چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
قاچاق سازمان یافته شیرخشک صنعتی/ ارز دولتی انگیزه قاچاق را بالا برده است
مهر / ۳۳ ساعت قبل / اقتصادی
قاچاق سازمان یافته شیرخشک صنعتی/ ارز دولتی انگیزه قاچاق را بالا برده است
یک مقام مسئول گفت: اخیرا شاهد قاچاق شیرخشک صنعتی هستیم که شرکت ها به جای فروش به واحدهای تولیدی، کالا را به صورت سازمان یافته، به شبکه قاچاق می دهند.
  محمد محبی  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  سیستان و بلوچستان  شیرخشک صنعتی  قاچاق
معدوم سازی ۸۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در ۱۰ ماه گذشته
ایرنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
معدوم سازی ۸۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در ۱۰ ماه گذشته
تهران- ایرنا- معاون بهره برداری و فروش سازمان جمع آوری و فروش املاک تملیکی گفت: در ۱۰ ماه امسال ۱۳ هزار تن کالا به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال امحا و معدوم سازی شده که از نظر حجم نسبت به سال گذشته افزایش اما از نظر ارزش کاهش داشته است.
  کالای قاچاق  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / ...
قاچاق پوشاک ۲۳۵ هزار شغل را از بین برد
مشاور مبارزه سیستمی و کالامحور ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با بیان اینکه در سال 96 به میزان ۲.۶ میلیارد دلار قاچاق پوشاک صورت گرفته است افزود:
  دلار  دوربین  قاچاق  کفش  مبارزه با قاچاق کالا و ارز
پایین کشیدن تابلوی سامسونگ و ال‌جی همزمان با حضور ناو کره در خلیج فارس/ کدام شرکت‌ها نامزد جایگزینی در بازار ۳۰ هزار میلیارد تومانی لوازم خانگی هستند؟
تابناک / ۴ روز قبل / اقتصادی
پایین کشیدن تابلوی سامسونگ و ال‌جی همزمان با حضور ناو کره در خلیج فارس/ کدام شرکت‌ها نامزد جایگزینی در بازار ۳۰ هزار میلیارد تومانی لوازم خانگی هستند؟
دو برند ال جی و سامسونگ بازار لوازم خانگی ایران را ترک کردند و خبر‌ها حکایت از آن دارد که دو برند سام و جی پلاس قرار است جایگزین این دو برند خارجی در بازار لوازم خانگی شوند. با خروج شرکت‌های خارجی از بازار لوازم خانگی ایران، دو مشکل همچنان بر سر راه تولیدکنندگان لوازم خانگی داخلی باقی است: قاچاق و واردات قطعات. بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از هر سه قلم کالای لوازم خانگی، ۲ قلم قاچاق است.
۲۳۵ هزار شغل به دلیل قاچاق پوشاک از دست رفته است
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
۲۳۵ هزار شغل به دلیل قاچاق پوشاک از دست رفته است
اراک - ایرنا - مشاور رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: بر اساس آخرین آمار موجود، ۲۳۵ هزار فرصت شغلی در کشور به واسطه قاچاق پوشاک از دست رفته است که این امر ضررورت مبارزه جدی با ورود کالای قاچاق را نشان می‌دهد.
جزئیاتی از وضعیت بازار گل در آستانه روز زن
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
جزئیاتی از وضعیت بازار گل در آستانه روز زن
یک شاخه یا یک سبدگل، یکی از رایج‌ترین هدایا به زنان و مادران در روز مادر است.
  حضرت زهرا  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  روز زن  گل فروشی  گرانی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
مال‌های بزرگ از چنگ برندهای خارجی بیرون کشیده شد
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر استمرار طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق گفت:
  تبلیغات  رسانه  قاچاق  مبارزه با قاچاق کالا و ارز  مقام معظم رهبری
آغاز طرح مقابله با قاچاق لوازم خانگی از فروشگاه‌های بزرگ
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
آغاز طرح مقابله با قاچاق لوازم خانگی از فروشگاه‌های بزرگ
به گفته سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی، اجرای طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از چهارشنبه، ۱۶ بهمن ماه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آغاز شده، در حال انجام است و در مرحله اول آن هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ بررسی می‌شود.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
جزئیات اجرای طرح سراسری برخورد با لوازم خانگی قاچاق
حمیدرضا دهقانی‌نیا در گفت وگو با فارس در رابطه با طرح سراسری برخورد با لوازم خانگی قاچاق گفت: با توجه به برنامه‌ای که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغ کرده بود و اتمام مهلت تمدید شده برای اخذ و نصب شناسه کالای لوازم خانگی عملیات برخورد و جمع‌آوری لوازم خانگی قاچاق از سطح عرضه به عنوان یکی از گلوگاه‌های مهم حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز  آغاز شد. 
  لوازم خانگی قاچاق
سایه پوشاک «تاناکورا» بر بازار شب عید
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اقتصادی
سایه پوشاک «تاناکورا» بر بازار شب عید
تهران - ایرنا - عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران در خصوص شب عید، گفت: هرچند تولیدات داخلی به اندازه کافی وجود دارد، اما مشکل اصلی همچون سال‌های گذشته وفور پوشاک بی‌کیفیت، قاچاق و استوک (دست دوم) است که همچنان از چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به راحتی وارد بازار می‌شود.
  نرخ ارز  رونق تولید  تحریم  دونالد ترامپ  صنعت نساجی  کالای قاچاق  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
جمع آوری پوشاک فاقد شناسه و کد رهگیری از هفته آینده از سطح بازار
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
جمع آوری پوشاک فاقد شناسه و کد رهگیری از هفته آینده از سطح بازار
معاون ستاد مبارزه با قاچاق گفت: از هفته آینده، هر پوشاک خارجی بر اساس شناسه و کد رهگیری مورد ارزیابی قرار می گیرد و اگر کالایی چنین شناسه ای نداشته باشد، قاچاق محسوب و جمع آوری می شود.
  قاچاق پوشاک  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  قاچاق  مصطفی پورکاظم شایسته
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
صدور ۳ دستور جدید برای برخورد با پوشاک قاچاق
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق ضمن تاکید بر اینکه پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا، قاچاق محسوب می‌شود، از صدور سه دستور جدید برای مقابله با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا خبر داد. علی مویدی خرم آبادی در بخشنامه‌ای به استانداران و روسای کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سراسر کشور، بر تشدید مبارزه با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا تاکید و سه دستور جدید برای توسعه طرح برخورد با پوشاک قاچاق صادر کرد.
پوشاک فاقد شناسه کالا، قاچاق است/ صدور ۳ دستور جدید برای برخورد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
پوشاک فاقد شناسه کالا، قاچاق است/ صدور ۳ دستور جدید برای برخورد
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق ضمن تاکید بر اینکه پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا، قاچاق محسوب می شوند، ۳ دستور جدید برای مقابله با پوشاک قاچاق فاقد شناسه کالا صادر کرد.
  قاچاق  قاچاق پوشاک  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
قاچاق آب از ایران نداریم، قاچاق خاک هم حاد نیست
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
قاچاق آب از ایران نداریم، قاچاق خاک هم حاد نیست
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه چیزی تحت‌عنوان قاچاق آب از ایران نداریم، گفت: دو مورد قاچاق خاک گزارش داده شد اما حاد نبودند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اقتصادی
اولتیماتوم به کالاهای بدون شناسه
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از آغاز طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از چهارشنبه، ۱۶ بهمن‌ماه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد. به گزارش «ایسنا» اوایل دی‌ماه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد تمام تولیدکنندگان و تشکل‌های صنعتی لوازم خانگی تولید داخل تا ۱۵ دی‌ماه فرصت دارند که برای ۸ گروه کالایی خود فرآیند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند و برای کالاهای خود شناسه دریافت کنند و بعد از این تاریخ هر کالایی که در سطح بازار شناسه کالا نداشته باشد، کالای قاچاق تلقی می‌شود.
آغاز طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از ۱۶ بهمن
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
آغاز طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از ۱۶ بهمن
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از آغاز طرح برخورد با کالاهای بدون شناسه از چهارشنبه، ۱۶ بهمن ماه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.
آغاز طرح سراسری مقابله با قاچاق پوشاک در سراسر کشور
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
آغاز طرح سراسری مقابله با قاچاق پوشاک در سراسر کشور
مدیرکل هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از آغاز دومین مرحله از اجرای طرح جامع مقابله با قاچاق پوشاک همراه با توسعه به کیف و کفش در سراسر کشور خبر داد.
در پرونده «سلطان سوخت» 8 نفر دستگیر شدند/ قاچاق آب نداریم/ گزارش‌ها از قاچاق خاک حاد نبود
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
در پرونده «سلطان سوخت» 8 نفر دستگیر شدند/ قاچاق آب نداریم/ گزارش‌ها از قاچاق خاک حاد نبود
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه چیزی تحت عنوان قاچاق آب از ایران نداریم، گفت: دو مورد قاچاق خاک گزارش داده شد اما حاد نبودند.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
ابهام درباره قاچاق خاک
[شهروند] قاچاق خاک ایران دعوای بی‌سرانجام محیط‌زیستی‌ها و ارگان‌های اقتصادی است. فعالان محیط‌زیست می‌گویند که خاک حاصلخیز ایران با قیمت‌های گزاف و با برچسب سیمان، خاک صنعتی و خاک گلدانی به کشورهای عربی قاچاق می‌شود، اما علی‌مراد اکبری، معاون آب و خاک وزیر کشاورزی این موضوع را در نشست خبری دیروز خود تکذیب کرده و گفته است ما پدیده‌ای با عنوان قاچاق خاک نداریم و صادرات قانونی خاک صنعتی داریم. با این حال آنچه به نظر می‌رسد این است که هیچ تفکیک دقیقی در گمرکات کشور بین خاک صنعتی و خاک حاصلخیز انجام نمی‌شود یا دست‌کم گزارش دقیقی درباره آن وجود ندارد، به گونه‌ای که حتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دراین‌باره گزارش مشخص و شفافی …
سهم 68درصدی قاچاق از بازار سال گذشته لوازم خانگی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
سهم 68درصدی قاچاق از بازار سال گذشته لوازم خانگی
مشکلات تولید داخل و ممنوعیت واردات در حالی موجب کمبود و افزایش قیمت انواع لوازم خانگی در بازار شده است که مسئولان از سهم 2.2میلیارد دلاری قاچاق از بازار این اقلام خبر می‌دهند. به گزارش همشهری، تلاش برندهای جدید لوازم خانگی برای رشد تولید و عرضه این اقلام در حالی ادامه دارد که تازه‌ترین آمارها از رتبه نخست لوازم خانگی در واردات کالاهای قاچاق طی سال گذشته حکایت دارد. سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشترین سهم کالای قاچاق در سال گذشته را مربوط به لوازم خانگی دانست و گفت: در سال۹۷ حدود ۲میلیارد …
افتخار ما این است در کنار شهدا باشیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / ...
افتخار ما این است در کنار شهدا باشیم
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: افتخار ما این است که در کنار شهدا باشیم.
  استانی-سیاسی  سردار مویدی
کشف ۸ تن داروی دامی تقلبی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اجتماعی
کشف ۸ تن داروی دامی تقلبی
معاون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پلیس پایتخت از دستگیری ۳ تولید و توزیع کننده داروهای دامی تقلبی در استان‌های البرز و قزوین خبر داد.
  داروی قاچاق  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  البرز  قزوین
فرایند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی مشخص شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اقتصادی
فرایند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی مشخص شد
بر اساس توافق سه‌جانبه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرایند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی ابلاغ شد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
بازنگری آیین‌نامه واردات کالاهای ته لنجی
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه برخی از مصوبه واردات کالاهای ته لنجی سوءاستفاده کردند، گفت: به‌دنبال این هستیم که با تجدیدنظر در این آیین‌نامه بتوانیم تخلف در واردات ته لنجی را مهار کنیم. علی مویدی‌خرم‌آبادی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر در مورد تخلف در ترخیص کالای همراه ملوان با عنوان ته‌ لنجی در چارچوب مصوبه بهمن ماه سال گذشته دولت و آیین‌نامه اجرایی آن، اظهار کرد: در آیین‌نامه مذکور، واردات کالاهای ته لنجی برای ملوانان به‌طور کامل آزاد نشده است بلکه سقفی برای واردات دارد.
آغاز اعتبارسنجی متقاضیان دریافت و تمدید کارت بازرگانی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اقتصادی
آغاز اعتبارسنجی متقاضیان دریافت و تمدید کارت بازرگانی
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در فرآیند جدید صدور کارت بازرگانی با سامانه اعتبارسنجی، تاثیر و تسریع را در روند کار شاهد خواهیم بود و استعلامات شفاف‌سازی می‌شود. حمیدرضا دهقانی‌نیا در یکی از برنامه‌های تلویزیونی با بیان این مطلب افزود: دو سال است که پیگیر این توافق‌نامه بودیم که به سرانجام رسید.
آئین‌نامه واردات کالاهای ته لنجی بازنگری می‌شود/ سقف مجاز اصلاح خواهد شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
آئین‌نامه واردات کالاهای ته لنجی بازنگری می‌شود/ سقف مجاز اصلاح خواهد شد
رئیس ستادمبارزه باقاچاق با بیان اینکه برخی از مصوبه واردhت کالاهای ته لنجی سواستفاده کردند،گفت: به دنبال این هستیم که باتجدیدنظر در این آیین نامه بتوانیم تخلف در واردات ته لنجی را مهار کنیم.
  علی مویدی خرم آبادی  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  واردات ته لنجی
نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / عکس
نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
ایرنا-تهران- نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز امروز یکشنبه به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
وزیر کشور: دستگاه‌هایی که به وظایف خود عمل نکردند باید پاسخگو باشند
وزیر کشور گفت: ما یک زمان‌بندی تا آخر اسفند با همه دستگاه‌ها انجام دادیم؛ برخی دستگاه ها به وظایف خود عمل نکردند و آخر سال باید به دولت پاسخگو باشند.
  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  مبارزه با قاچاق  وزیر کشور
قاچاق سوخت ۹ میلیارد لیتر کاهش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
قاچاق سوخت ۹ میلیارد لیتر کاهش یافت
تهران-ایرنا- وزیر کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد قاچاق کالا از داخل به خارج مربوط به قاچاق سوخت بوده، از کاهش چشمگیر در این زمینه خبر داد و اعلام کرد قاچاق سوخت ۹ میلیارد لیتر کاهش یافته است.
  وزارت کشور  عبدالرضا رحمانی فضلی  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
۲.۵ میلیارد دلار قاچاق ناقابل!
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ...
۲.۵ میلیارد دلار قاچاق ناقابل!
دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفته در شرایط کنونی بازار ۲.۵ میلیون دلار پوشاک قاچاق در کشور وجود دارد که این موضوع تاثیر مخربی بر تولید داخلی دارد. فیروزه مظفری با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.
تامین سوخت قاچاق مناطق مرزی از استان‌های مرکزی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
تامین سوخت قاچاق مناطق مرزی از استان‌های مرکزی
تهران- ایرنا - «منشا ۸۰ درصد سوختی که از سیستان و بلوچستان قاچاق می‌شود، استان‌هایی مانند تهران، اصفهان و شیراز است»، این را دبیر کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق سیستان و بلوچستان به ایرنا می‌گوید، واقعیتی که با فعال کردن گلوگاه‌های ورودی استان و دستگاه نظارتی، آشکار شده است.
  سیستان و بلوچستان  قاچاق  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  سوخت مرزنشینان
شفافیت، دستاورد اصلاح نرخ ارز حقوق ورودی گمرکات
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
شفافیت، دستاورد اصلاح نرخ ارز حقوق ورودی گمرکات
تهران– ایرنا- عضو هیات رییسه فدراسیون واردات ایران معتقد است اصلاح نرخ ارز حقوق ورودی به شفافیت حساب‌ها کمک کرده و نرخ موثر تعرفه را کاهش می‌دهد که از لحاظ عمومی و بین‌المللی خوب است، چرا که اکنون یکی از بالاترین تعرفه‌های گمرکی را داریم.
  سازمان برنامه و بودجه کشور  گمرک جمهوری اسلامی ایران  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تاناکورا فروش‌ها، نوفروش می‌شوند
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / اقتصادی
تاناکورا فروش‌ها، نوفروش می‌شوند
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته تلاش شده تا فروشندگان البسه دست دوم، تغییر ماهیت دهند و پوشاک تولید داخل را به فروش برسانند.
  تاناکورا  پوشاک داخلی
وزارت نفت | اعلام منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
وزارت نفت | اعلام منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها
شفقنا اقتصادی – وزیر نفت منشأهای مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، انواع مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را اعلام کرد. به گزارش شفقنا اقتصادی متن ابلاغیه وزیر نفت به علی مویدی خرم‌آبادی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به شرح زیر است: با سلام- به استناد و در اجرای مصوبه شماره […]
ماجرای ۲ سلطان و قاچاق سوخت | سرکرده باند قاچاق سوخت چگونه کار می‌کرد؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
ماجرای ۲ سلطان و قاچاق سوخت | سرکرده باند قاچاق سوخت چگونه کار می‌کرد؟
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز گذشته در نشست خبری خود از حکم قطعی سلطان قاچاق سوخت خبر داد. علی مؤیدی‌خرم‌آبادی خبر داد: «اخیرا با همکاری اطلاعات سپاه توانسته‌ایم حکم قطعی برای سلطان قاچاق سوخت صادر کنیم و حکم قطعی برای این فرد جریمه حدود ۱۵۰ میلیاردتومانی بوده است. او در قاچاق صدها میلیون تن سوخت نقش داشته است».
مبادی مجاز صادرات فرآورده‌های نفتی اعلام شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
مبادی مجاز صادرات فرآورده‌های نفتی اعلام شد
تهران- ایرنا- وزیر نفت مبادی مجاز برای صادرات همه فرآورده‌های نفتی، مشتقات نفتی و محصولات نهایی آنها را اعلام کرد.
  صادرات  وزارت نفت  گمرک جمهوری اسلامی ایران  نفت  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  شرکت ملی پالایش  شرکت ملی نفت ایران
سلطان قاچاق سوخت ایران چطور شناسایی شد؟
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
سلطان قاچاق سوخت ایران چطور شناسایی شد؟
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت که برای پرونده سلطان قاچاق سوخت حکم قطعی صادر و 146 میلیارد تومان جریمه تعیین شده است.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
دستگیری قاچاقچی بزرگ سوخت
قاچاقچی بزرگ سوخت دستگیر شد. این موضوع را علی مویدی خرم‌آبادی، رئیس ستاد ‏مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز توضیح داد و گفت: «در حوزه مقابله با قاچاق کالا توانستیم بر ‏روی شبکه‌های اصلی متمرکز شویم و  بر این اساس فردی که در چند‌سال گذشته نفوذ بسیاری در ‏دستگاه‌های مختلف داشت، با ورود دستگاه قضائی و همچنین سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد‎.» او که دیروز در نشست خبری حاضر شده بود، توضیح داد: «این پرونده درخصوص خروج صدها ‏میلیون لیتر سوخت قاچاق از کشور قطعیت یافته بود و در چند روز گذشته شاهد صدور حکم قطعی درباره پرونده مذکور و جریمه 145‌میلیارد تومانی برای آن بودیم.» رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
جریمه هنگفت یک پرونده قاچاق سوخت
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به کشف یک پرونده قاچاق سوخت، با خروج صدها میلیون لیتر سوخت قاچاق از کشور گفت: با حکم قطعی برای این پرونده 145 میلیارد تومان جریمه وضع شد. علی مویدی خرم‌آبادی در نشست خبری با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: اگرچه این موضوع در قاچاق کالا و ارز تاثیرگذار بوده، اما تلاش شد بسترها به‌گونه‌ای فراهم شود تا از خروج کالاهای اساسی از کشور جلوگیری شود. رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان کرد: در این زمینه آیین‌نامه خوبی توسط دولت وضع شد؛ به‌طوری‌که امروز شاهد کمترین خروجی کالاهای اساسی از کشور هستیم.
جزئیات شناسایی سلطان قاچاق سوخت/ کاهش شدید قاچاق کالاهای اساسی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
جزئیات شناسایی سلطان قاچاق سوخت/ کاهش شدید قاچاق کالاهای اساسی
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به جزئیات چگونگی شناسایی سلطان قاچاق سوخت گفت: برای این پرونده قاچاق حکم قطعی صادر و 146 میلیارد تومان جریمه برای آن تعیین شد.
فیلم | روایت دستگیری بزرگ‌ترین قاچاقچی سوخت کشور
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / فیلم
فیلم | روایت دستگیری بزرگ‌ترین قاچاقچی سوخت کشور
مویدی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بزرگ‌ترین قاچاقچی سوخت و ۷ تن از همدستانش با جریمه ۱۴۵ میلیارد تومانی دستگیر شدند.
  قاچاق سوخت (بنزین و گازوئیل)
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
میزان صرفه‌جویی در مصرف سوخت اعلام شد
رییس ستاد مباره به قاچاق کالا و ارز با اشاره به آمار سوخت اعلام کرد: سال گذشته بیش از ۹ میلیارد لیتر سوخت صرفه جویی شد که ۹۰ درصد آن مربوط به گازوئیل بود و در سالیان اخیر این سوخت تبدیل به قاچاق شد.
  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  علی مویدی خرم آبادی  مدیریت مصرف سوخت  مصرف سوخت
حکم قطعی سلطان قاچاق سوخت صادر شد/ رشد ۷ درصدی پرونده‌های مربوط به قاچاق
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
حکم قطعی سلطان قاچاق سوخت صادر شد/ رشد ۷ درصدی پرونده‌های مربوط به قاچاق
ایلنا: رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در سال جاری ۸۶ هزار پرونده به ارزش ۹ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان تشکیل شده که نسبت به سنوات گذشته رشد ۷ درصدی داشته است.
  قاچاق کالا و ارز  قاچاق سوخت
بیم و امیدهای استخراج
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
بیم و امیدهای استخراج "رمزارز" زیر چتر قانون
همدان- ایرنا- کلاه گشاد واردکنندگان دستگاه های مستعمل بر سر خریداران، گرانی برقی که شیرینی این کسب و کار را تلخ کرده و یا سرمایه‌هایی که با انگ قاچاق بر باد می‌رود، زیر گشوده شدن چتر قانون، بیم و امیدهای تجارت نوین "رمزارز" یا همان "ماینینگ" و "ارز دیجتال" است؛ تجارتی پُر سود که نان و آب‌دار بودنش هر روز زمزمه می‌شود.
  رمز ارز  رمز ارز  وزارت صنعت معدن و تجارت  همدان  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  ماینینگ
سهم بخش خصوصی در اقتصاد نفتی کاهش یافته است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
سهم بخش خصوصی در اقتصاد نفتی کاهش یافته است
تهران- ایرنا- سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی گفت: در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات مختلف، ‌نقش دولت در صنایع بالادستی نفت افزایش داشته و از همین رو سهم بخش خصوصی نه تنها افزایش پیدا نکرده بلکه شاهد کاهش نقش این بخش نیز هستیم.
  ترکیه  برجام  روسیه  وزارت نفت  نفت شیل  دولت یازدهم  قطر  نفت  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
سیطره تبلیغی شرکت های خارجی بر بازار لوازم خانگی ایران
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
سیطره تبلیغی شرکت های خارجی بر بازار لوازم خانگی ایران
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به سیطره تبلیغی شرکت های خارجی بر بازار لوازم خانگی ایرانی گفت: در این راستا ذوق و گرایش مصرف کننده بدین سمت سوق می یابد و نمی توان آن را انکار کرد.
بازارچه‌های مرزی به زودی بازگشایی می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
بازارچه‌های مرزی به زودی بازگشایی می‌شوند
استاندار کردستان از بازگشایی بازارچه‌های مرزی استان خبر داد و گفت: بازارچه‌های مرزی به منظور حمایت از تولیدات داخلی تعطیل شده بود که بازگشایی آن با پیگیری‌های انجام شده و با وجود مشکلاتی که ممکن بود به دنبال داشته باشد در دستور کار قرار گرفته‌است.
  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  استانی-اجتماعی
توسعه صادرات غیرنفتی و کاهش قاچاق کالا با فرانچایز
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
توسعه صادرات غیرنفتی و کاهش قاچاق کالا با فرانچایز
تهران - ایرنا - صنعت فرانچایز ( روشی برای گسترش کسب و کار، توزیع کالاها و خدمات، بواسطه اخذ مجوز مربوطه) در جهان پنج هزار میلیارد دلار گردش مالی دارد و ایران هم در تلاش است تا به این گردش مالی دست یابد.
  صادرات  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  صادرات غیر نفتی
کنترل خروجی‌های قاچاق دارو/ ارز ۴۲۰۰ تومانی، انگیزه را بالا برد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / بهداشت و سلامت
کنترل خروجی‌های قاچاق دارو/ ارز ۴۲۰۰ تومانی، انگیزه را بالا برد
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با بیان اینکه کنترل خروجی‌های قاچاق دارو وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارند، گفت: واردات دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی، زمینه قاچاق را فراهم کرده است.
  عبدالله هندیانی  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  قاچاق دارو
وزیر اطلاعات: مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید به صورت ریشه‌ای انجام شود
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
وزیر اطلاعات: مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید به صورت ریشه‌ای انجام شود
وزیر اطلاعات در جمع اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر تعیین راهبرد مبارزه با علت‌ها یا معلول‌ها را در مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد و گفت: برای از بین بردن قاچاق باید با علت‌ها مقابله کرد.
  وزیر اطلاعات  مبارزه با قاچاق کالا
ضرورت مبارزه با قاچاق/ با مفاسد کلان اقتصادی بدون اغماض برخورد می‌کنیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
ضرورت مبارزه با قاچاق/ با مفاسد کلان اقتصادی بدون اغماض برخورد می‌کنیم
وزیر اطلاعات گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید به صورت ریشه‌ای انجام شود و با مفاسد کلان اقتصادی بدون اغماض برخورد می‌کنیم.
  سید محمود علوی  وزارت اطلاعات  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
وزیر اطلاعات: سطح علمی سربازان گمنام امام زمان(عج) ارتقاء یافته / با اقدامات دانش بنیان آماده رفع نیازهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
وزیر اطلاعات: سطح علمی سربازان گمنام امام زمان(عج) ارتقاء یافته / با اقدامات دانش بنیان آماده رفع نیازهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستیم
وزیر اطلاعات بر مبارزه ریشه‌ای با قاچاق کالا و ارز تاکید و ترویج ناامنی اقتصادی در فضای جامعه را موجب کاهش اهتمام سرمایه گذاران و تولیدکنندگان به فعالیت های اقتصادی برشمرد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
هشدار ستاد مبارزه با قاچاق درباره پیامک‌های جعلی فعال‌سازی موبایل
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق گفت: مردم فریب پیام‌های فعال‌سازی موبایل را نخورند چراکه اگر سامانه همتا پیامی را ارسال کند، به جای شماره، عبارت همتا درج شده است. حمیدرضا دهقانی‌نیا درباره ارسال پیام‌هایی به برخی مردم مبنی بر اینکه «جهت جلوگیری از قطع شدن شبکه موبایل، باید اقدام به فعال‌سازی گوشی کنند»، اظهار کرد: مردم حتما باید دقت کنند هر پیامی که از سمت سامانه همتا به مخاطبان ارسال می‌شود یک سربرگ یا تابلویی دارد که عبارت «همتا» را نشان می‌دهد؛ یعنی شماره‌ای نیست و فقط کلمه همتا نوشته شده است. سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در صورتی که مردم به همین قاعده توجه کنند، قطعا فریب نمی‌خورند. وی گفت: مردم حتما در هنگام خرید گوشی تلفن‌همراه دقت کنند که هیچ هزینه‌ای بابت رجیستری نباید بپردازند …
سامانه جامع گارانتی، بازار آشفته لوازم‌خانگی را نجات می‌دهد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
سامانه جامع گارانتی، بازار آشفته لوازم‌خانگی را نجات می‌دهد
مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق گفت: پس از اجرای طرح شناسه کالا در گروه لوازم خانگی،مصرف‌کننده می‌تواند از طریق این شناسه و سامانه جامع گارانتی، خدمات پس از فروش دریافت کند.
  حمیدرضا دهقانی نیا  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  قاچاق کالا  لوازم خانگی
فریب پیامک‌های فعال‌سازی موبایل را نخورید
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فناوری
فریب پیامک‌های فعال‌سازی موبایل را نخورید
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق گفت: مردم فریب پیام های فعال‌سازی موبایل را نخورند چراکه اگر سامانه همتا پیامی را ارسال کند، به جای شماره، عبارت همتا درج شده است.
  موبایل  تلفن همراه  حمیدرضا دهقانی نیا  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  سامانه همتا  کلاهبرداری  فیشینگ
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
لزوم شناسه‌دار کردن کفش و اجزای پوشاک
اگرچه حدود یک سال از الزام نصب شناسه کالا بر محصولات وارداتی کفش و اجزای پوشاک می‌گذرد، اما ستاد مبارزه با قاچاق در نامه‌نگاری با اتاق‌های اصناف و بازرگانی بار دیگر خواستار عملی کردن آن شد. مصطفی پورکاظم شایسته، معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نامه‌ای به روسای اتاق بازرگانی ایران و اتاق اصناف ایران اعلام کرد که اگرچه بارها دستورالعمل‌های مربوط به لزوم اخذ شناسه کالا برای واردکنندگان کفش و اجزای پوشاک صادر شده، اما ترتیبی اتخاذ شود که هر چه زودتر این دستورالعمل اجرایی شود.
کفش و اجزای پوشاک باید شناسه کالا داشته باشند / نامه‌نگاری دوباره با اتاق‌ بازرگانی و اصناف
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
کفش و اجزای پوشاک باید شناسه کالا داشته باشند / نامه‌نگاری دوباره با اتاق‌ بازرگانی و اصناف
اگرچه حدود یک سال از الزام نصب شناسه کالا بر محصولات وارداتی کفش و اجزا پوشاک می گذرد اما ستاد مبارزه با قاچاق در نامه نگاری با اتاق های اصناف و بازرگانی باردیگر خواستار عملی کردن آن شد.
  کفش  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  قاچاق  واردات پوشاک  مصطفی پورکاظم شایسته
ممنوعیت ورود «مودم» بازار قاچاق این کالا را داغ کرده است
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / فناوری
ممنوعیت ورود «مودم» بازار قاچاق این کالا را داغ کرده است
«در پی ممنوع شدن واردات مودم‌های خارجی به‌دلیل حمایت از تولید داخل از سوی وزارت صمت، این کالا در کشور با کمبود مواجه شده است از سوی دیگر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به بهانه توان تولید و عرضه انواع مودم‌های مخابراتی دیتا در کشور ابلاغیه‌ای را در خردادماه امسال صادر کرده که طبق آن عرضه و فروش انواع «مودم دیتای (کابلی-بیسیم)»خارجی در بازارهای داخلی ممنوع و مصداق بارز عرضه و فروش کالای قاچاق محسوب می‌شود.» اما در پی ممنوع شدن واردات، آیا تولید‌کنندگان داخلی قادر به تأمین بازار کشور هستند؟ براستی چند مدل مودم با تکنولوژی روز در کشور تولید می‌شود؟ و مهم‌تر اینکه ممنوعیت واردات مودم خارجی به‌کشور چه تبعات مثبت و منفی در‌پی داشته است. فعالان صنف رایانه‌ای کشور به این سؤالات پاسخ می‌دهند.
ابطال۵۰۰ هزار کارت سوخت/ سوخت به مقاصدی می رود که وجود ندارند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
ابطال۵۰۰ هزار کارت سوخت/ سوخت به مقاصدی می رود که وجود ندارند
معاون ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه پس از سهمیه بندی، ۵۰۰ هزار کارت سوخت باطل شد، گفت: سهمیه بندی از انتقال کارت سوخت به استان های مرزی برای خروج سهمیه جلوگیری می کند.
  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  قاچاق سوخت  بنزین  نرخ بنزین  قاچاق  عبدالله هندیانی
لوازم‌خانگی فاقد شناسه‌ کالا از ۱۵ دی قاچاق محسوب می‌شود
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
لوازم‌خانگی فاقد شناسه‌ کالا از ۱۵ دی قاچاق محسوب می‌شود
مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: تمامی تولیدکنندگان و تشکل‌های صنعتی لوازم خانگی تولید داخل تا ۱۵ دی ماه فرصت دارند که برای ۸ گروه کالایی خود فرایند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند و برای کالاهای خود شناسه دریافت کنند.
  لوازم خانگی  دریافت شناسه کالا  صنایع فلزی  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  عباس هاشمی  تشکل های صنعتی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
جزئیات ثبت شناسه برای ۱۰ قلم لوازم خانگی پرمصرف
فرآیند ثبت شناسه برای ۱۰ قلم لوازم خانگی پرمصرف مشخص شد؛ مطابق با جزئیات اعلام شده فرآیند ثبت سفارش برای اقلام تولید داخل تا ۱۵دی‌ماه و برای اقلام وارداتی تا ۱۵ بهمن‌ماه به انجام می‌رسد. به گزارش خبرگزاری مهر، قاچاق بزرگ‌ترین مشکلی است که صنعت لوازم خانگی را مورد تهدید قرار می‌دهد که وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای جلوگیری از قاچاق، موضوع تخصیص کدشناسه کالا و شناسه رهگیری را در دستور کار قرار داده است.
۱۰ قلم لوازم خانگی باید شناسنامه‌دار شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
۱۰ قلم لوازم خانگی باید شناسنامه‌دار شوند
تهران- ایرنا- بر اساس اعلام سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فقط ۱۰ قلم لوازم خانگی پرمصرف باید در موعد مقرر شناسنامه‌دار شوند، نه آن‌طور که برخی رسانه‌ها نوشته‌اند، همه کالاهای تولید داخل.
  لوازم خانگی  کالای قاچاق  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تاخیر در مبارزه با فساد، هزینه های زیادی روی دست نظام گذاشت/ بعد از دو دهه سیاست‌ها را تغییر دادیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
تاخیر در مبارزه با فساد، هزینه های زیادی روی دست نظام گذاشت/ بعد از دو دهه سیاست‌ها را تغییر دادیم
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بعد از دو دهه متوجه شدیم که مبارزه با قاچاق باید متناسب با علم، تکنولوژی و دانش روز صورت گیرد.
  قاچاق کالاو ارز  علی مویدی خرم آبادی  فساد مالی
چرا خط بطلانی بر قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان کشیده نمی‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
چرا خط بطلانی بر قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان کشیده نمی‌شود
زاهدان- ایرنا- روزانه میلیون‌ها لیتر موادسوختی به عنوان سرمایه ملی به بهانه بیکاری مردم مرزنشین قاچاق می‌شود اما مرزنشینان همچنان فقیر و محروم هستند! این سودهای میلیاردی در جیب چه کسانی سرازیر می‌شود؟
  سیستان و بلوچستان  کالای قاچاق  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  زاهدان  قاچاق نفت
فارس من| قاچاق بنزین بسیار اندک است
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
فارس من| قاچاق بنزین بسیار اندک است
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با توجه به اشتعال‌زا بودن بنزین، قاچاق بنزین بسیار اندک و کم‌تر از 4 درصد است.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
مخالفان FATF نگران منافع خود هستند
از ارقام درشت فساد چهره‌ها در ایران که بگذریم، گردش مالی کالای قاچاق در ایران به سالانه حدود 25‌میلیارد دلار می‌رسد. این رقمی است که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرده است. اگر مبنا را بر دلار 12‌هزار تومانی این روزها قرار دهیم، در واقع گردش مالی کالای قاچاق در ایران رقمی حدود 300‌هزارمیلیارد تومان است.