دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
رابرت مولر
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / دونالد ترامپ / باراک اوباما / ایالات متحده آمریکا / رابرت مولر
وکیل پیشین ترامپ : تنفر رییس جمهوری از اوباما کاملا نژادی است
تهران- ایرنا- مایکل کوهن وکیل پیشین دونالد ترامپ گفت: نفرت رییس جمهوری کنونی آمریکا از باراک اوباما بیشتر ریشه نژادپرستی دارد تا دلایل سیاسی.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
اگر در انتخابات باختی، حکومت نظامی اعلام کن!
راجر استون که چندی پیش مجازات ۴۰ ماه حبسش از بابت اتهام دروغگویی به کنگره و اعمال نفوذ بر شاهدان در پرونده تحقیقات مربوط به ارتباط کمپین ترامپ و روسیه بخشیده شد، گفت این رئیس جمهوری آمریکا در صورت شکست مقابل بایدن در انتخابات نوامبر باید قدرت کامل را به دست گرفته و چهره‌های برجسته‌ای نظیر بیل و هیلاری کلینتون و مارک زاکربرگ را به زندان بیاندازد. به نوشته روزنامه گاردین، راجر استون، استراتژیست باسابقه جمهوری‌خواه و معتمد ترامپ که تتوی ریچارد نیکسون را روی پشتش زده، درباره ارتباطاتش با ویکی‌لیکس در جریان اتفاقات مربوط به انتخابات سال ۲۰۱۶ از جمله در ارتباط با ایمیل‌های هک شده در حساب‌های متعلق به حزب دموکرات دروغ گفت. در مقابل رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات مذکور و …
انتقاد ترامپ از "گروه ضربت" مولر
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
انتقاد ترامپ از "گروه ضربت" مولر
رئیس جمهوری آمریکا در رشته توییتی، به اصطلاح تحقیق روسیه را مورد انتقاد قرار داده و به ویژه بر افشای اخیر مبنی بر آنکه اکثر اعضای شورای ویژه تیم رابرت مولر گوشی‌های دولتی خود را خالی از داده کرده بودند، متمرکز شده است. این واقعیت که تنها چند نفر از اعضای تیم داده‌های مربوط به ارتباطات خود را ارائه دادند، مورد سوء‌ظن این رئیس جمهوری واقع شده که ادعا می‌کند سرپوشی بر روی این ماجرا گذاشته شده است.
مامور سابق اف‌بی‌آی: ترامپ یک تهدید برای امنیت ملی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / روسیه / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / اف بی آی / رابرت مولر
مامور سابق اف‌بی‌آی: ترامپ یک تهدید برای امنیت ملی است
تهران- ایرنا- «پیتر استرزوک» مامور سابق اداره پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در کتاب جدیدش، «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری این کشور را یک تهدید برای امنیت ملی خوانده است.
دادستانی نیویورک: حق‌السکوت تنها یکی از جرایم ترامپ است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / نیویورک / دونالد ترامپ / رابرت مولر
دادستانی نیویورک: حق‌السکوت تنها یکی از جرایم ترامپ است
تهران - ایرنا - دادستان‌های نیویورک می‌گویند تحقیقات گسترده در خصوص پرونده دونالد ترامپ، محدود به پرداخت حق السکوت‌ها نیست و اختلافات بسیاری در مورد اطلاعات مالیاتی وی دیده شده است.
اف.بی.آی اسناد مربوط به تحقیقات مولر را مخفی کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / رابرت مولر
اف.بی.آی اسناد مربوط به تحقیقات مولر را مخفی کرد
گزارش منتشر شده از سوی سی.ان.ان مشخص کرد که هیچ‌یک از بازرسان درباره دخالت ادعایی روسیه یا وکیل ترامپ این شانس را ندارند که به پرونده‌های مربوط دسترسی داشته باشند و از آنها به عنوان سند استفاده کنند چون اف.بی.آی برای محافظت در مقابل مداخله ترامپ، آنها را مخفی کرده است.
مقام ارشد کنگره:وزارت دادگستری آمریکا برای تامین منافع ترامپ تلاش می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / تبعیض نژادی / وزارت دادگستری آمریکا / دونالد ترامپ / مجلس نمایندگان آمریکا / رابرت مولر
مقام ارشد کنگره:وزارت دادگستری آمریکا برای تامین منافع ترامپ تلاش می‌کند
نیویورک- ایرنا- رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، وزیر دادگستری این کشور را متهم کرد که تنها برای تامین منافع شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده تلاش می‌کند.
ترامپ دیگر مقام‌های درگیر تحقیقات مولر را هم عفو می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / دونالد ترامپ / آمریکا
ترامپ دیگر مقام‌های درگیر تحقیقات مولر را هم عفو می‌کند
رئیس جمهوری آمریکا گفت به افرادی که در تحقیقات "رابرت مولر"، بازرس ویژه سابق دست داشته‌اند، عفو اعطا می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
مولر برای شهادت در پرونده جنجالی روسیه احضار می‌شود!
رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا اعلام کرد، درخواست دموکرات‌ها از بازرس رابرت مولر برای شهادت دادن درباره تحقیقات روسیه اجرایی خواهد شد. به گزارش اسپوتنیک، این بیانیه پس از آن منتشر شد که رابرت مولر، رئیس سابق شورای ویژه تحقیقات با انتشار مطلبی در واشنگتن ‌پست از محاکمه راجر استون، مشاور سابق و یار دیرین دونالد ترامپ که پس از تحقیقات او درباره تبانی ادعایی آمریکا-روسیه محکوم شد، حمایت کرد. سناتور لیندسی گراهام، رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا یکشنبه گفت: ظاهرا رابرت مولر به انجام این کار تمایل دارد و همچنین قادر است از تحقیقات روسیه دفاع کند. دموکرات‌های کمیته قضایی سنا پیشتر از مولر خواسته بودند مقابل کمیته قضایی سنا درباره تحقیقاتش شهادت بدهد. این اختیار داده می‌شود. رئیس سابق …
سنای آمریکا با احضار «رابرت مولر» برای ادای شهادت موافقت می کند
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / ایالات متحده آمریکا / روسیه / مجلس سنای آمریکا / لیندسی گراهام / دونالد ترامپ
سنای آمریکا با احضار «رابرت مولر» برای ادای شهادت موافقت می کند
رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا از موافقت این کمیته با درخواستها برای ادای شهادت در خصوص پرونده روسیه خبر داد.
رئیس‌جمهور فاسد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
رئیس‌جمهور فاسد
 دستور دونالد ترامپ برای لغو حکم 40‌ماه زندان دوست نزدیکش، راجر استون، بار دیگر هیاهویی تازه در فضای سیاسی آمریکا ایجاد کرده است. راجر استون از سوی رابرت مولر که سال گذشته به‌عنوان بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا فعالیت داشت، به تبانی با روس‌ها متهم و سپس در دادگاه به 40‌ماه زندان محکوم شد. استون که در حلقه مشاوران نزدیک ترامپ نیز حضور داشته، به‌خاطر دروغگویی به کنگره و شهادت دروغ نیز مجرم شناخته شده بود. روسای جمهور آمریکا طبق قانون اختیار لغو حکم زندان یا عفو زندانیان …
رابرت مولر: "راجر استون" همچنان یک مجرم محکوم شده محسوب می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / راجر استون / رابرت مولر / دونالد ترامپ
رابرت مولر: "راجر استون" همچنان یک مجرم محکوم شده محسوب می‌شود
رابرت مولر که قبلا به عنوان بازرس ویژه تحقیقات درباره ارتباط احتمالی کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ دونالد ترامپ با روسیه شناخته شده، ضمن دفاع از این تحقیقاتش گفت، راجر استون، دوست و مشاور سابق ترامپ که اخیرا این رئیس جمهور آمریکا مجازات زندانش را بخشید، همچنین یک "مجرم محکوم شده" به حساب می‌آید.
مشاور ستاد انتخاباتی ترامپ به اتهام جنسی به ۱۰ سال زندان محکوم شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ستاد انتخاباتی ترامپ / جرد کوشنر / روسیه / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه / رابرت مولر
مشاور ستاد انتخاباتی ترامپ به اتهام جنسی به ۱۰ سال زندان محکوم شد
تهران- ایرنا- «جورج نیدر» مشاور غیررسمی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و از شاهدان کلیدی دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا به دلیل ارتکاب جرائم اخلاقی به ۱۰ سال زندان محکوم شد.
رابط ترامپ با روسیه به اتهام فساد جنسی محاکمه می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / آمریکا / روسیه
رابط ترامپ با روسیه به اتهام فساد جنسی محاکمه می‌شود
یک تاجر آمریکایی – لبنانی که یکی از شاهدان مهم تحقیقات رابرت مولر درباره ارتباط کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه بوده و قبلا برای آمریکا به منظور آزادی ۱۰ گروگان آمریکایی واسطه گری کرده بود قرار است از بابت اتهامات مربوط به رابطه جنسی با کودکان به دستکم ۱۰ سال زندان محکوم شود.
بازرس ویژه پرونده روسیه، درباره دروغگویی ترامپ تحقیق کرده بود
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / رابرت مولر / دونالد ترامپ
بازرس ویژه پرونده روسیه، درباره دروغگویی ترامپ تحقیق کرده بود
بر اساس یک سری بخش های ویرایش نشده مربوط به گزارش رابرت مولر در تحقیقات درباره رابطه با کمپین ترامپ و روسیه که اخیرا انتشار یافت بازرس ویژه این پرونده درباره هر گونه اقدام ترامپ برای گمراه کردنش در جریان این تحقیقات را نیز مورد بررسی قرار داده است.
تفرقه افکنی؛ مشی ترامپ در سیاست‌ورزی
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / کرونا / ویروس کرونا / دولت ترامپ / باراک اوباما / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / رابرت مولر
تفرقه افکنی؛ مشی ترامپ در سیاست‌ورزی
تهران- ایرنا- ترامپ از سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن در آمریکا استفاده می کند سیاست‌های او نه تنها در سیاست خارجی بلکه در مورد سیاست‌های داخلی نیز اینگونه بوده است. این رفتار ترامپ با اعتراضات زیادی در آمریکا روبرو شده است.
ترامپ خواستار تحقیق در مورد اطلاعات دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / کنگره آمریکا / روسیه / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / رابرت مولر
ترامپ خواستار تحقیق در مورد اطلاعات دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ شد
تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه خواستار تحقیقات درمورد افشای اطلاعات محرمانه از جلسه‌ای با قانونگذاران آمریکایی درمورد مداخله روسیه در کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / روسیه / دونالد ترامپ / اف بی آی / رابرت مولر
یک مقام عالی امنیتی امریکا : روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ از ترامپ حمایت می‌کند
تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان به نقل از "شلبی پیرسون"مقام عالی امنیت انتخابات آمریکا افشا کرد که روسیه برنامه حمایت از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را دارد.  
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
سانسور یادداشتهای مربوط به بازجویی از کوشنر در پرونده اوکراین
رسانه‌ها گزارش دادند، یادداشتهای مربوط به بازجویی از جارد کوشنر در جریان تحقیقات رابرت مولر درباره ارتباط کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ترامپ با روسیه بعد از آنکه "شدیدا ویرایش" شدند از سوی اف.بی.آی و وزارت دادگستری آمریکا منتشر شدند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
هفته‌ها بعد از تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح، اکثریت سناتورهای جمهوری خواه با رای منفی به احضار شهود جدید به نفع رئیس جمهور آمریکا عمل کردند
سنا راه تبرئه ترامپ را باز کردآفتاب یزد- گروه سیاسی: راه برای تبرئه ترامپ باز شد، بعد از هفته‌ها کشمکش و سروصدا در رسانه‌های آمریکایی که دموکرات‌ها در آن نفوذ ویژه‌ای دارند حالا مجلس سنا ادامه دعوت از شهود در پرونده استیضاح ترامپ را رد کرده است. ژانویه 2017 زمانی که ترامپ به ریاست کاخ سفید رسید هر دو مجلس کنگره یعنی مجلس نمایندگان و سنا در اختیار جمهوری خواهان بود و اصطلاحا مزاحمی بر سر برنامه‌های رئیس جمهور آمریکا دیده نمی‌شد. اما پاییز 2018 با برگزاری انتخابات کنگره دموکرات‌ها توانستند مجلس نمایندگان را در اختیار بگیرند تا یک جایگاه قانونی برای به چالش کشیدن ترامپ داشته باشند. دموکرات‌ها که نتیجه انتخابات 2016 و شکست هیلاری کلینتون آنها را بهت زده کرده بود از ابتدا به دنبال استیضاح ترامپ بودند …
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / مجلس سنا / دونالد ترامپ / استیضاح ترامپ / اوکراین‌گیت / رابرت مولر / جیمز کومی / استیضاح ترامپ
وکلای ترامپ افشاگری بولتون را بی تاثیر دانستند
نیویورک- ایرنا- وکلای مدافع دونالد ترامپ در آخرین روز دفاعیات خود مدعی شدند افشاگری‌های جان بولتون در صورت صحت هم نمی‌تواند موجب استیضاح رئیس جمهوری آمریکا شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
آوار بحران بر سر ترامپ
شهلا سراجی* - زمان برای ترامپ به تلخی می‌گذرد. رئیس جمهوری جاه‌طلب آمریکا با طیفی از چالش‌های مختلف، از استیضاح گرفته تا مسئله خروج نیروهای آمریکایی از عراق مواجه است. ترامپ طی سه سال اخیر بدون چالش نبوده است. مسئله روسیه گیت (موضوع دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا) تا همین چند وقت اخیر ترامپ را بسیار آزار و اذیت کرد و وی را بارها تا مرز استیضاح برد. اما ترامپ هر بار از این مهلکه‌ها جان سالم به در برد و درنهایت با گزارش نهایی رابرت مولر، ترامپ از اتهام ارتباط با روسیه تبرئه شد. پایان مسئله روسیه گیت، آغاز مسئله اوکراین گیت بود. گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین مبنی بر کمک به او در جهت تخریب رقیب بزرگ دموکراتاش (جو بایدن) و افشای این مکالمات بار دیگر ترامپ را به رسانه‌ها …
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
سال رستگاری ترامپ
جواد نصرتی ـ‌ خبرنگار بسیاری در واشنگتن و فراتر از آن، سال 2019را به این امید شروع کردند که نخستین کریسمس را در دوران پساترامپ جشن بگیرند و سال 2020را در دورانی جدید شروع کنند. رئیس‌جمهور آمریکا، در ابتدای سال، وحشت‌زده از تحقیقاتی که رابرت مولر بی‌رحمانه پیش‌ می‌برد، هیچ چشم‌اندازی از این روزهای ظفرمندانه نداشت. تحقیق درباره تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روس‌ها و جلوگیری از اجرای عدالت توسط رئیس‌جمهور آمریکا، ترامپ و تیم او را به مرز جنون کشاند، اما در نهایت به یک پیروزی تمام عیار برای او تبدیل …
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ستاد انتخاباتی ترامپ / روسیه / دونالد ترامپ / رابرت مولر
مشاور سابق ترامپ به زندان و پرداخت جریمه محکوم شد
تهران- ایرنا- «ریک گیتس» مشاور سابق «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا که به کلاهبرداری و دروغگویی اعتراف کرده است، به ۴۵ روز زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / مجلس سنا / دونالد ترامپ / مجلس نمایندگان آمریکا / استیو منوچین / استیضاح ترامپ / اوکراین‌گیت / رابرت مولر / مایک پنس / فرآیند استیضاح ترامپ
۶ سناریو برای استیضاح ترامپ
تهران- ایرنا- تحلیلگران و رسانه‌های غربی سناریوهای متعددی را در زمینه استیضاح ترامپ مطرح می‌کنند. بر اساس یکی از محتمل‌ترین پیش‌بینی‌ها، پیروزی دموکرات‌ها در رای‌گیری نخستِ مجلس نمایندگان با توجه به ترکیب آن، تقریبا قطعی به شمار می‌رود اما کسب دوسوم آرا در مجلس سنا که جمهوریخواهان در آن اکثریت را دارند، برای برکناری ترامپ بعید به نظر می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اوکراین / دونالد ترامپ / انتخابات ۲۰۲۰ / ایالت ویرجینیا / ایالت کنتاکی / استیضاح ترامپ / رابرت مولر / آغاز فرآیند استیضاح ترامپ
انتخابات ایالتی پیش‌درآمد شکست ترامپ می‌شود؟
تهران- ایرنا- جمهوریخواهان آمریکا در دو ایالت ویرجینیا و کنتاکی مقبال رقبای دموکرات خود شکست غیرمنتظره‌ای را متحمل شده‌اند. برخی رسانه‌ها و تحلیلگران شکست نزدیکان و حامیان «دونالد ترامپ» در این دو ایالت را پیش‌درآمدی بر ناکامی وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ارزیابی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
افشای بخش جدیدی از گزارش مولر درخصوص ترامپ
انتشار بخشی از گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان می‌دهد که تیم انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ تلاش کرده است به ایمیل‌‌های دموکرات‌ها دست یابد که در اختبار سایت افشاگر ویکی‌لیکس بوده است. تیم انتخاباتی ترامپ در آن زمان قصد داشت از این طریق به رقیب انتخاباتی ترامپ هیلاری کلینتون ضربه بزند.به گزارش دویچه وله، شبکه خبری سی ان ان و سایت خبری بازفید شکایت کرده بودند تا اسناد مربوط به تحقیقات رابرت مولر انتشار یابد و اکنون شکایت آنها نتیجه داد و بخش دیگری از اسناد مربوط به تحقیقات مولر انتشار یافت. در پایان ماه مارس سال جاری (۲۰۱۹) مولر گزارش نهایی این تحقیقات را ارائه داده بود اما بخش‌هایی از این گزارش انتشار علنی نیافت. در اسنادی که اکنون …
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / حزب دموکرات آمریکا / ایالات متحده آمریکا / ترامپ
تلاش ترامپ برای دستیابی به ایمیل‌های سرقت شده دموکرات‌ها
تهران - ایرنا - شبکه خبری تلویزیونی «سی ان ان» گزارش داد: یادداشت‌های «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیقات روسیه نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» و برخی مقامات کمپین انتخاباتی او در سال ۲۰۱۶ برای دسترسی به ایمیل‌های سرقت شده حزب دموکرات توسط ویکی لیکس تلاش کرده اند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
یاداشت های مولر به رسانه ها رسید / یک پرونده مختومه علیه ترامپ باز شد
وزارت دادگستری آمریکا برای اولین بار صدها صفحه از یادداشت‌های تیم «رابرت مولر» بازپرس ویژه را که در مورد ادعای دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده تحقیق می‌کرد، منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اوکراین / ستاد انتخاباتی ترامپ / جرد کوشنر / روسیه / وزارت دادگستری آمریکا / جو بایدن / کاخ سفید / جولیان آسانژ / ترامپ / رابرت مولر
بازگشایی یک پرونده مختومه ترامپ
تهران – ایرنا – وزارت دادگستری آمریکا برای اولین بار صدها صفحه از یادداشت‌های تیم «رابرت مولر» بازپرس ویژه را که در مورد ادعای دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده تحقیق می‌کرد، منتشر کرد؛ اسنادی که می‌تواند ابعاد این پرونده را روشن‌تر کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / تحقیقات مولر
وبگاه خبری «بازفید» ۵۰۰ صفحه از تحقیقات «رابرت مولر» را منتشر کرد
وزارت دادگستری آمریکا خلاصه ای ۵۰۰ صفحه ای از مصاحبه ها و رایانامه های مربوط به تحقیقات «رابرت مولر» در خصوص پرونده مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / دونالد ترامپ / کاخ سفید / استیضاح / ایالات متحده آمریکا
آغاز روند استیضاح؛ بلایی که هاول بر سر ترامپ آورد
قاضی دادگاه فدرال آمریکا در شهر واشنگتن روز جمعه، قانونی بودن تلاش دموکراتها برای استیضاح ترامپ را مورد تایید قرار داد و از دولت ترامپ خواست که نسخه کامل گزارش رابرت مولر در رابطه با جزییات دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 را به مجلس نمایندگان آمریکا تحویل دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
دادگاه فدرال آمریکا درباره استیضاح و گزارش مولر، علیه ترامپ رای داد
شفقنا- یک قاضی فدرال ضمن «قانونی» خواندن روند استیضاح دونالد ترامپ، تا چهارشنبه هفته آینده به دولت آمریکا برای تحویل نسخه بدون سانسور گزارش تحقیقات «رابرت مولر» فرصت داد. فارس نوشت: در ادامه تنش‌های سیاسی در آمریکا درباره...
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / استیضاح ترامپ
پیروزی حقوقی دموکرات‌های مجلس نمایندگان در تحقیق استیضاح ترامپ
یک قاضی به وزارت دادگستری آمریکا دستور داد تا شهادت محرمانه هیئت منصفه عالی از رابرت مولر، رئیس شورای ویژه تحقیقات در مورد روسیه را در اختیار مجلس نمایندگان قرار دهد؛ این پیروزی برای دموکرات‌هایی است که برای تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ مدرک جمع‌آوری می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / مجلس نمایندگان آمریکا  / وزارت دادگستری آمریکا / دونالد ترامپ / استیضاح ترامپ / رابرت مولر
قاضی آمریکایی رای به انتشار بخش سانسور شده گزارش مولر داد
تهران – ایرنا – یکی از قضات آمریکا دیروز رای به انتشار بخش های سانسور شده گزارش مولر در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
رای دادگاه فدرال علیه ترامپ
یک قاضی فدرال ضمن «قانونی» خواندن روند استیضاح دونالد ترامپ، تا چهارشنبه هفته آینده به دولت آمریکا برای تحویل نسخه بدون سانسور گزارش تحقیقات «رابرت مولر» فرصت داد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
متن کامل گزارش رابرت مولر باید در اختیار دموکرات‌ها قرار گیرد
یک قاضی در آمریکا دستور انتشار کامل اسناد دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ را صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ایالات متحده آمریکا / نانسی پلوسی / رابرت مولر / مجلس نمایندگان آمریکا
پلوسی: حکم دادگاه ضربه ای به «اقدامات فراقانونی ترامپ» بود
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با تمجید از حکم یک قاضی دادگاه فدرال مبنی بر ارائه اسنادی غیرمحرمانه از گزارش رابرت مولر، آن را ضربه ای به «اقدامات فراقانونی رئیس جمهور» خواند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
گزارش مولر به پرونده تحقیقات کیفری تبدیل شد
گروه جهان| وزارت دادگستری ایالات متحده تصمیم گرفته تا پس از بررسی گزارش رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ این کشور،
۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / اوکراین / دونالد ترامپ / مجلس نمایندگان آمریکا / جو بایدن / آمریکا / رابرت مولر
وزارت خارجه آمریکا فروش موشک‌های جاولین به اوکراین را تایید کرد
تهران – ایرنا – وزارت خارجه آمریکا یک قرارداد نظامی ۳۹ میلیون دلاری برای فروش ۱۵۰ فروند موشک ضدتانک «جاولین» و تجهیزات مرتبط، به اوکراین را تایید کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / حزب دموکرات آمریکا / اوکراین / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید / ولادیمیر پوتین / رابرت مولر
ماجرای استیضاح ترامپ و تهدید به وقوع جنگ داخلی
تهران- ایرنا- جدی شدن استیضاح «دونالد ترامپ» و تلاش گسترده دموکرات‌ها برای جمع‌آوری اسناد و شواهد کافی موجب احساس خطر جدی برای رئیس جمهوری آمریکا شده‌ به نحوی که وی پیامد اقدامات دموکرات‌ها را جنگ داخلی بی‌پایان در ایالات متحده پیش‌بینی کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / ایالات متحده آمریکا / استرالیا / اسکات موریسون / رابرت مولر
ترامپ دست به دامان نخست وزیر استرالیا شد!
رئیس جمهوری آمریکا می گوید که برای یافتن منشأ و نقطه آغازین پرونده «مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا» از نخست وزیر استرالیا درخواست کمک کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اوکراین / روسیه / وزارت دادگستری آمریکا / استرالیا / دونالد ترامپ / آمریکا / اف بی آی / رابرت مولر / مایک پمپئو
وزیر دادگستری آمریکا خواستار کمک خارجی‌ برای تحقیق درباره سی‌آی‌اِی و اف‌بی‌آی شد
تهران- ایرنا- روزنامه واشنگتن پست در بخش تازه‌ای از سلسله افشاگری‌های مطبوعات علیه دولت «دونالد ترامپ» گزارش داد که «ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا از مقام‌های خارجی خواسته تا به تحقیقات در مورد عملکرد «سی‌آی‌اِی» و «اف‌بی‌آی» کمک کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / اوکراین / روسیه / استرالیا / اسکات موریسون / دونالد ترامپ / جو بایدن / رابرت مولر
درخواست ترامپ از استرالیا برای بی اعتبار کردن تحقیقات مولر
تهران – ایرنا – روزنامه نیویورک تایمز در ادامه افشای رسوایی‌های «دونالد ترامپ» دوشنبه گزارش داد که رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش در تماس تلفنی با نخست وزیر استرالیا از وی خواسته بود تا به بی‌اعتبار کردن تحقیقات «رابرت مولر» کمک کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / وزارت خزانه‌داری آمریکا / رابرت مولر / دخالت روسیه در انتخابات آمریکا
آمریکا چند شخص و شرکت روسی را در ارتباط با مداخله در انتخابات این کشور تحریم کرد
آمریکا دو فرد مرتبط با "آژانس تحقیقات اینترنتی" روسیه به نام‌های دنیس کوزمین و ایگور نستروف را هدف تحریم قرار داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا، دلیل این تحریم را مداخله آنان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این کشور خوانده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / شبکه سی ان ان / شبکه فاکس نیوز / فیلم سینمایی / دونالد ترامپ / مجلس نمایندگان آمریکا / نانسی پلوسی / کاخ سفید / هالیوود / هنری / رابرت مولر
رابرت دنیرو نیز خواهان استیضاح و برکناری ترامپ شد
تهران – ایرنا – رابرت دنیرو هنرپیشه و بازیگر معروف هالیوود به سی ان ان گفت که دموکرات های کنگره آمریکا هیچ چاره ای جز آغاز تحقیق درباره استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور و استیضاح او ندارند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / روسیه / سرگئی لاوروف / دونالد ترامپ / کاخ سفید / آمریکا / رابرت مولر
ترامپ: درباره دخالت روس‌ها در انتخابات آمریکا نگران نیستم
تهران- ایرنا- روزنامه واشنگتن پست گزارش داد؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۷ به مقام‌های روس گفته بود که بابت دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ کشورش نگرانی ندارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / برجام / کره ‌شمالی / کوبا / دونالد ترامپ / إیران / چین / نیکاراگوئه / اروپا / رابرت مولر
نگاه تحلیلگران و رسانه‌ها به سخنرانی ترامپ درباره ایران و جهان
تهران- ایرنا- کارشناسان و رسانه‌های جهان می‌گویند؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سعی کرد در هفتاد وچهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد متفاوت‌تر از سال‌های قبل سخنرانی کند و این بار به مسائل داخلی کشورش و ملی‌گرایی آمریکایی توجه بیشتری داشته باشد؛ اما در عرصه سیاست خارجی نیز نگاه ویژه‌ای به ایران و چین داشت.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
توطئه علیه پسر بایدن
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، همتای اوکراینی خود را تحت فشار گذاشته است تا درباره نقش پسر جو بایدن، نامزد برجسته دموکرات‌ها برای انتخابات سال 2020 که در یک شرکت گازی فعالیت می‌کند، تحقیقی صورت گیرد. به گزارش سی‌ان‌ان، دونالد ترامپ 25 ژوئیه سال جاری، یک روز پس از شهادت رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا، یک تماس تلفنی با همتای اوکراینی خود داشته است. این خبر را یک مقام اطلاعاتی فاش کرده و این موضوع مد نظر است که آیا درخواست‌های بیشتری نیز مطرح شده است یا نه.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / جیمز کومی / دونالد ترامپ / رابرت مولر
ترامپ تحقیقات مولر را "غیر قانونی" دانست
رئیس‌جمهوری آمریکا بدون ارائه مدرک مدعی شد که گزارش بازرس کل وزارت دادگستری کشورش در انتقاد به مدیر اخراجی اف‌بی‌آی درباره مدیرت یادداشت‌های رسمی تایید می‌کند که تحقیقات روسیه در شورای ویژه "غیر قانونی" بود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / نشست گروه 7 در فرانسه / امریکا و روسیه / دخالت روسیه در انتخابات آمریکا / دونالد ترامپ / رابرت مولر
سرشاخ شدن ترامپ با سران گروه ۷ بر سر بازگشت روسیه
طبق گزارش‌ها، دونالد ترامپ طی یک مراسم شام خصوصی با رهبران حاضر در نشست گروه هفت، با لابی‌گری خود درخصوص پذیرش مجدد حضور روسیه در این گروه، با آن‌ها به نزاع پرداخت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / مداخله روسیه در انتخابات آمریکا / گزارش مولر
گزارش مولر ۸۰۰ میلیون بار دانلود شده است
بر اساس اسناد تازه منتشر شده فدرال، گزارش رابرت مولر درباره تحقیقات مداخله ادعایی روسیه در انتخاباب ۲۰۱۶ ایالات متحده و کمپین ترامپ، صدها میلیون بار دانلود شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
حامیان استیضاح ترامپ به 118 نفر رسید
اکثریتی از دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان خواستار استیضاح رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه این کشور شده‌اند. این شاید به آن معنی باشد که نانسی پلوسی و رهبران حزب دموکرات مجلس برای اقدام به شدت تحت فشار قرار دارند. درحالی‌که قانون‌گذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، درحال تحقیق درخصوص رئیس‌جمهور و دولت آمریکا هستند، تعداد حامیان استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، جهت تغییر فوری نظر رهبری دموکرات مجلس کافی به‌نظر نمی‌آید؛ بنابراین حمایت دموکرات‌های قانون‌گذار از استیضاح درحال رشد است. سلود کارباخال، نماینده کالیفرنیا، صد و هجدهمین دموکراتی است که حمایت علنی‌اش را از آغاز استیضاح، اعلام کرد. او همچنین بیست و سومین نماینده‌ای است که پس از شهادت رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات پرونده دخالت روسیه در انتخابات …
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
ترامپ از رفع مانع برای بهبود روابط با روسیه سخن گفت
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد تحقیقات رابرت مولر، دادستان ویژه سابق مانع برقراری روابط خوب با روسیه بود اما حالا این مانع از بین رفته و "مرده" است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / روند استیضاح ترامپ
تاکید دموکرات ارشد آمریکا بر لزوم پیگیری استیضاح ترامپ
دموکرات ارشد کنگره آمریکا در بیانیه‌ای از مجلس نمایندگان آمریکا خواست روند استیضاح علیه دونالد ترامپ را به اتهام مانع‌تراشی در عدالت حین تحقیقات بازرس رابرت مولر درباره مداخله انتخاباتی روسیه آغاز کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / دونالد ترامپ / رابرت مولر / دخالت روسیه در انتخابات آمریکا
ویدئو / گزارش مولر، جایگاه ترامپ را سست می‌کند؟
رابرت مولر - رئیس پیشین پلیس فدرال آمریکا - هفته گذشته در یک روز حساس سیاسی برای نخستین‌بار در عرصه عمومی پاسخگوی سوالاتی درمورد پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا شد. مولر دو سال را صرف تحقیق درباره ادعای همکاری روسیه و کمپین دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری و ادعای مانع‌تراشی ترامپ در مسیر تحقیقات قضایی این کشور کرده است. او به این نتیجه رسیده که روسیه در انتخابات آمریکا با هدف پیروزی ترامپ فعالیت داشته اما هیچ‌کدام از اعضای خانواده ترامپ در بین متهمان حضور ندارند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / رابرت مولر / دونالد ترامپ / استیضاح / ایالات متحده آمریکا
گزارش مولر و تعلل کنگره/ نجات ترامپ از استیضاح به مدد انتخابات
تلاش برخی دموکرات ها برای استیضاح رئیس جمهور آمریکا در حالی ادامه دارد که ممکن است به دلیل آغاز روند انتخابات ۲۰۲۰، موضوع برکناری ترامپ متوقف شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
دمکرات‌ها نگران از دست رفتن زمان برای استیضاح ترامپ هستند
شفقنا- دمکرات‌ها بسیار نگرانند زمان مفید و لازم برای استیضاح دونالد ترامپ از دست برود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، با توجه به شهادت رابرت مولر- بازپرس ویژه پرونده راشاگیت- در کنگره آمریکا در مورد قانون‌شکنی‌های ترامپ، دمکرات‌ها قصد دارند از فرصت باقیمانده استفاده کرده و هرچه زودتر ترامپ را استیضاح کنند. با این حال رییس […]
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
دموکرات‌ها بیمار، چندش‌آور و بی‌خاصیت هستند
دونالد ترامپ در توییت‌هایی از بالا گرفتن تقاضا در میان دموکرات‌های کنگره آمریکا به منظور به جریان انداختن فرآیند استیضاح خود بعد از جلسه ایراد شهادت چند روز پیش رابرت مولر در این کنگره انتقاد کرد و این حزب را حزب "بی خاصیت" خواند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / دونالد ترامپ / آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
حلقه فشار انتخاباتی، ترامپ را به کدام سو می‌برد؟
تهران- ایرنا- بیش از ۱۵ماه مانده به پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰، جدل‌ نامزدهای حزب دموکرات با جمهوری‌خواه بویژه «دونالد ترامپ» شدت یافته به گونه‌ای که سخنان «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ در جلسه استماع کمیته قضایی مجلس نمایندگان، آتش استیضاح رئیس جمهوری را شعله‌ورتر کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح ترامپ نزدیک‌تر شد
کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا از یک دادگاه فدرال خواسته است تا دسترسی به شواهد هیات منصفه عالی در رابطه با پرونده بازرس رابرت مولر را امکان‌پذیر کند. قانونگذاران دموکرات آمریکا برای اینکه مشخص کنند آیا می‌شود استیضاح علیه دونالد ترامپ را به جریان انداخت یا خیر به این شواهد نیاز دارند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
افزایش احتمال و تقویت مجدد چشم‌انداز استیضاح دونالد ترامپ
دموکرات‌های مجلس نمایندگان و سنای آمریکا، دوباره دست به کار برنامه ریزی در راستای استیضاح دونالد ترامپ شده اند و در همین راستا، از یک دادگاه تا مراحل یک بازرسی ویژه قضایی در مورد اسناد و مدارک موجود در گزارش بازپرس ویژه رابرت مولر را آغاز کند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / دونالد ترامپ / رابرت مولر
ترامپ: مولر کاری کرد بایدن آدم "پرجنب و جوشی" به نظر برسد
رئیس جمهوری آمریکا ضمن هدف گرفتن بازرس ویژه سابق رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و معاون اول رئیس جمهوری سابق، بار دیگر انتقادات خود را از این معاون اول سابق ابراز کرده در حالی که تاکید کرد، حضور بازرس ویژه سابق در مقابل قانونگذاران مجلس نمایندگان سبب شد تا معاون رئیس جمهوری سابق آدام پر تحرکی و پر جنب و جوشی به نظر برسد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
آغاز روند استیضاح ترامپ؛ تلاش دمکرات‌ها برای دستیابی به اسناد مولر
شفقنا-دمکرات‌ها تلاش می‌کنند تئوری استیضاح دونالد ترامپ را به واقعیت تبدیل کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، کمیته قضایی کنگره آمریکا از یک دادگاه فدرال درخواست کرد مجوز دسترسی به اسناد و مدارک پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ را صادر کند. این اسناد را رابرت مولر جمع‌‎آوری کرده اما همگان به آن […]
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
پلوسی مولر را تحسین کرد اما استیضاح ترامپ را رد کرد
به دنبال حضور رابرت مولر بازرس پرونده مداخله احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا، در مقابل دو کمیته مجلس نمایندگان آمریکا، رئیس این مجلس ضمن اعلام پیروزی، گفت، مولر شهادت محکم و قاطعانه‌ای را ارائه کرد که بیانگر دست داشتن رئیس جمهور در فعالیت‌های کیفری است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / ایالات متحده آمریکا / مجلس نمایندگان آمریکا / مشاور امنیت ملی / محمد رضا اسلامی
زدوخورد کلامی مجلس نمایندگان آمریکا برای موضوع حساس امنیت ملی
دیروز ۲۴ جولای( ۲ تیر ۹۸) یک جلسه داغ و طوفانی در مجلس نمایندگان آمریکا درباره گزارش رابرت مولر برگزار شد تا او به سؤالات نمایندگان درباره دخالت روسیه در انتخابات پاسخ دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
پلوسی: برخی مسائل گزارش مولر را از دادگاه پیگیری می‌کنیم
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نشست رابرت مولر با اعضای این مجلس را برای آگاهی مردم آمریکا مفید دانست و گفت: برخی مسائل این گزارش را از دادگاه پیگیری می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
بازپرس راشاگیت: هیچگاه ترامپ را تبرئه نکردم
شفقنا- بازپرس پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا این بار به کنگره رفت و در مورد تحقیقات خود شهادت داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ رابرت مولر در جلسه استماع کنگره آمریکا تاکید...
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
گزارش بازرس مولر | ترامپ می‌تواند متهم شود؟
همشهری آنلاین: رابرت مولر بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا روز چهارشنبه ۲۴ ژوئیه در سنای آمریکا شهادت داد
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
مولر: گزارش تحقیق درباره دخالت روسیه هرگز ترامپ را مبری نکرد
رابرت مولر که تا چندی پیش بازرس ویژه درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا بود، برای ادای توضیحات راجع به تحقیقاتش، در مجلس نمایندگان حاضر شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •