چهارشنبه, ۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 27 May, 2020
حمل و نقل تهرانی ها
امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!
۹ ساعت قبل / حمل و نقل تهرانی ها / کرایه تاکسی / مدیریت تهران
امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!
ظاهرا مسئولان محترم تصمیم گرفته اند هر روز صبح که شهروندان تهرانی برای آغاز فعالیت روزانه و کسب و کار از منزل خارج می شوند به آنها با سورپرایزهای رنگارنگ و متفاوت شوک بدهند تا زندگی از کسالت ایام مهمانی کووید ۱۹ بیرون بیاید و زندگی شهروندان دچار روزمرگی نشود!
افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی تهران از اول خرداد
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / افزایش کرایه تاکسی / بلیت اتوبوس / حمل و نقل تهرانی ها / قیمت بلیت مترو / کرایه حمل و نقل عمومی
افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل عمومی تهران از اول خرداد
به گزارش ایسنا، محمد علیخانی درباره زمان اجرای افزایش نرخ کرایه تاکسی و بلیت مترو و اتوبوس، گفت: طبق مصوبه «بودجه سال 1399 شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه» شورای اسلامی شهر تهران، اعمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی شهر تهران باید از ابتدای اردیبهشت سال جاری انجام می‌شد که بنابر دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، این افزایش کرایه از ابتدای خرداد اعمال خواهد شد.
لغو طرح ترافیک ۵۶ درصد مسافران تاکسی را کاهش داد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / حمل و نقل تهرانی ها / سازمان تاکسیرانی / طرح ترافیک تهران / لغو طرح ترافیک
لغو طرح ترافیک ۵۶ درصد مسافران تاکسی را کاهش داد
به گزارش فارس، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران درباره آمار مسافران تاکسی طی دو روز اخیر اظهار داشت: نسبت به مدت مشابه سال پیش تعداد مسافران تاکسی 56 درصد کمتر شده است که به احتمال زیاد لغو اجرای طرح ترافیک و رعایت فاصله گذاری هوشمند دلایل کمتر شدن مسافران بوده است.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / حمل و نقل تهرانی ها / شیوع کرونا در تهران / متروی تهران
ماجرای طرح رزرو صندلی مترو چیست؟
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه هیچ بحث، تصمیم و جمع بندی برای اجرای طرح رزرو صندلی مترو انجام نشده است، گفت: ما در شرایط موجود که با بازگشایی و آغاز به کار اصناف و اداره‌ها مواجه هستیم باید تمام پیشنهادها برای تعدیل تردد را بررسی کنیم.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / اتوبوسرانی تهران / حمل و نقل تهرانی ها / حمل و نقل عمومی
افزایش مسافران اتوبوس‌های تهران
به گزارش فارس، محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره وضعیت اتوبوس‌های پایتخت اظهارداشت: با توجه به اشتغال دو سوم کارکنان از روزگذشته، شاهد افزایش مسافران اتوبوس‌های تهران هستیم.
پاسخ شهرداری به چرایی شلوغی وسایل حمل‌ونقل عمومی
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / حمل و نقل تهرانی ها / شهرداری تهران
پاسخ شهرداری به چرایی شلوغی وسایل حمل‌ونقل عمومی
به گزارش ایسنا، غلامحسین محمدی در حساب توییتری خود در واکنش به انتقادانی در مورد شلوغی وسایل حمل و نقل عمومی نوشت: وقتی بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در مبارزه با ⁧‫کرونا‬⁩ می‌گوید،  دو سوم کارکنان فعالیت خود را شروع کنند، ناوگان حمل و نقل عمومی و تنظیمات ترافیکی اجبارا به چرخه بازمی‌گردند. 
جزئیات و قیمت صندلی اتوبوس‌های دربستی در تهران + جدول
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / اتوبوسرانی تهران / حمل و نقل تهرانی ها / شرکت واحد اتوبوسرانی / طرح فاصله گذاری اجتماعی
جزئیات و قیمت صندلی اتوبوس‌های دربستی در تهران + جدول
محمود ترفع در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس‌های خصوصی و عمومی از امروز (شنبه ۲۳ فرودین ماه) گفت: طرح رزرو صندلی نیز از امروز آغاز می شود؛ اما دقت داشته باشید که این طرح برای اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی نیست.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / حمل و نقل تهرانی ها / شیوع کرونا در تهران / کرونا / متروی تهران
زنگ هشدار کرونا در مترو تهران
فارس نوشت: وزارت بهداشت روز چهارشنبه ۳۰ بهمن، اعلام کرد؛ آزمایش دو مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم مثبت گزارش شده است. این خبر دقایقی پس از انتشار در صدر رسانه‌های مختلف ایران و جهان قرار گرفت و طی چند روز وضعیت کشور را تحت تاثیر قرار داد.
جابجایی ۲۸۸ هزار نفر با مترو در ۱۶ فروردین
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / حمل و نقل تهرانی ها / شیوع ویروس کرونا در تهران / فرنوش نوبخت / مترو تهران
جابجایی ۲۸۸ هزار نفر با مترو در ۱۶ فروردین
به گزارش ایرنا، «فرنوش نوبخت» با اشاره به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر کاهش حجم فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: با توجه به افزایش تعداد مسافران اگرچه طبق برنامه ریزی های انجام شده باید با ۷۰ درصد ظرفیت به مردم خدمات رسانی می کردیم، اما ظرفیت جابجایی مسافر را افزایش دادیم تا مسافران بتوانند فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / پیروز حناچی / حمل و نقل تهرانی ها / شهردار تهران / شیوع ویروس کرونا در تهران
شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم
به گزارش فارس، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه حضور در جلسه اعضای شورای شهر تهران و ارائه گزارش عملکرد شهرداری تهران در روزهای کرونایی تهران در جمع خبرنگاران گفت: تجربیات جهانی نشان داد که نباید حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد به این دلیل که بالاخره آن بخشی از جامعه باید سر کار خود بروند نیاز است که با وسیله نقلیه به محل کارشان برسند.
ضدعفونی کردن اتوبوس‌های پایتخت جهت جلوگیری از شیوع کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / ویروس کرونا
ضدعفونی کردن اتوبوس‌های پایتخت جهت جلوگیری از شیوع کرونا
ایرنا - تهران - تصاویر نمایی از مراحل ضد عفونی کردن اتوبوس های تهران را شامگاه پنجشنبه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نشان می دهد. رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گفت: در راستای حفظ سلامت شهروندان و کنترل ویروس کرونا، اتوبوس، واگن ها و متروی تهران در بعضی ایستگاه ها در ساعت های مشخص ضدعفونی می‌شود.غلامحسین محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تمهیدات شهرداری در خصوص وضعیت ویروس کرونا اظهار داشت: سیستم حمل و نقل عمومی برای استفاده بخش عمده مردم و شهروندان تهرانی ضدعفونی می شود.
کرایه ون های برقی با افزایش قیمت بنزین گران شد!
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
کرایه ون های برقی با افزایش قیمت بنزین گران شد!
افزایش کرایه ون های برقی که در محدوده بازار تاریخی تهران کار جابجایی شهروندان تهرانی و توریست ها را انجام می دهند این روزها موجب گلایه تهرانی ها شده است. مردم می گویند در حالیکه قرار بود بعد از اجرای پیاده راه سازی ون ها رایگان کار حمل و نقل شهروندان را در این نقطه دنبال کنند هر روز بر نرخ کرایه ون ها افزوده می شود.
نرخ کرایه‌ تاکسی تغییر نمی‌کند
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / حمل و نقل تهرانی ها / کرایه تاکسی
نرخ کرایه‌ تاکسی تغییر نمی‌کند
سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: فعلا نرخ کرایه تاکسی تغییر نمی کند ولی در بلندمدت با توجه به شرایط تورمی قیمت‌ها، احتمال تعدیل نرخ وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / حمل و نقل تهرانی ها / سازمان تاکسیرانی / ناوگان تاکسیرانی تهران
۳۷۰ خودروی اپتیما به ناوگان تاکسیرانی تهران اضافه شد
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت:‌ با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی امروز ۳۷۰ دستگاه اپتیما و ۶۰ سمند پایه گازسوز و همچنین ۷۰ پژو دوگانه‌سوز به ناوگان تاکسیرانی تهران افزوده شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / آلودگی هوای تهران / حمل و نقل تهرانی ها / حمل و نقل عمومی / شورای شهر تهران / محسن هاشمی رفسنجانی
محسن هاشمی: وضعیت حمل‌ونقل عمومی در بدترین حالت است/ ثبت تهران به عنوان یکی از آلوده‌ترین شهر جهان
رییس شورای شهر تهران اعلام کرد که وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت طی ۳۰ سال گذشته بدترین وضعیت را دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •