پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
حاشیه‌نشینی
ساختمان‌های غیرمقاوم روستایی سبزوار، چالشی در برابر زلزله
۲ روز قبل / استانی-شهرستانها / زلزله / مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی / مقاوم‌سازی / حاشیه‌نشینی / سبزوار / خبرهای شهرستان سبزوار
ساختمان‌های غیرمقاوم روستایی سبزوار، چالشی در برابر زلزله
در شهرستان سبزوار پنج گسل فعال زمین لرزه در امتداد غرب - شمال غربی به شرق و جنوب شرقی و از نوع فشاری شناسایی شده از این رو مقاوم‌ سازی مسکن به ویژه مسکن روستایی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.
خراسان رضوی تحت تأثیر گسل‌های فعال/ احتمال آسیب بیشتر در مشهد، نیشابور و سبزوار
۴ روز قبل
خراسان رضوی تحت تأثیر گسل‌های فعال/ احتمال آسیب بیشتر در مشهد، نیشابور و سبزوار
عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کل مناطق استان و به طور کلی شمال‌شرق و شرق کشور تحت تأثیر گسل‌های فعال قرار دارند و دو خصوصیت بارز زمین‌لرزه‌های شرق و شمال‌شرق ایران و خراسان رضوی این است که دوره بازگشت و شدت زمین‌لرزه‌ها بالا است همچنین در شهرهای پرجمعیت استان از جمله مشهد، نیشابور و سبزوار که حاشیه‌نشینی و بافت‌های فرسوده غیرمقاوم بیشتری وجود دارد، آسیب‌پذیری در برابر زلزله‌ها را به شدت افزایش داده است.
گفتگو|مشکل مسکن دهک ۱، ۲و۳ در تمام کشور حاد شده،در کلانشهرها حادتر/ راه‌حل مسکن استیجاری است/حاشیه‌نشینی بسیار حاد در زاهدان و چابهار
۴ روز قبل / بانک مسکن / اخبار "مسکن مهر"
گفتگو|مشکل مسکن دهک ۱، ۲و۳ در تمام کشور حاد شده،در کلانشهرها حادتر/ راه‌حل مسکن استیجاری است/حاشیه‌نشینی بسیار حاد در زاهدان و چابهار
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مشکل مسکن دهک ۱، ۲و۳ در تمام کشور حاد شده،در کلانشهرها حادتر، گفت: حتی مسکن مهر هم مشکل دهک‌های کم‌درآمد را حل نکرد، راه حل مسکن استیجاری است، چون اینها حتی کمترین آورده اولیه را هم ندارند که بدهند.
احداث کمربند سبز مشکلات حاشیه‌نشینی را به حداقل می‌رساند
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / استانی-اجتماعی / حاشیه‌نشینی / کمربند سبز
احداث کمربند سبز مشکلات حاشیه‌نشینی را به حداقل می‌رساند
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: اجرای کمربند سبز در شهر اردبیل اصلی‌ترین موضوع و محور در کاهش تخلفات ساخت و ساز غیرمجاز در حاشیه شهر و سکونتگاه‌های غیررسمی خواهد بود.
ارایه گزارش وزارت کشور درباره حاشیه نشینی به مقام معظم رهبری در ۵ اسفند
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / شهرداری تهران / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / حاشیه‌نشینی
ارایه گزارش وزارت کشور درباره حاشیه نشینی به مقام معظم رهبری در ۵ اسفند
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به اینکه ۵ اسفند ماه وزارت کشور باید گزارشی در خصوص حاشیه نشینی به مقام معظم رهبری ارائه دهد، افزود: این گزارش درباره معضل حاشیه نشینی است که بسیاری ازکلانشهرهای بزرگ درگیر این پدیده اجتماعی هستند.
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
حاشیه‌نشینی و شکست پروژه شهرهای اقماری
ندا جعفری
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
پیش‌نویس سند تمرکز‌زدایی تهران تدوین شد
جلسه شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکززدایی از تهران دیروز به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد. به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه ساماندهی تهران را یک ضرورت دانست و گفت: «مسائل حمل‌ونقل، محدودیت منابع آب، آلودگی هوا، حاشیه‌نشینی و وجود واحدهای صنعتی در داخل شهر ازجمله مسائل و مشکلات تهران هستند که فارع از بحث انتقال یا عدم‌انتقال پایتخت، باید به این مسائل به‌طور جدی رسیدگی شود.»  او با اشاره به برخی پیشنهادها مبنی بر انتقال مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکززدایی از تهران، …
طرح ویژه حاکمیت برای حل معضل ۱۱میلیون حاشیه‌نشین‌ با «اعطای مشروط سند زمین»/۵۸هزار میلیارد تومان نیاز است/عمل دستگاه‌ها به تعهدات فقط ۲۰درصد!
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / وزارت کشور / شهرداری تهران / وزارت راه / بافت فرسوده
طرح ویژه حاکمیت برای حل معضل ۱۱میلیون حاشیه‌نشین‌ با «اعطای مشروط سند زمین»/۵۸هزار میلیارد تومان نیاز است/عمل دستگاه‌ها به تعهدات فقط ۲۰درصد!
طی ۲۰ سال گذشته گسترش حاشیه‌نشینی به بیش از ۱۰۵۰ سکونتگاه‌ غیررسمی به یک معضل تبدیل شد، معضلی که حل آن به ۵۸ هزار میلیارد تومان نیاز دارد ولی دستگاه‌ها فقط به ۲۰درصد تعهدات خود عمل کردند. حال حاکمیت طرح ویژه برای حل این معضل در دستور کار دارد.
روایتی از بی‌عدالتی در حاشیه شهر/اینجا حاشیه پررنگ‌تر از متن است!
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / فرهنگ سازی / تسهیل‌ گری / حاشیه نشینی
روایتی از بی‌عدالتی در حاشیه شهر/اینجا حاشیه پررنگ‌تر از متن است!
اردبیل - گسترش حاشیه‌نشینی با کم توجهی به محلات سیزده گانه شهر اردبیل، ساکنان این مناطق را در مواجهه با ناهنجاری‌های اجتماعی آسیب‌پذیر کرده است.
خرم‌دره ۹۰۰۰ حاشیه‌نشین دارد
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / استانی-شهرستانها / زنجان / حاشیه‌نشینی
خرم‌دره ۹۰۰۰ حاشیه‌نشین دارد
فرماندار خرم‌دره گفت: این شهرستان ۹۰۰۰ حاشیه‌نشین دارد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۹
تصاویر| وضعیت ناامن منطقه منبع آب اهواز
منطقه منبع آب در شرق اهواز یکی از محلات کارگرنشین و از اولین مناطق شکل گیری حاشیه‌نشینی در اهواز به شمار می‌آید.
وجود ۱۲ میلیون حاشیه‌نشین | فقر شهری چه ربطی به مسکن دارد
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
وجود ۱۲ میلیون حاشیه‌نشین | فقر شهری چه ربطی به مسکن دارد
سید الحسینی، عضو هیات مدیره و راهبر فنی شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به بحث حاشیه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیر رسمی گفت: حاشیه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیر رسمی موضوعی پیچیده، چند بعدی و یک مساله ملی با خصلت محلی است که تمام لایه‌ها و بخش‌ها اعم از  اقتصادی، اجتماعی و امنیتی را درگیر کرده است.
مناطق حاشیه‌نشین با منفی‌نگری آباد نمی‌شوند
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / استانی-اجتماعی / شهرداری تبریز / حاشیه‌نشینی / حاشیه نشینی در تبریز
مناطق حاشیه‌نشین با منفی‌نگری آباد نمی‌شوند
شهردار منطقه ۱۰ تبریز با بیان اینکه نهضت آسفالت و پله‌گذاری برای اولین بار در مناطق حاشیه‌نشین تبریز اجرا می‌شود، گفت: به ساکنان این مناطق احترام قائل بوده و به حال خود رهایشان نکرده‌ایم؛ مناطق حاشیه‌نشین با منفی‌نگری آباد نمی‌شوند، نمی‌توانیم مدام بگوییم که حاشیه‌نشینان نباید به این مناطق نقل مکان می‌کردند، چنین نگاهی انکار واقعیت‌هاست.
۱۳۹۹/۱۰/۰۵
منبع آب اهواز؛ ایمنی قبل از بحران
منطقه منبع آب در شرق اهواز یکی از محلات کارگرنشین و از اولین مناطق شکل گیری حاشیه‌نشینی در اهواز به شمار می‌آید. این منطقه چه از لحاظ قدمت و چه از نظر وسعت و جمعیت، از بزرگترین سکونتگاه‌های غیر رسمی اهواز به شمار می‌آید. بیش از ۴هزار و ۹۰۰ نفر در قالب ۸۱۸ خانوار در سکونت گاه‌های ناایمن این منطقه زندگی می کنند. بسیاری از منازل این منطقه به علت ساخت غیرمجاز در حاشیه کوه‌ها یا تپه‌ها در معرض تهدید ریزش کوه هستند. ریزش کوه در سال‌های اخیر جان تعدادی از ساکنان این منطقه را گرفته است. پنجم دی ماه، روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی نامیده شده است و هدف از یادآوری و بزرگداشت آن جلب نظر و توجه عمومی به مخاطرات ناشی از وقوع پدیده‌های طبیعی مانند زلزله، سیل، طوفان، خشکسالی و شناسایی …
این چه حبابی است که ۵۰ سال نترکیده؟!
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / تهران / حاشیه‌نشینی
این چه حبابی است که ۵۰ سال نترکیده؟!
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه سالیانه ۴ تا ۵ درصد به حاشیه نشینی در تهران افزوده می شود گفت: ۵۰ سال است همواره از حباب مسکن صحبت می شود اما هرگز تخلیه نشده است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
بررسی 6 ویژگی افتتاح آزادراه تبریز-سهند
مریم سرخوش- خبرنگار بالاخره مشکل ساکنان شهر ۱۳۰هزار نفری سهند برای تردد به مرکز استان و بالعکس رفع شد. آزادراه 20کیلومتری تبریز-سهند، پروژه‌ای 13ساله در حوزه حمل‌ونقل آذربایجان شرقی، صبح دیروز با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مقام‌های ارشد آذربایجان شرقی به‌صورت رسمی زیر بار ترافیک رفت. افتتاح این آزادراه علاوه بر سهولت در حمل‌ونقل روزانه بین دو شهر استان و کاهش ترافیک، مزایای دیگری ازجمله جلوگیری از حاشیه‌نشینی در اطراف تبریز، توسعه ساخت‌و‌ساز و افزایش ظرفیت مسکونی خارج از مرکز …
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
حکایت حاشیه‌نشینی و بی‌مسئولیتی همه ما
فرانک آرتا
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
کارنامه آبرسانی به روستاها
جمعیت روستایی به‌عنوان جمعیت مولد کشور، نقش بسیار بااهمیتی در رشد و تعالی ایران داشته است و از این رو همواره مورد توجه ارکان مختلف اقتصادی کشور بوده است. جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه به شهرها و حاشیه‌نشینی و معضلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از مهاجرت، حفظ و حراست از مرزهای کشور توسط روستاییان به‌عنوان اولین سنگر دفاعی مردمی، ایجاد رونق اقتصادی و تولید در کشور توسط جمعیت مولد روستایی، همگی از جایگاه و نقش ویژه روستاهای کشور منبعث شده و بدیهی است برای ایجاد انگیزه و حفظ این جمعیت در روستاها، تامین زیرساخت‌های اولیه روستاییان بسیار حیاتی و با اهمیت است.
حاشیه‌نشینی حدود 11 میلیون‌نفر نگران‌کننده است
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
حاشیه‌نشینی حدود 11 میلیون‌نفر نگران‌کننده است
معاون اول رئیس جمهوری با ابراز نگرانی از مهاجرت روستاییان به شهرها و پدیده حاشیه نشینی در اطراف شهرهای بزرگ اظهار داشت: امروز حدود ۱۱ میلیون نفر در حاشیه شهرهای کشور زندگی می‌کنند که موضوعی نگران کننده است. این مسئله از چنان اهمیتی برخوردار است که مقام معظم رهبری ۴ جلسه با حضور سران قوا و مسئولان ارشد کشور به منظور کنترل آسیب‌های اجتماعی برگزار کردند.
جهانگیری: جلوگیری از حاشیه‌نشینی در کلان‌شهر‌ها از مهمترین وظایف دستگاه‌ها است
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / زندگی روستایی / اسحاق جهانگیری / دولت دوازدهم
جهانگیری: جلوگیری از حاشیه‌نشینی در کلان‌شهر‌ها از مهمترین وظایف دستگاه‌ها است
معاون اول رئیس جمهور گفت: هم‌افزایی و انسجام‌بخشی برای خدمت‌رسانی به روستاییان و عشایر اصلی‌ترین هدف شورای‌عالی عشایر و توسعه روستایی است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
کم‌توجهی لایحه بودجه ۱۴۰۰ به اعتیاد و حاشیه‌نشینی
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: «انتظار می‌رفت که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، برخی از بخش‌هایی که دغدغه حاکمیت و مردم است مورد توجه بیشتری قرار می‌گرفت. امروز کمتر کسی است که نگران آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و شرایط نامناسب مردم در محلات ناکارآمد شهری و حاشیه‌نشینی نباشد. بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر در حال حاضر چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در کشور با اعتیاد درگیر هستند که ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از آنها معتاد دایمی هستند و تاثیری که مواد مخدر روی کودک‌آزاری‌ها، همسرآزاری، سرقت‌ها، طلاق و سایر جرایم بر جای می‌گذارد غیرقابل کتمان است. از سوی دیگر بخش قابل توجهی از زندانیان با موضوع مواد مخدر در ارتباط هستند. این در حالی است که در …
۱۴۴۱۰ خانوار در طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی چابهار شناسایی شدند
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / سیستان و بلوچستان / چابهار / اختصاصی ایرنا / بنیاد مسکن / زاهدان
۱۴۴۱۰ خانوار در طرح ساماندهی حاشیه‌نشینی چابهار شناسایی شدند
زاهدان- ایرنا- قائم مقام و معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان‌ و بلوچستان گفت: ۱۴ هزار و ۴۱۰ خانوار در طرح ساماندهی حاشیه‌ نشینی چابهار شناسایی شدند که تنها برای پنج هزار خانوار می‌توان اقدام اصلاحی انجام داد و بقیه خانوارها در حریم‌ها سکونت دارند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
آسیب حاشیه‌نشینی غیررسمی در شهرها بیداد می‌کند
معاون وزیر کشور گفت‌: هم‌اکنون شاهد آسیب‌های اجتماعی در شهرها و روستاها هستیم همچنین شاهدیم گسلی میان مدیران شهری و شهروندان ایجاد شده است و به رغم تمامی اقدامات انجام‌شده ما همچنان شاهد حاشیه‌نشینی غیررسمی در شهرها هستیم و این آسیب در کشور بیداد می‌کند.  مهدی جمالی‌نژاد در توضیح این موضوع افزود: نکته مهم این است با وجود تمامی زحمات پژوهشگران و مدیران شهری که در حوزه علم و دانش انجام شده اما متاسفانه ما همیشه واردکننده فعالیت‌های پژوهشی به کشور هستیم و در واقع تنها جایی که محدودیت زمانی و محلی را به خود اختصاص نمی‌دهد مربوط می‌شود به حوزه علم و دانش و ایرادی ندارد که ما از علم و دانش سایر کشورها استفاده کنیم اما نباید واردکننده صفر باشیم. …
پخش مستند «نامکان» از امشب آغاز می‌شود/ روایتی از آسیب‌های اجتماعی حاشیه‌نشینی در تهران و مشهد
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / تلویزیون / سینما / مستند
پخش مستند «نامکان» از امشب آغاز می‌شود/ روایتی از آسیب‌های اجتماعی حاشیه‌نشینی در تهران و مشهد
تهیه‌کننده مستند «نامکان» گفت: در این مجموعه، حاشیه‌نشینی را به عنوان بستری اجتماعی و جغرافیایی که زاینده آسیب است مورد بررسی قرار دادیم.
روایت آسیب‌های اجتماعی به دور از نگاه های جشنواره‌ای
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / مستند نامکان
روایت آسیب‌های اجتماعی به دور از نگاه های جشنواره‌ای
تهیه‌کننده مستند «نامکان» گفت: در این مجموعه، حاشیه‌نشینی را به عنوان بستری اجتماعی و جغرافیایی که زاینده آسیب است مورد بررسی قرار دادیم.
روایت آسیب‌های اجتماعی حاشیه‌نشینی در مستند «نامکان»
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / شبکه مستند سیما / آسیبهای اجتماعی / حاشیه نشینی
روایت آسیب‌های اجتماعی حاشیه‌نشینی در مستند «نامکان»
تهیه‌کننده مستند «نامکان» عنوان کرد که در این مجموعه، حاشیه‌نشینی را به عنوان بستری اجتماعی و جغرافیایی که زاینده آسیب است مورد بررسی قرار داده است.
قصه تلخ بیابان‌های شهر ری (فیلم)
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
قصه تلخ بیابان‌های شهر ری (فیلم)
رویداد۲۴ گزارشی از خانواده حاشیه‌نشینی در بیابان‌های شهر ری تهیه کرده که در بدترین امکانات وشرایط زندگی می‌کنند. تنها کمک دولت به این خانواده لوح تقدیر از سوی رئیس‌جمهور برای «عزاداری خوبی» بوده که در یکی از مناسبت‌ها برگزار کرده‌اند.
تولد دوباره مسلمان پس از دو سال حاشیه‌نشینی (عکس)
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / سایپا / محسن مسلمان
تولد دوباره مسلمان پس از دو سال حاشیه‌نشینی (عکس)
برای محسن مسلمان برخلاف خیلی از هم‎‌تیمی‌‎هایش در پرسپولیس، شرایط خیلی برایش خوب پیش نرفت.
وجود ۳۹ نقطه حاشیه نشینی در اطراف شهر کرمان/اجرای ۳۰ درصد کمربند سبز
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / استانداری کرمان / حاشیه‌نشینی / کمربند سبز / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
وجود ۳۹ نقطه حاشیه نشینی در اطراف شهر کرمان/اجرای ۳۰ درصد کمربند سبز
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: با اشاره به اینکه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از کمربند سبز اجرا شده، تصریح کرد: برنامه داریم با کمک شهرداری و گروه های جهادی کمربند سبز را دنبال و محدوده را محصور کنیم و در بحث مستثنیات باید با همکاری دستگاه قضائی کار را پیش ببریم.
نمی توانیم بدون استفاده از ابزار قهری در مقابله با حاشیه نشینی به نتیجه مطلوب برسیم
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / شهرداری کرمان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / حاشیه‌نشینی
نمی توانیم بدون استفاده از ابزار قهری در مقابله با حاشیه نشینی به نتیجه مطلوب برسیم
شهردار کرمان گفت: نمی توانیم بدون استفاده از ابزار قهری در مقابله با حاشیه نشینی به نتیجه مطلوب برسیم و باید ساماندهی و ابزار قهری به صورت موازی پیش برود و کسانی که تصرف غیرقانونی دارند، باید بدانند که قانون وجود دارد و برخورد می کند.
شناسایی تمامی دستگاه هایی که در موضوع حاشیه نشینی کوتاهی داشته اند
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / دادگستری استان کرمان / حاشیه‌نشینی / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
شناسایی تمامی دستگاه هایی که در موضوع حاشیه نشینی کوتاهی داشته اند
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: همه دستگاه هایی که در موضوع حاشیه نشینی کوتاهی داشته اند را شناسائی کرده ایم و برابر قانون وظایف احصاء شده است.
ضرورت نگاه دوباره به خوزستان
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
ضرورت نگاه دوباره به خوزستان
حسین میرزایی، مدیرمسوول فصلنامه آبادان‌نامه در روزنامه‌ی اعتماد نوشت: چندسالی است که نام خوزستان جز در کنار مشکلات و بحران‌های مختلف در صدر اخبار نمی‌نشیند. امروز آبگرفتگی است، دیروز بالا آمدن فاضلاب و اعتصابات کارگری و افزایش جرایم خشن بود، پریروز ریزگردها و مهاجرت و روزهای قبل‌تر شوری آب، حاشیه‌نشینی، مطالبات قومی،…
لزوم برندسازی مقبول برای شهر کرمان/ عزم فوری بر جلوگیری از گسترش حاشیه‌نشینی
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / استاندار کرمان / شورای شهر کرمان / اخبار اجتماعی - کرمان / حاشیه‌نشینی
لزوم برندسازی مقبول برای شهر کرمان/ عزم فوری بر جلوگیری از گسترش حاشیه‌نشینی
استاندار کرمان گفت: برندسازی مقبول برای شهر کرمان با دو ویژگی معرف هویت و اقناع مخاطب باید صورت گیرد.
برنامه اجرایی انتقال کوره های آهک پزی از شهرک صنعتی کرمان با جدیت دنبال می شود
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان / حاشیه‌نشینی
برنامه اجرایی انتقال کوره های آهک پزی از شهرک صنعتی کرمان با جدیت دنبال می شود
رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که مهلت تعیین شده برای ایجاد زمینه های انتقال کوره های آهک پزی قطعی است، گفت: پس از طی این مهلت، تمامی کوره های موجود در منطقه به محل تعیین شده جدید در دشت زحمتکشان منتقل شده و مسئولیت تبعات احتمالی آن نیز متوجه مدیرانی است که در اجرای مسئولیت‌های خود کوتاهی کرده اند و دستگاه قضایی نیز با هرگونه ترک فعل در این زمینه برخورد خواهد کرد.
مهاجرت و تهدید حاشیه‌نشینی در خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / آسیب های اجتماعی / بیرجند / مهاجرت / خراسان جنوبی / حاشیه نشینی بزهکاری
مهاجرت و تهدید حاشیه‌نشینی در خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - مهاجرت و حاشیه‌نشینی پدیده نام‌آشنا در خراسان جنوبی است که خالی از سکنه شدن روستاها و بروز بسیاری از تبعات اقتصادی و اجتماعی را در پی دارد و یک تهدید محسوب می‌شود.
حاشیه نشینی تهدیدی جدی برای ساوه/ساخت وسازها قانونمند شوند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / حاشیه‌نشینی / ساخت و ساز غیرمجاز / ساوه / طرح مسکن ملی / نماینده مجلس / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها
حاشیه نشینی تهدیدی جدی برای ساوه/ساخت وسازها قانونمند شوند
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی حاشیه نشینی را تهدیدی برای ساوه دانست و خواستار قانونمند شدن ساخت و سازها با تقویت نظارت در این شهر شد.
اراده و آمادگی اجتماعی برای ساماندهی حاشیه‌های شهر کرمان وجود دارد
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان / حاشیه‌نشینی
اراده و آمادگی اجتماعی برای ساماندهی حاشیه‌های شهر کرمان وجود دارد
استاندار کرمان با تاکید برآنکه به سمت ساماندهی محلات حاشیه‌ای شهر کرمان گام برمی‌داریم، تصریح کرد: اراده و آمادگی اجتماعی لازم برای ساماندهی حاشیه‌های شهر کرمان وجود دارد و سعی می‌کنیم از یک یا دو هفته آینده به صورت موضوعی مشکلات آنها را بررسی خواهیم کرد اما باید مدنظر داشت که این حاشیه‌ها طی چند دهه شکل گرفته‌اند و با یک سال یا یک تصمیم این مشکل حل نمی‌شود.
مسکن پیشران اقتصاد کشور است/تعیین تکلیف اراضی موقوفه بام ساوه
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / طرح مسکن ملی / حاشیه‌نشینی / ساوه / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها
مسکن پیشران اقتصاد کشور است/تعیین تکلیف اراضی موقوفه بام ساوه
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: حاشیه نشینی در شهرستان ساوه حاصل کم کاری و کم توجهی مسئولان گذشته بوده است.
طرح جابه‌جایی حاشیه‌نشینان تبریز، الگوی کل کشور خواهد بود
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / استانی-اجتماعی / حاشیه‌نشینی / آذربایجان شرقی / شهر تبریز / نوسازی بافت های فرسوده
طرح جابه‌جایی حاشیه‌نشینان تبریز، الگوی کل کشور خواهد بود
معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی جابجایی واحدها و انتقال به شهرک جوانان را اتفاق بزرگی برای شهر تبریز دانست و گفت: قطعا این اقدام نوعی الگوسازی در کشور خواهد بود که اگر همت کنیم این امر محقق می‌شود.
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کرونا و خشونت علیه زنان در حاشیه و حاشیه‌نشینی
مترجم: محمدرضا نیک‌نژاد 
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
حاشیه‌نشینی یعنی خشونت علیه زنان
گروه اجتماعی 
خطر افزایش آلونک‌نشینی پس از ۴۲ سال؛ مساله چیز دیگری ‌است؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / آلونک / زن بندرعباسی / فقر / مسکن
خطر افزایش آلونک‌نشینی پس از ۴۲ سال؛ مساله چیز دیگری ‌است؟
اگر اول انقلاب بود و شاهد چنین وضعی بودیم شاید قابل فهم بود ولی ۴۲ سال پس از انقلاب باید ارزیابی دقیقی از علل وجودی چنین پدیده‌ای را ارایه داد. در غیر این صورت همچنان با پدیده فقر، بی‌خانمانی، بدمسکنی، حاشیه‌نشینی، مشاغل کاذب و... مواجه خواهیم بود. هر گونه پرداختن به مسائل اجتماعی بدون ریشه‌یابی آن‌ها موجب تشدید مشکلات و مسائل خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / حاشیه‌نشینی / کروناویروس
ساماندهی حاشیه نشینی شهر کرمان از اولویت های جدی استاندار باشد
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکید داریم ساماندهی حاشیه شهر کرمان هر چه سریع تر عملیاتی و در دستور کار قرار گیرد
حاشیه‌نشینی حاصل بی‌عرضگی مسئولان است/ جای بسیاری از مدیران شهری در زندان است
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / بندرعباس / شادی مکی / عبدالکریم حسین زاده
حاشیه‌نشینی حاصل بی‌عرضگی مسئولان است/ جای بسیاری از مدیران شهری در زندان است
عبدالکریم حسین زاده رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس دهم می‌گوید: دولت‌ها به فکر حاشیه‌نشینی نیستند چون برایشان درآمد ندارد، اما از آن سو تا جایی که می‌توانند اتوبان چند طبقه می‌سازند، بانک می‌سازند و‌ هزاران بنای دیگر که فقرا هیچ سهمی در آن ندارند.
دلیل شکل‌گیری حاشیه‌نشینی در شهرها/ حق محرومان برای داشتن مسکن چگونه محقق می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / حاشیه نشینی / خانم بندرعباسی / شهرداری / پیام حساب 100
دلیل شکل‌گیری حاشیه‌نشینی در شهرها/ حق محرومان برای داشتن مسکن چگونه محقق می‌شود؟
در شرایطی که اولین پیام اقتصادی امام خمینی(ره) داشتن خانه را حق هر محرومی در جامعه تلقی می‌کند، همچنان شاهد شکل‌گیری مناطق حاشیه نشین و حلبی آبادها هستیم. مسئله ای که به کمک بهبود شرایط بازار مسکن قابل حل است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
زلزله‌ای که با توقف پروژه مسکن مهر اتفاق افتاد
علی خضریان، نماینده مجلس درباره پدیده حاشیه‌نشینی طی توییتی نوشت: رشد پدیده حاشیه نشینی در نقاط مختلف کشور که هر از چندگاهی منجر به بروز تخریب آلونک‌های مستضعفین می‌گردد، نتیجه عملکرد آن وزیر مسکن است که برخلاف تکلیف دولت در اصل ۳۱ قانون اساسی جهت برخورداری طبقات ضعیف از حق مسکن، پروژه مسکن مهر را متوقف نمود و به نساختنش افتخار کرد.
استاندار کرمان: معضل حاشیه‌نشینی از سیمای اثر جهانی بم زدوده شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / بم / حاشیه نشینی بزهکاری / خودرو سازی ایران / استانداری کرمان
استاندار کرمان: معضل حاشیه‌نشینی از سیمای اثر جهانی بم زدوده شود
ایرنا - کرمان - استاندار کرمان با بیان اینکه حاشیه نشینی در باغ شهر زیبای بم غیرقابل باور و سیمای این اثر جهانی را نازیبا کرده ، خواستار چاره اندیشی برای رفع این معضل اجتماعی در کمترین بازه زمانی از سوی دستگاه های متولی در استان شد.
تکدی‌گری، معضلی در زیر پوست شهر قزوین
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / آسیب های اجتماعی / استان قزوین / استانداری قزوین
تکدی‌گری، معضلی در زیر پوست شهر قزوین
قزوین- ایرنا- تکدی‌گری به عنوان یکی از پدیده‌های ناهنجار در گوشه و کنار شهر قزوین قابل مشاهده است و می‌توان آن را زاده بیکاری، اعتیاد، بیماری، مهاجرت، فقر و حاشیه‌نشینی دانست.
بزرگترین پروژه ساماندهی حاشیه‌نشینی کشور در تبریز کلید خورد
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / استانی-اقتصادی / حاشیه‌نشینی / آذربایجان شرقی / شهر تبریز / شهرداری تبریز / قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء
بزرگترین پروژه ساماندهی حاشیه‌نشینی کشور در تبریز کلید خورد
شهردار تبریز با اشاره به احداث دوهزار واحد مسکونی در شهرک جوانان، از تبریز به عنوان پایلوت طرح جا به جایی حاشیه نشینان یاد کرد.
شهرک جوانان تبریز تا سه سال آینده آماده اسکان حاشیه نشینان خواهد بود
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / استانی-اجتماعی / حاشیه‌نشینی / آذربایجان شرقی / شهر تبریز / قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء / سعید محمد
شهرک جوانان تبریز تا سه سال آینده آماده اسکان حاشیه نشینان خواهد بود
استاندار آذریجان شرقی از آماده سازی واحدهای مسکونی شهرک جوانان تا سه سال آینده برای سکونت حاشیه نشینان تبریز خبر داد.
تکدی گری آغازگر بزه های اجتماعی است
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی-شهرستانها / تکدی‌گری / سالمندان / حاشیه‌نشینی
تکدی گری آغازگر بزه های اجتماعی است
فرماندار لنگرود، با اشاره به آثار منفی تکدی گری برای جامعه، تصریح کرد: تکدی گری نه تنها هیچ نقشی در تولید و اشتغال و سازندگی و توسعه ندارد، بلکه می تواند آغازگر انواع و اقسام بزه های اجتماعی از جمله اعتیاد و سرقت و خودکشی و... باشد.
رانده‌شدن طبقه متوسط از مرکز به حاشیه
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / حاشیه نشینی / مشکلات اجتماعی / معضلات شهری
رانده‌شدن طبقه متوسط از مرکز به حاشیه
امروز، پدیده حاشیه‌نشینی دیگر تنها مختص تهران و چند شهر بزرگ کشور نیست، بلکه به تمامی نقاط کشور تسری یافته و همه استان‌ها دارای مناطق حاشیه‌نشین هستند. از دهه ۱۳۷۰ به این‌سو، روند حاشیه‌نشینی خصلت‌های جدیدتری در ایران یافت. در این دوره جدید اگرچه مهاجرت به شهر‌ها همچنان تداوم داشت، اما رانده‌شدن جمعیت از مراکز شهری به حاشیه‌ها نیز بر تعداد حاشیه‌نشینان افزود.
دو چهره تهران
۱۳۹۹/۰۸/۲۰
دو چهره تهران
  ش. عزیز‌منش    ترافیک و حاشیه‌نشینی 2نشان تازه تهران در دهه50 است. عکاسان مجله لایف که در این سال به تهران سفر کرده‌اند، تصویری که با خود به سوغات می‌برند، نشان می‌دهد که در مرکز شهر افزایش تعداد خودرو‌ها عبور و مرور را سخت کرده و سیل مهاجران به حاشیه پایتخت، ناهنجاری حاشیه‌نشینی و مشاغل کاذب را گسترش داده. عکس اول ترافیک میدان فردوسی در تابستان سال1351 را نشان می‌دهد و عکس شماره 2کودکان کار در منطقه چشمه‌علی شهرری که مجبور به‌کار اجباری و فروش بلیت بخت‌آزمایی هستند. عکس‌ها از مجموعه عکس‌های …
تلاش مجمع نمایندگان برای رفع حاشیه‌نشینی از پایتخت
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
تلاش مجمع نمایندگان برای رفع حاشیه‌نشینی از پایتخت
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس از بازدید اعضای این مجمع از کارخانه سیمان تهران برای رفع مشکلات تولیدی و زیست محیطی آن خبر داد و گفت: تلاش داریم حاشیه‌نشینی‌های کلانشهر تهران را ساماندهی کنیم.
نمایندگان استان تهران از مناطق حاشیه پایتخت بازدید کردند
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / مجلس شورای اسلامی / سازمان حفاظت محیط زیست / مجلس یازدهم / کمیته امداد امام خمینی / بنیاد برکت / علی خضریان / حاشیه نشینی بزهکاری
نمایندگان استان تهران از مناطق حاشیه پایتخت بازدید کردند
تهران- ایرنا- سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران از بازدید نمایندگان تهران از برخی مناطق حاشیه ای پایتخت خبر داد و گفت: با همکاری دستگاه‌های حمایتی مانند کمیته امدادامام خمینی(ره)، بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان به دنبال برنامه‌ریزی برای رفع حاشیه‌نشینی هستیم
اجرای برنامه 10 ساله برای حل معضل حاشیه نشینی در آذربایجان شرقی
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / استانی-اجتماعی / حاشیه‌نشینی / حاشیه نشینی در تبریز / آذربایجان شرقی / شهر تبریز / راه وشهرسازی / طرح تفصیلی
اجرای برنامه 10 ساله برای حل معضل حاشیه نشینی در آذربایجان شرقی
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اشاره به شناسایی ۹ شهرستان هدف حاشیه‌نشینی در استان، گفت: شهرستان‌های تبریز، مراغه، اهر، مرند، بناب و سراب از جمله این مناطق هستند که اجرای برنامه‌ای ۱۰ ساله برای ساماندهی این معضل در آن‌ها اندیشیده شده است.
رهایی تدریجی سیستان از "بدمسکنی" به روایت آمار
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / مسکن / سیستان و بلوچستان / چابهار / حاشیه‌نشینی
رهایی تدریجی سیستان از "بدمسکنی" به روایت آمار
طبق آمار، حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان از ۴۱ درصد در سال ۱۳۹۶هم اکنون به ۳۷ درصد رسیده است. همچنین اجرای پروژه های مختلف عمرانی از قبیل نوسازی بافتهای ناکارآمد، راهسازی، ساخت کارخانجات مختلف، احداث شهرهای جدید در سواحل مکران و اجرای کریدور شمال به جنوب از برنامه های دولت است که می تواند به توسعه استان سیستان و بلوچستان منجر شود.
سیستان وبلوچستان یکی از استان‌های دارای مشکل در حاشیه‌نشینی است
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / سیستان و بلوچستان / شرکت بازآفرینی شهری ایران / زابل / اقشار حاشیه / شتاب قطار توسعه سیستان و بلوچستان با سفر وزیر راه و شهرسازی
سیستان وبلوچستان یکی از استان‌های دارای مشکل در حاشیه‌نشینی است
زاهدان- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: سیستان وبلوچستان از نظر سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی یکی از استان‌های دارای مشکل است و دولت در این زمینه اقدامات بسیار خوبی در دست اجرا دارد.
سیاست‌های دولت در حوزه تامین مسکن مطلوب نیست
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
سیاست‌های دولت در حوزه تامین مسکن مطلوب نیست
رضاخواه، عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، افزایش قیمت مسکن و کنترل نشدن سوداگری در فضای اقتصادی کشور را از عوامل مهاجرت افراد به حاشیه پایتخت دانست و از گسترش حاشیه‌نشینی در پی وضعیت ایجاد شده در بازار مسکن تهران ابراز نگرانی کرد.
ساخت فرودگاه چابهار از الزامات توسعه مکران/ رفع مشکل حاشیه‌نشینی در چابهار
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / چابهار / وزیر راه و شهرسازی / توسعه / شهید
ساخت فرودگاه چابهار از الزامات توسعه مکران/ رفع مشکل حاشیه‌نشینی در چابهار
وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر می‌خواهیم بندر اقیانوسی چابهار در تجارت جهانی دریایی ماندگار باشد و سهم بار و ترانزیت آن افزایش یابد، باید با شرکت‌های بین‌المللی کار کنیم.
۷ پروژه ریلی دیگر در دست اقدام است/ بزودی مشکل حاشیه‌نشینی چابهار حل می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / حاشیه نشینی / راه و شهرسازی / رئیس جمهور / یزد / چابهار
۷ پروژه ریلی دیگر در دست اقدام است/ بزودی مشکل حاشیه‌نشینی چابهار حل می‌شود
ایلنا: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وعده رئیس جمهور درباره اتصال 5 استان به شبکه ریلی اظهارداشت: هر 5 استان به شبکه ریلی کشور متصل شدند و ما 7 پروژه ریلی دیگر در…
در آینده می‌خواهم موادفروش شوم!
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / استانی-اجتماعی / تهران / کرج / خط چهار حصار / جاده چالوس / عظیمیه کرج / حاشیه‌نشینی
در آینده می‌خواهم موادفروش شوم!
درست وقتی که مسافران برای گذراندن یک آخر هفته عالی در شهرهای ساحلی،  از سمت اتوبان کرج – تهران وارد جاده چالوس می‌شوند، از کنار محله  « خط چهار حصار » عبور می‌کنند. درست در کنار یکی از پرترددترین و زیباترین مسیرهای کشور و به فاصله تنها چند دقیقه از منطقه مرفه‌ نشین عظیمیه کرج، محله‌ای وجود دارد که فقر و محرومیت از در و دیوارش می‌بارد. خیابان‌های کثیف و نامنظم، کوچه‌های باریک و بن‌بست، خانه‌های کوچک و درهم تنیده و تعدادی بی‌خانمان که در خرابه‌های محله چادر زده‌اند و روی کارتن‌خالی می‌خوابند. اینجا منطقه چهار حصار در کرج است.
طرحی که آخوندی مزخرف خواند و آقای استاندار حاشیه نشینی مدرن!
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / حسن روحانی / مسکن / تبریز / آذربایجان شرقی / مسکن مهر / مسکن اجتماعی / مسکن ملی / حاشیه نشینی / بافت فرسوده / جمشید برزگر
طرحی که آخوندی مزخرف خواند و آقای استاندار حاشیه نشینی مدرن!
مسکن مهر در بازار بی‌مهری مسوولان قرار دارد اخیرا استاندار آذربایجان‌شرقی گفته است، مسکن مهر باعث ایجاد حاشیه‌نشینی مدرن شهری شده است.
توسعه متوازن نقش مهمی در رفع معضلات اجتماعی دارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / استانی-اجتماعی / حاشیه‌نشینی / آذربایجان شرقی / شهر تبریز / معضلات اجتماعی / بافت فرسوده
توسعه متوازن نقش مهمی در رفع معضلات اجتماعی دارد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت توجه به توسعه متوازن در تمام نقاط استان، گفت: این رویکرد می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش و رفع معضلات اجتماعی داشته باشد.
افزایش پدیده ی حاشیه نشینی در ایران/ حاشیه نشینی مولود بی عدالتی و تقسیم ناعادلانه ثروت در یک کشور
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / افزایش فقر / بی عدالتی / توزیع ناعادلانه ثروت / حاشیه نشینی / فقر مردم ایران / محلات حاشیه نشینی
افزایش پدیده ی حاشیه نشینی در ایران/ حاشیه نشینی مولود بی عدالتی و تقسیم ناعادلانه ثروت در یک کشور
شفقنا- حاشیه‌نشینی مولود ساختاری است مملو از تبعیض، تفاوت و بی‌عدالتی، که مبتنی بر تقسیم ناعادلانه ثروت و نبود عدالت اجتماعی در درون مجموعه‌های سکونتی با نام شهر شکل گرفته است. خبرآنلاین نوشت: ساختاری دارای دو بخش متن و حاشیه،...
حاشیه‌نشینان را دریابیم
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / حاشیه نشینی
حاشیه‌نشینان را دریابیم
حاشیه‌نشینی مولود ساختاری است مملو از تبعیض، تفاوت و بی‌عدالتی، که مبتنی بر تقسیم ناعادلانه ثروت و نبود عدالت اجتماعی در درون مجموعه‌های سکونتی با نام شهر شکل گرفته است.
گزارش اجرای برنامه‌های کاهش اعتیاد، کودکان کار و خیابان، حاشیه‌نشینی، طلاق و مفاسد اخلاقی در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / شورای اجتماعی
گزارش اجرای برنامه‌های کاهش اعتیاد، کودکان کار و خیابان، حاشیه‌نشینی، طلاق و مفاسد اخلاقی در سال ۹۹
ایلنا: یکشنبه هفته آینده در یکصد و سی و پنجمین جلسه شورای اجتماعی کشور، گزارش برنامه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی سال ۱۳۹۹ کارگروه‌های پنجگانه شورا بررسی می شود.
گفت و گو با عکاس نوزاد رها شده در حاشیه اصفهان
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / استانی-اجتماعی / حاشیه‌نشینی / حاشیه شهر / کارتن خواب / زنان کارتن‌خواب / نوزاد / نوزاد رها شده
گفت و گو با عکاس نوزاد رها شده در حاشیه اصفهان
انتشار تصویری دلخراش از جسد نوزادی در یکی از مناطق بیابانی حاشیه شهر اصفهان درحالی که با بدن برهنه و زخمی رها شده بود از سوی یکی از فعالان اجتماعی این منطقه واکنش های بسیاری را به دنبال داشته است.
مالکی: زاهدان دارای بیش از ۴۳ درصد حاشیه نشین است
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / شرایط اقتصادی / استانی-سیاسی / حاشیه‌نشینی
مالکی: زاهدان دارای بیش از ۴۳ درصد حاشیه نشین است
نماینده مردم زاهدان با اشاره به شرایط مردم استان سیتان و بلوچستان گفت: زاهدان در کشور تنها کلان شهری است که دارای بیش از ۴۳ درصد حاشیه نشین است.
طرح
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / استانی-اجتماعی / طرح کرامت / حاشیه‌نشینی / کرمانشاه / سپاه نبی اکرم
طرح "کرامت"محرومیت را از چهره محلات حاشیه‌ای کرمانشاه می‌زداید؟
از چند سال پیش، سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه اجرای طرح "کرامت" را با هدف توانمندسازی و افزایش روحیه مطالبه‌گری ساکنان محلات حاشیه‌ای، کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین اجرای برخی پروژه‌های زیرساختی در این محلات در برنامه قرار داده که خوشبختانه اجرای این طرح دستاوردهای خوبی هم به همراه داشته است.
حاشیه نشینی خطری بیخ‌گوش کلان‌شهرها
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / آدم ربایی / اجتماعی و فرهنگی / جرم / خاک / قاچاق مواد مخدر
حاشیه نشینی خطری بیخ‌گوش کلان‌شهرها
حاشیه‌نشینی سال‌هاست که به معضلی برای شهرهای بزرگ تبدیل شده است. در کلان‌شهری مانند تهران، حاشیه‌نشینی خود به تنهایی عامل بسیاری از بزه‌های اجتماعی است.
مشکلات فرودگاه و حاشیه‌نشینی چابهار با نگاه و اعتبارات ملی مرتفع می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / مجلس شورای اسلامی / سیستان و بلوچستان / محمد باقر قالیباف / چابهار
مشکلات فرودگاه و حاشیه‌نشینی چابهار با نگاه و اعتبارات ملی مرتفع می‌شود
چابهار- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات پیش آمده در روند ساخت فرودگاه بین‌المللی و حاشیه نشینی چابهار با نگاه کلان و اعتبارات ملی مرتفع می‌شوند و همه مسوولان مصمم به پیگیری مسائل و مشکلات مردم این منطقه از سواحل مکران هستند.
حل مشکل حاشیه‌نشینی در مشهد نیازمند اقدام فرادستگاهی است
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / علی خضریان / مشهد / آستان قدس رضوی / کمیسیون اصل 90 مجلس / اقشار حاشیه
حل مشکل حاشیه‌نشینی در مشهد نیازمند اقدام فرادستگاهی است
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حل مشکل حاشیه‌نشینی در مشهد نیازمند اقدام فرادستگاهی است، گفت: دغدغه‌ نماینده ولی فقیه در استان همکاری همه دستگاه‌ها از جمله مسولان شهری، استانی، تولیت آستان قدس و مردم در این باره است.
بررسی موضوع حاشیه نشینی شهر مشهد در سفر فراکسیون محرومیت‌زدایی مجلس
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / علی خضریان / نماینده مردم تهران / فراکسیون محرومیت زدایی / مشهد
بررسی موضوع حاشیه نشینی شهر مشهد در سفر فراکسیون محرومیت‌زدایی مجلس
نماینده مردم تهران در مجلس از رسیدگی به موضوع حاشیه‌نشینی در شهر مشهد در جریان سفر فراکسیون محرومیت‌زدایی مجلس به این شهر خبر داد.
اختصاص ۲۴ میلیارد ریال اعتبار به مناطق کمتر توسعه‌یافته قزوین
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / استانی-اجتماعی / حاشیه‌نشینی / آسیب‌های اجتماعی / مشکلات فرهنگی
اختصاص ۲۴ میلیارد ریال اعتبار به مناطق کمتر توسعه‌یافته قزوین
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: ۲۴ میلیارد ریال اعتبار برای کمک به ساماندهی و حل مشکلات مناطق حاشیه‌نشین قزوین و کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مکان‌ها اختصاص یافت.
سکونت‌گاه ۱۲ هزار نفر در کاشمر غیر رسمی است
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / استانی-شهرستانها / سکونتگاه غیر رسمی / حاشیه‌نشینی / کاشمر / خبرهای شهرستان کاشمر
سکونت‌گاه ۱۲ هزار نفر در کاشمر غیر رسمی است
عضو شورای شهر کاشمر گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بیش از ۱۲ هزار نفر از جمعیت کاشمر در سکونت‌گاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌ای زندگی می‌کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •