی در استان الانبار را محکوم کرده و از دولت و پارلمان این کشور خواستند موضعی جدی در برابر تداوم چنین تجاوزهایی اتخاذ کنند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
سیاسی شدن امر مبارزه با فساد
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به تشریح و ارزیابی راهبردها و اقدامات کشور در مبارزه با فساد در ۲۰ سال گذشته پرداخت.به گزارش ایلنا، جمشید انصاری با حضور در همایش ملی «مبارزه با فساد در ایران» گفت: فکر می‌کنم ما با مشکلاتی جدی در این حوزه مواجه هستیم که اگر نتوانیم آن‌ها را به ‌درستی شناسایی و کالبدشکافی کنیم، شاید مجموعه اقدامات ما نوعی قدم‌زدن در مه باشد. ما در طول ۲۰ سال گذشته، در تولید ادبیات مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری کم نگذاشته‌ایم اما در اقدامات‌مان دچار عقب‌ماندگی هستیم.انصاری یکی از مهم‌ترین دلایل ناکامیابی در مبارزه با فساد را ناشی از «فاصله موجود میان تصور از فساد با واقعیت فساد» دانست و گفت: درواقع غلبه تصور فساد بر واقعیت فساد یکی از اصلی‌ترین مشکلات …
بهت از دروغ بزرگ؛ 228 هزار میلیارد تومان کسری بودجه!؟
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
بهت از دروغ بزرگ؛ 228 هزار میلیارد تومان کسری بودجه!؟
رئیس دیوان محاسبات کشور با رد کسری عجیب و غریب 228 هزار میلیارد تومانی که از سوی برخی جریان‌های سیاسی مطرح شده است، اعلام کرد که حداکثر کسری بودجه سال آینده 55 هزار میلیارد تومان است.شنبه شب عادل آذر با حضور در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر تحلیل‌های خود را به‌عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور در خصوص لایحه بودجه 1399 اعلام کرد که تفاوت بسیار زیادی با آنچه منتقدان می‌گویند دارد.
جریان‌های عراقی نقض حاکمیت کشورشان توسط آمریکا را محکوم کردند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بین‌المللی
جریان‌های عراقی نقض حاکمیت کشورشان توسط آمریکا را محکوم کردند
حمله عصر یکشنبه آمریکا به چند پایگاه الحشد الشعبی عراق واکنش‌های گسترده‌ای را از سوی جریان‌های سیاسی عراق به همراه داشت.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
ملاک عمل هیئت‌های اجرایی، مر قانون انتخابات مجلس است
رئیس ستاد انتخابات کشور با دفاع از عملکرد هیئت‌های اجرایی در بررسی صلاحیت‌ها تاکید کرد: ملاک عمل هیئت‌های اجرایی مر قانون انتخابات مجلس است نه جریان‌های سیاسی داوطلبان.به گزارش ایسنا، جمال عرف با بیان اینکه تفاسیر متفاوتی از عملکرد هیئت‌های اجرایی توسط جریان‌های سیاسی مطرح شد، اظهار کرد: هیئت‌های اجرایی از سویی متهم شدند به تایید صلاحیت فله‌ای داوطلبان انتخابات. در مقابل عده‌ای هم هیئت‌های اجرایی را متهم کردند که نگاه سیاسی داشت و بخشی از داوطلبان یک جریان را ردصلاحیت کردند که هر دو دیدگاه اشتباه و غیرکارشناسی است. هیئت‌های اجرایی شخصیت حقوقی مستقل دارند و معتمدین توسط فرماندار با حضور دادستان و رئیس سازمان ثبت احوال انتخاب می‌شوند.وی ادامه داد: ملاک عمل هیئت‌های اجرایی مر قانون انتخابات مجلس …
پاسخ معاون وزیر کشور  به انتقادها   از عملکرد هیئت های اجرایی
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
پاسخ معاون وزیر کشور به انتقادها از عملکرد هیئت های اجرایی
رئیس ستاد انتخابات کشورگفت: بر اساس ماده۳۰ قانون انتخابات صلاحیت هر فردی که محکومیت قطعی قضایی داشته، توسط هیئت های اجرایی رد شده است و در این موضوع میان وابستگان به جریان‌های سیاسی تفاوتی وجود ندارد. به گزارش ایرنا و فارس، «جمال عرف» روز گذشته با حضور در نشست خبری گزارش عملکرد هیئت های اجرایی کشور را در مرحله بررسی صلاحیت ها ارائه کرد.
هیات‌های اجرایی صلاحیت افراد دارای محکومیت قطعی را رد کرده‌اند/ ۹۲ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شده‌اند
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
هیات‌های اجرایی صلاحیت افراد دارای محکومیت قطعی را رد کرده‌اند/ ۹۲ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شده‌اند
رئیس ستاد انتخابات کشورگفت: بر اساس ماده۳۰ قانون انتخابات صلاحیت هر فردی که محکومیت قطعی قضایی داشته، توسط هیات‌های اجرایی رد شده است و در این موضوع میان وابستگان به جریان‌های سیاسی تفاوتی وجود ندارد.
  استاد دانشگاه  انتخابات  تقویم  فرماندار  قانون
تجمع معترضان در مکان مسقف به مجوز نیازی ندارد | دلایل ردصلاحیت‌ها در هیئت‌ اجرایی
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / سیاسی
تجمع معترضان در مکان مسقف به مجوز نیازی ندارد | دلایل ردصلاحیت‌ها در هیئت‌ اجرایی
رئیس ستاد انتخابات کشور با دفاع از عملکرد هیات‌های اجرایی در بررسی صلاحیت‌ها تاکید کرد: ملاک عمل هیات‌های اجرایی مر قانون انتخابات مجلس است نه جریان‌های سیاسی داوطلبان.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
از شایعه «استعفا» تا تهدید به «استیضاح»
الهام برخورداراز زمان روی کار آمدن دولت روحانی جریان رقیب و یک طیف ‌تندرو همیشه رئیس‌جمهوری را مورد شدیدترین انتقادها‌ قرار داده است و هر تصمیم دولت با مخالفت آنها روبه‌رو بوده است. فشار بی‌حد و حصر تا جایی بود که دولت قادر به ادامه کار نمی‌شد. هر‌چند به کارکرد دولت در برخی زمینه‌ها‌ انتقاد وارد است و حسن روحانی نتوانست به وعده‌های خود عمل کند تا جایی که بحث استیضاح روحانی مطرح شد و اخیرا برخی سیاسیون بحث استعفای رئیس‌جمهوری را نیز پیش کشیدند‌ اما حالا به نظر می‌رسد ماجرای استیضاح حسن روحانی به یک دستاویز جریانی تبدیل شده است و برخی طیف‌های تندرو در راستای منافع جریانی به گونه‌ای عمل می‌کنند که نه تنها منافع ملی را فدا می‌کنند که حتی در زمین دشمن نیز بازی می‌کنند. درست در شرایطی که استیضاح وزیر …
FATF به آخر بازی رسید
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / سیاسی
FATF به آخر بازی رسید
ماجرای پیوستن ایران به FATF و تصویب لوایح چهارگانه آن مدت‌هاست به یکی از دغدغه‌های اصلی کشور تبدیل شده است و ترکیب اصولگرای مجمع تشخیص مصلحت لوایح این کارگروه بین‌المللی را معطل نگه داشته است. درواقع فضای کشور به حدی سیاسی شده است که حتی مسائل ملی و بین‌المللی به یک ابزار در اختیار جناح‌ها و جریان‌های سیاسی تبدیل شده است. اگر گفته می‌شود با مسائل ملی در کشور برخورد سیاسی و جناحی می‌شود چون می‌بینیم که موافقان دیروز پیوستن ایران به FATF، امروز به مخالفان آن تبدیل شده‌اند و آنها که در دولت محمود احمدی‌نژاد به جد پیگیر پیوستن ایران به این لوایح بودند حالا در مقام منتقدان جدی دولت حسن روحانی از مخالفان سرسخت پیوستن ایران به FATF هستند.
«ابتکار» از تلاش موافقان پیوستن ایران به FATF در آخرین فرصت باقی‌مانده گزارش می‌دهد
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / سیاسی
«ابتکار» از تلاش موافقان پیوستن ایران به FATF در آخرین فرصت باقی‌مانده گزارش می‌دهد
ماجرای پیوستن ایران به FATF و تصویب لوایح چهارگانه آن مدت‌هاست به یکی از دغدغه‌های اصلی کشور تبدیل شده است و ترکیب اصولگرای مجمع تشخیص مصلحت لوایح این کارگروه بین‌المللی را معطل نگه داشته است. درواقع فضای کشور به حدی سیاسی شده است که حتی مسائل ملی و بین‌المللی به یک ابزار در اختیار جناح‌ها و جریان‌های سیاسی تبدیل شده است. اگر گفته می‌شود با مسائل ملی در کشور برخورد سیاسی و جناحی می‌شود چون می‌بینیم که موافقان دیروز پیوستن ایران به FATF، امروز به مخالفان آن تبدیل شده‌اند و آنها که در دولت محمود احمدی‌نژاد به جد پیگیر پیوستن ایران به این لوایح بودند حالا در مقام منتقدان جدی دولت حسن روحانی از مخالفان سرسخت پیوستن ایران به FATF هستند.
از مصطفی معین تا بهرام پارسایی؛ دست بالای اصلاح طلبان در مجالس ده گانه +جدول
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سیاسی
از مصطفی معین تا بهرام پارسایی؛ دست بالای اصلاح طلبان در مجالس ده گانه +جدول
رد صلاحیت هیات‌های اجرایی در شیراز بیش از هر شهر دیگری بوده است. دو نفر از نمایندگان کنونی شیراز برای ورود به انتخابات مجلس یازدهم رد صلاحیت شده‌اند. با اینحال در دوره‌های مختلف مجلس، اصلاح طلبان دست بالا را در تعداد نفرات داشته‌اند. رویداد۲۴ در گزارش خود، در ده دوره مختلف مجلس، وضعیت و وزن جریان‌های سیاسی در شیراز را بررسی کرده است.
  انتخابات مجلس یازدهم  لیست انتخابات مجلس یازدهم  اصلاح طلبان  اصلاح طلبان شیراز
نصری: جریان‌های سیاسی با انگیزه انتخاباتی به روند دیپلماسی برجام آسیب نزنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سیاسی
نصری: جریان‌های سیاسی با انگیزه انتخاباتی به روند دیپلماسی برجام آسیب نزنند
یک کارشناس حقوق بین الملل معتقد است که مهم‌ترین اتفاق حقوقی سال 2019 -که در سال آینده تاثیر مستقیم و بسزایی بر آیندهٔ توافق هسته‌ای و کیفیت تعامل ایران و غرب خواهد داشت- می‌تواند آغاز «گام‌های معکوس» و روند کاهش تعهدات ایران مطابق برجام باشد.
  رضا نصری  مهم‌ترین اتفاق سال 2019 از نگاه کارشناسان  کاهش تعهدات برجامی ایران  برجام
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
چانه‌زنی از جنس اصلاح‌طلبی
الهام برخوردارپس از روزها بالاخره یکی از اصلاح‌طلبان روزه سکوت را شکست و در واکنش‌ به رد صلاحیت نامزدهای این جریان سیاسی از سوی وزارت کشور دولت روحانی گفت که این رد صلاحیت‌ها را از راه هیئت‌های نظارت شورای‌نگهبان پی‌ می‌گیرند. اصلاح‌طلبانی که این روزها دچار ریزش در پایگاه اجتماعی خود شده‌اند و حضورشان در انتخابات اسفندماه 98 با اما و اگرهایی روبه‌رو بود، پس از آنکه تصمیم گرفتند با حضور حداکثری در انتخابات این دوره شرکت کنند از سوی وزارت کشور غافلگیر شدند و ستاد انتخاباتی دولت حسن روحانی حسابی از خجالت آنها در آمد. ستاد انتخاباتی وزارت کشور صلاحیت حدود 100 نفر از اصلاح‌طلبان را تایید نکرد. اصلاح‌طلبانی که پیش از این مورد بی‌مهری پایگاه اجتماعی خود شده بودند و همچنین دولت روحانی نیز تا آنجا که …
آغاز تکثر در جریان راست
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ / سیاسی
آغاز تکثر در جریان راست
انتخابات مجلس یازدهم 2 اسفند سال جاری برگزار می‌شود و گروه‌ها و احزاب از طیف‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی از ماه‌ها پیش آستین‌ها را برای رقابت در این انتخابات بالا زده‌اند؛ اگرچه بی‌برنامگی‌شان برای این رقابت قابل نقد است و نقدش مجالی بیشتر می‌طلبد که در این تنگنا نمی‌گنجد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
آیا موعد ورود مردم به بازار سرمایه فرا رسیده است؟
میرمعینی با بیان اینکه بازار بورس نسبت به بازارهای دیگر بیشتر در آینده رشد خواهد داشت، عنوان کرد: انتظار می رود در ماه‌های بعد این بازار روند صعودی خود را طی کند و هیچ شواهدی حاکی بر نقض آن وجود ندارد.به گزارش اقتصاد۲۴، بازار بورس مانند بازارهای دیگر فرصتی است تا مردم سرمایه‌های راکد خود را وارد این بازار کنند تا این بازار هم رونق گیرد و سرمایه‌های نزد مردم بیشتر شود. اما برخی از مردم از ورود به بازار سرمایه هراس دارند و پول و سرمایه خود را به ناچار در بازارهای دیگر می‌گذارند. برخی از کارشناسان معتقدند بازار سرمایه در ماه‌های بعدی صعودی خواهد شد و عده‌ای از مردم را به سمت این بازار سوق خواهد داد.در همین رابطه، حمیدرضا میرمعینی، کارشناس بازار بورس در خصوص افزایش شاخص بورس گفت: در مهرماه ما شاهد …
استیضاح اهرم«باج‌گیری» از وزرا شده‌است
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۲ / سیاسی
استیضاح اهرم«باج‌گیری» از وزرا شده‌است
ماراتن انتخابات یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شده و هر کدام از جریان‌های سیاسی با استراتژی متفاوتی وارد کارزار انتخاباتی شده‌اند. از یک طرف اصلاح‌طلبان به‌دنبال ارائه لیست صددرصد اصلاح‌طلب هستند و قصد ندارند با اصولگرایان معتدل ائتلاف کنند و از سوی دیگر اصولگرایان با همه داشته‌های خود وارد انتخابات شده‌اند.
سیاسیون پولداری که وقت خاطره نوشتنشان فرا رسیده/«اصلاح طلبان بدون اسم» وارد مجلس خواهند شد/اصلاح‌طلبان در آرزوی ردصلاحیت اصولگرایان؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
سیاسیون پولداری که وقت خاطره نوشتنشان فرا رسیده/«اصلاح طلبان بدون اسم» وارد مجلس خواهند شد/اصلاح‌طلبان در آرزوی ردصلاحیت اصولگرایان؟
معادلات انتخاباتی با مجهول‌های زیادی مواجه شده است از یک طرف اختلافات سیاسی جریان‌های سیاسی و از سوی دیگر اما و اگرهای مشارکت سیاسی مردم در انتخابات آینده مجلس یازدهم را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است و بر این ماجرا قصه ردصلاحیت‌ها هم اضافه شده است.
  محسن کوهکن  رقابت انتخاباتی  انتخابات مجلس یازدهم
خواب آشفته اصولگرایان برای حذف رقیب
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۰۱ / سیاسی
خواب آشفته اصولگرایان برای حذف رقیب
گرچه حال و هوای جامعه هیچ شباهتی به دو ماه مانده تا انتخابات ندارد، ولی حملات تند و تیز جریان‌های سیاسی به ویژه اصولگرایان و خاصه اصولگرایان تندرو به رقیب سنتی‌شان آغاز شده است. حملاتی که بی‌شباهت به ادوار گذشته انتخابات نیست. البته طعم، سطح، حجم و گستره حملات تازه اصولگرایان با نوبت‌های گذشته تفاوت‌های آشکاری را نشان می‌دهد.
اسفند؛ جدال فهرست‌ها
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
اسفند؛ جدال فهرست‌ها
60 روز منتهی به اسفند، ایران روزهای سیاسی‌تری را تجربه خواهد‌ کرد. اگرچه همچون 4 سال گذشته جریان‌های سیاسی کمتر در تکاپوی «انتخاب» هستند، با این حال دو ماه آینده و کمی پس از احراز صلاحیت‌ها فضای کشور روزهای انتخاباتی‌تری خواهد داشت. از اتمام زمان نام‌نویسی کاندیداها 10 روز می‌گذرد، نه در میان اصلاح‌طلبان چهره‌های سرشناس آماده برای رقابت زیاد دیده می‌شود، نه در میان اصولگرایان شاخص‌ها پا به میدان انتخابات گذاشته‌اند.
کدخدایی: انتقاد از رهبری ملاک رد صلاحیت نیست
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سیاسی
کدخدایی: انتقاد از رهبری ملاک رد صلاحیت نیست
وی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه برخی رسانه‌ها رد صلاحیت افرادی خاص را هدفمند دانستند این در حالی است که ۹۱ درصد از ثبت نام کنندگان انتخابات نمایندگان تأیید شده‌اند و آیا اقدامات این رسانه‌ها یک عملیات روانی علیه شورای نگهبان نیست؟ گفت: مقابله با عملیات روانی برخی از رسانه‌ها و جریان‌های سیاسی کار شما رسانه‌ها است که باید به شورای نگهبان در این زمینه کمک کنید.
  کدخدایی  شورای نگهبان  رد صلاحیت
دخالت نمایندگان در کارهای اجرایی ضدمنافع ملی است
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۹-۳۰ / سیاسی
دخالت نمایندگان در کارهای اجرایی ضدمنافع ملی است
: در حالی که کشور در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار دارد یکی از دغدغه‌های مهم جریان‌های سیاسی کاهش سرمایه اجتماعی و چگونگی اقناع افکار عمومی برای حضور در انتخابات است. این در حالی است که عملکرد جریان‌های سیاسی از گذشته تاکنون مورد رضایت مردم قرار نداشته و انتقادات جدی در این زمینه مطرح است. از منظر جامعه شناسی سیاسی کاهش اعتماد اجتماعی و بی‌تفاوتی اجتماعی پیامدهای منفی برای یک جامعه به همراه می‌آورد که مهم‌ترین آن مشروعیت نظام‌های سیاسی است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
برخی اصولگرایان دارای پرونده فساد مالی تایید صلاحیت شدند
رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در واکنش به ردصلاحیت تعدادی از اصلاح‌طلبان در سراسر کشور از سوی هیئت‌های اجرایی طی بیانیه‌ای اعلام کرده: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات (شامل 30 حزب اصلاح‌طلب) در نشست فوق‌العاده‌ای، ردصلاحیت‌های صورت گرفته در فرمانداری‌ها و هیئت‌های اجرایی را مورد بررسی قرار داد و با انتقاد از وزارت کشور، خواستار تصحیح این روند شد.به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، در گفت‌وگویی، با اشاره به ردصلاحیت برخی چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب گفته: براساس اطلاع ما برخی چهره‌های شاخص منسوب به جریان اصولگرایان که حتی دارای پرونده‌های اقتصادی و متهم به فساد مالی هستند از سوی هیئت‌های اجرایی تایید شده‌اند اما تعدادی از نمایندگان فعلی اصلاح‌طلب متاسفانه رد صلاحیت شده‌اند!دبیرکل …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
مسیر دشوار آقای نخست وزیر
محمدرضا ستاریهمزمان با بحران اعتراضات خیابانی در لبنان و در حالی که با استعفای سعد الحریری، این کشور درگیر چالش انتخاب نخست وزیر جدید شده بود، سرانجام طی جلسه مشورتی روز پنجشنبه میان میشل عون رئیس‌جمهوری و اعضای پارلمان لبنان، حسان دیاب وزیر سابق آموزش و پرورش این کشور مکلف به تشکیل کابینه شد.طبق قانون اساسی لبنان، ریاست مجلس لبنان با شیعیان، ریاست جمهوری با مسیحیان و نخست وزیری بر عهده سنی‌ها است. از این رو رئیس‌جمهوری لبنان موظف است برای معرفی نخست وزیر حمایت اکثریت پارلمانی لبنان که دارای 128 کرسی است را به دست آورد. در همین راستا روز پنجشنبه در نشست مشورتی میان رئیس‌جمهوری و اعضای پارلمان لبنان، حسان دیاب توانست با 70 رای موافق در برابر 13 رای نواف سلام به جایگاه نخست‌وزیری لبنان برسد. آنطور …
نماینده ولی فقیه در سپاه: مصداقی وارد انتخابات نمی‌شویم، اما به معنای این نیست که نسبت به انتخابات بی‌تفاوت هستیم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / سیاسی
نماینده ولی فقیه در سپاه: مصداقی وارد انتخابات نمی‌شویم، اما به معنای این نیست که نسبت به انتخابات بی‌تفاوت هستیم
نماینده ولی فقیه در سپاه شان و منزلت سپاه را فراتر از تمایل به احزاب و جریان‌های سیاسی و عدم ورود به مصادیق را بسیار مهم توصیف و تصریح کرد: برای حضور پرشور و انتخاب آگاهانه مردم تلاش می کنیم، اما به هیچ عنوان وارد مصادیق نمی‌شویم.
  سپاه پاسداران
حاجی‌صادقی: سپاه منزلت خود را خرج جریان‌های سیاسی نمی‌کند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / سیاسی
حاجی‌صادقی: سپاه منزلت خود را خرج جریان‌های سیاسی نمی‌کند
نماینده ولی فقیه در سپاه شان و منزلت سپاه را فراتر از تمایل به احزاب و جریان‌های سیاسی و عدم ورود به مصادیق را بسیار مهم توصیف و تصریح کرد: برای حضور پرشور و انتخاب آگاهانه مردم تلاش می کنیم، اما به هیچ عنوان وارد مصادیق نمی‌شویم.
برای حضور پرشور و انتخاب آگاهانه مردم تلاش می‌کنیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سیاسی
برای حضور پرشور و انتخاب آگاهانه مردم تلاش می‌کنیم
تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شان و منزلت سپاه را فراتر از تمایل به احزاب و جریان‌های سیاسی و عدم ورود به مصادیق را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: برای حضور پرشور و انتخاب آگاهانه مردم تلاش می‌کنیم، اما به هیچ عنوان وارد مصادیق نمی‌شویم.
  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  جمهوری اسلامی
انتقاد سایت احمدتوکلی از برخورد غیراخلاقی شبکه افق با عباس عبدی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سیاسی
انتقاد سایت احمدتوکلی از برخورد غیراخلاقی شبکه افق با عباس عبدی
طبیعی است که در برابر چنین رویکرد آشکار یکسویه‌ای اصلاح طلبان و دیگر جریان‌های سیاسی نیز خواستار یک شبکه تلویزیونی با مدل افق باشند چرا که صدا و سیما برای تولیدات شبکه افق هزینه‌ای نمی‌کند و در حقیقت این شبکه برون‌سپاری شده است. چرا صدا و سیما با همین روش یک شبکه را در اختیار اصلاح‌طلبان و دیگران قرار ندهد تا نظرات و ایده‌هایشان را برای مردم مطرح کنند؟!
  عباس عبدی  انتخابات زودرس  احمد توکلی  شبکه افق
مشکلات مجلس ریشه در حضور احمدی‌نژادی‌ها دارد
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۹-۲۷ / سیاسی
مشکلات مجلس ریشه در حضور احمدی‌نژادی‌ها دارد
انتخابات مجلس یازدهم در حالی به روزهای مهم خود نزدیک می‌شود که هنوز استراتژی جریان‌های سیاسی برای حضور در انتخابات مشخص نشده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
ماموریت توکیو و شایعه استعفاء
انتشار شایعه استعفای رئیس‏جمهوری از مقام خود آن‌هم در آستانه سفر به توکیو نمی‌تواند بیرون از دایره تنگ‌نظری‌های ناشی از رقابت‌های کشدار و ملال‌آور جریان‌های رقیب باشد. در واقع انتشار این خبر و تکذیب‌های پس از آن، تنها به تلاش برای کاستن و یا شکستن اعتبار «حسن روحانی» در آستانه یکی از مهم‏ترین سفرهای خارجی او قابل تفسیر است. اگرچه شایعه استعفای روحانی هنگامی باور‏پذیرتر نموده است که وزیرانش یک به یک در خطر استیضاح مجلس قرار دارند؛ تریبون‌های عمومی به تخریب وجهه او و دولتش از هیچ اتهامی فروگذار نیستند؛ خط و نشان‌های رقیبان سیاسی در توالی هفته‌های نزدیک به برگزاری انتخابات مجلس پر‏رنگ و پر‏صدا‌تر از گذشته شده؛ بیشترین آسیب اعتباری ناشی از ناآرامی‌های اخیر متوجه دولت و تدابیر آن در وضع ناهنجار اقتصادی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
فرجام ژنرال کودتاچی
محمدرضا ستاریدادگاه مبارزه با تروریسم پاکستان روز گذشته برای پرویز مشرف رئیس‌جمهوری سابق این کشور حکم اعدام صادر کرد. مشرف که به عنوان فرمانده ارتش پاکستان در سال 1999 و درپی کودتایی نظامی نزدیک به یک دهه رئیس‌جمهوری این کشور بود، در سال 2008 میلادی و به واسطه فشار جریان‌های مختلف سیاسی پاکستان از قدرت کناره‌گیری کرد. از همان زمان اتهامات مختلفی علیه او بر سر زبان‌ها بود؛ اتهاماتی از جمله نقض قانون اساسی، اعمال وضعیت اضطراری و نیز دست داشتن در ترور بی‌نظیر بوتو نخست وزیر سابق پاکستان که درنهایت باعث شد دادگاه پیشاور به اتهام خیانت بزرگ او را محکوم به اعدام کند. در همین راستا در گفت‌‌و‌گو با فرزاد رمضانی بونش تحلیلگر مسائل شبه قاره هند، ابعاد و علل این حکم و پیامدهای احتمالی آن را مورد بررسی قرار …
بیانیه اصلاح‌طلبان در حمایت از اغتشاشگران بود/ امضا کنندگان این بیانیه باید برائت بجویند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
بیانیه اصلاح‌طلبان در حمایت از اغتشاشگران بود/ امضا کنندگان این بیانیه باید برائت بجویند
سخنگوی قوه قضاییه درباره بیانیه ۷۷ نفر و احضار و بازداشت امضاکنندگان آن گفت: توصیه‌ای که به جریان‌های سیاسی چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا این است که مانند همه مردم صف خودشان را از صف کسانی که مقابل نظام ایستاده‌اند، جدا کنند.
  غلامحسین اسماعیلی  بیانیه اصلاح طلبان  اعتراضات مردمی
زیباکلام: جنبش‌های دانشجویی نتیجه رشد نکردن احزاب است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
زیباکلام: جنبش‌های دانشجویی نتیجه رشد نکردن احزاب است
ایلام - ایرنا - استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: جریان‌های دانشجویی در سال‌های پیش و پس از پیروزی انقلاب جایگزین احزاب و اصناف شده‌اند و در صورت وجود احزاب مستقل از حکومت موضوعیتی برای شکل‌گیری جنبش دانشجویی باقی نمی‌ماند.
  صادق زیباکلام  ایلام  روز دانشجو
انتظارات مردم خراسان جنوبی از مجلس یازدهم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
انتظارات مردم خراسان جنوبی از مجلس یازدهم
بیرجند - ایرنا - انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی به مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی و شکل‌گیری آرایش جریان‌های سیاسی رسیده است که مردم از مجلس یازدهم انتظاراتی دارند.
  خراسان جنوبی  انتخابات مجلس شورای اسلامی
پیامدهای منفی ورود نظامیان به سیاست
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۹-۲۶ / سیاسی
پیامدهای منفی ورود نظامیان به سیاست
زمان برگزاری انتخابات نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود و برخی جریان‌های سیاسی تلاش می‌کنند با هر وسیله‌ای رقیب را از میدان رقابت بیرون کنند. یک روز رقیب را ضدانقلاب می‌خوانند و روز دیگر تمام مشکلات کشور را به ناکارآمدی رقیب منتسب می‌کنند. از بن‌بست اقتصادی و معیشتی سخن می‌گویند اما در مقابل درباره دو لایحه مهم FATF یعنی CFT و پالرمو، سکوت کرده و نظام بانکی کشور را به دردسر می‌اندازند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
«ابتکار» از رویکرد جریان‌های سیاسی کشور نسبت به استعفای رئیس‌جمهوری گزارش می‌دهد
روحانی محبوب انتخاباتی اصولگرایان الهام برخورداربحث استیضاح برخی وزرا در چند روز اخیر یکی پس از دیگری منتفی می‌شود و تا کنون فقط تعدادی از نمایندگان فراکسیون امید به طور جدی پیگیر استیضاح وزیر کشور به خاطر ماجرای افزایش قیمت بنزین هستند. البته ماجرا در دولت تدبیر و امید فقط به استیضاح وزرای او مربوط نمی‌شود، چرا که استعفای خود حسن روحانی نیز بحثی است که مدتها پیش توسط طیف‌های تندرو اصولگرایان مطرح بوده و حالا نزدیک انتخابات با یک چرخش 180 درجه‌ای مدعی هستند که اصلاح‌طلبان خواهان استعفای دولت هستند.درواقع بحث استعفای دولت به یک مطالبه جناحی تبدیل شده است که بیشتر از آن استفاده انتخاباتی می‌شود تا منافع ملی. چرا که همان طیفی که اخیرا به دنبال جمع کردن امضا برای عدم کفایت سیاسی رئیس‌جمهوری بودند، …
رضازاده: بدون اتحاد همه جریان‌های سیاسی نمی توان در جنگ اقتصادی پیروز شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
رضازاده: بدون اتحاد همه جریان‌های سیاسی نمی توان در جنگ اقتصادی پیروز شد
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت مقابله با جنگ اقتصادی گفت: سربلندی در این عرصه حاصل نخواهد شد مگر با اتحاد همه جریان‌های سیاسی و هیچ جناح سیاسی بدون همراهی سایر گروه‌ها نمی‌تواند در این مبارزه موفق شود.
  جنگ اقتصادی
ابتکار نوشت: چه کسی سرلیست اصولگرایان در انتخابات مجلس یازدهم خواهد شد؟ 
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
ابتکار نوشت: چه کسی سرلیست اصولگرایان در انتخابات مجلس یازدهم خواهد شد؟ 
شفقنا- روزنامه ابتکار در سرمقاله خود با عنوان «کلاف سردرگم اصولگرایان به تحلیلی از یازدهمین دوره انتخابات مجلس پرداخته و آورده است: الهام برخوردار این انتخابات را می‌توان از جهات بسیاری متفاوت‌ترین انتخابات در کشور نامید. چه از نظر سطح مشارکت و چه از نظر میزان وحدت درونی و راهکارهای جریان‌های سیاسی تا به حال نتوانسته است موفق عمل کند. […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
کلاف سردرگم اصولگرایان
الهام برخورداراین انتخابات را می‌توان از جهات بسیاری متفاوت‌ترین انتخابات در کشور نامید. چه از نظر سطح مشارکت و چه از نظر میزان وحدت درونی و راهکارهای جریان‌های سیاسی تا به حال نتوانسته است موفق عمل کند. یعنی هر‌چه در جناح اصلاح‌طلبان ما بی‌رمقی و سردرگمی می‌بینیم در جناح رقیب آنها یعنی اصولگرایان نیز اوضاع چندان مناسب نیست. یعنی آنها نیز همچنان درگیر وحدت درونی همه طیف‌های سیاسی خود هستند.زمانی که محمدباقر قالیباف در نبود چهر‌ه‌‌های شاخص هر دو جناح اصلاح‌طلبان و اصولگرایان برای انتخابات مجلس یازدهم نام‌نویسی کرد، بسیاری تحلیل‌شان این بود که او به احتمال زیاد رئیس مجلس آینده خواهد بود و بر صندلی سبز ریاست بهارستان تکیه خواهد کرد. اما وقتی می‌بینیم که پایداری‌ها یعنی طیفی که همیشه مانع اصلی این …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
شمارش معکوس برای انتخاب نخست وزیر آغاز شد
سه روز دیگر مصادف با 27 آذرماه، مهلت قانون رئیس جمهوری عراق برای معرفی نامزد نخست وزیری به پارلمان به اتمام می‌رسد و هنوز سرنوشت این پرونده در هاله‌ای از ابهام است.تاکنون همه نامزدهای مطرح شده در رسانه‌ها، از سوی تحصن‌کنندگان و معترضان با پاسخ رد مواجه شده‌اند و پیوستن برخی جریان‌های سیاسی مهم مانند صدری‌ها (مقتدا صدر)، حکمت ملی (سید عمار حکیم) و النصر (حیدر العبادی) به صفوف معارضان و از طرفی خودداری مرجعیت عالی دینی از اعلام نظر قطعی در این پرونده، بر پیچیدگی این انتخاب دامن زده است. به گزارش ایرنا، مهم‌ترین اسامی مطرح شده تاکنون که برخی از آنها چهره‌های سیاسی، بعضی نماینده پارلمان و عده‌ای نیز دارای پست‌های اداری و نظامی و بعضا مستقل هستند، به این شرح است:محمد شیاع السودانی وزیر سابق بازرگانی …
علیرضا پناهیان و تاکتیک فتح بهارستان با تخریب نهادهای انتخابی
ایرنا / ۱۳۹۸-۰۹-۲۳ / سیاسی
علیرضا پناهیان و تاکتیک فتح بهارستان با تخریب نهادهای انتخابی
به نظر می‌رسد علیرضا پناهیان، منبری اصولگرا و نایب رئیس پیشین قرارگاه عمار، این روزها مأموریتی برای خود تعریف کرده؛ چرا که درصدد است با تاکتیک تخریب مجلس شورای اسلامی و قوه مجریه در تریبون‌های مختلف، ضمن ایجاد دوقطبی بین جریان‌های سیاسی کشور، نمایندگان مطلوبش را راهی بهارستان کنند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ...
احتمالا لیست اصولگرایان بدون سرلیست باشد
ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید: شاید برخی فکر کنند که هرکس سرلیست شد الزاما و قطعا رئیس مجلس هم می‌شود. این تصور غلطی است و اگر دقت شود در همین ادوار گذشته مجلس، سرلیست الزاما رئیس مجلس نشده است.به گزارش خبرآنلاین، این تحلیلگر اصولگرا درباره سرنوشت سرلیستی در جریان اصولگرا گفت: جریان سنتی اصولگرایان شامل حزب موتلفه و جامعه روحانیت مبارز با جریان‌های جدیدتر به خصوص طیف آقای قالیباف اختلاف نظرهایی دارند. همانطور که در میان طیف‌های اصلاح‌طلب هم این اختلاف نظرات هست. با این حال تاکنون مشخص شده که طیف آقای قالیباف و سنتی‌ها و موتلفه در انتخابات یکپارچه عمل می‌کنند و در لیست مشترک قرار می‌گیرند و موتلفه قطعا لیست مستقل ارائه نمی‌کند.به گفته ایمانی، این صحبت هست که عکس هیچ کس بالای لیست قرار …
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / بین‌المللی
۳ سناریو برای تشکیل دولت جدید لبنان
روزنامه لبنانی البناء در گزارشی به بررسی سناریوهای احتمالی جدید درخصوص تشکیل دولت آتی این کشور درسایه آرایش نیروها و جریان‌های سیاسی و خواسته‌های آنها پرداخت.
  تشکیل دولت لبنان  لبنان
«جبران باسیل» از تلاش «حریری» برای حذف دیگر جریان‌ها انتقاد کرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / بین‌المللی
«جبران باسیل» از تلاش «حریری» برای حذف دیگر جریان‌ها انتقاد کرد
وزیر امور خارجه دولت پیش‌برد امور لبنان از احزاب و جریان‌های سیاسی این کشور خواست، در شرایط جدید لبنان، از اصرار بر حذف دیگر جریان‌ها دست بردارند.
پیچ در پیچ اصول گرایان؛ آیا با توجه به رویارویی جریان راست سیاست ایران، آنها می توانند برای انتخابات مجلس به توافق و لیست واحدی برسند؟
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۰۹-۲۰ / سیاسی
پیچ در پیچ اصول گرایان؛ آیا با توجه به رویارویی جریان راست سیاست ایران، آنها می توانند برای انتخابات مجلس به توافق و لیست واحدی برسند؟
اصول‌گرایان به آینده خود برای حضور بیشتر در مجلس یازدهم امیدوار شده‌اند و همین امیدواری هم باعث شده چهره‌های شاخص آنان از جمله محمدباقر قالیباف برای ریاست مجلس خوش‌بین باشد. اما این فقط ظاهر ماجراست. چرا که اگر این فرض موفقیت حداکثری اصول‌گرایان در انتخابات دوره یازدهم مجلس هم رخ دهد، اظهارات و موضع‌گیری‌های اصول‌گرایان از طیف‌های مختلف نشان می‌دهد که اختلاف بین جریان‌های این جبهه سیاسی آن قدر زیاد است که رسیدن به کرسی ریاست برای قالیباف حتی در یک مجلس اصول‌گرا هم راحت نیست.