چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
حقوق عامه
۴۶ ساعت قبل
حقوق بشر واقعی محترم است
رئیس قوه قضائیه گفت: حقوق بشر واقعی و برخاسته از دین را محترم می‌شماریم.به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، با اشاره به سفر اخیر خود به استان اردبیل که پنجشنبه گذشته در ادامه سفرهای استانی وی صورت گرفت، پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان را از مهم‌ترین دستاوردهای این سفر عنوان کرد. رئیس قوه قضائیه گفت: رونق تولید و خدمات و حمایت از تولیدکننده، همانند مبارزه با فساد از ماموریت‌های اصلی و مستمر دستگاه قضایی است و همکاران ما در بخش‌های مختلف قضایی تلاش می‌کنند هیچ کارخانه‌ای تعطیل یا نیمه تعطیل نشود و هیچ تولیدکننده‌ای زمین نخورد. رئیسی افزود: دستگاه قضایی در راستای ماموریت خود در دفاع از حقوق عامه، از کارگران غیور و متخصص و متعهد و کارفرمایان و کارآفرینان …
۴ روز قبل
ذائقه نظام اسلامی فساد را برنمی‌تابد
بازدید از کارخانه نساجی سبلان، حضور در جمع مدیران، قضات و کارکنان بخش‌های مختلف قضایی استان اردبیل، سرکشی از مجتمع قضایی شهید قدوسی، برگزاری جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی‌سازی شرکت کشت و صنعت مغان و همچنین حضور در جلسه شورای اداری این استان و استماع گزارش مدیران استانی، بخشی از برنامه و اقدامات رییس دستگاه قضایی در هفدهمین سفر استانی‌اش بود؛ سفری که به‌ گفته سیدابراهیم رییسی به‌ دلیل شرایط کرونایی به‌ صورت محدود برگزار شد.  رییسی که سوم خردادماه و بدو ورود به فرودگاه اردبیل، با ابراز امیدواری از اینکه این سفر منشا رفع برخی مشکلات استان باشد، گفته بود تا حدودی که می‌شود در جلسات استان نسبت به رفع مشکلات اقدام می‌کنیم و آن دسته از مشکلاتی را هم …
۴ روز قبل
ساختارهای فسادزا موجب تولید پرونده‌های قضایی می‌شود
سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، روز پنجشنبه در هفدهمین سفر استانی خود به استان اردبیل سفر کرد.وی در این سفر، به منظور پیگیری برنامه‌های دستگاه قضا در حمایت از بخش‌های تولیدی کشور، به صورت سرزده به کارخانه نساجی سبلان رفت و پای حرف‌ها و درددل های مدیران و کارگران این کارخانه که به دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش به حالت نیمه تعطیل درآمده نشست و در جریان مشکلات و نیازهای این واحد تولیدی برای بازگشت به چرخه تولید و افزایش بهره‌وری آن در سال «جهش تولید» قرار گرفت. رئیسی با ابراز تاسف از گزارش مدیریت کارخانه نساجی سبلان که اعلام کرد این کارخانه در حال حاضر با 600 نفر فعال است، متذکر شد: این که یک کارخانه بزرگ که می تواند صادرکننده پارچه باشد، فقط با 10 درصد ظرفیت خود کار کند و هزاران چرخ خیاطی …
۴ روز قبل
ورود قضایی به واگذاری کشت و صنعت مغان
رئیس قوه قضاییه در هفدهمین سفر استانی خود، در رأس یک هیأت عالی‌رتبه قضایی سوم مهرماه به اردبیل سفر کرد. بازدید سرزده از کارخانه نساجی سبلان و بررسی مشکلات این واحد تولیدی و نیز برگزاری جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی‌سازی‌ شرکت کشت و صنعت مغان ازجمله برنامه‌های سیدابراهیم رئیسی در سفر به استان اردبیل بود. همچون دیگر سفرهای استانی رئیس قوه قضاییه، رسیدگی به مسائل مرتبط با واحدهای تولیدی و تعطیلی آنها به‌دلیل مشکلات ناشی از خصوصی‌سازی‌‌ها در دستور کار جلسات و دید و بازدیدهای سرزده بود. رئیسی در …
در جلسه احیای حقوق عامه در خصوصی سازی کشت و صنعت مغان چه گذشت
۵ روز قبل / کشت و صنعت مغان / آیت الله سید ابراهیم رئیسی / قوه قضاییه / سازمان خصوصی سازی / اردبیل / استاندار اردبیل / اکبر بهنام جو
در جلسه احیای حقوق عامه در خصوصی سازی کشت و صنعت مغان چه گذشت
اردبیل - جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی شرکت کشت و صنعت مغان با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار و کارشناسان، مخالفین و تنها موافق این واگذاری نظرات خود را ارائه دادند.
درخواست اهالی مغان رسیدگی به نحوه و موضوع واگذاری کشت و صنعت است 
۵ روز قبل / استانی-سیاسی / شرکت کشت و صنعت مغان / حقوق عامه
درخواست اهالی مغان رسیدگی به نحوه و موضوع واگذاری کشت و صنعت است 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: درخواست اهالی مغان رسیدگی به نحوه و موضوع واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان است.
فرمان ۶ ماده‌ای برای جلوگیری از یک واگذاری
۵ روز قبل / اصل 44 / دادستانی / کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی / دیوان محاسبات / سید ابراهیم رئیسی / اردبیل / وزارت اطلاعات / شرکت کشت و صنعت مغان
فرمان ۶ ماده‌ای برای جلوگیری از یک واگذاری "ناصواب" / کشت و صنعت مغان جان می‌گیرد
پرونده واگذاری کشت و صنعت مغان بیش از آنکه یک موضوع اقتصادی برای دولت باشد، به محور اتحاد قوا برای احقاق حقوق عامه تبدیل شده است.
سفر رئیس قوه قضائیه به اردبیل
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
سفر رئیس قوه قضائیه به اردبیل
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در سفر به اردبیل ضمن بازدید از کارخانه سبلان پارچه بصورت سرزده از شعب قضایی اردبیل بازدید و سپس در جمع قضات استان حاضر شد؛ در ادامه، باحضور در جلسات احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی و شورای اداری استان شرکت کرد.
۶ دستور رئیس قوه قضائیه درباره شرکت کشت و صنعت مغان / سازمان بازرسی ‌مامور شفاف‌سازی شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / دشت مغان / سفر رئیسی به اردبیل / واگذاری کشت و صنعت مغان
۶ دستور رئیس قوه قضائیه درباره شرکت کشت و صنعت مغان / سازمان بازرسی ‌مامور شفاف‌سازی شد
به گزارش تسنیم، آیت‌الله رئیسی در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی شرکت کشت و صنعت مغان اظهار داشت: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان برای مردم شهر مغان و استان اردبیل به یک دغدغه تبدیل شده است و رفع دغدغه مردم هدف ما است. من نمی‌توانم به یک استان سفر کنم و نسبت به دغدغه مردم آن استان بی تفاوت باشم.
نارضایتی دستگاه قضا از سایت پسماند محمدآباد در بوئین‌زهرا
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-اجتماعی / پسماند / «محمد آباد» قزوین
نارضایتی دستگاه قضا از سایت پسماند محمدآباد در بوئین‌زهرا
رئیس‌کل دادگستری استان گفت: در حال حاضر هدف‌گذاری صورت گرفته در خصوص عملکرد سایت پسماند محمدآباد محقق نشده است، و از سویی دیگر تضییع حقوق عامه و از بین رفتن بیت‌المال در این حوزه وجود دارد.
مهلت ۱۵ روزه برای رفع آلایندگی کارخانه سیمان گالیکش گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-شهرستانها / آلودگی محیط زیستی / دادگستری گلستان
مهلت ۱۵ روزه برای رفع آلایندگی کارخانه سیمان گالیکش گلستان
در راستای حفظ حقوق عامه، دادستان گالیکش به کارخانه سیمان پیوند گلستان ۱۵ روز فرصت داد تا نسبت به رفع آلایندگی این کارخانه اقدام کند.
سند جامع پیشگیری از فساد اداری و اقتصادی تدوین شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / فساد اداری / قوه قضاییه / مشارکت / نظام اداری
سند جامع پیشگیری از فساد اداری و اقتصادی تدوین شد
پیش‌نویس سند جامع «نحوه مشارکت مؤثر دستگاه‌های اجرایی در صیانت از نظام اداری و حقوق عامه و حفظ بیت‌المال و پیشگیری از فساد اداری و اقتصادی» در راستای تحول قوه قضاییه تدوین شد.
هشدار دادگستری گیلان به سوداگران واکسن آنفلوانزا
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-اجتماعی / واکسن آنفلوانزا / همه_باهم_علیه_کرونا
هشدار دادگستری گیلان به سوداگران واکسن آنفلوانزا
رئیس کل دادگستری گیلان، به سوداگرانی که از نیاز مبرم مردم سوءاستفاده کرده و سبب افزایش قیمت و کمبود واکسن می‌شوند نیز هشدار داد و بیان کرد: دستگاه قضایی در راستای حفظ حقوق عامه با افراد سودجو که جان مردم را هدف زیاده‌خواهی و مال‌اندوزی خود قرار داده‌اند، به سختی برخورد می‌کند.
بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی تمام مطب‌های مشهد تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-اجتماعی / زباله عفونی
بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی تمام مطب‌های مشهد تا پایان سال
جانشین معاون دادستان در امور اجتماعی و  پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادسرای مرکز استان خراسان رضوی، گفت:پیش‌بینی ما این است که تا پایان سال جاری تمام مطب‌ها تحت پوشش سیستم بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی قرار گیرند و متخلفین و مستنکفین نیز بر اساس قانون مدیریت پسماند و با اعلام  اداره کل محیط زیست تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.
مؤسسه صلح زیبا: صیانت از حقوق عامه در مقابل خواسته‌های مجرمان امنیتی ضروری است
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / حقوق / قوه قضائیه / صلح / زنان
مؤسسه صلح زیبا: صیانت از حقوق عامه در مقابل خواسته‌های مجرمان امنیتی ضروری است
مؤسسه بین المللی و حقوق بشری صلح زیبا در نامه ای به دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نکاتی را درباره "ضرورت صیانت از حقوق عامه در مقابل خواسته های اقلیت دور از متن جامعه" مطرح کرد.
نامه یک موسسه حقوقی به باقری درباره صیانت از حقوق عامه
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / تشکلهای دانشجویی / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران / قوه قضائیه
نامه یک موسسه حقوقی به باقری درباره صیانت از حقوق عامه
معاون حقوقی موسسه بین المللی و حقوق بشری صلح زیبا در نامه ای به دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نکاتی را درباره "ضرورت صیانت از حقوق عامه در مقابل خواسته های اقلیت دور از متن جامعه " مطرح کرد.
تدوین طرحی در حوزه اعتیاد در دادستانی تهران
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / دادستانی / اعتیاد
تدوین طرحی در حوزه اعتیاد در دادستانی تهران
دادستان عمومی و انقلاب تهران از تدوین طرحی در حوزه اعتیاد خبرداد و گفت: در این طرح وظایف دستگاه ها مشخص و دادستانی در حوزه حقوق عامه این موضوع را پیگیری می کند.
پلمب 744 حلقه چاه غیرمجاز در خراسان رضوی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / استانی-اجتماعی
پلمب 744 حلقه چاه غیرمجاز در خراسان رضوی
جانشین معاون دادستان مرکز خراسان‌رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه با بیان اینکه «در سال 1398 با دستورات قضایی 2070 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی و پر شد»، گفت: در پنج ماه ابتدایی امسال، 744 چاه غیرمجاز با دستورات قضایی پلمپ و غیرقابل استفاده شده است.
تشکیل پرونده قضائی برای آبگرفتگی اهواز
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / آبگرفتگی / اهواز / دادگستری
تشکیل پرونده قضائی برای آبگرفتگی اهواز
معاون حقوق عامه دادستانی اهواز گفت: علی‌رغم تعامل و مماشات حداکثری با شهرداری و آبفا، پرونده قضائی در خصوص آبگرفتگی تشکیل شده است که در دادگاه کیفری ۲ در شرف صدور حکم است.
حمل سلاح سرد جرم است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / ممنوعیت حمل سلاح سرد / کرمانشاه / دادستان کرمانشاه / استانی-اجتماعی
حمل سلاح سرد جرم است؟
معاون حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: حمل سلاح‌های سردی همچون قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس درصوتی که برای درگیری فیزیکی و ضرب و جرح باشد، جرم خواهد بود.
آبخیزداری؛ مصداق برجسته احیای حقوق عامه
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / معجزۀ آبخیزداری
آبخیزداری؛ مصداق برجسته احیای حقوق عامه
احیای حقوق عامه از مواردی است که همواره مدنظر مقام معظم رهبری بوده است. با توجه به نقش آبخیزداری در جلوگیری از خسارات متعدد، می توان آبخیزداری را از مصادیق برجسته حقوق عامه دانست.
تغییرات در قانون انتخابات باید به نفع دموکراسی باشد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / انتخابات 1400
تغییرات در قانون انتخابات باید به نفع دموکراسی باشد
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: کمیسیون شوراهای مجلس مسیر بحث و بررسی برای نظارت بر کاندیدها را با دقت طی کند؛ چراکه تغییر و اصلاحی که صورت می‌ دهند باید در راستای حقوق عامه و گسترش دموکراسی باشد.
لواسان آغاز کار ماست
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
لواسان آغاز کار ماست
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در برخورد با زمین خواری در منطقه لواسانات گفت: چند حکمی که در منطقه لواسان در زمینه مقابله با تعدی به اراضی ملی و منابع طبیعی صادر شده است، به معنای آغاز قضیه است و ما موضوع لواسان را رها نمی‌کنیم و در پیگیری این موضوع، بنیانی را بنا می‌نهیم که مسئولین بعد از ما نیز موضوع تخلفات مرتبط با اراضی را در لواسان پیگیری کنند. سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه مردم منطقه لواسان دغدغه درست و به‌حقی دارند، افزود: «دغدغه این است که این منطقه خوش آب و هوا متعلق به همه مردم است و باید منافع آن برای همه مردم باشد. اختصاصی کردن منطقه به‌وسیله یک عده خاص، آن هم با تخلف از قوانین و مقررات و زیر پا گذاشتن نظامات معماری و شهرسازی  مجاز نیست.» رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: …
معاون بنیاد مستضعفان در واکنش به حوادث روستای ابوالفضل: حساب مردم از متجاوزان به حقوق عامه جداست
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
معاون بنیاد مستضعفان در واکنش به حوادث روستای ابوالفضل: حساب مردم از متجاوزان به حقوق عامه جداست
معاون بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به تصمیم گیری درباره مشکلات منطقه موسوم به «روستای ابوالفضل» در اهواز گفت: حساب آحاد مردم از متجاوزان به حقوق عامه جداست و با تحقیق و بررسی مسائل، آنچه حق است را اجرا می‌کنیم.
مسافرت با وجود کرونا و هشدارها، رفتاری غیراخلاقی است
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
مسافرت با وجود کرونا و هشدارها، رفتاری غیراخلاقی است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مسافرت با وجود شیوع کرونا رفتار و همه هشدارها و درخواست ها برای ماندن در محل های سکونت ، کاملا غیراخلاقی و بی توجهی به حقوق عامه مردم و سلامت جامعه است.
واجب فراموش‌ شده‌ای به نام احیای "حقوق عامه" / "ترک فعل" منشأ اصلی خیلی از جرائم در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / قانون اساسی / سیدابراهیم رئیسی / حادثه ساختمان پلاسکو / قوه قضائیه / مرکز وکلای قوه قضائیه
واجب فراموش‌ شده‌ای به نام احیای "حقوق عامه" / "ترک فعل" منشأ اصلی خیلی از جرائم در کشور
مقام معظم رهبری بارها بر لزوم ورود جدی قوه قضائیه به مسئله احیا و پیگیری "حقوق عامه" تاکید داشته‌اند؛ مرکز وکلای قوه قضائیه با راه‌اندازی "کمیسیون حمایت از حقوق عامه" سعی دارد به این مسئله ورود منسجم‌تری داشته باشد اما ...
حفظ حقوق عامه در راس کار است/ مناطق را از نظر جرم‌خیزی باید تقسیم کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-اجتماعی / دادستان / دادگستری لرستان / حقوق
حفظ حقوق عامه در راس کار است/ مناطق را از نظر جرم‌خیزی باید تقسیم کنیم
دادستان خرم‌آباد گفت: حفظ حقوق عامه در راس کار است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
ناقوس مرگ رژیم‌های کهن
آگوست 1789 گروهی از پلیس‌های پاریس، کارگر روزمزدی را که گویا برای یک کارگاه تفنگ‌سازی کار می‌کرد به جرم آشوب و اغتشاش دستگیر کردند و با خود بردند. او هم هنگام دستگیری و هم زمان بازجویی مدام می‌گفت: «طبق حقوق بشر، من مستحق داوری منصفانه‌ام.» تابستان آن سال در چنین روزهایی بود که مجلس فرانسه بعد از چند دور بحث و جدل، اعلامیه حقوق بشر و شهروندان را تصویب کرد. پشتوانه نظری این اعلامیه، مکتب فلسفی لاک و مونتسکیو و روسو بود و بیشتر از هر چیزی، آرمان‌ها و دغدغه‌های مردم عادی جامعه را بازتاب می‌داد.  در آن مالکیت خصوصی و دارایی‌های فردی به رسمیت شناخته و دست دولت و مقامات دولتی از تعدی و تجاوز به آن کوتاه می‌شد. قانون، همه را از شاه و …
دسترسی آسان به خدمات تایید شده و صحیح طب سنتی، حق مردم است
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
دسترسی آسان به خدمات تایید شده و صحیح طب سنتی، حق مردم است
سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در نشستی با رییس قوه قضائیه با موضوع احیای حقوق عامه در حوزه سلامت و تجلیل از جامعه پزشکی به مناسبت روز پزشک، دسترسی آسان به خدمات تاییدشده و صحیح طب سنتی را حق مردم دانست و بر لزوم انجام اقدامات ایجابی در این زمینه، تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
مستضعف‌ خواری
 معیار حکومت چیست؟ قطعا هر کسی برای کارش دلایل قانونی دارد. اما ما تا کجا می‌توانیم خشونت قانونی را اعمال کنیم؟  اصولا از نظر مکتب و در صدر آموزش‌های شیعی، شفقت پایه نظم است. یعنی صبر و آموزش و تعلیم پایه‌های نظم درون‌زاست و وجدان فردی در برابر نظم اجتماعی مد نظر حکومت با صبر و گاهی مماشات و تغییر عادات و به مرور از طریق تربیت، سر تعظیم فرود می‌آورد.  سفارش درباره مقروضین آبرومند یا بخشش و خطاپوشی و صدها آموزه دیگر، ریشه در تربیت امامان شیعه دارد اما چرا این آموزه‌ها در بروکراسی هضم نمی‌شود و بنیادی که اسمش مستضعفین است و ریسش در برابر صاحبان قدرت تا کمر برای عذرخواهی خم می‌شود، فلان روستا را تصاحب می‌کند و این آموزه‌ها به کار …
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
در برخورد با یک تخلف پزشکی نباید با رودربایستی موجب تضییع حقوق مردم شد
رئیس قوه قضائیه گفت: قانونمداری باید به عنوان یک اصل مهم در همه عرصه‌ها به ویژه در حوزه پزشکی و بهداشت و درمان مورد توجه قرار گیرد و قانون گریزی باید ضد ارزش تلقی شود.سید ابراهیم رئیسی در نشست احیای حقوق عامه در حوزه سلامت و تجلیل از جامعه پزشکی با گرامیداشت روز پزشک و یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و تقدیر از تلاش‌های پزشکان و پرستاران در دوران شیوع بیماری کرونا، امر سلامت در همه ابعاد جسمی و روحی و معنوی و اجتماعی را مهم دانست و با اشاره به تصویب و ابلاغ سیاست‌های کلان این حوزه، از عدم اجرای کامل این سیاست‌ها و بندهای مربوط به نظام سلامت در برنامه چهارم توسعه انتقاد کرد. رئیسی با تاکید بر عدالت در نظام سلامت و توجه به حقوق همه مرتبطان با این حوزه، اجرای طرح‌هایی همچون پزشک خانواده، تشکیل پرونده …
رییس قوه قضاییه: افزایش جمعیت نیازمند اراده جدی همه بخش‌ها برای اجرای سیاست‌های کلان نظام است/ پرونده و نسخه الکترونیک کمک بزرگی به احقاق حقوق عامه در حوزه سلامت خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / افزایش جمعیت / حوزه سلامت / رییس قوه قضاییه / رییسی / نسخه الکترونیک
رییس قوه قضاییه: افزایش جمعیت نیازمند اراده جدی همه بخش‌ها برای اجرای سیاست‌های کلان نظام است/ پرونده و نسخه الکترونیک کمک بزرگی به احقاق حقوق عامه در حوزه سلامت خواهد کرد
شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی صبح روز پنجشنبه در نشست احیای حقوق عامه در حوزه سلامت و تجلیل از جامعه پزشکی با گرامیداشت روز پزشک و یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و تقدیر از تلاش‌های پزشکان...
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
دادسراها مو را از ماست بکشند
رییس دستگاه قضایی دیروز دیداری با شورای معاونین دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دادستان‌ها و دادیاران انجام داد. دیداری که در آن القاصی‌مهر، دادستان تهران به ارایه گزارشی از عملکرد دادسرای عمومی و انقلاب تهران در یک سال گذشته پرداخت و 3 نفر از معاونان او ازجمله حجت‌الاسلام فیروزجایی معاون دادستان تهران در امور زندان‌ها، رحمانیان معاون پیشگیری از وقوع جرم و مهرانگیز معاون دادستان و سرپرست دادسرای انقلاب تهران به بیان دیدگاه‌ها و راهکارهای پیشنهادی خود برای ارتقا و بهبود وضعیت و عملکرد دادسراها پرداختند.  رییسی با تاکید بر نقش دادستان‌ها در تامین حقوق عامه و اجرای قانون و عدالت و توجه آنها به «اجرای درست و دقیق احکام قضایی»، «نظارت بر زندان‌ها» …
جمعی از دانشگاهیان از دیوان عدالت اداری تقدیر کردند
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / دیوان عدالت اداری / عضو هیات علمی دانشگاه تهران / قوه قضاییه
جمعی از دانشگاهیان از دیوان عدالت اداری تقدیر کردند
تهران- ایرنا - جمعی از دانشگاهیان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های کشور با ارسال نامه‌ای خطاب به رییس دیوان عدالت اداری، این مرجع قضایی را مظهر حمایت از آزادی‌های مشروع و حقوق عامه ملت ایران دانسته و از ریاست و قضات دیوان عدالت قدردانی کردند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
باید راه برای قانون‌مداران هموار و برای متخلفین سد شود
رئیس قوه ‌قضائیه با تاکید بر لزوم همکاری شوراها برای هموار کردن راه‌های زندگی درست و قانون‌مند و جلوگیری از تخلف گفت: راه را باید برای قانون‌مداران هموار و برای متخلفین سد کنیم.سید ابراهیم رئیسی در سی‌وچهارمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها به عنوان میهمان ویژه با تاکید بر این‌که «عقلانیت باید بر امور شهر و آبادی حاکم شود»، اضافه کرد: در قانون اساسی در اصول 101 و 102 به فلسفه تشکیل شوراها اشاره شده و برای پیشرفت امور اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و بهداشتی شهرها به تشکیل شوراها تاکید شده است. در حقیقت اساس تشکیل شوراها برای این امور است؛ لذا باید تلاش کرد این هدفی که قانون اساسی تعیین کرده هیچ زمانی مغفول نماند پیشرفت شهرها در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و بهداشتی به صورت مداوم مدنظر قرار گیرد. …
راه را برای قانونمداران باز و برای متخلفین سد کنید | شوراهای مقابله کننده با زمین خواری و فساد حتما مورد حمایت ما هستند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
راه را برای قانونمداران باز و برای متخلفین سد کنید | شوراهای مقابله کننده با زمین خواری و فساد حتما مورد حمایت ما هستند
رئیس قوه قضاییه در جلسه شورایعالی استان‌ها بر این نکته تاکید کرد که اعضای شوراها دژ محکمی در برابر هرگونه نفوذ، رانت‌خواری و فساد و هر امری که حقوق عامه مردم شهرها و روستاها را بخواهد پایمال کند، بسازند
رییس قوه قضاییه: هرگونه توسعه یافتگی اقتصادی فرع بر حفظ محیط زیست است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / اقتصاد ایران / توسعه یافتگی اقتصادی / حفظ محیط زیست / رییس قوه قضاییه / قانون مداران / متخلفان / محیط زیست
رییس قوه قضاییه: هرگونه توسعه یافتگی اقتصادی فرع بر حفظ محیط زیست است
شفقنا- رییس قوه قضاییه در جلسه شورایعالی استان‌ها بر این نکته تاکید کرد که اعضای شوراها دژ محکمی در برابر هرگونه نفوذ، رانت‌خواری و فساد و هر امری که حقوق عامه مردم را بخواهد پایمال کند، بسازند. سید ابراهیم رییسی،...
رئیسی: شوراهای شهر دژ محکمی در برابر فساد و رانتخواری هستند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / قوه قضاییه / سیدابراهیم رئیسی / شورای شهر تهران / شوراهای شهر
رئیسی: شوراهای شهر دژ محکمی در برابر فساد و رانتخواری هستند
ایرنا نوشت: رئیس قوه قضاییه گفت: شوراهای شهر و روستا باید اولین سد در مقابل زمین خواران، رانتخواران و تخریب کنندگان محیط زیست و کسانی که حقوق عامه را ضایع می کنند باشند، دادستانی و قوه قضاییه آخرین مرحله است.
رئیس قوه قضاییه: شوراها باید اولین سد مقابل زمین خواران باشند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
رئیس قوه قضاییه: شوراها باید اولین سد مقابل زمین خواران باشند
رئیس قوه قضاییه گفت: شوراهای شهر و روستا باید اولین سد در مقابل زمین خواران، رانتخواران و تخریب کنندگان محیط زیست و کسانی که حقوق عامه را ضایع می کنند باشند، دادستانی و قوه قضاییه آخرین مرحله است.
ایستادگی قالیباف بر سر حقوق داوطلبان کنکور و فعال شدن دوباره توپخانه‌های تخریب اصلاح‌طلبان/ دروغ ۶۵ میلیاردی برای پنهان کردن تخلفات اصلاح‌طلبان +تصاویر
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / ستاد ملی کرونا / قوه مقننه / حسن‌روحانی / سازمان سنجش / محمدباقر قالیباف / میرسلیم / آیت الله موسوی اردبیلی / اخبار داغ / کنکور سراسری
ایستادگی قالیباف بر سر حقوق داوطلبان کنکور و فعال شدن دوباره توپخانه‌های تخریب اصلاح‌طلبان/ دروغ ۶۵ میلیاردی برای پنهان کردن تخلفات اصلاح‌طلبان +تصاویر
تخریب‌ها نشان میدهد همان جریانی که با اسم «دموکراسی» و «قانون‌گرایی» دو دهه است که بازیگر میدان سیاست هستند، بر خلاف دعاوی خود، هیچ علاقه‌ای به نقش‌آفرینی مجلس در استیفای حقوق عامه ندارند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
امسال تکلیف همه املاک روشن می‌شود
مدیرمسوول محترم روزنامه اعتماد با سلام و خسته نباشید با توجه به انتشار گزارشی در صفحه اول آن روزنامه درباره سرنوشت املاک متعلق به شهرداری، توضیحات زیر در این خصوص که توسط دبیرخانه کمیسیون املاک بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری تهیه شده، ارایه می‌شود که خواهشمند است برای اطلاع افکار عمومی به شکل مناسبی در اختیار مخاطبان گرانقدر روزنامه اعتماد قرار گیرد. ابتدائا از توجه آن روزنامه به این موضوع تشکر می‌کنیم. بسیار اتفاق می‌افتد که در پرونده‌هایی تا این اندازه مهم و دارای حساسیت در افکار عمومی، وقتی از مرحله طرح به عنوان یک سوژه خبری عبور می‌کنند و در روال عادی پیگیری می‌شوند، مدیران مشغول به پیگیری‌های اجرایی از توضیح مستمر درباره اقدامات صورت‌ گرفته به افکار …
انفجاری دیگر این بار در نکا/ "فرسودگی مخازن و انفجار" نتیجه عدم توجه به ایمنی خودروهای دوگانه سوز
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / شرکت پالایش و پخش
انفجاری دیگر این بار در نکا/ "فرسودگی مخازن و انفجار" نتیجه عدم توجه به ایمنی خودروهای دوگانه سوز
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی CNG کشور گفت: آذرماه سال گذشته با ارسال نامه‌ای به معاونت پیگیری حقوق عامه دادستانی کل کشور، درخواست کردیم که دستور برقراری مجدد فرآیند بازرسی و آزمون مخازن خودروهای گازسوز غیرکارخانه ای صادر شود، اما متأسفانه اقدامی نشد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
نواصلاح‌طلبی و ۱۴۰۰
️نواصلاح‌طلبی چیست؟ و چرا ضرورت دارد؟ وقتی دکتر سعید حجاریان انتخابات 96 را رقابت بین برجامیان و نابرجامیان نامید؛ مقاله‌ای نوشتم و گفتم که بحث ما سرفصل‌های حقوق عمومی  در داخل کشور است.  در وضعیت فعلی گرچه اغلب مردم این احساس را دارند که در ته هرم مازلو قرار دارند و دست تفقدی از ناحیه اقتصاد مگر بتواند رنج‌های‌شان را کمتر کند اما هر اقتصاددانی می‌داند که این تحولات سیاسی است که می‌تواند رنج‌های مردم را کاهش دهد.  در مقاله‌ای خواهم نوشت که عائله آقای فتاح رییس بنیاد مستضعفان کیست؟ با مسامحه می‌توان گفت که عائله نهادهای طرفدار مستضعفین هم امروز، مستکبرینی هستند که یارانه برای‌شان حرام است.  اما چرا نه اقتصاد بازار …
«حقوق عامه» برای «احیا و صیانت» چشم انتظار یک لایحه است!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
«حقوق عامه» برای «احیا و صیانت» چشم انتظار یک لایحه است!
طبق بند دوم اصل ۱۵۶ فصل یازدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، احیای حقوق عامه و گسترش عدل و آزادی‌های مشروع جزو پنج وظیفه اصلی قوه قضائیه در راستای پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی است که مسئولیت تحقق بخشیدن به عدالت در جامعه را بر عهده دارد.
خبرنگاران را رزمندگان خط مقدم صیانت از حقوق عامه می‌دانیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / روز خبرنگار / دادستان کل کشور / محمدجعفر منتظری
خبرنگاران را رزمندگان خط مقدم صیانت از حقوق عامه می‌دانیم
تهران- ایرنا- دادستان کل کشور با صدور پیامی روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفت و تصریح کرد: آنان را رزمندگان خط مقدم حمایت و صیانت از حقوق عامه می‌دانیم.
عقب ماندگی‌ها و کوتاهی‌ها در حوزه حقوق عامه باید با جدیت برطرف شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / دادستان کل کشور / دادستان / دادستان کل / دستگاه قضایی
عقب ماندگی‌ها و کوتاهی‌ها در حوزه حقوق عامه باید با جدیت برطرف شود
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه موضوع حفظ حقوق عامه از وظایف قانونی دستگاه قضایی است گفت: عقب ماندگی‌ها و کوتاهی‌ها در این حوزه حقوق باید با جدیت برطرف شود.
احیای حقوق عامه یکی از وظایف اصلی دادستانی کل کشور است
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / دادستان کل کشور / محمدجعفر منتظری / قوه قضاییه
احیای حقوق عامه یکی از وظایف اصلی دادستانی کل کشور است
تهران- ایرنا - دادستان کل کشور گفت: احیای حقوق عامه از جمله وظایفی است که قانون اساسی صراحتا به آن اشاره کرده و یکی از وظایف اصلی دادستانی کل کشور است.
جایزه روز حقوق بشر اسلامی به مدافعان سلامت اهدا می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / ستاد حقوق بشر قوه قضائیه / قوه قضاییه / حقوق بشر
جایزه روز حقوق بشر اسلامی به مدافعان سلامت اهدا می‌شود
تهران - ایرنا - معاون بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر درباره نحوه انتخاب برندگان جایزه روز حقوق بشر اسلامی گفت: امسال برندگان حوزه داخلی از میان مدافعان سلامت و کسانی که در زمینه حقوق عامه زحمت می‌کشند و جهادگران در مبارزه با تروریسم اقتصادی، انتخاب و معرفی می‌شوند.
توضیحات معاون دبیر ستاد حقوق بشر در خصوص برندگان ششمین جایزه حقوق بشر اسلامی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی / ستاد حقوق بشر قوه قضائیه
توضیحات معاون دبیر ستاد حقوق بشر در خصوص برندگان ششمین جایزه حقوق بشر اسلامی
معاون بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر درباره نحوه انتخاب برندگان جایزه روز حقوق بشر اسلامی، گفت: امسال برندگان حوزه داخلی از میان مدافعان سلامت و کسانی که در زمینه حقوق عامه زحمت می کشند و همچنین جهادگران در مبارزه با تروریسم اقتصادی، انتخاب و معرفی خواهند شد.
تأمین امنیت و آرامش شهروندان، حاصل هم‌افزایی بین دستگاهی است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / نیروی انتظامی / استانی-شهرستانها
تأمین امنیت و آرامش شهروندان، حاصل هم‌افزایی بین دستگاهی است
فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: کمترین حقوق عامه مردم برخورداری از امنیت، آرامش و راحتی در زندگی است و این مهم تنها با شناخت کامل از پتانسیل‌ها، تدبیر مدیریتی و هم‌افزایی بین دستگاهی، محقق می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اصلاحات قضایی معنادار
از مشروطه که زمزمه‌هایش با شکایت از یک گاریچی متصل به حکومت قجر برخاست تا کنش‌های مدنی مدرن، آنچه نارضایتی عمیق خوانده می‌شود فقدان اصلاحات قضایی است. پیش از نقد باید سابقه‌ای از آشنایی با اقدامات آقای رییسی را باز گفت. او به دادآور یا آمبودزمان (ombudsman) تحت عنوان سازمان بازرسی کل کشور هویت بخشید. نهادی غیرجانبدار که وظیفه دارد به عنوان نماینده عموم مردم، موارد نقض حقوق افراد توسط دولت یا نهادها و شرکت‌های مختلف را بررسی و بازرسی کند. این وظیفه قانون اساسی را تا حدود زیادی آقای رییسی زنده کرد. فلسفه تشکیل دفاتر آمبودزمان، حمایت از حقوق افراد در مقابل سوء جریانات اداری کشور بود؛ ضمانت اجرایی قضایی برای نظارت بر حسن جریان قانون در کشور و دستگاه دولت و حمایت از حقوق …
اول، محیط زیست؛ مگر کوه و دشت و دریا، اموال شخصی است که وقف شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سازمان اوقاف / قله دماوند
اول، محیط زیست؛ مگر کوه و دشت و دریا، اموال شخصی است که وقف شود؟
موضوع تخریب محیط زیست و دست‌اندازی به منابع طبیعی و تبدیل آنها به املاک شخصی و تضییع حقوق عامه دغدغه بسیاری از مردم است. برخلاف انتشار خبر آزاد شدن دماوند از وقف سرنوشت پلاک‌های ۶۷، ۶۸، ۶۹، ۳۵ و ۳۷ آن منطقه نامشخص است.
اول، محیط زیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
اول، محیط زیست
موضوع تخریب محیط زیست و دست‌اندازی به منابع طبیعی و تبدیل آن‌ها به املاک شخصی و تضییع حقوق عامه دغدغه بسیاری از مردم است.  برخلاف انتشار خبر آزاد شدن دماوند از وقف سرنوشت پلاک‌های ۶۷، ۶۸، ۶۹، ۳۵ و ۳۷ آن منطقه نامشخص است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
ضرورت تغییر رویکرد در موضوع محیط زیست و منابع طبیعی
سال‌هاست موضوع تخریب محیط زیست و دست‌اندازی به منابع طبیعی و تبدیل آنها به املاک شخصی و تضییع حقوق عامه در شهرسازی، دغدغه بسیاری از مردم است. مصادیق این دست‌اندازی‌ها از ویلاسازی مناطق خوش آب و هوا، تعرض به بستر و حریم رودخانه‌ها، ساختمان‌سازی در مناطق غیرمجاز، برداشت بی‌قاعده از آب‌های سطح و تحت‌الارضی، برداشت بی‌رویه و تخریب و آتش زدن جنگل‌ها و تبدیل آنها به اراضی کشاورزی گرفته تا احداث آسمانخراش‌ها در کوچه‌های باریک برخی مناطق شهری و حذف مفهومی به نام پیاده‌رو در مناطق گرانقیمت چنان مشهود است که نمی‌توان واقعی بودن این دغدغه بزرگ را انکار کرد. این دست‌اندازی‌ها به حدی نگران‌کننده است که لزوم مقابله با …
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
باید مراقب بود با روابط ناسالم به اعتبار دستگاه قضا لطمه وارد نشود
رئیس قوه قضائیه گفت: دیوان عدالت اداری از افتخارات نظام اسلامی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای دفاع از حقوق مردم و شهروندان تشکیل شده تا اجازه ندهد هیچ کسی با هر جایگاهی حقوق عمومی را ضایع کند و همواره به دنبال حاکمیت قانون است.به گزارش «ابتکار» به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی صبح دیروز (چهارشنبه) با حضور در جلسه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری که با هدف ارزیابی فعالیت‌ها و آرای دیوان و استماع نظرات و دیدگاه‌های اعضای هیئت عمومی صورت گرفت، اظهار کرد: بعد از توحید، عدالت گسترده‌ترین مفهوم در دین مبین اسلام است که حکما آن را به ادای حق تعبیر کرده اند و در همه شئون زندگی ما ساری و جاری است. رئیس قوه قضائیه عدالت اداری را از مهم‌ترین وجوه عدالت دانست و افزود: شاخص عدالت اداری، …
دغدغه مشترک
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
دغدغه مشترک
مجید جباری ـ خبر‌نگار خلأ‌های قانونی و نبود حمایت کافی از مدیریت شهری، دست شهرداری را برای برخورد با تخلفات ساخت‌وساز بسته و رویه‌های معمول هم آنطورکه باید حقوق شهروندان را تأمین نمی‌کند. از یک‌سو، قانون شهرداری‌ها قدیمی و نیازمند به‌روزرسانی است و از سوی دیگر‍، رویه‌های معمول در اجرا چالش‌هایی را برای مدیریت شهری ایجاد کرده است. سخنان اخیر سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه درباره رعایت حقوق عامه در حوزه شهرسازی و معماری اما نشان از توجه دستگاه قضا به این موضوع دارد و چالش‌های این حوزه، دغدغه …
انتظار تحول در احیای حقوق عامه و پیگیری‌های حقوقی بین‌المللی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / حقوق بشر / قوه قضاییه / تحول / قوه قضائیه
انتظار تحول در احیای حقوق عامه و پیگیری‌های حقوقی بین‌المللی
یک پژوهشکر حوزه حقوق بشر معتقد است با تحولاتی که در قوه قضاییه رخ داده است می‌توان انتظار تحول در احیای حقوق عامه و پیگیری‌های حقوقی بین‌المللی داشت.
کوه‌ها و جنگل‌ها متعلق به عموم مردم است و به عنوان املاک موقوفه ثبت نمی‌شوند/ دولت هرگونه اقدامی که موجب به هم خوردن تعادل محیط‌زیست می‌شود را منع کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دماوند / دادستان / اراضی ملی‌ / وکیل / اوقاف / سازمان حفاظت از محیط زیست / وزارت جهاد کشاورزی / قله دماوند / جنگل‌های هیرکانی / احیای حقوق عامه
کوه‌ها و جنگل‌ها متعلق به عموم مردم است و به عنوان املاک موقوفه ثبت نمی‌شوند/ دولت هرگونه اقدامی که موجب به هم خوردن تعادل محیط‌زیست می‌شود را منع کند
ایلنا: عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: حفاظت از جنگل‌ها و مراتع بر عهده وزارت جهاد و کشاورزی و سازمان محیط زیست است اما در صورتی که این مراجع به تکالیف…
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ازمیراث فرهنگی صیانت می‌کنیم
این بخش را هم پیگیری خواهم کرد و اگر تخلفی از سوی شهرداری واقع شده باشد حتما آن را هم پیگیری می‌کنم.  هر مرجعی که کوتاهی کرده باشد قصور کرده باشد، اگر تخلف باشد در مراجع مربوط موضوع بررسی می‌شود و اگر عنوان مجرمانه باشد در دادسرا پیگیری و رسیدگی و برخورد می‌شود.    در زمستان 1387 بابت اتفاقاتی که پیرامون طرح و توسعه میدان عتیق رخ داده بود برای تهیه گزارش به اصفهان آمدیم. به عبارت دیگر مشکلات اصفهان و آثار تاریخی آن مربوط به امسال و سال قبل نیست. از دهه‌های قبل مشکلات اصفهان جریان داشت ولی کسی برای آن آستین بالا نمی‌زد. اگر خاطرتان باشد در ماجرای برج‌جهان‌نما که حریم منظر میدان نقش‌جهان را نقض می‌کرد تا بحث خارج شدن از میراث‌جهانی …
مشکلات نظارت عمومی بر شبکه بانکی/ابزار بانک مرکزی برای برخورد با تخلفات چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / نظارت عمومی بر شبکه بانکی / صورت های مالی بانک ها / بانک مرکزی / استقراض شبکه بانکی از بانک
مشکلات نظارت عمومی بر شبکه بانکی/ابزار بانک مرکزی برای برخورد با تخلفات چیست؟
از آنجا که رفتار پرخطر بانک‌ها موجب ایجاد تورم و تضییع حقوق عامه می‌شود لازم است نظارتی همگانی بر عملکرد بانک‌های تجاری برقرار شود. نظارت همگانی موجب کاهش فساد در نظام بانکی و کاهش رشد نقدینگی در اقتصاد خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
رئیس قوه قضائیه: ماده ۱۰۰ نباید منبعی برای کسب درآمد و رفع مشکلات مالی شهرداری‌ها باشد
هشدار رئیسی درباره برخورد مضاعف با سازمان‌های اداری متخلف کشور رئیس قوه قضائیه گفت: ماده ۱۰۰ نباید منبعی برای کسب درآمد و رفع مشکلات مالی شهرداری‌ها باشد.سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال با بیان اینکه مدیرانی که باید مرزها را در زمینه محیط زیست حفظ کنند و مسئولین مربوطه در همه حوزه‌ها، مرزبانان طبیعت هستند، گفت: مسئولیت مسئولان  فقط در مرز جغرافیایی نیست؛ بلکه تکلیف شهردار مرزبانی از حوزه منافع شهر و شهروندان است. دهدار و بخشدار و فرماندار و مقام قضایی و اجرایی هر کدام در حوزه خود مرزبانی می‌کنند و نباید بگذارند به این مرزها تجاوز شود؛ چراکه اینها جزو حقوق عامه است و ضایع شدن این حقوق به نسل‌ها لطمه می‌زند و همه در این قضیه خسارت می‌بینند.رئیس دستگاه قضا اظهار کرد: اگر …
محیط‌زیست‌نباید به‌خطر بیفتد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
محیط‌زیست‌نباید به‌خطر بیفتد
هر مسئولی مبادرت به صدور مجوز غیرقانونی برای تعدی به منابع طبیعی کند، باید نزد مردم پاسخ دهد لواسان آغاز کار ماست. مسئله را رها نخواهیم کرد سیدابراهیم رئیسی در نشست شورای‌عالی حفظ حقوق بیت‌المال با بیان اینکه ما شرایط را برای قانونمداران، امن و برای متخلفین و متجاسرین ناامن می‌کنیم، گفت: همه ما به‌عنوان اعضای شورای‌عالی حفظ حقوق بیت‌المال و احیای حقوق عامه باید با همکاری و هماهنگی با یکدیگر و ابتنا‌ به قانون، امور را دنبال کنیم و با استمرار حرکت در مسیر برخورد با متخلفین و متعرضین به اراضی …
تشکیل دادگاه‌های ویژه ‎تخلفات شهرسازی و ‎مدیریت شهری گامی بلند در راستای رعایت حقوق عامه است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تشکیل دادگاه‌های ویژه ‎تخلفات شهرسازی و ‎مدیریت شهری گامی بلند در راستای رعایت حقوق عامه است
رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در توییتر اعلام کرد: تشکیل دادگاه‌های ویژه ‎تخلفات شهرسازی و ‎مدیریت شهری گامی بلند در راستای رعایت حقوق عامه است.
دستگاه قضایی با متخلفان دولتی و غیردولتی در حوزه ایمنی برخورد شدید می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اجتماعی / ایمنی ساختمان‌ها / دادگستری / آتش‌نشانی
دستگاه قضایی با متخلفان دولتی و غیردولتی در حوزه ایمنی برخورد شدید می‌کند
معاون دادستان مرکز خراسان رضوی با هشدار به مدیران ساختمان‌های ناایمن گفت: بنای دستگاه قضایی تعامل با مالکان و مدیران این مجتمع‌هاست اما اگر قصور یا تقصیر متوجه آنان و یا مدیران و مسئولان دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی باشد، دستگاه قضایی با در نظر گرفتن حقوق عامه مردم به شدت با متخلفان برخورد می‌کند.
نگاه پیشگیرانه اولویت اقدامات شهرداری باشد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اجتماعی / شهرداری / دادستانی قزوین / حقوق عامه
نگاه پیشگیرانه اولویت اقدامات شهرداری باشد
دادستان قزوین: برخی از برنامه‌ها و اقدامات اجرایی حوزه شهری گاه با آسیب‌هایی همراه می‌شود که جبران ناپذیر بوده و موجب نارضایتی عمومی می‌شود، لذا نگاه پیشگیرانه در برنامه‌های مدیریت شهری باید به عنوان یک اصل تلقی شود و تمامی برنامه‌ها بر پایه رعایت مسائل پیشگیرانه به مرحله اجرا درآید.
تاکید بر تسریع در صدور پروانه ساختمانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / شفافیت / صدور پروانه ساختمان
تاکید بر تسریع در صدور پروانه ساختمانی
ایلنا: مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور گفت: تسریع و تسهیل در صدور پروانه ساختمانی از حقوق عامه و قانونی شهروندان است.
تسریع در صدور پروانه ساختمانی از حقوق عامه و قانونی شهروندان است
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / وزارت کشور / عمرانی / پروانه ساختمانی
تسریع در صدور پروانه ساختمانی از حقوق عامه و قانونی شهروندان است
مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور گفت: تسریع و تسهیل در صدور پروانه ساختمانی از حقوق عامه و قانونی شهروندان است.
درخواست بیش از 30 بسیج دانشجویی کشور از آیت‌الله رئیسی درباره پرونده نیشکر هفت‌تپه
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
درخواست بیش از 30 بسیج دانشجویی کشور از آیت‌الله رئیسی درباره پرونده نیشکر هفت‌تپه
دفاتر بسیج دانشجویی در بیش از 30 دانشگاه‌ بزرگ کشور طی نامه‌ای از رئیس دستگاه قضا خواستند هر دستی را که در روند رسیدگی به پرونده فساد هفت تپه و احقاق حقوق عامه و بیت‌المال دخالت می‌کند را کوتاه کند.
نقض قانون برای مالکیت خودروهای فرسوده، نادیده گرفتن حقوق عامه مردم است
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
نقض قانون برای مالکیت خودروهای فرسوده، نادیده گرفتن حقوق عامه مردم است
در پی ابطال قانون هوای پاک، یکی از کارشناسان صنعت خودرو با بیان اینکه آسیب‌ یک خودروی فرسوده ناایمن کمتر از آسیب آلودگی‌های ناشی از خودروهای فرسوده برای شهروندان نیست و هردو مثال‌هایی برای نقض حقوق عامه به حساب می‌آیند؛ تاکید بر حقوق عامه مالک یک خودروی فرسوده را باعث نادیده گرفتن حقوق عامه سایر مردم دانست.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
تحت‌تاثیر فضاسازی قرار نمی‌گیریم
رییس دستگاه قضا می‌گوید که دستگاه قضا در انجام وظایفش تحت تاثیر «فضاسازی‌ها» قرار نمی‌گیرد. سیدابراهیم رییسی دیروز بر احقاق حقوق عامه از اصحاب دعوا تا حقوق متهم تاکید کرده است. یک روز پس از اینکه وکلای ۳ معترض آبان‌ماه ۹۸ خبر دادند، حکم این ۳ متهم متوقف شده و درخواست اعاده دادرسی ازسوی رییس دیوان عالی کشور پذیرفته و پرونده جهت بررسی مجدد به یکی از شعب دیوان عالی ارجاع شده است، رییس دستگاه قضا در جلسه صبح دیروز شورای عالی قوه قضاییه به‌طور تلویحی به این پویش مجازی که چندصد هزار کاربر با چند میلیون توییت در آن سهم داشتند، اشاره کرد. رییسی با تاکید بر اینکه نظام دادرسی و فرآیند دادرسی در دستگاه قضایی مبتنی بر «کار کارشناسی دقیق و حرفه‌ای و قانون و …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم
رئیس قوه قضائیه گفت: خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی و به هم ریختن کشور است.سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با تاکید بر این‎که نظام دادرسی و فرآیند دادرسی در دستگاه قضایی مبتنی بر کار کارشناسی دقیق و حرفه‎ای و قانون و عدالت است، خاطر نشان کرد قوه قضائیه در انجام وظایف خود تحت‎تاثیر فضاسازی‎ها قرار نمی‎گیرد. رئیس قوه قضائیه گفت: تمام مراحل و فرایند دادرسی مبتنی بر موازین شرعی و ادله موجود در پرونده‎های قضایی و اقتضای حق و عدل است و جوسازی‎ها هرگز در تصمیم قضات مومن و مخلص و فرایند دادرسی و صدور احکام قضایی اثرگذار نخواهد بود. رئیسی گفت: روند حاکم بر دستگاه قضا ضامن حقوق عامه، حقوق اصحاب دعوا و حتی حقوق متهم است و فرآیند دادرسی در نظام قضایی حقوق همگان را تضمین می‌کند. رئیس قوه قضائیه …
نوبت به بازپس‌گیری آق‌مشهد می‌رسد؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
نوبت به بازپس‌گیری آق‌مشهد می‌رسد؟
سیدمحمد فخار- خبر‌نگار  آیت‌الله‌سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه صبح دیروز در جلسه شورای‌عالی قضایی به صراحت اعلام کرد که «در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم.» اشاره رئیس قوه قضاییه البته به صیانت از اراضی ملی و جنگل‌های کشور و بازپس‌گیری منابع طبیعی و انفال به‌دست‌اندازان عرصه‌های طبیعی بود. این نخستین اظهارات رسمی و پیام روشن بالاترین مرجع قضایی ایران به متعدیان منابع‌طبیعی و جنگل‌های کشور است که در پی رأی اخیر دیوان‌عالی کشور مبنی بر بازپس‌گیری منابع طبیعی تصاحب شده توسط دادگستری استان گلستان …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
باید اعتراض را شنید
رئیس قوه قضائیه روز گذشته در سخنانی با بیان اینکه قوه قضائیه اعتراض را قبول دارد و آن را خواهید شنید، گفت: «خط قرمز ما اغتشاش، ناامنی و به هم ریختن کشور است.»  سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه گفت: «رأی اخیر دیوان عالی کشور مبنی بر بازپس‌گیری منابع طبیعی تصاحب‌شده در گلستان توسط دادگستری در سه دهه قبل، این پیام را دارد که در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم.» او افزود: «نهادها، دستگاه‌ها، تعاونی‌ها و اشخاص دیگر هم بدانند در این دوره به هیچ فرد یا نهادی اجازه داده نخواهد شد به سرمایه‌های ملی تجاوز کند و تضییع حقوق عامه از هیچ‌کس پذیرفته نیست.» رئیسی با بیان اینکه نظام دادرسی در دستگاه قضائی مبتنی بر ادله و اقتضای …
رییس قوه قضاییه: بنای دستگاه قضایی بر صدور رای بر مبنای شرع و قانون است/ ناظم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است ما هم تضمین آن هستیم
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / بانک مرکزی / بنای دستگاه قضا / رییس قوه قضاییه / رییسی
رییس قوه قضاییه: بنای دستگاه قضایی بر صدور رای بر مبنای شرع و قانون است/ ناظم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است ما هم تضمین آن هستیم
شفقنا- رییس قوه قضاییه گفت: رای اخیر دیوانعالی کشور مبنی بر بازپس گیری منابع طبیعی تصاحب شده در گلستان توسط دادگستری در سه دهه قبل، این پیام را دارد که در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم. به گزارش مرکز رسانه...
در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم/ آشفتگی در اعطای تسهیلات باید رفع شود
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / بانک مرکزی / شورای پول و اعتبار / دستگاه قضایی / سید ابراهیم رئیسی
در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم/ آشفتگی در اعطای تسهیلات باید رفع شود
رییس قوه قضاییه گفت: رای اخیر دیوانعالی کشور مبنی بر بازپس گیری منابع طبیعی تصاحب شده در گلستان توسط دادگستری در سه دهه قبل، این پیام را دارد که در حفظ حقوق عامه خط قرمز نداریم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •