پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
ساموئل مونکادا
سفیر ونزوئلا  نسبت به تکاپوی آمریکا برای کودتا در کشورش هشدار داد
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / سازمان ملل متحد / کاراکاس / انتخابات پارلمانی / نیکلاس مادورو / خوان گوایدو / بولیوی
سفیر ونزوئلا نسبت به تکاپوی آمریکا برای کودتا در کشورش هشدار داد
تهران- ایرنا- «ساموئل مونکادا» سفیر ونزوئلا در سازمان ملل، هشدار داد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، در حال طراحی کودتایی از طریق «خوان گوایدو» رهبر مخالفان داخلی علیه ونزوئلا است.
ائتلافی بین‌المللی برای مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا تشکیل شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / ساموئل مونکادا / تحریم‌های یکجانبه آمریکا
ائتلافی بین‌المللی برای مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا تشکیل شود
ایلنا: نماینده ونزوئلا در سازمان ملل در سخنانی ویدئو کنفرانسی در شورای امنیت این سازمان، از ۲۹ کشوری که تحت تحریم‌های یکجانبه آمریکا قرار دارند، خواست با تشکیل…
تحریم‌های آمریکا جنایت علیه بشریت است
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / تحریم آمریکا علیه ونزوئلا / تحریم‌های آمریکا علیه ایران / نماینده ونزوئلا در سازمان ملل
تحریم‌های آمریکا جنایت علیه بشریت است
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری تله سور، ساموئل مونکادا در پیامی توییتری در محکومیت تحریم های آمریکا علیه ایران نوشت: در بحبوحه یک بیماری همه گیر جهانی، دو تن از پیروان ترامپ به راهبرد بی مانندشان برای تخریب اقتصاد ایران - ونزوئلا می بالند. این برنامه ای سیستماتیک برای مورد هدف قرار دادن جان میلیون ها نفر از طریق تروریسم اقتصادی است. آن ها به جنایتشان علیه بشریت اعتراف می کنند.
مقام ونزوئلایی به ورود نفتکش‌های ایرانی واکنش نشان داد
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / ونزوئلا / ایالات متحده آمریکا / ایران / بنزین / ساموئل مونکادا / نفتکش
مقام ونزوئلایی به ورود نفتکش‌های ایرانی واکنش نشان داد
نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل در واکنش به ورود نفتکش‌های ایرانی به آب‌های ونزوئلا اعلام کرد که رسیدن بنزین ایرانی به ونزوئلا، نقطه عطفی در تلاش برای حاکمیت و استقلال است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / ایران و آمریکا / صادرات بنزین به ونزوئلا / نفتکش‌های ایرانی در ونزوئلا
ونزوئلا، شورای‌امنیت را از تهدید نظامی آمریکا درباره نفتکش های ایرانی آگاه کرد
به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «ساموئل مونکادا» (Samuel Moncada) نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل به تهدیدات واشنگتن علیه نفتکش‌های ایرانی که به سمت این کشور می‌روند، واکنش نشان داد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
شورای امنیت برای بررسی کودتا در ونزوئلا تشکیل جلسه می‌دهد
یک منبع دیپلماتیک روز گذشته (جمعه) گفت که روسیه درخواست یک نشست را برای بررسی توطئه اخیر مزدوران کلمبیایی و آمریکایی در ونزوئلا داده و این نشست روز دوشنبه تشکیل خواهد شد. به گزارش تاس، پیشتر، نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل متحد در نامه‌ای «ساموئل مونکادا»، رئیس شورای امنیت درخواست کرده بود که این شورا اقدام به کودتا در ونزوئلا را محکوم کند. ونزوئلا هفته گذشته بیش از ۱۲ تن شامل دو آمریکایی را که برای شرکت «سیلورکورپ یو اس ای» کار می‌کرده‌اند، دستگیر کرد که بخشی از یک توطئه شکست خورده بود و پیروزی همگانی برای دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهموری ونزوئلا به شمار می‌رود. تلویزیون ونزوئلا نیز تصاویری از دو آمریکایی به اسارت گرفته شده به نمایش گذاشت …
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / ساموئل مونکادا / ونزوئلا / ایالات متحده آمریکا
موناکاد: آمریکا از حقوق‌بشر برای مداخله در ونزوئلا استفاده می‌کند
سفیر ونزوئلا در سازمان ملل اعلام کرد: آمریکا از حقوق‌بشر برای مداخله در ونزوئلا استفاده می‌کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
ونزوئلا، ترکیه را به عنوان حافظ منافع خود در واشنگتن معرفی کرد
ساموئل مونکادا نماینده ونزوئلا در سازمان ملل در کنفرانس خبری اعلام کرد: کاراکاس پیشنهاد می‌کند که ترکیه حافظ منافع این کشور در واشنگتن شود.آمریکا دولت سوئیس را به عنوان حافظ منافع در کاراکاس معرفی کرده و ما به این مساله احترام گذاشته‌ایم و نیاز داریم که آنها حافظ منافع ما را قبول کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
دیپلمات ونزوئلا: آمریکا به دنبال چپاول منابع ونزوئلاست
شفقنا- نماینده ونزوئلا در سازمان ملل هشدار داد که دولت آمریکا به دنبال به راه انداختن جنگی استعماری برای غارت و چپاول ونزوئلاست؛ دقیقا همان جنگی که عراق را ویران کرد. ساموئل مونکادا در صفحه شخصی توییترش نوشت:...
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
حمله به سفارت ونزوئلا در آمریکا / کاراکاس: ساختمان سفارت غارت شد
'ساموئل مونکادا' نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل متحد از حمله عده‌ای به ساختمان سفارت این کشور در واشنگتن و غارت آن خبر داد. ساموئل مونکادا نوشت: اتفاقاتی که در ساختمان سفارت ونزوئلا رخ داد، نمونه‌ای است از آنچه که می‌خواهند در ونزوئلا اعمال کنند. کسب غنایم جنگی توجیه گر خشونتی بود که در این اقدام خرابکارانه نسبت به ونزوئلا روا داشته شد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
نافرمانی در گارد ملی ونزوئلا
وزیر دفاع ونزوئلا اعلام کرد: بیش از ۱۰۰ تن از اعضای گارد ملی این کشور به‌صورت خودسرانه و اختیاری ترک خدمت کرده و از مرز ونزوئلا به طرف کلمبیا متحد منطقه‌ای دیرینه آمریکا رفته‌اند به این امید که وعده ۲۰ هزار دلاری را که به آنها به‌خاطر ترک خدمت داده شده، دریافت کنند. پادرینو لوپز، وزیر دفاع ونزوئلا گفت‌: ما بیش از ۱۰۰ عضو گارد ملی را در بین این مقامات شناسایی کرده‌ایم. در حقیقت تعداد این افراد در بین کسانی که به امید دریافت وعده ۲۰ هزار دلاری از مرز عبور کرده‌اند، بالا نیست. وی افزود، این وعده‌ها نادرست هستند. نبود این افراد در بین نیروهای گارد ملی یک فاجعه نیست و نمی‌تواند بر آمادگی نظامی ارتش ونزوئلا تاثیر بگذارد. روز پنج‌شنبه ساموئل مونکادا، سفیر ونزوئلا در سازمان ملل اعلام کرد که آمریکا فراری‌های …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •