سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
خصوصی‌ سازی
ابهام در اعطای هدیه دولت احمدی‌نژاد
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / خصوصی‌ سازی / سهام عدالت / احمدی نژاد
ابهام در اعطای هدیه دولت احمدی‌نژاد
سهام عدالت که دولت نهم در راستای اجرای یکی از شعارهایش یعنی تسری عدالت در جامعه به مردم داد، سهام برخی از شرکت‌های دولتی بود که به قشرهای کم‌درآمد جامعه تعلق می‌گرفت.
ماجرای واگذاری‌های بدون تشریفات قانونی رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / خصوصی‌ سازی / دادگاه / قوه قضائیه
ماجرای واگذاری‌های بدون تشریفات قانونی رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی
سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رئیس اسبق سازمان خصوصی سازی امروز شنبه ۱۵ آذر ماه در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی جواهری برگزار شد.
جزئیات تخلف در واگذاری کشت‌وصنعت مغان و ماشین سازی تبریز | دومین جلسه دادگاه رئیس سابق خصوصی‌سازی
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / خصوصی‌ سازی / دادگاه / قوه قضائیه
جزئیات تخلف در واگذاری کشت‌وصنعت مغان و ماشین سازی تبریز | دومین جلسه دادگاه رئیس سابق خصوصی‌سازی
دومین جلسه رسیدگی به اتهامات پوری حسینی رییس پیشین سازمان خصوصی سازی به ریاست قاضی جواهری برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
پرسپولیس در خصوصی‌سازی از استقلال پیشی گرفت
مدیرکل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان با اعلام این‌که باشگاه پرسپولیس در زمینه‌ خصوصی سازی از استقلال جلوتر است، اعلام کرد: به نظر می‌رسد ۲ تا ۳ ماه آینده شاهد آغاز واگذاری این دو باشگاه باشیم.مرتضی فلاح در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان به صورت هفتگی در مورد خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با حضور مسئولان ذی‌ربط از جمله سازمان خصوصی سازی جلسات مستمر خود را برگزار می‌کند و عزم جدی بر واگذاری دو باشگاه است.وی ادامه داد: به هر یک از دو باشگاه دو ملک واگذار شد تا مقوله افزایش مالی آن ها مدنظر قرار گیرد، در عین حال هرچند که مجامع شرکت‌ها طی سالیان گذشته تشکیل نشده بود اما با تلاش‌های وزارت ورزش و …
دستورات مهم روحانی بورس و سهام شرکت‌های بزرگ | پرداخت تسهیلات کرونایی تسریع شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / دولت دوازدهم / حسن روحانی
دستورات مهم روحانی بورس و سهام شرکت‌های بزرگ | پرداخت تسهیلات کرونایی تسریع شود
رئیس جمهور تاکید بر واگذاری سهام دستگاه‏‌های دولتی را نشان از عزم راسخ دولت برای بهینه‏ سازی روند خصوصی‏ سازی در کشور برشمرد و اطمینان داد که برنامه عرضه سهام شرکت‏‌های دولتی در بازار سرمایه بدون تردید ادامه خواهد یافت.
روحانی: عرضه سهام شرکت‌‏های دولتی در بازار سرمایه ادامه خواهد یافت
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / حسن روحانی / حسن روحانی / روحانی / بازار سرمایه / بانک مرکزی / رئیس‌جمهور
روحانی: عرضه سهام شرکت‌‏های دولتی در بازار سرمایه ادامه خواهد یافت
رئیس جمهور ضمن تاکید بر واگذاری سهام دستگاه‏ های دولتی را نشان از عزم راسخ دولت برای بهینه‏ سازی روند خصوصی‏ سازی در کشور برشمرد و اطمینان داد که برنامه عرضه سهام شرکت‏ های دولتی در بازار سرمایه بدون تردید ادامه خواهد یافت.
عزم جدی وزارت ورزش برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / اصل ٤٤ / بورس تهران / وزارت ورزش و جوانان / سازمان خصوصی سازی
عزم جدی وزارت ورزش برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس
مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و باشگاه استقلال عزم جدی برای خصوصی‌ سازی دارند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ابراهیم رئیسی / دیدار رئیسی با فعالان کارگری / رئیس قوه قضائیه / فعالان کارگری / مشکلات کارگران / معیشت کارگران
جزئیات نشست هم‌اندیشی فعالان کارگری با رئیسی/ ماموریت فوری سازمان بازرسی برای بررسی مشکلات کارگران/ لزوم تجدیدنظر در نظام واگذاری‌ و‌ خصوصی‌ سازی
به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی که شب گذشته و در آستانه روز کارگر میزبان اصحاب تولید و فعالان کارگری بود، با تبریک روز کارگر و قدردانی از زحمات ارزشمند کارگران، اظهار داشت: کارگران به‌ عنوان سرمایه و محور اصلی جهش تولید در کشور هستند و سخن گفتن از رونق تولید بدون توجه به کارگر و حقوق کارگران بی‌ معناست.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / خودروسازی / خصوصی سازی
سیاست زدگی و رانت مانع خصوصی‌ سازی خودروسازان است/ واگذاری از کوچکترها شروع شود
سناریوی خصوصی سازی سهام دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور یعنی ایران خودرو و سایپا امروز به نمایشی تبدیل شده است که سیاسیون کشور نقش تعیین کننده‌ای در وضعیت بحرانی این صنعت به عهده دارند، سیاسیونی که از در حرف تا عمل‌شان تناقض وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
واگذاری‌های سازمان خصوصی‌ سازی در بورس
روزانه در سایت "نبض بورس" گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون بازار سرمایه، ارز، انرژی و سرمایه گذاری تهیه و منتشر می گردد. امروز مطالبی چون حرکت نقدینگی به سمت نمادهای دارویی و خودرویی، آخرین قیمت دلار و یورو در بازار امروز، افزایش سرمایه 64 درصدی بزرگترین هلدینگ بورسی کشور و واگذاری‌های سازمان خصوصی‌ سازی در بورس اوراق بهادار، در سایت قرار گرفت. روی تیترها کلیک کنید و گزارش کامل اخبار را در «نبض بورس» مطالعه نمایید.
۱۳۹۸-۰۶-۲۴ / خصولتی / کارگران / خصوصی سازی / نیشکر هفت تپه
آخرین سنگر / ۷ پرسش درباره شرکت نیشکر هفت تپه
شرکت نیشکر هفت تپه تیر آخر بر سیستم فکری‌ای بود که فرآیند خصوصی‏ سازی در کشور را مدیریت می‏کرد. کارنامه‏ خصوصی‏ سازی با بحران‏های این شرکت قدیمی وارد دوره‏ای تازه می‏شود. کارگران هفت تپه به تازگی اعلام کرده‏ اند که زیربار خصوصی‏ سازی نمی‏روند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / واگذاری خودروسازها / وزیر صنعت
واگذاری خودروسازی‌ها تا سال۹۹/ اجرای تحول در ایران خودرو
وزیر صمت با بیان اینکه تیم جدیدی که در ایران خودرو مستقر شده جوان و سالم است و امیدواریم تحول مورد نظر مردم و دولت اجرایی شود، گفت: حداکثر تا سال آینده خصوصی‌ سازی‌ها در خودروسازان محقق می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
جهانگیری: خصوصی سازی را جدی نگیریم همه بنگاه‌ها در اختیار دولت باقی می‌ماند
معاون اول رئیس جمهوری با انتقاد از جوسازی علیه خصوصی سازی بنگاه‌های اقتصادی گفت: تا وقتی که در این واگذاری‌ها شبهه ایجاد کنیم و روال خصوصی‌ سازی را جدی نگیریم، همه بنگاه‌ها دراختیار دولت می‌ماند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
رفع ابهام از پرونده خصوصی‌سازی شرکت ایران ایرتور/ عده‌ای مانع از واگذاری‌ها به بخش خصوصی واقعی می‌شوند
ایلنا: مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌ سازی گفت: افرادی که امروز به واگذاری این شرکت به یک بخش خصوصی واقعی انتقاد می‌کنند چرا…
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
انتقاد نماینده تهران در مجلس به انحراف در خصوصی سازی‌ها
عضو کمیسیون اقتصادی با انتقاد از اینکه خصوصی‌ سازی‌ها در ایران بیشتر مزایده‌ است تا واگذاری بنگاه، گفت: متاسفانه در این مسیر به حیات، تداوم رشد و توسعه بنگاه اقتصادی بی توجهی شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / مسعود سلطانی‌فر
سلطانی‌فر: سازمان خصوصی‌سازی با همکاری سرخابی‌ها مسوولیت واگذاری را بر عهده دارد
وزیر ورزش و جوانان گفت : مدیران عامل دو باشگاه تمامی اسناد و موارد مالی، حقوقی و قانونی مد نظر سازمان خصوصی‌ سازی را تهیه کرده اند و تا زمان واگذاری استقلال و پرسپولیس مکلف به همکاری کامل هستند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
آزادیخواه: خصوصی‌ سازی‌ها در شستا ویژه سپاری و ویژه خواری است
نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: متاسفانه خصوصی‌سازی‌های فعلی در وزارت تعاون و شستا و صندوق بازنشستگی، ویژه‌سپاری و ویژه خواری است زیرا به افراد مرتبط با دولت و شخصیت‌های خاص داده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •