چهارشنبه, ۲۶ شهریور, ۱۳۹۹ / 16 September, 2020
سامانه نیما
قیمت‌یابی منطقی سهام
۱ ساعت قبل / بازار سهام / سامانه نیما / بازار ارز
قیمت‌یابی منطقی سهام
هفته جاری بانک مرکزی تصمیم گرفت سقف قیمتی معاملات ارزی در سامانه نیما را بردارد. کارشناسان معتقدند این سیاست گام مهمی در جهت شفافیت بازار و به دنبال آن موجب ثبات در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی صنعت‌گران و سرمایه‌گذاران خواهد شد. به گفته کارشناسان این موضوع ثبات سودآوری شرکت‌ها و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری را به دنبال خواهد داشت.
۲ ساعت قبل
توقف تخصیص ارز نیما به مواد اولیه صنایع
نایب رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک از توقف تخصیص ارز نیما با منشأ بانک مرکزی به واردات مواد اولیه (اولویت 22) خبر داد. مجید نامی در گفت‌ و گو با خبرگزاری فارس اظهار کرد: در بخشنامه‌ای که اخیرا از سوی بانک مرکزی به بخش‌ ارزی بانک‌ها ابلاغ شده است، اعلام شده که ارز نیما با منشا بانک مرکزی فقط بابت واردات کالاهای اولویت 21 یعنی غذا و دارو اختصاص یابد و تخصیص این ارز به کالاهای اولویت 22 که مواد اولیه کارخانه‌ها را نیز شامل می‌شود، متوقف شده است. او ادامه داد: بر این اساس، صنعتگران باید ارز مورد نیاز خود را از صادرکنندگان با نرخ توافقی تامین کنند که البته این ارز نیز قیمت ثابتی ندارد و معمولا نرخ آن بالاتر از نرخ سامانه نیما است.
قیمت دلار نیمایی در 25 شهریور ماه
۸ ساعت قبل / دلار نیمایی / سامانه نیما / قیمت دلار / نرخ ارز نیمایی
قیمت دلار نیمایی در 25 شهریور ماه
جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به ۲۵ شهریور ماه است که بر این اساس قیمت فروش دلار نیمایی به رقم ۲۱ هزار و ۷۷ تومان رسید. نوشته قیمت دلار نیمایی در 25 شهریور ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نرخ ارز در صرافی‌های بانکی به قیمت بازار غیررسمی رسید
۱۲ ساعت قبل / دلار / نرخ ارز / صرافی بانکی / یورو / سامانه نیما / سامانه سنا
نرخ ارز در صرافی‌های بانکی به قیمت بازار غیررسمی رسید
تهران- ایرنا- پس از کاهش بهای دلار و یورو در بازار غیر رسمی در آخرین ساعات روز گذشته، امروز (سه‌شنبه) پس از افزایش قابل توجه نرخ ارز در صرافی‌های بانکی، قیمت ارز در این دو بازار یکسان شد.
قیمت دلار سقوط می‌کند؟
۱۷ ساعت قبل / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / دلار / بازار تهران / بانک مرکزی / صرافی / صادرات غیرنفتی / کاهش صادرات / جوایز صادراتی
قیمت دلار سقوط می‌کند؟
برخی از فعالان اقتصادی معتقدند که ریزش قیمت دلار در بازار ادامه‌دار خواهد بود و حتی پیش‌بینی می‌کنند که قیمت‌ها تا کف ۲۲ و ۲۳ هزار تومان نیز پایین می‌آید.
اتفاق‌های مهم در بازار ارز/ اولین قیمت دلار امروز ۲۵ شهریور چقدر است؟
۱۷ ساعت قبل / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / سامانه نیما / بانک مرکزی / سکه و طلا / بازار جهانی طلا / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها
اتفاق‌های مهم در بازار ارز/ اولین قیمت دلار امروز ۲۵ شهریور چقدر است؟
دنیای اقتصاد نوشت: رشد ۱۴ درصدی قیمت دلار در صرافی‌های بانکی، سد راه نوسان‌گیران برای افزایش بیشتر قیمت این ارز در بازار آزاد شد و نقطه پایانی بر رانت ارزی بود.
سوغات نیما برای ساکنان سعادت آباد چیست؟
۱۸ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
سوغات نیما برای ساکنان سعادت آباد چیست؟
صدای سقف شکنی نیما به سعادت آباد رسید. در روزهای قرمز بورس برخی تحلیل گران به سرمایه گذاران گوشزد می کردند صبر کنند چراکه اگر دلار نیما به کانال ۲۵ برسد مجددا شاخص به رقص می آید.
۲۴ ساعت قبل / ارز / بانک مرکزی / رشد / نرخ ارز / ویروس
خبر
بانک مرکزی در چارچوب شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به‌روزرسانی و منتشر کرد.
۲۶ ساعت قبل
رانت‌زدایی از بازار دلار
دو تصمیم مهم بانک مرکزی در حوزه بازار اسکناس و سامانه نیما، نوسان‌گیران دلار را ناچار به عقب‌نشینی از موضع خرید کرد. تصمیم اول که با تاخیر گرفته شد، نزدیک کردن قیمت فروش صرافی‌های بانکی به بازار آزاد بود و تصمیم دوم برداشتن سقف قیمت در معاملات سامانه نیما. پس از حدود 13 روز، بازارساز ارزی فاصله قیمت صرافی‌های بانکی با بازار آزاد را کاهش داد و نتیجه آن، تغییر سریع قیمت دلار در معاملات خیابان فردوسی بود. در اواخر روز گذشته، قیمت دلار بر تابلوی صرافی‌های بانکی، روی عدد 26 هزار و 750 تومان قرار گرفت و این اقدام تاکتیکی بازارساز، رانت ارزی حاصل از فروش‌های با فاصله قیمتی از بازار آزاد را به یک باره از بین برد. در کنار این سیاست، حذف سقف قیمت در بازار نیما نیز عرضه‌ها را در روزهای آینده تقویت خواهد …
۳ تصمیم بانک مرکزی برای مهار گرانی دلار/ روند کاهشی ادامه دارد
۲۷ ساعت قبل / ارز / بانک مرکزی / دلار
۳ تصمیم بانک مرکزی برای مهار گرانی دلار/ روند کاهشی ادامه دارد
ایرنا نوشت: به نظر می‌رسد افزایش قیمت دلار در بازار به پایان کار خود نزدیک می‌شود زیرا بانک مرکزی از صبح امروز با ۳ اقدام مهم شامل از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای، برداشتن سقف قیمت در سامانه نیما و همچنین صرافی‌های بانکی(بازار متشکل ارزی) ،‌ در تلاش است بازار را تحت کنترل درآورد.
۳۱ ساعت قبل / قیمت دلار / کاهش قیمت دلار
چرا قیمت دلار عصر امروز وارد فاز کاهشی شد؟
به نظر می‌رسد افزایش قیمت دلار در بازار به پایان کار خود نزدیک می‌شود زیرا بانک مرکزی از صبح امروز با ۳ اقدام مهم شامل از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای، برداشتن سقف قیمت در سامانه نیما و همچنین صرافی‌های بانکی(بازار متشکل ارزی) ،‌ در تلاش است را بازار را تحت کنترل درآورد.
۳۲ ساعت قبل
کاهش قیمت ارز با ابتکار بانک مرکزی/ ترمز رشد دلار کشیده شد
تهران – ایرنا- به نظر می‌رسد افزایش قیمت دلار در بازار به پایان کار خود نزدیک می‌شود زیرا بانک مرکزی از صبح امروز با ۳ اقدام مهم شامل از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای، برداشتن سقف قیمت در سامانه نیما و همچنین صرافی‌های بانکی(بازار متشکل ارزی) ،‌ در تلاش است را بازار را تحت کنترل درآورد.   
چرا دلار گران شد؟/ آینده ارز چه خواهد شد؟
۳۴ ساعت قبل / قیمت دلار / نرخ ارز
چرا دلار گران شد؟/ آینده ارز چه خواهد شد؟
گروهی باور دارند، مشکلات واردکنندگان در تامین ارز از سامانه نیما در رشد قیمت دلار نقش داشته است. عده‌ای عنوان می‌کردند، ورود تقاضا از بازار موازی سهام به بازار سکه و دلار عامل افزایشی شدن قیمت‌ها بوده است.
دور زدن قانون با صادرات غیر رسمی کاشی/ تخلف صادراتی به علت اختلاف قیمت ارز نیمایی و آزاد
۳۵ ساعت قبل / مصطفی گودرزی / رئیس اتحادیه کاشی ساز و کاشی فروش / ارز نیمایی / ارز آزاد / عراق / صادرات کاشی
دور زدن قانون با صادرات غیر رسمی کاشی/ تخلف صادراتی به علت اختلاف قیمت ارز نیمایی و آزاد
رئیس اتحادیه کاشی ساز و کاشی فروش با اشاره به صادرات غیر رسمی کاشی به عراق گفت: صادرکنندگان برای جلوگیری از عرضه ارز حاصل از صادرات به قیمت پایین تر از بازار آزاد در سامانه نیما، با صادرات غیررسمی این قانون را دور می زنند.
۳۷ ساعت قبل / دلار / نرخ ارز / صرافی بانکی / یورو / سامانه نیما / سامانه سنا
ادامه موج افزایش قیمت ارز در بازار
تهران- ایرنا- بهای دلار و یورو امروز (دوشنبه) در صرافی‌های بانکی با افزایش ۲۹۰ تومانی و در بازار غیر رسمی با افزایش قیمت حدود ۵۰۰ تومانی همراه شد.
چهار تفاهم ارزی با بخش‌خصوصی
۲ روز قبل
چهار تفاهم ارزی با بخش‌خصوصی
حضور رئیس‌کل بانک‌مرکزی در جمع صادرکنندگان فرصتی شد که تفاهم‌‌های جدیدی میان سیاست‌گذار پولی و بخش خصوصی حاصل شود. بر این اساس مقرر شده است که ارزش پایه صادراتی کالاها تعدیل و برای بازگشت ارز حاصل از صادرات بخش کشاورزی تمهیدات ویژه‌ای لحاظ شود. رئیس‌کل بانک‌مرکزی همچنین میزان عرضه ارز در سامانه نیما را رضایت‌بخش دانست.
بروزرسانی فهرست دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی +دانلود
۲ روز قبل / سامانه نیما / بانک مرکزی / ارز نیمایی / ارز دولتی / دلار دولتی
بروزرسانی فهرست دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی +دانلود
بانک مرکزی در راستای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به‌روزرسانی و منتشر کرد.
چه کسانی ارز نیمایی و دولتی دریافت کردند؟
۲ روز قبل / ارز 4200 تومانی / ارز نیمایی / بانک مرکزی
چه کسانی ارز نیمایی و دولتی دریافت کردند؟
بانک مرکزی در راستای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به‌روزرسانی و منتشر کرد. نوشته چه کسانی ارز نیمایی و دولتی دریافت کردند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دلار نیمایی از ۲۱ هزار تومان گذشت
۲ روز قبل
دلار نیمایی از ۲۱ هزار تومان گذشت
جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به دیروز ۲۲ شهریور ماه اعلام شد که بر این اساس قیمت فروش دلار نیمایی در رقم ۲۱ هزار و یک تومان به ثبت رسید.
پشت پرده نوسانات ارزی چیست؟ / چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟
۲ روز قبل / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / صرافی / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها / بانک مرکزی / سامانه نیما
پشت پرده نوسانات ارزی چیست؟ / چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟
تسنیم نوشت: قیمت دلار درحالی از کانال ۲۶ هزار تومان عبور کرده که پیش از این بازار ارز یک بار دیگر شاهد ثبت این نرخ برای دلار بود. اما سوال اینجاست که چرا قیمت دلار افزایشی شده است.
همتی: روند تامین ارز کالاهای وارداتی سرعت می‌گیرد
۲ روز قبل / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / سامانه نیما / صادرات غیرنفتی / کاهش صادرات
همتی: روند تامین ارز کالاهای وارداتی سرعت می‌گیرد
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به کاهش میزان صادرات کشور در سه ماه نخست سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و برخی محدودیت‌ها گفت: خوشبختانه روند صادرات کشور پس از طی سه ماهه اول سال درحال احیاست و روند تامین ارز کالاهای وارداتی سرعت خواهد گرفت.
جدیدترین قیمت دلار نیمایی
۲ روز قبل / دلار نیمایی / سامانه نیما / قیمت دلار / نرخ ارز نیمایی
جدیدترین قیمت دلار نیمایی
جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به دیروز ۲۲ شهریور ماه اعلام شد که بر این اساس قیمت فروش دلار نیمایی در رقم ۲۱ هزار و یک تومان به ثبت رسید. نوشته جدیدترین قیمت دلار نیمایی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عرضه روزانه ۱۰۰ میلیون دلار ارز در سامانه نیما
۳ روز قبل
عرضه روزانه ۱۰۰ میلیون دلار ارز در سامانه نیما
همتی: تامین ارز کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه اولویت اصلی بانک‌مرکزی است.
همتی: روزانه ۱۰۰ میلیون دلار نیمایی در کشور عرضه می‌شود
۳ روز قبل / عبدالناصر همتی / سامانه نیما / اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران
همتی: روزانه ۱۰۰ میلیون دلار نیمایی در کشور عرضه می‌شود
تهران- ایرنا- رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: این روزها متوسط عرضه ارز در سامانه نیما به صورت روزانه ۱۰۰میلیون دلار بوده و تداوم این روند، نشان دهنده بهبود روند بازگشت ارزهای صادراتی به کشور بر مبنای سیاست‌های اتخاذ شده و استقبال صادرکنندگان است. 
دلار در آستانه ورود به کانال ۲۳ هزار تومانی
۳ روز قبل / دلار / نرخ ارز / صرافی بانکی / یورو / سامانه نیما / سامانه سنا
دلار در آستانه ورود به کانال ۲۳ هزار تومانی
تهران- ایرنا- بهای دلار و یورو امروز (شنبه) همچنان با افزایش قیمت مواجه بود و صرافی‌های بانکی دلار را با ۱۸۰ تومان افزایش قیمت با بهای ۲۲ هزار ۹۸۰ تومان به فروش رساندند.
مخالفت صریح اتاق بازرگانی فارس با تعلیق کارت‌های بازرگانی
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / تعلیق کارت بازرگانی / اتاق بازرگانی فارس / صادرکنندگان / سامانه نیما / بانک مرکزی
مخالفت صریح اتاق بازرگانی فارس با تعلیق کارت‌های بازرگانی
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: این اتاق مخالف صریح تعلیق کارتهای بازرگانی و مطالبه گر نظر کارشناسی برای حمایت از صادرات کالاهای غیر نفتی است.
فروش دلار به نرخ ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان در صرافی‌های بانکی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / نرخ ارز / سامانه نیما / سامانه سنا
فروش دلار به نرخ ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان در صرافی‌های بانکی
تهران - ایرنا- دلار در صرافی‌های بانکی امروز (دوشنبه) به بهای ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان به فروش رسید.
آماده کمک به دولت برای ساماندهی بازارها بدون افزایش پایه پولی هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
آماده کمک به دولت برای ساماندهی بازارها بدون افزایش پایه پولی هستیم
رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه روزانه ۱۰۰ میلیون دلار در سامانه نیما مبادله می‌شود، گفت: بانک مرکزی در کنار دولت آماده کمک به هرگونه برنامه اقتصادی است که در جهت ساماندهی به بازارها و رونق اقتصاد باشد اما مراقبت خواهد کرد که پایه پولی تحت تأثیر قرار نگیرد.
واکنش رئیس بانک مرکزی به گران شدن دلار و سکه؛ آماده کمک به دولت هستیم!
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / بانک مرکزی / بازار ارز / قیمت سکه / بورس
واکنش رئیس بانک مرکزی به گران شدن دلار و سکه؛ آماده کمک به دولت هستیم!
رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه روزانه ۱۰۰ میلیون دلار در سامانه نیما مبادله می‌شود، گفت: بانک مرکزی در کنار دولت آماده کمک به هرگونه برنامه اقتصادی...
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
معاملات کم عمق سفته‌بازان برای بالا بردن قیمت و فروش موجودی
مهر- عرضه‌های گسترده بازارساز در بازار حواله و اسکناس نشان از دست بالای آن برای کنترل نوسانات ارز و از سوی دیگر افزایش عرضه ارز صادرکنندگان در سامانه نیما بر اساس ضوابط تعیین شده است. عرضه‌های گسترده بازارساز در بازار حواله و اسکناس نشان از دست بالای آن برای کنترل نوسانات ارز و از سوی دیگر افزایش عرضه ارز صادرکنندگان در سامانه نیما بر اساس ضوابط تعیین شده است. در این بین سفته‌بازان و دلالان ارز به این دلیل در موقعیت خرید قرار گرفته‌اند که می‌خواهند تا جایی که ممکن است در قیمت‌های بالا، خریدهای خود را خالی کنند. در واقع هدف این گروه از خرید ارز و افزایش صوری تقاضا، نگهداری ارز نیست، بلکه فروش در بالاترین قیمت به قصد کسب سود بیشینه است. روش این گروه افزایش صوری قیمت …
دست بالای بازارساز برای کنترل نوسانات بازار ارز | سفته‌بازان چگونه قیمت ارز را گران می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
دست بالای بازارساز برای کنترل نوسانات بازار ارز | سفته‌بازان چگونه قیمت ارز را گران می‌کنند؟
عرضه‌های گسترده بازارساز در بازار حواله و اسکناس نشان از دست بالای آن برای کنترل نوسانات ارز و از سوی دیگر افزایش عرضه ارز صادرکنندگان در سامانه نیما بر اساس ضوابط تعیین شده است.
رد پای معاملات شبانه در قیمت‌های حبابی بازار ارز
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / دلار / نرخ ارز / یورو / اختصاصی ایرنا / دلالان سکه و ارز / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / سامانه نیما
رد پای معاملات شبانه در قیمت‌های حبابی بازار ارز
تهران- ایرنا- سفته‌بازان و دلالان بازار ارز در حالی برای کسب سود بیشتر، افزایش صوری تقاضا و افزایش کاذب قیمت‌ها در معاملات شبانه را در دستور کار خود قرار داده‌اند که بازارساز با عرضه‌های گسترده به دنبال کنترل نوسانات ارز است.
افزایش ۱۵۰ تومانی بهای دلار و یورو در صرافی‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / دلار / نرخ ارز / صرافی بانکی / یورو / سامانه نیما / سامانه سنا
افزایش ۱۵۰ تومانی بهای دلار و یورو در صرافی‌ها
تهران- ایرنا- بهای دلار و یورو در صرافی‌های بانکی امروز (یکشنبه) با افزایش ۱۵۰ تومانی خرید و فروش شد.
رکورد شکنی دلار نیمایی/ دلار نیما 21500 قیمت خورد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / دلار / دلار نیمایی
رکورد شکنی دلار نیمایی/ دلار نیما 21500 قیمت خورد
نرخ دلار در سامانه نیما به حدود 21500 تومان رسید.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بانک مرکزی / خرید و فروش / دلار / سکه تمام بهار آزادی / واشنگتن
ادامه عرضه‌ بانک مرکزی با ۲۲۰ میلیون درهم در نیما
بانک مرکزی ۲۲۰میلیون درهم در بازار نیما با میانگین نرخ 690، 5 عرضه کرد. این عرضه‌های سنگین درهم در سامانه نیما از سوی بازارساز با دو هدف عمده طی روزهای اخیر انجام می‌شود که عبارتند از:
تثبیت قیمت ارز در صرافی‌های بانکی
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / دلار / نرخ ارز / صرافی بانکی / یورو / سامانه نیما / سامانه سنا
تثبیت قیمت ارز در صرافی‌های بانکی
تهران- ایرنا- بهای دلار و یورو در صرافی‌های بانکی امروز (شنبه) با تغییری روبرو نشد، بر این اساس نرخ یورو در کانال ۲۶ هزار تومان و نرخ دلار در کانال ۲۲ هزار تومان تثبیت شد.
ادامه عرضه‌های سنگین بازارساز/ نرخ ارز احتمالا می‌شکند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / بانک مرکزی / ارز / بازار طلا و ارز / ارز تک نرخی / دلار / سامانه نیما
ادامه عرضه‌های سنگین بازارساز/ نرخ ارز احتمالا می‌شکند
تسنیم نوشت: پیگیری‌ها از وضعیت بازار ارز بیانگر تداوم عرضه گسترده درهم به میزان ۲۲۰ میلیون درهم در بازار نیما با میانگین نرخ ۵، ۶۹۰ تومان توسط بازار ساز است.
تداوم عرضه گسترده درهم در بازار نیما/ ٢٢٠ میلیون درهم عرضه شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / درهم امارات / ارز / سامانه نیما / بازار ارز / قیمت دلار
تداوم عرضه گسترده درهم در بازار نیما/ ٢٢٠ میلیون درهم عرضه شد
بررسی‌های بعمل آمده در بازار ارز نشاندهنده عرضه سنگین درهم توسط بازار ساز در بازار نیما است.
سناریو‌های حرکت بورس و بازار‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
سناریو‌های حرکت بورس و بازار‌ها
یک بررسی تحلیلی نشان می‌دهد مجموع سود شرکت‌های بورس براساس ۱۲ ماه منتهی به ۳۱ خرداد ۹۹ حدود ۲۰۰هزار میلیارد تومان بوده که در همین دوره نرخ متوسط ارز در سامانه نیما و بورس کالا ۱۲۲۰۰ تومان بوده است. البته رشد سودآوری ۱۲ ماه منتهی به ۳۱ خرداد ۹۹ در مقایسه با ۱۲ ماه قبلی تقریبا نصف رشد ارز سامانه نیما بوده است که در این میان دو عامل مهم دخیل است. یکی وزن بالای سهام غیرمرتبط با نرخ دلار در سبد شاخص است (حدود ۴۰ درصد) و دیگری کاهش قیمت‌های جهانی کالا به‌دلیل شیوع ویروس کرونا است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / ارز / اونس طلا / بانک مرکزی / دلار / واردات
سقوط بیت‌کوین و اونس طلا به دنبال توزیع واکسن کرونا
رییس کل بانک مرکزی گفت: به‌ رغم مشکلات تجاری ناشی از شیوع کرونا و تداوم تحریم‌های ظالمانه، در ۵ماهه اول سال، نزدیک ۱۵میلیارد دلار برای واردات کشور تأمین ارز کرده‌ایم. عبدالناصرهمتی با اشاره به معاملات سامانه نیما عنوان کرد:
تعمیق تدریجی معاملات سامانه نیما/ تأمین ۱۵ میلیارد دلار ارز برای واردات کشور طی ۵ ماه
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
تعمیق تدریجی معاملات سامانه نیما/ تأمین ۱۵ میلیارد دلار ارز برای واردات کشور طی ۵ ماه
رئیس کل بانک مرکزی گفت: علی رغم مشکلات تجاری ناشی از شیوع کرونا و تداوم تحریمهای ظالمانه، در ۵ماهه اول سال، نزدیک ۱۵میلیارد دلار برای واردات کشور تأمین ارز کرده ایم.
معاملات ارزی سامانه نیما از یک میلیارد یورو گذشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ارز وارداتی / تامین ارز / سامانه نیما / عبدالناصر همتی
معاملات ارزی سامانه نیما از یک میلیارد یورو گذشت
رئیس کل بانک مرکزی گفت: علی‌رغم مشکلات تجاری ناشی از شیوع کرونا و تداوم تحریم‌های ظالمانه، در ۵ ماهه اول سال، نزدیک ۱۵ میلیارد دلار برای واردات کشور تامین ارز کرده‌ایم. نوشته معاملات ارزی سامانه نیما از یک میلیارد یورو گذشت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تعمیق تدریجی معاملات سامانه نیما
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / عبدالناصر همتی / سامانه نیما / بانک مرکزی
تعمیق تدریجی معاملات سامانه نیما
رئیس کل بانک مرکزی گفت: علی رغم مشکلات تجاری ناشی از شیوع کرونا و تداوم تحریمهای ظالمانه، در ۵ماهه اول سال، نزدیک ۱۵میلیارد دلار برای واردات کشور تأمین ارز کرده ایم.
پشت پرده صادرکنندگان متخلف چه کسانی قرار دارند؟ چه کسی از افزایش نرخ ارز سود می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / تحریم / صادرکنندگان / FATF
پشت پرده صادرکنندگان متخلف چه کسانی قرار دارند؟ چه کسی از افزایش نرخ ارز سود می‌کند؟
تحریم بانکی، قرارگیری در فهرست سیاه FATF و نرخ پایین ارز در سامانه نیما، از جمله توجیه و بهانه‌های گروهی از صادرکنندگان است که با تکیه بر آنها از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور سر باز می‌زنند.
۷۰ میلیون دلار وارد بازار شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / سامانه نیما / آمریکا / بانک مرکزی / دلار / ارز دولتی
۷۰ میلیون دلار وارد بازار شد
اطلاعات دریافتی نشان میدهد که همزمان با تشدید نوسانات ارزی، عرضه‌ی ارز از سوی بازارساز افزایش یافته و نکته مهم اینجاست که عرضه‌های سنگین ارز خریدار چندانی ندارد.
چه کسی پشت پرده صادرکنندگان متخلف است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
چه کسی پشت پرده صادرکنندگان متخلف است؟
ایرنا نوشت: تحریم بانکی، قرارگیری در فهرست سیاه FATF و نرخ پایین ارز در سامانه نیما، از جمله توجیه و بهانه‌های گروهی از صادرکنندگان است که با تکیه بر آنها از بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور سر باز می‌زنند. برخی صادرکنندگان ایرانی و کارشناسان اقتصادی، دو…
کاهش نقش بازار آزاد در تامین ارز مورد نیاز واردات
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / نرخ ارز / کالای اساسی / واردات / دلالان سکه و ارز / سامانه نیما / قیمت کالا / صادرات غیر نفتی
کاهش نقش بازار آزاد در تامین ارز مورد نیاز واردات
تهران- ایرنا- در پی سیاست‌های ارزی دولت و بانک مرکزی، افزایش عرضه ارز صادراتی و تحکیم جایگاه سامانه نیما، از اهمیت بازار آزاد در معاملات کاسته شده و تاثیر نوسانات این بازار در تامین ارز مورد نیاز واردات به کمترین میزان خود رسیده است.
نگاهی به دلایل نوسان نرخ ارز/ آرامش به بازار باز می‌گردد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / ارز / قیمت دلار / صرافی بانکی / بازار ارز / سامانه نیما
نگاهی به دلایل نوسان نرخ ارز/ آرامش به بازار باز می‌گردد؟
کارشناسان تعطیلات روزهای گذشته و فعالیت های سفته‌بازانه را علت نوسانات اخیر بازار ارز عنوان کرده‌اند.
چرا درهم گران شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / افزایش قیمت درهم / تاثیر درهم بر دلار / درهم امارات / صلح امارات و اسرائیل
چرا درهم گران شد؟
افزایش قیمت درهم در سامانه نیما از موضوعاتی است که این روزها به عنوان علل گرانی دلار از آن یاد می‌شود. در بازار آزاد نیز از روزهای پایانی هفته گذشته در هم امارات روند افزایشی را آغاز کرد. اما کدام عوامل موجب افزایش قیمت این ارز شده است؟ نوشته چرا درهم گران شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اختصاصی تسنیم|حضور پُرقدرت بازارساز/ ۶۰۰ میلیون درهم در نیما عرضه شد/ تزریق ۵۰ میلیون دلار در بازار
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بازار سکه و ارز / بانک مرکزی / قیمت ارز / قیمت دلار صرافی ملی / قیمت دلار
اختصاصی تسنیم|حضور پُرقدرت بازارساز/ ۶۰۰ میلیون درهم در نیما عرضه شد/ تزریق ۵۰ میلیون دلار در بازار
مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم از بازار ارز حاکی از آن است که طی دیروز و امروز، بیش از ۶۰۰ میلیون حواله درهم با نرخ ۵۶۰۵ تومان توسط بازارساز در سامانه نیما تزریق شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
پایان استراحت یک ماهه نرخ ارز
گروه اقتصادی| با گذشت یک ماه از «فرود قیمت دلار در کانال 23هزار تومانی» ‌از دیروز بار دیگر نوسان به بازار ارز بازگشت و همزمان با ریزشی شدن شاخص‌ها در بورس، این معامله‌گران بازار ارز بودند که کف قیمت دلار را به کانال 24 هزار تومان کشاندند. تا لحظه نگارش این گزارش، (ساعت 17 روز سه‌شنبه) قیمت دلار به 24200تومان نیز رسیده که پیام روشنی برای بازار ارز دارد: اینکه استراحت یک ماهه برای نرخ دلار به پایان رسیده و دست «افزایشی‌های بازار» برای صعودی شدن نرخ‌ها بازتر شده است. بخش بزرگی از صعودی شدن نرخ دلار به افزایش نرخ‌ها در صرافی‌های بازار متشکل ارزی برمی‌گردد که وابسته به سیاستگذار اصلی بازار ارز یعنی بانک مرکزی هستند. نرخ دلار در سامانه …
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سردرگمی واردکنندگان در شرایط دشوار ارزی
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، تغییر مداوم سیاست‌های ارزی در قبال واردات، باعث شده بسیاری از واردکنندگان عملا ندانند که از چه طریقی باید کالای خود را به کشور برسانند.به گزارش ایسنا، در طول دو سال گذشته، همزمان با تحریم‌های آمریکا، دولت تلاش کرده با ایجاد محدودیت در مسیر واردات کالاهای جدید به کشور، از خروج ارز جلوگیری کرده و مدیریت منابع ارزی را ممکن کند. به دنبال اجرایی شدن این سیاست، در سال‌های گذشته تنها کالاهای اساسی، کالاهای ضروری و مواد اولیه کارخانجات تولیدی اجازه ورود به ایران را داشته‌اند و در سایر موارد یا باید برای کالایی مجوزی جداگانه صادر شده باشد یا امکان واردات آن به کشور وجود نداشته است.در این سال‌ها واردکنندگان اعلام کرده‌اند که با پذیرش سیاست‌های دولت، صرفا …
نرخ ارز نیمایی به آزاد نزدیک شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / نرخ ارز / بانک مرکزی / ارز / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها / سامانه نیما
نرخ ارز نیمایی به آزاد نزدیک شد
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رفته رفته نرخ دلار در سامانه نیما با اختلاف فقط حدود ۱۰۰۰ تومان، در حال برابری با قیمت ارز در صرافی هاست.
صادرات غیرنفتی ایران در معرض خطر است
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / استانی-اقتصادی / اتاق بازرگانی فارس / عدم بازگشت ارز صادراتی به سامانه نیما / بانک مرکزی / کارت بازرگانی
صادرات غیرنفتی ایران در معرض خطر است
رئیس اتاق بازرگانی فارس هشدار داد که به دلیل توقف تمدید کارت‌های بازرگانی موجود یا صدور کارت‌های جدید، صادرات غیرنفتی، به عنوان مسیری مطمئن در تامین نیازهای مالی کشور، در معرض خطر قرار گرفته است.
آغاز دوباره صعود نرخ ارز/ دلار نیمایی وارد کانال ۲۱ هزار تومان شد/ دلار آزاد ۲۴ هزار تومان
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بازار سکه و ارز / قیمت دلار صرافی ملی / قیمت دلار / قیمت ارز
آغاز دوباره صعود نرخ ارز/ دلار نیمایی وارد کانال ۲۱ هزار تومان شد/ دلار آزاد ۲۴ هزار تومان
افزایش نوسان قیمتی در بازار ارز موجب شده تا قیمت دلار در بازار آزاد، صرافی های بانکی و سامانه نیما وارد کانال جدید قیمتی شود؛ چرا قیمت دلار بازهم صعودی شده است؟
قیمت دلار نیمایی سه‌شنبه یازدهم شهریور چقدر است؟/ دلار نیمایی از ۲۱ هزار تومان عبور کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / دلار نیمایی / سامانه نیما / قیمت دلار / نرخ ارز نیمایی
قیمت دلار نیمایی سه‌شنبه یازدهم شهریور چقدر است؟/ دلار نیمایی از ۲۱ هزار تومان عبور کرد
نرخ ارز در سامانه نیما امروز سه‌شنبه یازدهم شهریور ماه اعلام شد و بر این اساس قیمت خرید دلار نیمایی از ۲۱ هزار تومان عبور کرد و به رقم ۲۱ هزار و ۱۴۶ تومان رسید. نوشته قیمت دلار نیمایی سه‌شنبه یازدهم شهریور چقدر است؟/ دلار نیمایی از ۲۱ هزار تومان عبور کرد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اوضاع تامین نیازهای اساسی و ارزی از زبان همتی
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
اوضاع تامین نیازهای اساسی و ارزی از زبان همتی
رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه نیازهای اساسی کشور به نحو مطلوبی تامین شده و نیازهای ارزی هم از طریق بانک مرکزی و سامانه نیما در حال تامین است، گفت: علی‌رغم افت درآمدهای حاصل فروش نفت، با کمک صادرکنندگان تامین ارز برای برای کالاهای ضروری و مواد اولیه نیز در جریان است‌.
خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس‌های پایانی تحریم‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
خبر مهم رئیس بانک مرکزی درباره نفس‌های پایانی تحریم‌ها
نیازهای اساسی کشور به نحو مطلوبی تأمین شده و نیازهای ارزی، هم از طریق منابع بانک مرکزی و هم از سامانه نیما، در حال تأمین است و علیرغم افت قابل ملاحظه درآمدهای دولت از فروش نفت، با کمک صادرکنندگان تلاشگر، تأمین ارز برای کالاهای ضروری و مواد اولیه در جریان است.
جزییات ۳ مصوبه مهم شورای پول و اعتبار/ همتی: عرضه ارز در نیما زیاد شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / شورای پول و اعتبار / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / سپرده بانکی / سامانه نیما / ارز / بازار طلا و ارز
جزییات ۳ مصوبه مهم شورای پول و اعتبار/ همتی: عرضه ارز در نیما زیاد شد
شورای پول و اعتبار ۳ مصوبه مهم داشت که از جمله آنها صدور کیف الکترونیک پول براساس ضوابط بانک مرکزی است؛ همتی در این جلسه از افزایش عرضه ارز در بازار نیما خبر داد و تأکید کرد: انتظار می‌رود ثبات بازار ارز تقویت شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •