جمعه, ۹ اسفند, ۱۳۹۸ / 28 February, 2020
سامانه موشکی ایران
نشنال اینترست: اسرائیل باید از سامانه موشکی
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / بین‌المللی
نشنال اینترست: اسرائیل باید از سامانه موشکی "لبیک" ایران بترسد
نشریه ناشنال اینترست اطلاع داد که اسرائیل حق دارد درخصوص سامانه موشکی " لبیک" ایران نگران باشد.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
اخبار جدید از تلفات عین‌الاسد و رمزگشایی از پهپاد جاسوسی امریکا
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از انتشار اطلاعات جدیدی از حمله موشکی این نهاد نظامی به عین‌الاسد، پایگاه نیروهای نظامی امریکایی‌ها در عراق خبر داد. هجدهم دی ‌ماه، یک هفته پس از ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس از سوی امریکا و در خاک عراق، درست در همان ساعت به شهادت رساندن او، جمهوری اسلامی در راستای «انتقام سخت» حمله‌ای به این پایگاه نظامی داشت که همچنان در مورد تلفات آن ابهام‌هایی وجود دارد. به گزارش ایسنا، سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران همچنین خبر داده که تمامی کدها و فرکانس‌های گلوبال هاوک امریکایی رمزگشایی و برای ایران کاملا بی‌اثر شده است. تصاویر لاشه‌ هواپیمای بدون سرنشین و …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
به زودی اطلاعات جدیدی درباره حمله به عین الاسد منتشر می‌کنیم
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه تمامی کدها و فرکانس‫های گلوبال هاوک آمریکایی رمزگشایی و برای ایران کاملا بی‌اثر شده است از انتشار اطلاعات جدید از حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکایی عین الاسد در آینده نزدیک خبر داد.به گزارش ایسنا، تصاویر لاشه‌ هواپیمای بدون سرنشین و فوق پیشرفته جاسوسی و متجاوز آمریکایی‌ که در خرداد ماه سال جاری پس از نقض حریم هوایی ایران به‌دست رزمندگان یگان پهپادی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سامانه بومی «سوم خرداد» منهدم شد، برای نخستین بار از رسانه ملی به تصویر کشیده شد.سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در محل این رونمایی با اشاره به جزئیاتی از ساقط کردن این پهپاد فوق پیشرفته گفت: این پهپاد بزرگ‫ترین هواپیمای …
آمریکا به دنبال استقرار سامانه دفاع موشکی پاترویت در عراق
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / سیاسی
آمریکا به دنبال استقرار سامانه دفاع موشکی پاترویت در عراق
در پی حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق و افزایش تلفات نظامیان این کشور، وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد که این کشور برای جلوگیری از تکرار این حوادث در صدد استقرار سامانه ضد موشکی پاتریوت در کشور عراق است.
  پایگاه نظامی آمریکا در عراق  پایگاه عین الاسد
رای الیوم: موشک های ایران غیر قابل رهگیری هستند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بین‌المللی
رای الیوم: موشک های ایران غیر قابل رهگیری هستند
مهر نوشت: یک رسانه عرب زبان گزارش داد: حمله موشکی روز هشتم ژانویه ایران به پایگاه آمریکای، قدرت موشک‌های بالستیک ساخت ایران و محال بودن رهگیری این موشک‌ها با سامانه آمریکایی پاتریوت را نشان داد.
  عین الاسد  ایران و آمریکا  حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد  انتقام سخت
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بین‌المللی
رسانه عرب: حمله به عین الاسد محال بودن رهگیری موشکهای ایران را نشان داد
یک رسانه عرب زبان گزارش داد: حمله موشکی روز هشتم ژانویه ایران به پایگاه آمریکایی، قدرت موشک‌های بالستیک ساخت ایران و محال بودن رهگیری این موشک‌ها با سامانه آمریکایی پاتریوت را نشان داد.
  بازتاب حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا  حمله سپاه پاسداران به عین الاسد  موشک های ایرانی
عربستان برای مقابله با حملات موشکی آماده می شود؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
عربستان برای مقابله با حملات موشکی آماده می شود؟
عربستان سعودی به دنبال افزایش تنش میان ایران و آمریکا و به ویژه حملات موشکی ایران به پایگاه های ایالات متحده در عراق به شدت نگران تأسیسات نفتی خود به ویژه آرامکو است. از این رو به نظر می رسد عربستان سعودی در حال برنامه ریزی برای تقویت سامانه های ضد موشکی خود و همچنین بالابردن آمادگی در مواجهه با حملات موشکی احتمالی است.
  عربستان سعودی  آرامکو  منطقه الشرقیه عربستان  سامانه ضدموشکی
مصاحبه| کارشناس نظامی ترکیه: حمله موشکی ایران افسانه قدرت آمریکایی را از بین برد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بین‌المللی
مصاحبه| کارشناس نظامی ترکیه: حمله موشکی ایران افسانه قدرت آمریکایی را از بین برد
نظامی بازنشسته نیروهای ویژه ارتش ترکیه درباره حمله موشکی ایران به آمریکا گفت: یکی از ابعاد مهم شکست اخیر آمریکا در برابر ایران٬ این است که اولاً سامانه دفاعی این پایگاه‌ها٬ نتوانست حمله را تشخیص دهد و دوم اینکه بعد از عملیات نیز توان پاسخگویی نداشت.
ارتش آمریکا: پنتاگون پس از حمله ایران، ارسال سامانه های دفاع موشکی جدید به خاورمیانه را بررسی می کند
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
ارتش آمریکا: پنتاگون پس از حمله ایران، ارسال سامانه های دفاع موشکی جدید به خاورمیانه را بررسی می کند
شفقنا- وزیر ارتش آمریکا روز چهارشنبه از احتمال ارسال سامانه های پدافند موشکی جدید به خاورمیانه خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، «رایان مک کارتی» وزیر ارتش آمریکا در این باره گفت: پنتاگون پس از حمله موشکی ایران به نیروهای آمریکایی در عراق، امکان ارسال سامانه های پدافند موشکی جدید به خاورمیانه را […]
  آمریکا  حمله موشکی ایران به پایگاههای آمریکایی  خارومیانه  سامانه های پدافند موشکی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
درحال تشییع اعتماد عمومی هستیم
[شهروند]  انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران با انتشار بیانیه‌ای درباره رویدادهای اخیر در کشور اعلام کرد: «اکنون درحال تشییع اعتماد عمومی هستیم و نخستین تابوت‌های آن شامل جنازه‌های رسانه‌های رسمی به‌ویژه صداوسیما و سپس مطبوعات و سایت‌هاست.» این انجمن در این بیانیه که به مناسبت «اتفاق تأسف‌بار سقوط هواپیمای مسافربری و سیاست خبری رسانه‌های کشور» منتشر شد، از فقدان «سامانه پدافندی رسانه‌ای» در ایران ابراز تاسف کرده و از همه همکاران رسانه‌ای خواست: «از این پس بدون ملاحظات مرسوم در تهیه خبر، گزارش و تحلیل اقدام کنند و پرسشگری را به مرکز فعالیت رسانه‌ای خود بازگردانند. رسانه بوق نیست و پنهان‌کاری …
پاسخ موشکی قاطع ایران و پوچی هیمنه آمریکا
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بین‌المللی
پاسخ موشکی قاطع ایران و پوچی هیمنه آمریکا
تهران ایرنا – نیروی هوا فضای سپاه پاسداران چهارشنبه گذشته (۱۸ دی ماه) در اقدامی قاطع در پاسخ به جنایت تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و هشت نفر از همرزمانشان با چندین موشک زمین به زمین پایگاه آمریکایی عین الاسد در استان الانبار و یک پایگاه دیگر در اربیل را هدف قرار داد، اقدام قاطعی که حتی سامانه های پدافند هوایی آمریکایی ها نیز نتوانست یک فروند از این موشک ها را رهگیری نماید و این امر سبب شد، از این استیصال به عنوان پوچی هیمنه آمریکا یاد شود.  
  دونالد ترامپ  امریکا  عین الاسد  قاسم سلیمانی  ایران  غرب آسیا
همه چیز درباره سامانه دفاع هوایی «اس ای-۱۵» تهران
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
همه چیز درباره سامانه دفاع هوایی «اس ای-۱۵» تهران
در بحبوحه تهاجم موشکی ایران به پایگاه آمریکا، یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی کشور اوکراین در نخستین ساعات صبح چهارشنبه سقوط کرد. ستاد کل نیروهای مسلح بلافاصله به منظور بررسی علت این حادثه دست به کار شد و نتایج را اینطور اعلام کرد که در پی تهدیدهای رئیس جمهوری و فرماندهان نظامی آمریکا مبنی بر هدف گرفتن تعداد زیادی از اهداف در خاک جمهوری اسلامی، نیروهای مسلح در بالاترین سطح آماده‌باش قرار داشتند و در اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار گرفته است.
  سقوط هواپیمای اوکراینی  پدافند هوایی اس ای-15
موشک‌های ایران که سامانه‌های دفاع موشکی آمریکا را بی‌اثر کردند/ «قیام»، «فاتح» و «ذوالفقار» ایرانی؛ قاتل «پاتریوت» و «تاد» آمریکایی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / سیاسی
موشک‌های ایران که سامانه‌های دفاع موشکی آمریکا را بی‌اثر کردند/ «قیام»، «فاتح» و «ذوالفقار» ایرانی؛ قاتل «پاتریوت» و «تاد» آمریکایی
ایرنا نوشت: موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته با حمله به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق به راحتی از سد سامانه های پدافندهوایی پاترویت و تاد آمریکا گذشتند و فصل جدید از قدرت خود را به رخ جهانیان کشیدند.
  حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد
اعتراف منابع آمریکایی از داخل پایگاه عین الاسد درباره حملات موشکی ایران | چرا موشک‌های ایرانی رهگیری نشدند؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / سیاسی
اعتراف منابع آمریکایی از داخل پایگاه عین الاسد درباره حملات موشکی ایران | چرا موشک‌های ایرانی رهگیری نشدند؟
یکی از موشک‌های شلیک شده ایران به سامانه اصلی مکان‌یابی و رهگیری پایگاه اصابت کرد و آن را از کار انداخت.
اختصاصی/جزئیات بیشتر از عملیات موشکی سپاه علیه پایگاه ‌آمریکایی/ چرا آمریکا نتوانست موشک‌های ایران را ساقط کند؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سیاسی
اختصاصی/جزئیات بیشتر از عملیات موشکی سپاه علیه پایگاه ‌آمریکایی/ چرا آمریکا نتوانست موشک‌های ایران را ساقط کند؟
آنچه در این عملیات سپاه پاسداران بسیار مهم است و برای اولین بار اعلام می‌شود این است که موشک‌های قیام در این عملیات از سامانه مختل‌کننده رادار برخوردار بوده و مجهز به کلاهک‌های بارانی بودند.
ترور نافرجام سردار حاجی‌زاده فرمانده هوا فضای سپاه در سوریه
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
ترور نافرجام سردار حاجی‌زاده فرمانده هوا فضای سپاه در سوریه
حاجی زاده ماموریت داشت که سامانه موشکی «باور» را در فرودگاه «تی فور» سوریه مستقر کند. این سامانه موشکی، در هماهنگی با نیرو‌های هوایی سوریه و از طریق فرودگاه بین المللی دمشق وارد سوریه شد. سپس به فرودگاه تی فور انتقال یافت. در حین انتقال این سامانه، اطلاعاتی به دست ایران رسید مبنی بر اینکه قبل از رسیدن سامانه «باور» به فرودگاه تی فور، اسرائیل آن را بمباران خواهد کرد. اینجا بود که جنگنده‌های روسیه وارد میدان شدند و انتقال ایمن سامانه باور به تی فور را تامین کردند.
  امیرعلی حاجی زاده  سردار حاجی زاده  ترور حاجی زاده  سوء قصد به حاجی زاده  سامانه موشکی باور
پس رفت آمریکا در دفاع موشکی از اروپا؛ موشک های میان برد ایران توانایی نفوذ به خاک ناتو را دارند
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / سیاسی
پس رفت آمریکا در دفاع موشکی از اروپا؛ موشک های میان برد ایران توانایی نفوذ به خاک ناتو را دارند
تکمیل سامانه جدید دفاع موشکی جدید پنتاگون از دست کم 2 سال از برنامه عقب افتاده و پروژه ای در لهستان را که با هدف ردگیری حملات احتمالی به اروپا توسط ایران آغاز شده، به تعویق انداخته است و آژانس دفاع موشکی عملکرد ضعیف یک پیمانکار کلیدی را در این مساله مقصر می داند. به گزارش پنتاگون، یکی از واحدهای گروه جان وود مستقر در آمریکا از 12میلیون دلاری که می توانست به عنوان جایزه عملکرد خود در قرارداد 186میلیون دلاری با شرکت نظامی مهندسان دریافت کند، تنها 300هزار دلار برایش باقی مانده و باقی را از دست داده است. این تاخیر وزارت دفاع را وادار کرده درصدد دریافت 90میلیون دلار دیگر برای تکمیل این پروژه برآید.
  موشک های ایران  ناتو  هزینه دفاعی  سامانه دفاع موشکی لهستان  دفاع موشکی اروپا  پروژه نظامی آمریکا در لهستان
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
پیشنهاد جروزالم‌پست به سعودی‌ها برای مقابله با ایران
یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی با بررسی مسیر‌های رابطه رژیم صهیونیستی با عربستان سعودی نوشت که سعودی‌ها برای مقابله با تهدید ایران از اسرائیل سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین بخرند.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / سیاسی
معاون عملیاتی آجا: ایران تولیدکننده تسلیحات راهبردی و نظامی است
ایرنا - معاون عملیاتی ارتش ( آجا) گفت: کشور ما جزو تولیدکنندگان تسلیحات راهبردی و نظامی در سطح جهان بوده و در بحث سامانه های موشکی و یگان‌های پروازی نیز چنین بوده و این امر موجب شده تا دشمننان تا دندان مسلح ما جرات نکنند نگاه چپ به مرزهای آبی، زمینی و هوایی ما داشته باشند.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / بین‌المللی
گزارش نشنال اینترست از موشک‌های منحصر به فرد ایرانی که در هیچ کشور دیگری دیده نشده
یک نشریه اینترنتی آمریکایی با اشاره به مجهز شدن ایران به سامانه موشکی "لبیک" نوشت این مساله نگرانی عمده عربستان و اسرائیل را برانگیخته است. 
  موشک های ایرانی  نشریه نشنال اینترست
ویدئو/ جدیدترین موشک‌ها و پهپادهای ساخت ایران
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ...
ویدئو/ جدیدترین موشک‌ها و پهپادهای ساخت ایران
در رزمایش آسمان ولایت از جدیدترین پهپادها و سامانه‌های موشکی کشور تست عملیاتی گرفته شد . عملیات انهدام اهداف پروازی در ارتفاعات زیاد و رهگیری پهپادها و هواپیماهای رادارگریز از آزمایش‌های انجام گرفته روی سامانه دفاع موشکی ایران بود.
نشنال اینترست: مقابله با ایران به خاطر پهپادهای قدرتمندی که دارد سخت است
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / بین‌المللی
نشنال اینترست: مقابله با ایران به خاطر پهپادهای قدرتمندی که دارد سخت است
ایران اکنون سامانه دفاعی و پهپادهای قدرتمندی دارد که مقابله با این کشور را سخت می‌کند. سامانه موشکی ایران به خوبی می‌تواند در مقابل تهدیدهایی از سوی آمریکا ایستادگی کند.
گزارش تسنیم از محافظ ایرانی ماهشهر| شکار پهپاد در کمینگاه «مرصاد»
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / سیاسی
گزارش تسنیم از محافظ ایرانی ماهشهر| شکار پهپاد در کمینگاه «مرصاد»
روز جمعه یک فروند پهپاد خارجی که وارد فضای منطقه ماهشهر شده بود، با شلیک سامانه موشکی مرصاد از یگان پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مورد اصابت قرار گفت.
گزارش تسنیم|نگاهی به پدافند ارتفاع پست ایران/ گام بلند ارتش برای ساخت سامانه پدافندی مشابه پانتسیر
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سیاسی
گزارش تسنیم|نگاهی به پدافند ارتفاع پست ایران/ گام بلند ارتش برای ساخت سامانه پدافندی مشابه پانتسیر
اطلاعات منتشرشده از سامانه پدافندی عقاب و همچنین اظهار نظر مسئولان نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که ایران گام بلندی برای ساخت یک سامانه پدافندی توپخانه‌ای موشکی مشابه پانتسیر روسی برداشته است.
میانجی گری در تنش تهران - ریاض از شوخی سیاسی تا واقعیت!
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / سیاسی
میانجی گری در تنش تهران - ریاض از شوخی سیاسی تا واقعیت!
به نظر می رسد با مواضع تهران مبنی بر شناسایی عامل یا عاملین حمله موشکی به نفتکش ایرانی و نیز بی پاسخ نماندن این تعرض و نیز اقدام کاخ سفید برای اعزام ۳ هزار نیروی نظامی، دو سامانه دفاع موشکی تاد و پاتریوت و استقرار دو اسکادران جدید از جنگنده‌های آمریکایی در عربستان، زمزمه و بوی تصاعد تنش در منطقه به مشام می رسد؛ حال در این شرایط سخن گفتن از میانجی گری بین ایران و عربستان، چه از جانب پاکستان، عراق، حتی کل کشورهای منطقه خاورمیانه و دیگر بازیگران فرامنطقه ای بیشتر به یک شوخی سیاسی و دیپلماتیک می ماند تا واقعیت!
  ایران  آمریکا  عربستان سعودی  پاکستان  عراق  خاورمیانه  یمن  عمران خان  عادل عبدالمهدی
پروژه جدید موشکی ایران با
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ...
پروژه جدید موشکی ایران با " تور ام-2"
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص ساخت یک سامانه جدید پدافند هوایی اطلاع داد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / سیاسی
کابینه اسرائیل حمله احتمالی ادعایی ایران را بررسی کرد / درخواست نتانیاهو برای بودجه ساخت سامانه جدید ضد موشکی
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در نشست امنیتی کابینه خواستار بودجه یک میلیارد شِکِلی (حدود ۲۸۷ میلیون دلار) برای ساخت سامانه دفاعی ضد موشکی پیشرفته شد.
شکست سامانه پاتریوت در دفاع از تاسیسات نفتی عربستان
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / بین‌المللی
شکست سامانه پاتریوت در دفاع از تاسیسات نفتی عربستان
ناتوانی سامانه پاتریوت آمریکا در دفاع از تاسیسات نفتی آرامکو و دیگر تاسیسات نظامی و غیرنظامی سعودی در برابر حملات هرگونه حملات پهپادی و موشکی ناکارآمدی باعث شده است آمریکایی‌ها موضع خود را در قبال ایران نرم کرده و دم از گفت‌وگو و صلح بزنند.
القدس العربی: حملات به آرامکو چگونه می تواند باعث شکست ترامپ در انتخابات 2020 شود؟ / اگر این حملات تکرار شود، قیمت نفت مثل موشک بالا می رود و جهان مجبور به پناه بردن به نفت ایران می شود
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / سیاسی
القدس العربی: حملات به آرامکو چگونه می تواند باعث شکست ترامپ در انتخابات 2020 شود؟ / اگر این حملات تکرار شود، قیمت نفت مثل موشک بالا می رود و جهان مجبور به پناه بردن به نفت ایران می شود
مساله نگران کننده برای پنتاگون، موفقیت حوثی ها در عبور از بزرگترین سامانه های دفاعی عربستان است که اغلب، ساخت آمریکا هستند. پهپادهای حوثی ها از سامانه های دفاعی گذشتند؛ همانطور که موشکهای بالستیک آنها موفق به گذشتن از سامانه موشکی باتریوت تولید امریکا شدند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / ...
جزئیات منتشر‌نشده از ساقط‌کردن گلوبال
امیر خوش‌قلب، معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش، در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، جزئیات منتشرنشده‌ای را از ساقط‌کردن هواپیمای بدون سرنشین گلوبال هاوک ارتش آمریکا در حریم هوایی ایران تشریح کرد. او همچنین درباره سامانه موشکی باور 373 توضیحاتی داده که خلاصه این مصاحبه در ادامه می‌آید:
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / ...
برای ایستادگی در مقابل ظلم و ظالم نیاز به تجهیزات و ادوات پیشرفته نظامی داریم
رئیس مجلس خبرگان گفت: امروز بسیار خوشحال شدم از اینکه متخصصان وزارت دفاع، جهان اسلام و مردم مسلمان منطقه و ایران را با طراحی سامانه‌های بومی و مدرن، آبرومند کرده‏اند و این مایه افتخار کشورمان است.به گزارش ایلنا، آیت‏الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان پیش از ظهر امروز سه‏شنبه (۵ شهریورماه ۱۳۹۸) در حاشیه بازدید از سامانه موشکی باور ۳۷۳ و نمایشگاه دستاورد‌های وزارت دفاع، طی سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به این بازدید، گفت: همانطور که خداوند متعال در قرآن مجید نیز فرموده، مومنان دارای بنیان مرصوص هستند و من در بازدید امروز متخصصان و جوانان زیادی را از نزدیک دیدم که همگی دارای این ویژگی بودند. وی افزود: امروز در نمایشگاه دستاورد‌های وزارت دفاع، تجهیزات و سامانه‌هایی را از نزدیک دیدم که در گذشته، …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / سیاسی
سعید جلیلی از «سامانه موشکی باور ۳۷۳» بازدید کرد
نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی پس از بازدید از سامانه باور ۳۷۳ گفت: اگر امروز شاهد فشار حداکثری ترامپ هستیم، پاسخ این فشار و ژست های کوچک مکرون، فقط باور بزرگ ملت ایران است.
باور ۳۷۳ نشان از اراده ایران است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / سیاسی
باور ۳۷۳ نشان از اراده ایران است
تهران - ایرنا - قائم مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان گفت: دستاوردهای وزارت دفاع از جمله سامانه موشکی باور ۳۷۳ نشان داد که اگر اراده و انگیزه لازم وجود داشته باشد، ما می‌توانیم به مرز تکنولوژی دنیا برسیم.
  عباس علی کدخدائی  وزارت دفاع  عباسعلی کدخدایی  سامانه موشکی باور ۳۷۳
آیت‌الله جنتی در بازدید از سامانه باور ۳۷۳: به کوری چشم دشمنان فعالیت موشکی را با سرعت بیشتر ادامه می‌دهیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / سیاسی
آیت‌الله جنتی در بازدید از سامانه باور ۳۷۳: به کوری چشم دشمنان فعالیت موشکی را با سرعت بیشتر ادامه می‌دهیم
دبیر شورای نگهبان گفت: این روزها دشمنان سخن از ممنوعیت فعالیت موشکی جمهوری اسلامی به زبان آورده و می‌گویند که ایران نباید موشک بالستیک داشته باشد؛ به کوری چشم دشمنان، ما فعالیت موشکی و دفاعی خود را با سرعت بیشتر ادامه خواهیم داد.
ادعای نفوذ آمریکا به زیر ساخت های ایران بلوف است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / سیاسی
ادعای نفوذ آمریکا به زیر ساخت های ایران بلوف است
تهران- ایرنا- رئیس سازمان پدافند غیرعامل و فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور ادعای آمریکایی ها مبنی بر نفوذ سایبری به سامانه های زیرساختی ایران را صرفا یک «بلوف» خواند و گفت: قبلا هم مدعی بودند توان موشکی ایران "فتوشاپ" است اما انهدام پهپاد رادارگریز آنها در ارتفاع ۵۰ هزار پایی واقعیت را به همه نشان داد.
  جمهوری اسلامی ایران  مقام معظم رهبری  إیران  ایالات متحده آمریکا
واکنش سردار جلالی به ادعای آمریکا درباره نفوذ به سامانه های زیرساختی ایران/توان موشکی ایران فتوشاپی بود؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / سیاسی
واکنش سردار جلالی به ادعای آمریکا درباره نفوذ به سامانه های زیرساختی ایران/توان موشکی ایران فتوشاپی بود؟
مهر نوشت: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه امروز با آمریکا در۵ لایه حساس و راهبردی درگیر هستیم، گفت: ایران در جمع این لایه ها دست برتر را داراست.
  پدافند غیرعامل  اف ای تی اف FATF  ایران و آمریکا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / ...
مدافعان سوریه و عراق به زودی پاسخ رژیم صهیونیستی را می‌دهند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا و اسرائیل قدرت حمله به مراکز و مواضع ایران را ندارند و ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر هدف قرار دادن مواضع ایران کذب است.به گزارش ایلنا، محسن رضایی در حاشیه سفر به استان قزوین در خصوص تجاوز رژیم صهیونیستی به حریم هوایی سوریه و عراق اظهار کرد: اقداماتی که اسرائیل و آمریکا مشترکا در سوریه و عراق انجام می‌دهند خلاف مقررات بین‌المللی است و پاسخ‌های آنان را به زودی مدافعان سوریه و عراق خواهند داد.وی ادعای هدف قرار گرفتن مواضع ایران از سوی اسرائیل را تکذیب کرد و افزود: این موضوع دروغ است و صحت ندارد.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد: اسرائیل و آمریکا قدرت حمله به مراکز مختلف ایران را ندارند ضمن اینکه به مراکز مشاوره‌ای که داریم آسیبی وارد نشده است. در حالی که سامانه …
سامانه جدید دفاع موشکی ایران قابل مقایسه با نمونه روسی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / بین‌المللی
سامانه جدید دفاع موشکی ایران قابل مقایسه با نمونه روسی است
تهران - ایرنا - نشریه اشپیگل آلمان با اشاره به رونمایی از سامانه موشکی «باور-۳۷۳» با برد ۲۰۰ کیلومتر آن را هم ردیف سامانه های دفاع موشکی ساخت روسیه دانست.
باور ۳۷۳ از «پاتریوت» آمریکا بسیار برتر است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ / سیاسی
باور ۳۷۳ از «پاتریوت» آمریکا بسیار برتر است
مدیرعامل سازمان ‌صنایع الکترونیک ایران گفت: سامانه موشکی باور ۳۷۳ از سامانه «پاتریوت» آمریکا بسیار برتر است.
  باور 373
الف / ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ / بین‌المللی
روس‌ها پدافند موشکی بومی ایران را به رخ اسرائیل کشیدند
پایگاه خبری «آویا پروم» روسیه که اخبار صنایع دفاعی و تسلیحاتی را منتشر می کند در مطلبی با عنوان خبر بد برای اسرائیل اعلام کرده است که ایرانی ها موفق شده اند نسخه بومی سامانه پدافند موشکی اس۳۰۰ روسیه را بسازند.
  پدافند هوایی  روسیه  سامانه باور ۳۷۳  صنعت دفاعی ایران
تصاویر رونمایی از سامانه پدافند هوایی
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / سیاسی
تصاویر رونمایی از سامانه پدافند هوایی "باور 373" در ایران
جدیدترین سامانه موشکی پدافند هوایی ایران "باور 373" توسط حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در حاشیه مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی ایران رونمایی شد.
سامانه «باور373» چه ویژگی‌هایی دارد؟/ دست‌یابی ایران به فناوری‌های نوین دفاعی
فارس / ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / سیاسی
سامانه «باور373» چه ویژگی‌هایی دارد؟/ دست‌یابی ایران به فناوری‌های نوین دفاعی
بهره‌برداری از سامانه پدافند موشکی «باور373» علاوه بر آنکه تاثیر خود را در افزایش توان بازدارندگی کشور و نیروهای مسلح خواهد داشت، دروازه‌های جدیدی نیز در عرصه فناوری‌های نوین دفاعی به روی کشور گشود.
گزارش ویژه تسنیم|«باور» ایرانی به ثمر نشست/ ساخت پیچیده‌ترین پروژه دفاعی تاریخ ایران در کمتر از ۱۰ سال+ویژگی ها
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / سیاسی
گزارش ویژه تسنیم|«باور» ایرانی به ثمر نشست/ ساخت پیچیده‌ترین پروژه دفاعی تاریخ ایران در کمتر از ۱۰ سال+ویژگی ها
برای آشنایی با سامانه موشکی باور ۳۷۳ به عنوان مهمترین پروژه دفاعی ساخت ایران و روند دستیابی کشور به این تکنولوژی پیشرفته، گزارش تسنیم را بخوانید.
جدیدترین سامانه موشکی ایران آماده تحویل و رونمایی/عکسی از اس ۳۰۰ ایرانی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / سیاسی
جدیدترین سامانه موشکی ایران آماده تحویل و رونمایی/عکسی از اس ۳۰۰ ایرانی
سامانه موشکی جدید ایران با عنوان "باور ۳۷۳" که از آن به عنوان "اس ۳۰۰" ایرانی یاد می‌شود، به گفته یک مقام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آماده تحویل و رونمایی شده است.
باور 373 آماده تحویل به نیروهای مسلح ایران شد
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / ...
باور 373 آماده تحویل به نیروهای مسلح ایران شد
به گفته یک مقام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، سامانه موشکی بومی باور 373 آماده تحویل و رونمایی است.
رأی الیوم: ایران دهها میلیارد دلار به صنایع نظامی آمریکا خسارت زد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / بین‌المللی
رأی الیوم: ایران دهها میلیارد دلار به صنایع نظامی آمریکا خسارت زد
تهران-ایرنا- روزنامه فرا منطقه ای رای الیوم در مطلبی نوشت که با منصرف شدن هند از خرید پهپاد "گلوبال هاک" که توسط ایران ساقط شد، انصراف ترکیه از خرید سامانه ضد موشکی آمریکایی "پاتریوت"، ساقط شدن جنگنده "اف-۱۶"آن در سوریه و احتمال تجدید نظر کشورها در قردادهای خرید این تسلیحات، تهران موفق شده ده ها میلیارد دلار زیان به صنایع نظامی آمریکا تحمیل کند.
  هند  سوریه  ایالات متحده آمریکا  ترکیه
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / ...
اسراییل می‌گوید سامانه‌ای را که برای موشک‌های ایران ساخته در آمریکا آزمایش کرده است
شفقنا- رژیم صهیونیستی اعلام کرد سیستم دفاع موشکی را که برای حملات احتمالی ایران و سوریه ساخته، با موفقیت آزمایش کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز؛ وزارت جنگ اسراییل اعلام کرد سامانه دفاع موشکی بردبلند خود موسوم به آرو ۳ را در آلاسکا در آمریکا با موفقیت آزمایش کرده است. رژیم صهیونسیتی مدعی است Arrow-3 […]
اسرائیل سامانه ضد موشکی پیکان ۳ را با «موفقیت» آزمایش کرد
یورونیوز / ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / ...
اسرائیل سامانه ضد موشکی پیکان ۳ را با «موفقیت» آزمایش کرد
تل آویو می‌گوید که این سامانه می‌تواند با «موشک‌های بالستیک شلیک شده از ایران و سوریه» مقابله کند.
آمریکا: ایران موشک بالستیک با برد ۱۰۰۰ کیلومتر آزمایش کرد
فرارو / ۱۳۹۸/۰۵/۰۴ / سیاسی
آمریکا: ایران موشک بالستیک با برد ۱۰۰۰ کیلومتر آزمایش کرد
به گفته این مسئول آمریکایی، ایران روز چهارشنبه این موشک میان برد را آزمایش کرده و آزمایش آن به هدف بهبود برد و دقت سامانه موشکی بوده است.
  آمریکا  ایران  موشک بالستیک
الف / ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / سیاسی
ستاد کل نیرو‌های مسلح: اخیرا ۳ عملیات ‌علیه پهپاد‌های متجاوز آمریکایی در خلیج فارس داشتیم
معاون عملیات ستاد کل نیرو‌های مسلح از اخطار شدید سامانه پدافندی ایران به سه تجاوز پهپادی آمریکا در منطقه خلیج فارس خبر داد و گفت: هدف قراردادن پهپاد آمریکایی موازنه قدرت ما را در دفاع هوایی به موازات توان موشکی نیز ارتقا داد.
روایتی جدید از ۳ عملیات سامانه پدافندی ایران علیه پهپادهای آمریکا/وقتی پهپاد معروف به «جارو برقی» در خلیج فارس سرنگون شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / سیاسی
روایتی جدید از ۳ عملیات سامانه پدافندی ایران علیه پهپادهای آمریکا/وقتی پهپاد معروف به «جارو برقی» در خلیج فارس سرنگون شد
تسنیم نوشت: معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح از اخطار شدید سامانه پدافندی ایران به سه تجاوز پهپادی آمریکا در منطقه خلیج فارس خبر داد و گفت: هدف قراردادن پهپاد آمریکایی موازنه قدرت ما را در دفاع هوایی به موازات توان موشکی نیز ارتقا داد.
  پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین)  سپاه پاسداران  ایران و آمریکا  دونالد ترامپ
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ / ...
عربستان به دنبال خروج آبرومندانه از ویتنام عربی
آیا جنگ یمن به پایان خود نزدیک شده است؟ جواب احتمالا براساس واقعیت سیاسی و جنگی طی ماه‌های اخیر بله باشد. عربستان به دنبال کسی است که بتواند به کمک آن از جنگ «ویتنام عربی» آبرومندانه خارج شود.به گزارش ایسنا، روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی در تحلیلی نوشت: بله این جنگ بعد از اینکه کشورهای شرکت کننده در آن نتوانستند به پیروزی سریع دست یابند به پایان خود نزدیک می‌شود. در راس این کشورهای شرکت کننده عربستان و آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین بازندگان سیاسی و نظامی هستند. امارات نیز در رده‌بعدی شکست‌خوردگان است.تصمیم جنگ میان عربستان، آمریکا و اسرائیل گرفته شد و هدف از آن کاهش آنچه آنها نفوذ ایران در یمن می‌خوانند، اعلام شد. آنها ایران را به حمایت از حوثی‌ها متهم می‌کنند. همچنین در عین حال دستور کارهای آمریکایی‌- …
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / ...
اردوغان: تا ۱۰ روز دیگر اس-۴۰۰ را تحویل می‌گیریم/ نشست سران ترکیه، روسیه و ایران درباره سوریه ژوئیه جاری برگزار می‌شود
شفقنا- رئیس جمهوری ترکیه ضمن تاکید بر این که کشورش تا پایان هفته آینده سامانه موشکی پیشرفته روسیه را دریافت می کند، اعلام کرد که طی ماه جاری میلادی با همتایان روس و ایرانی خود یک نشست سه جانبه در رابطه با سوریه برگزار می کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، شبکه ان.تی.وی […]
روسیه: آماده ارسال سامانه دفاعی S-400 به ایران هستیم
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / سیاسی
روسیه: آماده ارسال سامانه دفاعی S-400 به ایران هستیم
سرویس فدرال روسیه در زمینه همکاری‌های فنی نظامی اعلام کرد که آماده ارسال سامانه موشکی S-400 به ایران می‌باشد اما تا بدین لحظه هیچ درخواستی از سوی ایران...
  سامانه دفاعی S 400  روسیه
روسیه: آماده ایم به ایران اس400 بدهیم؛ آنها درخواست نداده اند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / سیاسی
روسیه: آماده ایم به ایران اس400 بدهیم؛ آنها درخواست نداده اند
مسکو - ایرنا - بخش مطبوعاتی همکاری های نظامی - فنی روسیه اعلام کرده است که کشورش آمادگی دارد سامانه پدافند موشکی اس400 را در اختیار ایرانی ها قرار دهد اما تاکنون تهران درخواستی در این زمینه نداشته است.
روسیه: برای ارسال S-۴۰۰ به ایران آماده  ایم اما هیچ درخواستی از طرف ایران به دست ما نرسیده
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / بین‌المللی
روسیه: برای ارسال S-۴۰۰ به ایران آماده ایم اما هیچ درخواستی از طرف ایران به دست ما نرسیده
سرویس فدرال روسیه در زمینه همکاری‌های فنی نظامی اعلام کرد که آماده ارسال سامانه موشکی S-۴۰۰ به ایران است، اما تا بدین لحظه هیچ درخواستی از سوی ایران به دست مسکو نرسیده است. مسکو می گوید: این سامانه محدودیت‌های قطعنامه شورای امنیت که در ۲۰ ژوئن سال ۲۰۱۵ تصویب شد را شامل نمی‌شود.
اعلام آمادگی مجدد روسیه برای فروش اس۴۰۰ به ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / بین‌المللی
اعلام آمادگی مجدد روسیه برای فروش اس۴۰۰ به ایران
ایسنا نوشت: سرویس فدرال روسیه در زمینه همکاری‌های فنی نظامی اعلام کرد که آماده ارسال سامانه موشکی S-400 به ایران می‌باشد اما تا بدین لحظه هیچ درخواستی از سوی ایران به دست مسکو نرسیده است.
  ایران و روسیه
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / ...
پیام‌های پیدا و پنهان سرنگونی پهپاد آمریکا توسط سپاه/ آقای هوک توان نظامی ایران کاریکاتوری بود؟
:ساعت ۴:۰۵ بامداد سی‌ام خرداد امسال، نیروی هوافضای سپاه پس از چند نوبت اخطار به پهپاد جاسوسی گلوبال هاوک آمریکا که وارد حریم هوایی کشورمان شده بود، با استفاده از سامانه موشکی تمام ایرانی «سوم خرداد» این پهپاد را در ردیابی و سرنگون کرد.
امروز چه خبر بود؟ از ادامه ی تنش بین ایران و آمریکا و بیم جنگی دیگر در خاورمیانه و اظهارات ضد و نقیض آمریکایی ها تا ادعای حمله سایبری...
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / ...
امروز چه خبر بود؟ از ادامه ی تنش بین ایران و آمریکا و بیم جنگی دیگر در خاورمیانه و اظهارات ضد و نقیض آمریکایی ها تا ادعای حمله سایبری...
شفقنا- خبرهای امروز از ادامه ی تنش بین ایران و آمریکا و بیم جنگی دیگر در خاورمیانه و اظهارات ضد و نقیض آمریکایی ها تا ادعای حمله سایبری آمریکا به سامانه موشکی ایران و عادی سازی روابط...
جینزدیفنس: سرنگونی «گلوبال هاک» قابلیت‌های پدافند هوایی بومی ایران را تایید می‌کند
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / بین‌المللی
جینزدیفنس: سرنگونی «گلوبال هاک» قابلیت‌های پدافند هوایی بومی ایران را تایید می‌کند
یک نشریه تخصصی حوزه نظامی با اشاره به سرنگون شدن پهپاد پیشرفته آمریکا از سوی نیروی هوای فضای سپاه ایران نوشت، ایران با موفقیت چندین سامانه سطح به هوای دیگر موشکی تولید کرده است.
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / سیاسی
حمله سایبری آمریکا به سامانه تسلیحاتی ایران؟
رسانه‌های آمریکایی روز شنبه گزارش داده‎اند که سیستم‌های انفورماتیک مرتبط با پایگاه‌های موشکی ایران هدف اصلی حملات سایبری آمریکا بوده‌اند. براساس گزارش‌ رسانه‌های آمریکا، این حمله در همان روزی که دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا از حمله به نقاطی در خاک ایران منصرف شد، رخ داده است.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / ...
ادعای مقامات آمریکایی درباره حمله سایبری به سامانه‌های موشکی ایران
شفقنا- بنا بر ادعای برخی منابع، ارتش ایالات متحده پنجشنبه هفته گذشته و در پاسخ به اقدام ایران در سرنگون کردن یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا، علیه سامانه های تسلیحاتی ایران حمله سایبری انجام داده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، بنا بر خبر ادعایی آسوشیتدپرس،‌ این حمله هکری سامانه های کامپیوتری ایران را که مسئول کنترل پرتاب کننده های […]
سفر پمپئو به هند، تلاش دهلی برای معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ / بین‌المللی
سفر پمپئو به هند، تلاش دهلی برای معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران
دهلی نو-ایرنا- مقامات رسمی هند اعلام کردند که ادامه واردات نفت از ایران و همچنین خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ از روسیه از جمله موضوعات اصلی مورد گفت و گو در سفرقریب الوقوع مایک پامپمئو وزیر امور خارجه آمریکا به دهلی نو است.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ / بین‌المللی
یک مقام روس: با توجه به ارسال پاتریوت از سوی آمریکا، ایران به اس ۴۰۰ نیاز خواهد داشت
الکساندر شرین معاون اول کمیته دفاعی دومای روسیه امروز پنجشنبه اظهار کرد که با توجه به تصمیم آمریکا مبنی بر ارسال ناوگان با سامانه "پاتریوت" به خاورمیانه، ایران به سامانه دفاع ضد هوایی "اس -۴۰۰" نیاز دارد. ربکا ربارچی سخنگوی پنتاگون پیش‌تر به اسپوتنیک گفته بود، نیرو‌های اعزامی از سوی ایالات متحده به خاورمیانه شامل یک گردان ۱۰۰۰ نفری با سیستم‌های موشکی ضد هوایی پاتریوت، پهپاد و یک هواپیمای شناسایی مجهز است.
پیشنهاد سناتور روس به ایران: سامانه موشکی اس‌ــ۴۰۰ خریداری کنید
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / بین‌المللی
پیشنهاد سناتور روس به ایران: سامانه موشکی اس‌ــ۴۰۰ خریداری کنید
نائب‌رئیس کمیته امور دفاعی دومای روسیه معتقد است که ایران برای دفاع از خود در برابر تهدیدات آمریکا و در پاسخ به اعزام سامانه‌های موشکی "پاتریوت" به منطقه باید سامانه‌های پیشرفته دفاع ضدهوایی اس‌ــ‌۴۰۰ روسی خریداری کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / ...
ترکیه برای ورود به اینستکس با اروپا و ایران مذاکره می‌کند
وزیر امور خارجه ترکیه در‌خصوص راه‌اندازی ساز و کار مالی اروپایی با ایران موسوم به «اینستکس» گفت: برای ورود به این سازوکار با اتحادیه اروپا و ایران مذاکره می‌کنیم.به گزارش آناتولی، مولود چاووش اوغلو با حضور در میز سردبیری این رسانه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران و همچنین تمایل آنکارا برای تجارت با تهران اشاره کرد و افزود: ترکیه برای ورود به سازوکار مالی مانند «اینستکس» با اتحادیه اروپا و ایران مذاکره می‌کند. وی درخصوص حادثه برای دو نفتکش در دریای عمان نیز گفت: در این زمینه باید تحقیقات جدی انجام شود، در غیر این صورت تنش‌ها به راه‌های دیگری کشیده می‌شود.چاووش ‌اوغلو به خرید سامانه موشکی اس-‌۴۰0‌ از روسیه اشاره کرد و افزود: به هیچ وجه گامی به عقب بر نخواهیم داشت و اگر آمریکا گام‌هایی علیه ترکیه …
سخنگوی‌ وزارت‌ خارجه: امیدی به اینستکس نبسته‌ایم| درخواستی از روسیه برای خرید اس 400 نداشتیم|  وزیر خارجه قطر در سفر به تهران نگرانی‌هایش را با مقامات ایرانی در میان گذاشت
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / سیاسی
سخنگوی‌ وزارت‌ خارجه: امیدی به اینستکس نبسته‌ایم| درخواستی از روسیه برای خرید اس 400 نداشتیم| وزیر خارجه قطر در سفر به تهران نگرانی‌هایش را با مقامات ایرانی در میان گذاشت
سید عباس موسوی در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد رد درخواست ایران از سوی روسیه برای خرید سامانه موشکی اس 400 گفت: ما درخواستی از...
سخنگوی وزارت خارجه: درخواستی از روسیه برای خرید اس ۴۰۰ نداشته ایم/ شاهد اقدام عملی اروپا در تامین خواسته های ایران نبودیم
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / ...
سخنگوی وزارت خارجه: درخواستی از روسیه برای خرید اس ۴۰۰ نداشته ایم/ شاهد اقدام عملی اروپا در تامین خواسته های ایران نبودیم
شفقنا- سخنگوی وزارت خارجه درباره رد درخواست ایران از سوی روسیه برای خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ گفت: ایران درخواستی از روسیه برای تهیه سامانه اس ۴۰۰  نداشته است و فعلاً احساس نیازی به این سامانه نداریم....
الف / ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / سیاسی
راشاتودی؛ سامانه موشکی «15 خرداد» اهداف رادارگریز را منهدم می‌سازد
شبکه خبری راشاتودی در گزارشی به دستاورد جدید نظامی ایران و ساخت «سامانه دفاع موشکی 15 خرداد» و ویژگی‌های آن اشاره کرد.
جدیدترین سامانه موشکی پدافند هوایی تحویل ارتش شد/ به‌کارگیری موشک صیاد۳ در سامانه ۱۵ خرداد+جزئیات
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / سیاسی
جدیدترین سامانه موشکی پدافند هوایی تحویل ارتش شد/ به‌کارگیری موشک صیاد۳ در سامانه ۱۵ خرداد+جزئیات
"سامانه پدافند هوایی ۱۵ خرداد" رونمایی و تحویل نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شد.
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / سیاسی
هوک: دستاوردهای موشکی ایران فتوشاپ است!
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ادعایی مضحک مدعی شد تصاویر آزمایش‌های موشکی و جنگنده‌های ایرانی محصول فتوشاپ است.
  برایان هوک  سامانه موشکی ایران  گروه اقدام ایران در آمریکا
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۳/۱۷ / ...
مقام روس: درخواستی از ایران برای خرید اس ۴۰۰ نداشته ایم
شفقنا- معاون امور دفاعی نخست وزیر روسیه گفت این کشور هیچ درخواستی از سوی ایران برای خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ دریافت نکرده است. به گزارش مهر، «یوری بوریسوف» معاون نخست وزیر روسیه اخبار منتشر شده مبنی بر درخواست ایران از مسکو برای خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ را کذب خواند. وی در گفتگو با خبرگزاری ریانووستی تاکید […]