دوشنبه, ۲۶ آبان, ۱۳۹۹ / 16 November, 2020
حکم
۵ ساعت قبل
یاری به اقتصاد با اقدامات قضایی
سیدابراهیم رییسی از همان روز نخست که بر کرسی ریاست دستگاه قضایی تکیه زد، شعارش مبارزه با فساد بود. او بارها تاکید کرده که قوه قضاییه هیچ منطقه ممنوعه‌ای برای مبارزه با فساد ندارد. از همان روز نخست ریاست رییسی بر دستگاه قضا تا امروز که درست یک سال و ۸ ماه و ۱۰ روز سپری شده، رسیدگی به مفاسد اقتصادی دستورکار جدی این قوه بوده و دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی که از مدتی پیش از ریاست رییسی آغاز به کار کرد، با ورود به دوران رییسی که از آن با عنوان «دوران تحول» یاد می‌شود، با جدیتی دوچندان پیگیری می‌شود. چنان‌که این نهاد تاکید دارد که تمام توان خود را به‌کار گرفته تا بتواند با «دانه‌درشت‌ها» مقابله کند و با گرفتن حق مردم، به چرخه اقتصادی …
۵ ساعت قبل
بستر تاریخی تحولات قفقاز
اتفاقاتی که طی یکی دو ماه گذشته در قفقاز افتاد، به‌رغم اهمیت تاریخی آن و سرانجامی که یافت، کمتر از آنچه لازم بود مورد توجه ما، یعنی مسوولان و مردم در ایران قرار گرفت. به لحاظ تاریخی، قفقاز طی حدود دو هزار سال یکی از مناطق پیرامونی و یکی از عرصه‌های نفوذ طبیعی ایران بوده است. صدها سال ایران بر بخش‌های عمده‌ منطقه حکومت کرده و کسانی از این مناطق در زمره امرای بنام نظامی و حکومتی ایران بوده‌اند. رقابت ایران و عثمانی برای نفوذ در قفقاز سابقه‌ای حدودا 500 ساله دارد و دو امپراتوری به دفعات در این رابطه باهم درگیر جنگ شده‌اند. شاه اسماعیل در جدال بی‌وقفه با امپراتوری عثمانی کوشید تا با بسط تشیع در میان قبایل ترک غرب دریای خزر سدی محکم در برابر توسعه‌طلبی …
۵ ساعت قبل
حق زنان
شایستگی زنان ایرانی، برای داوطلبی در انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس خبرگان رهبری، هنوز پس از 4دهه به رسمیت شناخته نشده است. آیا این رویه را نمی‌توان نقض مستمر و سیستماتیک قانون اساسی دانست؟ ادعای وفاداری به قانون اساسی فقط یک شعار و لفاظی نیست. مسوولان باید در عمل نشان دهند که به همه 177 اصل قانون اساسی پایبندند. نمی‌توان به میثاق جمهوری اسلامی ابراز وفاداری کرد، اما اصول مربوط به حق‌ها و آزادی‌ها را به‌طور سیستماتیک نقض کرد. شورای نگهبان هم با نظریه تفسیری سال ۹۱ خود درباره اصل ۱۱۳، رییس‌جمهوری را در اجرای قانون اساسی خلع‌ سلاح کرده و اکنون قانون اساسی هیچ پاسداری ندارد. گرچه نمی‌توان نادیده گرفت که هر کدام از روسای جمهوری کوشش‌های چندی را در این …
۵ ساعت قبل
زمانه و اهل قلم
آنان که به عنوان ارباب قلم - خواه شاعر یا نویسنده - از معرفت واقعی نصیبی برده‌اند نه‌تنها در ایران که در همه جهان به مردم پیرامون خود توجه داشته‌اندو دارند و خواهند داشت، زیرا مسائل اینان شامل حال آنان هم می‌شود. در این مورد می‌توان شواهد بسیار از میان سروده‌های شاعران ایرانی از دیرباز تاکنون یافت، ولی باید توجه داشت که پرداختن به مشکلات جامعه پیوسته بستگی داشته به این که شاعر یا نویسنده در چه زمانی می‌زیسته. چنین مضمونی را برای مثال در شعر شاعرانی مانند رودکی، فرخی، فخرالدین گرگانی، سنایی، عنصری، انوری، منوچهری و باباطاهر نمی‌بینیم، زیرا در زمانه‌ای آرام و عاری از دغدغه می‌زیستند و اگر گلایه‌ای هم داشتند از «گردش چرخ نیلوفری» …
۷ ساعت قبل
آفرین بر وزیر هندی
کاظم گیلان‌پور - سردبیر کیهان ورزشی من اگر فرصتی داشتم می‌رفتم دست آقای «چوندر» وزیر آموزش‌و‌پرورش هندوستان را خیلی‌خیلی محکم می‌فشردم و شاید می‌بوسیدم. چوندر برگزاری بازی‌های آسیایی سال۱۹۸۲ را رد کرد.  پیشنهاد برگزاری هشتمین دوره بازی‌های آسیایی در دهلی از سوی نخست‌وزیر سابق هند بانو ایندیرا گاندی مطرح شده‌بود و هزینه آن ‌را ۱۲میلیون‌دلار (۸۶میلیون تومان) برآورد کرده بودند و بعد که دولت تازه آن‌ را بررسی کرد متوجه شد که ۹۹میلیون دلار یعنی 8برابر آن باید بپردازد و به این دلیل با خشم فراوان موضوع …
تکمیل پازل سیاست‌گذاری ارزی
۷ ساعت قبل
تکمیل پازل سیاست‌گذاری ارزی
با توجه به نقش مهم اداره صادرات بانک مرکزی در قاعده‌گذاری برای بازار ارز و بازوی اجرایی بانک مرکزی در حوزه ارزی، تغییر مدیر اداره صادرات بانک مرکزی اتفاق مهمی در حوزه ارزی محسوب می‌شود. تغییر مدیر و تعیین سرپرست برای اداره صادرات بانک مرکزی را می‌توان علامتی از تغییر رویه بانک مرکزی برای ثبات‌بخشی به بازار ارز قلمداد کرد. رئیس‌کل بانک مرکزی در حکمی حسین چرخ‌انداز را به‌عنوان سرپرست اداره صادرات بانک مرکزی منصوب کرده است. چرخ‌انداز پیش از این در بدنه بانک مرکزی فعال بود و در برخی کمیسیون‌های تخصصی از سوی بانک مرکزی به‌عنوان نماینده حضور داشته است.
۱۰ ساعت قبل / سید عمار حکیم
تاکید حکیم بر حمایت از مسیحیانی که مورد ظلم گروه تروریستی داعش قرار گرفته‌اند
«سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در دیدار با هیاتی از اتحادیه کلیساهای آنجلیک در عراق با حضور «پل پاتریک»، رئیس سازمان SRG درباره وضعیت مسیحیان در خاورمیانه و عراق و راهکارهای باقی نگه داشتن آنها در منطقه و عدم مهاجرت‌شان رایزنی کرد.
شمس‌العقل تبریزی
۱۰ ساعت قبل / خبرگزاری فارس / خبر / فارس نیوز
شمس‌العقل تبریزی
بی شک اگر بخواهیم سه نفر را در قرن اخیر در کشورمان فیلسوف بنامیم حتماً به نام علامه محمدتقی جعفری می‌رسیم. او ستون حکمت معاصر است؛ چرا که او نه فقط «اربعین صباحاً» که «اربعین سنه» به اخلاص‌ورزی و طلب گمنامی و دوری از شهرت و پرهیز از آوازه علمی اهتمام داشت.
سیروس الوند: کدام گیشه؟ کدام ورشکستگی؟
۱۲ ساعت قبل
سیروس الوند: کدام گیشه؟ کدام ورشکستگی؟
پولاد امین، شهروند آنلاین: سینما اوضاع خوبی ندارد. چه در ایران و چه در چهار گوشه دیگر دنیا که آمار فروش و تولید به نحو حیرت‌انگیزی پایین آمده و باعث شده حتی صنعت قرص و محکمی چون هالیوود هم احساس خطر کند. این احساس خطر، طبیعی هم هست، به خصوص وقتی می‌بینیم که فروش فیلم‌های بین‌المللی هالیوودی که در تمام کشورها و سرزمین‌های دیگر فرش قرمز زیر پاشان پهن می‌شود، به ده درصد سال گذشته رسیده.
انتقاد تند همتی از قالیباف
۱۳ ساعت قبل / عبدالناصر همتی / رئیس بانک مرکزی / محمدباقر قالیباف / رئیس مجلس / مجلس یازدهم
انتقاد تند همتی از قالیباف
رئیس کل بانک مرکزی خطاب به قالیباف گفت: در دو سال و نیم گذشته بانک مرکزی در مقابل فشار حداکثری دولت آمریکا، خط مقدم جنگ اقتصادی علیه کشورمان را مدیریت کرده و با پیروی از رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب، سد محکمی درمقابل توطئه گسترده آمریکا و هم‌پیمانانش برای فروپاشی اقتصاد کشور بوده است.
منیژه حکمت برای «منفی کرونا» مجوز گرفت/ صدور سه پروانه ساخت دیگر
۱۳ ساعت قبل
منیژه حکمت برای «منفی کرونا» مجوز گرفت/ صدور سه پروانه ساخت دیگر
مجوز ساخت «منفی کرونا» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی منیژه حکمت صادر شد.
محمدرضا سنگری رئیس «اندیشکده ادبیات پایداری» شد
۱۴ ساعت قبل / اندیشکده ادبیات پایداری / محمدرضا سنگری
محمدرضا سنگری رئیس «اندیشکده ادبیات پایداری» شد
محمدرضا سنگری طی حکمی از سوی رئیس حوزه هنری به سمت ریاست «اندیشکده ادبیات پایداری» حوزه هنری منصوب شد.
علامه طباطبایی دموکراسی را طریقه اسلامی برای دولتداری نمی‌داند
۱۴ ساعت قبل / علامه طباطبایی / نجف لکزایی / مجمع عالی حکمت اسلامی
علامه طباطبایی دموکراسی را طریقه اسلامی برای دولتداری نمی‌داند
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در نشست ولت اسلامی از منظر فلسفه سیاسی علامه طباطبایی گفت: علامه دموکراسی را به دلیل ملحوظ داشتنِ صرف تمتعات مادی یک طریقه اسلامی برای دولتداری نمی‌داند.
کرونا سوژه ساخت فیلم منیژه حکمت شد
۱۵ ساعت قبل / سازمان سینمایی / سینما / + فیلم
کرونا سوژه ساخت فیلم منیژه حکمت شد
چهار فیلم سینمایی پروانه ساخت خود را از سازمان سینمایی و سمعی بصری دریافت کردند که از این میان منیژه حکمت فیلمی با موضوع کرونا می‌سازد.
مقام آذری: مهلت خروج ارامنه از کلبجر تا ۵ آذر ماه تمدید شد
۱۶ ساعت قبل / آذربایجان / مناقشه قره باغ / باکو / ارمنستان / قره باغ و مناقشه جدید جمهوری آذربایجان و ارمنستان
مقام آذری: مهلت خروج ارامنه از کلبجر تا ۵ آذر ماه تمدید شد
باکو - ایرنا - "حکمت حاجی اف " دستیار رییس جمهوری آذربایجان امروز (یکشنبه) اعلام کرد: آخرین مهلت خروج ارامنه از شهرستان " کلبجر " در منطقه «قره باغ» تا  ۲۵ نوامبر جاری ( ۵ آذرماه ) تمدید شده است .
فضای مجازی و وحدت اسلامی؛ فرصتها و چالشها/ تدوین مدل حکمرانی اسلامی فضای مجازی
۱۶ ساعت قبل / حکمرانی فضای مجازی / حاکمیت سایبری / وحدت اسلامی / فضای مجازی / عبدالحسین کلانتری
فضای مجازی و وحدت اسلامی؛ فرصتها و چالشها/ تدوین مدل حکمرانی اسلامی فضای مجازی
رئیس پژوهشگاه فضای مجازی با اشاره به فرصت ها و چالش های فضای مجازی در رویارویی با وحدت اسلامی، پیشنهاد «تدوین مدل حکمرانی اسلامی فضای مجازی» و ایجاد «اپلیکیشن های اسلامی مشترک» را مطرح کرد.
فراکسیون «اقتصاد دیجیتال و حکمرانی داده» آغاز به‌کار کرد
۱۶ ساعت قبل / فراکسیون اقتصاد دیجیتال و حکمرانی داده / مجتبی رضاخواه / سمیه رفیعی
فراکسیون «اقتصاد دیجیتال و حکمرانی داده» آغاز به‌کار کرد
پس از تشکیل فراکسیون اقتصاد دیجیتال و حکمرانی داده، هیات رئیسه این فراکسیون مشخص شد.
مسئول کمیته مسابقات فدراسیون دوومیدانی منصوب شد
۱۶ ساعت قبل / دوومیدانی / فدراسیون / ورزشی / داوران
مسئول کمیته مسابقات فدراسیون دوومیدانی منصوب شد
رییس فدراسیون دوومیدانی امروز با صدور حکمی مسئول کمیته مسابقات و داوران فدراسیون را منصوب کرد.
حکم ۶ میلیاردی تعزیرات هرمزگان برای قاچاقچیان سیگار
۱۷ ساعت قبل / سازمان تعزیرات حکومتی / قاچاق سیگار
حکم ۶ میلیاردی تعزیرات هرمزگان برای قاچاقچیان سیگار
ایلنا: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان از جریمه ۶ میلیارد ریالی برای قاچاقچیان سیگار خبر داد.
عقل سلیم حُکم می کند قالیباف به کهگیلویه و بویراحمد سفر نکند
۱۷ ساعت قبل
عقل سلیم حُکم می کند قالیباف به کهگیلویه و بویراحمد سفر نکند
نماینده اسبق کهگیلویه بزرگ در مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی گفت: عقل سلیم حکم می‌کند، سفر آقای قالیباف که بیشتر جنبه تبلیغاتی و جمع کردن رأی برای انتخابات ریاست جمهوری دارد، به استان کهگیلویه و بویراحمد لغو شود.
نماینده مجلس: رئیس جمهور به حکم قانون باید پاسخگوی وضعیت فعلی بورس باشد
۱۷ ساعت قبل / بورس / حسن روحانی / صدیف بدری / مجلس شورای اسلامی
نماینده مجلس: رئیس جمهور به حکم قانون باید پاسخگوی وضعیت فعلی بورس باشد
به گزارش خانه ملت، صدیف بدری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: در روزهای اخیر شاهد اتمام درگیری در اراضی اشغالی کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ کوهستانی بودیم، امیدواریم این تحولات با درایت طرفین به ایجاد صلح پایدار و امنیت منطقه کمک کند. همچنین از مواضع حکیمانه و به موقع رهبر معظم انقلاب در این خصوص قدردانی می کنیم.
یمن| صدور حکم اعدام برای 21 مقام دولت مستعفی در دادگاه انصارالله
۱۷ ساعت قبل / انصارالله یمن / اخبار "یمن"
یمن| صدور حکم اعدام برای 21 مقام دولت مستعفی در دادگاه انصارالله
دادگاه انصار الله یمن 21 مقام دولت مستعفی و مستقر در ریاض را به جرم همکاری با ائتلاف متجاوز عربی به اعدام محکوم کرد.
اعلام مصوبات جلسه شورای پروانه ساخت سینمایی/ منیژه حکمت «منفی کرونا» را می‌سازد
۱۷ ساعت قبل / سازمان سینمایی / منیژه حکمت / محمدرضا اصلانی / شورای پروانه ساخت / حمید زرگر‌نژاد / منفی کرونا
اعلام مصوبات جلسه شورای پروانه ساخت سینمایی/ منیژه حکمت «منفی کرونا» را می‌سازد
ایلنا: چهارفیلم سینمایی پروانه ساخت گرفتند.
وکیل پرسپولیس: ادله محکمی برای دفاع از شکایت مجدد النصر داریم
۱۸ ساعت قبل / باشگاه پرسپولیس / لیگ قهرمانان آسیا / کنفدراسیون فوتبال آسیا
وکیل پرسپولیس: ادله محکمی برای دفاع از شکایت مجدد النصر داریم
تهران- ایرنا- وکیل باشگاه پرسپولیس، گفت: در پرونده شکایت النصر عربستان، ادله محکمی برای دفاع داریم و به طور یقین در فینال آسیا به میدان خواهیم رفت.
اعتراض باشگاه استقلال به رأی پرونده استراماچونی
۱۸ ساعت قبل / آندره استراماچونی / باشگاه استقلال
اعتراض باشگاه استقلال به رأی پرونده استراماچونی
باشگاه استقلال درخواست خود برای اعتراض به رأی پرونده مربوط به شکایت آندره‌آ استراماچونی از این باشگاه را رسماً در دادگاه حکمیت ورزش به ثبت رساند.
۱۹ ساعت قبل
پرونده قطور شکایت استراماچونی و شانس کم استقلال برای کاهش غرامت
با توجه به اینکه استراماچونی پرونده‌ای نزدیک به 300 صفحه را به فیفا ارسال و تمام موارد را یادآور شده، خیلی بعید است که در حکمیت دوباره، باشگاه استقلال با بدهی کمتری مواجه شود و فیفا آن رأی را بشکند و به قول برخی مدیران نیمی از این مبلغ را به عنوان جریمه یا غرامت در نظر بگیرد.
آل‌کثیر در فینال آسیا؟ | وکیل پرسپولیس: بله شدنی است!
۱۹ ساعت قبل / فوتبال - لیگ قهرمانان آسیا / باشگاه پرسپولیس
آل‌کثیر در فینال آسیا؟ | وکیل پرسپولیس: بله شدنی است!
وکیل باشگاه پرسپولیس می‌گوید گرفتن حکم موقت برای محرومیت آل کثیر اتفاقی است که انجام آن شدنی است.
زمان اعلام حکم رشید مظاهری
۱۹ ساعت قبل / باشگاه استقلال / رشید مظاهری
زمان اعلام حکم رشید مظاهری
ورزش سه نوشت: به احتمال فراوان طی امروز یا فردا حکم رشید مظاهری گلر آبی پوشان تهرانی اعلام خواهد شد.
تغییر کلیدی در معاونت ارزی بانک مرکزی
۱۹ ساعت قبل / بانک مرکزی / ارز / صادرات / صمد کریمی
تغییر کلیدی در معاونت ارزی بانک مرکزی
رئیس کل بانک مرکزی در حکمی حسین چرخ‌انداز را به جای صمد کریمی به عنوان سرپرست اداره صادرات بانک مرکزی منصوب کرد.
دونالد ترامپ می‌تواند حکم عفو برای خود صادر کند؟
۱۹ ساعت قبل / دونالد ترامپ / ریاست جمهوری / انتخابات / حکم عفو
دونالد ترامپ می‌تواند حکم عفو برای خود صادر کند؟
اما اینکه آیا دموکرات‌ها یک بار دیگر بخواهند علیه ترامپ پرونده‌ای در این زمینه به جریان اندازند، بسیار بعید به نظر می‌رسد؛ بنابراین وقتی ترامپ مطمئن باشد که پرونده‌ای علیه او به جریان نخواهد افتاد، بعید نیست که خود را عفو کند.
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی تغییر کرد
۱۹ ساعت قبل
مدیر اداره صادرات بانک مرکزی تغییر کرد
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در حکمی، حسین چرخ انداز را به عنوان جایگزین صمد کریمی در اداره صادرات بانک مرکزی منصوب کرد.
حاتمی‌کیا و ریسک کارگردانی «موسی(ع)»/ آنچه بر یادگار سلحشور گذشت
۲۰ ساعت قبل / ابراهیم حاتمی کیا / جمال شورجه / فرج الله سلحشور / سریال موسی (ع)
حاتمی‌کیا و ریسک کارگردانی «موسی(ع)»/ آنچه بر یادگار سلحشور گذشت
کارگردانی سریال «موسی(ع)» با فیلمنامه‌ای از فرج‌الله سلحشور، حالا به ابراهیم حاتمی‌کیا واگذار شده؛ کارگردان مطرحی که به استناد کارنامه سریال‌سازی‌اش این انتخاب برایش حکم یک ریسک را هم دارد.
سیدصالحی: بردهای اول فصل در پایان لیگ حکم طلا را دارد
۲۱ ساعت قبل
سیدصالحی: بردهای اول فصل در پایان لیگ حکم طلا را دارد
ایلنا: پیشکسوت استقلال تهران می‌گوید جای وریا غفوری و امیرارسلان مطهری در تیم ملی خالی است.
علامه طباطبایی، فیلسوفی وارسته در زمینه تفسیر، حکمت و اخلاق
۲۱ ساعت قبل / محمدجواد باهنر / جنگ جهانی دوم / قانون اساسی / انقلاب فرهنگی
علامه طباطبایی، فیلسوفی وارسته در زمینه تفسیر، حکمت و اخلاق
تهران- ایرنا- علامه طباطبایی، عارف، فیلسوف و دانشمند برجسته معاصر و شخصیتی موثر در طرح مباحث اسلامی بود. این دانشمند سترگ در مباحث اندیشه‌ای و مسایل مربوط به تحولات ایران و انقلاب اسلامی به مثابه یک نظریه‌پرداز برجسته، انقلاب فرهنگی را پی افکند و در ارتقا و گسترش مسایل نظری شیعی تاثیری شگرف داشت.
اجرا از «شنبه»
۲۲ ساعت قبل / کرونا / ویروس کرونا / ستاد ملی مبارزه با کرونا / قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا / دور کاری / علیرضا رئیسی / ستاد ملی مقابله با کرونا / ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا / فاصله گذاری اجتماعی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
اجرا از «شنبه»
تهران - ایرنا - ستاد ملی مقابله با کرونا در آخرین جلسه خود محدودیت‌هایی تکراری را برای مهار کرونا تصویب کرد که همچنان با کلید واژه «از شنبه» قابل توجه و ارزیابی است و به نظر نمی‌تواند سد محکمی در برابر ویروس کرونا باشد.
عضویت یک خوزستانی در فدراسیون قایقرانی
۲۹ ساعت قبل / استانی-ورزشی / اخبار ورزشی - خوزستان / قایقرانی
عضویت یک خوزستانی در فدراسیون قایقرانی
یک پیشکسوت ورزش خوزستان، طی حکمی از سوی رییس فدراسیون قایقرانی به عنوان عضو شورای راهبردی توسعه این فدراسیون منصوب شد.
۲۹ ساعت قبل
بازی میانه یا سنگر شلوغ
این طبیعی است که برادران ما در جناح اصولگرا تمام گروه‌های غیر اصولگرا را خائن دربرجام یا فاسد درحکمرانی نشان دهند. ضد برنامه‌ای را دنبال کنند که یا از حضور دیگران جلوگیری کند یا  امید به بهبود از روش ناامیدی از طریقی غیراصولگرایی را دامن بزنند. فرقی نمی‌کند گوینده اصولگرا، در مجلس یا شورای نگهبان و مجمع تشخیص یا روزنامه و فضای مجازی باشد یا در نهادهای دیگری که نباید اسم‌شان مورد نقد قرار گیرد. آنچه غیر طبیعی است آن‌است که ضد برنامه ایشان به برنامه‌ای برای اداره کشور نینجامد. مردم تبعیض و فشار برخود در مقایسه با گویندگان را می‌فهمند. طرح توسعه کشور را دنبال می‌کنند. اگر از دولت نا‌راضی‌اند، اثبات شی در اصولگرایان نمی‌کند.  از …
۲۹ ساعت قبل
به امید همسایه نمانیم
رویکردهای فناورانه و در بسیاری موارد نوآورانه کسب‌وکارهای فضای مجازی به سادگی در قالب‌ها و ساختارهای حاکمیتی موجود که عمدتا برای فضای سنتی آماده شده‌اند، نمی‌گنجند و ساماندهی این فضا به دلیل ناشناخته بودن آن برای متولیان، دشوار و زمان‌بر است. از طرفی سرعت رشد کسب‌وکارهای این حوزه بسیار بالا بوده و نوآوری‌های پیوسته و سریع در فرآیندها و سناریوها باعث شده که موضوع ساماندهی آنها در اکثر کشورها با چالش مواجه بوده و حاکمیت همیشه دنباله‌رو این کسب‌وکارها باشد. در کشورهایی که مجوزمحور بوده و بر مبنای کنترل پیشینی عمل می‌کنند، این مساله بسیار حادتر است چرا که طولانی بودن و لزوم پرداختن به جزییات فراوان در تدوین مجوزهای جدید، باعث بروز ناکارآمدی هر چه …
۲۹ ساعت قبل
پیام تسلیت رهبری به‌ مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام اژه‌ای
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم مجاهد حجت‌الاسلام دکتر جواد اژه‌‌ای را تسلیت گفتند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در متن پیام ایشان آمده است: «با اندوه و تاسف فراوان خبر درگذشت عالم مجاهد جناب حجت‌الاسلام آقای دکتر جواد اژه‌ای را دریافت کردم؛ شخصیت برجسته و ممتازی که سال‌های متمادی مجاهدت‌های بزرگ و مبارک را با اخلاص و بدون اندک تظاهری عهده‌دار شد و یادگارهای فراموش ‌نشدنی برای کشور و انقلاب برجای گذاشت. تشکیل انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، تشکیل مدارس استعدادهای درخشان کشور، مدیریت پدرانه بر مجموعه‌های نخبگانی جوان و سازنده دوران طلایی مدال‌آوری‌های علمی بین‌المللی …
۳۱ ساعت قبل
اولویت نخست ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشگیری باشد
دبیرکل پیشین ستاد مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری را اولویت نخست کار ستاد مبارزه با مواد مخدر دانست و با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی برای کاهش آسیب‌ها، مهمترین علت گرایش افراد به مواد مخدر را بی‌نشاطی جامعه و مشکلات اقتصادی ارزیابی کرد.«علی هاشمی» عضو مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی و دبیر کل پیشین ستاد مبارزه با مواد مخدر مجموعه وزیران ادوار را از منظر تجربی و تخصصی دانه درشت‌ترین و بالاترین نهاد مدنی ارزیابی کرد و با بیان اینکه تجارب مثبت و منفی، شکست و پیروزی ۴۲ ساله کشور در همه حوزه ها اعم از سیاست، اقتصاد و فرهنگ در این تشکل جمع شده است، این نهاد را دارای جایگاه ویژه‌ برای کمک به بهبود روند حکمرانی خوب با بهره گیری از تجارب توصیف کرد.عضو مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی، رابطه نظام و مردم را متقابل …
۳۱ ساعت قبل
انحصار در اکوسیستم استارتاپی از بودن تا نبودن
محمد کرباسی- دبیر گروه دانش و فناوری این روزها شاید به‌خاطر استفاده بیشتر مردم از کسب و کارهای آنلاین در دوران شیوع کرونا بحث انحصار در اکوسیستم فناوری ایران و جهان داغ است. در آمریکا پرونده‌ای بی‌سابقه درباره گوگل و اپل و جریان بررسی انحصارگری در حوزه موتور جست‌وجو جریان دارد و دولت چین هم اخیرا برای نخستین بار قوانینی را معرفی کرد که قرار است فعالیت‌های انحصارگرایانه در صنعت اینترنت را ریشه‌یابی کند. در ایران علاوه بر اختلاف اسنپ و تپسی که کارشان چند باری به شورای رقابت کشید اخیرا باطل شدن حکم …
۳۱ ساعت قبل
شکایت از بایدن‌پارتی همسایه‌ها
نیویورک: یک هوادار دونالد ترامپ، خواستار صدور قرار منع برای همسایه‌های خود شد که به ادعای او، بعد از پیروزی جو بایدن در انتخابات، او را دست انداخته‌اند. آقای میسون خواستار حکمی شده‌است که مانع از نزدیک شدن همسایه‌ها به فاصله نزدیک‌تر از ۳۰متری به  خانه او شود. به گزارش شبکه سی‌بی‌اس۱۳، او می‌گوید: آنها حق نداشتند با یک بایدن‌پارتی من و فرزندانم را مسخره کنند.
عدم شرکت نمایندگان کرمان در مراسم معارفه استاندار جدید/استیضاح وزیر کشور در دستور کار
۳۱ ساعت قبل / استیضاح وزیر کشور / تغییر استاندار کرومان
عدم شرکت نمایندگان کرمان در مراسم معارفه استاندار جدید/استیضاح وزیر کشور در دستور کار
به گزارش ایسنا، در نشست فوق العاده مجمع نمایندگان استان کرمان با محوریت انتصاب و صدور حکم استاندار کرمان مقرر گردید، به دلیل عزل و نصب استاندار کرمان بدون هماهنگی با مجمع نمایندگان استان و اهانت به مردم شریف و نجیب استان کرمان، استیضاح وزیر کشور، فردا در دستور کار مجمع نمایندگان استان کرمان قرار گیرد.
سه انتصاب جدید در آلومینیوم اراک
۳۳ ساعت قبل / فوتبال / اراک / انتصاب / احکام
سه انتصاب جدید در آلومینیوم اراک
مدیران تیم فوتبال آلومینیوم اراک‌ و مدیر رسانه‌ای این باشگاه با حکم مدیرعامل معرفی شدند.
کواکبیان: چرا در حال حاضر با وجود ۱۴۰ حزب، حکمرانی حزبی نداریم؟
۳۳ ساعت قبل / احزاب / حکومت دموکراتیک / قانون احزاب / کواکبیان
کواکبیان: چرا در حال حاضر با وجود ۱۴۰ حزب، حکمرانی حزبی نداریم؟
شفقنا- دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: تا حزب نباشد رقابتی در کار نخواهد بود و تا رقابتی در کار نباشد انتخابات نخواهد بود و تا انتخاباتی نباشد حکومت دموکراتیک معنا و مفهوم ندارد. مصطفی کواکبیان در دومین همایش ملی حکمرانی...
پیشنهاد منوچهر صدوقی‌سها برای کتابخوانی
۳۶ ساعت قبل / هفته کتاب / منوچهر صدوقی سها / پویش «کتابخوانی ملی»
پیشنهاد منوچهر صدوقی‌سها برای کتابخوانی
منوچهر صدوقی‌سها با توصیه به مطالعه کتاب «درآمدی به تاریخ فلسفه اسلامی» گفت: کتاب «درآمدی به تاریخ فلسفه اسلامی» نوشته نصرالله حکمت به ما یادآور می‌شود که تاریخ فلسفه ما را مستشرقین نوشته‌اند و مولف این کتاب در نگارش تاریخ فلسفه، دم از استقلال می‌زند.
عالم وارسته که بنای نخبه پروری را بر ایمان و انقلاب استوار کرد
۳۶ ساعت قبل / اکبر هاشمی رفسنجانی / محمد باقر قالیباف / مقام معظم رهبری / سعید خطیب زاده / اسحاق جهانگیری / ایالات متحده آمریکا / محمود واعظی / رهبر معظم انقلاب
عالم وارسته که بنای نخبه پروری را بر ایمان و انقلاب استوار کرد
تهران - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین جواد اژه‌ئی مجاهدی خاموش بود که بنای نخبگی و نخبه‌پروری را بر شالوده‌های محکم ایمان و انقلاب استوار کرد.
تعیین مدیرعامل استقلال تا ساعاتی دیگر
۳۶ ساعت قبل / استقلال / مدیرعامل استقلال / مدیر عامل / احمد مددی / فوتبال
تعیین مدیرعامل استقلال تا ساعاتی دیگر
قرار است امشب جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال برگزار و احتمال دارد احمد مددی حکم سرپرستی اش به مدیرعاملی تبدیل شود.
رئیس پولیساریو پایان پایبندی به آتش‌بس با مراکش را اعلام کرد
۳۶ ساعت قبل / جبهه پولیساریو
رئیس پولیساریو پایان پایبندی به آتش‌بس با مراکش را اعلام کرد
رئیس جبهه پولیساریو، امروز، شنبه طی حکمی پایان پایبندی به توافقنامه آتش‌بس بین جبهه پولیساریو و مراکش منعقد شده در سال ۱۹۹۱ را اعلام کرد.
کواکبیان: تا احزاب نباشند رقابتی نخواهد بود
۳۷ ساعت قبل / احزاب سیاسی / کواکبیان
کواکبیان: تا احزاب نباشند رقابتی نخواهد بود
به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در دومین همایش ملی حکمرانی مطلوب که به همت مدرسه حکمرانی شهید بهشتی وابسته به دانشگاه دفاع ملی و همکاری دانشگاه علامه طباطبایی به صورت آنلاین برگزار شد، با تاکید بر این‌که نظام حکمرانی مطلوب قطعا نوعی نظام حزبی است، گفت: اگر نظام حزبی برای ما مطلوب نباشد نظام غیرحزبی حتما مطلوب نخواهد بود.
مدیر عامل جدید استقلال امشب تعیین می شود؟
۳۷ ساعت قبل / باشگاه استقلال / وزارت ورزش و جوانان
مدیر عامل جدید استقلال امشب تعیین می شود؟
قرار است امشب جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال برگزار و احتمال دارد احمد مددی حکم سرپرستی اش به مدیرعاملی تبدیل شود.
سرپرست گزینش استانداری تهران منصوب شد
۳۸ ساعت قبل / سرپرست گزینش استانداری تهران
سرپرست گزینش استانداری تهران منصوب شد
ایلنا: سرپرست گزینش استانداری تهران طی حکمی از سوی نماینده وزیر کشور و دبیر هیئت مرکزی گزینش منصوب شد.
استعفای رئیس سازمان خصوصی سازی پذیرفته شد
۳۸ ساعت قبل / علیرضا صالح / سازمان خصوصی سازی / استعفا / حکم انتصاب / سازمان خصوصی / فرهاد دژپسند
استعفای رئیس سازمان خصوصی سازی پذیرفته شد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با پذیرفتن استعفای رئیس سازمان خصوصی سازی، حسن اعلایی را به عنوان سرپرست این سازمان منصوب کرد.
سرپرستان ۵ واحد دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شدند
۳۹ ساعت قبل / محمد مهدی طهرانچی / دانشگاه آزاد اسلامی / حکم انتصاب
سرپرستان ۵ واحد دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شدند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور احکامی سرپرستان واحدهای «بندرانزلی»، «خوی»، «دورود» و «فومن و شفت» و «مهاباد» را منصوب کرد.
بیش ازهر زمان دیگر نیازمند جمع الجمعی تفکر علامه طباطبایی هستیم
۳۹ ساعت قبل / علامه طباطبایی / مجمع عالی حکمت اسلامی / گام دوم انقلاب
بیش ازهر زمان دیگر نیازمند جمع الجمعی تفکر علامه طباطبایی هستیم
اکنون که در گام دوم انقلاب و مرحله تمدن‌سازی نوین اسلامی هستیم، بیش از هر زمان دیگر نیازمند مقام جمع الجمعی تفکّر علّامه طباطبایی و الگو گرفتن از آفاق فراگیر آن می‌باشیم.
مدیر بخش «رادیوتئاتر» جشنواره‌ تئاتر فجر معرفی شد
۳۹ ساعت قبل / تئاتر / نمایش / جشنواره تأتر فجر / اداره کل هنرهای نمایشی
مدیر بخش «رادیوتئاتر» جشنواره‌ تئاتر فجر معرفی شد
تهران- ایرنا- امین رهبر با حکم دبیر جشنواره به عنوان مدیر بخش «رادیوتئاتر» سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر معرفی شد.
روزنامه حامی دولت: مافیا نگذاشت قیمت دلار پایین بیاید!
۴۱ ساعت قبل
روزنامه حامی دولت: مافیا نگذاشت قیمت دلار پایین بیاید!
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: حکمرانی، وقتی توانمند خواهد بود که کشور یک دولت داشته باشد نه دو دولت. حکمرانی توانمند آنست که زمینه آزادی‌های مشروع به‌ویژه در عرصه بیان و قلم را فراهم کند ولی نه به این صورت که مافیاهای اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی، خنثی‌کننده سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در داخل و خارج باشند.
آنچه عقل حکم می‌کند ...
۴۱ ساعت قبل
آنچه عقل حکم می‌کند ...
محمدرضا خباز - نماینده ادوار مجلس
خسارات طرفین جنگ سرد ایران و آمریکا
۴۱ ساعت قبل / ایران و امریکا / جنگ سرد / مذاکرات ایران و امریکا / جو بایدن / دونالد ترامپ
خسارات طرفین جنگ سرد ایران و آمریکا
غلامرضا مصدق در یادداشتی می نویسد: استراتژیست ها و اتاق‌های فکر طرف آمریکایی صرف نظر از اینکه ترامپ یا بایدن بر این کشور حکمرانی کند، بعید است از منافع این جنگ بی هزینه ولی سراسر فایده به این زودی ها دست بکشند.  
واکنش دروازه‌بان استقلال به حکم انضباطی باشگاه
۴۱ ساعت قبل / استقلال تهران / حسین پورحمیدی
واکنش دروازه‌بان استقلال به حکم انضباطی باشگاه
ایلنا: دروازه بان جوان استقلال می‌گوید با هماهنگی صورت گرفته با مدیرعامل باشگاه در تمرینات حاضر نشده است.
حساسیت ملی نسبت به مجموعه آرامگاه فردوسی سرپرست مجموعه را تغییر داد
۴۱ ساعت قبل / مجموعه آرامگاه فردوسی
حساسیت ملی نسبت به مجموعه آرامگاه فردوسی سرپرست مجموعه را تغییر داد
ایلنا: طی حکمی از سوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی سرپرست مجموعه تاریخی‌فرهنگی فردوسی منصوب شد.
روزنامه جمهوری اسلامی: یک «کنسرسیوم مافیا» تمام برنامه‌ها و سیاست‌های دولت را خنثی می‌کند / جلوگیری کردن از ادامه ریزش قیمت ارز، سکه و خودرو، کار همان مافیاست / نوسان قیمت گوشت، مرغ و میوه و تره‌بار و بسیاری از اقلام دیگر هم دستپخت همین‌هاست
۴۲ ساعت قبل
روزنامه جمهوری اسلامی: یک «کنسرسیوم مافیا» تمام برنامه‌ها و سیاست‌های دولت را خنثی می‌کند / جلوگیری کردن از ادامه ریزش قیمت ارز، سکه و خودرو، کار همان مافیاست / نوسان قیمت گوشت، مرغ و میوه و تره‌بار و …
حکمرانی، وقتی توانمند خواهد بود که کشور یک دولت داشته باشد نه دو دولت. حکمرانی توانمند آنست که زمینه آزادی‌های مشروع به‌ویژه در عرصه بیان و قلم را فراهم کند ولی نه به این صورت که مافیاهای اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی، خنثی‌کننده سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در داخل و خارج باشند.
معرفی عضو جدید هیئت مدیره نساجی (عکس)
۴۲ ساعت قبل / نساجی مازندران
معرفی عضو جدید هیئت مدیره نساجی (عکس)
امیر عرب برای شروع کار در هیئت مدیره باشگاه نساجی حکم خود را از مالک باشگاه دریافت کرد.
رویکردهای اساسی در معنای زندگی
۴۲ ساعت قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی فلسفه و حکمت اسلامی دانشکده الزهرا(س) / رویکردهای اساسی در معنای زندگی
رویکردهای اساسی در معنای زندگی
انجمن علمی فلسفه و حکمت اسلامی دانشکده الزهرا (س)، وبینار رویکردهای اساسی در معنای زندگی را برگزار می‌کند.
عقل کاشف در برابر عقل جاعل
۴۲ ساعت قبل / علامه طباطبایی / فلسفه / دین / عقل
عقل کاشف در برابر عقل جاعل
عقل از منظر علامه طباطبایی حجیت ذاتی ندارد بلکه این حجیت از کتاب و سنت به او عطا می‌شود لاجرم بعید است چنین عقلی بتواند خارج از حوزه کتاب و سنت چیزی را بر دین بیفزاید یا مستقلا جعل و وضع حکم کند.
بانکی ویژه شیرخواران
۴۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / بانک شیر
بانکی ویژه شیرخواران
پیوند مادر و کودک از زمان شکل‌گیری نطفه در رحم آغاز می‌شود و روز به روز محکم‌تر می‌شود؛ پیوندی که بعد از تولد و بریده شدن بند ناف، با آغوش و شیرمادر تداوم می‌یابد؛ ارتباطی که علاوه بر نقش آفرینی در پیوند عاطفی بین مادر و کودک، در تعیین آینده‌ای سالم و کم دغدغه، نقش‌آفرینی خواهد کرد.
ریاست سازمان امور عشایر؛ از ممانعت غیرقانونی تا عزل سیاسی +سند
۴۲ ساعت قبل / عشایر / مجلس شورای اسلامی / کشاورزی / رئیس‌جمهور
ریاست سازمان امور عشایر؛ از ممانعت غیرقانونی تا عزل سیاسی +سند
با وجود صدور حکم انتصاب عباس پاپی زاده نماینده سابق دزفول به سمت رییس سازمان امور عشایر، تکلیف ریاست این سازمان به علت برخی فشارهای رئیس دفتر رئیس جمهور همچنان در هاله ای از ابهام به سر می‌برد.
«فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟»| اشتغالزایی صدها هزار نفری با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات
۴۳ ساعت قبل / فضای مجازی
«فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟»| اشتغالزایی صدها هزار نفری با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات
حکمرانی ایده آل فضای مجازی کشور در گرو راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است. در این یادداشت به آثار و دستاوردهای متعدد راه اندازی شبکه ملی اطلاعات می پردازیم.
تاثیر تحریم و کرونا بر کتاب در پیام وزیر ارشاد
۴۳ ساعت قبل / وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی / هفته کتاب / پیام وزیر / سیدعباس صالحی
تاثیر تحریم و کرونا بر کتاب در پیام وزیر ارشاد
وزیر ارشاد اسلامی گفت: به رغم مشکلات کشور در سه سال اخیر، از تحریم‌های ناجوانمردانه تا کرونا و اثرات سوء آن بر اقتصاد کشور فرهنگ و کتاب و پدیدآوران آن نیز از این آسیب برکنار نبوده‌­اند، اما مستحکم‌­تر به راه خود ادامه می­‌دهیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •