چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
سازمان امور مالیاتی
فرصت ارائه اظهارنامه الکترونیکی برای مشاغل
۵ ساعت قبل / اظهارنامه مالیاتی / محمد مسیحی / سازمان امور مالیاتی
فرصت ارائه اظهارنامه الکترونیکی برای مشاغل
مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، صاحبان مشاغل تا ۳۱ مردادماه فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال و مالیات خود را نیز به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.
چه مشاغلی مشمول مالیات مقطوع می شوند؟
۱۰ ساعت قبل / اظهارنامه مالیاتی / سازمان امور مالیاتی / مشاغل / مالیات
چه مشاغلی مشمول مالیات مقطوع می شوند؟
معاون سازمان امور مالیاتی در خصوص مشاغل مشمول مالیات مقطوع و آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی توضیحاتی ارائه داد.
۱۴ ساعت قبل
معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز صادرکنندگان در صورت رفع تعهد ارزی
عملکرد متفاوت برخی از ممیزین مالیاتی در محاسبه مالیات سود تسعیر نرخ ارز حاصل از صادرات موضوع نشست اخیر کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو بود. در این نشست مقرر شد سازمان امور مالیاتی با ابلاغ بخشنامه‌ای به ادارات مالیاتی تاکید کند صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی کرده‌اند، می‌توانند بدون قیدوشرط از معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز حاصل از صادرات استفاده کنند.
اخذ 23 هزار میلیارد تومان مالیات از بدهکاران/  در سال گذشته هیچ واحد تولیدی با حکم قضایی تعطیل نشده است/ افراد تحت تعقیب از طریق اینترپل به کشور بازگردانده خواهند شد
۲۶ ساعت قبل / غلامحسین اسماعیلی / سازمان امور مالیاتی / بانک مرکزی / دستگاه قضائی / بانک مسکن / هیأت نظارت بر مطبوعات / سازمان بازرسی
اخذ 23 هزار میلیارد تومان مالیات از بدهکاران/ در سال گذشته هیچ واحد تولیدی با حکم قضایی تعطیل نشده است/ افراد تحت تعقیب از طریق اینترپل به کشور بازگردانده خواهند شد
سخنگوی قوه قضائیه گفت: از اوایل سال ۹۸ تا امروز در تهران با پیگیری سازمان امور مالیاتی بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان مالیات از بدهکاران عمده اخذ شده است.
۳۸ ساعت قبل
پیامک مالیات تا شهریور به دست مالکان خانه‌های خالی می‌رسد
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: لیست نهایی از شناسایی خانه‌های خالی به زودی به سازمان امور مالیاتی ارایه می‌شود. البته شناسایی خانه‌های خالی هرگز متوقف نمی‌شود و اقدام مقطعی نیست.به گزارش ایلنا، محمود محمودزاده با بیان اینکه شناسایی خانه‌های خالی برای تصمیم‌گیری‌های مجلس متوقف نماند و شناسایی‌ها در حال انجام است، اظهار کرد: طبق قانون و با استفاده از سامانه اسکان و املاک، محل اقامت تمام خانوار مشخص می‌شود و هر کد ملی به یک محل استقرار و پلاک اختصاص می‌یابد.وی با اشاره به شناسایی واحدهای خالی با یک کد ملی از طریق این سازوکار افزود: با این ساز و کار محل اصلی استقرار خانوار مشخص و اگر واحد دیگری با همان کد ملی ثبت شده باشد شناسایی می‌شود.معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تعلیق کد ملی …
۳۸ ساعت قبل
پایان مردادماه، آخرین مهلت بهره‌مندی از مالیات مقطوع برای صاحبان مشاغل
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه مردادماه امسال مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل است، گفت: صاحبان مشاغلی که شرایط بهره-مندی از مالیات مقطوع را دارند، ‌باید تا پایان مردادماه براساس فرم مربوطه مراتب را به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کنند.به گزارش ایسنا، محمد مسیحی با اشاره به تعیین مالیات مقطوع بابت عملکرد سال ۱۳۹۸ گفت: طبق تفاهم سازمان امور مالیاتی کشور و اصناف کشور و طبق دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان مشاغلی که مشمول این دستورالعمل است، در صورت تکمیل و ارسال فرم مربوطه حداکثر تا پایان مرداد ماه سال ۱۳۹۹، از نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف می‌شوند.وی با بیان اینکه این گروه …
۳۹ ساعت قبل
گزیده اخبار
صاحبان مشاغل مشمول مالیات مقطوع تا پایان مرداد فرصت دارند معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: «صاحبان مشاغلی که شرایط بهره‌مندی از مالیات مقطوع را دارند باید تا پایان مرداد از طریق سایت سازمان فرم‌های مربوطه را تکمیل کنند.» به گزارش سازمان امور مالیاتی کشور،  محمد مسیحی با اشاره به تعیین مالیات مقطوع بابت عملکرد ‌سال ۱۳۹۸ برخی از صاحبان مشاغل گفت: «طبق تفاهم سازمان امور مالیاتی و اصناف کشور و طبق دستورالعمل تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم صاحبان مشاغلی که مشمول دستورالعمل شرایط بهره‌مندی از مالیات مقطوع هستند، در صورت تکمیل و ارسال فرم مربوطه حداکثر تا پایان مرداد سال ۱۳۹۹ از نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و تسلیم اظهارنامه …
«اینفلوئنسرها» در غرب مالیات می دهند در ایران نه!
۴۰ ساعت قبل / شبکه‌های اجتماعی / مالیات / اینستاگرام / درآمد / اینفلوئنسر / توئیتر / فیسبوک / فرار مالیاتی / بازاریابی / سلبریتی
«اینفلوئنسرها» در غرب مالیات می دهند در ایران نه!
بطور معمول اینفلوئنسرها به عنوان یک پیمانکار مستقل برای تبلیغات شرکت ها کار می کنند.پیمانکاران مستقل در دسته«خود اشتغالی»جای می گیرند از این رو باید«مالیات خود اشتغالی»و«مالیات بر درآمد»پرداخت کنند.
لیست خانه‌های خالی پایان تابستان به سازمان امور مالیاتی تحویل می‌شود
۴۶ ساعت قبل / محمود محمودزاده / سازمان امور مالیاتی / مالیات بر خانه های خالی / وزارت راه و شهرسازی
لیست خانه‌های خالی پایان تابستان به سازمان امور مالیاتی تحویل می‌شود
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه لیست خانه‌های خالی تا پایان تابستان به سازمان امور مالیاتی تحویل می‌شود، گفت: زمین ۲۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تاکنون توسط بخش خصوصی تامین شده است.
سهم استان تهران از مالیات امسال ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است
۲ روز قبل / سازمان امور مالیاتی کشور / شهر تهران / مالیات
سهم استان تهران از مالیات امسال ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است
تهران- ایرنا- رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: این استان امسال ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان مالیات مصوب کشور را تامین و پرداخت خواهد کرد.
وصول مالیات ۱۳۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۳۱ مرداد؛ موعد اظهارنامه صاحبان مشاغل
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / مالیات / کروناویروس / سازمان امور مالیاتی
وصول مالیات ۱۳۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۳۱ مرداد؛ موعد اظهارنامه صاحبان مشاغل
مدیرکل امور مالیاتی گیلان، با بیان اینکه سال گذشته ۱۳۰۰ میلیارد تومان مالیات در استان گیلان وصول شد، خاطرنشان کرد: وصول مالیات در استان گیلان طی سال ۹۸ تحقق ۹۹ درصدی داشت.
سازمان امور مالیاتی مانع تداوم حمایت مان از ورزش شد/بودجه لازم تصویب شده است
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان / اخبار ورزشی - هرمزگان
سازمان امور مالیاتی مانع تداوم حمایت مان از ورزش شد/بودجه لازم تصویب شده است
رئیس هیئت‌مدیره شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب گفت: علی‌رغم تأیید و تصویب بودجه لازم برای حمایت از ورزش در شهرستان پارسیان و حتی توسعه آن در بحث ورزش حرفه‌ای اما اکنون با مشکل بزرگی از سوی سازمان امور مالیاتی استان هرمزگان و مشمول پرداخت مالیات هزینه‌های ورزشی مواجه شده‌ایم.
مویان مالیاتی مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند
۲ روز قبل / سازمان امور مالیاتی / مالیات / کلاهبرداری اینترنتی
مویان مالیاتی مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند
دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور به مودیان مالیاتی در خصوص احتمال سوء استفاده برخی افراد سودجو و فرصت طلب و کلاهبرداری های اینترنتی هشدار داد.
تشکیل جلسه فوق العاده برای بررسی لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم/ لایحه بالاخره به مجلس می‌رود؟
۲ روز قبل / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / سازمان امور مالیاتی / فرار مالیاتی
تشکیل جلسه فوق العاده برای بررسی لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم/ لایحه بالاخره به مجلس می‌رود؟
با گذشت بیش از دو سال از وعده های مکرر برای تعیین تکلیف لایحه مالیاتی دولت، وزیر اقتصاد از تشکیل جلسه فوق العاده کمیسیون اقتصادی دولت برای بررسی لایحه اصلاح مالیات های مستقیم خبر داد.
سازمان امور مالیاتی نسبت به کلاهبرداری از مؤدیان هشدار داد
۲ روز قبل / سازمان امور مالیاتی کشور / جرایم سایبری / مالیات / کلاهبرداری
سازمان امور مالیاتی نسبت به کلاهبرداری از مؤدیان هشدار داد
تهران - ایرنا - سازمان امور مالیاتی بدنبال مشاهده برخی کلاهبرداری‌ها با انتشار اطلاعیه‌ای هشدار داد که تمامی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی بوسیله سایت این سازمان و به شکل رایگان انجام می‌شود.
جهش ناگهانی نرخ ارز، عامل تورم تیرماه
۳ روز قبل / سازمان امور مالیاتی کشور / سازمان برنامه و بودجه / وزارت امور اقتصادی و دارایی / سید حمید پورمحمدی
جهش ناگهانی نرخ ارز، عامل تورم تیرماه
تهران- ایرنا- معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور در نوشتاری با بیان اینکه عامل تورم تیرماه جهش ناگهانی نرخ ارز است، توضیح داد: بر اساس مفهوم سه‌گانه ناممکن در ادبیات اقتصادی، دولت‌ها نمی‌توانند همزمان سیاست‌پولی، سیاست‌ارزی و آزادی جریان سرمایه را اعمال کنند و توجه به این نکته ضروری است که تغییرات نرخ ارز در یک اقتصاد بدون نفت مشابه سایر کشورهای جهان تابعی از عرضه و تقاضا در بازار ارز می‌شود .
جزئیات محاسبه مالیات خانه‌های خالی؛ کدام خانه‌ها معافند؟ | مالیات یک خانه با ودیعه ۵۰ میلیونی و اجاره ۲ میلیونی چقدر است؟
۴ روز قبل
جزئیات محاسبه مالیات خانه‌های خالی؛ کدام خانه‌ها معافند؟ | مالیات یک خانه با ودیعه ۵۰ میلیونی و اجاره ۲ میلیونی چقدر است؟
در حالی که پیش از این تصور می‌شد مالیات خانه‌های خالی بر اساس نرخ روز بازار محاسبه می‌شود و البته سازمان امور مالیاتی توضیحاتی شفافیت در این خصوص ارائه نکرده، معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید که ضرایب بر اساس دفترچه سالیانه سازمان امور مالیاتی محاسبه می‌شود. در واقع مالیات واحدهای خالی شش برابر مالیات اجاره خواهد بود، نه شش برابر اجاره.
مالیات خانه‌های خالی شش برابر مالیات اجاره است؛ نه شش برابر اجاره
۴ روز قبل
مالیات خانه‌های خالی شش برابر مالیات اجاره است؛ نه شش برابر اجاره
در حالی که پیش از این تصور می‌شد مالیات خانه های خالی بر اساس نرخ روز بازار محاسبه می شود و البته سازمان امور مالیاتی توضیحاتی شفافیت در این خصوص ارائه نکرده، معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید که ضرایب بر اساس دفترچه سالیانه سازمان امور مالیاتی محاسبه می شود. در واقع مالیات واحدهای خالی شش برابر مالیات اجاره خواهد بود، نه شش برابر اجاره.
جریمه ۶۵۰ میلیون تومانی یک خانه ۱۰۰ متری خالی در تهران!
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / خانه خالی / مالیات / مجلس شورای اسلامی / پایتخت / واحد مسکونی / اتحادیه مشاوران املاک / سازمان امور مالیاتی / وزارت راه و شهرسازی / اخبار داغ
جریمه ۶۵۰ میلیون تومانی یک خانه ۱۰۰ متری خالی در تهران!
براساس قانونی که روز چهارشنبه در مجلس تصویب شد مالک یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری خالی در یک منطقه معمولی پایتخت باید در سال اول حدود ۶۵۰ میلیون تومان مالیات بپردازد.
ارائه شماره شبای همه حساب‌های مودیان به سازمان امور مالیاتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / سازمان امور مالیاتی / تراکنش بانکی / کارت بانکی
ارائه شماره شبای همه حساب‌های مودیان به سازمان امور مالیاتی
در یازدهمین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری مقرر شد تا از ابتدای تیرماه از سامانه سیاح بهره‌برداری شده و شماره شبای همه حساب‌های بانکی مودیان به سازمان امور مالیاتی ارائه شود.
اخذ مالیات از خانه‌های خالی در مجلس تصویب شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / سازمان ثبت احوال کشور / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / سازمان تامین اجتماعی / مجلس شورای اسلامی / سامانه ملی املاک / قانون خدمات کشوری / وزارت ارتباطات / وزارت راه و شهرسازی / سازمان امور مالیاتی / مالیات بر خانه های خالی
اخذ مالیات از خانه‌های خالی در مجلس تصویب شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازوکار اخذ مالیات از خانه‌های خالی را تعیین کردند.
حمایت از کسب‌وکارهای کرونازده به کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / کرونا / سازمان امور مالیاتی کشور / وزارت صنعت معدن و تجارت / وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی / بانک مرکزی / دولت / عیسی منصوری / سامانه کارا / ستاد ملی مبارزه با کرونا
حمایت از کسب‌وکارهای کرونازده به کجا رسید؟
تهران- ایرناپلاس- بحران ویروس کرونا بخش‌های مختلف کشور را با مشکلات زیادی همراه کرده که در این میان کسب‌وکارهای مختلفی دچار زیان شدند. اکنون سه دسته اقدامات حمایتی در برابر کرونا از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده در حال اجراست. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی هر کدام با گام‌هایی در تلاشند آثار منفی کرونا بر کسب‌وکارها را به حداقل برسانند.
توضیحات قالیباف درباره قانون مالیات بر خانه‌های خالی
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مجلس شورای اسلامی / محمدباقر قالیباف / قالیباف / سازمان امور مالیاتی / مالیات بر خانه های خالی / اخبار داغ
توضیحات قالیباف درباره قانون مالیات بر خانه‌های خالی
رئیس مجلس با بیان در قانون مالیات بر خانه‌های خالی به دنبال این هستیم مسکن «احتکار» نشود، گفت: ما قصد داریم خانه‌ای که از پول افراد ساخته و از سرمایه کشور ساخته شده در سفته بازی قرار نگیرد.
جایزه برای پرداخت مالیات زودتر از موعد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
جایزه برای پرداخت مالیات زودتر از موعد
با ابلاغ مصوبه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر پرداخت جایزه به مؤدیانی که مالیات خود را قبل از سررسید  پرداخت کنند، به سازمان امور مالیاتی اجازه داده شد به مودیان مالیاتی سال ۱۳۹۹ که مالیات عملکرد سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ خود را به‌صورت علی‌الحساب قبل از سررسید مقرر در قانون پرداخت می‌کنند، علاوه بر یک درصد موجود در قانون، معادل نیم درصد از مبلغ هر پرداخت در هرماه، جایزه اضافی پرداخت شود یا از بدهی مالیات قطعی او کسر گردد. (سازمان امور مالیاتی)  
امسال ۵۰ بنگاه خصوصی در بورس عرضه می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / استانی-اقتصادی / سازمان امور مالیاتی / بازار سرمایه / فرابورس ایران / اتاق ایران
امسال ۵۰ بنگاه خصوصی در بورس عرضه می‌شوند
قائم‌مقام دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت: امسال ۵۰ بنگاه خصوصی در بورس عرضه می‌شوند.
تشدید بیکاری و تعطیلی صنوف با توافق مالیاتی نامتعارف
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / علی بهره مند / مالیات اصناف / پیامد ویروس کرونا
تشدید بیکاری و تعطیلی صنوف با توافق مالیاتی نامتعارف
بهره مند؛ رئیس اتحادیه قنادان تهران گفت: توافق مالیاتی اتاق اصناف ایران با سازمان امور مالیاتی منطبق با شرایط واقعی اقتصادی کشور نیست به همین علت منجر به افزایش بیکاری در جامعه صنفی و تعطیلی مغازه ها می شود.
مالیات را زودتر بدهید، جایزه بگیرید
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
مالیات را زودتر بدهید، جایزه بگیرید
 به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی و براساس مصوبه سران قوا، در صورتی که مودیان مالیات سال ۹۸ و حتی سال ۹۹ را زودتر از سررسید بپردازند مشمول جایزه خوش حسابی می شوند که البته وصول مالیات سال ۹۹ به منزله پیش خور شدن درآمدهای دولت بعد خواهد بود.
تهاتر مطالبات و بدهی‌های ۲ شرکت خصوصی با دولت
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / هیات وزیران / بدهی دولتی / بخش خصوصی / شرکت فارس غاز باوربلانت / ساوت اصفهان پاورپلنت
تهاتر مطالبات و بدهی‌های ۲ شرکت خصوصی با دولت
با موافقت دولت مطالبات دو شرکت فارس غاز باوربلانت و ساوت اصفهان پاورپلنت از شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با بدهی همان شرکت‌ها به سازمان امور مالیاتی کشور تهاتر می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ایران / درآمد / درمان بیماری / کارشناسی / مالیات
اخبار ویژه
نماینده سرپرست وزارت صمت در اصناف کشور در خصوص توافق مالیاتی اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی پیرامون تعیین مالیات عملکرد ۹۸ مودیان صنفی در راستای تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م اظهار داشت:
وزارت راه موظف به واگذاری اراضی با اجاره ۹۹ ساله می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مسکن / بانک مرکزی / قانون اساسی / افزایش قیمت / محمدرضا رضایی کوچی / رئیس کمیسیون عمران / مجلس / شورای عالی شهرسازی / مجلس شورای اسلامی / سازمان امور مالیاتی کشور
وزارت راه موظف به واگذاری اراضی با اجاره ۹۹ ساله می‌شود
بر اساس طرح دوفوریتی جهش تولید مسکن، وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به واگذاری اراضی مورد نیاز ساخت مسکن صرفا به صورت اجاره ۹۹ ساله، اقدام کند.
جزئیات جدید اخذ مالیات از خریداران سکه‌های بانک مرکزی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
جزئیات جدید اخذ مالیات از خریداران سکه‌های بانک مرکزی
معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به تسهیلات برای مالیات سال ۹۸ مشاغل خُرد، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده‌اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می‌شوند.
توافق اصناف با سازمان مالیاتی بر سر تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
توافق اصناف با سازمان مالیاتی بر سر تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۸
رئیس اتاق اصناف ایران از ابلاغ دستورالعمل تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۸ برخی صاحبان مشاغل قانون مالیات مستقیم و توافق با سازمان امور مالیاتی در این خصوص خبر داد.
سازمان امور مالیاتی: از بساز و بفروش های مسکن مالیات می گیریم
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مالیات / قانون / مالیات بر ارزش افزوده / مسکن
سازمان امور مالیاتی: از بساز و بفروش های مسکن مالیات می گیریم
فارس نوشت: معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۴ ماهه امسال گفت: براساس قانون مالیات های امسال از بساز و بفروش هایی که مجوز ساخت آنها سال ۹۵ است، مالیات اخذ می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مشکل 45 ساله خانه‌های‌خالی
ادامه از صفحه اول نرخ  احتکار خانه  در  ایران احسان خاندوزی، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره آخرین تغییرات بر طرح مالیات از خانه‌های خالی در جلسه علنی دیروز و بعد از گزارش کمسیون اقتصادی در مورد طرح دوفوریتی اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم اظهار کرد: نیت این طرح جلوگیری از احتکار خانه است که متاسفانه نرخ احتکار مسکن در کشورمان بیش از استانداردهای بین‌المللی است و عملا موجب عدم عرضه خانه به بازار شده است. او افزود: اتصال کد ملی افراد به کدهای پستی خانوار و صاحبخانه در طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی مدنظر است. او تصریح کرد: متن غنی ‌شده‌ای با همکاری کمیسیون اقتصادی مجلس، سازمان امور مالیاتی و وزارت راه و شهرسازی برای تعیین تکلیف …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان مرداد ماه سال جاری مهلت اقدام دارند
آذربایجان شرقی – فلاح: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: مودیان مالیاتی بخش مشاغل تا پایان مرداد ماه سال جاری مهلت دارند تا نسبت به تنظیم و ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۸ اقدام کنند. غلامرضا شریفی با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، اظهار کرد: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند.کسانی که اظهارنامه ندهند، نمی‌توانند از معافیت استفاده کنند وی افزود: معافیت مالیاتی برای صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی در عملکرد سال ۱۳۹۸، مبلغ ۲۵۸ میلیون ریال سالانه برابر ماده ۱۰۱ قانون …
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
افزایش 12 درصدی مالیات صنوف
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: دستورالعمل تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۸ برخی از صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم از سوی سازمان امور مالیاتی ابلاغ شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / تسهیلات مالیات / مالیات سال 98
 تسهیلات برای مالیات سال ۹۸ مشاغل خُرد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم با توجه به محدودیت‌های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آن‌ها در سال ۹۷ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده برای سال ۹۸ بدون افزایش نرخ اعمال خواهد شد.
تسهیلات برای مالیات سال ۹۸ مشاغل خُرد/ خریداران سکه از بانک مرکزی مشمول مالیات می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سازمان امور مالیاتی / قیمت سکه بهار آزادی / ساماندهی مشاغل
تسهیلات برای مالیات سال ۹۸ مشاغل خُرد/ خریداران سکه از بانک مرکزی مشمول مالیات می‌شوند
معاون سازمان امور مالیاتی، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می‌شوند.
جزئیات توافق مالیاتی اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مالیات / سعید ممبینی / رئیس اتاق اصناف ایران / تبصره 100
جزئیات توافق مالیاتی اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: دستورالعمل تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۸ برخی از صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم از سوی سازمان امور مالیاتی ابلاغ شد.
مالیات مقطوع بابت عملکرد سال ۹۸ برخی از صاحبان مشاغل تعیین شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مالیات / سازمان امور مالیاتی / امیدعلی پارسا
مالیات مقطوع بابت عملکرد سال ۹۸ برخی از صاحبان مشاغل تعیین شد
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از تعیین مالیات مقطوع بابت عملکرد سال ۱۳۹۸ برخی از صاحبان مشاغل خبر داد.
مالیات مقطوع مشاغل در سال 98 تعیین شد+سند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مالیات / مشاغل / امید علی پارسا / رئیس کل سازمان امور مالیاتی / تبصره 100
مالیات مقطوع مشاغل در سال 98 تعیین شد+سند
نحوه پرداخت مالیات مقطوع عملکرد سال 98 مشاغل مشمول از سوی سازمان امور مالیاتی تعیین شد.
اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی در خراسان رضوی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی در خراسان رضوی
مشهد- سرپرست اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی از اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی در استان خراسان رضوی در راستای تسریع در الکترونیکی سازی بخشی از خدمات سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد.
محاکمه‌ی ادمین یک کانال با شکایت وزیر اقتصاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
محاکمه‌ی ادمین یک کانال با شکایت وزیر اقتصاد
یوسف حسنی‌تبار، ادمین کانال تلگرامی سه نقطه، در یک پرونده با شکایت وزیر اقتصاد و رییس سازمان امور مالیاتی محاکمه شد. به گزارش دریافتی انصاف نیوز، دادگاه وی روز ۸ مردادماه با شکایت فرهاد دژپسند و همچنین امیدعلی پارسا در شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران…
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
عـــدد خــبــــر
3 ماه مهلت برای مالکان خانه‌های خالی [ایلنا]معاون وزارت راه‌وشهرسازی گفت: «با اتمام شناسایی واحدهای مسکونی خالی تا بیستم مرداد، سه‌ماه به مالکان مهلت عرضه این واحدها را می‌دهیم و اگر این کار را انجام ندهند، فهرست آنها را اعلام عمومی می‌کنیم.» محمود محمودزاده در برنامه تلویزیونی اظهار داشت: «تأیید نهایی داده‌های سامانه املاک و اسکان کشور براساس خوداظهاری مالکان انجام می‌شود؛ یعنی وزارت راه‌وشهرسازی کار شناسایی خانه‌های خالی را انجام و اطلاعات آن را به صورت پیامک به مالکان این خانه‌ها ارسال می‌کند که اگر مالک اظهار کند واحد مسکونی مستأجر دارد، باید مدارک آن را ارایه کند، اما اگر مدارک ارایه نکند، یا تأیید کند خانه خالی است، …
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
تغییر استراتژی سازمان مالیاتی
معاون فناوری سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه این سازمان به دنبال دریافت اطلاعات مالیاتی است، گفت: تاکنون سازمان امور مالیاتی سیاست تعامل و التماسی را برای تکمیل داده‌های خود در پیش گرفته بود که امروزه به سیاست تهاجمی تغییر کرده است.
افشای اطلاعات ارگان های متخلف
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / مالیات / سازمان امور مالیاتی / مسکن
افشای اطلاعات ارگان های متخلف
اگر تا سه ماه آینده ارگان ها خانه های خالی را عرضه نکنند اطلاعات آنها را افشاء می کنیم.
معافیت‌های مالیاتی جدید اصناف
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / اصناف / سعید ممبینی / مالیات‌های مستقیم / معافیت‌های مالیاتی / مودیان مالیاتی
معافیت‌های مالیاتی جدید اصناف
رئیس اتاق اصناف ایران نتایج جلسات مدیران این اتاق با مدیران سازمان امور مالیاتی را برای تعیین معافیت‌های جدید مالیاتی اصناف تشریح کرد. نوشته معافیت‌های مالیاتی جدید اصناف اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رئیس اتاق اصناف خبر داد:
معافیت‌های مالیاتی جدید اصناف/ میزان معافیت‌ها ۶۰ برابر شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
رئیس اتاق اصناف خبر داد: معافیت‌های مالیاتی جدید اصناف/ میزان معافیت‌ها ۶۰ برابر شد
رئیس اتاق اصناف ایران نتایج جلسات مدیران این اتاق با مدیران سازمان امور مالیاتی را برای تعیین معافیت‌های جدید مالیاتی اصناف تشریح کرد.
سواستفاده از کارتن‌خوابها برای ثبت شرکت صوری و فرار مالیاتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
سواستفاده از کارتن‌خوابها برای ثبت شرکت صوری و فرار مالیاتی
مدیرکل دفتر حقوقی و قراردادهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بررسی‌های انجام شده حاکی از آن است که افراد سودجو، اشخاص بی‌بضاعت و فاقد صلاحیت و اهلیت را اجیر کرده و حتی بدون حضور آنان در مراجع ثبت شرکت‌ها و صرفاً از طریق تنظیم وکالتنامه‌های با حق توکیل بلاعزل، اقدام به ثبت شرکت کرده و از اشخاص مذکور در سمت‌های مدیرعامل، رئیس هیأت مدیره یا نایب رئیس استفاده می‌کنند، بدون اینکه آن اشخاص خودشان اطلاعی از موضوع داشته باشند.
گزارش وزیران بهداشت و علوم از تهیه پروتکل‌های بهداشتی مراسم محرم و آزمون‌های سنجش
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سازمان امور مالیاتی کشور / ﺻﻨﺪﻭﻕ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺻﺎﺩﺭﺍﺕ ﺍﻳﺮﺍﻥ / دولت / سعید نمکی / منصور غلامی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
گزارش وزیران بهداشت و علوم از تهیه پروتکل‌های بهداشتی مراسم محرم و آزمون‌های سنجش
تهران- ایرنا- وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه امروز هیات دولت از تهیه پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری مراسم سوگواری در محرم و برپایی آزمون‌های سنجش گزارش ارائه کردند.
بزودی دستورالعمل نحوه استفاده از تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم ابلاغ می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سعید ممبینی / رئیس اتاق اصناف ایران / مالیات اصناف / تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم
بزودی دستورالعمل نحوه استفاده از تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم ابلاغ می‌شود
رئیس اتاق اصناف ایران در تشریح آخرین توافق‌ اتاق اصناف و سازمان امور مالیاتی گفت: دستورالعمل نحوه استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم بزودی ابلاغ خواهد شد.
برخوردی جدی سازمان امور مالیاتی با شرکت‌های صوری
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سازمان امور مالیاتی کشور / اظهارنامه‌ مالیاتی / فرار مالیاتی / مالیات / برخورد قضایی
برخوردی جدی سازمان امور مالیاتی با شرکت‌های صوری
تهران - ایرنا - مدیر کل دفتر حقوقی و قراردادهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی، گفت: مطابق قانون، ثبت و استفاده از شرکت صوری در انجام معاملات غیرواقعی، جرم است و با سودجویان برخورد جدی می‌شود.
ثبت شرکت های صوری با هدف فرار از مالیات جرم است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / مالیات
ثبت شرکت های صوری با هدف فرار از مالیات جرم است
مدیر کل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور، با هشدار به افراد سودجویی که به منظور فرار مالیاتی مبادرت به ثبت شرکت صوری میکنند، گفت: ثبت و استفاده از شرکت صوری در انجام معاملات غیرواقعی، جرم محسوب می‌شود.
احتکار ۱۰ درصد مسکن ایران از سوی دلالان
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / دولت دوازدهم / عباس آخوندی / پژمانفر / وزارت صمت / سامانه ملی املاک / مجلس یازدهم / وزارت راه و شهرسازی / سازمان امور مالیاتی / قیمت مسکن
احتکار ۱۰ درصد مسکن ایران از سوی دلالان
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: برخورد با محتکرین باید از دانه درشت‌ها شروع شود ولی تا اطلاعات دولتی‌ها تجمیع نشود سامانه اسکان و املاک که منجر به کاهش قیمت‌ها می‌شود راه نمی‌افتد.
آخرین وضعیت طرح اخذ مالیات از محتکران خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / احتکار خودرو / بازار خودرو / قیمت خودرو / مالیات بر عایدی سرمایه
آخرین وضعیت طرح اخذ مالیات از محتکران خودرو
اخذ مالیات از نقل‌و‌انتقالات خودرو در لایحه دریافت مالیات بر عایدی سرمایه مورد توجه قرار گرفت اما خبری از ارسال این لایحه به مجلس نیست، محمود علیزاده معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی پیش‌بینی کرده لایحه مذکور به احتمال فراوان بعد از جمع‌بندی در دولت، مهرماه به مجلس می‌رود. نوشته آخرین وضعیت طرح اخذ مالیات از محتکران خودرو اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معاون سازمان مالیاتی: سیاست سازمان مالیاتی از التماسی به تهاجمی تغییر کرده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
معاون سازمان مالیاتی: سیاست سازمان مالیاتی از التماسی به تهاجمی تغییر کرده است
معاون فناوری سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه این سازمان به دنبال دریافت اطلاعات مالیاتی است، گفت: تاکنون سازمان امور مالیاتی سیاست تعامل و التماسی را برای تکمیل داده های خود در پیش گرفته بود که امروزه به سیاست تهاجمی تغییر کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •