جمعه, ۱۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 5 June, 2020
رهن و اجاره
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / اجاره‌نشینی / بازار مسکن تهران
تازه ترین قیمت رهن . اجاره آپارتمان در مناطق مختلف تهران
دنیای اقتصاد نوشت: تحقیقات میدانی از واسطه‌های ملکی نشان می‌دهد در روزهای اخیر مراجعه حضوری و البته ناکام مستاجران به بنگاه‌ها افزایش محسوسی داشته که متاثر از تصمیم اخیر بابت حذف قیمت فایل‌ها در فضای مجازی است. در جدول زیر نیز تعدادی از آپارتمان‌های استیجاری موجود فایل شده که رهن و اجاره پیشنهادی تعدادی از آنها را از طریق تماس با آگهی به دست آورده‌ایم ، درج کرده‌ایم.
دولت و بانک‌ها چگونه اجاره خانه را بالا بردند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / اجاره خانه / بانک مرکزی / ستاد ملی کرونا / علی ربیعی / مستاجر / اجاره بها / رهن و اجاره
دولت و بانک‌ها چگونه اجاره خانه را بالا بردند؟
اتفاق دیگری که علاوه بر کرونا بر بر بازار اجاره مسکن تاثیر خواهد گذاشت، کاهش نرخ سود بانکی به ۱۵ درصد است. این تصمیم بر اساس اجماع مدیران بانکی گرفته شده و از اول اردیبهشت نیز اجرایی شده است.
قیمت آپارتمان در تهران / ۳ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
قیمت آپارتمان در تهران / ۳ خرداد ۱۳۹۹
واسطه‌های ملکی می‌گویند موجرانی که سال گذشته با اصرار زیاد روی اجاره‌بهای چند میلیونی، حاضر به انعطاف نشان دادن در نسبت بین رهن و اجاره نبودند، امسال رویه‌ای متفاوت در پیش گرفته‌اند و اتفاقا خواهان رهن بیشتر هستند.
اثر تغییر نگاه موجران  به عایدی بازار ملک
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
اثر تغییر نگاه موجران به عایدی بازار ملک
بازار اجاره مسکن این روزها با افزایش عرضه آپارتمان‌های رهن کامل روبه‌رو است.
پول خرید مسکن صرف رهن و اجاره می شود!
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / مجلس / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / رهن و اجاره
پول خرید مسکن صرف رهن و اجاره می شود!
نماینده مردم سمیرم در مجلس بر ضرورت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها تاکید کرد و گفت: برای کنترل قیمت ها باید جلوی دلالان گرفته شود.
کلیه عقود و معاملات اموال غیرمنقول باید در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کلیه عقود و معاملات اموال غیرمنقول باید در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسد
تهران-ایرنا- مجلس شورای اسلامی مقرر کرد: کلیه عقود و معاملات راجع به حقوق، عین و منافع اموال غیر منقول ثبت شده از قبیل انتقال مالکیت، رهن و اجاره برای مدت بیش از دو سال و همچنین پیش فروش ساختمان باید در دفاتر اسناد ثبتی به ثبت برسد.
دامنه احتمالی رشد بهاره اجاره‌بها در تهران
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
دامنه احتمالی رشد بهاره اجاره‌بها در تهران
با وجود اینکه موجران با تصور امکان افزایش اجاره‌بها همچون دو سال گذشته، برای رهن و اجاره سال پیش‌رو قیمت‌گذاری کرده‌اند، اما اقبال به اجاره‌بهای پیشنهادی آنها بسیار ناچیز است.به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، تبعات اقتصادی شیوع کرونا اگرچه به نوعی تمام اقشار جامعه را تحت تاثیر قرار داد، اما مستاجران یکی از گروه‌های به مراتب آسیب‌پذیرتر در برابر این شرایط هستند که کاهش درآمد در دو، سه ماه اخیر صدمه مالی زیادی به آنها وارد کرد.
معرفی سایت‌های اجاره خانه و رهن آپارتمان
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
معرفی سایت‌های اجاره خانه و رهن آپارتمان
رهن، اجاره و خرید خانه نیاز به راهنمایی و مشاوره دارد. بنگاه های معاملات املاک هم به همین دلیل همه جا در دسترس هستند ولی این روزها با پیشرفت تکنولوژی شاید مراجعه حضوری چندان مفید نباشد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
روزهای نسبتا خوش مستاجران
بررسی فایل‌های مشاوران املاک نشان می‌دهد به دلیل سودده بودن این روزهای بازار سرمایه، بسیاری از موجران به سمت رهن کامل رفته‌اند که با استقبال خوب مستاجران خصوصا زوج‌های جوان روبه‌رو شده است.به گزارش مهر، همزمان با اعلام برخی مشاوران املاک در تعدادی از مناطق تهران که از افزایش اجاره‌بها در ماه‌های فروردین و اردیبهشت خبر می‌دهند، حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران نیز می‌گوید اجاره‌بها در ماه‌های ابتدایی امسال با افزایش مواجه شده است.تعدادی از فایل‌هایی که در نقاط مختلف پایتخت عرضه می‌شود، افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی اجاره‌بها را در مقایسه با دو ماه نخست ابتدایی سال گذشته یادآور می‌شوند که به نظر می‌رسد فعلاً حول و حوش تورم عمومی باشد؛ هر چند که در برخی نقاط نیز موجران به دلیل شرایط …
موجران با «رهن کامل»، بورس‌باز شدند
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / رهن و اجاره / قیمت مسکن / بورس
موجران با «رهن کامل»، بورس‌باز شدند
بررسی فایل های مشاوران املاک نشان می دهد به دلیل سودده بودن این روزهای بازار سرمایه، بسیاری از موجران به سمت رهن کامل رفته اند که با استقبال خوب مستأجران خصوصا زوج های جوان روبه رو شده است.
فقر فایل اجاره آپارتمان نقلی در جنوب پایتخت
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / اقتصاد / پایتخت / چهارمحال و بختیاری / قم / مسکن
فقر فایل اجاره آپارتمان نقلی در جنوب پایتخت
فایل رهن و اجاره واحدهای مسکونی کمتر از 50 مترمربع در مناطق جنوبی پایتخت نایاب شد.
معرفی سوله تاپ : خرید سوله ، فروش سوله ، رهن و اجاره سوله املاک صنعتی
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
معرفی سوله تاپ : خرید سوله ، فروش سوله ، رهن و اجاره سوله املاک صنعتی
دراین راستا سوله تاپ به عنوان مرجع جستجوی املاک صنعتی با هدف و خط مشی معرفی صحیح و متنوع زیر نظر مجرب ترین کارشناسان ملکی در فضایی تخصص محور اقدام به درج آگهی در محدوه ای گسترده در جای جای مناطق صنعتی استان تهران و ایران نموده است.
وضعیت «رهن کامل» مسکن در تهران + جدول
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / بازار مسکن / بازار مسکن تهران / رهن کامل / رهن و اجاره آپارتمان
وضعیت «رهن کامل» مسکن در تهران + جدول
دنیای‌اقتصاد نوشت: این روزها اخبار و تحلیل‌های گوناگونی درباره اثر متقابل بورس و بازارهای دیگر منتشر شده است. واسطه‌های ملکی معتقدند این تاثیر در بازار اجاره به شکل افزایش فایل‌های رهن کامل منعکس شده است. در شرایطی که برخی از سرمایه‌گذاران ملکی قصد فروش آپارتمان خود را ندارند، طبعا تا دوره رونق بعدی بازار ملک از عایدی عرضه در بازار اجاره بهره‌مند می‌شوند.
شیوه کلاهبرداری جدید در بازار رهن و اجاره مسکن
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / بازار رهن و اجاره مسکن / بازار مسکن / کلاهبرداری جدید / کلاهبرداری در بازار مسکن
شیوه کلاهبرداری جدید در بازار رهن و اجاره مسکن
شفقنا- رییس پلیس آگاهی استان با اشاره به دستگیری جاعلان اسناد ملکی، گفت: متهمان از طریق سایت‌های خرید و فروش کالا تحت عنوان «رهن و اجاره خانه» با جعل اسناد ملکی اقدام به رهن و اجاره ملک‌های مسکونی با...
واکاوی تأثیر کاهش سود بانکی در بخش مسکن با تصمیم بانک مرکزی؛ آرامش بازار مسکن به‌هم ریخت
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
واکاوی تأثیر کاهش سود بانکی در بخش مسکن با تصمیم بانک مرکزی؛ آرامش بازار مسکن به‌هم ریخت
با تصمیم شورای عالی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مقرر شد تا از اول اردیبهشت امسال، نرخ سپرده‌های بلندمدت با نرخ ۱۵ درصد افتتاح شود. این تصمیم بانک مرکزی در کاهش نرخ سود بانکی می‌تواند به کاهش سپرده‌گذاری در بانک‌ها و انتقال بخشی از نقدینگی به بازارهای دیگری همچون مسکن، بورس، طلا و ارز منجر گردد. در بخش مسکن کاهش نرخ سپرده‌های بانکی در میزان رهن و اجاره ماهانه و میزان خریدوفروش تأثیرگذار است، هرچند احتمال می‌رود با توجه به رشد شاخص بورس سرمایه‌گذاران به‌جای بازار مسکن، این بار به بازار سهام سوق پیدا کنند.
گواهی نقل و انتقال املاک مسکونی برخط شد+سند
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / سازمان امور مالیاتی / کد ملی / املاک / خرید خانه / رهن و اجاره
گواهی نقل و انتقال املاک مسکونی برخط شد+سند
معاون سازمان مالیاتی از امکان صدور گواهی الکترونیکی برخط در دفاتر اسناد رسمی برای نقل و انتقال قطعی و قطعی رهنی املاک مسکونی دارای پایان کار با کاربری مسکونی برای اخذ مالیات خبر داد.
حق کمیسیون قراردادهای اجاره امسال افزایش ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / نرخ اجاره بها / مسکن / اتاق اصناف ایران
حق کمیسیون قراردادهای اجاره امسال افزایش ندارد
تهران - ایرنا - رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران از عدم افزایش حق کمیسون بنگاهها در قراردادهای رهن و اجاره در سال جدید خبر داد.
مالکان موظف به تمدید خودکار ۶ ماهه قرارداد با مستأجران می شوند
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / وزارت راه و شهرسازی / محمود محمودزاده / اجاره بها
مالکان موظف به تمدید خودکار ۶ ماهه قرارداد با مستأجران می شوند
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ارسال طرح الزام موجران به تمدید خودکار ۶ ماهه قرارادادهای فعلی رهن و اجاره خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / اجاره‌نشینی / بازار مسکن تهران
رقم های نجومی برای اجاره آپارتمانهای لاکچری/جدول قیمت
دنیای اقتصاد نوشت:فایل‌های لاکچری‌ بازار اجاره مسکن در حالی تقریبا در همه ایام سال برای متقاضیان خاص وپردرآمد اجاره این واحدها در دسترس هستند که تغییرات سطح اجاره‌بهای آنها نیز معمولا به دلیل توانمندی مالی قابل توجه متقاضیان نسبت به سایر واحدهای مسکونی مصرفی و معمولی با جنجال‌برانگیزی کمتری همراه است.اجاره‌بهای این واحدها هم‌اکنون به ازای مبلغ رهن هر مترمربع از آنها برای مدت زمان یکساله از چند تا چند ده میلیون تومان متغیر است.حتی در مواردی برخی از این واحدها با اجاره‌بهای ماهانه چند ده میلیون تومانی- به‌عنوان مثال اجاره‌بهای ماهانه ۴۰ تا ۵۰ میلیونی- به بازار عرضه می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
کرونا فتیله بازار اجاره را خاموش می‌کند؟
با توجه به اینکه رشد قیمت مسکن و تورم طی سال گذشته بالا بوده و همین‌طور تورم انتظاری امسال هم افزایشی است، پیش‌بینی تحلیلگران بازار مسکن این است که قیمت اجاره تا حدی افزایش یابد.ویروس کرونا این‌ روزها اجاره‌نشین‌ها را هم مستاصل کرده است؛ آن هم در شرایطی که زمان زیادی تا فصل نقل و انتقال مسکن باقی نمانده و اجاره‌نشین‌ها یا باید قرارداد خانه‌های خود را تمدید کنند یا تصمیم به جابه‌جایی بگیرند.به گزارش خبرآنلاین، به نظر می‌رسد در سال‌ جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا، بر تعداد قراردادهای تمدید اجاره افزوده شود. گزارش‌های میدانی نیز نشان می‌دهد با توجه به شیوع ویروس کرونا نگرانی غالب مستاجران در هفته‏های اخیر به جابه‌جایی‌هایی مربوط می‌شود که می‌تواند تهدیدی برای سلامت‌شان باشد. به همین دلیل انتظار …
نسخه بازوی پژوهشی مجلس برای حمایت از مستاجران
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / تنفس / تورم / درآمد / دولت / مسکن
نسخه بازوی پژوهشی مجلس برای حمایت از مستاجران
بازوی پژوهشی مجلس با انتقاد از انفعال دولت در ساماندهی بازار رهن و اجاره مسکن و پیش‌بینی تورم 20 تا 30 درصدی این بازار در سال جاری،
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
مستاجران به دنبال فسخ و مالکان خواستار تمدید قرارداد
یک مدرس دانشگاه و کارشناس اقتصادی می‌گوید: در شرایط فعلی، مستاجران به دنبال فسخ و مالکان خواستار تمدید قرارداد واحدها هستند.به گزارش ایسنا، مجید گودرزی اظهار کرد: کرونا باعث تعطیلی حداقل دوماهه تمام کسب‌وکارها شده و با پایان یافتن قرارداد اجاره مستاجران، آنان هیچ رغبتی به تمدید قرارداد اجاره خود در شرایط نامعلوم فعلی ندارند. مستاجران برای کاهش ضرر و زیان خود خواستار فسخ و یا عدم تمدید قرارداد خود هستند و مالکان می‌خواهند به هر نحو مستاجران را ترغیب به ادامه قرارداد کنند. شرایط موجرانی که ودیعه مستاجران را به امید قرارداد جدید با مستاجر جدید خرج کرده‌اند، بدتر است. بسیاری از موجران ودیعه مستاجر قدیم را با رهن مستاجر جدید تادیه می‌کردند و حالا در نبود کاروکاسبی کاملاً درمانده شده‌اند.وی گفت: به …
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / بازار مسکن تهران / اجاره‌نشینی
تازه ترین قیمت رهن و اجاره در روزهای کرونایی پایتخت/ جدول
دنیای اقتصاد نوشت: هر چند هنوز فصل طلایی نقل و انتقالات ملکی یعنی تابستان که بیشترین آمار انعقاد قرارداد اجاره را به خود اختصاص می‌دهد آغاز نشده و دو ماه تا آن زمان فاصله داریم، اما برخی موجران با در نظر گرفتن احتمال مدت طولانی انتظار برای اجاره رفتن املاک خود، تصمیم به عرضه زودهنگام آنها در بازار مسکن گرفته‌اند.
برای خرید روز چهارشنبه چقدر پول نیاز است؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
برای خرید روز چهارشنبه چقدر پول نیاز است؟
امروز مطالبی همچون قیمت دلار در بازار امروز، سیمان فروش مازندرانی در صدر تقاضای بورس بازان، نتایج نظرسنجی از ۳۰ اقتصاددان و تاجر نفت، چرا سامانه معاملات بورس دچار اختلال شد؟، قیمت های پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان‌ در تهران، قیمت طلای جهانی بالا رفت، ادامه ریزش بورس‌های جهان؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
مشکلات کرونا برای اجاره‌نشین‌ ها
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
مشکلات کرونا برای اجاره‌نشین‌ ها
شیوع گسترده کرونا باعث کاهش هر چه بیشتر تقاضا در بازار رهن و اجاره املاک شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / بازار اجاره بها / تاثیر اقتصادی کرونا
کرونا و مشکل اجاره‌نشین‌ها/ مستأجرانی که نمی‌توانند خانه پیدا کنند
شیوع گسترده کرونا باعث کاهش هر چه بیشتر تقاضا در بازار رهن و اجاره املاک شده است.
افزایش فایل‌های رهن کامل در بازار مسکن تهران
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / پوشش / رشد / مسکن / مشکلات / وزارت راه و شهرسازی
افزایش فایل‌های رهن کامل در بازار مسکن تهران
اگرچه به گفته مشاوران املاک هم‌اکنون حجم عرضه فایل به بازار اجاره مسکن بیشتر از تقاضا برای این واحد‌هاست اما به دلیل رشد قیمت اجاره بخشی
کاهش ۴۰ درصدی معاملات مسکن در تهران
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کاهش ۴۰ درصدی معاملات مسکن در تهران
رییس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام اینکه کاهش معاملات منجر به تغییر رفتار در برخی از مالکین مسکن شده است، گفت: کاهش مراجعات حضوری مردم به بنگاه‌های املاک و افزایش فایل‌های خالی رهن و اجاره بسیاری از مالکین خواستار تغییر قیمت‌ها و اجاره ملک خود زیر قیمت بازار هستند.
قیمت‌های نجومی اجاره در تهران
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / بازار مسکن / اجاره بها / رهن و اجاره
قیمت‌های نجومی اجاره در تهران
بازار اجاره مسکن نیز همچون بازار معاملات خرید و فروش آپارتمان در تهران، در خواب کرونایی به‌سر می‌برد.
ممنوعیت فروش و اجاره دادن ملک به افراد غیربومی استان کرمان تا اطلاع ثانوی
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / استانداری کرمان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
ممنوعیت فروش و اجاره دادن ملک به افراد غیربومی استان کرمان تا اطلاع ثانوی
مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی گفت: در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد بنگاه‌های املاک کرمان تا اطلاع ثانوی از اجاره دادن، رهن یا فروش املاک به افراد غیر بومی استان خودداری کنند.
همت مردم برای لبخند مریم و محسن کوچولو/ سیــل مهربانی از سوی مردم، سرازیر شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / مواد غذایی / کمک‌های اولیه
همت مردم برای لبخند مریم و محسن کوچولو/ سیــل مهربانی از سوی مردم، سرازیر شد
خراسان نوشت: «زنی تنها و مادر دو فرزند هستم که مستاجرم، اجاره بدهکـارم، از پول رهن خانه چیزی نمانــده، صاحبخانه جوابم کرده، شوهرم زندانی است و نمی‌دانم درددلم را به چه کسی بگویم تا به دادم برسد. ‌ای مردم، ‌ای خیران که مدرسه می‌سازید و جهیزیه عروس جور می‌کنید! اگر پیام مرا می‌بینید، کمکم کنید.»
قیمت رهن و اجاره آپارتمان در پایتخت | بازار اجاره همچنان در خواب زمستانی
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
قیمت رهن و اجاره آپارتمان در پایتخت | بازار اجاره همچنان در خواب زمستانی
واسطه‌های ملکی می‌گویند بازار اجاره مسکن که از حدود دو ماه قبل کم‌رمق شده، همچنان در خواب زمستانی به سر می‌برد و تعداد قراردادهای اجاره جدید که نزد بنگاه‌ها منعقد می‌شود، بسیار اندک است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / اجاره‌نشینی / بازار مسکن تهران
قیمت رهن و اجاره در پایتخت در روزهای کم رمق بازار مسکن
دنیای اقتصاد نوشت : واسطه‌های ملکی می‌گویند بازار اجاره مسکن که از حدود دو ماه قبل کم‌رمق شده، همچنان در خواب زمستانی به سر می‌برد و تعداد قراردادهای اجاره جدید که نزد بنگاه‌ها منعقد می‌شود، بسیار اندک است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
سه روایت از دروغ‌های اینترنتی املاکی‌ها
سایت‌های واسطه‌ای آگهی، کار خرید یا اجاره خانه را به ظاهر آسان کرده است؛ اما حقیقت دیوارها، از آگهی‌های مجازی تا خانه‌های واقعی تفاوت‌های عجیب و غریبی دارد که در سه روایت به آنها پرداخته شده است.به گزارش ایرنا، عکس‌های دروغ و مشخصات دروغ، در بسیاری از آگهی‌های املاک وجود دارد. دروغ‌هایی که در تماس‌ تلفنی هم املاکی‌ها تکرار می‌کنند و مشتری را با آنها برای بازدید به محل می‌کشانند. جست‌وجو به دنبال خرید، رهن و یا اجاره خانه کفش آهنین و اعصاب فولادینی می‌خواهد. آن‌هم در زمانی که قیمت‌ها سر به فلک گذاشته‌اند و در تهران واحدی ۶۰ متری با حداقل امکانات در منطقه‌ای متوسط، زیر قیمت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پیدا نمی‌شود.روایت اول: قوانین دیوار می‌گوید که دروغ بگویید!؟«۶۲ متری، بسیار خوش‌نقشه، دارای …
معادله وام اجاره‌بها
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
معادله وام اجاره‌بها
بازار مسکن اجاره‌ای و نرخ‌های اجاره‌بها در ماه‌های پایانی سال، همواره با افزایش قیمت همراه بوده و امسال، همزمان با تورم بالا و سیگنال کاهشی نرخ بهره بانکی، فضای اجاره مسکن را به سمت افزایش نرخ اجاره ماهانه و کاهش میزان فایل‌های رهن در بازار برده است. ازسوی دیگر به دلیل کاهش در قدرت خرید مردم، تمایل بیشتری به زندگی در شهرهای کوچک یا حاشیه شهرها دارند، از این رو معادله تقاضا برای اجاره مسکن در شهرهای بزرگ به‌خصوص کلان‌شهرها تا حد زیادی وابسته به قدرت خرید است. حال قرار است دولت برای سامان دادن به وضعیت اجاره‌بها و بهبود قدرت خرید، اقدام به پرداخت وام برای پوشش بخشی از هزینه‌های موجود کند. برخی معتقدند پرداخت تسهیلات برای بازار اجاره، قیمت‌ها را …
اجاره مطمئن سوئیت، ویلا و خانه
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اجاره بها / مسکن اجاره ای / رهن و اجاره مسکن
اجاره مطمئن سوئیت، ویلا و خانه
اجاره مطمئن سوئیت، خانه و ویلا مبله در ایران چطور امکان پذیر است؟
محاسبه تبدیل رهن به اجاره چگونه انجام می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / رهن و اجاره مسکن / اپلیکیشن موبایل / املاک مسکن
محاسبه تبدیل رهن به اجاره چگونه انجام می‌شود؟
اگر در شرایطی قرار دارید که باید مبلغ رهن را به اجاره یا برعکس تبدیل کنید و انجام این محاسبات برایتان سخت است، می‌توانید از ابزارهایی که به سادگی این کار را انجام می‌دهند استفاده کنید.
پرداخت بهره بانکی به‌صرفه‌تر از پرداخت اجاره مسکن است
۱۳۹۸-۱۱-۰۷
پرداخت بهره بانکی به‌صرفه‌تر از پرداخت اجاره مسکن است
مخالفت بانک مرکزی با طرح وزارت اقتصاد برای پرداخت وام به مستاجران، حالا بانک مسکن مشغول چکش‌کاری این طرح است تا شاید از سال 99 اجاره‌نشینان به تسهیلات بانکی دسترسی داشته باشند و بدین صورت بخشی از مشکلاتشان حل شود. مسئولان وزارت اقتصاد سود احتمالی این تسهیلات را 18 درصد اعلام کرده‌اند و معتقدند که بدین شکل مستاجران از پرداخت سود 36 اجاره به جای رهن نجات پیدا می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
مستاجران دست به دامن وام ودیعه
کیمیا نجفیچشمت را که بر هم می‌زنی، می‌بینی زمان به سرعت برق گذشته و مهلت قرارداد اجاره خانه‌ات تمام شده است، درست در همین لحظه است که مثال معروف اجاره‌نشینی و خوش‌نشینی برایت پوچ و بی‌معنا می‌شود و خواهی دید که هزاران دردسر در پی مستاجری به سراغت می‌آید. البته که در این میان راهکارهایی برای کاهش فشار بر مستاجران ارائه می‌شود، اما باید دید که راه‌حل‌های پیشنهادی می‌تواند دوای درد اجاره‌نشینان باشد یا خیر؟حدود شش‏ماه پیش، بانک مسکن از طرحی برای ارائه تسهیلات به مستاجران برای تامین ودیعه مسکن خبر داد که دو شیوه برای اجرای آن در نظر گرفته شده بود، از ابتدای ماجرا این طرح با انتقاداتی همراه شد. برخی از صاحب‌نظران چنین راهکارهایی را موقتی می‌دانند و به گفته آن‏ها نمی‌توان انتظاری بیش از واقعیت از آن‏ها …
وضعیت رهن و اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران/ بلومبرگ: ونزوئلا اکنون فقط یک میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد/ ارزان ترین و گران ترین محصول ایران خودرو در بازار/ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی
۱۳۹۸/۱۱/۰۳
وضعیت رهن و اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران/ بلومبرگ: ونزوئلا اکنون فقط یک میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد/ ارزان ترین و گران ترین محصول ایران خودرو در بازار/ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سرمایه‌های خود را روی یک دارایی مشخص صرف نکنید، عملیات بازار باز یک شبه بورس است، گران‌ترین شهر‌های جهان برای اجاره خانه، بازار اوراق مسکن؛ حال و هوای صعودی «تسه» ها، قیمت منطقی هر شانه تخم مرغ برای مصرف کنندگان؟ و رشد ۳۲ درصدی سرمایه گذاری خارجی در ۹ ماهه نخست امسال را در بر دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
نحوه قیمت‌گذاری آپارتمان‌های اجاری بی‌امکانات
رهن و اجاره پیشنهادی ذخیره موجود فایل‌های اجاره نزد بنگاه‌ها با ارقامی پیشنهاد شده که می‌تواند با بضاعت مالی گروه‌هایی از مستاجران تناسب داشته باشد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، اگرچه موجران در قیمت‌گذاری پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان‌هایی که در بازار اجاره عرضه کرده‌اند، تا حدی انعطاف نشان داده‌اند، اما به اذعان واسطه‌ها، تعداد مستاجران در حال جست‌وجو در بازار آن‌قدر اندک است که سبب شده موجران بازار اجاره که به هر دلیل تصمیم دارند هر چه زودتر نسبت به انعقاد قرارداد اجاره واحد خود اقدام کنند، در نشست‌های نهایی نیز یک قدم از قیمت پیشنهادی خود عقب‌تر بروند.
کوچ اجاره مسکن به حاشیه کلانشهرها
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
کوچ اجاره مسکن به حاشیه کلانشهرها
افزایش نرخ رهن و اجاره و تثبیت قدرت خرید مشتریان، موجب انتقال تقاضا از مناطق شمالی به مرکز و جنوب شهر و درنهایت شهرک‌های اطراف تهران شده است. با حسام عقبایی- رئیس اتحادیه مشاورین املاک-گفت‌وگو کرده‌ایم. راهکار عرضه 2میلیون و 500هزار واحد مسکونی خالی به بازار چیست؟  برای عرضه واحدهای مسکونی خالی که قابل سکونت است، دولت باید با وضع قوانین و دریافت مالیات‌های سنگین، مالکان اینگونه واحدهای مسکونی را ناچار به عرضه خانه‌های خالی به بازار کند؛ گرچه برخی از این واحدهای مسکونی به حدی لوکس، لاکچری، مدرن …
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
گزینه جایگزین برای جست‌وجوگران آپارتمان «رهن کامل»
متقاضیان آپارتمان‌های اجاری که ترجیح می‌دهند از میان فایل‌های عرضه شده به‌صورت «رهن کامل»، گزینه مناسب خود را انتخاب کنند، این روزها با انتخاب‌های بسیار محدودی روبه‌رو هستند و عمده فایل‌ها به‌صورت ترکیبی از رهن و اجاره قیمت‌گذاری شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، گزینه جایگزین مناسب برای جست‌وجوگران آپارتمان‌های رهن کامل در حال حاضر، آپارتمان‌هایی هستند که اجاره‌بهای آنها اندک و زیر یک میلیون تومان است. این فایل‌ها متعلق به مستاجرانی است که حساب ویژه‌ای روی اجاره‌بهای ماهانه دریافتی از مستاجران برای تامین مخارج خود یا سرمایه‌گذاری و... نکرده‌اند؛ در نتیجه با دریافت حداقل اجاره‌بها رضایت لازم را از قرارداد آپارتمان اجاری خود کسب می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
بهره‏وری تسهیلات افزایش یافت
در نشست مشترک مدیران بانک مسکن و وزارت اقتصاد آخرین اقدامات و برنامه‏های این بانک تشریح شد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، نشست مشترک مدیران بانک مسکن با مدیران وزارت اقتصاد و دارایی با دستور‏کار بررسی اقدامات و برنامه‏های بانک مسکن و همچنین تشریح عملکرد برنامه‏های هشت‏ماهه گذشته با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی و بیمه‏ای و شرکت‏‏های دولتی وزیر اقتصاد و رحیمی‏انارکی مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد.در این نشست، ابوالقاسم رحیمی‏انارکی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک مسکن، گفت: ما در بانک مجموعه اقدامات و سیاست‏‏‏هایی را برای توسعه انضباط مالی پیش‏بینی کردیم که یکی از این برنامه‏ها مدیریت هزینه‏‏های عملیاتی و غیرعملیاتی است.مدیرعامل بانک مسکن همچنین گزارشی از وضعیت اعتباری بانک …
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / بازار مسکن تهران / اجاره‌نشینی
آپارتمان با اجاره زیر 2 میلیون در کدام مناطق تهران وجود دارد؟/ جدول
دنیای اقتصاد نوشت : وضعیت بحرانی تقاضا در بازار مسکن سبب شده کسانی که قصد اجاره آپارتمان خود در قالب ترکیبی از رهن و اجاره دارند را با مشکل به مراتب محسوس‌تری نسبت به موجرانی که املاک خود را برای رهن کامل عرضه کرده‌اند، روبه‌رو شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
بحران یافتن مستاجر برای صاحبخانه‌های تهرانی
جولان سفته بازان و سوداگران مسکن در مناطق یک تا ۵ تهران برای خرید خانه و بعد خالی نگه داشتن این خانه‌ها، معدل قیمت مسکن و به تبع آن اجاره‌بها را افزایش داد و به عاملی برای خالی شدن شهر تهران از مستاجران در آینده‌ای نزدیک و یا حتی فصل اجاره بهای پیش رو تبدیل خواهد شد.پیش‌بینی می‌شود با افزایش حضور سوداگران مسکن در منطقه یک پایتخت که منجر به افزایش قیمت مسکن می‌شود معدل نهایی قیمت مسکن در مناطقه ۲۲ گانه تهران بالا رفته و بازار اجاره بها را از دسترس مستاجران خالی کند؛ موضوعی که می‌تواند تهدیدی برای صاحبخانه‌های پایتخت برای اجاره خانه‌های خود در فصل آینده جابجایی باشد. معاملات مسکن در برخی مناطق پایتخت به خصوص منطقه یک تهران توسط گروه خاصی از دلالان و با هدف تبدیل دارایی‌ها از ریال به مسکن انجام …
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
جزئیات فروش اموال دولت
دولت آیین‌نامه اجرایی واگذاری اموال و املاک غیرمنقول در اختیار دستگاه‌های اجرایی را به وزارت اقتصاد و سازمان‌های برنامه و بودجه و اسناد و املاک کشور ابلاغ کرد. به‌گزارش همشهری، براساس این آیین‌نامه، اجازه داده شده تا این دارایی‌ها از طریق اجاره بلندمدت، انتشار صکوک اجاره، رهن و وثیقه به فروش برسند، یا دستگاه‌های دولتی آنها را مولدسازی کنند. این دستور تازه دولت در اجرای قانون بودجه سال‌جاری صادر شده، در لایحه بودجه سال آینده هم قرار شده تا 50هزار میلیارد تومان از املاک و اموال مازاد در اختیار دستگاه‌های …
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / بانک مرکزی / پایتخت / دی ماه / شاخص / مسکن
کشمکش ودیعه‌های مناطق مرکزی و شمالی با یکدیگر
براساس تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از وضعیت بازار رهن و اجاره، شاخص نرخ اجاره طی آذر ماه در پایتخت 28.2
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
خانه یا آلونک؟
علی اکبر فرقانی‪-‬ سال‌های گذشته توسط احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق کشور، ساخت خانه‌هایی با نام مسکن مهر قوّت گرفت و به برخی از افرادی که نامنویسی کرده بودند واگذار شد و بعضی‌ها هم با فروش طلای همسر و قرض از دوستان و آشنایان به طور کامل پول آن را پرداخت کردند تا بتوانند از خانه‌های مسکن مهر بهره مند شوند اما زهی خیال باطل! برخی از خانه‌های مسکن مهر که به مردم واگذار شد پس از مدت کوتاه به علت سهل انگاری در استفاده از مصالح نامرغوب و نامقاوم، متاسفانه تخریب و برای صاحبان آن‌ها مشکلات فراوانی از لحاظ مالی و روحی و روانی ایجاد شد. حالا هم یکی از مسئولان ایده‌ای برای ساخت خانه‌های بیست و پنج تا چهل متری و واگذاری آن به متقاضیان داده است، این طرح به علت گرانی بیش از حد قیمت خانه خوب است اما ساخت خانه‌های …
فهرست جدیدترین خودروهای برقی در سال آینده/ گندمکاران: کیلویی ۱۷۰۰ تومان به دولت نمی‌فروشیم/ جدیدترین آمار خودروهای کف پارکینگ از زبان وزیر صنعت/ قسط مسکن ۲میلیونی با دستمزد ۱.۵میلیون تومانی
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
فهرست جدیدترین خودروهای برقی در سال آینده/ گندمکاران: کیلویی ۱۷۰۰ تومان به دولت نمی‌فروشیم/ جدیدترین آمار خودروهای کف پارکینگ از زبان وزیر صنعت/ قسط مسکن ۲میلیونی با دستمزد ۱.۵میلیون تومانی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوشی بورس تهران در کانال ۲۶۲ هزار واحد، روز پرنوسان شاخص‌های بورسی، نوسان دلار در محدوده ۱۳ هزار، دلار در بازار جهانی تمایلی به صعود ندارد، قیمت سکه طرح جدید سوم دی ۹۸، نبض طلا در بازار جهانی، طلای سیاه گران شد، غرق شدن یک کشتی حامل سوخت در نزدیکی جزایر گالاپاگوس و بهای پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان‌های یک خوابه را در بر دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بازار مسکن تهران / اجاره‌نشینی
آپارتمان یکخوابه،چقدر رهن؟چقدر اجاره؟
دنیای اقتصاد نوشت: بهای پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان‌هایی که اگرچه متراژ آنها اجازه طراحی به‌عنوان واحد «دو خوابه» را می‌دهد، اما به هر دلیل به‌صورت «یک‌خوابه» ساخته شده‌اند، به مراتب مناسب‌تر از آپارتمان‌های متراژ مشابه با برخورداری از دو اتاق خواب است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
شرایط عرضه آپارتمان‌های نوساز در بازار اجاره / رهن و اجاره همچنان روند کاهشی دارد / بیشتر موجران جدید سازنده‌هایی هستند که از فروش رفتن آپارتمان‌های نوساز خود قطع امید کرده‌اند؛ تمایل بیشتر آنها «رهن کامل» …
تعداد فایل‌های موجود رهن و اجاره در بازار مسکن همچون چند هفته اخیر همچنان روند کاهشی دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
شرایط عرضه آپارتمان‌های نوساز در بازار اجاره
تعداد فایل‌های موجود رهن و اجاره در بازار مسکن همچون چند هفته اخیر همچنان روند کاهشی دارد.به گزارش «دنیای اقتصاد»، بررسی فایل‌های موجود در بازار اجاره مسکن نشان می‌دهد عمده فایل‌های موجود پیش‌تر و تا اوایل آذر ماه نزد بنگاه‌ها فایل شده‌اند و در یکی، دو هفته اخیر میزان مراجعه موجران به بنگاه‌ها برای عرضه آپارتمان جدید بسیار اندک بوده است.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
کارها خود به خود جور نمی‌شود
علی اکبر فرقانی‪-‬ گرانی، مشکلات اقتصادی، چشم و همچشمی و تعهد بجا یا نابجای خانواده در مقابل فرزند،‌ باعث شده مردم در گرفتاری‌های عجیبی وارد شوند که سرانجامش بدهکاری‌های کلان است که باید یک عمر تاوان پس بدهند.آنان نمی‌خواهند دخترشان شانس ازدواج را که این روزها کاهش یافته از دست بدهد برای همین خواستگار که پیدا می‌شود به سبب مشکلات اقتصادی نه نمی‌گویند و زیربار قول و قرارها می‌روند و برای خرید جهیزیه قرض می‌کنند که مشکلات بیشتری برایشان به همراه دارد چون قیمت‌ها نجومی بالا رفته است در حالی که کیفیت بدتر از قبل شده و کالاهای خارجی قلابی بسیاری در بازار وجود دارد که پس از مدتی از کار می‌افتد. وام ازدواج هم جوابگوی پیش پرداخت خانه نیست و باز خانواده‌های دو طرف مجبور به قرض از فامیل می‌شوند چون بابت …
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
دستگیری کلاهبرداران میلیاردی در کیش
فرمانده انتظامی ویژه کیش از دستگیری اعضای باند ۵ نفره جعل سند، اجاره‏نامه منازل و رهن واحدهای مسکونی در جزیره کیش خبر داد. سرهنگ علی‏اصغر جمالی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت و مراجعه افرادی به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه از طریق آگهی سایت دیوار اقدام به رهن واحد مسکونی کرده و اکنون فرد دیگری مدعی شده که مالک این واحد است، پیگیری این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. وی افزود: در تحقیقات اولیه از مال‌باختگان مشخص شد که آنان به منظور رهن و اجاره منزل در دام گروهی افتاده‌اند که با تملق و چرب‌زبانی در پوشش اجاره و رهن خانه به قیمت پایین‌تر از قیمت منطقه اقدام به کلاهبرداری از متقاضیان کرده‌اند. فرمانده انتظامی ویژه کیش با بیان این که مشاوران املاک در جزیره کیش …
رهن ۵ میلیاردی آپارتمان ۴۱۰ متری در تهران
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / بازار مسکن / رهن آپارتمان
رهن ۵ میلیاردی آپارتمان ۴۱۰ متری در تهران
در بازار مسکن تهران یک واحد مسکونی نوساز ۱۳۵ متری واقع در دربند با شرایط رهن ۶۰۰ میلیون تومانی در فایل اجاره قرار گرفته؛ این واحد دارای دارای آسانسور، انباری، بالکن و پارکینگ است. یک دستگاه آپارتمان نوساز با مساحت ۱۸۰ مترمربع واقع در امام زاده قاسم دارای ۲ پارکینگ، روف گاردن، جکوزی، سونا با ۲۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۱۹ میلیون تومانی عرضه شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / رهن و اجاره آپارتمان / رهن و اجاره آپارتمان در چیتگر / املاک منطقه 22
رهن و اجاره برج های چیتگر
تنها محله یا محدوده‌ای که در منطقه 22 تهران با نام چیتگر وجود دارد شهرک چیتگر می‌باشد که البته قدمت این نام هم به کمتر از 5 سال پیش باز می‌گردد که این شهرک نسبتاً بزرگ که در مقاطعی شهرک ایرانیان و شهرک امام رضا نامیده می‌شد به شهرک چیتگر تغییر نام داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •