دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
روابط ایران ژاپن
کشفی تازه از روابط تاریخی ایران و ژاپن
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فرهنگی و هنری
کشفی تازه از روابط تاریخی ایران و ژاپن
پکن- ایرنا- پژوهشگران وابسته به پژوهشگاه دارایی های فرهنگی شهر باستانی نارا ژاپن به دستاوردهای تازه ای رسیده اند که نشان می دهد در سده هشتم میلادی دستکم یک مرد پارسی در این شهر زندگی می کرده است.
  آثار باستانی  ژاپن  ایران  میراث فرهنگی
شینزو آبه پیام ایران و آمریکا را به عربستان برده است؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
شینزو آبه پیام ایران و آمریکا را به عربستان برده است؟
یک کارشناس مسائل بین‌المل با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به عربستان گفت: پیش‌بینی می‌شود نخست وزیر ژاپن حامل پیام‌هایی از سوی آمریکا به عربستان در مورد روابط این کشور با برخی کشورهای منطقه از جمله قطر و تلاش برای کاهش تنش در خلیج فارس باشد.
ایران، روسیه و چین علیه ائتلاف آمریکا با کشورهای آسیایی؟ / چرا چین در ائتلاف سه جانبه با ایران و روسیه احتیاط بیشتری دارد؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سیاسی
ایران، روسیه و چین علیه ائتلاف آمریکا با کشورهای آسیایی؟ / چرا چین در ائتلاف سه جانبه با ایران و روسیه احتیاط بیشتری دارد؟
در صورتی که نگاهی به مطالعات انجام شده در مورد ائتلاف های چند جانبه در منطقه آسیا داشته باشیم، متوجه می شویم که بیشتر روابط بین آمریکا و متحدانش مورد توجه قرار گرفته بودند. برای مثال می توان به گفت و گوهای چهار جانبه امنیتی بین آمریکا، هند، استرالیا و ژاپن یا همکاری های امنیتی بین آمریکا، کره جنوبی و ژاپن اشاره کرد. اما ائتلاف های دیگری نیز در حال شکل گرفتن هستند که از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود. به طور ویژه گسترش همکاری های بین روسیه و چین در سال های اخیر باید مورد توجه قرار گیرد.
روابط ایران و ژاپن باید تقویت شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سیاسی
روابط ایران و ژاپن باید تقویت شود
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم استمرار روابط ایران با کشورهای همسایه همچون سفر اخیر رئیس جمهور به ژاپن گفت: باید سفرهایی همچون ژاپن استمرار داشته باشند.
  ایران و ژاپن  سفر روحانی به مالزی و ژاپن
نگران افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا هستم/ تمام امیدم به رئیس‌جمهور جدید آمریکاست/ مبادله زندانیان پیشرفت مهمی در روابط ایران و آمریکا بود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سیاسی
نگران افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا هستم/ تمام امیدم به رئیس‌جمهور جدید آمریکاست/ مبادله زندانیان پیشرفت مهمی در روابط ایران و آمریکا بود
ایلنا: مقام سابق کاخ سفید با ابراز رضایت از تلاش‌های ژاپن در راستای کاهش تنش‌ها، موفقیت میانجی‌ها را نیازمند تلاش طرفین برای…
  ایران  آمریکا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
به همه خانواده‌های آسیب‌دیده حوادث آبان سرکشی شده است
سخنگوی دولت با اعلام اینکه دادستانی مرجع اعلام تعداد کشته‏شده‌های آبان‏ماه با جزئیات شده است، گفت: به همه خانواده‌های آسیب‏دیده حوادث آبان سرکشی شده است .به گزارش ایسنا، علی ربیعی در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به سفر اخیر روحانی به مالزی و ژاپن، این سفرها را حائز اهمیت خواند و گفت: این سفرها و سطح دیدارها و مذاکرات نشان‌دهنده آن بود که دیپلماسی فعال و سازنده دولت همچنان با قدرت ادامه دارد و هیچ‌گاه روندهای دیپلماتیک و گفت‌وگو‏محور برای توسعه کشور و ارتقای جایگاه ایران در دنیا، تعطیل نخواهد شد.سخنگوی دولت در ادامه با یادآوری اینکه سفر رئیس‌جمهوری به ژاپن در نودمین سال روابط سیاسی دو کشور نیز اهمیت ویژه‌ای داشت، خاطرنشان کرد: علی‌رغم برخی حاشیه‌سازی‌ها، این سفر در راستای گسترش همکاری‌های …
به تغییر رفتار حاکمان ریاض در قبال امنیت منطقه امیدواریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
به تغییر رفتار حاکمان ریاض در قبال امنیت منطقه امیدواریم
جمعی از دانشجویان و اعضای بنیاد صلح ساساکاوای ژاپن که به دعوت دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه ایران در تهران به سر می‌برند، با امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین الملل دیدار و گفتگو کردند.
  حسین امیرعبداللهیان
صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / فرهنگی و هنری
صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه
۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان احداث می‌شود، عراقچی: موانعی بر سر راه روابط بهتر ایران و ژاپن وجود دارد و هشدار شمخانی به اروپا: به تعهدات عمل نکنید گام پنجم را برمی‌داریم از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
  صفحه اول روزنامه‌ها
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
با وجود تحریم‌ها، مناسبات خود با ژاپن را تقویت می‌کنیم
معاون سیاسی وزیر امور خارجه با اشاره به سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری به توکیو گفت: ایران قصد دارد روابطش را با ژاپن مستحکم کند و همه راه‌ها را باز نگه دارد.به گزارش ایرنا، عباس عراقچی که در سفر به ژاپن رئیس جمهوری را همراهی می‌کرد، در مصاحبه‌ای با شبکه «ان.‌اچ.‌کی» ژاپن که روز گذشته منتشر شد، افزود: موانعی بر‌سر راه روابط بهتر میان ایران و ژاپن وجود دارد. او گفت: این مشکل از تحریم‌های یک‌جانبه و غیر‌قانونی ایالات متحده آمریکا نشات می‌گیرد، در‌غیر این صورت روابط دو کشور خوب است.عراقچی اظهار کرد: ما تلاش داریم با وجود موانع، تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی ایالات متحده، اساس مناسبات دو جانبه و روابط اقتصادی ایران و ژاپن را تقویت کنیم.
تمرکز ایران بر سابقه تحریم‌شکنی ژاپن
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۰۱ / سیاسی
تمرکز ایران بر سابقه تحریم‌شکنی ژاپن
سفررئیس جمهور کشورمان به مالزی و ژاپن که در راستای شکستن تحریم‌ها و مذاکره برای ایجاد راه‌های جدید به منطور تسهیل سرمایه گذاری در کشورمان انجام شد، روزگذشته با بازگشت او به تهران پایان یافت. حسن روحانی در بازگشت از این سفر از پیشنهاد جدید ژاپن برای شکستن تحریم‌ها و ادامه رایزنی‌ها در این خصوص خبر داد. روحانی با بیان اینکه در طول این سال 3ملاقات در تهران، نیویورک و توکیو با آقای آبه (نخست وزیر ژاپن ) داشته‌ام، گفت: در دیدارهایی که داشتیم به غیر از روابط دوجانبه، جلسه‌ای را با شرکت‌های ژاپنی داشتیم، شرکت‌هایی که در ایران فعالیت می‌کردند و هنوز هم دفترشان در تهران است، بعضی از آنها شرکت‌هایی بودند که تا 70 سال سابقه کار در تهران داشتند و همه تاکید بر ادامه روابط اقتصادی داشتند.
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
عراقچی: موانعی بر سر راه روابط بهتر میان ایران و ژاپن وجود دارد
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: موانعی بر سر راه روابط بهتر میان ایران و ژاپن وجود دارد.
روحانی پیش از ترک توکیو:  امیدوارم پول‌های ایران از بانک‌های ژاپن آزاد شود
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۱ / سیاسی
روحانی پیش از ترک توکیو: امیدوارم پول‌های ایران از بانک‌های ژاپن آزاد شود
«امیدوارم شما و همچنین دولت ژاپن تلاش ‌کنید برای اینکه ما روابط بهتری داشته باشیم و از جمله پول‌های ما که در بانک ژاپن مسدود شده، آزاد شود و ما در این شرایط بتوانیم از این پول‌ها استفاده کنیم. این ارز به فروش نفت ما قبل از تحریم آمریکا مربوط می‌شود بنابراین، این حق طبیعی ماست که این پول به ما برگردانده شود.»
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
رهاورد صلح از خاور دور در شب یلدا
امین جمشیدزاده *- بعد از همکاری موفقیت‌آمیز تهران با واشنگتن در بحث مبادله زندانیان و آزاد شدن مسعود سلیمانی پژوهشگر ایرانی که به بهانه تحریم‌ها و تابعیت ایرانی بازداشت شده بود و آزادی توامان ژئو وانگ زندانی آمریکایی در ایران، حسن روحانی تصمیم دارد و عزم خویش را جزم کرد که اواخر آذر و در آستانه کریسمس و سال نوی میلادی به ژاپن سفر کرد و با آبه شینزو نخست وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو‌ کرد. دیداری که بسیاری از تئوریسین‌ها و کارشناسان روابط بین‌الملل آن را در تداوم دیالوگ‌ و مذاکره تهران پیرامون مسئله نقش میانجی‌گری ژاپن میان ایران و آمریکا قلمداد کردند. محور اصلی گفت‌و‌گوها در سفر اخیر رئیس جمهوری به توکیو مسائل فی‌مابین دوجانبه اقتصادی بود و پروتکل درخت دوستی به مناسبت۹۰ سال رابطه باز تجاری بین …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
روایت عراقچی از مذاکرات فشرده روحانی و آبه
معاون سیاسی وزیر امور خارجه با اشاره به مذاکرات سنگین و فشرده صورت گرفته بین مقامات ایران و ژاپن در جریان سفر رئیس جمهوری به توکیو گفت: در این مذاکرات در‌مورد مسائل دوجانبه، منطقه‌ای، بین‌المللی و همچنین مباحث مربوط به برجام و تحریم‌های آمریکا رایزنی و گفت‌وگو و قرار شد مشورت‌های دو کشور از نزدیک ادامه پیدا کند.سیدعباس عراقچی در تشریح نتایج سفر رئیس جمهوری به توکیو گفت: این سفر در پاسخ به سفر نخست وزیر ژاپن به تهران صورت گرفت از دیگر سو در نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور هستیم و در سال جاری رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر ژاپن تاکنون سه بار با هم دیدار داشتند. دیدارهایی در تهران، نیویورک و توکیو.وی با بیان این‌که ژاپن از دوستان قدیمی و شرکای تجاری ایران است و ما همواره مشورت‌های سیاسی نزدیکی …
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
ظریف: با رهبران سیاست خارجی و صنایع ژاپن تعامل کردیم
وزیر خارجه پس از پایان سفر به ژاپن تاکید کرد: در سفر به ژاپن، با رهبران سیاست خارجی و صنایع ژاپن تعامل کردیم و مسأله مهم اینکه نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن را جشن گرفتیم.
  سفر روحانی به ژاپن  ظریف  ظریف وزیر امورخارجه
ظریف: نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن را جشن گرفتیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سیاسی
ظریف: نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن را جشن گرفتیم
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه پس از پایان سفر به ژاپن نوشت: «در نخستین سفری اینچنین به ژاپن طی ۱۹ سال گذشته، با رهبران سیاست خارجی و صنایع ژاپن تعامل کردیم و مسئله مهم اینکه نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن را جشن گرفتیم.» 
  محمدجواد ظریف  ژاپن  ایران  زنگ دیپلماسی در شرق
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
درهای ایران روی ژاپنی‌ها باز است/ تحریم‌های غیرقانونی آمریکا نمی تواند بلندمدت ادامه پیدا کند
رئیس جمهور در جمع شماری از مدیران ارشد بخش های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ژاپن در توکیو اعلام کرد که درهای ایران به روی دولت و شرکت های ژاپنی برای مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ اقتصادی باز است و ایران و ژاپن به عنوان دو دوست قدیمی، نباید اجازه دهند که کشور ثالثی در روابط دوستانه آنها اخلال ایجاد کند.
گپ در نیویورک، رایزنی در توکیو
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۹-۳۰ / سیاسی
گپ در نیویورک، رایزنی در توکیو
حسن روحانی برای دهمین‌بار در 6سال اخیر با نخست‌وزیر ژاپن دیدار کرد. این سومین دیدار روحانی و شینزو آبه در 6ماه اخیر است. همزمان با این سفر که تحت‌الشعاع روابط ایران و آمریکا قرار دارد، تصاویری از دیدار کم‌سابقه سفرای ایران و آمریکا در نیویورک خبرساز شد.
ویدئو / صحبت‌های روحانی در جمع تعدادی از مدیران و نخبگان ژاپن
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سیاسی
ویدئو / صحبت‌های روحانی در جمع تعدادی از مدیران و نخبگان ژاپن
رئیس جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه‌های سفر خود به ژاپن، با تعدای از مدیران ارشد و نخبگان این کشور در توکیو دیدار کرد. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود در این جمع اظهار کرد: درهای ایران به روی دولت و شرکت‌های ژاپنی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بزرگ اقتصادی باز است و ایران و ژاپن به عنوان دو دوست قدیمی، نباید اجازه دهند کشور ثالثی در روابط دوستانه آنها اخلال ایجاد کند.
  سفر روحانی به مالزی و ژاپن  حسن روحانی  رئیس جمهور
فیلم | روحانی: درهای ایران به روی ژاپنی‌ها باز است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سیاسی
فیلم | روحانی: درهای ایران به روی ژاپنی‌ها باز است
حجت الاسلام والمسلمین، حسن روحانی در سفر خود در توکیو و در جمع مدیران ارشد بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ژاپن تاکید کرد: درهای ایران به روی ژاپنی‌ها باز است نباید اجازه دهیم کشور ثالثی در روابط دوستانه ایران و ژاپن اخلال ایجاد کند.
  حسن روحانی  ایران و ژاپن  ژاپن
شکست بن‌بست‌ها در سفر روحانی به ژاپن
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سیاسی
شکست بن‌بست‌ها در سفر روحانی به ژاپن
پکن- ایرنا- سفر «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران به ژاپن به نوعی دیداری مهم و تاریخی برای درهم شکستن بن بست ها، پیشبرد صلح، تاکید بر اهمیت ثبات منطقه و جهان و همزمان تقویت روابط اقتصادی و تجاری تهران و توکیو است.
  برجام  ژاپن  شینزو آبه  حسن روحانی  ایران  توکیو  زنگ دیپلماسی در شرق
روحانی: نباید اجازه دهیم کشور ثالثی در روابط ایران و ژاپن اخلال ایجاد کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فیلم
روحانی: نباید اجازه دهیم کشور ثالثی در روابط ایران و ژاپن اخلال ایجاد کند
رییس جمهوری روز شنبه و پیش از ترک توکیو در جمع شماری از مدیران ارشد بخش‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ژاپن در توکیو گفت‌: درهای ایران به روی دولت و شرکت‌های ژاپنی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بزرگ اقتصادی باز است و ایران و ژاپن به عنوان دو دوست قدیمی، نباید اجازه دهند که کشور ثالثی در روابط دوستانه آنها اخلال ایجاد کند.
  ژاپن  شینزو آبه  روابط خارجی  ایالات متحده آمریکا  حسن روحانی  ایران  زنگ دیپلماسی در شرق
روحانی: امیدواریم پول‌های ما که در ژاپن مسدود شده آزاد شود/ آمریکایی‌ها ناچارند روزی این راه بی‌خاصیت را رها کنند
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
روحانی: امیدواریم پول‌های ما که در ژاپن مسدود شده آزاد شود/ آمریکایی‌ها ناچارند روزی این راه بی‌خاصیت را رها کنند
شفقنا- رییس جمهوری در جمع شماری از مدیران ارشد بخش‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ژاپن در توکیو اعلام کرد که درهای ایران به روی دولت و شرکت‌های ژاپنی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بزرگ اقتصادی باز است و ایران و ژاپن به عنوان دو دوست قدیمی، نباید اجازه دهند که کشور ثالثی در روابط دوستانه آنها اخلال ایجاد کند. به […]
سخنان روحانی در جمع مدیران ارشد ژاپن
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فیلم
سخنان روحانی در جمع مدیران ارشد ژاپن
رییس جمهوری روز شنبه و پیش از ترک توکیو در نشستی با مدیران ارشد ژاپنی گفت:‌ درهای ایران به روی دولت و شرکت‌های ژاپنی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بزرگ اقتصادی باز است و ایران و ژاپن به عنوان دو دوست قدیمی، نباید اجازه دهند که کشور ثالثی در روابط دوستانه آنها اخلال ایجاد کند.
  ژاپن  ایالات متحده آمریکا  حسن روحانی  ایران  زنگ دیپلماسی در شرق
روحانی: مشکلی نداریم درباره مسائل‌مان با آمریکا بحث کنیم به شرط آنکه از مسیر خطای خود بازگردند
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سیاسی
روحانی: مشکلی نداریم درباره مسائل‌مان با آمریکا بحث کنیم به شرط آنکه از مسیر خطای خود بازگردند
رئیس جمهور در جمع شماری از مدیران ارشد بخش های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ژاپن در توکیو اعلام کرد که درهای ایران به روی دولت و شرکت های ژاپنی برای مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ اقتصادی باز است و ایران و ژاپن به عنوان دو دوست قدیمی، نباید اجازه دهند که کشور ثالثی در روابط دوستانه آنها اخلال ایجاد کند.
سفر رئیس جمهور ایران به ژاپن برای تقویت روابط بلندمدت دو کشور
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
سفر رئیس جمهور ایران به ژاپن برای تقویت روابط بلندمدت دو کشور
رئیس جمهور ایران دیداری با سران تجارت ژاپن داشت که طی آن از تحریم های آمریکا انتقاد و نسبت به تقویت روابط بلند مدت با ژاپن ابراز امیدواری کرد.
ژاپن و گام بلند همکاری با ایران
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۹-۳۰ / سیاسی
ژاپن و گام بلند همکاری با ایران
سفر آقای دکتر حسن روحانی به ژاپن یکی از رویدادهای سیاسی مهم سال‌های اخیر ایران است به این دلیل که ژاپن که 90 سال رابطه سیاسی با ایران دارد، توانسته در طول چهار دهه گذشته روابط اقتصادی و سیاسی خود را با جمهوری اسلامی ایران براساس منافع مشترک و بر مبنای احترام متقابل حفظ کند.
روحانی به آمریکایی‌ها: ناچارید راه بدون خاصیت تحریم‌ها را رها کنید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سیاسی
روحانی به آمریکایی‌ها: ناچارید راه بدون خاصیت تحریم‌ها را رها کنید
رئیس جمهور در جمع شماری از مدیران ارشد بخش های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ژاپن در توکیو اعلام کرد که درهای ایران به روی دولت و شرکتهای ژاپنی برای مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ اقتصادی باز است و ایران و ژاپن به عنوان دو دوست قدیمی، نباید اجازه دهند که کشور ثالثی در روابط دوستانه آنها اخلال ایجاد کند.
  حسن روحانی  ایران و ژاپن
پژوهشگر ژاپنی: سفر روحانی به توکیو بیانگر روابط خوب تهران - پکن است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سیاسی
پژوهشگر ژاپنی: سفر روحانی به توکیو بیانگر روابط خوب تهران - پکن است
پکن- ایرنا- پژوهشگر ارشد پژوهشگاه انرژی و اقتصاد ژاپن با اشاره به سفر «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران به توکیو اظهار کرد سفر روحانی به توکیو بیانگر روابط خوب و دوستانه تهران - پکن است.
  برجام  شینزو آبه  خاورمیانه  نفت  ایران  توکیو  حسن روحانی  زنگ دیپلماسی در شرق
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
تلاش شرق برای آشتی ایران با غرب
رئیس‌جمهوری که به دعوت رسمی نخست وزیر ژاپن به این کشور سفر کرده است، روز جمعه در مذاکرات مشترک با «آبه شینزو» گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره برای برقراری صلح و آرامش در منطقه و جهان با کمک و همکاری کشورهای منطقه و همسایگان تلاش کرده و در همین راستا نامه‌هایی نیز برای سران کشورهای منطقه ارسال شده است.حسن روحانی با اشاره به ارائه طرح‌ها و پیشنهادات راهبردی برای کمک به تامین امنیت و صلح و ثبات در منطقه از جمله طرح «صلح هرمز» برای تامین امنیت منطقه، خلیج فارس و تنگه هرمز، ادامه داد: ایران از کمک همه کشورها از جمله ژاپن در این زمینه استقبال می‌کند. به گزارش خبرگزاری‌ها، رئیس‌جمهوری با قدردانی از حمایت ژاپن از طرح صلح هرمز اظهار کرد: ایران همواره به مسئولیت خود در تامین امنیت منطقه عمل کرده و معتقدیم …
ملاقات رئیس جمهور ایران و نخست وزیر ژاپن
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / فیلم
ملاقات رئیس جمهور ایران و نخست وزیر ژاپن
حجت الاسلام حسن روحانی که به دعوت رسمی نخست وزیر ژاپن به این کشور سفر کرده است، روز جمعه در مذاکرات مشترک با آبه شینزو مباحث کلی راجع به روابط دیرینه 90 سال فیمابین دو کشور مطرح شد اما دستور کل اصلی این سفر اعلام نشد. لحظات استقبال از روحانی و این دیدار را در تابناک می‌بینید.
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
جاسمی: سفر رئیس جمهور به ژاپن نشان دهنده تمایل ایران برای گسترش روابط است
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که پیام سفر رئیس جمهور به مالزی بدان معناست که ایران به دنبال تعامل و ارتباط با کشورهای دنیاست.
کیودو هدف روحانی از سفر به ژاپن را تقویت روابط عنوان کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / سیاسی
کیودو هدف روحانی از سفر به ژاپن را تقویت روابط عنوان کرد
پکن- ایرنا- خبرگزاری کیودو در گزارشی با بازتاب خبر ورود «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران به توکیو نوشت سفر دو روزه روحانی به توکیو، بخشی از تلاش های تهران برای حفظ و تقویت روابط دوستانه با ژاپن و شکستن بن بست برجام است.
  برجام  ژاپن  شینزو آبه  ایالات متحده آمریکا  ایران  حسن روحانی  زنگ دیپلماسی در شرق
واسطه‌گری میان ایران و آمریکا از طریق ژاپن تحقق پیدا نمی‌کند
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / سیاسی
واسطه‌گری میان ایران و آمریکا از طریق ژاپن تحقق پیدا نمی‌کند
امیرعلی ابوالفتح کارشناس مسائل آمریکا در گفتگو با دیدارنیوز درخصوص سفر روحانی به ژاپن و احتمال مقدمه چینی برای انجام یک مذاکره کوتاه و موقت با دولت ترامپ گفت: گمانه زنی‌ها در این خصوص بیش از اندازه با بیان امیدواری‌هایی مطرح می‌شود، این حدس‌ها عمدتا مبنی بر این است که سفر روحانی به ژاپن شاید تغییری در روابط بین ایران و آمریکا ایجاد کند و در کل گروهی که معتقدند خروج از برجام اقدام درستی نبود و امیدوارند تا آقای ترامپ مسیر رفته را اصلاح کند و به قطار برجام بازگردد در مورد تمام سفر‌ها ابراز خوشبینی می‌کنند. نظر‌ها در این زمینه بیشتر امیدواری‌‎ها را نشان می‌دهد و بسیاری از رسانه‌ها منتظر هستند که از دل این سفر‌ها چنین اتفاقی رخ دهد، ولی واقعیت آن است که درصورتی که ایران و آمریکا تصمیم گیرند تا روابط‌شان …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / سیاسی
ارزیابی رسانه چینی از سفر روحانی به ژاپن
روزنامه چاینا دیلی، پرشمارگان ترین روزنامه انگلیسی چین نوشت که سفر «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران به ژاپن که از عصر امروز جمعه آغاز می شود، باعث تقویت و گسترش روابط دو کشور خواهد شد.
تحلیلگر ژاپنی:توکیو به تقویت روابط دوجانبه با ایران علاقمند است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / بین‌المللی
تحلیلگر ژاپنی:توکیو به تقویت روابط دوجانبه با ایران علاقمند است
نیویورک – ایرنا – دیدار رئیس جمهوری ایران از ژاپن در نظر کارشناس ارشد "موسسه اقتصاد انرژی ژاپن"، گامی به سوی تقویت روابط دو جانبه و نشانی بر آن است که در صورت فراهم شدن شرایط، توکیو برای سرمایه گذاری در بخش انرژی و خودروسازی ایران علاقمند است.
  توکیو  تهران  شینزو آبه  روحانی  زنگ دیپلماسی در شرق
ایران و ژاپن: ۱۹ سال ۱۹ دیدار
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ...
ایران و ژاپن: ۱۹ سال ۱۹ دیدار
شفقنا- روابط ایران و ژاپن در حالی وارد نودمین سال خود شده است که طی دو دهه اخیر مقامات عالی کشور، ١٩ دیدار باهم داشته اند و در این میان حسن روحانی تاکنون با یازده دیدار، رکورد دار است. به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری قرار است فردا -جمعه- در راس […]
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / سیاسی
تجارت ژاپن با ایران اسیر تحریم‌های آمریکا شده است
ایرنا - استاد روابط بین الملل دانشگاه هوکایدو ژاپن و کارشناس پیشین سازمان ملل متحد، تجارت ژاپن را اسیر تحریم‌های آمریکا دانست و در عین حال گفت روابط خوب توکیو با تهران و واشنگتن، برگ برنده مهمی برای دیپلماسی ژاپن محسوب می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
حرکت در مسیر باخت - باخت
رئیس‌جمهوری که روز سه‌شنبه برای شرکت در اجلاس سران کوآلالامپور به مالزی سفر کرده است، روز گذشته در دیدار با ایرانیان مقیم این کشور، با ابراز خوشحالی از حضور در جمع ایرانیان، گفت: با مقاومت و ایستادگی مردم در برابر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی حداکثری دشمنان، شرایط کشور در همه زمینه‌ها به مراتب بهتر از سال گذشته است و تاب‌آوری ما در برایر فشار خارجی از نظر اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی، فرهنگی و دفاعی بسیار بیشتر از گذشته است. روحانی همچنین دیروز با سلطان عبدالله، پادشاه مالزی و ماهاتیر محمد، نخست‏وزیر این کشور دیدار داشت که در این دیدارها بر همبستگی کشورهای مسلمان برای عبور از مشکلات تاکید کرد. رئیس‌جمهوری که به دعوت نخست‏وزیر مالزی برای شرکت در اجلاس سران کوالالامپور ۲۰۱۹ به مالزی سفر کرده و قرار است …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
بیانیه وزارت خارجه ژاپن در مورد دیدار روحانی و آبه
وزارت امور‏خارجه ژاپن در بیانیه‌ای درباره سفر رئیس‏جمهوری کشورمان به ژاپن و دیدارش با نخست‌وزیر این کشور، جزئیاتی را مطرح کرد.وزارت خارجه ژاپن در بیانیه‌ای درباره سفر حسن روحانی، رئیس‏جمهوری کشورمان به توکیو نوشت: «دکتر حسن روحانی، رئیس‏جمهوری ایران، از تاریخ ۲۰ تا ۲۱ دسامبر به ژاپن سفر خواهد کرد. در سفر روحانی، شینزو آبه، نخست‌وزیرژاپن یک نشست ایران-ژاپن با او برگزار خواهد کرد. ژاپن، سرسختانه، در زمینه همکاری با کشورهایی از جمله آمریکا و ایران تلاش‌های دیپلماتیک دارد تا تنش‌ها را کاهش داده و وضعیت را در خاورمیانه ثبات ببخشد. نخست‌وزیر آبه به عنوان بخشی از این تلاش‌ها، در زمینه روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به تبادل نظر صادقانه با رئیس‏جمهوری ایران خواهد پرداخت.»
تلاش برای بی اعتبار کردن روحانی در آستانه سفر به ژاپن برای چیست؟
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سیاسی
تلاش برای بی اعتبار کردن روحانی در آستانه سفر به ژاپن برای چیست؟
جلال خوشچهره در یادداشتی می نویسد: تضعیف اعتبار حسن روحانی در بزنگاهی که برخی احتمالات در‌باره امکان مؤثر بودن تلاش‌های میانجیگرانه ژاپن در کاستن از تنش روابط ایران و امریکا بروز یافته، دو هدف را در بر دارد: نخست، خنثی کردن تأثیر نقش رئیس جمهوری در هرنوع اقدام دیپلماتیک برای برون رفت از وضع کنونی. دوم؛ بلاتکلیف نگه داشتن اوضاع تا آرایش پهنه سیاسی کشور در ماه‌های آتی که با انتخابات مجلس شکل خواهد گرفت.
  ایران و ژاپن  میانجی گری ژاپن بین ایران و آمریکا  حسن روحانی  رئیس جمهوری ایران  استیضاح حسن روحانی  ایران و امریکا
بخت با دیپلماسی کاهش تنش در توکیو یار می‌شود؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / بین‌المللی
بخت با دیپلماسی کاهش تنش در توکیو یار می‌شود؟
تهران - ایرنا- در نودمین سالگرد روابط سیاسی ایران و ژاپن، "حسن روحانی" به دعوت "آبه شینزو" نخست وزیر ژاپن - که روابط دوستانه ای با دونالد ترامپ دارد - روز جمعه به توکیو سفر می‌کند تا آبه بخت خود را سومین بار، برای کاهش تنش در خاورمیانه بیازماید.
  دولت ترامپ  شینزو آبه  حسن روحانی  توکیو  زنگ دیپلماسی در شرق
در سفر روحانی به ژاپن بحث مذاکره با آمریکا مطرح نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سیاسی
در سفر روحانی به ژاپن بحث مذاکره با آمریکا مطرح نیست
یک کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به سفر آتی حسن روحانی به ژاپن گفت: این سفر را می‌توان در چهارچوب تلاش برای احیای فعالیت‌های دیپلماتیک جهت کاهش تنش در منطقه خلیج فارس ارزیابی کرد اما بحث مذاکره با آمریکا مطرح نیست.
  سفر روحانی به مالزی و ژاپن  روابط ایران ژاپن  حفظ امنیت در خلیج فارس
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
ماموریت توکیو و شایعه استعفاء
انتشار شایعه استعفای رئیس‏جمهوری از مقام خود آن‌هم در آستانه سفر به توکیو نمی‌تواند بیرون از دایره تنگ‌نظری‌های ناشی از رقابت‌های کشدار و ملال‌آور جریان‌های رقیب باشد. در واقع انتشار این خبر و تکذیب‌های پس از آن، تنها به تلاش برای کاستن و یا شکستن اعتبار «حسن روحانی» در آستانه یکی از مهم‏ترین سفرهای خارجی او قابل تفسیر است. اگرچه شایعه استعفای روحانی هنگامی باور‏پذیرتر نموده است که وزیرانش یک به یک در خطر استیضاح مجلس قرار دارند؛ تریبون‌های عمومی به تخریب وجهه او و دولتش از هیچ اتهامی فروگذار نیستند؛ خط و نشان‌های رقیبان سیاسی در توالی هفته‌های نزدیک به برگزاری انتخابات مجلس پر‏رنگ و پر‏صدا‌تر از گذشته شده؛ بیشترین آسیب اعتباری ناشی از ناآرامی‌های اخیر متوجه دولت و تدابیر آن در وضع ناهنجار اقتصادی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
کشورهای دنیا خواهان روابط نزدیک و خوب با ایران هستند
رئیس‌جمهوری در آغاز سفر به دو کشور مالزی و ژاپن گفت: سیاست نگاه به شرق و روابط نزدیک‌تر با کشورهای مهم آسیایی همواره جزو اهداف جمهوری اسلامی ایران بوده و سفر به کوالالامپور و توکیو که به دعوت مقام‌های ارشد این دو کشور انجام می‌گیرد، در راستای این سیاست تهران است.به گزارش ایسنا،‌ حسن روحانی روز سه شنبه در فرودگاه مهرآباد و در پاسخ به پرسشی درباره اهداف سفر به مالزی و ژاپن به خبرنگاران گفت: در مرحله نخست سفر که به دعوت آقای ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی انجام می‌گیرد، عمدتاً روابط چندجانبه دنیای اسلام مورد بررسی قرار می‌گیرد. روحانی با بیان این‌که این اجلاس مسبوق به سابقه است، گفت: در سال‌های پیش در سطح نخبگان و روشنفکران 5 اجلاس در همین ارتباط در مالزی برگزار شده است اما این اولین اجلاس در سطح …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
روحانی و آبه شینزو جمعه دیدار می‌کنند
دبیر هیئت دولت ژاپن با اشاره به سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به توکیو اعلام کرد حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و آبه شینزو نخست وزیر ژاپن روز جمعه دیدار می‌کنند. به گزارش کیودو، یوشیهیده سوگا روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در توکیو با اشاره به روابط دیرینه ایران و ژاپن اظهار امیدواری کرد این سفر باعث کاهش تنش‌ها در خاورمیانه شود. او سفر روحانی به ژاپن را دو روزه عنوان کرد و گفت: دیدار روحانی و آبه بخشی از تلاش‌های دیپلماتیک ژاپن برای کمک به کاهش تنش در خاورمیانه و تثبیت اوضاع در آنجا است. این گزارش می‌افزاید روحانی از زمان سفر رئیس دولت اصلاحات در سال ۲۰۰۰ به عنوان اولین رئیس جمهوری ایران به ژاپن سفر خواهد کرد.
تلویزیون ژاپن: روحانی با هدف تقویت روابط به توکیو سفر می کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / بین‌المللی
تلویزیون ژاپن: روحانی با هدف تقویت روابط به توکیو سفر می کند
پکن- ایرنا- تلویزیون دولتی ژاپن با انتشار گزارشی در مورد سفر «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران به توکیو اعلام کرد روحانی از سفر به ژاپن برای تقویت روابط دو جانبه، تغییر و بهبود وضعیت اقتصادی ایران استفاده می کند.
  توکیو  ژاپن  شینزو آبه  ایران  حسن روحانی  زنگ دیپلماسی در شرق
چرا با مذاکره با ترامپ به او جایزه نوبل بدهیم؟!
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
چرا با مذاکره با ترامپ به او جایزه نوبل بدهیم؟!
محسن پاک آیین، کارشناس روابط بین الملل و سفیر سابق در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی می گوید: من بیش از دوازده سال در حوزه شرق آسیا کار کرده و ژاپن را به خوبی می شناسم و اعتقاد دارم که ژاپن نمی تواند منافع خود را از آمریکا جدا کند و ایران نمی تواند روی ژاپن در دوره تحریم حساب باز کند.
  سفر روحانی به ژاپن  ایران و ژاپن  میانجیگری میان ایران و امریکا  ایران و امریکا  مذاکرات ایران و امریکا  آبه شینزو  سفر آبه شینزو به ایران
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
مسائل منطقه تنها از راه گفت‌وگو حل و فصل خواهد شد
رئیس جمهور در آغاز سفر به دو کشور مالزی و ژاپن اعلام کرد: سیاست نگاه به شرق و روابط نزدیک‌تر با کشورهای مهم آسیایی همواره جزو اهداف جمهوری اسلامی ایران بوده و سفر به کوالالامپور و توکیو که به دعوت مقامهای ارشد این دو کشور انجام می گیرد ، در راستای این سیاست تهران است.
سفر روحانی به ژاپن دارای برکات مثبتی است/ آبه شینزو به دنبال برقراری تعادل بین روابط «ژاپن و ایران و آمریکا»ست / ژاپن و فرانسه طی رقابت در سازمان ملل به دنبال میانجیگری بین ایران و آمریکا بودند/ ژاپن به دنبال تامین نفت در شرایط امن از تنگه هرمز است
اعتماد آنلاین / ۱۳۹۸-۰۹-۲۶ / سیاسی
سفر روحانی به ژاپن دارای برکات مثبتی است/ آبه شینزو به دنبال برقراری تعادل بین روابط «ژاپن و ایران و آمریکا»ست / ژاپن و فرانسه طی رقابت در سازمان ملل به دنبال میانجیگری بین ایران و آمریکا بودند/ ژاپن به …
محمدجواد جمالی نوبندگانی ابعاد سفر روحانی به ژاپن را مثبت ارزیابی کرد و گفت: از گذشته ایران و ژاپن با یکدیگر روابط دوجانبه‌ای داشته‌اند. هرچند این روابط تحت تاثیر آمریکا بوده است ولی آقای آبه شینزو در این شرایط سعی دارد تعادلی بین روابط «ژاپن و ایران» با «ژاپن و آمریکا» برقرار کند.
ویدئو / اهداف سفر به مالزی و ژاپن از زبان رئیس‌جمهور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
ویدئو / اهداف سفر به مالزی و ژاپن از زبان رئیس‌جمهور
رئیس‌جمهور برای سفر به دو کشور مالزی و ژاپن، صبح سه‌شنبه (۲۶ آذر) تهران را به مقصد کوالالامپور ترک کرد. حسن روحانی پیش از عزیمت به این سفر، در فرودگاه مهرآباد گفت: سیاست نگاه به شرق و روابط نزدیک‌تر با کشورهای مهم آسیایی همواره جزو اهداف جمهوری اسلامی ایران بوده و سفر به کوالالامپور و توکیو که به دعوت مقام‌های ارشد این دو کشور انجام می‌شود، در راستای این سیاست تهران است.
  رئیس جمهور  حسن روحانی
آبه شینزو به دنبال برقراری تعادل بین روابط «ژاپن و ایران و آمریکا» ست
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
آبه شینزو به دنبال برقراری تعادل بین روابط «ژاپن و ایران و آمریکا» ست
محمدجواد جمالی نوبندگانی ابعاد سفر روحانی به ژاپن را مثبت ارزیابی کرد و گفت: از گذشته ایران و ژاپن با یکدیگر روابط دوجانبه‌ای داشته‌اند. هرچند این روابط تحت تاثیر آمریکا بوده است، ولی آقای آبه شینزو در این شرایط سعی دارد تعادلی بین روابط «ژاپن و ایران» با «ژاپن و آمریکا» برقرار کند.
  ژاپن  روابط ایران و آمریکا
گفتگو تنها راه حل مسائل منطقه | تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا ناپایدارند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
گفتگو تنها راه حل مسائل منطقه | تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا ناپایدارند
رئیس جمهوری در آغاز سفر به دو کشور مالزی و ژاپن گفت: سیاست نگاه به شرق و روابط نزدیک‌تر با کشورهای مهم آسیایی همواره جزو اهداف جمهوری اسلامی ایران بوده و سفر به کوالالامپور و توکیو در راستای این سیاست تهران است.
تحریم‌های آمریکا ناپایدار خواهد بود/ درباره امنیت منطقه به ویژه امنیت کشتی‌رانی با ژاپن گفتگو خواهیم کرد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
تحریم‌های آمریکا ناپایدار خواهد بود/ درباره امنیت منطقه به ویژه امنیت کشتی‌رانی با ژاپن گفتگو خواهیم کرد
رئیس جمهور در آغاز سفر به دو کشور مالزی و ژاپن گفت: سیاست نگاه به شرق و روابط نزدیک‌تر با کشور‌های مهم آسیایی همواره جزو اهداف جمهوری اسلامی ایران بوده و سفر به کوالالامپور و توکیو که به دعوت مقام‌های ارشد این دو کشور انجام می‌گیرد، در راستای این سیاست تهران است.
  روحانی  سفر روحانی به ژاپن  تحریم های آمریکا علیه ایران
روحانی: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا ناپایدار است/ کشورها خواهان روابط نزدیک با ایران هستند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
روحانی: تحریم‌های غیرقانونی آمریکا ناپایدار است/ کشورها خواهان روابط نزدیک با ایران هستند
رئیس جمهور در آغاز سفر به دو کشور مالزی و ژاپن با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا ناپایدار است، گفت: کشورهای دنیا خواهان روابط نزدیک و خوب با ایران هستند.
سخنان رئیس جمهوری پیش از عزیمت به مالزی و ژاپن
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
سخنان رئیس جمهوری پیش از عزیمت به مالزی و ژاپن
رییس جمهوری صبح روز سه شنبه پیش از عزیمت به مالزی برای شرکت در اجلاس بین المللی کوالالامپور ٢٠١٩ و ژاپن گفت: شرایط فشار ظالمانه و تحریم غیر قانونی آمریکا حرکت پایدار نخواهد بود و همه کشورها خواستار رابطه نزدیک و خوب با ایران هستند مخصوصا کشورهایی که از نظر سنتی روابط خوبی از گذشته داشتیم.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
ژاپن نمونه خوب گسترش روابط ایران با شرق
عباس عراقچی معاون وزیر سیاسی وزارت خارجه ایران روز گذشته در نشست توسعه روابط تجاری ایران و ژاپن که در محل دانشکده مطالعات صلح دانشگاه تهران برگزار شد با اعلام اینکه حسن روحانی روز جمعه به توکیو سفر خواهد کرد، گفت: روابط اقتصادی ایران و ژاپن گرچه با مشکلات و موانعی رو‌به‌رو بوده است اما معتقدم بنیان روابط دو کشور به اندازه‌ای مستحکم است که مشکلات و فشارها را می‌توان رد کند و با قوت به مسیر ادامه دهد.عراقچی همچنین با بیان این‌که این سفر حاکی از استحکام روابط میان دو کشور در شرایط مواجهه ایران با سیاست فشار حداکثری آمریکاست، افزود: در مقاطع مختلف روابط توکیو با تهران ‌هوشمندانه بوده است. البته ژاپنی‌ها به دلایل و اقتضائات خودشان متحد آمریکا هستند و این متحد بودن اقتضائاتی را برای آنها به همراه دارد. …
روحانی آخر هفته در جنوب شرق آسیا؛ ربیعی: دوستان ژاپنی ما ابتکار عمل‌هایی دارند که آن را بررسی می‌کنیم
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
روحانی آخر هفته در جنوب شرق آسیا؛ ربیعی: دوستان ژاپنی ما ابتکار عمل‌هایی دارند که آن را بررسی می‌کنیم
تاریخ سفر رئیس جمهوری ایران به توکیو مشخص شد. سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه در نشست توسعه روابط تجاری ایران و ژاپن اعلام کرد که حسن روحانی روز جمعه هفته جاری به ژاپن سفر می‌کند؛ سفری که به گفته عراقچی حاکی از استحکام روابط دو کشور است آن هم در شرایط مواجهه ایران با سیاست فشار حداکثری امریکا.
تحلیل عراقچی از سفرهای متقابل سران ایران و ژاپن
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
تحلیل عراقچی از سفرهای متقابل سران ایران و ژاپن
معاون وزیر امور خارجه سیاست خارجی ژاپن را توام با درایت و جسارت عنوان کرد و گفت: سفرهای متقابل سران ایران و ژاپن نشان دهنده استحکام روابط دو کشور است.
عراقچی: برنامه‌ای درباره مذاکره ایران-آمریکا در سفر رئیس جمهور به ژاپن وجود ندارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
عراقچی: برنامه‌ای درباره مذاکره ایران-آمریکا در سفر رئیس جمهور به ژاپن وجود ندارد
معاون وزیر امور خارجه کشورمان درباره احتمال آغاز مذاکره میان ایران و آمریکا در سفر آقای روحانی به توکیو گفت: خیر چنین برنامه ای وجود ندارد.
  سیدعباس عراقچی  روابط ایران ژاپن  سفر روحانی به ژاپن
عراقچی: روحانی جمعه راهی توکیو می‌شود
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
عراقچی: روحانی جمعه راهی توکیو می‌شود
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در نشست "توسعه روابط تجاری ایران و ژاپن" اظهار کرد: سفر رئیس جمهور روز جمعه هفته جاری و در پاسخ به سفر نخست وزیر ژاپن انجام می شود و این سفر حاکی از استحکام روابط دو کشور است آن هم در شرایط مواجهه ایران با سیاست فشار حداکثری آمریکا.
سفیر ژاپن در تهران: شرکت‌های ژاپنی به آینده ایران امید دارند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
سفیر ژاپن در تهران: شرکت‌های ژاپنی به آینده ایران امید دارند
تهران- ایرنا- سفیر ژاپن در تهران با بیان اینکه به علت شرایط دشواری که در منطقه وجود دارد، روابط اقتصادی تهران و توکیو کافی نیست، تاکید کرد: شرکت‌های ژاپنی به آینده ایران امید دارند و همچنان در ایران حضور دارند.  
  توکیو  ژاپن  سفیر ژاپن  روحانی