سه شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 31 March, 2020
دانلود غیرقانونی
لو رفتن اطلاعات شخصی بیش از 267 میلیون کاربر فیسبوک
اطلاعات شخصی بیش از 267 میلیون کاربر فیسبوک شامل نام کاربری، شماره تلفن و اسم لو رفت. بر اساس گزارش سایت Comparitech، داده‌های کاربران روی دیتابیسی ذخیره شده بوده که برای دسترسی به آن به پسورد یا احراز هویت نیازی نبوده است. محققان امنیتی معتقدند اطلاعات کاربران برای عملیات اسکرپینگ غیرقانونی و یا برای سوء‏استفاده از API فیسبوک جمع‌آوری شده است. یک پژوهشگر امنیتی به نام «Bob Diachenko» این دیتابیس را به ارائه‌دهنده‌ای که آدرس IP سرور را مدیریت می‌کند، گزارش کرد. این دیتابیس به مدت دو هفته در معرض دسترسی قرار داشته و به گفته محقق امنیتی یاد شده، داده‌های آن در یک فروم که متعلق به هکرهاست برای دانلود قرار گرفته است. هکرها می‌توانند از داده‌های کاربران فیسبوک برای حملات فیشینگ یا دیگر کارهای خرابکارانه …
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ /
قاچاق، ماهیت سینمای ایران را نشانه گرفته است
قاچاق، ماهیت سینمای ایران را نشانه گرفته است
در ماه‌های اخیر بازار قاچاق فیلم‌های سینمای ایران به‌شدت داغ شده و کار به‌جایی رسیده که با برنامه اکران رقابت هم می‌کند. کمتر فیلمی است که روی پرده برود و با استقبال مخاطب مواجه شود و نسخه غیرقانونی آن در سایت‌های دانلود فیلم در دسترس قرار نگیرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ /
عیاری: نمی‌دانم/طباطبایی‌نژاد: پیگیر هستیم
عیاری: نمی‌دانم/طباطبایی‌نژاد: پیگیر هستیم
دوباره قاچاق فیلم و این بار توزیع غیرقانونی فیلم جنجالی «خانه پدری». چطور ساخته کیانوش عیاری سر از جعبه فیلم فروشنده‌های جلوی مترو و کانال‌های تلگرامی دانلود فیلم در آورد؟ مسئله اساسی این است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ /
صدور مجوز برای چهار سایت دانلود فیلم از سوی صداوسیما/ اصل دانلودی بودن غیرقانونی نیست
صدور مجوز برای چهار سایت دانلود فیلم از سوی صداوسیما/ اصل دانلودی بودن غیرقانونی نیست
سازمان صداوسیما برای چهار سایت دانلود فیلم مجوز صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ /
کپی‌رایت یا فیلتر؟
کپی‌رایت یا فیلتر؟
سردار وحید مجید دیروز تنها از آمادگی این مجموعه برای برگزاری جلسات هم‌اندیشی با صنوف و کارشناسان مختلف حوزه موسیقی برای مقابله با موضوع دانلودهای غیرقانونی خبر داده و به مهر گفته است که باید در این حوزه جرم‌انگاری شود. حرف‌های او فقط در حوزه موسیقی نیست و قطعا به تمام حوزه‌های فرهنگی و هنری ارتباط پیدا می‌کند. دانلود در حوزه فیلم، موسیقی، اپلیکیشن‌های موبایلی و نرم‌افزارها از سال‌ها پیش به رسمی عمومی تبدیل شده است که شاید مقابله با آن کار یک روز و دو روز نباشد. صحبت‌های سرهنگ تورج کاظمی، رئیس‌پلیس فتای تهران بزرگ با «شهروند» هم تقریبا گواه همین مطلب است. او می‌گوید که هنوز هیچ دستورالعملی در این‌باره به استان‌ها داده نشده است: «باید مجوزهای قانونی مقابله با سایت‌های دانلود مشخص و جرم‌انگاری …
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ /
آمادگی برای مبارزه با دانلود غیرمجاز موسیقی
رئیس پلیس فتا از آمادگی این مجموعه برای برگزاری جلسات هم‌اندیشی با صنوف و کارشناسان مختلف حوزه موسیقی برای مقابله با موضوع دانلودهای غیرقانونی خبر داد.سردار وحید مجید، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فتا) در گفت‌وگو با مهر ضمن اشاره به تازه‌ترین اقدامات پلیس فتا درباره معضل دانلودهای غیرقانونی در عرصه موسیقی توضیح داد: در این حوزه چند مرجع مسئولیت دارند و فضا به گونه‌ای است که باید ابتدا مسئولیت‌ها مشخص شود. به این ترتیب که ابتدا جرم‌نگاری‌ها در این حوزه انجام شود و بعد ما بر مبنای درخواست‌هایی که در این چارچوب صورت می‌گیرد اقدامات قانونی را انجام می‌دهیم. شرایطی که به آن اشاره کردم نه‏تنها در حوزه موسیقی بلکه در تمامی مواردی که مرتبط با فرهنگ و هنر هستند، …
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ /
مسدود شدن سایت‌های دانلود فیلم؛ حذف رقیب برای سایت‌های داخلی؟
مسدود شدن سایت‌های دانلود فیلم؛ حذف رقیب برای سایت‌های داخلی؟
ایرنا نوشت: اگر اهل فیلم دیدن و سریال باشید بی تردید در جست‌وجوهای اینترنتی حتی برای یک بار هم که شده به یکی از سایت‌های دانلود فیلم گذرتان افتاده‌ است حالا اگر فیلم‌بین حرفه‌ای باشید که این روزها برای دیدن فیلم به مشکل خورده‌اید و به دنبالی مسیری مطمئن برای دانلود کردن فیلم‌ها و سریال‌های روز جهان هستید.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / دانلود غیرقانونی / رسانه دیجیتال / ویدیوی آنلاین / سینمای جهان / سریال خارجی /
تناقض‌های دانلود فیلم‌های روز دنیا در ایران
تناقض‌های دانلود فیلم‌های روز دنیا در ایران
روزنامه جوان نوشت: سایت‌های غیرمجاز دانلود فیلم با انتشار همه آثار سینمایی جهان که ممکن است در میان آن‌ها برخی صحنه‌های غیراخلاقی هم باشد عملاً دست به قانون‌شکنی می‌زنند و مراجع قانونی نیز با ابزار در دسترسی مانند فیلترینگ سعی در مقابله با این بی‌قانونی دارند ولی در این بین بعضی از سایت‌های به ظاهر قانونی در حال ترویج یک نوع دیگر از بی‌قانونی در دانلود فیلم هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / سینمای جهان / دانلود غیرقانونی / فیلترینگ /
نقض کپی رایت در ایران توسط نتفلیکس جهانی شد!
نقض کپی رایت در ایران توسط نتفلیکس جهانی شد!
کاربران با این استدلال دست به چنین عملی زدند که اگر عمل وب‌سایت‌های دانلود غیرقانونی است، بنابراین پخش همین فیلم‌ها و سریال‌ها بدون خرید کپی رایت آن از سوی وی او دی‌های مجوزدارِ داخلی نیز اقدامی خلاف قانون است. البته ایران به توافق‌نامه‌های بین المللی کپی رایت نپیوسته...
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ /
رحمان 1400؛ از اکران پرحاشیه و توقیف تا دانلود غیرمجاز!
انتشار نسخه غیرقانونی فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» در فضای مجازی، خبرساز شد به طوریکه سازندگان فیلم رحمان ۱۴۰۰ تماشای این فیلم را به صورت غیرقانونی حرام اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / رحمان 1400 /
سرنوشت «رستاخیز» پس از انتشار نسخه قاچاق چه خواهد شد؟
سرنوشت «رستاخیز» پس از انتشار نسخه قاچاق چه خواهد شد؟
روزنامه ایران نوشت: همزمان با ایام عاشورا خبر رسید «رستاخیز» هم دچار سرنوشتی مشابه فیلم «همه می‌دانند» اصغر فرهادی شده و نسخه سانسور نشده آن (البته با زبان عربی) در فضای مجازی منتشر شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / فیلم سینمایی رستاخیز / سینمای ایران / اکران سینما / دانلود غیرقانونی /
انتشار غیرقانونی و دانلود «رستاخیز»!
انتشار غیرقانونی و دانلود «رستاخیز»!
فیلم سینمایی رستاخیز بصورت غیر قانونی و در بستر اینترنت منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / سینما / رستاخیز / فیلم سینمایی /
دانلود غیرقانونی و بالای فیلم متری شش و نیم؛ کابوس مفت‌بری‌!
درست در روزهایی که بازیگران و عوامل فیلم متری شش و نیم مشغول شرکت در جشنواره فیلم ونیز هستند، آمار دانلود غیرقانونی این فیلم بسیار بالا رفته و داغ دل بسیاری از سینماگران و کسانی که ساخت فیلم و سریال‌هایی که در سینما و شبکه‌های خانگی فعال‌اند را تازه کرده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / دانلود فیلم / فیلم متری شش و نیم /
تکرارسرنوشت تاینی موویز برای دیباموویز
وب‌سایت‌های غیرقانونی دانلود فیلم و سریال محدودتر می‌شوند؟
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ /
از علاقه مافیای موسیقی به کنسرت تا لبخند در قبال دانلود غیرقانونی
از علاقه مافیای موسیقی به کنسرت تا لبخند در قبال دانلود غیرقانونی
«تکنولوژی می‌آید که در خدمت انسان باشد و زندگی راحت‌تری را برای انسان فراهم کند. انسان آگاه و باشعور همانطور که برای پوشاک خود هزینه می‌کند؛ وقتی که آگاه شود که هنرها چقدر ارزش دارند و گران هستند سعی می‌کند دیگر موسیقی را دانلود نکند و به معنای واقعی دزدی و قاچاق نکند. ولی این امر یک موضوع روتین شده و وقتی که برای مردم توضیح می‌دهید لبخند می‌زنند؛ چراکه در مبانی آموزشی وزارت آموزش پرورش ما به این موارد توجه نمی‌شود و حتی رسانه‌ها هم آن‌ را نادیده می‌گیرند و در نتیجه مردم نیز الگوبرداری می‌کنند.»
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / دانلود غیرقانونی آهنگ / افزایش تک‌آهنگ /
«تگزاس ۲» هم سر از بساط دست‌فروش‌ها درآورد
«تگزاس ۲» هم سر از بساط دست‌فروش‌ها درآورد
فیلم سینمایی«تگزاس۲» به کارگردانی مسعود اطیابی و بازی پژمان جمشیدی، سام درخشانی، مهدی هاشمی و... که از اواخر فروردین روی پرده سینما رفته بود، از صبح امروز در اینترنت به صورت غیرقانونی قابل دانلود است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶ /
فیلم یک کیلو و بیست و یک گرم را دو میلیون بار غیرقانونی دانلود کردند
فیلم یک کیلو و بیست و یک گرم را دو میلیون بار غیرقانونی دانلود کردند
کارگردان فیلم یک کیلو و بیست و یک گرم با اشاره به استقبال از این فیلم در شبکه نمایش خانگی از دانلود غیرقانونی این فیلم گلایه کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / فیلم یک کیلو و بیست و یک گرم / رحیم طوفان / فیلم یک کیلو و بیست و یک گرم را دو میلیون بار غیرقانونی دانلود ک /
ورنر هرتسوگ، دانلود کنندگان غیرقانونی فیلم‌هایش را حلال کرد
ورنر هرتسوگ، دانلود کنندگان غیرقانونی فیلم‌هایش را حلال کرد
کارگردان نامدار آلمانی گفت آنهایی را که به صورت غیرقانونی فیلم‌هایش را به صورت آنلاین دانلود می‌کنند، حلال می‌کند.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱ /
هشدار درباره دانلود غیرقانونی آثار ادبی
هشدار درباره دانلود غیرقانونی آثار ادبی
ایسنا نوشت: کازوئو ایشی‌گورو و فیلیپ پولمن نویسنده‌های انگلیسی هستند که از دولت کشورشان خواستند علیه دانلود غیرقانونی کتاب‌های الکترونیکی وارد عمل شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •