سه شنبه, ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 7 April, 2020
دولت ترامپ
قطع دسترسی ایران و ونزوئلا به دارو جنایت علیه بشریت است
۱ ساعت قبل / کمپین اعمال فشار حداکثری ترامپ علیه ایران / تحریم های ترامپ علیه ایران / تحریم های ترامپ علیه ونزوئلا / جنایت علیه بشریت / تجارت اقلام بشردوستانه / شیوع ویروس کرونا / شیوع کرونا در ایران
قطع دسترسی ایران و ونزوئلا به دارو جنایت علیه بشریت است
یکی دیگر از جنبه های نفرت انگیز شیوع ویروس کرونا این است که ایالات متحده از آن برای مجازات کشورهایی همچون ایران و ونزوئلا استفاده می کند. سیاست های دولت ترامپ در قبال هر دو کشور را می توان به معنای واقعی کلمه «سادیستی» توصیف کرد.
گفت‌وگوی «دوستانه» دو دشمن؛ ترامپ و بایدن درباره کرونا صحبت کردند
۳ ساعت قبل
گفت‌وگوی «دوستانه» دو دشمن؛ ترامپ و بایدن درباره کرونا صحبت کردند
تهران- ایرنا- «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا اظهار کرد که با رقیب انتخاباتی‌اش «جو بایدن» درباره عملکرد دولت در مقابله با کرونا به طور تلفنی گفت‌ وگو کرده است.
۹ ساعت قبل
دولت‌ کوچک، کرونای بزرگ
از مهم‌ترین پیشنهادها و اقداماتی که دونالد ترامپ برای انتخاب خود در سال 2016 مطرح کرده بود و به محوری اساسی برای کارزار انتخاباتی‌اش تبدیل شد، کوچک کردن حجم و دخالت دولت فدرال در همه زمینه‌ها جز پهنه‌های نظامی و امنیتی بود. بدین‌ترتیب پس از روی کار آمدن، وی بلافاصله برنامه خود را با تخریب بیمه همگانی اوباماکر آغاز کرد و تعداد کارمندان دولت را نیز کاهش داد و سه سال پس از آغاز ریاست‌جمهوری او هنوز بسیاری پست‌های دولتی خالی هستند و با سرپرست‌های آنها اداره می‌شوند. او همچنین اداره ویژه‌ای را که برای مقابله با بحران‌های اپیدمیک تاسیس شده بود  منحل کرد. در ماه ژانویه 2020 (دی‌ماه 1398) سازمان‌های اطلاعاتی امریکا به صورت رسمی و محرمانه …
۹ ساعت قبل
لزوم تنظیم ساختارهای جدید بین‌المللی
حدودا سه ماه پیش دولت چین رسما برای اولین‌بار، ویروس کرونا را به سازمان بهداشت جهانی گزارش کرد. بعد از شیوع آن به کشورهای دیگر عملا همکاری‌های بین‌المللی یا از بین رفت یا همبستگی جهانی معناداری شکل نگرفت. عموما کشورها به جای همکاری برای شکست یک تهدید و نگرانی مشترک جهانی، مرتبا اقدامات یک‌جانبه برای پیشگیری و مقابله با این ویروس خطرناک را در پیش گرفتند و با اقدامات سیاسی، انتقام‌گیری یا بهره‌برداری از این فضا علیه دیگری یا مقصر جلوه دادن دیگر به مبارزه با کرونا پرداختند همه این اقدامات، تمامی تلاش‌های جمعی جهانی را دچار چالش کرده و مقابله با این بیماری را با مشکل مواجه ساخته است. در این نوشتار به برخی تلاش‌های اخیر بین‌المللی اشاره می‌کنم که …
۹ ساعت قبل
سوسیالیست شدن جمهوری‌خواهان
جمهوری‌خواهان آمریکایی سوسیالیست شده‌اند؛ همان‌ها که از دولت حداقلی و حفظ حقوق مالکیت سخن می‌گفتند. حال بحران کرونا آنها را مجبور کرده است که از تز دولت بزرگ حمایت کنند. استیو بنن، مشاور سابق ترامپ و استیوارت استیونز، استراتژیست جمهوری‌خواهان در دوران جورج بوش می‌گویند که عصر دولت محدود و رویکردهای محافظه‌کارانه به‌دلیل کرونا به سر آمده است. آمریکا در بحرانی قرار دارد که تنها دولت بزرگ می‌تواند نجاتش دهد. شاید به همین دلیل هم بود که ترامپ با ارائه بسته حمایتی 2 تریلیون دلاری موافقت کرد.
شمار فوتی‌های کرونا در آمریکا از ۱۰ هزار نفر گذشت
۱۱ ساعت قبل / ویروس کرونا / دولت ترامپ / چین / هراس جهانی از ویروس کرونا
شمار فوتی‌های کرونا در آمریکا از ۱۰ هزار نفر گذشت
تهران- ایرنا- آمار مبتلایان کرونا در آمریکا دوشنبه شب به حدود ۳۵۰ هزار نفر رسید و شمار جان‌باختگان نیز از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت.
مصاحبه|تحلیلگر آمریکایی: واکنش کُند دولت آمریکا به کرونا ریشه در مکتب نئولیبرالیستی آن دارد
۱۲ ساعت قبل / اخبار "آمریکا" / بیماری کووید-19 / ویروس کرونا
مصاحبه|تحلیلگر آمریکایی: واکنش کُند دولت آمریکا به کرونا ریشه در مکتب نئولیبرالیستی آن دارد
تحلیلگر و روزنامه‌نگار برجسته آمریکایی اعتقاد دارد این که دولت دونالد ترامپ واکنش دیرهنگامی به ویروس کرونا و بیماری ناشی از آن داشته بخاطر مکتب فکری نئولیبرالیسم است که همچون عفونتی آمریکا را فراگرفته است.
۱۵ ساعت قبل / تحریم آمریکا علیه ایران / شیوع ویروس کرونا در ایران / لغو تحریم ایران
مقامات پیشین جهانی خواستار کاهش تحریم‌ها علیه ایران شدند
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه گاردین، ۲۴ مقام و دیپلمات سابق از جمله ۴ دبیر کل سابق ناتو از دونالد ترامپ خواسته‌اند تا با کاهش تحریم‌های دارویی و بشردوستانه علیه ایران جان هزاران نفر را در خاورمیانه نجات دهد.این درخواست مقامات پیشین همچنین مورد حمایت فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی پیشین اتحادیه اروپا، گرو هارلم بروتلند، مدیرعامل پیشین سازمان بهداشت جهانی و سایر مقامات ارشد آمریکایی دولت بوش، کلینتون و اوباما رسیده است.
پزشکان کوبا؛ سربازان جهانی نبرد با کرونا در سایه تحریم‌های آمریکا
۱۶ ساعت قبل / ویروس کرونا / تحریم / دولت ترامپ / کوبا / ایالات متحده آمریکا / هاوانا / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
پزشکان کوبا؛ سربازان جهانی نبرد با کرونا در سایه تحریم‌های آمریکا
تهران - ایرنا - به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، پزشکان و متخصصان کوبایی به رغم فشارها و تحریم‌های اقتصادی آمریکا تا کنون برای نبرد با بیماری کووید ۱۹ و ارائه خدمات پزشکی به بیماران به ۱۴ کشور سفر کرده‌اند.  
گزارش آتلانتیک از کاهش رشد اقتصاد آمریکا و کم شدن احتمال پیروزی ترامپ
۱۸ ساعت قبل / اینترسپت / ترامپ و کرونا / شیوع ویروس کرونا در آمریکا / کرونا و انتخابات آمریکا / نشریه آتلانتیک
گزارش آتلانتیک از کاهش رشد اقتصاد آمریکا و کم شدن احتمال پیروزی ترامپ
به گزارش الف، نشریه آتلانتیک، تصریح کرد که پیش بینی های به عمل آمده از میزان رشد اقتصادی کشور حاکی است اوضاع رئیس جمهور در امسال بسیار بحرانی است. << برای کارزارهای انتخابی دونالد ترامپ، اعداد زیادی مهم هستند: تعداد آمریکایی هایی که از کرونا مریض می شوند و میرند، این که اقتصاد آمریکا در مدت چند ماه دوباره جان خواهد گرفت، تعداد آمریکایی هایی که به دنبال از دست دادن شغلشان، بیمه خدمات درمانی و خانه هایشان را از دست می دهند، و برای دانشمندان علوم سیاسی، یک عدد از اهمیت خاص برخوردار است، که در حال حاضر این عدد 18.3- است؛ یعنی رقمی که نشان می دهد اقتصاد آمریکا با چه سرعتی در فصل دوم سال، در حال سقوط است.>><< این رقم نشان می دهد در شرایطی که مراکز تجاری در حال تعطیلی است و بیکاری …
آسوشیتدپرس: دولت ترامپ ۲ ماه را بجای آمادگی، صرف کتمان کرونا کرد
۲۱ ساعت قبل / ویروس کرونا / دولت ترامپ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید / هراس جهانی از ویروس کرونا
آسوشیتدپرس: دولت ترامپ ۲ ماه را بجای آمادگی، صرف کتمان کرونا کرد
تهران- ایرنا- آسوشیتدپرس نوشت: دولت ترامپ از زمان آغاز شیوع کرونا در چین، ۲ ماه زمان در اختیار داشت که می‌توانست صرف مقابله با کرونا کند اما ترجیح داد آن را باکتمان خطر کووید-۱۹ هدر دهد.
سی‌ ان‌ ان: ترامپ سرنوشت آمریکا را به دست چین سپرده است
۲۲ ساعت قبل / ویروس کرونا / ترامپ
سی‌ ان‌ ان: ترامپ سرنوشت آمریکا را به دست چین سپرده است
دولت ترامپ که تا پیش از همه‌گیر شدن ویروس کرونا در سطح جهانی، چین را به طرق مختلف تحت فشار و حملات تجاری و دیپلماتیک خود قرار داده بود، حال به علت ناکارآمدی دولت او در مقابله با اپیدمی گسترده کرونا در آمریکا، واشنگتن را برای تامین نیازهای پزشکی و بهداشتی دست به دامن پکن ساخته است.
داماد ترامپ به استفاده از اموال دولت برای فعالیت انتخاباتی متهم شد
۲۵ ساعت قبل
داماد ترامپ به استفاده از اموال دولت برای فعالیت انتخاباتی متهم شد
یک سازمان مردمی در واشنگتن، جرد کوشنر داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا را متهم کرده است از اموال دولتی و ساختمان کاخ سفید برای کارزار انتخاباتی ترامپ استفاده می‌کند.
نه خیلی ممنون آقای ترامپ اگر بلدی، به داد آمریکایی‌ها برس!
۲۷ ساعت قبل / برجام / ایران / ترامپ / آمریکا / دولت آمریکا / غرب آسیا / سردار حاج قاسم سلیمانی / سفارت سوئیس
نه خیلی ممنون آقای ترامپ اگر بلدی، به داد آمریکایی‌ها برس!
روزنامه صبح‌نو از دولت آمریکا خواست به جای لاف زدن کمک به ایران، به داد کادر درمانی آمریکا برسد که مجبورند کیسه زباله تن کنند یا به خود ترامپ به جای ماسک، روسری ببندند.
۳۳ ساعت قبل
توافقی که در ابتدای کار شکست خورده است
پایگاه خبری اوراسیانت ریویو، در گزارشی به نقل از نویل تلر کارشناس مسائل بین‌المللی نوشت: پس از سال‌ها جنگ در افغانستان، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۷ وعده داد که به مناقشه در افغانستان پایان خواهد داد و نیروهای آمریکایی را به خانه باز خواهد گرداند. تقریبا دو سال کشید تا پس از مذاکرات پشت پرده ، طالبان در دسامبر ۲۰۱۸ اعلام کرد که در قطر با مذاکره کنندگان آمریکایی دیدار خواهند کرد.به گزارش ایرنا، روز ۲۵ فوریه ۲۰۱۹ مذاکرات صلح آغاز شد و توافقی درخصوص پیش‌نویس پیمان صلح در بر دارنده خروج نیروهای آمریکایی و بین‌المللی از افغانستان و تعهد طالبان برای جلوگیری از فعالیت سایر گروه‌های جهادی در افغانستان به دست آمد.اما به زودی کار به بن بست کشید و یکی از موانع ، خودداری …
۳۳ ساعت قبل
هشدار ترامپ نسبت به تلفات سنگین کرونا در آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه ۱۶ فروردین در کنفرانس خبری خود تاکید کرد در دو هفته‌ آینده تعداد زیادی به دلیل ویروس کرونا، کووید ۱۹، در ایالات‌متحده جان خود را از دست خواهند داد. دونالد ترامپ در آغاز کنفرانس خبری خود هشدار داد: متاسفانه شمار زیادی تلفات خواهیم داشت. او گفت که دو هفته آینده، برای آمریکا مرگبار خواهد بود. دونالد ترامپ اقدامات برای مقابله با ویروس کرونا را با شرایط جنگی مقایسه کرد و گفت چنین اقداماتی در تاریخ کشور کم‌سابقه بوده است. وی گفت: «شما فقط در جنگ شمار قربانیان را این چنین می‌بینید.» رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه تاکید کرد که دولت تلاش‌های خود را بر مناطقی که شدیدا درگیر شیوع ویروس کرونا هستند، متمرکز خواهد کرد. دبرا بریکس، از اعضای گروه هماهنگی مقابله با کرونا …
آمریکا از معاهده آسمان‌های باز خارج می‌شود
۳۶ ساعت قبل
آمریکا از معاهده آسمان‌های باز خارج می‌شود
روزنامه گاردین به نقل از منابع آگاه گزارش داد، دولت ترامپ تصمیم به خروج از یک معاهده ۲۸ ساله میان غرب و روسیه موسوم به معاهده "آسمان‌های باز" که به طرف‌ها اجازه انجام پرواز‌های شناسایی به روی خاک یکدیگر را میداد گرفته است.
امیدی به دولت ترامپ نیست اما...
۴۳ ساعت قبل / ایران و امریکا / تحریم ایران / تحریم دارو / دونالد ترامپ / جامعه جهانی / شیوع ویروس کرونا / شیوع ویروس کرونا در ایران / مایک پمپئو
امیدی به دولت ترامپ نیست اما...
محمود اکبری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: رفتار کینه جویانه و خصومت آمیز دولت های مختلف آمریکا در چهار دهه گذشته علیه مردم ایران، به خوبی خوی وحشیانه و ضدبشری مقامات این کشور را برای مردم کشورمان آشکار ساخته است و در نتیجه انتظاری از این کشور برای لغو تحریم ها وجود ندارد. به طور خلاصه چنانچه آمریکا بتواند، (بقول کاسپار واینبرگر، وزیر اسبق جنگ آمریکا) «ریشه ایرانیان را می خشکاند».
واکنش ترودو به ممنوعیت صادراتی آمریکا علیه کانادا
۴۶ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / کانادا / جاستین ترودو / دونالد ترامپ
واکنش ترودو به ممنوعیت صادراتی آمریکا علیه کانادا
ایسنا نوشت: نخست‌وزیر کانادا اظهار کرد، به‌رغم آن که دولت ترامپ اعلام کرده از صادرات ماسک‌های ان۹۵ (N۹۵) به کانادا جلوگیری می‌کند، این اقدام را تلافی نخواهد کرد و در روزهای آینده با ترامپ درباره صادرات ماسک گفت‌وگو می‌کند.
ترودو: ممنوعیت صادرات آمریکا را تلافی نمی‌کنیم/با ترامپ رایزنی می‌شود
۴۶ ساعت قبل
ترودو: ممنوعیت صادرات آمریکا را تلافی نمی‌کنیم/با ترامپ رایزنی می‌شود
نخست‌وزیر کانادا اظهار کرد، به‌رغم آن که دولت ترامپ اعلام کرده از صادرات ماسک‌های ان۹۵ (N۹۵) به کانادا جلوگیری می‌کند، این اقدام را تلافی نخواهد کرد و در روزهای آینده با ترامپ درباره صادرات ماسک گفت‌وگو می‌کند.
کرونا بهانه مذاکره با آمریکا می‌شود؟
۴۷ ساعت قبل
کرونا بهانه مذاکره با آمریکا می‌شود؟
ایران معتقد است برای مذاکره با ترامپ او باید ابتدا به توافقی که دولت قبلی با ایران انجام داده است، بازگردد و تحریم‌ها را لغو کند، اما شواهد نشان می‌دهد که ترامپ قصدی برای چنین کاری ندارد و در این شرایط تنها کارکرد سخن‌گفتن از لزوم لغو تحریم‌ها، جبهه‌سازی رسانه‌ای است که شاید اکنون برایش خیلی دیر باشد.
۲ روز قبل / شیوع کرونا در آمریکا / کانادا و آمریکا / کمبود ماسک
واکنش کانادا به اقدام آمریکا در مسدود کردن صادرات ماسک
به گزارش مهر به نقل از رویترز، در پی اقدام دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در مسدود کردن صادرات ماسکهای طبی N۹۵ به کانادا، «جاستین ترودو» نخست وزیر این کشور روز شنبه اظهار داشت که طی روزهای آینده با ترامپ در این باره گفتگو خواهد کرد و اینکه مقامات کانادایی گفتگوهای «بسیار سازنده ای» با مقامات دولت آمریکا داشته اند.
اختلاف آلمان و آمریکا بر سر ماسک
۲ روز قبل
اختلاف آلمان و آمریکا بر سر ماسک
برلین: مقام‌های دولت محلی در برلین آلمان می‌گویند: با دستور دونالد ترامپ به شرکت ۳ام (تولیدکننده ماسک‌های تنفسی) ۲۰۰ هزار ماسک سفارش پلیس برلین در بانکوک و پیش از بارگیری به سوی آلمان، متوقف شده  و به سوی آمریکا تغییر مسیر داده است. به گزارش بی بی سی مقام‌های برلین این اقدام دولت آمریکا را «دزدی دریایی مدرن» خوانده‌اند. دولت محلی برلین می‌گوید: این ماسک‌ها در بانکوک تایلند «ضبط و مصادره» شده‌اند.  
مسئله پساکرونا و خوابی که بداندیشان دیده‌اند
۲ روز قبل / ویروس کرونا / پسا کرونا / حسن روحانی / سهام عدالت / دولت ترامپ / روحانی / یارانه نقدی / سعید حجاریان / آمریکا / ایران
مسئله پساکرونا و خوابی که بداندیشان دیده‌اند
سعید حجاریان علاقه خاصی دارد تا هر موضوع اقتصادی را با بحث شورش و ایجاد نا آرامی در داخل کشور پیوند بزند که شاید بی ارتباط با اتفاقات سال‌های گذشته نباشد.
واکنش جهانگیری به ادعای ترامپ | ملت ایران چه درخواستی باید بدهد؟!
۲ روز قبل
واکنش جهانگیری به ادعای ترامپ | ملت ایران چه درخواستی باید بدهد؟!
معاون اول رئیس جمهوری، تصور عبور بدون هزینه و آسیب از مقطع کنونی را تقریباً غیرممکن دانست و گفت: همانگونه که مردم در این شرایط دچار مشکلاتی شده‌اند و هزینه می‌دهند، بخش خصوصی، دولت و سایر بخش‌ها نیز هزینه‌هایی را پرداخت خواهند کرد تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.
در این شرایط هیچ فرد عاقلی به فکر خرید خودرو نیست/ افزایش چشمگیر شاخص بورس و قیمت دلار/ پوتین: عربستان مقصر سقوط قیمت نفت است/ ترامپ از دویچه‌بانک کمک خواست/ سهمیه بنزین اردیبهشت به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟
۲ روز قبل
در این شرایط هیچ فرد عاقلی به فکر خرید خودرو نیست/ افزایش چشمگیر شاخص بورس و قیمت دلار/ پوتین: عربستان مقصر سقوط قیمت نفت است/ ترامپ از دویچه‌بانک کمک خواست/ سهمیه بنزین اردیبهشت به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ادامه جریان ورود نقدینگی به بازار سرمایه در روز‌های آتی، ادامه نوسان قیمت گذاری سکه در کانال ۶ میلیونی، ۵۰ میلیون لیتر بنزین در نوروز سوخته نشد، واکنش نماینده کارگران به ابراز شرمندگی نوبخت بابت عدم‌تعیین دستمزد ۹۹ و دولت به جای منابع ارزی از ریال‌های بازگشتی صندوق توسعه برای مقابله با کرونا استفاده کند را در بر دارد.
واکنش جهانگیری به شرط و شروط ترامپ برای رفع تحریم‌های ایران /نباید تسلیم شرایط شویم / تصور عبور از شرایط فعلی بدون هزینه غیرممکن است
۲ روز قبل
واکنش جهانگیری به شرط و شروط ترامپ برای رفع تحریم‌های ایران /نباید تسلیم شرایط شویم / تصور عبور از شرایط فعلی بدون هزینه غیرممکن است
ایسنا نوشت: معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم بنگاه ها و فعالان اقتصادی دچار ورشکستگی شوند، گفت: دولت با تمام ظرفیت در کنار فعالان اقتصادی بخش های مختلف خواهد بود و آنها را تنها نخواهد گذاشت
۲ روز قبل
شهردار تهران دست به قلم شد: تحریم‌های آمریکا جنگ ایران با کرونا را فلج کرده است
پیروز حناچی در یادداشتی که برای روزنامه‌ گاردین نوشته است، از تحریم‌ها و عملکرد دولت ترامپ علیه ایران انتقاد و بر ضرورت همکاری‌های بین‌المللی برای حل این مشکل تاکید می‌کند.
متن کامل یادداشت شهردار تهران در گاردین | مبارزه ایران با کرونا در اوج تحریم‌ها
۲ روز قبل
متن کامل یادداشت شهردار تهران در گاردین | مبارزه ایران با کرونا در اوج تحریم‌ها
پیروز حناچی در یادداشتی که برای روزنامه‌ گاردین نوشته است، از تحریم‌ها و عملکرد دولت ترامپ علیه ایران انتقاد و بر ضرورت همکاری‌های بین‌المللی برای حل این مشکل تاکید می‌کند.
دولت آمریکا از همه گیری کرونا مطلع بود اما نادیده گرفت/ ترامپ ما را به سمت پرتگاه پیش می برد
۲ روز قبل / نوام چامسکی / تحریم اقتصادی ایران / ایالات متحده آمریکا / ویروس کرونا
دولت آمریکا از همه گیری کرونا مطلع بود اما نادیده گرفت/ ترامپ ما را به سمت پرتگاه پیش می برد
یکی از اندیشمندان مطرح جهان می‌گوید دولت واشنگتن از احتمال وقوع یک بیماری همه‌گیر مطلع بود اما آن را نادیده گرفت حال آنکه وی به تداوم تحریم‌ها علیه ایران نیز اعتراض کرد.
رویترز: دزدی تجهیزات پزشکی
۲ روز قبل / ویروس کرونا / تجهیزات پزشکی / دولت ترامپ / هراس جهانی از ویروس کرونا
رویترز: دزدی تجهیزات پزشکی "ابرقدرت غرب وحشی" در اوضاع کرونا
تهران- ایرنا- رویترز در مطلبی نوشت: در شرایطی که ویروس کرونا در دنیا گسترش یافته، دولت ترامپ در حال مصادره تجهیزات پزشکی خریداری شده توسط سایر کشورهاست.
یکجانبه‌گرایی ترامپ؛ چالش پیش روی جهان
۲ روز قبل / سازمان ملل متحد / شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا
یکجانبه‌گرایی ترامپ؛ چالش پیش روی جهان
تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا با طرح شعار "اول‌ آمریکا" مبانی نظم بین المللی که سال‌ها بر محوریت چندجانبه‌گرایی تنظیم شده بود را به چالش کشیده است این رویه زمینه‌ساز بی‌اعتمادی به هنجارها و نرم‌های پذیرفته شده بین المللی شده و نهادهای بین المللی را بی‌اعتبار کرده است.
هشدار سازمان جهانی بهداشت به کشورهای خاورمیانه/هشدار سران دموکرات کنگره به ترامپ درباره اقدام نظامی علیه ایران/ برنامه ریزی آمریکا برای انتقال سفارت‌ها به «عین الاسد»/ افزایش درگیری‌ها میان نیروهای دولت توافق ملی لیبی و نیروهای حفتر
۳ روز قبل
هشدار سازمان جهانی بهداشت به کشورهای خاورمیانه/هشدار سران دموکرات کنگره به ترامپ درباره اقدام نظامی علیه ایران/ برنامه ریزی آمریکا برای انتقال سفارت‌ها به «عین الاسد»/ افزایش درگیری‌ها میان نیروهای دولت …
هشدار سران دموکرات کنگره به ترامپ درباره اقدام نظامی علیه ایران، برنامه ریزی آمریکا برای انتقال سفارت‌ها به «عین الاسد»، افزایش درگیری‌ها میان نیروهای دولت توافق ملی لیبی و نیروهای حفتر و عملیات حشد شعبی عراق علیه داعش از جمله مهم ترین از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به هشدار سازمان جهانی بهداشت به کشورهای خاورمیانه نیز اشاره کرد.
نارضایتی ۵۲ درصدی آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ در مقابله با کرونا
۳ روز قبل / ویروس کرونا / نیویورک / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / بوستون / هراس جهانی از ویروس کرونا
نارضایتی ۵۲ درصدی آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ در مقابله با کرونا
تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها از عملکرد دونالد ترامپ رییس جمهوری کشورشان در مقابله با کرونا راضی نیستند.
نبرد برای رفع تحریم‌ها
۳ روز قبل
نبرد برای رفع تحریم‌ها
اسماعیل سلطنت‌پور _ خبرنگار «با ویروس بجنگید نه با ما»؛ این یک جمله خلاصه‌ای از تمام نبردهای دستگاه دیپلماسی و وزیر امور خارجه علیه تحریم‌ها در روزهایی است که ویروس کرونا دنیا را درگیر بحرانی کرده که به گفته دبیرکل سازمان ملل، بزرگ‌ترین چالش جهان پس از جنگ جهانی دوم است. با این حال ایران به واسطه تحریم‌های دولت دونالد ترامپ در آمریکا با دستان بسته به جدال این ویروس رفته است، توامانی تحریم و کرونا برای ایران، مدیریت بحران را دشوارتر کرده است. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه که اواخر اسفندماه در …
خواسته ی ترامپ برای حذف طبقات ضعیف واقعیتی تلخ است
۳ روز قبل
خواسته ی ترامپ برای حذف طبقات ضعیف واقعیتی تلخ است
بروجردی، نماینده مجلس ایران: ما همیشه در تمام دوران اعلام کردیم که حساب ملت آمریکا از دولت این کشور جداست این سیاست رسمی نظام جمهوری اسلامی است.
بازی پلیس خوب-پلیس بد آمریکا در بازار نفت
۳ روز قبل / قیمت نفت / جنگ قیمت نفت / دونالد ترامپ
بازی پلیس خوب-پلیس بد آمریکا در بازار نفت
رویکرد دولت ترامپ برای تصحیح فروپاشی کم سابقه بازار نفت شبیه بازی پلیس خوب-پلیس بد شده است.
هشدار حزب‌الله عراق به ترامپ
۳ روز قبل / کتائب حزب‌الله / عراق / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا
هشدار حزب‌الله عراق به ترامپ
ایسنا نوشت: گردان‌های حزب‌الله عراق به دولت دونالد ترامپ نسبت به هرگونه تجاوزی علیه مردم این کشور هشدار داد.
کرونا چه تاثیری بر روندهای بین‌المللی خواهد داشت؟
۳ روز قبل / فرانسه / روسیه / سازمان ملل متحد / ایتالیا / شورای امنیت سازمان ملل / دولت ترامپ / چین / خاورمیانه / آلمان / سازمان جهانی بهداشت
کرونا چه تاثیری بر روندهای بین‌المللی خواهد داشت؟
تهران- ایرنا- شیوع ویروس کرونا، ساختارهای بین‌المللی را عمیقا لرزان کرده و ضعف نظام بین‌المللی در مقابله با یک پدیده عالم‌گیر را بیش از هر زمان دیگری نمایان کرده است. کرونا نشان داد که در امروز دهکده جهانی، دیگر هیچ کشوری نمی‌تواند خود را تافته جدا بافته قلمداد کند.  
پنهانکاری دولت ترامپ درباره ویروس کرونا افشا شد
۴ روز قبل
پنهانکاری دولت ترامپ درباره ویروس کرونا افشا شد
وب سایت خبری دیلی بیست افشا کرد که دولت ترامپ از میزان کشنده بودن ویروس کرونا دو ماه قبل از شیوع آن خبر داشته اما گزارشات هشدار را نادیده گرفته بود.
پنهانکاری دولت ترامپ در شیوع ویروس کرونا افشا شد/ دیلی بیست: ترامپ از میزان کشنده بودن کرونا، دو ماه قبل از شیوع آن خبر داشته
۴ روز قبل
پنهانکاری دولت ترامپ در شیوع ویروس کرونا افشا شد/ دیلی بیست: ترامپ از میزان کشنده بودن کرونا، دو ماه قبل از شیوع آن خبر داشته
وب سایت خبری دیلی بیست بامداد روز جمعه افشا کرد که دولت ترامپ از میزان کشنده بودن ویروس کرونا دو ماه قبل از شیوع آن خبر داشته اما گزارشات هشدار را نادیده گرفته بود.
پاسخ ترامپ به پلوسی: زمان طرح مسایل سیاسی نیست
۴ روز قبل / ویروس کرونا / دونالد ترامپ / نانسی پلوسی / هراس جهانی از ویروس کرونا
پاسخ ترامپ به پلوسی: زمان طرح مسایل سیاسی نیست
نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اظهارات رئیس مجلس نمایندگان این کشور مبنی بر لزوم تحقیق از پاسخ دولت به گسترش کرونا گفت: اکنون زمان مسایل سیاسی و تحقیقات حزبی بی‌پایان نیست.
درخواست بایدن از ترامپ برای کاهش تحریم‌های ایران در دوران شیوع کرونا
۴ روز قبل
درخواست بایدن از ترامپ برای کاهش تحریم‌های ایران در دوران شیوع کرونا
سناتور جو بایدن، نامزد پیشتاز حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از دولت دانلد ترامپ خواست در زمانه شیوع کرونا به تحریم‌ها علیه ایران پایان دهد.
واکنش جو بایدن به ادعای ترامپ درباره آمادگی برای کمک به ایران
۴ روز قبل
واکنش جو بایدن به ادعای ترامپ درباره آمادگی برای کمک به ایران
معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا تأکید کرد ادعای دولت این کشور مبنی بر آمادگی برای ارائه کمک به ایران در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، اگر با گام‌های عملی همراه نشود، مشکلی را حل نخواهد کرد.
«کتائب حزب‌الله» عراق:‌ به آمریکا درباره هرگونه اقدام خصمانه هشدار می‌دهیم
۴ روز قبل
«کتائب حزب‌الله» عراق:‌ به آمریکا درباره هرگونه اقدام خصمانه هشدار می‌دهیم
گروه «کتائب حزب الله» در عراق به آمریکا درباره انجام هرگونه اقدام خصمانه علیه مردم و گروه‌های عراقی هشدار داد. المیادین به نقل از کتائب حزب الله نوشت: «از ماهیت جنایت‌کارانه دولت ترامپ با خبریم و به آنها درباره دست‌داشتن در هرگونه اقدام خصمانه علیه مردم‌ و گروه‌هایمان هشدار می‌دهیم».
بغداد، تهران و شبح تحریم های واشنگتن
۴ روز قبل / ایران و عراق / ایران و عراق و امریکا / عراق و امریکا / استراتژی اعمال فشار حداکثری علیه ایران / دونالد ترامپ
بغداد، تهران و شبح تحریم های واشنگتن
با توجه به از سرگرفته شدن حملات راکتی به پایگاه های آمریکایی، این ماجرا می تواند دولت ترامپ را برانگیزد تا عراق را زیر فشار اقتصادی شدیدتری قرار دهد با این امید که وادارش کند از ایران فاصله بگیرد.
پنتاگون 540 نظامی دیگر را به مرز مکزیک اعزام می‌کند
۴ روز قبل
پنتاگون 540 نظامی دیگر را به مرز مکزیک اعزام می‌کند
مقام‌های ارشد ارتش اعلام کردند که دولت ترامپ قصد دارد 540 نظامی دیگر را به مرز جنوبی اعزام کند.
ادعای ترامپ علیه ایران درباره حملات انجام گرفته به نظامیان آمریکایی
۵ روز قبل / سیاست‌های ترامپ در برابر ایران / نظامیان آمریکایی
ادعای ترامپ علیه ایران درباره حملات انجام گرفته به نظامیان آمریکایی
رئیس جمهور آمریکا باری دیگر ادعای دولت کشورش مبنی حمله «حلقه‌های نیابتی ایران» به نظامیان آمریکایی در عراق را مطرح کرد.
۵ روز قبل
ویدیو/ دنیا بعد از کرونا چگونه خواهد بود؟
تصمیمات دولت وجوامع درهفته های آینده می‌تواندشکل جهان رابرای چند سال تغییر دهد. "یووال نوح هراری" دوانتخاب اساسی متصور می‌شود: ۱_نظارت تمامیت گرا وقدرت یافتن شهروندی ۲_ انزوای ملی گرایانه وهمدلی جهانی "هراری" درباره یک حرکت خطرناک ازنظارت بیرونی به نظارت درونی هشدار می‌دهد. مثلا بیان میکند دولت ها می‌توانند ازطریق کنترل شدید افراد به وسیله دستبندهای بیومتریک تمام حالات انها را زیرنظر بگیرند، برای گرفتار نشدن در این شرایط باید از الگوی تایوان،سنگاپور و کره جنوبی که به وسیله اعتماد مردم ایجاد شده است بیماری را کنترل کنند. "هراری" مردمی مطیع و باانگیزه درسایه اعتماد و شفافیت متقابل از سوی دولت را بهتر از جامعه ناآگاه اما پلیسی می‌داند. همه گیری کرونا به جهانی سازی لطمه میزند، باید در سطح پزشکی …
مقام پزشکی آمریکا: باید برای مرگ ۱۰۰ هزار نفر در اثر کرونا آماده باشیم
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / ویروس کرونا / نیویورک / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
مقام پزشکی آمریکا: باید برای مرگ ۱۰۰ هزار نفر در اثر کرونا آماده باشیم
نیویورک- ایرنا- مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و عضو کارگروه مقابله با کووید-۱۹ گفت باید برای مرگ بیش از ۱۰۰ هزار نفر در اثر این بیماری در ایالات متحده آمادگی داشته باشیم.
کرونا، وخامت نظام سلامت آمریکا را برملا ساخت
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / ویروس کرونا / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا، وخامت نظام سلامت آمریکا را برملا ساخت
نیویورک- ایرنا- نظام سلامت و بیمه‌ای آمریکا در سال‌های متمادی در نقاب شهرت افسانه‌ای مخفی شده بود که ویروس جدید کرونا، وخامت اوضاع این نظام را برملا ساخت و نگرانی‌ها را نسبت به افزایش مرگ و میر ناشی از کووید-19 افزایش داد.
آیا بحران کرونا باعث افزایش محبوبیت دونالد ترامپ شده است؟!
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / امیر علی ابوالفتح / دونالد ترامپ / ویروس کرونا / بحران اقتصادی آمریکا
آیا بحران کرونا باعث افزایش محبوبیت دونالد ترامپ شده است؟!
امیرعلی ابوالفتح در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی بر این باور است: در شرایطی که اکنون بحث اصلی سلامتی و حفظ جان شهروندان ایالات متحده آمریکاست شاید جامعه دیگر به مسائل و بحران اقتصادی ناشی از بیماری واکنش منفی نشان ندهد. یعنی اگر جامعه آمریکا در حکایت نرمال و با ثبات قرار داشته باشد قطعا مشکلات اقتصادی، بیکاری، رکود، تورم و نظایر آن می‌تواند باعث افزایش نارضایتی های جامعه نسبت به دولت وقت شود، اما زمانی که بحث حفظ جان آمریکایی‌هاست مسائل اقتصادی به حاشیه خواهد رفت. خصوصا که بر اساس گفته های دونالد ترامپ قرار است به واسطه شیوع کرونا ۲۰۰ هزار آمریکایی جان خود را از دست بدهند. در این صورت این احتمال وجود دارد که آمریکایی ها حتی با وجود بحران اقتصادی بپذیرند که یک رئیس جمهور، ولو ناتوان امور را در دست …
کرونا، صحنه تقابل صلح طلبان با جنگ سالاران
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / ویروس کرونا / تحریم / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / دیپلماسی کرونا علیه تحریم
کرونا، صحنه تقابل صلح طلبان با جنگ سالاران
تهران- ایرنا- دولت ترامپ در شرایطی طی روزهای گذشته به تمامی درخواست‌ها مبنی بر کاهش تحریم‌های ایران به خاطر کرونا پاسخ منفی داده که کمپین‌ها و پویش‌های ضد تحریمی ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است؛ با اینحال دولت ترامپ همچنان در چنبره جریان جنگ طلبان، لجاجت می‌کند.
فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / شیوع کرونا در آمریکا / کرونا
فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا
به گزارش الف در  حالی که عملکرد ضعیف دونالد ترامپ در مقابله با بحران کرونا – با هزاران کشته در آمریکا- انتقادات فراوانی را برانگیخته است، منابع خبری از تحرکات گسترده نظامی آمریکا در خلیج فارس و "احتمال عملیات وسیع نظامی واشنگتن علیه شبه نظامیان  شیعه" ( نیروهای مقاومت در عراق ) خبر می دهند. شبکه خبری الحدث عربستان، که سکانداری رسانه ای این تحولات را برعهده گرفته، در  گزارشی اعلام کرد آمریکا به زودی عملیات گسترده ای را علیه "نیروهای وابسته به سپاه پاسداران" در عراق آغاز کرده و به همین منظور حجم گسترده ای از بالگردها و پهبادهای خود را برفرار بغداد و دیگر مناطق عراق به پرواز درآورده است.رسانه های آمریکایی و متحدان منطقه ای آن از جمله عربستان، از نیروهای عراقی مردمی موسوم …
پاسخ سخنگوی وزارت خارجه ایران به آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
پاسخ سخنگوی وزارت خارجه ایران به آمریکا
اظهارنظر های سخیف نمی تواند ضعف عملکرد دولت ترامپ در خصوص مقابله با کرونا، شرایط بد اقتصادی و بازار سهام در آن کشور و فشار داخلی در ماه های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و یا بحران آفرینی در خارج امریکا را از دید افکار عمومی پنهان کند.
واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه مقامات آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / سید عباس موسوی / دولت ترامپ / ایران / دولت آمریکا / آمریکا / ویروس کرونا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / خاورمیانه
واکنش ایران به اظهارات مداخله جویانه مقامات آمریکا
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اظهارات وزیر و سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده درباره مقابله ایران با کرونا، نمایانگر ماهیت نفرت‌پراکن رژیم آمریکا است.
موسوی: شعار نخست آمریکا در فلاکت مردم این کشور محقق شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / گروه تروریستی داعش / دولت ترامپ / سید عباس موسوی / وزارت امور خارجه / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
موسوی: شعار نخست آمریکا در فلاکت مردم این کشور محقق شد
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امورخارجه با تاکید بر این که شعار نخست آمریکا فقط در فلاکت مردم این کشور محقق شد گفت: تریلیون‌ها دلاری که خرج دخالت در خاورمیانه شد می‌توانست خرج مردم آمریکا شود تا شاهد گریه کادر درمانی، کیسه زباله پوشی آنان و ضجه بیماران کرونایی نباشند.
راهبرد هسته ای دولت ترامپ (بخش پایانی)
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / بمب هسته ای / ایالات متحده امریکا / دونالد ترامپ / بازدارندگی هسته ای / توان هسته ای امریکا / جنگ افزارهای نظامی امریکا / دکترین نظامی
راهبرد هسته ای دولت ترامپ (بخش پایانی)
رضا رسالت در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: کارشناسان اندیشکده کارنگی به‌طور فزاینده و قابل درکی در مورد دکترین هسته‌ای روسیه و استقرار گسترده سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی نگران هستند و استدلال می‌کنند که آمریکا باید با تهدید به ‌استفاده از سلاح‌های هسته‌ای کوچک خود، بازدارندگی را افزایش دهد و این تهدیدها را با ساخت بیشتر این‌گونه سلاح‌ها معتبرتر کند. تفکر آنها این است که افزایش موجودی این سلاح‌ها باعث می‌شود دشمنان به‌این باور برسند که احتمال استفاده آمریکا از سلاح‌های هسته‌ای بیشتر شده است و در نتیجه چشم‌انداز کلی استفاده از سلاح‌های هسته‌ای کاهش خواهد یافت.
نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / شیوع کرونا در آمریکا / کرونا / نشریه نیوزویک
نیوزویک: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا، از جنگ افغانستان فراتر رفت
  به گزارش الف نیوزویک می نویسد، تعداد افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا کشته شده اند، از تعداد قربانیان آمریکایی – چه  نظامی و چه غیرنظامی - در جنگ 18 ساله آمریکا در افغانستان فراتر رفته است، یعنی طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا. <<دانشگاه جان هاپکینز که اطلاعات قربانیان کرونا را جمع آوری میکند، اعلام  کرد تا روز یکشنبه 2 هزار479 نفر در آمریکا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا کشته شدند، در حالی که آمار رسمی قربانیان جنگ آمریکا در افغانستان از 7 اکتبر 2001  تا 23 مارچ امسال 2 هزار و 445 نظامی پنتاگون و غیر نظامیان بوده است. در حالی که دونالد ترامپ در آمریکا با گسترده ترین مورد شیوع ویروس کرونا در حال مبارزه است، دولتش تلاش میکند میان جناح های …
کتائب حزب الله: مقاومت در اوج آمادگی برای مقابله با هر حمله آمریکاست
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
کتائب حزب الله: مقاومت در اوج آمادگی برای مقابله با هر حمله آمریکاست
کتائب حزب الله از گروه‌های سازمان الحشد الشعبی با تاکید بر اینکه دولت ترامپ برای پرت کردن حواس‌ها از بحران فجیع کرونا در کشورش سعی در انجام حملاتی علیه عراق دارد، گفت، گروه‌های مقاومت در اوج آمادگی برای مقابله با نیروهای آمریکایی هستند.
آمریکا آتش‌بس در سوریه را به نفع ایران و روسیه دانست
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / ویروس کرونا / روسیه / شورای امنیت سازمان ملل / دولت ترامپ / سوریه / جنگ پشت دیوارهای ادلب سوریه
آمریکا آتش‌بس در سوریه را به نفع ایران و روسیه دانست
نیویورک- ایرنا- نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد در حالی که نهادهای بین‌المللی خواستار آتش‌بس در سوریه برای مقابله با کووید-19 هستند، گفت آتش‌بس تاکتیکی به نفع نیروهای سوری و متحدان ایرانی و روسی است.
مُفتی اعظم پاکستان: آمریکا به رویکرد ضدبشری خود علیه ایران پایان دهد
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / ویروس کرونا / پاکستان / تحریم های دارویی آمریکا / دیپلماسی کرونا علیه تحریم / رایزنی های دیپلماتیک ایران برای مقابله با کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
مُفتی اعظم پاکستان: آمریکا به رویکرد ضدبشری خود علیه ایران پایان دهد
اسلام آباد - ایرنا - مفتی اعظم پاکستان و رئیس حوزه‌های علمیه اهل تسنن این کشور روز دوشنبه رویکرد دوگانه و ضدبشری دولت ترامپ در قبال جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد و گفت: ما خواستار پایان محاصره اقتصادی ایران از سوی آمریکا هستیم.
صدور مجوز استفاده اضطراری از داروی ضدمالاریا در آمریکا برای درمان کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / ویروس کرونا / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
صدور مجوز استفاده اضطراری از داروی ضدمالاریا در آمریکا برای درمان کرونا
تهران-ایرنا- سازمان غذا و داروی آمریکا «اف دی ای» مجوز استفاده اضطراری از کلروکین و هیدروکسی کلروکین به عنوان دو داروی درمان بیماری مالاریا را برای معالجه بیماران بستری به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ترامپ و کرونا / شیوع کرونا در آمریکا / ناسی پلوسی
پلوسی: تعلل ترامپ در مقابله با کرونا عامل شیوع مرگ‌بار آن در آمریکاست
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تعلل دولت در مقابله با کرونا را عامل مرگ شهروندان دانست و گفت باید پس از اتمام بحران، عملکرد دولت در این زمینه مورد تحقیق قرار گیرد.
می‌خواهند احمدی‌نژاد را بازگردانند | شورای نگهبان هم تحت فشار می‌گذارند | تندروها با ترامپ کنار می‌آیند
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
می‌خواهند احمدی‌نژاد را بازگردانند | شورای نگهبان هم تحت فشار می‌گذارند | تندروها با ترامپ کنار می‌آیند
صادق زیباکلام تحلیلگر مسایل سیاسی گفت: مدت‌ها قبل از اینکه انتخابات دوم اسفند ماه برگزار شود، گفته بودم مجلس یازدهم مجلسی با حضور اصولگرایان تندرو، اعضای جبهه پایداری و طرفداران احمدی‌نژاد تشکیل خواهد شد. مجلس یازدهم کارش را با حمله به روحانی شروع خواهد کرد. حتی می‌توان منتظر روزی باشیم که برکناری روحانی را دولت از بخواهند."
آمریکا در ادعایی واهی توپ را در زمین حزب الله عراق انداخت!
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / عراق / ایالات متحده آمریکا / کتائب حزب‌الله
آمریکا در ادعایی واهی توپ را در زمین حزب الله عراق انداخت!
ایسنا نوشت: یکی از مسئولان آمریکایی مدعی شد شاخص ها حاکی از آن است که نیروهای حزب‌الله عراق برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق آماده می‌شوند و به همین منظور دولت ترامپ در حال بررسی گزینه‌ها در این خصوص است.
بهانه‌گیری آمریکا برای درگیری در عراق
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
بهانه‌گیری آمریکا برای درگیری در عراق
یکی از مسئولان آمریکایی مدعی شد شاخص ها حاکی از آن است که نیروهای حزب‌الله عراق برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق آماده می‌شوند و به همین منظور دولت ترامپ در حال بررسی گزینه‌ها در این خصوص است.
کاخ سفید همچنان بی توجه به اصول پیشگیری از کرونا+عکس
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کاخ سفید همچنان بی توجه به اصول پیشگیری از کرونا+عکس
علی رغم انتقادها از ترامپ درباره عملکرد دولت آمریکا در مواجهه با شیوع ویروس کرونا بی توجهی به اصول پیشگیری از کرونا در کاخ سفید نیز به سوژه رسانه‌ها بدل شده است.
رسانه آمریکایی: رهبران پوپولیست، عامل شکاف عمیق برای شکست جهانی کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ویروس کرونا / دولت ترامپ / چین / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
رسانه آمریکایی: رهبران پوپولیست، عامل شکاف عمیق برای شکست جهانی کرونا
تهران- ایرنا- تارنمای هیل در گزارشی نوشت: شکست در واکنش جهانی به همه گیری ویروس کرونا، کاستی های همکاری بین المللی را همزمان با اتهام زنی سران جهان و تلاش ها برای دستیابی به واکنشی متحد به بحران سلامت کنونی نشان می دهد.
عطوان: ترامپ در پی خروج از تنگنای کرونا از طریق عراق است
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / دولت ترامپ / وزارت دفاع آمریکا / مارک اسپر / الحشد الشعبی / هراس جهانی از ویروس کرونا
عطوان: ترامپ در پی خروج از تنگنای کرونا از طریق عراق است
تهران-ایرنا- عبدالباری عطوان تحلیلگر مسایل منطقه در مطلبی نوشت؛ دولت ترامپ که با شیوع ویروس کرونا در تنگنای درمانی و اقتصادی قرار گفته است، سعی دارد تا با حمله به پایگاه های مقاومت در عراق موضوع را عوض کرده و نگاه ها را از وضعیت داخلی آمریکا منحرف کند.
دولت خطر تورم را بپذیرد و از بانک مرکزی وام بگیرد/ سرپا نگه داشتن بنگاه‌ها مهم‌تر از هر موضوع دیگری است/ ترامپ با خطر بیکاری ۴۵ میلیون آمریکایی روبه‌رو است
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / استاد دانشگاه / بانک مرکزی / تورم / دولت / تولید ناخالص داخلی
دولت خطر تورم را بپذیرد و از بانک مرکزی وام بگیرد/ سرپا نگه داشتن بنگاه‌ها مهم‌تر از هر موضوع دیگری است/ ترامپ با خطر بیکاری ۴۵ میلیون آمریکایی روبه‌رو است
ایلنا: یک استاد دانشگاه اظهار داشت: به نظرم دولت در این شرایط باید خطر تورم را بپذیرد و از بانک مرکزی وام بگیرد. در برخی کشورها دولت‌ها ۲ یا ۳ سال با کسری بودجه…
رویکرد آمریکا در قبال ایران خلاف ادعاهای بشردوستانه کاخ سفید است/  ترامپ نمی‌خواهد بی‌نتیجه بودن فشار تحریم‌ها را قبول کند
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
رویکرد آمریکا در قبال ایران خلاف ادعاهای بشردوستانه کاخ سفید است/ ترامپ نمی‌خواهد بی‌نتیجه بودن فشار تحریم‌ها را قبول کند
استاد دانشگاه کلمبیا تحریم‌ها را بی‌نتیجه دانست و تاکید کرد: کمک‌های بشردوستانه در شرایط فعلی ضروری است. اما رویکردی که دولت ترامپ در پیش گرفته است بر خلاف ادعاهای کاخ سفید، این موضوع را نشان نمی‌دهد
صدها دانشگاهی و فعال مدنی در سراسر جهان:به تحریم‌های ایران پایان دهید
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ویروس کرونا / تحریم / ایالات متحده آمریکا / کانادا / دیپلماسی کرونا علیه تحریم
صدها دانشگاهی و فعال مدنی در سراسر جهان:به تحریم‌های ایران پایان دهید
نیویورک- ایرنا- صدها فعال مدنی و اساتید دانشگاه از کانادا، آمریکا، اروپا و آسیا با امضای نامه‌ای به مقامات ۱+۴ و کنگره آمریکا خواستار فشار به دولت ترامپ برای لغو تحریم‌های یکجانبه علیه ایران شدند.
واشنگتن پست:دولت ترامپ با اقدام علیه مادرو و تحریم های تازه علیه ایران، فشار حداکثری را بیشتر می کند
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
واشنگتن پست:دولت ترامپ با اقدام علیه مادرو و تحریم های تازه علیه ایران، فشار حداکثری را بیشتر می کند
شفقنا- واشنگتن پست در نوشتاری به اقدام دولت ترامپ در افزایش خصومت و تحریم علیه ایران و دیگر کشورها در میانه شیوع کرونا در جهان پرداخته است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ واشنگتن پست نوشت: بحران سلامت جهانی ناشی از...
کره جنوبی چه روشی برای مبارزه با کرونا در پیش گرفت که باعث شد ترامپ هم از سئول کمک بخواهد؟ / اظهارات رئیس ستاد مبارزه با کرونا در شهر دائگو کره جنوبی را بخوانید
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
کره جنوبی چه روشی برای مبارزه با کرونا در پیش گرفت که باعث شد ترامپ هم از سئول کمک بخواهد؟ / اظهارات رئیس ستاد مبارزه با کرونا در شهر دائگو کره جنوبی را بخوانید
ای تامی کیم، خبرنگار نیویورک تایمز در مقاله‌ای با محوریت شیوع کرونا در کره جنوبی و روش‌های مهار آن به گفتگو با دکتر مین پوک کی پرداخته است. در بخش مقدمه این مقاله می‌خوانیم: با نزدیک شدن به اولین هفته برقراری فاصله اجتماعی در آمریکا، من با دکتر مین پوک کی تماس گرفتم که پاسخ دولت کره جنوبی به کرونا را بررسی کنم. وی رهبر مبارزه با کرونا در دائگو، شهری در کره جنوبی بود. اگرچه مین معمولاً به عنوان متخصص پوست فعالیت می‌کند، اما وی شش هفته گذشته را به عنوان یک کارمند داوطلب خدمت کرده است و فرماندهی یک استراتژی تهاجمی در زمینه بهداشت عمومی منطقه را به عهده دارد. عملکرد وی اکنون به عنوان یک الگوی ملی برای کند کردن انتقال کرونا شناخته می‌شود. روز سه‌شنبه، رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ با همتای …
سی ان ان با انتشار تصویری از کاخ سفید کانون شیوع کرونا را نشان داد/عکس
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / ایالات متحده آمریکا / ویروس کرونا / دونالد ترامپ
سی ان ان با انتشار تصویری از کاخ سفید کانون شیوع کرونا را نشان داد/عکس
ایرنا نوشت: با وجود افزایش انتقادها از عملکرد دولت دونالد ترامپ نسبت به شیوع ویروس کرونا در آمریکا، عکس های منتشر شده از کاخ سفید، نگرانی ها از بی مسئولیتی دولتمردان را دوچندان کرده زیرا موارد پیشگیری از این ویروس که ابتدایی ترین آن رعایت فاصله فردی است، نادیده گرفته می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •