شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
جعل اسناد
داستان زن کلاهبرداری که یک تریلیون پول به جیب زد
۵۸ دقیقه قبل
داستان زن کلاهبرداری که یک تریلیون پول به جیب زد
شهروند آنلاین: داستان زن کلاهبرداری که یک تریلیون پول به جیب زد . چندوقت پیش پرونده‌ای مبنی بر دستگیری متهم متواری، به قرارگاه جلب محکومان و متهمان فراری پلیس پیشگیری تهران ارجاع شد. محتویات پرونده حکایت از این داشت که زن جوانی با جعل اسناد مالکیت چند قطعه زمین، آنها را به 6 خریدار فروخته است. این زن متواری شده و 9‌سال از فرارش گذشته بود. بنابراین بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارگروه ویژه‌ای در این خصوص تشکیل شد. در ادامه با رصدهای اطلاعاتی و بررسی همه سرنخ‌های به‌دست آمده، ماموران پلیس پیشگیری پایتخت موفق شدند مخفیگاه این کلاهبردار متواری را شناسایی کنند. آنها در یک عملیات پلیسی این کلاهبردار فراری را دستگیر کردند.
۵ روز قبل
اخذ اسناد تک‌برگ برای ۵۶ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ری
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری از اخذ اسناد تک‌برگ کاداستری برای بیش از ۵۶ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی این شهرستان خبر داد.به گزارش ایلنا، ضیاء نصرتی با اعلام این خبر به برخی مزایای اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی اشاره کرد و گفت: با صدور اسناد مالکیت کاداستری در قالب طرح کاداستر که از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است علاوه بر پاسخگویی سریع به مراجعان و بر طرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، از وقوع پدیده زمین‌خواری، جعل اسناد و سوء‌استفاده‌های احتمالی از این اراضی جلوگیری می‌شود.وی عرصه‌های ملی این شهرستان را حدود ۲۱۹ هزار هکتار اعلام و اظهارکرد: تاکنون تثبیت مالکیت و صدور اسناد دفترچه‌ای برای حدود ۸۵ درصد از اراضی ملی این شهرستان انجام شده است اما در راستای …
۵ روز قبل
خبرهای کوتاه/ 56هزار هکتار از اراضی ملی ری سند تک برگ گرفتند
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری از صدور اسناد تک برگ کاداستری برای بیش از ۵۶ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی این شهرستان خبر داد. به گزارش اداره کل منابع طبیعی استان تهران، ضیاء نصرتی گفت: با صدور اسناد مالکیت کاداستری در قالب طرح کاداستر که از ضریب امنیتی بالا برخوردار است، علاوه بر پاسخگویی سریع به مراجعان و بر طرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، از وقوع پدیده زمین‌خواری، جعل اسناد و سوءاستفاده‌های احتمالی از این اراضی جلوگیری می‌شود. وی عرصه‌های ملی استان تهران را حدود ۲۱۹ هزار هکتار …
باند جعل سند خودرو در کرج متلاشی شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / انهدام باند / جعل اسناد / خودرو / مدارک جعلی / کرج / استان البرز
باند جعل سند خودرو در کرج متلاشی شد
رئیس پلیس آگاهی البرز از انهدام باند سارقان سند نمره کار با اعتراف به ۲۰ فقره سرقت به ارزش ۳۰ میلیارد ریال خبر داد.
دستگیری ۸ سارق و ۶۲ جاعل در شبانه روز گذشته
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / محمد قنبری / پلیس آگاهی / قتل / جرم / دستگیری سارق / جعل اسناد
دستگیری ۸ سارق و ۶۲ جاعل در شبانه روز گذشته
رئیس پلیس آگاهی ناجا ضمن تشریح عملکرد ۲۴ ساعت گذشته، از عزم پلیس برای کاهش زمان کشف جرم خبر داد.
بازداشت سرکرده شبکه کلاهبرداری از سناتور پهلوی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / سناتور دوران پهلوی / کلاهبرداری / روزنامه جوان
بازداشت سرکرده شبکه کلاهبرداری از سناتور پهلوی
پرونده اعضای شبکه کلاهبرداری کلان که با سرقت و جعل اسناد قصد فروش املاک یکی از سناتورهای پهلوی را داشتند، با دستگیری سرکرده باند وارد مرحله‌ای تازه شد.
جعل اسنادِ املاکِ سناتور؛ متهم هویتش را انکار می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / املاک / اسناد / جعل / مدارک / سناتور / هویت / متهم / انکار
جعل اسنادِ املاکِ سناتور؛ متهم هویتش را انکار می‌کند
مأموران پلیس بعد از ردیابی‌های کاملا فنی موفق شدند سیامک را شناسایی کنند. هرچند متهم بازداشت شد، اما او در ادعایی عجیب گفت که نام واقعی‌اش سیامک نیست و پیمان نام دارد و پلیس او را به اشتباه بازداشت کرده است.
لاتزیو متهم به جعل اسناد؛ کسر ۱۵ امتیاز در انتظار بیانکوچلستی
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / فوتبال اروپا / کرونا / لاتزیو / سری آ / ایموبیله / لیگ قهرمانان اروپا
لاتزیو متهم به جعل اسناد؛ کسر ۱۵ امتیاز در انتظار بیانکوچلستی
ایلنا: دادستانی رم با توجه به پروند مشکوک بازیکنان لاتزیو در نظر دارد تا از این تیم امتیاز کسر کند.
ظریف: هیچگاه دوباره بر سر مفاد برجام مذاکره نمی‌کنیم/ بایدن یا ترامپ فرقی برای ایران ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
ظریف: هیچگاه دوباره بر سر مفاد برجام مذاکره نمی‌کنیم/ بایدن یا ترامپ فرقی برای ایران ندارد
ظریف اعلام کرد هرکس که به تضعیف دموکراسی آمریکا علاقه‌مند باشد، "از رئیس‌جمهور ترامپ خواهد خواست تا درخصوص جعل اسناد و غیرمطمئن بودن انتخابات پستی و این جور مسائل صحبت کند".
جاعل سند زمین میلیاردی در روستاهای  رباط کریم دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / احمد رحیمی / سازمان ثبت اسناد و املاک استان تهران / جعل اسناد
جاعل سند زمین میلیاردی در روستاهای رباط کریم دستگیر شد
رباط کریم- رییس اداره ثبت اسناد و املاک رباط‌کریم از دستگیری جاعل سند میلیاردی در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
خلع‌ید کارگران به‌جای اخلالگر ارزی
غائله کارخانه نیشکر هفت‌تپه تمامی ندارد. پنجشنبه هفته‌ای که گذشت، کارگران بخش‌های مختلف صنعتی که اضافه کاری تیر و مرداد ماه‌شان واریز نشده بود، تجمعی اعتراضی شکل دادند. کارگرانی که مانع از حضور نماینده تام‌الاختیار اسدبیگی، مدیرعامل این کارخانه به محوطه شرکت شدند و درنهایت این تجمع با دخالت یگان امداد و نیروهای ویژه پلیس مواجه شد. دخالتی که نتیجه آن چیزی نبود جز بازداشت یوسف بهمنی، حمید ممبینی و مسعود حیوری، از فعالان کارگری هفت‌تپه در منازل‌شان. ساعاتی پس از بازداشت آنها اما ابراهیم عباسی منجزی هم در منزلش بازداشت شد تا تعداد بازداشتی‌ها به عدد 4 برسد. بازداشت‌هایی که حالا در شرایطی صورت گرفته که موعد خلع‌ید از مالکان این کارخانه نزدیک است. کارگران …
ضربه وزارت اطلاعات به باند کلاهبرداری سازمان‌یافته بانکی
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
ضربه وزارت اطلاعات به باند کلاهبرداری سازمان‌یافته بانکی
بیش از ۱۵ نفر از اعضای اصلی باند کلاهبرداری سازمان یافته تهیه چک های بانکی و جعل اسناد در استان آذربایجان شرقی شناسایی و دستگیر شدند.
اعضای باند کلاهبرداری بانکی در آذربایجان‌شرقی دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / آذربایجان شرقی / کلاهبرداری / وزارت اطلاعات
اعضای باند کلاهبرداری بانکی در آذربایجان‌شرقی دستگیر شدند
تبریز- ایرنا - ۱۵ نفر از اعضای اصلی جعل اسناد بانکی در آذربایجان‌شرقی با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شدند.
شناسایی و دستگیری جاعلان عناوین دولتی در تهران 
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / پلیس امنیت عمومی / جعل اسناد / کلاهبرداری / دستگیری سارق
شناسایی و دستگیری جاعلان عناوین دولتی در تهران 
با تلاش مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران ۲ جاعل عنوان که با افتتاح شرکت خرید و فروش خودرو ۳۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.
متلاشی شدن باند جعل اسناد در قم
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانی-اجتماعی / انهدام باند / دادستانی / منطقه قم
متلاشی شدن باند جعل اسناد در قم
دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: با تلاش و رصد عوامل قرارگاه دادسرای قم باند جعل گواهی‌های تست کرونا برای مسافران خارجی شناسایی و برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شد
جاعلان مدارک تحصیلی در تهران دستشان رو شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / پلیس امنیت عمومی / دستگیری / جعل اسناد
جاعلان مدارک تحصیلی در تهران دستشان رو شد
با تلاش مأموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران ۳ جاعل مدارک تحصیلی که بیش از ۱۵ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
بازار داغ اسلحه خانه‌های مجازی
[جعفر پاکزاد] کافی است که کلمه اسلحه را در فضای مجازی مثل اینستاگرام یا تلگرام جست‌وجو کنید، آن موقع است که با تعداد زیادی از صفحاتی که محتویات آن در خصوص اسلحه است روبه‌رو می‌شوید. برخی از این صفحات فقط عکس اسلحه را منتشر کرده‌اند و اطلاعات انواع اسلحه، کالیبر، قدرت شلیک و تعداد فشنگ‌هایی که در خشاب جا می‌گیرد را داده‌اند. برخی از صفحات هم اقدام به فروش اسلحه شکاری با مجوز می‌کنند و حتی در بیوگرافی خود «فروش سلاح مجاز با مجوز رسمی» را قید کرده‌اند. اینکه چقدر به مجوزداربودن این نوع سلاح‌ها که گفته می‌شود سلاح‌های شکاری هستند می‌توان اطمینان کرد بحث دیگری است. اما در این گزارش قرار است به سراغ آن دسته از صفحاتی برویم …
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
دریافت کپی مدارک هویتی توسط دستگاه‌های اجرایی ممنوع شد
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بخشنامه ممنوعیت دریافت کپی مدارک هویتی توسط دستگاه‌های اجرایی از خدمت‌گیرندگان را ابلاغ کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، پیرو بخشنامه این سازمان مبنی بر «اجرای آزمایشی (پایلوت) ممنوعیت دریافت مدارک هویتی در استان‌های خوزستان، قم و سمنان توسط دستگاه‌های اجرایی» و آمادگی ایجادشده در دستگاه‌های اجرایی در این زمینه و با رویکرد اصلاح نظام اداری، تحقق اهداف توسعه دولت الکترونیکی، استنادپذیری الکترونیکی، کمک به مقابله با سوءاستفاده و جعل اسناد هویتی، افزایش سلامت اداری و تسهیل ارائه خدمات به مردم، اخذ کپی مدارک هویتی ممنوع و احراز اصالت هویت برخط اجباری شد.
شناسایی و بازداشت یکی دیگر از اعضای شبکه بزرگ جعل مدارک تحصیلی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / حمید هداوند / جعل اسناد / پلیس پایتخت / کلاهبرداری
شناسایی و بازداشت یکی دیگر از اعضای شبکه بزرگ جعل مدارک تحصیلی
جانشین فرمانده انتظامی پایتخت از شناسایی یکی دیگر از متهمان باند بزرگ جعل مدارک تحصیلی و بازداشت وی در یکی از استان‌های شمال غربی کشور توسط مأموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی خبر داد.
پسری که خواستگار مادرش را کشت!
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / قتل / قاتل / جنایت خانوادگی
پسری که خواستگار مادرش را کشت!
متهم گفت: شب حادثه خواستگار مادرم را به خانه دعوت کردم و بعد هم دعوایمان شد. در این درگیری او را خفه کردم و جسدش را لای پتو پیچیده و به اطراف پاکدشت بردم. چند روزی خودرواش در اختیار من بود که مادرم شک کرد. به او گفتم خود بهنام خودرو را به من داده، اما بعد از چند روز واقعیت را به مادرم گفتم و سپس با جعل اسناد و مدارک خودرواش را فروختم.
۲۵ سال زندگی با هویت جعلی/ متهم تبعه افغانستان است
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / قاسم دست خال / پلیس آگاهی / جعل اسناد
۲۵ سال زندگی با هویت جعلی/ متهم تبعه افغانستان است
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران، از دستگیری یکی از اتباع افغانستانی خبر داد که ۲۵ سال با هویت ایرانی در کشورمان سکونت داشت و ازدواج کرد.
کریستال‌ مایع راه مقابله با جعل اسناد توسط چاپگرهای جوهرافشان
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / کریستال / چاپگر سه بعدی / رنگ / نور
کریستال‌ مایع راه مقابله با جعل اسناد توسط چاپگرهای جوهرافشان
پژوهشگران کره جنوبی سعی دارند برای جلوگیری از جعل اسناد کریستال‌های مایع را به جای جوهر در چاپگرهای جوهرافشان به کار ببرند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / باند جعل و کلاهبرداری / جعل اسناد
فروش ۳ ملک به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان با اسناد جعلی
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه بیستم بهمن سال گذشته چهار مرد به در منزلش واقع در اقدسیه مراجعه کرده و ضمن شکستن در وارد شده و یک ساعت طلا به ارزش تقریبی دو میلیارد ریال را سرقت کرده‌اند بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
جعل اسناد دولتی برای اخذ پناهندگی
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جعل اسناد دولتی برای اخذ پناهندگی
مهم‌ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دلارها در جیب کیست
کارگران نیشکر هفت‌تپه که حدود سه‌ماه دستمزد دریافت نکرده‌اند، دفترچه‌های تامین اجتماعی‌شان تمدید نشده و آینده شغل‌شان ناروشن است، حالا ۵۱ روز است که دست به اعتراض زده‌اند. آن هم در حالی که مدیرعامل ۳۳ ساله این کارخانه به بهانه شرکت در جلسات دادگاه، از انجام تعهداتش حتی در راستای پرداخت دستمزد کارگران سر باز می‌زند. امید اسدبیگی در دو پرونده متهم شده است؛ نخست در پرونده‌ای با عنوان «۲۳ متهم ارزی» به عنوان متهم ردیف اول به اختلاس ۲۵۰۰۰ میلیارد تومانی در شرکت جنجالی نیشکر هفت‌تپه و همچنین به اخلال در نظام ارزی و پولی کشور و جعل اسناد و چپاول بیت‌المال متهم شده و در پرونده‌ای دیگر با عنوان «برخی مدیران سابق بانک مرکزی» …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
‏۵۳‏‎ ‎فراری در مقر پلیس آگاهی به صف شدند
[شهروند] پنجاه و سه محکوم فراری در مرحله سوم طرح کاشف از سوی مأموران نیروی انتظامی دستگیر ‏شدند‎. ‎ ‎سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران بزرگ در حاشیه طرح کاشف گفت: «روز سه‌شنبه سومین ‏مرحله از طرح کاشف در‌سال جدید در پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به اجرا ‏درآمد. ۲۴۴نفر از سارقان و ۴۹باند سرقت دستگیر و متلاشی شدند، این افراد جرایمی مثل ‏قتل مسلحانه، آدم‌ربایی و تجاوز در پرونده‌های خود داشتند‎.» ‏پنجاه‌وسه‏‎ ‎نفر از محکومان فراری که سال‌های‌سال به زندان رجوع نکرده بودند، دستگیر شدند که هشت قبضه ‏سلاح گرم و جنگی از این افراد کشف شد و حدود ۷۰‌درصد از این متهمان سوابق قبلی ‏داشتند. …
جاعل بیمه‌نامه خودرو دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بیمه‌نامه خودرو / جعل اسناد
جاعل بیمه‌نامه خودرو دستگیر شد
فرمانده انتظامی مرند از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به جعل بیش از ۱۵۰ فقره بیمه‌نامه خودروهای حمل و نقل بین‌المللی در این شهرستان کرده است.
ثبت اتهام‌های تازه در پرونده جاسوسان توییتری عربستان سعودی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / عربستان سعودی / آمریکا / توییتر / جاسوسی / پولشویی
ثبت اتهام‌های تازه در پرونده جاسوسان توییتری عربستان سعودی
وزارت دادگستری آمریکا در پرونده جاسوسی کارمندان سابق توییتر به نفع عربستان سعودی، اتهام‌های تازه‌ای از قبیل پولشویی و جعل اسناد را اضافه کرد.
جعل مدرک دکترای افتخاری و جعل امضای افراد مسؤول
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سازمان امور مالیاتی / وزارت علوم / جعل اسناد
جعل مدرک دکترای افتخاری و جعل امضای افراد مسؤول
در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۵ متهم پرونده موسوم به هلدینگ آفتاب در مشهد عنوان شد: جعل مدرک دکتری افتخاری، جعل امضای افراد مسؤول تنها گوشه‌ای از اقدامات خلاف قانون متهم ردیف اول است.
«سلطان جعل مدرک» به دادگاه رسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری / وزارت علوم / جعل اسناد / دادگاه / مبارزه با مفاسد اقتصادی
«سلطان جعل مدرک» به دادگاه رسید
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به «هلدینگ آفتاب» در قالب دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران در نظام اقتصادی مستقر در مشهد پیش از ظهر امروز آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
‏3‏‎ ‎هزار برگ اسناد جعلی در مخفیگاه هوشنگ‎ ‎
[شهروند] جاعل حرفه‌ای در تماس‌های مردمی لو رفت و به همراه 3‌هزار برگ اسناد هویتی و ۱۳ ‏عدد مهر ژلاتینی دستگیر شد‎.هفته گذشته طی تماس‌های مردمی با کلانتری ۱۳آبان درباره جعل شناسنامه و مدارک ‏هویتی از سوی مرد جوانی به نام هوشنگ، بررسی موضوع در این خصوص آغاز شد و تیمی از مأموران ‏کلانتری مسئولیت پرونده را برعهده گرفتند‎.مأموران کلانتری مخفیگاه متهم را شناسایی کردند و تردد افراد و متهم را تحت کنترل در آوردند. در ‏بررسی‌های اولیه، مأموران مشاهده کردند متهم به مخفیگاهش تردد ندارد و مراقبت‌های ویژه ادامه ‏داشت تا اینکه پس از گذشت ۷۲ساعت، متهم به مخفیگاهش مراجعه کرد و زمانی که قصد ورود به ‏مخفیگاهش را داشت، بازداشت شد.با هماهنگی‌های قضائی …
کشف ۳ هزار برگ اسناد دولتی و هویتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / جعل اسناد / جعل و کلاهبرداری / دستگیری سارق
کشف ۳ هزار برگ اسناد دولتی و هویتی
رئیس کلانتری ۱۶۸ از دستگیری یک جاعل و کشف ۳ هزار برگ اسناد و هویتی و ۱۳ عدد مهر ژلاتینی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
اثر انگشت‌های میلیاردی
در دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و  21 همدستش، نماینده دادستان با اشاره به صحبت‌های وکیل طبری مبنی بر اینکه این متهم صرفا جای خالی مبایعه‌نامه را پر کرده و چون مبایعه‌نامه را امضا نکرده، اتهامی متوجه او نیست، همین پرهیز از امضای مبایعه‌نامه را دلیل اتهام پولشویی علیه او عنوان کرد و در این باره توضیح داد: «خودش (طبری) اعلام کرده که امضای دانیال‌زاده را گرفته‌ام. آیا معاون اجرایی وقت حوزه ریاست قوه قضاییه بیکار بوده که جای خالی مبایعه‌نامه را پر کند و آقایان دیگری معامله کنند؟! خط خود طبری است، امضا هم نکرده همین دلیل پولشویی است.» رسول قهرمانی ادامه داد: «خودش رفته امضای دانیال‌زاده را گرفته، «فلورا» (ملک گران‌قیمت) …
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
مدال نمی‌دهیم، کیفرخواست صادر می‌کنیم
نامِ امید اسدبیگی برای بسیاری از ما با کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه گره خورده؛ شرکتی که حقوق کارگرانش را پرداخت نکرد و درنتیجه بلند شدن صدای اعتراض کارگران، پای بسیاری از آنها را به محاکم قضایی و متعاقبا بازداشتگاه و زندان باز کرد. اگرچه برخی کارگران متهم به درخواست حق خود تبرئه شده و چند نفری ازجمله محمد حنیفر و اسماعیل بخشی مشمول عفو رهبری شدند اما این پایان ماجرای هفت‌تپه‌ای‌ها نبود.علاوه بر تبرئه و عفو، نام امید اسدبیگی حالا نه به عنوان مدیرعاملی که حقوق کارگرانش را پرداخت نمی‌کند که در جایگاه متهم ردیف اول در یک پرونده قضایی با عنوان «۲۳ متهم ارزی» مطرح شد. مدیرعامل ۳۳ ساله در این پرونده به عنوان متهم ردیف اول پرونده، به اختلاس ۲۵۰۰۰ میلیارد تومانی در شرکت …
مراقب آگهی های جعلی وام های کم بهره در فضای مجازی باشید
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / پلیس فتا / نیروی انتظامی / جعل اسناد
مراقب آگهی های جعلی وام های کم بهره در فضای مجازی باشید
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا، گفت: به آگهی‌های دریافت وام آسان، برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها و...، اعتماد نکنید، چرا که بیشتر این تبلیغات کذب است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
شناسایی جاعل افغان پس از ۱۲ سال
مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان از شناسایی یک جاعل افغان پس از ۱۲ سال در سمنان به رسانه‌ها خبر داد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان، رئیس پلیس آگاهی استان سمنان نیز اظهار کرد: درپی دریافت خبری مبنی بر جعل و سوءاستفاده از مدارک هویتی، تیم تحقیقاتی در بررسی‌های اولیه دریافتند متهم یک تبعه افغان است که با جعل اسناد هویتی خود شامل شناسنامه و کارت ملی اقدام به افتتاح حساب، ثبت نام سیمکارت تلفن همراه و تکمیل سوابق بیمه‌ای در چند شرکت تولیدی در شهرستان سمنان کرده است. وی گفت: درنهایت جاعل ۳۸ ساله که مشغول کار در یکی از شرکت‌های تولیدی در سمنان بود شناسایی و دستگیرشد و در بازجویی‌های خود اعتراف کرد ۱۲ سال پیش وارد کشور شده و با همکاری فرد دیگری اقدام به جعل مدارک …
آزادی زندانی که شوهرش را در بشکه قیر سوزاند
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آزادی زندانی که شوهرش را در بشکه قیر سوزاند
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ چوپان نوجوان برای نجات یک سگ جان داد/ آزادی زن زندانی که شوهرش را در بشکه قیر سوزاند ماجرای «خفاش های زنگی!»/ بازداشت 9 زن و مرد برای رمزگشایی از انفجار کلینیک/ جان باختن راننده مینی بوس در حادثه رانندگی/ دستگیری دو برادر به جرم کلاهبرداری و جعل اسناد ملکی و دولتی/ کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی با وعده پرداخت وام بدون ضامن/ انتقام جویی از دندانپزشک با انتشار تصاویر او در فضای مجازی
کشف اسناد جعلی ١٠٠ میلیاردی در پایتخت
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کشف اسناد جعلی ١٠٠ میلیاردی در پایتخت
دو تن از اعضای باند جعل اسناد مربوط به بیمه تأمین اجتماعی و مجوز پایان کار پروژه‌های عمرانی و ساختمانی از سوی پلیس دستگیر شدند. از مخفیگاه این افراد ٥٥ سند جعلی به ارزش ١٠٠‌میلیارد ریال کشف شد.
وکیل ملکی و مشاوره حقوقی مربوط به دعاوی ملکی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
وکیل ملکی و مشاوره حقوقی مربوط به دعاوی ملکی
تعداد قابل توجهی از پرونده های مربوط به املاک مانند فروش مال غیر در املاک ، جعل اسناد ملکی ، کلاهبرداری های مربوط به املاک و .... دارای وصف کیفری نیز می باشند .
انهدام باند جعل اسناد و عناوین دولتی در بناب
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اجتماعی / دستگیری باند جعل اسناد
انهدام باند جعل اسناد و عناوین دولتی در بناب
فرماندار بناب از شناسایی و انهدام باند جعل اسناد و عناوین دولتی در شهرستان بناب خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
کشف بزرگ‌ترین محموله سوخت قاچاق و دستگیری ۲۱ تن
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بزرگ‌ترین محموله سوخت قاچاق در سال جاری خبر داد. سردار محمدرضا مقیمی در این باره گفت: به اخبار و نتایجی دست یافتیم که بر مبنای آن برخی از شرکت‌ها اقدام به قاچاق سوخت یارانه‌ای می‌کردند. در واقع این شرکت‌ها با عنوان صادرات مشتقات نفتی و حلال‌ها، سوخت قاچاق می‌کردند. سردار مقیمی اشاره کرد: در رصد این شرکت‌ها، به یک شرکت خانوادگی رسیدیم که فقط در ۶ ماه دوم سال گذشته ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت قاچاق کرده بودند؛ شش عضو اصلی این باند خانوادگی دستگیر شدند و در جریان پیگیری این پرونده ۱۵ عضو دیگر شناسایی و دستگیر شدند. بر اساس گزارش سایت پلیس، وی ادامه داد: در این پرونده با رصد و اشراف اطلاعاتی، توانستیم بعضی از شرکت‌هایی که با فعالیت‌های پالایشگاهی در شهرک‌های صنعتی حاشیه …
هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده ٢١ اخلالگر ارزی | تاسیس شرکت به نام خواهر متهم و جعل اسناد
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده ٢١ اخلالگر ارزی | تاسیس شرکت به نام خواهر متهم و جعل اسناد
هفتمین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۸ جلدی تخلفات ارزهای دولتی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
انهدام باند جعل و کلاهبرداری در آمل
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
انهدام باند جعل و کلاهبرداری در آمل
فرمانده انتظامی استان مازندران از انهدام باند جعل اسناد رسمی به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد ریال در شهرستان آمل خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
جلسه اول دادگاه اکبر طبری و همدستانش با اتهامات متعدد فساد در قوه قضائیه برگزار شد
عاقبت ۲۰ سال اقدامات مجرمانه وسیعصبح دیروز دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و ۲۱ متهم دیگر در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی آغاز شد. در جلسه دادگاه اکبر طبری و دیگر متهمان این پرونده، نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست پرونده پرداخت. در بخشی از این کیفرخواست، نماینده دادستان، دریافت رشوه از شخصی به نام «جلیل سبحانی» بابت هزینه نصب کابینت در واحدی در مجتمع سانا به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال را به عنوان یکی از اتهامات اکبر طبری بیان می‌کند.به گزارش ایسنا، رسول قهرمانی نماینده دادستان که در حال قرائت کیفرخواست و شمردن اتهامات اکبر طبری است، گفت: اتهام پنجم، دریافت رشوه از آقای جلیل سبحانی بالغ بر یکصد و پنجاه میلیون ریال شامل هزینه‌های تهیه و نصب کمد در واحد ۳۱۳ مجتمع سامان …
بهره‌مندی 450 شرکت دانش‌بنیان از معافیت‌های گمرکی
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / شرکت های دانش بنیان
بهره‌مندی 450 شرکت دانش‌بنیان از معافیت‌های گمرکی
رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بهره‌مندی 450 شرکت دانش‌بنیان از معافیت‌های گمرکی خبر داد و گفت: شرکت‌هایی که سابقه قاچاق و جعل اسناد نداشته باشند، جزو فعالان مجاز اقتصادی قرار می‌گیرند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
بخشی از نخستین دادگاه «اکبر طبری» و «بیژن قاسم‌زاده» (فیلم)
پولشویی و جعل اسناد بخشی از اتهامات طبری است.
نخستین فیلم و تصویر از دادگاه "اکبر طبری" و "بیژن قاسم‌زاده"/ پولشویی و جعل اسناد بخشی از اتهامات طبری
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / مفاسد اقتصادی / قوه قضائیه
نخستین فیلم و تصویر از دادگاه "اکبر طبری" و "بیژن قاسم‌زاده"/ پولشویی و جعل اسناد بخشی از اتهامات طبری
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و بیژن قاسم‌زاده از صبح امروز آغاز شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
قاچاق سوخت 123 میلیاردی در بوشهر
[شهروند] پلیس بوشهر ،‎اعضای یک باند را که بیش از ۲۴‌میلیون لیتر گازوییل به ارزش یک‌هزار و ۲۳۰ ‏میلیارد ریال قاچاق کرده بودند، دستگیر کردند. ‏ سال ۹۸ در پی شکایت اداره بنادر و دریانوردی بوشهر با موضوع جعل اسناد دولتی و ‏استفاده از سند مجعول و ارجاع پرونده از طریق مراجع قضائی به پلیس آگاهی استان، این ‏موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.‏ مأموران دایره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان، با چندین ماه اقدامات پیچیده اطلاعاتی و با ‏انجام یک‌سری تحقیقات تخصصی و کارشناسی، سرنخ‌های مهمی از یک باند سازمان یافته ‏قاچاق سوخت به دست آوردند.‏ با توجه به احتمال سریالی بودن جعل و جرم سازمان یافته، پرونده برای رسیدگی به دایره ‏عملیات ویژه پلیس آگاهی …
جعل اسناد، رشوه و کلاهبرداری به قصد رفع تعهد ارزی، اتهامات مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / رضا انصاری / اسد بیگی / تهران / هفت تپه / شرکت نیشکر هفت تپه / دادگاه / اتهامات / نظام ارزی
جعل اسناد، رشوه و کلاهبرداری به قصد رفع تعهد ارزی، اتهامات مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه
امید اسدبیگی متهم ردیف اول این پرونده است که در کیفرخواست او عنوان اتهامی سردستگی سازمان یافته اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارزهای دولتی به چشم می‌خورد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
اشتباهی که تاوان 110 میلیاردی دارد
[شهروند] ماجرای شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال مدت‌هاست به یکی از دغدغه‌های بزرگ اهالی فوتبال تبدیل شده؛ سرمربی بلژیکی که در چهار مسابقه مقدماتی جام‌جهانی روی نیمکت تیم ایران نشست و دو برد مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج و دو شکست مقابل بحرین و عراق حاصل کارش بود،‌ بعد از آنکه 2میلیون یورو از فدراسیون فوتبال دریافت کرد، از ایران رفت و قراردادش نیز فسخ شد. او بعد از ترک ایران با اینکه حدودا مبلغ یک‌سال قراردادش را دریافت کرده بود، به فدراسیون جهانی فوتبال شکایت کرد و خواهان غرامت سنگین شد. ویلموتس در شکایتش به فیفا خواهان دریافت غرامت 6‌میلیون یورویی شده است و مسئولان فدراسیون به دنبال فرار از این پرونده سنگین هستند. مدیران فوتبال ایران اعتقاد دارند در قرارداد …
«کاداستر » از جعل اسناد و دست اندازی به عرصه های ملی جلوگیری می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / سازمان جنگل‌ها / کاداستر / استان تهران
«کاداستر » از جعل اسناد و دست اندازی به عرصه های ملی جلوگیری می‌کند
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با تأکید بر اینکه در سال جاری اجرای طرح کاداستر درصدر برنامه های اجرایی این اداره کل قرار دارد اظهار کرد: تعامل و همکاری بین دستگاه های اجرایی و نظارتی موجب پیشبرد و روان سازی در امور می شود.
فرار ۲۰ ماهه قاتل از شاهرود تا تهران
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
فرار ۲۰ ماهه قاتل از شاهرود تا تهران
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ کلاهبرداری به بهانه فروش کالا در فضای مجازی/ چشم در برابر چشم!/ فرار ۲۰ ماهه قاتل از شاهرود تا تهران/ دستگیری مامور قلابی در محله هفت چنار/ اعتراف به ۸۵ فقره سرقت از مدارس/ زن جیب بر به ۱۰۰ فقره سرقت اعتراف کرد/ نجات معجزه‌آسای کارگر جوان پس از سقوط ۳طبقه‌ای/ آتش سوزی در انبار وسایل ساختمان در حال احداث/ انهدام شبکه تروریستی «خلقی»/ کشف ۱۲ هزار و ۹۰۰ عدد ماسک در اراک کلاهبرداری ۳۵ میلیاردی با جعل اسناد مالی
کلاهبرداری ۳۵ میلیاردی با جعل اسناد مالی
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / شهر تهران / کلاهبرداری / جهانگیر تقی پور
کلاهبرداری ۳۵ میلیاردی با جعل اسناد مالی
معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری جاعل حرفه ای خبر داد و گفت: متهم با جعل اسناد مالی شرکت خصوصی اقدام به کلاهبرداری ۳۵ میلیارد ریالی کرده بود.
کارمند خیانتکار 3.5 میلیارد تومان کلاهبرداری کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
کارمند خیانتکار 3.5 میلیارد تومان کلاهبرداری کرد
کارمند یک شرکت خصوصی توانست با جعل اسناد مالی دست به کلاهبرداری میلیاردی بزند و صاحب چندین دستگاه آپارتمان شود اما تحقیقات پلیسی دستش را رو کرد و او را به دام انداخت. به گزارش همشهری، رسیدگی به این پرونده از چندی قبل با شکایت مدیرعامل یک شرکت خصوصی در پلیس آگاهی تهران آغاز شد. شواهد اولیه نشان می‌داد یکی از کارمندان این شرکت با جعل اسناد توانسته چندین میلیارد کلاهبرداری کند. شاکی درباره آنچه اتفاق افتاده بود گفت: یکی از کارمندان شرکت به نام کامران که 30سال دارد و از حدود 2سال قبل با ما همکاری می‌کند …
شیوه کلاهبرداری جدید در بازار رهن و اجاره مسکن
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / بازار رهن و اجاره مسکن / بازار مسکن / کلاهبرداری جدید / کلاهبرداری در بازار مسکن
شیوه کلاهبرداری جدید در بازار رهن و اجاره مسکن
شفقنا- رییس پلیس آگاهی استان با اشاره به دستگیری جاعلان اسناد ملکی، گفت: متهمان از طریق سایت‌های خرید و فروش کالا تحت عنوان «رهن و اجاره خانه» با جعل اسناد ملکی اقدام به رهن و اجاره ملک‌های مسکونی با...
ماجرای ورود اینترپل به جعل عجیب سند فوتبالی
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
ماجرای ورود اینترپل به جعل عجیب سند فوتبالی
 [شهروند] کاظم اولیایی، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال، که با این تیم سابقه قهرمانی در آسیا را نیز دارد، روز گذشته مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس انجام داد که در آن به یک مسأله عجیب از چند ‌سال قبل اشاره کرد. او از ورود پلیس اینترپل به یک ماجرای جعل سند در فوتبال ایران صحبت کرده که در نوع خود قابل توجه است: «جالب است برایتان بگویم برخی از سازمان‌های خارج از کشور دسیسه و مدرک‌سازی می‌کنند که از باشگاه‌های ایرانی پول‌های واهی بگیرند. من در برزیل ایجنتی را می‌شناسم که کارش سندسازی برای ایران است و او چون می‌داند که ما به قوانین اهمیت نمی‌دهیم، راحت با مدرک و سندسازی علیه باشگاه ایرانی حکم می‌گیرد. کمیته وضع فیفا نیز احکام را با من بمیرم …
افشاگری از مدرک سازی خارجی ها برای گرفتن پول از باشگاه ها/ ورود پلیس اینترپل به جعل اسناد علیه فوتبال ایران
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / فوتبال / کاظم اولیایی / مدیر عامل / استقلال / لیگ برتر / افشاگری / پول / قرار داد / بازیکنان فوتبال / محمدرضا زنوزی
افشاگری از مدرک سازی خارجی ها برای گرفتن پول از باشگاه ها/ ورود پلیس اینترپل به جعل اسناد علیه فوتبال ایران
مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: در برزیل ایجنتی را می‌شناسم که چون می‌داند ما به قوانین اهمیت نمی‌دهیم، با مدرک و سندسازی، علیه باشگاه های ایرانی حکم می‌گیرد.
جدیدترین دستگاه جعل اسناد هم به بازار آمد! + ویدئو
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
جدیدترین دستگاه جعل اسناد هم به بازار آمد! + ویدئو
دستگاه جدیدی که ساخته شده می تواند تمام نوشته های چاپ شده روی یک متن را به سرعت و دقت پاک کند و به جای آن، مطلب جدید نوشت!
حس زنانه خانم قاضی کار دستش داد
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / قاضی زن / ازدواج / ازدواج مجدد / قاضی زن فرانسوی / طلاق / جعل اسناد / پارسی خبر / سرگرمی
حس زنانه خانم قاضی کار دستش داد
یک قاضی زن فرانسوی برای جلوگیری از ازدواج دوباره همسر سابقش، بدون اینکه به مرد اطلاع دهد، با او ازدواج کرد.  پایگاه اطلاع‌رسانی المدینه خبر داد، این قاضی بلندپایه فرانسوی که مدتی پیش به دلیل آشنایی همسرش با یک زن دیگر از او طلاق گرفته بود، برای کارشکنی در ازدواج مجدد شوهر، نام خود را دوباره به عنوان همسر در اسناد هویتی او به ثبت رساند.این قاضی بعد از افشا شدن اقدامش به دلیل جعل اسناد از کار معلق شد.
انتقام از همسر پیشین با ازدواج با او
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
انتقام از همسر پیشین با ازدواج با او
پاریس:‌ زنی در فرانسه با هدف انتقام از همسر پیشین خود بدون آگاهی او، دوباره ازدواج  با وی را ثبت کرد. به گزارش آدیتی‌سنترال،  این زن به دلیل پرونده‌سازی و جعل اسناد در معرض حکم 10سال زندان و پرداخت جریمه‌ای معادل 170هزار دلار است. وی  به دلیل شغل قضایی خود توانسته تمام مدارک ازدواج مجدد خود با همسر پیشین‌اش را قانونی جلوه دهد. چنانچه دستگاه قضایی فرانسه به این جعل سند‌ها پی نمی‌برد، نیمی از ثروت مرد به این زن می‌رسید.  
وکیل رونالدینیو: او احمق است!
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / رونالدینیو / وکیل / پاراگوئه / جعل اسناد
وکیل رونالدینیو: او احمق است!
وکیل ستاره پیشین تیم فوتبال بارسلونا او را در ماجرای اخیر، احمق توصیف کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
مراقب پزشک‌های قلابی طب سنتی باشید
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از دستگیری فردی که ادعا می‌کرد از شاگردان یکی از صاحب‌نظران حوزه طب سنتی در کشور است، خبر داد. سرهنگ شهاب امینی در این باره گفت: متهم دستگیر شده در تهران و برخی استان‌های کشور با تبلیغ در فضای مجازی و معرفی خود به عنوان پزشک طب سنتی، اقدام به طبابت بیماران صعب‌العلاج کرده و با تجویز گیاهان دارویی، مبالغ قابل توجهی از شهروندان پول دریافت می‌کرد. وی با بیان اینکه صلاحیت حرفه‌ای پزشکان از طریق سازمان نظام پزشکی تایید می‌شود، افزود: گاهی اوقات، افراد شیاد و کلاهبردار در پوشش‌های قانونی و جعل اسناد، اقدام به اجاره اماکن و نصب تابلوهای دروغین کرده و مال و جان افراد را در معرض خطر قرار می‌دهند. بر اساس گزارش سایت پلیس، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا همچنین از هموطنان …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •