دوشنبه, ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 3 August, 2020
سخنگوی دولت
۲ ساعت قبل / آنگلا مرکل / خروج آمریکا از آلمان
نظر آنگلا مرکل درباره خروج نیروهای آمریکا از آلمان
به گزارش فارس، سخنگوی دولت آلمان گفت که «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور با برنامه آمریکا برای خارج کردن هزاران نظامی خود از آلمان مخالف است.
۲۲ ساعت قبل
توافق ایران و کره جنوبی برای تجارت کالاهای بشردوستانه
خبرگزاری رسمی کره جنوبی به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرد که ایران و کره جنوبی در زمینه ایجاد یک کارگروه برای تجارت کالاهای بشردوستانه توافق کرده‌اند.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یک منبع آگاه گفت که کره جنوبی و ایران توافق کرده اند که در چارچوب معافیت از تحریم‌های ایران که کره جنوبی از آمریکا دریافت کرده است، یک کارگروه برای توسعه تجارت کالاهای بشردوستانه ایجاد کنند.این منبع ادامه داد: این رایزنی ها که در سطح مدیر کل خواهد بود با هدف تطابق نیازهای ایران در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی با آنچه صادر‫کننده‫های کره جنوبی می‫توانند ارائه کنند، انجام خواهد شد. اولین مذاکرات این کارگروه احتمالا در اوایل ماه آینده برگزار خواهد شد.طبق گفته این منبع آگاه، دو طرف در مذاکرات سطح بالاتری که این هفته …
ماموریت نیروهای ائتلاف آمریکایی در عراق محدود شد
۲۸ ساعت قبل
ماموریت نیروهای ائتلاف آمریکایی در عراق محدود شد
فرماندهی عملیات مشترک نظامی عراق امروز (یکشنبه)، ماموریت نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در کشورش را محدود و سرفصل «مبارزه با تروریسم» را از آن حذف کرد. سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که این فرماندهی بر مبنای راهبردی که دولت عراق ترسیم کرده، به کار مشترک خود با ائتلاف بین‌المللی ادامه می‌دهد.
طالبان: برای تمدید آتش‌بس ۳ روزه تصمیمی گرفته نشده است
۳۱ ساعت قبل / اخبار "افغانستان" / طالبان
طالبان: برای تمدید آتش‌بس ۳ روزه تصمیمی گرفته نشده است
در حالی که برخی منابع از احتمال تمدید آتش‌بس طالبان و دولت افغانستان می‌گویند اما سخنگوی این گروه تصریح کرد که هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده است.
پاسخ ربیعی به منتقدان درباره تولید گندم: نه تنها زمین نخوردیم به خودکفایی رسیدیم
۳۱ ساعت قبل / واردات گندم / دولت دوازدهم / علی ربیعی / اقتصاد ایران
پاسخ ربیعی به منتقدان درباره تولید گندم: نه تنها زمین نخوردیم به خودکفایی رسیدیم
مهر نوشت: سخنگوی دولت می‌گوید: در شروع این دولت به دلیل شرایط آن زمان حدود ۶ میلیون تن بوده در حالی که چند سال متوالی است که تولید داخلی گندم، همه نیاز مصارف کشور را به طور کامل برآورده می‌کند و اگر هم وارداتی به شکل محدود صورت گیرد برای تامین ذخائر استراتژیک کشور است.
۳۳ ساعت قبل / بودجه گندم / خودکفایی گندم / علی ربیعی
ربیعی: بودجه خودکفایی گندم را حذف نکرده‌ایم
به گزارش الف، با توجه به شرایط پیش آمده برای علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت، در روزهای اخیر به بخش عمده‌ای از سوالات پاسخ مکتوب داده شده است. امروز نیز سخنگوی دولت پاسخ سوال خبرگزاری مهر را مکتوب داده‌اند که در ادامه می‌خوانید:
رسانه ها،کرونا، محرم 
۳۳ ساعت قبل / محرم / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا / رسانه / تاثیر رسانه‌ها / علی ربیعی / سخنگوی دولت
رسانه ها،کرونا، محرم 
همه رسانه‌های ما اعم از شبکه‌های رسمی وغیر رسمی باید چنان در معرض ظرفیت‌سازی نوین قرار گیرند که همه اقشار جامعه با همه سبک‌های زیستی و گوناگونی فرهنگی، سیمای خود را در آیینه آن بجا آورند و رسانه‌ها مورد اعتماد شوند و در چنین روزهایی ذخیره اعتماد به رسانه به‌کار بیاید.
گزینه‌های تصدی وزرات صمت چه کسانی هستند؟
۳۵ ساعت قبل / حجت‌الله فیروزی / وزارت صمت / وزیر پیشنهادی صنعت / وزیر صمت
گزینه‌های تصدی وزرات صمت چه کسانی هستند؟
حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از جمع‌آوری امضا در صحن علنی مجلس برای مسکوت ماندن تفکیک وزارت بازرگانی به مدت یکسال خبر داد تا دولت در موعد قانونی وزیر صمت را معرفی کند.
۴۶ ساعت قبل
دیپلماسی
سخنگوی وزارت امور خارجه:  دولت آمریکا پاسخگوی حمایت از گروهک‌های تروریستی باشد [ایرنا] سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بازداشت سرکرده گروهک تروریستی «تندر» از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: «رژیم آمریکا باید پاسخگوی حمایت از گروهک‌های تروریستی و جانیانی که از داخل آمریکا هدایت عملیات خرابکارانه، مسلحانه و تروریستی را علیه مردم ایران بر عهده دارند، باشد.»سیدعباس موسوی با قدردانی از اقدام مقتدرانه سربازان گمنام امام زمان(عج) در دستگیری سرکرده گروهک تروریستی و خرابکار افزود: «رژیم آمریکا در حالی خود را در کنار مردم ایران معرفی می‌کند که تروریست‌های شناسنامه‌دار و کسانی را که مسئولیت چندین عملیات تروریستی را در داخل ایران برعهده …
۴۶ ساعت قبل
رژیم آمریکا پاسخگوی حمایت از گروهک تروریستی «تندر» باشد
سخنگوی وزارت امور خارجه با قدردانی از اقدام مقتدرانه سربازان گمنام امام زمان در دستگیری جمشید شارمهد تصریح کرد: رژیم آمریکا باید پاسخگوی حمایت از گروهک تروریستی تندر و دیگر گروهک‌ها و جانیانی که از داخل آمریکا هدایت عملیات تروریستی علیه مردم ایران را برعهده ‌دارند، باشد.به گزارش فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ضمن قدرانی از اقدام مقتدرانه سربازان گمنام امام زمان‫(‫عج ) در دستگیری جمشید شارمهد، سرکرده یک گروهک تروریستی و خرابکار افزود: رژیم آمریکا در حالی خود را در کنار مردم ایران معرفی می‌کند که تروریست‌های شناسنامه‫دار و کسانی که مسئولیت چندین عملیات تروریستی داخل ایران را بر عهده گرفته و دست شان به خون مردم و شهروندان بی‫گناه ایرانی آلوده است را در …
توییت سخنگوی دولت درباره برگزاری عزاداری محرم
۴۶ ساعت قبل
توییت سخنگوی دولت درباره برگزاری عزاداری محرم
سخنگوی دولت گفت: فشار برای انجام شعائر به روش همیشگی اگر با عواقب وخیم برای سلامت مردم همراه شود، ضربه‌ای تاریخی به عزاداری و روح مشارکت ایرانیان در این مراسم وارد خواهد کرد.
۴۷ ساعت قبل / عزاداری محرم / علی ربیعی سخنگوی دولت
ربیعی: انجام شعائر با روش همیشگی، به روح عزاداری ضربه می‌زند
به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت طی مطلبی در فضای مجازی تاکید کرد: ما ایرانیان سال‌ها برای سیدالشهدا عزاداری کرده‌ایم و شعائر را بجا آورده‌ایم. عزاداریتعطیل‌بردار نیست، اما فشار برای انجام شعائر به روش همیشگی اگر با عواقب وخیم برای سلامت مردم همراه شود، ضربه‌ای تاریخی به مراسم عزاداری و روح مشارکت ایرانیان در این مراسم وارد خواهد کرد.
موسوی در واکنش به دستگیری سرکرده گروه «تندر»: آمریکا باید پاسخگوی حمایت از گروهک های تروریستی علیه ایران باشد
۲ روز قبل
موسوی در واکنش به دستگیری سرکرده گروه «تندر»: آمریکا باید پاسخگوی حمایت از گروهک های تروریستی علیه ایران باشد
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به دستگیری سرکرده گروه تروریستی تندر، ضمن اعتراض شدید به دولت آمریکا افزود: این رژیم باید پاسخگوی حمایت از این گروهک تروریستی و دیگر گروهک ها و جانیانی که از داخل آمریکا هدایت عملیات خرابکارانه، مسلحانه و تروریستی علیه مردم ایران را بر عهده دارند و خون شهروندان ایرانی را بر زمین می ریزند، باشد.
عزاداری تعطیل‌بردار نیست
۲ روز قبل / کرونا / علی ربیعی / محرم و صفر
عزاداری تعطیل‌بردار نیست
ایلنا: سخنگوی دولت درباره برگزاری مراسمات در ایام محرم گفت: تردید ندارم که گسترش بیماری کرونا بر اثر عزاداری‌های بدون مراعات اصول بهداشتی،درد و تلخی نقدهای مجامع…
دولت با تخصیص قیر رایگان مخالف است
۲ روز قبل / علی ربیعی / خصوصی سازی / بازار بورس / قیر رایگان / سخنگوی دولت
دولت با تخصیص قیر رایگان مخالف است
ربیعی، سخنگوی دولت، گفت: دولت با تخصیص قیر مخالف است چرا که هیچ منبع مالی برای اینگونه طرح‌ها وجود ندارد.
سخنگو دولت: قیر رایگان فسادزاست/ دولت برای ارائه قیر رایگان باید از منابع هدفمندی کم کند
۲ روز قبل / سخنگوی دولت / طرح قیر رایگان / علی ربیعی
سخنگو دولت: قیر رایگان فسادزاست/ دولت برای ارائه قیر رایگان باید از منابع هدفمندی کم کند
به گزارش الف به نقل از پاد، با توجه به شرایط پیش آمده برای علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت، در روزهای اخیر به بخش عمده‌ای از سوالات پاسخ مکتوب داده شده است. امروز نیز سخنگوی دولت به تعداد دیگری از این سوالات پاسخ مکتوب داده‌اند که در ادامه می‌خوانید:
پاسخ مکتوب سخنگوی دولت به سوالات خبرنگاران
۲ روز قبل / علی ربیعی سخنگوی دولت
پاسخ مکتوب سخنگوی دولت به سوالات خبرنگاران
سخنگوی دولت تاکید کرد که حباب کاذب و برخی سوءاستفاده ها نباید اتفاق مبارک فعال شدن بورس را خدشه دار کند .
دولت در حال برداشتن گام جدید خصوصی سازی است/ هر سهم کامل سهام عدالت بیش از 16 میلیون تومان
۲ روز قبل / خصوصی سازی / دولت / رشد / سرمایه / سهام عدالت
دولت در حال برداشتن گام جدید خصوصی سازی است/ هر سهم کامل سهام عدالت بیش از 16 میلیون تومان
ایلنا: سخنگوی دولت اظهار داشت: برخی نگرانی‌ها در خصوص حباب کاذب و یا برخی سوء استفاده‌ها، اصل این اتفاق مبارک را نباید خدشه دار کند چون در ذات بورس فراز و نشیب و افت…
ارتش شرق لیبی تهدید به حمله علیه کشتی‌ها و هواپیماها کرد
۲ روز قبل / روسیه / طرابلس / دولت / لیبی / ترکیه
ارتش شرق لیبی تهدید به حمله علیه کشتی‌ها و هواپیماها کرد
تهران - ایرنا -  پس از آنکه سخنگوی دولت وفاق ملی لیبی از آمادگی بی‌سابقه برای آغاز عملیات نظامی در شهر سرت و میادین نفتی این کشور خبر داد، سخنگوی نظامیان خلیفه حفتر با اعلام نگرانی از این مسئله تهدید کرد به کشتی‌ها و هواپیماهایی که قصد ورود به لیبی را دارند حمله خواهد کرد. 
دلنوشته علی ربیعی از روزهای تلخ مبتلا شدنش به کرونا /پرستاران و پزشکان با ترس سرکار می آیند
۲ روز قبل / علی ربیعی / سخنگوی دولت / محرم / عزاداری / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / ویروس کرونا
دلنوشته علی ربیعی از روزهای تلخ مبتلا شدنش به کرونا /پرستاران و پزشکان با ترس سرکار می آیند
علی ربیعی در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: امروز در بیمارستانی که بستری هستم گفت‌وگویی با پرستاران و پزشکان داشتم. غالب پرستاران و پزشکان و کارگران بیمارستانی تجربه ابتلا به کرونا را داشته‌اند. با ترس به سرکار می‌آیند و بعضاً از روی ناچاری، با نوعی دوری‌گزینی از اقوام و خانواده روبه‌رو هستند
علی ربیعی؛ کرونا از نمای نزدیک
۲ روز قبل
علی ربیعی؛ کرونا از نمای نزدیک
علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری و سخنگوی دولت در یادداشتی تاکید کرد که سختی‌های کرونا، نیاز به آموزش‌های همگانی تازه درخصوص مهارت‌های زندگی و کار در شرایط کرونایی و ضرورت شکل‌گیری روابط تازه‌ای با یکدیگر، با دولت، با کارشناسان حوزه سلامت و با روانشناسان و اقتصاددان‌ها و سیاستمداران را آشکار ساخته است.
۲ روز قبل
طرح مالیات بر خانه‌های خالی اصلاح شد
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با تغییراتی که در قانون و پیش نویس اتفاق افتاده، مالیات بر درآمد اجاره برای سال اول شش برابر، سال دوم ۱۲برابر و سال سوم ۱۸برابر در نظر گرفته شده است. به گزارش مهر، مهدی طغیانی در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: بر اساس متوسط درآمد ماهیانه برای ارزش اجاره خانه در شهر تهران حدود ۵۴میلیون تومان در نظر گرفته شده است که مالیات آن طبق ماده ۱۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم حدود ۸میلیون و سیصد هزار تومان می‌شود که در سال اول حدود ۵۰ میلیون تومان و در سال دوم یکصد میلیون تومان و در سال سوم یکصد و پنجاه میلیون تومان می‌شود. او گفت: افرادی که خانه خالی داشته باشند، بر اساس تقسیم منطقه و ارزش اجاره ملک و محاسبه مالیات بر درآمد اجاره، به طور میانگین در سال اول …
هستة خسته
۲ روز قبل
هستة خسته
مائده امینی_روزنامه نگار کمتر کسی فکرش را می‌کرد بورس در روزگاری اینطور بر سر زبان‌ها بیفتد. از رئیس‌جمهور گرفته تا ساکنان روستای مال ملأ و از سخنگوی دولت گرفته تا کارشناسان قدیمی بازار سرمایه، همه از بورس، سوددهی و بازدهی بالا حرف می‌زنند. کار به جایی رسیده که بازاری که روزگاری فقط میزبان فعالان اقتصادی و عده معدودی از مردم بود، سرازیر شدن۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی را در 3‌ماه ابتدایی سال تجربه کرده است و این در حالی است که حجم ورود نقدینگی به بورس در سال۹۸ تنها حدود ۳۰‌‌هزار میلیارد تومان …
فرآیند آزادی هزار زندانی دولت در راستای توافق دوحه به پایان رسیده است
۳ روز قبل / افغانستان / طالبان / سهیل شاهین
فرآیند آزادی هزار زندانی دولت در راستای توافق دوحه به پایان رسیده است
ایلنا: سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد که این شبه‌نظامیان فرآیند آزادی هزار زندانی دولت در راستای توافق دوحه را به پایان رسانده است.
تحویل داروی بیماران سرطانی از سوییس به ایران
۴ روز قبل / ایران و سوئیس / سرطان
تحویل داروی بیماران سرطانی از سوییس به ایران
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: سخنگوی دولت سوییس اعلام کرد یک شرکت داروسازی سوییسی داروهای ضد سرطان به ایران تحویل داد.
گفتگوی اختصاصی| سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر: اگر زندانیان ما آزاد نشوند مذاکره نمی‌کنیم
۴ روز قبل / طالبان
گفتگوی اختصاصی| سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر: اگر زندانیان ما آزاد نشوند مذاکره نمی‌کنیم
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که این گروه فقط زمانی وارد مذاکره مستقیم با دولت افغانستان می‌شود که باقیمانده زندانیان طالبان آزاد شوند.
دوست دارم یه دست از آسمون بیاد
۴ روز قبل / دولت / سخنگوی دولت / محمد نوری / ربیعی
دوست دارم یه دست از آسمون بیاد
ایلنا: سخنگوی دولت یادداشتی به مناسبت فرارسیدن سالروز درگذشت محمد نوری نوشت.
البخیتی: اغلب «فریب‌خوردگان» در یمن، تمایل به مبارزه با ائتلاف سعودی دارند
۴ روز قبل / ائتلاف سعودی / محمد البخیتی / فریب‌خوردگان یمنی
البخیتی: اغلب «فریب‌خوردگان» در یمن، تمایل به مبارزه با ائتلاف سعودی دارند
اعضای گردانی که بتازگی از نیروهای دولت مستعفی یمن جدا شده و به صف ارتش و کمیته‌های مقاومت مردمی پیوسته‌ است با سخنگوی تیم آشتی ملی در جنبش انصارالله، دیدار کرد.
نمی‌شه غصه ما رو یه لحظه تنها بذاره؟
۴ روز قبل / علی ربیعی / محمد نوری
نمی‌شه غصه ما رو یه لحظه تنها بذاره؟
یادداشت اختصاصی سخنگوی دولت در سالروز درگذشت محمد نوری
۴ روز قبل
کره جنوبی و ایران مذاکره می‌کنند
کره جنوبی قرار است مذاکراتی را به صورت مجازی با ایران درباره گسترش مبادلات بشردوستانه مثل دارو برگزار کند. به گزارش خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی، این مذاکرات در ادامه ارسال نخستین محموله این کشور به تهران در ماه مه صورت می‌گیرد. به گزارش فارس، وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد این مذاکرات بر مسئله مطابقت دادن تقاضای ایران برای دارو و تجهیزات پزشکی و آنچه کره جنوبی می‌تواند ارائه دهد، تمرکز خواهد داشت. معاون وزیر خارجه کره جنوبی در امور اقتصادی ریاست طرف کره‌ای را در این جلسه که قرار است با شرکت مقامات سایر وزارتخانه‌ها و آژانس‌های تجاری این کشور برگزار شود، برعهده خواهد داشت. طبق این گزارش، «محمدرضا شانه‌ساز» رئیس سازمان غذا و داروی ایران و مقامات بانک مرکزی از طرف ایران در این جلسه حضور خواهند …
۴ روز قبل
منتظر اقدامات کره‌جنوبی هستیم
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ادعای خبرگزاری یونهاپ درباره گفت‌وگوی ویدئوکنفرانسی مقامات ایران و کره‌جنوبی درباره خرید دارو و تجهیزات پزشکی، به ایرنا گفت: به اندازه کافی از کره‌جنوبی وعده شنیده‌ایم؛ بنابراین فقط منتظر اقدامات ملموس و برجسته هستیم. علی ربیعی، سخنگوی دولت از بدهی 8میلیارد‌دلاری کره‌جنوبی به ایران خبر داده بود. عباس موسوی اما با بیان اینکه کسی در ایران منتظر محموله نیم‌میلیون یا 2میلیون دلاری نیست، تصریح کرده: «امیدواریم مقامات کره‌ای حجم منابع مالی مردم ایران در این کشور و نبود هیچ …
خشم ژاپن از نصب یک مجسمه بحث‌برانگیز در کره جنوبی (+عکس)
۵ روز قبل
خشم ژاپن از نصب یک مجسمه بحث‌برانگیز در کره جنوبی (+عکس)
دولت کره جنوبی درباره این مجسمه اظهارنظر نکرده اما سخنگوی دولت ژاپن نسبت به نصب این مجسمه به شدت اعتراض کرده است.
هشدار درباره شیوع کرونا در لیبی/ دولت شرق ابتلای عقیله صالح به کرونا را رد کرد
۵ روز قبل / بحران لیبی / کرونا در جهان
هشدار درباره شیوع کرونا در لیبی/ دولت شرق ابتلای عقیله صالح به کرونا را رد کرد
در حالی که هشدارها درباره انتشار ویروس کرنا در لیبی افزایش یافته، سخنگوی نیروهای موسوم به ارتش "ملی" لیبی تحت فرمان خلیفه حفتر ابتلای عقیله صالح، رئیس پارلمان لیبی در طبرق به کرونا را تکذیب کرد.
سخنگوی دولت در پیامی درگذشت بدرالزمان قریب را تسلیت گفت
۵ روز قبل / علی ربیعی / علی ربیعی / سخنگوی دولت / زبان / درگذشت
سخنگوی دولت در پیامی درگذشت بدرالزمان قریب را تسلیت گفت
علی ربیعی سخنگوی دولت در پیامی درگذشت بدرالزمان قریب تنها عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی را تسلیت گفت.
۵ روز قبل
تحویل سند دماوند به دولت
سی‌امین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضایی تحت امر سیدابراهیم رییسی دیروز در حالی برگزار شد که به‌ دلیل شیوع کرونا هیچ‌کدام از خبرنگاران روزنامه‌ها به این نشست خبری دعوت نشدند تا روزنامه‌نگاران تنها قادر باشند با استفاده از پرسش‌های مطرح شده از سوی خبرگزاری‌ها و البته پاسخ‌های غلامحسین اسماعیلی به این پرسش‌ها از این نشست خبری استفاده کنند. سخنگوی قوه قضاییه در این نشست خبری توضیحاتی درباره موضوعاتی مختلف ازجمله ماجرای جنگنده‌های امریکایی، اخلالگران اقتصادی، بازداشت ۲ تبعه سوئد و البته آخرین وضعیت پرونده روح‌الله زم ارایه کرد. اسماعیلی اقدام غیرقانونی و غیرانسانی تعرض هواپیما‌های جنگنده امریکایی به هواپیمای مسافربری شرکت ماهان را نمونه دیگری …
۵ روز قبل / بدرالزمان قریب / علی ربیعی سخنگوی دولت
ربیعی: تلاش برای زنده نگه‌داشتن ادبیات ایران نتیجه عمر «قریب» بود
سخنگوی دولت درگذشت بدرالزمان قریب تنها عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی را تسلیت گفت.
جزئیات نامه‌ مهم روحانی به پوتین
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ربیعی / سخنگوی دولت
جزئیات نامه‌ مهم روحانی به پوتین
ربیعی در پاسخ به سوالی درباره نامه اخیر رییس جمهوری به پوتین و اینکه مذاکرات ظریف - پوتین تا چه اندازه ثمربخش بوده است، افزود: ایران و روسیه منافع و نگرانی‌های مشترک فراوانی دارند که لازمه رسیدگی به آنها، ارتباط مستمر میان مقامات دو کشور است. این نامه نیز در ادامه هماهنگی‌های طرفین درباره این مسائل و آینده همکاری‌های ایران و روسیه بود.
علی ربیعی: آمریکا به رفتارهای نامعمول و غیرقانونی خود خاتمه دهد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / سخنگوی دولت / علی ربیعی
علی ربیعی: آمریکا به رفتارهای نامعمول و غیرقانونی خود خاتمه دهد
شفقنا- سخنگوی دولت گفت: ما عمیقاً هشدار می دهیم که آمریکا به رفتارهای نامعمول و غیرقانونی خود پیش از آنکه دیر شود، خاتمه دهد و اطمینان داشته باشد که جمهوری اسلامی ایران تماشاگر این تحریکات غیرقابل توجیه نخواهد بود. به...
آدمهایی که وقف می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / بدرالزمان قریب / فرهنگستان زبان و ادب فارسی / علی ربیعی
آدمهایی که وقف می‌شوند
تهران- ایرنا- علی ربیعی سخنگوی دولت در یادداشتی در اینستاگرام به درگذشت بدرالزمان قریب پژوهشگر، ایران‎شناس و زبان‌شناس نامدار اشاره کرد و نوشت: او "زندگی تنها" را برای "عشق‌ورزی به ایران و فرهنگ ایرانی" انتخاب کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / طلب ایران از کره جنوبی / علی ربیعی سخنگوی دولت
ربیعی: کره جنوبی برای انتقال منابع ایران اقدام نکند،پیگیری‌ جدی می کنیم
به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت، پیرو عدم برگزاری نشست سخنگویی امروز (سه‌شنبه) به دلیل ابتلا به کرونا، به سوالات خبرنگاران به صورت مکتوب پاسخ داد. ربیعی: کره جنوبی نسبت به انتقال منابع ایران اقدام نکند، پیگیری‌های حقوقی جدی‌تری می‌کنیم سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی و آخرین اقدامات در این زمینه گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به وعده‌های داده شده از سوی طرف کره‌ای، بنا را بر آن گذاشته که آن‌ها خود را متعهد به پاسخ به انتظارات به جای طرف ایرانی دانسته و در عملیاتی نمودن دسترسی و مکانیزم بهره برداری از منابع مالی ایران را تسریع کنند، ولی متاسفانه در عمل چنین اتفاقی روی نداده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
واکنش سخنگوی دولت به برنامه حزب دموکرات آمریکا
سخنگوی دولت گفت: درباره برنامه حزب دموکرات که به تازگی انتشار یافته، اعتقاد داریم که یک گام کوچک ولی مثبت در شناخت واقعیت های ایران است اما هنوز جاه طلبانه است.
پیش‌بینی درآمد کشور در سال ۹۹ چقدر است؟؛ پاسخ سخنگوی دولت به این سوال
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دولت دوازدهم / علی ربیعی / بودجه
پیش‌بینی درآمد کشور در سال ۹۹ چقدر است؟؛ پاسخ سخنگوی دولت به این سوال
اعتماد آنلاین نوشت: سخنگوی دولت می‌گوید: دولت ۲۰ درصد هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر خود را کاهش داده و بقیه کسری خود را حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را با انتشار اوراق مالی در بازار تامین کرده است.
بررسی‌های لازم برای مراسم محرم صورت گرفته است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / علی ربیعی / محرم و صفر
بررسی‌های لازم برای مراسم محرم صورت گرفته است
ایلنا: سخنگوی دولت از بررسی‌های لازم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای برگزاری مراسم ماه محرم خبر داد.
سخنگوی دولت: برنامه دمکرات ها در انتخابات یک گام مثبت در شناخت ایران است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / علی ربیعی سخنگوی دولت / شرکت هپکو اراک / انتخابات آمریکا
سخنگوی دولت: برنامه دمکرات ها در انتخابات یک گام مثبت در شناخت ایران است
سخنگوی دولت برنامه حزب دموکرات امریکا در انتخابات را یک گام کوچک ولی مثبت در شناخت واقعیت های ایران برشمرد اما آن را همچنان جاه‌طلبانه ارزیابی کرد.
موافقت دولت با افزایش مجدد قیمت تایر/ حدود ۶۰ درصد در کمتر از یک ماه!
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / قیمت تایر / بازار خودرو
موافقت دولت با افزایش مجدد قیمت تایر/ حدود ۶۰ درصد در کمتر از یک ماه!
در حالی که اخیرا قیمت تایر حدود 30 درصد گران شده بود، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر گفت: با توجه به اینکه افزایش علی‌الحساب ۳۰ درصدی قیمت تایر، پوشاننده هزینه‌های تولید نبود و در نقطه زیان قرار گرفته بودیم، بنابراین سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با افزایش ۲۵ درصدی قیمت‌ها موافقت کرده است.
کنایه سخنگوی قضا به وزیر سابق مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / عباس آخوندی / غلامحسین اسماعیلی
کنایه سخنگوی قضا به وزیر سابق مسکن
به گزارش تسنیم، سخنگوی قوه قضائیه امروز در نشست خبری خود در پاسخ به این سوال که قوه قضائیه برای برخورد با تعاونی‌های مسکن که با پول مردم به جای ساخت خانه در زمین‌های دولتی در جاهای دیگری ملک خریدند، چه خواهد کرد گفت: یک بخش مسکن مهری که در دماوند در سال ۹۱ تشکیل شده و مقدمات ارائه اراضی انجام شده و بخشی از وجه واریز شده با تغییر دولت مواجه شدیم و با روی کار آمدن وزیری که اعتقادی به مسکن مهر نداشت در نتیجه وضعیت واگذاری اراضی دچار مشکل شده و تا امروز به نتجه نرسیده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
تکمیل نخستین معامله دارویی با ایران پس از 5 ماه تاخیر
گروه دیپلماسی| پنج ماه بعد از آغاز به کار نمادین کانال مالی سوییس که قرار بود تسهیل‌کننده صادرات دارو و غذا به ایران باشد و در شرایطی که ایالات‌متحده از این کانال به عنوان کانالی «بشردوستانه» نام می‌برد، دولت سوییس اعلام کرد یک شرکت داروسازی سوییسی اولین معامله تحت کانال تجاری بشردوستانه جدید با ایران را تکمیل کرده است. این در حالی است که قرار بود کانال مالی سوییس در شرایطی که ایران به دلیل تحریم‌ها امکان تامین  دارو و غذا از بازارهای بین‌المللی را ندارد، اصلی‌ترین تامین‌کننده نیازهای دارویی ایران باشد. دولت سوییس ۱۰ بهمن 1398 در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که اولین پرداخت از طریق کانال تجاری این کشور با ایران برای ارسال دارو، به‌طور آزمایشی …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
اقدامات لازم را برای پشیمان کردن امریکا انجام می‌دهیم
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: ایران به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام تروریستی امریکا درمورد هواپیمای مسافربری را خواهد داد. به گزارش خبرگزاری فارس، سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در نشست خبری به تشریح آخرین تحولات در عرصه سیاست خارجی پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره اظهارات زلمای خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان مبنی بر اینکه آماده گفت‌وگوی واشنگتن-تهران درباره وضعیت صلح در افغانستان است و اینکه گفته شده این پیشنهاد در سفر عراقچی به کابل به او داده شده، عنوان کرد: هیچ‌گونه صداقتی در گفتار و کردار امریکایی‌ها درباره منطقه ما به ویژه همکاری درباره افغانستان وجود ندارد. جمهوری …
ربیعی هم کرونا گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ربیعی هم کرونا گرفت
5 ماه پس از ابتلای ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت به بیماری کرونا که همان اسفند ماه سال قبل یک نشست خبری مشترک هم با علی ربیعی، سخنگوی دولت برگزار کرده بود، این بار تست کرونای ربیعی مثبت از آب درآمد. نشست خبری امروز او به‌ علت همین بیماری لغو شد. دفتر سخنگوی دولت با اعلام این خبر توضیح داد: «با توجه به بروز برخی علائم و به‌ دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، علی ربیعی سخنگوی دولت از اواخر هفته گذشته در منزل در حال استراحت بوده و با توجه به اینکه تست اولیه کرونای ایشان مثبت شده، برای مراقبت‌های بیشتر …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تست کرونای ربیعی مثبت شد
جلسه هفتگی سخنگوی دولت با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی امروز (سه‌شنبه - ۶ مرداد) برگزار نمی‌شود. دفتر سخنگوی دولت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به بروز برخی علائم و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، علی ربیعی، سخنگوی دولت از اواخر هفته گذشته در منزل در حال استراحت بوده و با توجه به اینکه تست اولیه کرونای ایشان مثبت شده است برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان بستری و تحت نظر پزشکان هستند حال عمومی ایشان خوب گزارش شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
خبر سیاسی
تست کرونای سخنگوی دولت مثبت شد جلسه هفتگی سخنگوی دولت با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی امروز (سه‌شنبه، هفتم مرداد) برگزار نمی‌شود. به گزارش ایسنا، دفتر سخنگوی دولت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به بروز برخی علایم و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، علی ربیعی، سخنگوی دولت از اواخر هفته گذشته در منزل در حال استراحت بوده است. با توجه به اینکه تست اولیه کرونای ایشان مثبت شده است، برای مراقبت‌های بیشتر در بیمارستان بستری و تحت نظر پزشکان است. حال عمومی ایشان خوب گزارش شده است. همچنین ربیعی به منظور احترام به خبرنگاران محترم و در راستای اطلاع‌رسانی مسئولانه، پاسخ سوالات همکاران محترم را این هفته به صورت مکتوب ارایه می‌کند.»
تست کرونای علی ربیعی مثبت شد/ بستری شدن سخنگوی دولت در بیمارستان
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تست کرونای علی ربیعی / علی ربیعی کرونا / کرونای سخنگوی دولت
تست کرونای علی ربیعی مثبت شد/ بستری شدن سخنگوی دولت در بیمارستان
شفقنا- جلسه هفتگی سخنگوی دولت فردا برگزار نمی‌شود. روابط عمومی سخنگوی دولت اعلام کرد که جلسه هفتگی علی ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور این هفته برگزار نمی‌شود. در ادامه این توضیح آمده است: با توجه به بروز برخی علائم و به...
ابتلای سخنگوی دولت ایران به ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ابتلای سخنگوی دولت ایران به ویروس کرونا
سخنگوی دولت ایران مثبت به ویروس کرونا مبتلا شد.
نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سید عباس موسوی / لبنان / ایالات متحده آمریکا / هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه
سید عباس موسوی امروز دوشنبه در نشست خبری که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با اصحاب رسانه برگزار شد،با تاکید بر اینکه هیچ گونه صداقتی در گفتار و کردار آمریکایی‌ها وجود ندارد، تاکید کرد: گفت و گوهای بین الافغانی باید با محوریت دولت افغانستان باشد و ما هرگونه دخالت خارجی را در این باره مردود می‌دانیم.
ارتش لیبی: منتظر دستور برای آغاز نبرد سرت هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
ارتش لیبی: منتظر دستور برای آغاز نبرد سرت هستیم
سخنگوی نیروهای دولت وفاق ملی لیبی تأکید کرد: عملیات نظامی تا زمان پاکسازی کامل مناطق کشور ادامه دارد. به گزارش روسیا الیوم، محمد قنونو، سخنگوی نیروهای دولت وفاق ملی لیبی گفت: اوضاع اطراف شهر سرت براساس برنامه پیش می‌رود و در انتظار دستورات فرمانده کل ارتش است. وی تأکید کرد: عملیات نظامی برای پاکسازی تمام شهرهای لیبی همچنان ادامه دارد. نیروهای ما به سمت شرق درحال پیشروی هستند و در ورودی‌های سرت منتظر دستور برای ورود به شهر هستند. قنونو گفت: دولت وفاق ملی خطوط قرمز را مشخص می‌کند. اشاره وی به عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر است که گفته بود سرت و الجفره خطوط قرمز هستند. از سوی دیگر طرابلس و شهرهای دیگر لیبی با بحران قطع برق برای ساعات طولانی در روز مواجه هستند. همین مسئله باعث …
ژیژک و توهم؛ گرامشی و سوراخ؛ مرصاد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / عملیات مرصاد / دفاع مقدس / بازخوانی / گروهک منافقان / علی ربیعی
ژیژک و توهم؛ گرامشی و سوراخ؛ مرصاد
تهران- ایرنا- فرارسیدن سالروز عملیات مرصاد که منافقان خیال پرداز و متوهم بدان فروغ جاودان نام نهاده بودند، مجالی برای نگارش یادداشتی روشنگرانه و بازخوانی رویدادی تاریخی از یورش نظامیو تروریستی شماری خائن به میهن اسلامی در واپسین روزهای جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۷ فراهم آورده که دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت بدان پرداخته و مشروح آن در زیر آمده است.
توصیه اصولگرایانه به مجلس / مخالفت احمد توکلی با تصمیم کرونایی روحانی / کنایه سخنگوی جبهه پایداری به اصلاح طلبان
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
توصیه اصولگرایانه به مجلس / مخالفت احمد توکلی با تصمیم کرونایی روحانی / کنایه سخنگوی جبهه پایداری به اصلاح طلبان
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: مظاهری: دولت احمدی نژاد میخواست کار‌های خلاف بکنم و حاضر نشدم / جعفرزاده: احمدی‌نژاد در آغوش اصلاح‌طلب و اصولگرا جایی ندارد / نظر دو تن از مراجع تقلید در مورد وام ودیعه مسکن دولت و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
پشت پرده ممنوعیت واردات موبایل لوکس
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
پشت پرده ممنوعیت واردات موبایل لوکس
ممنوعیت واردات موبایل لوکس در حالی توسط سخنگوی دولت تکذیب شد و سرپرست وزارت صمت آن را شایعه و شیطنت نامید که صورتجلسه منتشرشده در این رابطه نشان می‌دهد که این تصمیم‌گیری در حضور سرپرست وزارت صمت بوده است.
پشت پرده ممنوعیت واردات موبایل لوکس/ تصمیمی که در حضور سرپرست وزارت صمت گرفته شد و همه آن را تکذیب کردند + سند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
پشت پرده ممنوعیت واردات موبایل لوکس/ تصمیمی که در حضور سرپرست وزارت صمت گرفته شد و همه آن را تکذیب کردند + سند
ممنوعیت واردات موبایل لوکس در حالی توسط سخنگوی دولت تکذیب شد و سرپرست وزارت صمت آن را شایعه و شیطنت نامید که صورتجلسه منتشرشده در این رابطه نشان می‌دهد که این تصمیم‌گیری در حضور سرپرست وزارت صمت بوده است.
ربیعی: سند همکاری ایران و چین در چارچوب پارادایم نوین است / حفظ برجام مهمترین آزمون اروپایی‌ها است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
ربیعی: سند همکاری ایران و چین در چارچوب پارادایم نوین است / حفظ برجام مهمترین آزمون اروپایی‌ها است
علی ربیعی سخنگوی دولت با درج یادداشتی تحت عنوان «جاده ابریشم نوین» در روزنامه ایران، موضوع توسعه روابط با کشورهای همسایه را مورد تحلیل و ارزیابی قرار داد.
نگاه استراتژیک به همسایه‌ها سیاست‌ِ ایران امروز و فردا است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سخنگوی دولت / علی ربیعی / قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین / همسایگان ایران
نگاه استراتژیک به همسایه‌ها سیاست‌ِ ایران امروز و فردا است
ایلنا: سخنگوی دولت در یادداشتی به تبیین جایگاه روابط ایران با همسایگان خود پرداخت.
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
گمانه‌زنی درباره چگونگی برگزاری مراسم محرم
درحالی که یک ماه به آغاز ماه محرم باقی مانده، اختلاف بر سر چگونگی برگزاری بزرگ‌ترین مراسم مذهبی در شرایط کرونا همچنان پابرجاست. حسن روحانی روز پنجشنبه با اشاره به اهمیت مراسم محرم گفت: «آیین‌های سوگواری سیدالشهدا(ع) نیاز روحی غیرقابل انکاری است که با رعایت پروتکل‌ها برگزار خواهد شد.» اما برگزاری با پروتکل‌های بهداشتی نیز مخالفان را راضی نمی‌کند. حجت‌الاسلام سیدمهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان رهبری، با انتقاد از برگزار نشدن مراسم‌ عمومی ماه رمضان درباره مراسم‌ مذهبی پیش رو گفت: «جریان غرب از اینکه مراسم مذهبی و عزاداری ماه محرم به‌طور کلی تعطیل شود، ناراحت نمی‌شوند.» این درحالی است که بر اساس گفته‌های حریرچی، معاون وزیر …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •