شنبه, ۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 28 March, 2020
دموکراسی
مدیریت شهری در سال ۹۸: از طرح ترافیک جدید تا گسترش دموکراسی محله‌ای
مدیریت شهری در سال ۹۸: از طرح ترافیک جدید تا گسترش دموکراسی محله‌ای
مدیریت شهری در سالی که گذشت تجارب جدیدی را پشت سرگذاشت. در سالی که مشکلات مالی، گریبان شهرداری را گرفته بود، مدیریت شهری به دنبال تغییرات نرم افزاری در شهر بود، تغییر در طرح ترافیک و تعمیق دموکراسی محلی با انتخابات شورایاریها، اصلی ترین مسایل شهر در سال ۹۸ بود.
۴ ساعت قبل / شهرداری تهران / شورای شهر تهران / پیروز حناچی / طرح ترافیک /
آیا رسیدن به دموکراسی برای کشور‌های خلیج فارس در ۲۰۲۰ ساده‌تر است؟
آیا رسیدن به دموکراسی برای کشور‌های خلیج فارس در ۲۰۲۰ ساده‌تر است؟
چشم‌انداز توازن بیشتر به عنوان نتیجه قطعی بین المللی شدن خلیج فارس می‌تواند مشوق خوبی برای بازیگران منطقه برای حرکت به سمت از بین بردن بازی‌های با حاصل جمع صفر در امور منطقه‌ای باشد.
۲۷ ساعت قبل / تنگه هرمز / خلیج فارس /
اگر نتوانیم
اگر نتوانیم "وحدت ملی" ایجاد کنیم، همه می‌بازیم
مهمترین مسئله، ایران شدن ایران و ملت شدن ملت است/ کمتر متفکری مثل دکتر شریعتی داشتیم که هم با زبان سنت و هم با زبان عالم و مخاطب مدرن آشنا باشد/ مسئله کشور ما دموکراسی و تحریم آمریکا نیست/ جامعه ما مثل یک ماشینی است که ۲ موتور دارد و هر موتوری ماشین را به یک سمت می‌کشاند/ کرونا باعث شد، قرت سیاسی بداند، سرمایه اجتماعی چقدر در مواجه با مسائل مهم است/ قدرت سیاسی به شدت تنها مانده است/ از زمان نهضت مشروطه مدام می‌گویند دموکراسی، اما گامی به جلو بر نمی‌دارند/ هسته سخت قدرت با صدا‌های دیگر نمی‌تواند همسو باشد/ عدم وحدت ملی، هم دولت و هم ملت را بازنده می‌کند/ بدون داشتن قدرت مرکزیِ مقتدر، بسیار آسیب پذیر می‌شویم
۲ روز قبل / بیژن عبدالکریمی / ویروس کرونا / شیوع کرونا / جامعه ایران /
احمد الصحاف: تظاهرات مردمی مهر تأییدی بر دموکراسی بود/ ترور فرماندهان مقاومت، نقض حاکمیت عراق است/ اقدام‌های تدریجی برای خروج نیروهای آمریکایی اتخاذ شده است
احمد الصحاف: تظاهرات مردمی مهر تأییدی بر دموکراسی بود/ ترور فرماندهان مقاومت، نقض حاکمیت عراق است/ اقدام‌های تدریجی برای خروج نیروهای آمریکایی اتخاذ شده است
ایلنا: سخنگوی وزارت خارجه عراق تأکید کرد که این کشور حملات اخیر آمریکا به پایگاه‌­های عراق و ترور فرماندهان مقاومت را محکوم و مراتب اعتراض خود را به روش‌­های مختلف…
۳ روز قبل / عراق / سردار سلیمانی / نیروهای آمریکایی / احمد الصحاف / تظاهرات عراق / عراق در سالی که گذشت /
یادمان مردمی که برای آزادی کشته شدند
یادمان مردمی که برای آزادی کشته شدند
گوانجو ششمین شهر بزرگ کره جنوبی و بزرگترین شهر در منطقه ژولا (شامل استان های ژئولابوک و ژولانام) است. این منطقه به طور سنتی محیط مطلوبی برای کشاورزی بوده است. به موازات همین ویژگی ها، این منطقه سنت و تاریخ دیرینه ای هم از قیام دهقانان علیه حاکمان دارد. یکی از این قیام ها برای دستیابی به دموکراسی و آزادی، عملا پایه گذار کره جنوبی نوین شد.
۴ روز قبل / گوانگجو / جوئلابوک / ژئولابوک / کره جنوبی /
اسرائیل در قاره سیاه 8 و پایانی| موازنه معکوس دموکراسی و عادی سازی با تل‌آویو
اسرائیل در قاره سیاه 8 و پایانی| موازنه معکوس دموکراسی و عادی سازی با تل‌آویو
نگاهی به توزیع جغرافیایی نفوذ تل‌آویو در آسیا و آفریقا ثابت می‌کند هر گاه ارزش‌های دموکراتیک در این کشورها نادیده گرفته شده، حاکمیت‌ها مناسبات خوبی با رژیم صهیونیستی ایجاد کرده‌اند.
۴ روز قبل /
یادداشت‌های علم، پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۵۳: 
مطلقا سیستم دموکراسی غربی را ما نمی‌توانیم این‌جا پیاده کنیم!
یادداشت‌های علم، پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۵۳: مطلقا سیستم دموکراسی غربی را ما نمی‌توانیم این‌جا پیاده کنیم!
[به سفیر آمریکا] گفتم: «البته ولی این را باید در نظر داشته باشید که مطلقا سیستم دموکراسی غربی را ما نمی‌توانیم این‌جا پیاده کنیم. بعد هم این حزب نیست، این یک رستاخیز است که عموم مردم در آن شریک‌اند و حق همه جور حرف زدن و آزادی در چهارچوب آن دارند، بدون آن‌که از طرف حزب اکثریت تکفیر شوند. در حقیقت آزادی بیش‌تری حالا برقرار شده است.»
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ /
اشتباه مصدق از نگاه فریبرز رئیس‌دانا چه بود؟
اشتباه مصدق از نگاه فریبرز رئیس‌دانا چه بود؟
«شاید مصدق با توجه به سخنان هندرسن در دستور به مردم برای حضور در صحنه و مقاومت خودداری کرد. با این وجود مصدق پیش از این و زمانی اشتباه کرد که جبهه ملی را سازماندهی نکرد و برای آن، تشکیلات گسترده تشکیل نداد. در نهایت مصدق با خود فکر کرد که بهتر است عطای قدرت را به لقای آن ببخشد تا خون میلیون‌ها انسان بی‌گناه به زمین نریزد. کودتای ۲۸ مرداد تنها به معنای شکست دکتر مصدق نبود بلکه سبب شد راه و مرام دموکراسی در ایران برای سال‌ها عقب بیفتد.»
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / پارسی خبر / مصدق / کمونیست / شوروی / کودتای ۲۸ مرداد / دموکراسی / فریبرز رئیس‌دانا /
تحلیل صادق زیباکلام از تبعات سیاسی و اجتماعی کرونا
تحلیل صادق زیباکلام از تبعات سیاسی و اجتماعی کرونا
"من با آقای حجاریان خیلی موافق نیستم، این بیماری گذراست و نهایتا چند ماه دوام دارد، مجددا اجتماعات به راه می‌افتند. من کرونا را بلایی برای جامعه مدنی و دموکراسی نمی‌دانم، از طرف دیگر کرونا نشان می‌دهد که حکومت با این ساختار و عملکرد موفقیت آنچنانی در کنترل بحران نداشته، این باعث می‌شود که تقدس حکومت برای برخی حامیانش شکسته شود. "
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / سیاست / ایران / کرونا / صادق زیباکلام /
چرا آمریکا خود را منجی جهان می‌داند؟/مردمی که از تاریخ می‌گریزند
چرا آمریکا خود را منجی جهان می‌داند؟/مردمی که از تاریخ می‌گریزند
پیتر آنوف معتقد است مردم آمریکا که خود را منجی جهان می‌دانند، به این‌علت در پی پیاده‌کردن دموکراسی در همه نقاط جهان هستند که از تاریخ خود گریزان و از روبرو شدن با گذشته فراری هستند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / ایالات متحده آمریکا / حزب جمهوری خواه آمریکا / سردار سلیمانی / ایران / انتشارات ققنوس /
خربزه اصلاحات را چه کسانی خوردند و چه کسانی پای لرز آن نشستند؟
خربزه اصلاحات را چه کسانی خوردند و چه کسانی پای لرز آن نشستند؟
عضو مرکزیت حزب اعتماد ملی خواستار تغییرات در ساختار سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان پس از ناکامی در انتخابات شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / شورای عالی / حزب‌اعتماد ملی / حزب اعتماد ملی / اصلاح طلبان / دموکراسی / انتخابات /
ضرورت مسوولیت‌پذیری و همکاری جهانی در مقابله با کرونا
پیروز حناچی شهردار تهران در پیامی به شهرداران جهان نوشت: در ابتدا لازم است به همه شهرداران کلان‌شهرهای جهان به خصوص آنها که این روزها درگیر مبارزه با بحران کرونا هستند
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / بهداشتی و درمانی / جامعه / جهان / دموکراسی / شهردار تهران /
تمسخر مکرون از سوی شبکه راشاتودی
تمسخر مکرون از سوی شبکه راشاتودی
راشاتودی در طعنه به دموکراسی فرانسه نوشته است دموکراسی می تواند خیلی از اقدمات را انجام دهد اما ارزش های آن [دموکراسی ] باعث مصونیت در برابر کرونا نمی‌شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ /
آزادی یکی از رهبران جنبش چتر در هنگ‌کنگ
فعال دموکراسی‌خواه هنگ‌کنگ روز شنبه بعد از آزادی از زندان گفت بابت ایفای نقش در جنبش نافرمانی مدنی «چتر» در سال ۲۰۱۴ پشیمان نیست و این اقدامات را برای کسب حق رای عمومی ضروری دانست. چان کین مان، فعال دموکراسی‌خواه هنگ‌کنگی در کنار حامیانش با سر دادن شعار «حق رای عمومی می‌خواهم» گفت: زندگی در زندان سخت است؛ اما اصلا متاسف نیستم چون این بهای ضروری برای مبارزه در راه دموکراسی است. گمان می‌کنم بعد از چند ماه اخیر، مردم هنگ‌کنگ بیشتر درک کرده باشند که چرا ما مجبور شدیم از نافرمانی مدنی برای مبارزه در راه آزادی استفاده کنیم. چان یکی از سه رهبر این جنبش دموکراسی‌خواه بود که سال گذشته در توطئه برای اخلال عمومی بابت ایفای نقش در طراحی و بسیج حامیانش حین اعتراض ۷۹ روزه که بخش‌هایی از این دولت‌شهر را فلج …
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
سوسیال‌دموکراسی علیه سوسیالیسم دموکراتیک
  [دارون عجم‌اوغلو| ترجمه: رضا امیدی] قانون نانوشته‌ای در آمریکا وجود دارد که یک سوسیالیست هرگز صلاحیت مقام عالی کشور را ندارد؛ اما حالا که سندرز خود را یکی از نامزدهای اصلی حزب دموکرات مطرح می‌کند، آیا آمریکا باید پذیرای این تغییر باشد؟طی چهار دهه اخیر رشد بهره‌وری ناپایدار بوده، رشد اقتصادی کند شده و سهم فزاینده‌ای از سود به صاحبان سرمایه و افراد تحصیلکرده رسیده است، میانگین دستمزدها راکد مانده و دستمزد واقعی کارگران دارای تحصیلات پایین کاهش یافته است و چند شرکت محدود بر بخش عظیمی از اقتصاد تسلط یافته‌اند. 0.1 درصد پردرآمدترین بخش جمعیت بیش از 11 درصد درآمد ملی را در اختیار دارند.  اما آیا سوسیالیسم دموکراتیک راه‌حلی برای این چالش‌ها دارد؟ …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ /
دولت بحرین در بازگرداندن شهروندانش از ایران کوتاهی کرده است
دولت بحرین در بازگرداندن شهروندانش از ایران کوتاهی کرده است
انجمن خلیج فارس برای دموکراسی و حقوق بشر اعلام کرد بحرین در بازگرداندن شهروندانش از ایران کوتاهی نموده و آن را به تعلیق در آورده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / انجمن خلیج فارس برای دموکراسی و حقوق بشر / بحرین / ویروس کرونا /
اعلام موجودیت
اعلام موجودیت "حزب دموکراسی و پیشرفت"؛ رقیبی جدی برای اردوغان
علی باباجان خود یکی از پایه‌گذاران حزب اسلام‌گرای عدالت و توسعه اردوغان بود. او در فاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ وزیر اقتصاد این کشور و سپس وزیر خارجه ترکیه شد. باباجان از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ معاون رئیس جمهوری بود، ولی سال گذشته از حزب عدالت و توسعه خارج شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / حزب دموکراسی و پیشرفت / رجب طیب اردوغان / ترکیه /
اعتراض دانشجویان شیلی در سی‌امین سالروز برقراری دموکراسی
اعتراض دانشجویان شیلی در سی‌امین سالروز برقراری دموکراسی
دولت شیلی سی‌امین سالروز برقراری دموکراسی در این کشور را جشن گرفت. دانشجویان اما با برپایی اعتراضات گسترده، واکنش رئیس‌جمهوری شیلی به نابرابری درآمد را به باد انتقاد گرفتند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / شیلی /
نیروی چشم‌های خیره مردم
یک قرن بعد از مرگ وبر، او اثر بسیاری در مطالعات جامعه‌شناسی سیاسی داشته است و به تعبیری می‌توان گفت یکی از منابع شکل‌دهنده به آن به شمار می‌رود. تعریف وبر از دولت به ‌مثابه انحصار خشونت مشروع، برقراری تمایز میان 3 شکل از سلطه مشروع(سنتی، عقلانی و کاریزماتیک) تحلیلش از رسالت سیاست در قالب برقراری تمایز میان اخلاق وظیفه و اخلاق مسوولیت و نظریه‌اش درباره مدرنیته به ‌مثابه فرآیند راززدایی از جهان که در بستر بروکراسی و خرد ابزاری صورت می‌گیرد، مهم‌ترین میراث‌های مفهومی او در مطالعات جامعه‌شناسی سیاسی محسوب می‌شوند. اما در این میان آنچه کمتر مورد توجه قرار گرفته است، ارتباط او با دموکراسی است. مشکل چنانکه اکثر محققین گفته‌اند، این نیست …
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
کاسبان کرونا چه کسانی هستند؟
کاسبان کرونا چه کسانی هستند؟
فارغ از این که کرونا چه زمانی کنترل می‌شود و میزان ابتلاء آن در کشور چقدر است، دشمن با برنامه ریزی دقیق در حال تبدیل این موضوع به عنوان ابزاری برای فشار بر ایران است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ویروس کرونا / مبارزه با کرونا / اخبار کرونا / کاسبان کرونا / اینستاگرام / امریکا / تلگرام / ایتالیا / عربستان / چین /
رئیس پارلمان اروپا خود را قرنطینه کرد
رئیس پارلمان اروپا خود را قرنطینه کرد
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپایی در بیانیه‌ای گفت: پارلمان به اجرای وظایفش ادامه می‌دهد. هیچ ویروسی نمی‌تواند مانع دموکراسی شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / دیوید ساسولی / رئیس پارلمان اروپا / ویروس کرونا در اروپا /
درخواست دیده‌بان حقوق بشر از نظام بحرین برای عدم اجرای حکم اعدام دو تن
درخواست دیده‌بان حقوق بشر از نظام بحرین برای عدم اجرای حکم اعدام دو تن
دو سازمان "دیده‌بان حقوق بشر" و "موسسه حقوق و دموکراسی بحرین" از مسئولان بحرینی خواستند تا حکم اعدامی را که در پی محاکمه‌های ظالمانه و گرفتن شکنجه علیه دو شخص صادر شده است، لغو کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
چند پادشاه در یک اقلیم
در میان همه مشکلات افغانستان، حالا این کشور همزمان دو رییس‌جمهور دارد. روز گذشته بعد از ساعت‌ها گمانه‌زنی در مورد احتمال به تعویق افتادن برگزاری مراسم تحلیف رییس‌جمهور، عاقبت هر دو مدعی ریاست‌جمهوری مراسم تحلیف خود را به عنوان رییس‌جمهور جدید افغانستان برگزار کردند. اشرف غنی، رییس‌جمهور کنونی افغانستان گفته است که دولتش را تا دو هفته دیگر تشکیل می‌دهد و در طول این دو هفته با دولت کنونی (که بخشی از آن در اختیار عبدالله عبدالله است) به همکاری ادامه خواهد داد. در برابر عبدالله عبدالله اعلام کرده است که دولت خود را با عنوان «دولت همه‌شمول» از روز دوشنبه راه‌اندازی کرده است. اشرف غنی همچنین وعده داد که به زودی از یک توافق برای مبادله زندانیان …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
لذت فوتبال بی‌شکوه
در سال 2000 میلادی، پله از سوی روزنامه‌نگاران ورزشی و مربیان فوتبال به عنوان بهترین فوتبالیست قرن بیستم انتخاب شد و مارادونا در نظرسنجی اینترنتی فیفا حایز این عنوان مهم شد. اگرچه به نظر می‌رسد، انتخاب مربیان و ورزشی‌نویسان مهم‌تر از انتخاب تماشاگران و فوتبال‌دوستان عادی باشد ولی دیه‌گو مارادونا در دفاع از عنوانی که نصیبش شده بود بر نکته‌ای کلیدی انگشت نهاد. مارادونا گفت اگر تماشاگران فوتبال نباشند، ما بازیکنان و مربیان هیچ هستیم. در واقع دیه‌گوی بزرگ می‌خواست بگوید، انتخاب اصلی و مهم‌تر انتخاب تماشاگران است و به همین دلیل او را باید بهترین بازیکن قرن بیستم بدانیم نه پله را. در حرف مارادونا حقیقتی نهفته است ولی اگر این بحث را به همه جوانب ممکن …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
اشرف غنی و عبدالله عبدالله روز گذشته هرکدام برای خود مراسم تحلیف جداگانه برگزار کردند
سوگند دو رئیس‌جمهوری در یک روز!محمدرضا ستاریبه تمامی چالش‌هایی که این روزها افغانستان با آن دست و پنجه نرم می‌کند، اکنون باید چالش ریاست جمهوری را نیز اضافه کرد. کشوری که در اوج جنگ و ناامنی حالا دو رئیس جمهوری دارد که هرکدام روز گذشته به صورت جداگانه برای خود مراسم تحلیف برگزار کردند.بن سیاسی در افغانستان زمانی تشدید شد که پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اوایل مهر ماه سال جاری و اعلام نتایج آن پنج ماه پس از برگزار شدن انتخابات، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، نتایج انتخابات را نپذیرفته و معتقد است که رقیب وی اشرف غنی دست به تقلب گسترده و سیستماتیک زده است. از سوی دیگر کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده که اشرف غنی با کسب بیش از 51 درصد آرا پیروز انتخابات است و برای بار دوم …
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
آیا دموکراتیک شدن راحت است؟
آیا دموکراتیک شدن راحت است؟
وقتی مشکلات روی هم انباشته می­شوند، بعضی به واژه و مفهوم دموکراسی متوسل می­ شوند و تحقق آن را به عنوان راه ­حل مطرح می کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / محمود سریع القلم / دموکراسی /
دوئل دموکراسی و رادیکالیسم؛ کلاف سردرگم صلح در افغانستان
دوئل دموکراسی و رادیکالیسم؛ کلاف سردرگم صلح در افغانستان
بی تردید رهبران طالبان در هر گونه مذاکره با هیات حاکمه افغانستان باید بدنه به شدت رادیکال خود را نیز در نظر داشته باشند؛ لذا هر گونه توافق پشت پرده بین رهبران طالبان و بازیگران سیاسی فعلی بدون در نظر گرفتن توده‌های مردم به شکست مواجه خواهد شد و معادلات داخلی افغانستان را از شرایط فعلی پیچیده‌تر خواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / صلح در افغانستان / طالبان /
همسایه شرقی با سرعت بالا به جنگ داخلی پیش می رود؟
همسایه شرقی با سرعت بالا به جنگ داخلی پیش می رود؟
خبرنگاران افغان می گویند دموکراسی امروز در کشورشان دفن شد. آنها حق دارند. دو دولت موازی دو رئیس جمهور دو معاون و دو کابینه به همراه عمارت اسلامی طالبان و حملات داعش قدرت گرفتن این گروه در قندوز! افغانستان جه خواهد شد؟ برای این مردم ستم دیده باید مرثیه صلح خواند؟ یا مشق جنگ نوشت؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / افغانستان / اشرف غنی احمدزی / طالبان / عبدالله عبدالله / داعش / ایالات متحده آمریکا /
یادداشت| مرگ دموکراسی آمریکایی در افغانستان؛ یک کرسی و دو مدعی
یادداشت| مرگ دموکراسی آمریکایی در افغانستان؛ یک کرسی و دو مدعی
امروز را باید روزی بی‌سابقه در تاریخ افغانستان دانست روزی که دو نفر هم‌زمان به عنوان رئیس‌جمهور مراسم تحلیف برگزار کردند و اکنون این کشور شاهد حضور دو مدعی برای کرسی قدرت است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
«نبیل»: امروز روز ناکامی آمریکا و متحدانش در افغانستان است
«نبیل»: امروز روز ناکامی آمریکا و متحدانش در افغانستان است
مشاور سابق امنیت ملی افغانستان در واکنش به دو مراسم تحلیف ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد که آمریکا و متحدانش در این کشور ناکام بوده‌اند و به دلیل دموکراسی تقلبی باید شرمسار باشند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
عبدالله: اگر نتیجه تقلب را بپذیریم فاتحه دموکراسی در افغانستان خوانده می‌شود
عبدالله: اگر نتیجه تقلب را بپذیریم فاتحه دموکراسی در افغانستان خوانده می‌شود
رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» در مراسم تحلیفش گفت که به تعهدش بر نپذیرفتن نتیجه تقلبی انتخابات پایبند است و درصورت پذیرفتن نتیجه اعلام شده از انتخابات باید فاتحه دموکراسی را خواند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
یک سازمان حقوق بشری خواستار آزادی زندانیان سیاسی زن در بحرین شد
یک سازمان حقوق بشری خواستار آزادی زندانیان سیاسی زن در بحرین شد
تهران - ایرنا - سازمان " صلح برای دموکراسی و حقوق بشر " از مقامات بحرین خواست حقوق زنان مدافع حقوق بشر را به رسمیت بشناسند و همه زنانی که در این کشور به دلیل دیدگاههای سیاسی و فعالیت های حقوق بشری زندانی شده اند را آزاد کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / بحرین / آسیای غربی / سازمان‌های مدافع حقوق بشر /
گاردین : تحولات اخیر مالزی نشان دهنده مرگ تدریجی دموکراسی است
گاردین : تحولات اخیر مالزی نشان دهنده مرگ تدریجی دموکراسی است
تهران - ایرنا - یک روزنامه انگلیسی در تحلیلی از تحولات ا خیر سیاسی در مالزی نوشت : در دنیایی که حاکمان با غرایز مقتدرانه و ملی گرایانه به صورت مداوم آزادی های سیاسی را سرکوب و محدود می سازند، انتخابات ائتلاف اصلاح طلبانه چندجانبه در مالزی که دو سال پیش برگزار شد، نمونه ای از پیروزی خوشایند دموکراسی بود، اما به گفته تحلیلگران رخدادهای اخیر این کشور نشان دهنده مرگ تدریجی دموکراسی خواهد بود و نباید در برابر آن سکوت کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / روزنامه گاردین / مالزی / ماهاتیر محمد / کارآمدی دولت / استعفای ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی /
مسأله زن و دشواری گذار به دموکراسی در ایران
مسأله زن و دشواری گذار به دموکراسی در ایران
در سال ۱۹۷۷ مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ضمن تصویب قطعنامه‌ای، نقش زنان در تلاش‌های صلح و توسعه را به رسمیت شناخت و خواستار پایان دادن به تبعیض و افزایش حمایت از مشارکت کامل و برابر زنان شد و از دولت‌های عضو درخواست کرد تا روز ۸ مارس را به عنوان «روز سازمان ملل متحد برای حقوق زنان و صلح جهانی» بنامند. در این یادداشت سعی می‌شود به بهانه ۸ مارس روز جهانی زن، وضعیت جنبش زنان در ایران و ارتباط این جنبش با گذار جامعه و نظام سیاسی ایران به دموکراسی مورد بررسی قرار گیرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ /
سرزمینِ مدارا و چند نکته ...
سرزمینِ مدارا و چند نکته ...
"هند که از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهانی محسوب می‌شود، سرزمین ادیان و آیین‌هاست. چهار دین هندو، سیک، جین و بودا در این کشور پدید آمده‌اند. پیروان ادیان مختلف همواره در این سرزمین در صلح و مدارا با یکدیگر زندگی کرده‌اند. خودشان هم هند را به‌عنوان بزرگترین دموکراسی جهان می‌شناسند."
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / هند /
مردم جهان دیگر هند را بزرگترین دموکراسی نمی‌دانند
مردم جهان دیگر هند را بزرگترین دموکراسی نمی‌دانند
تهران-ایرنا- کارشناس مسائل بین المللی با بیان اینکه خشونت دولت هند علیه مسلمانان، اعتبار بین‌المللی آنرا در افکار عمومی جهان دچار خدشه کرده است، گفت: مردم دنیا دیگر هند را بزرگترین دموکراسی جهان نمی‌دانند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / تبعیض نژادی / جامعه مسلمانان / سازمان ملل متحد / دولت هند / سازمان کنفرانس اسلامی / بحران قومی مذهبی در هند /
کیهان: مشارکت ۴۲/۵ درصدی برای انتخابات مجلس، در دنیا نرخی قابل قبول است
کیهان: مشارکت ۴۲/۵ درصدی برای انتخابات مجلس، در دنیا نرخی قابل قبول است
کیهان نوشت: گرچه مشارکت ۴۲/۵ درصدی برای انتخابات مجلس در دنیای دموکراسی به امری معمول و نرخی قابل قبول به حساب آمده و حتی در بسیاری از کشور‌ها با سابقه طولانی نظام‌های دموکراسی با نرخی کمتر از آن هم مواجه هستیم، اما برای جمهوری اسلامی ایران که همواره مشارکت را شاخص عمده همراهی و حمایت مردمی معرفی و بر حضور حماسی و پرشور رای‌دهندگان تاکید داشته یک پدیده قابل تامل و بررسی محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ /
کاهش مشارکت مردم در انتخابات میراث تاریخی سیاست‌های لیبرالی
کاهش مشارکت مردم در انتخابات میراث تاریخی سیاست‌های لیبرالی
سیاست‌ها و عملکردهای لیبرال‌ها هرگاه در مجلس و دولت بروز پیدا کرده، به کاهش مشارکت عمومی در انتخابات انجامیده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / انتخابات مجلس / انتخابات مجلس یازدهم / شورای نگهبان / دولت آقای روحانی / مجلس دهم / دموکراسی / لیست سیاه / ایران / مشارکت مردم / کاخ سفید /
مردم، قدرت و منافع (178)
من در این کتاب یک دستورالعمل جانشین را بیان کردم – شاید یک نفر نام آن را دستورالعمل پیشرفته بگذارد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / اقتصاد / اقتصادی و اجتماعی / دموکراسی / سیاسی و اقتصادی / سیاه و سفید /
مجمع جهانی اهل بیت(ع): دموکراسی در هند شکست خورده است
مجمع جهانی اهل بیت(ع): دموکراسی در هند شکست خورده است
تهران- ایرنا- مجمع جهانی اهل بیت(ع) با محکوم کردن جنایات اخیر افراط‌گرایان هندو علیه مسلمانان اعلام کرد: دموکراسی در هند در ابتدایی‌ترین آزمون خود مفتضحانه شکست خورده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ /
رفتار غیرانسانی مهد دموکراسی جهان با مهاجران +فیلم
رفتار غیرانسانی مهد دموکراسی جهان با مهاجران +فیلم
در فیلم روز ببینید؛ یکی از ایرانیانی که با بازشدن مرزهای ترکیه ، به سمت یونان حرکت کرده از رفتار وحشیانه دولت یونان در مواجه با مهاجران می‌گوید.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / فیلم روز / مرز یونان / ترکیه / یونان /
نقش آموزش در ترویج دموکراسی
نقش آموزش در ترویج دموکراسی
انتخابات، خودش دموکراسی نیست، بلکه قالبی برای اعمال دموکراسی است. اگر محتوایی که در این قالب ریخته می‌شود دموکراتیک نباشد، نتیجه انتخابات به برقراری یک جامعه دموکرات نمی‌انجامد.
۱۳۹۸-۱۲-۱۲ /
کلاس‌هایی که دیکتاتورهای آینده را پرورش می‌دهند
کلاس‌هایی که دیکتاتورهای آینده را پرورش می‌دهند
محسن رنانی در یادداشتی می نویسد: انتخابات، خودش دموکراسی نیست، بلکه قالبی برای اعمال دموکراسی است. اگر محتوایی که در این قالب ریخته می‌شود دموکراتیک نباشد، نتیجه انتخابات به برقراری یک جامعه دموکرات نمی‌انجامد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / دموکراسی / انتخابات / آموزش / آموزش و پرورش / دیکتاتوری /
مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: اظهارات دوبوویتز درباره کرونا در ایران نمایانگر توخالی بودن ادعای حقوق بشر آمریکا است
مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: اظهارات دوبوویتز درباره کرونا در ایران نمایانگر توخالی بودن ادعای حقوق بشر آمریکا است
یک استاد دانشگاه آمریکایی بر این باور است که اظهارات اخیر مارک دوبووتیز درباره گسترش ویروس کرونا در ایران نشان می دهد که اظهارات واشنگتن درباره دموکراسی و حقوق بشر کاملا توخالی و پوچ است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ /
افغانستان و آمریکا برای بازگشت صلح به کشور تلاش خواهند کرد
افغانستان و آمریکا برای بازگشت صلح به کشور تلاش خواهند کرد
ایلنا: رئیس‌جمهوری افغانستان گفت که این کشور همواره برای صلح و دموکراسی کوشیده است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / اشرف غنی / مارک اسپر /
ابراز نگرانی آمریکا درباره دستگیری ۳ فعال منتقد پکن
ابراز نگرانی آمریکا درباره دستگیری ۳ فعال منتقد پکن
وزارت امور خارجه آمریکا درباره دستگیری یک ناشر برجسته و منتقد پکن و دو فعال حامی دموکراسی از سوی دولت هنگ‌کنگ ابراز نگرانی کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / چین / آمریکا /
دموکراسی یا تخصص؟
دموکراسی یا تخصص؟
اشاره: ارتباط میان دو مفهوم دموکراسی و تخصص تقریبا همیشه در طول تاریخ اندیشه سیاسی جزو مسائلی بوده که اصطلاحا سکه رایج بازار است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / چک / خاک / دموکراسی / ساموئل هانتینگتون / عجیب و غریب /
"دموکراسی و دموقراضه " بازچاپ شد
رمان " دموکراسی و دموقراضه" نوشته سید مهدی شجاعی برای بار هشتم روانه بازار نشر شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ /
همدلی مودی و ترامپ
هند با خوشامدگویی چشمگیری که تنها از بزرگ‌ترین دموکراسی جهان بر می‌آید از دونالد ترامپ استقبال کرد. برای ادای احترام به این بازدید دو روزه، نخست‌وزیر نارندرا مودی مقدمات با شکوهی را برای ثبت این رویداد تاریخی فراهم کرد. جاده‌ها و پیاده‌روها بازسازی و با گل فرش شدند، مرمرهای تاج‌‌محل شسته شدند، رودخانه جمنا پاکسازی شد و آلونک‌نشین‌ها در پشت نقاشی به طول 600 متر پنهان شدند. ظاهر هند طوری آراسته شد که ترامپ آنجا را به صورت کشوری آرمانی ببیند و با استقبال جمعیت چند هزار نفری در پایگاه مودی در احمدآباد گوجرات روبه‌رو شود که برای پیروزی سیاست‌های نمایشی او که از آغاز حکمرانی هر روز با توییت‌ها و چرخش‌های غیرقابل پیش‌بینی همراه بوده …
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ /
میرتاج الدینی: جریان مقابل اصولگرایی در انتخابات، از انسجام کافی برخوردار نبود
میرتاج الدینی: جریان مقابل اصولگرایی در انتخابات، از انسجام کافی برخوردار نبود
سید محمدرضا میرتاج الدینی، منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم،ضمن قدردانی از حضور مردم پای صندوق های رای، درباره میزان مشارکت این دوره از انتخابات مجلس گفت: میزان مشارکت مردم با وجود شرایط خاص تحریمی و فشار اقتصادی در مقایسه با کشورهای خارجی که مدعی دموکراسی هستند و در انتخابات های خود مشارکت سی درصدی دارند قابل قبول و قابل دفاع است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / میر تاج الدینی / یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی /
همه کاسبان کرونا؛ از وزیر خارجه آمریکا تا محتکران ماسک
همه کاسبان کرونا؛ از وزیر خارجه آمریکا تا محتکران ماسک
از پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و رئیس ‌بنیاد به اصطلاح «دفاع از دموکراسی ها» تا مزدوران رسانه‌ای نظام سلطه و محتکران ماسک و گرانفروشان، همه در تلاش‌اند بر وحشت و رنج جامعه سوار شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ /
روی موج خبر
معاون وزیر خارجه در واکنش به خوشحالی رییس لابی FDD (بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها) از شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: خوشحالی از رنج مردم شرم‌آور است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / ایران / دموکراسی / ماسک / وزیر خارجه / ویروس /
واکنش عراقچی به خوشحالی «مارک دوبوویتز» از شیوع کرونا در ایران
واکنش عراقچی به خوشحالی «مارک دوبوویتز» از شیوع کرونا در ایران
معاون وزیر خارجه در واکنش به خوشحالی رئیس لابی FDD (بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها) از شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: خوشحالی از رنج مردم شرم‌آور است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / شیوع کرونا در ایران / توقف صادرات غیرنفتی ایران / رئیس بنیارد دفاع از دموکراسی / عراقچی /
خشنودی لابی های صهیونیستی از ظهور کرونا در ایران/ پیشنهاد ارائه کمک به تهران
خشنودی لابی های صهیونیستی از ظهور کرونا در ایران/ پیشنهاد ارائه کمک به تهران
رئیس اندیشکده دفاع از دموکراسی ها (FDD) با انتشار پیامی خشنودی خود از وضعیت به وجود آمده در ایران به دلیل ظهور ویروس کرونا را نشان داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / ویروس کرونا / ایران / ایالات متحده آمریکا / مارک دابوویتز /
شطرنج ژئوپلیتیکی قدرت‌های خارجی در لیبی
فردریک وهری در یادداشتی که وب‌سایت اندیشکده کارنگی آن را منتشر کرد؛ نوشت: آخرین باری که جنگ لیبی در کانون توجهات جهانی بود، طرفین جنگ عمدتاً مردم لیبی بودند. در بیشتر سال 2011، انقلابیون جوان لیبی با ظاهری آشفته و ناهماهنگ پشت سلاح‌های ضد هوایی فریاد آزادی سر می‌دادند. محرک اصلی این حوادث نیز تحولات بهار عربی بود که سرنگونی دیکتاتورها و تحویل قدرت به دست شهروندان را نوید می‌داد.اگرچه لیبیایی‌ها این جنگ را آغاز کردند، اما از همان زمان، جنگنده‌های خارجی ائتلاف به رهبری ناتو بالای سرشان پرواز کرده و از آن‌ها در برابر جنگنده‌های وفادار به معمر قذافی محافظت می‌کردند. همچنین نیروهایی نیز در قالب عملیات نیروهای ویژه خارجی و عوامل اطلاعاتی از فرانسه، آمریکا، امارات و قطر در میدان جنگ حضور داشته و تسلیحات …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
اهمیت رکن چهارم دموکراسی
رامین نخستین انصاری ‪-‬ گاهی اوقات برخی از دولتمردان در گوشه و کنار ضرورت مبارزه با گسترش فساد و عواقب منفی و خطرناک آن در کشور را بیان می‌کنند اما افسوس که به چرایی بروز و گسترش فساد و به عاملان آن هیچ اشاره‌ای نمی‌کنند. داستان غم‌انگیز گسترش فساد و بی توجهی به اهمیت مبارزه ملی با این پدیده ویرانگر، آنچنان برای مسئولین عادی شده است که گویی در کشور هیچ اتفاقی نیفتاده است و مشکلاتی که از درون این بلای خانمان سوز در حال شکل گرفتن است را باور ندارند. فساد‌های میلیاردی موجب عصبانیت مردم شده است و کارشناسان ملی و دلسوز در حوزه اقتصاد از عواقب دردناک گسترش فساد ابراز نگرانی و از متصدیان و مسئولین مربوطه می‌خواهند که با جدیت و با مبارزه ملی جهت ریشه‌کن کردن این غده سرطانی در کشور از مصلحت اندیشی پرهیز …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
هیلاری کلینتون: ترامپ خطری برای دموکراسی است
هیلاری کلینتون ترامپ را "خطری برای دموکراسی" دانست و از اظهاراتش علیه برنی سندرز دفاع کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ /
انتخابات آمریکا؛ نمایی از یک دموکراسی ناقص
انتخابات آمریکا؛ نمایی از یک دموکراسی ناقص
اگرچه ظاهراً شهروندان آمریکایی حتی نامزد نهایی حزب مورد نظر خود در انتخابات ریاست جمهوری را نیز خودشان انتخاب می‌کنند، اما واقعیت امر این است که این انتخاب نیز به‌ مانند انتخاب رئیس‌جمهور، یک انتخاب غیرمستقیم است که در مواردی به جنجال منجر می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ /
لزوم عبور کُردهای اقلیم از سیاست موروثی طالبانی ها و بارزانی ها
لزوم عبور کُردهای اقلیم از سیاست موروثی طالبانی ها و بارزانی ها
به هر حال فرهنگ دموکراسی در هزاره سوم و قرن ۲۱ باید این توفیق اجباری را به سیستم سیاسی کنونی کُردی هم تزریق کند که جامعه باید از نگاه قائل به فرد، ولو افراد مفید، کاراء و کاریزماتیک عبور کند و در ادامه به گفتمان دموکراسی خواهی و توجه به آرای همه اعضای حزب و در قالب کلان تر جامعه احترام بگذارد تا بتواند شاهد چرخش قدرت و تحقق واقعی فرهنگ و گفتمان دموکراسی بود و در ادامه از سکون و قبضه قدرت توسط فرد یا افراد مشخصی به واسطه برخی خدمات و صبغه خانوادگی جلوگیری کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / اقلیم کردستان عراق / عراق / اتحادیه میهنی کردستان عراق / حزب دمکرات کردستان عراق / جلال طالبانی / مسعود بارزانی /
گذار از سنت به مدرنیته
گذار از سنت به مدرنیته
اکنون که روزهای پرفراز و نشیب انتخابات را با تمام اما و اگرها و هیجانات سیاسی نهفته در آن پشت سر گذاشته ایم بهتر است با نگاهی عمیق و جامعه شناختی به بررسی زوایای مختلف این رویداد بزرگ که بیانگر تبلور دموکراسی است بپردازیم. به حتم این موشکافی ها و بررسی ها هرچقدر تخصصی تر و علمی تر صورت گیرد می تواند نقش موثری در ساخت فردایی بهتر داشته باشد.
۱۳۹۸-۱۲-۰۵ /
پژمان بازغی در پشت صحنه سلفی با دموکراسی + عکس
پژمان بازغی در پشت صحنه سلفی با دموکراسی + عکس
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ /
تشکر از ملت ایران در پی امتحان بزرگ و مطلوب انتخابات
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در ابتدای جلسه درس خارج فقه با تشکر از درخشش مطلوب ملت ایران در امتحان بزرگ انتخابات و ناکام گذاشتن فرصت‌طلبی و تبلیغات همه‌جانبه دشمنان تاکید کردند: «مقابل توطئه دشمن برای ضربه زدن به ارکان مختلف کشور، همه باید برای دفاع هوشیار و آماده ضربه و حمله متقابل باشیم.» به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به فضاسازی منفی و پرحجم دستگاه‌های تبلیغاتی بیگانه علیه شرکت مردم در انتخابات خاطرنشان کردند: «این تبلیغات منفی از چند ماه پیش آغاز و با نزدیک ‌شدن به انتخابات بیشتر شد و در دو روز آخر نیز به بهانه یک بیماری و ویروس، رسانه‌های آنها از کمترین فرصت برای منصرف کردن …
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ /
چالش‌های انتخابات هیات‌مدیره کانون وکلا
انتخابات همواره یکی از مظاهر دموکراسی در تمامی نظام‌های سیاسی و حقوقی دنیا محسوب می‌شود. فرقی هم نمی‌کند که انتخابات موردنظر از مصادیق انتخابات ملی باشد یا صنفی.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ /
مصاحبه|استاد دانشگاه لبنان: انتخابات ایران، نمایش قدرت و تقویت وحدت ملی است
مصاحبه|استاد دانشگاه لبنان: انتخابات ایران، نمایش قدرت و تقویت وحدت ملی است
"صادق نابلسی" استاد علوم سیاسی دانشگاه لبنان با اشاره به برگزاری انتخابات مختلف در ایران، از آن به عنوان سندی بر دموکراسی و آزادی یاد کرد و انتخابات را فرصتی برای اثبات قدرت ایرانی‌ها در پشت سر گذاشتن چالش‌ها و مشکلات دانست.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ /
تشکر رهبر انقلاب از مردم ایران برای شرکت در انتخابات
تشکر رهبر انقلاب از مردم ایران برای شرکت در انتخابات
حضرت آیت الله خامنه‌ای برگزاری انتخابات در نظام اسلامی را باطل‌کننده ادعای دشمنان مبنی بر مخالفت دین با آزادی و دموکراسی خواندند و فرمودند: انتخابات در جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که دین مظهر کامل یک دموکراسی همه‌جانبه است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ /
از درخشش مطلوب ملت در انتخابات تشکر می کنم / در دو روز آخر، به بهانه یک بیماری و ویروس، علیه شرکت مردم در انتخابات تبلیغات کردند / دین مظهر کامل یک دموکراسی همه‌جانبه است
از درخشش مطلوب ملت در انتخابات تشکر می کنم / در دو روز آخر، به بهانه یک بیماری و ویروس، علیه شرکت مردم در انتخابات تبلیغات کردند / دین مظهر کامل یک دموکراسی همه‌جانبه است
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه با تشکر از درخشش مطلوب ملت ایران در امتحان بزرگ انتخابات و ناکام گذاشتن فرصت‌طلبی و تبلیغات همه‌جانبه دشمنان، تأکید کردند: در مقابل توطئه دشمن برای ضربه زدن به ارکان مختلف کشور، همه باید برای دفاع هوشیار، و آماده ضربه و حمله متقابل باشیم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ /
آمریکا و فروپاشی از درون
آمریکا و فروپاشی از درون
آمریکا مرتب خود را بزک می‌کند تا نشان دهد سرپاست. ضربه عین‌الاسد نشان داد ریش و پشم قدرت نظامی آمریکا ریخته و چیزی از آن باقی نمانده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / سوسیالیسم / لیبرالیسم / ترامپ / اروپا / محمدکاظم انبارلویی / پنتاگون / افغانستان / عراق / غرب آسیا / ولادیمیر پوتین /
مصاحبه| رئیس مرکز مطالعات راهبردی لبنان: انتخابات، تقویت موضع ایران در کشمکش با آمریکا است
مصاحبه| رئیس مرکز مطالعات راهبردی لبنان: انتخابات، تقویت موضع ایران در کشمکش با آمریکا است
رئیس مرکز مطالعات راهبردی لبنان با اشاره به برگزاری انتخابات ایران، آن را به مثابه جشن دموکراسی واقعی دانست و تاکید کرد ایران با قابلیت‌های زیادی که در سطوح مختلف دارد قادر به ناکام گذاشتن نقشه صهیونیستی- آمریکایی است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ /
اروپا 400 سال زمان برد تا به دموکراسی برسد پس به افغانستان امیدوار باشید
اروپا 400 سال زمان برد تا به دموکراسی برسد پس به افغانستان امیدوار باشید
در حالی که نامه تایید نشده وزارت داخله افغانستان مبنی بر احتمال شیوع «ویروس کرونا» در ولایت بدخشان، همچنان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، وزارت صحت این کشور همچنان تاکید دارد که تاکنون نتایج بررسی نمونه‌های مشکوک، ورود این ویروس به افغانستان را تایید نکرده است.
۱۳۹۸-۱۲-۰۳ /
انتخابات ایرانی، آینه دق شیخ‌نشین‌ها و اقماری‌های آمریکا
انتخابات ایرانی، آینه دق شیخ‌نشین‌ها و اقماری‌های آمریکا
دیروز جمعه دوم اسفند گروه اقدام مالی (FATF) جمهوری اسلامی ایران را در فهرست سیاه خود قرار داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / FATF / خاورمیانه / پنتاگون / سازمان‌ملل / انتخابات مجلس یازدهم / ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / مجلس یازدهم / ایران /
مردم با انتخابات قهر نکردند
انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری، روز گذشته برگزار شد و باز هم مردم در این عرصه حضور پیدا کرده و نشان دادند که با صندوق‌های رای قهر نکرده‌اند. هر چند در مورد کیفیت و کمیت برگزاری انتخابات و آرای مردم بیان چند نکته ضروری است. اول اینکه به هر حال دست به دست شدن قدرت بخشی از دموکراسی و تحقق آن است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ /
مهم‌ترین دستاورد و پیام ما برای دنیا مردم سالاری دینی است
مهم‌ترین دستاورد و پیام ما برای دنیا مردم سالاری دینی است
وزیر ورزش گفت: بارها اعلام کردیم مهم‌ترین دستاورد و پیام ما برای دنیا مردم سالاری دینی است که ما توانستیم در سایه یک حکومت دینی، مبانی دموکراسی و مردم سالاری را تحقق بخشیم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / وزیر ورزش و جوانان / انتخابات 98 / مجلس شورای اسلامی /
روایت رسانه‌های انگلیس؛ انتخابات ایران، نماد دموکراسی در غرب آسیا
روایت رسانه‌های انگلیس؛ انتخابات ایران، نماد دموکراسی در غرب آسیا
لندن – ایرنا – برخی شبکه‌های خبری، مطبوعات و رسانه‌های گروهی انگلیس روز جمعه ضمن بازتاب برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران، مشارکت مردم و مسئولین در این انتخابات را نماد دموکراسی در غرب آسیا توصیف کردند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ /
هشدار آمریکا به ونزوئلا نسبت به تحریم‌های بیشتر
هشدار آمریکا به ونزوئلا نسبت به تحریم‌های بیشتر
نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا هشدار داد که تحریم‌های واشنگتن علیه کاراکاس تا زمانیکه این کشور آمریکای جنوبی دموکراسی خود را بازیابد، متوقف نخواهند شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ونزوئلا / آمریکا /
انتخابات، زنجیره ارتباطی میان حکومت و مردم است
انتخابات، زنجیره ارتباطی میان حکومت و مردم است
رییس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: انتخابات قله دموکراسی و بهترین روش برای مشارکت مردم در سرنوشت بوده و زنجیره ارتباطی میان حکومت و مردم است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / استانی-سیاسی /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •