یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
حذف چهار صفر از پول ملی
جمع‌بندی نهایی در مورد حذف چهار صفر در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس
فارس / ۲ روز قبل / سیاسی
جمع‌بندی نهایی در مورد حذف چهار صفر در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس
اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه هفته آینده خود در مورد حذف چهار صفر از پول ملی به جمع‌بندی خواهند رسید و تصمیم خود را در این باره اعلام خواهند کرد.
حذف چند صفر از پول ملی کافی‌ست؟!
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۲ / اقتصادی
حذف چند صفر از پول ملی کافی‌ست؟!
چند وقت پیش بود که جلسه‌ای در هیات دولت برگزار شد و خبرگزاری‌ها نوشتند که مصوب شده چهار صفر از پول‌ ملی‌ کشورمان حذف شود. البته این مصوبه اجرایی نشده و الان کاربردش در حد کشک هم نیست.
سناریوهای دولت سایه علیه دولت روحانی
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
سناریوهای دولت سایه علیه دولت روحانی
گفته می‌شود نصرالله پژمانفر لیدری این تعداد از نمایندگان عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی برای حضور در جلسات دولت سایه را بر عهده دارد. همچنین تعدادی از نمایندگان به صورت ثابت در این جلسات حضور دارند و فقط تعداد اندکی از این نمایندگان در جلسات مختلف تغییر می‌کنند. بررسی کلیات بودجه سال ۹۹ و تدوین چند طرح و پیشنهاد، کمک به معیشت خانوار ایرانی و ارائه ۲ طرح عملیاتی، اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و حذف چهار صفر از پول ملی طی این مدت در دستور کار این جلسات بوده است.
  دولت سایه  سعید جلیلی
الکترونیکی شدن انتخابات در ایران تا حذف چهار صفر از پول ملی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
الکترونیکی شدن انتخابات در ایران تا حذف چهار صفر از پول ملی
در چهارمین مناظره روز دوم از هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، تیم‌های "سروش رازی" از استان کرمانشاه و "گردون" از آذربایجان‌غربی در قالب تیم‌های چهارنفره با یکدیگر به رقابت پرداختند که تیم گردون برنده این رقابت شد.
  هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران  الکترونیکی شدن انتخابات  حذف چهار صفر از پول ملی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / سیاسی
با تورم موجود، حذف صفر از پول صلاح نیست/ نمایندگان نگران ترفند بنزینی دولت با پول ملی هستند
چند سالی است، موضوع حذف صفر از پول ملی مطرح شده است، اما این موضوع از سال گذشته شکل جدی تری به خود گرفته و حتی دولت نهم مرداد گذشته، لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر را به تصویب رساند و آن را به مجلس فرستاد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
انارکی محمدی: ایران ۱۰ برابر کشورهای دیگر اسکناس چاپ می‌کند
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ایران حدودا ۱۰ برابر کشورهای دیگر چاپ اسکناس دارد، گفت: نمایندگان بر ضرورت ایجاد ثبات اقتصادی، کاهش تورم و ایجاد زیرساخت‌ها برای حذف چهار صفر از پول ملی تاکید کردند.
پایان عصر ریال فرا رسیده است
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ / اقتصادی
پایان عصر ریال فرا رسیده است
گرچه بسیاری می‌گویند اکنون زمان حذف چهار صفر از پول ملی نیست و باید تصمیم‌گیران اجازه دهند اقتصاد کلان کشور به ثبات برسد و بعد دست به اصلاح پولی بزنند با این حال از مجلس خبر می‌رسد که نمایندگان مجلس تصمیم‌ دارند تا پایان همین دوره مجلس حذف صفرها را تصویب کنند
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اقتصادی
حذف چهار صفر از پول ملی | به افزایش قدرت خرید مردم کمک نمی‌کند
شفقنا اقتصادی_ لاهوتی گفت: حذف چهار صفر از پول ملی به افزایش قدرت خرید مردم و کاهش تورم کمک نمی‌کند. به گزارش شفقنا اقتصادی، محمد لاهوتی رئیس کنفدراسیون صادرات درباره حذف چهار صفراز پول ملی اظهار کرد: بنده موافق این نظریه هستم، این در حالی است که حذف چهار صفراز پول ملی به افزایش قدرت […]
اگر ثبات اقتصادی ایجاد نشود، حذف چهار صفر، ارزشی نخواهد داشت/ حذف صفر از پول ملی، تیغه ی دولبه است
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
اگر ثبات اقتصادی ایجاد نشود، حذف چهار صفر، ارزشی نخواهد داشت/ حذف صفر از پول ملی، تیغه ی دولبه است
موضوع کوچ صفر‌ها از پول ملی به دهه هفتاد بازمی‌گردد و البته در دوره‌ای نیز فراخوانی جهت انتخاب نام جدید برای پول ملی توسط دولت احمدی نژاد مطرح شد و اسامی مانند پارسی و دریک از دل صد‌ها نام پیشنهادی بر سر زبان‌ها افتاد، ولی به سرانجامی نرسید و مسکوت ماند.
چرا اولویت‌های اقتصادی فوریت نمی‌شوند؟!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
چرا اولویت‌های اقتصادی فوریت نمی‌شوند؟!
نمایندگان مجلس این روزها مشغول رسیدگی به اموری مانند تشکیل دوباره وزارت بازرگانی، تصویب لایحه تجارت و اخذ یک فوریتی حذف چهار صفر از پول ملی هستند که اغلب اقتصاددان‌ها به خاطر در اولویت نبودن این مسائل برای اقتصاد کشور با دیده تردید به آنها نگاه می‌کنند.
  اقتصاد ایران  حذف چهار صفر از پول ملی  لایحه تجارت  احیای وزارت بازرگانی
همتی: با حذف 4 صفر حجم اسکناس های در گردش کشور کاهش می یابد
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اقتصادی
همتی: با حذف 4 صفر حجم اسکناس های در گردش کشور کاهش می یابد
پس از تصویب لایحه حذف چهار صفر، جایگزینی پول‌های جدید با پول‌های فعلی ۴ سال زمان می‌برد. سالی نزدیک به یک میلیارد اسکناس امحا می‌شود نزدیک به ۹ میلیارد اسکناس در جریان است که اگر چهار صفر از پول ملی حذف شود تعداد اسکناس‌ها به ۲.۲ میلیارد می‌رسد.
تومان چطور جای ریال را می گیرد؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اقتصادی
تومان چطور جای ریال را می گیرد؟
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در مجلس تصویب شد. صفرها که از روی اسکناس‌ها پاک شوند، ریال به تومان تبدیل می‌شود؛ هر تومان هم ۱۰ هزار ریال کنونی، معادل ۱۰۰ پارسه خواهد بود. رئیس کل بانک مرکزی گفته: ۴ سال زمان می‌برد تا اسکناس‌های جدید جایگزین اسکناس‌های قدیمی شوند.
  ریال  بانک مرکزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ...
سکه‌ای که از سکه افتاد
«تولید سکه‌های ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ تومانی در یکی از شرکت‌های ضرب‌کننده سکه به‌ دلیل از بین رفتن حاشیه سود، متوقف شده است. این در حالی است که هم‌اکنون سهم سکه در مراودات روزانه مردم به غیر از کرایه تاکسی بسیار اندک است. اما با حذف چهار صفر از پول ملی و تعریف واحد پولی جدید تومان سکه‌های جدیدی ضرب و توزیع خواهد شد که ارزش خود را خواهد داشت.»
  سکه و اسکناس
800 تومان هزینه می کنیم که سکه 500 تومانی ضرب کنیم
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اقتصادی
800 تومان هزینه می کنیم که سکه 500 تومانی ضرب کنیم
ایران نوشت:طبق آماری که عبدالناصر همتی در مجلس ارائه کرده است، سالی نزدیک به یک میلیارد اسکناس امحا می‌شود، نزدیک به ۹ میلیارد اسکناس در جریان است که اگر چهار صفر از پول ملی حذف شود تعداد اسکناس‌ها به ۲.۲ میلیارد می‌رسد این یعنی با حذف چهار صفر شاهد کاهش حجم اسکناس و هزینه‌ها و وارد شدن مسکوکات به چرخه کار هستیم.
  پول  سکه و طلا
تحلیل بانک مرکزی برای حذف ۴ صفر از پول
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / فیلم
تحلیل بانک مرکزی برای حذف ۴ صفر از پول
حسین عبده تبریزی کارشناس بانکداری در برنامه سلام صبح بخیر درباره حذف چهار صفر از پول ملی گفت: در مجموع موافق حذف این چهار صفر از پول ملی هستم.
  حذف صفر از پول ملی  بانکداری اسلامی  مجلس شورای اسلامی
همتی: جایگزینی اسکناس‌های جدید و قدیم ۴ سال زمان می‌برد
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / سیاسی
همتی: جایگزینی اسکناس‌های جدید و قدیم ۴ سال زمان می‌برد
همتی: ما برای ایجاد تعادل در مجموعه پولی کشور به زمان چهارساله نیاز داریم لذا اگر امروز مجلس شورای اسلامی به فوریت این لایحه رأی دهد یعنی چهار سال کار طول می‌کشد تا ما با انجام مقدمات لازم به‌تدریج پول‌های جدیدی را جایگزین پول‌های قدیمی کنیم. با اصلاح قانون پولی و بانکی هزینه‌ها در میان‌مدت کاهش پیدا می‌کند.
  عبدالناصر همتی  پول های قدیمی  پول های جدید  حذف چهار صفر از پول ملی
سالی نزدیک به یک میلیارد اسکناس امحا می‌شود/ اصلاح ظاهر پول از ضروریات کشور است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اقتصادی
سالی نزدیک به یک میلیارد اسکناس امحا می‌شود/ اصلاح ظاهر پول از ضروریات کشور است
ایلنا: رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: سالی نزدیک به یک میلیارد اسکناس امحا می‌شود. نزدیک به ۹ میلیارد اسکناس در جریان است که اگر چهار صفر از پول ملی حذف شود تعداد…
همتی: 
حذف ۴ صفر از پول ملی باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ...
همتی: حذف ۴ صفر از پول ملی باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود
رییس کل بانک مرکزی با بیان این‌که حذف چهار صفر از پول ملی باعث کاهش هزینه‌ها و حجم اسکناس و وارد شدن مسکوکات به چرخه اقتصادی می‌شود، گفت: این لایحه کمکی به فرآیند مبادلات مالی مردم می‌کند
تصویب بررسی فوریتی حذف چهار صفر از پول ملی در مجلس ایران
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / ...
تصویب بررسی فوریتی حذف چهار صفر از پول ملی در مجلس ایران
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران با حذف چهار صفر از واحد پول این کشور به صورت فوریتی موافقت کردند.
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اقتصادی
همتی: رابطه پول ملی ما با ارزهای خارجی رابطه جالبی نیست
رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تصمیم دولت حذف چهار صفر از پول ملی کشور است، گفت: در حال حاضر رابطه پول ملی ما با ارزهای خارجی رابطه جالبی نیست. این اصلاح کمک زیادی به فرایند مبادلات مردم می کند.
  ارزش پول ملی  رییس بانک مرکزی  عبدالناصر همتی