یکشنبه, ۱۷ فروردین, ۱۳۹۹ / 5 April, 2020
حمل و نگهداری مواد مخدر
دلایلی برای دفاع از کاهش مجازات مجرمان موادمخدر
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / مواد مخدر / اعتیاد / مجازات / حبس تعزیری / حمل و نگهداری مواد مخدر / مجازات حمل و نگهداری مواد مخدر
دلایلی برای دفاع از کاهش مجازات مجرمان موادمخدر
دی‌ماه سال جاری بود که مصوبه‌ای تحت عنوان «تقلیل مجازات حبس تعزیری» در مجلس به تصویب رسید و در ماده‌ای از آن به موضوع کاهش مجازات‌های مرتبط با مواد مخدر نیز پرداخته‌ شد که همچون بسیاری طرح‌ها موافقان و مخالفانی دارد اما در این بین شورای نگهبان با استناد به مفادی از قانون، ایراداتی به مصوبه مذکور وارد کرده است؛ این درحالیست که رئیس موسسه تحقیقات علوم جزایی و جرم‌شناسی دانشگاه تهران می‌گوید که برای اثبات این مخالفت احتیاج به ادله‌ داریم تا بتوانیم ثابت کنیم که این طرح با قانون مغایرت دارد یا نه.
رایزنی‌ها آغاز شد؛ مجازات قاچاقچیان موادمخدر کاهش می‌یابد؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اعتیاد / معتادان / حبس تعزیری / حمل و نگهداری مواد مخدر / مجازات / مجازات حمل و نگهداری مواد مخدر
رایزنی‌ها آغاز شد؛ مجازات قاچاقچیان موادمخدر کاهش می‌یابد؟
چندی پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند میزان حداقل و حداکثر مجازات مرتکبان حمل و نگهداری مواد مخدر برای بار اول به نصف کاهش یابد؛ مصوبه‌ای که برخی از کارشناسان حوزه مقابله با مواد مخدر از آن استقبال و براین باورند که این مصوبه ابتکار موثری است که می‌تواند موجب کاهش جرائم در کشور شود، اما در این میان ستاد مبارزه با مواد مخدر جهت اصلاح این موضوع آمادگی خود را برای همکاری با مجلس اعلام کرده است.
کاهش مجازات حبس مرتکبان مواد مخدر برای بار اول
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
کاهش مجازات حبس مرتکبان مواد مخدر برای بار اول
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند میزان حداقل و حداکثر مجازات مرتکبان حمل و نگهداری مواد مخدر برای بار اول به نصف کاهش می‌یابد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
هشدار پلیس به زائران: حمل و مصرف هرگونه مواد مخدر در عراق ممنوع
پلیس کشور عراق طبق قوانین خود با متهمان حمل مواد مخدر و روانگردان برخورد می‌کند؛ با توجه به شرایط خاص کشور عراق، شرایط نگهداری مجرمان در زندان‌های این کشور نامطلوب است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
سرقت از خرده‌فروشان مواد و قماربازها توسط شرور سابقه‌دار
سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری فردی که در مدت مرخصی ۱۵ روزه‌اش از زندان اقدام به اعمال مجرمانه می‌کرد خبر داد.سرهنگ محمد کالوسی با اعلام این خبر گفت: روز دوشنبه هفته جاری بود که خبری به ماموران عملیات کلانتری ۱۶۱ ابوذر مبنی بر عربده‌کشی فردی سابقه‌دار خیابان زمزم واصل شد. وی با اشاره به اینکه فرد سابقه‌دار از چند روز قبل تحت تعقیب پلیس قرار داشت توضیح داد: ماموران از ماجرای حمل و نگهداری مواد مخدر و همچنین اسلحه گرم توسط این فرد باخبر شده بودند تا اینکه با گزارش این رویداد به قید فوریت برای دستگیری وی در محل حضور یافتند. وی در ادامه اظهار کرد: متهم با مشاهده خودروی گشت پلیس خیلی سریع از محل به همراه فرد دیگری سوار بر خودروی پراید خود متواری شد و بعد از آن ماموران طی تعقیب و گریز …
 •  •  •  •  •  •  •