یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
سوخت بنزین
سوخت CNG چقدر از بنزین و گازوئیل پاک‌تر است؟
۴ روز قبل / سوخت CNG / بنزین / گازوئیل
سوخت CNG چقدر از بنزین و گازوئیل پاک‌تر است؟
یکی از مزایای اجرای طرح ملی تبدیل خودروهای بنزین سوز به دوگانه سوز، کاهش آلایندگی هوا با استفاده بیشتر از سوخت CNG به جای سوخت بنزین است.
مصرف سوخت بنزین در استان همدان ۱۹ درصد کاهش یافت
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
مصرف سوخت بنزین در استان همدان ۱۹ درصد کاهش یافت
همدان - مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان از کاهش ۱۹ درصدی مصرف سوخت بنزین در استان همدان خبر داد.
افزایش قیمت سوخت در جمهوری آذربایجان
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
افزایش قیمت سوخت در جمهوری آذربایجان
قیمت سوخت بنزین معمولی در جمهوری آذربایجان با افزایش 11.1 درصدی در هر لیتر، به یک مانات( حدود ١٥ هزار تومان) افزایش پیدا کرد.
آمادگی ایران‌خودرو برای تولید دنا در سیامکو
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / فرشاد مقیمی / مدیرعامل ایران خودرو / صنعت خودرو / خودروسازان
آمادگی ایران‌خودرو برای تولید دنا در سیامکو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با تاکید بر این‌که توانایی راه‌اندازی خط تولید سمند ظرف چند هفته و خودروی دنا ظرف شش ماه را در سوریه داریم، گفت: به دلیل گرانی و مشکلات دسترسی به سوخت بنزین در کشور سوریه، این دو محصول می‌تواند هم به صورت گازسوز و هم به صورت بنزینی تولید و عرضه شود.
«سیچانلو» زیست‌محیطی‌ترین روستای ایران، ۱۳ سال بعد از افتتاح
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
«سیچانلو» زیست‌محیطی‌ترین روستای ایران، ۱۳ سال بعد از افتتاح
روستای «سیچانلو» در ۳۵ کیلومتری شهرستان تاکستان از توابع استان قزوین قرار دارد. در سال ۱۳۸۶ در این روستا پنل‌های خورشیدی نصب شد و عنوان زیست‌محیطی‌ترین روستای ایران را از آن خود کرد. حال پس از گذشت بیش از یک دهه مردم این روستا با مشکل نداشتن برق و خراب شدن پنل‌های خورشیدی مواجه هستند و برای تأمین روشنایی از موتور برق پر سر و صدا با سوخت بنزین استفاده می‌کنند، با این تفاسیر به نظر می‌رسد در حال حاضر روستای سیچانلو تنها نام‌هایی چون روستای سبز یا زیست محیطی‌ترین روستای ایران را یدک می‌کشد.
ویدئو / روستایی با انرژی خورشیدی، اما بدون برق
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / انرژی خورشیدی / نیروگاه خورشیدی / انرژی خورشیدی / منطقه قزوین
ویدئو / روستایی با انرژی خورشیدی، اما بدون برق
«سیچانلو» روستایی در ۳۵ کیلومتری شهرستان تاکستان از توابع استان قزوین است. این روستا به دلیل نصب پنل‌های خورشیدی در سال ۱۳۸۶ به زیست‌محیطی‌ترین روستای ایران شهره شده است. پس از نصب پنل‌های خورشیدی قرار بود انرژی خورشید با یک سوم هزینه سایر مناطق، برق این روستا را تأمین کند، اما واقعیت این است که مدت‌هاست اهالی روستا به دلیل نداشتن برق و خراب بودن پنل‌های خورشیدی در تاریکی به سر می‌برند و برای تأمین روشنایی از موتور برق پر سر و صدا با سوخت بنزین استفاده می‌کنند، لوازم برقی منزلشان سوخته و این سؤال در ذهنشان شکل گرفته که چرا در ۵ کیلومتری برق شهری ساکن هستند ولی همچنان برق ندارند؟
انفجار مرگبار تانکر سوخت جاده سنندج را بست
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / اخبار حوادث / حوادث
انفجار مرگبار تانکر سوخت جاده سنندج را بست
فرماندار سروآباد گفت: انفجار تانکر حامل سوخت بنزین در مسیر سنندج - سروآباد باعث مسدود شدن یک ساعته مسیر و جان باختن راننده آن شد.
طراحی پمپ آب ۶ اینچی توسط مخترع جوان نهاوندی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
طراحی پمپ آب ۶ اینچی توسط مخترع جوان نهاوندی
همدان- مبتکر و مخترع جوان نهاوندی پمپ آب شش اینچی طراحی کرده که با دو سوخت بنزین و گاز کار می‌کند و با سوار شدن روی موتور پیکان در کنترل سیلاب‌های شهری کاربرد دارد.
تایباد نیاز جدی به راه‌اندازی یک جایگاه سوخت سی.ان.جی دارد
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / استانی-شهرستانها / جایگاه سوخت / جایگاه سی ان جی / تایباد / خبرهای شهرستان تایباد
تایباد نیاز جدی به راه‌اندازی یک جایگاه سوخت سی.ان.جی دارد
شهردار تایباد گفت: با توجه به افزایش قیمت سوخت بنزین و تک نرخی شدن آن مالکان خودرو از سوخت سی.ان.جی استقبال بیشتری کرده‌اند و با وجود اینکه شهروندان شهرهای کاریز و مشهدریزه نیز برای سوخت‌گیری از جایگاه CNG شهر تایباد استفاده می‌کنند نیاز است یک جایگاه دیگر نیز راه‌اندازی شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
حجم انتشار ترکیبات آلی فرّار در آسمان تهران
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: سالانه حدود ۹۱ هزار تن ترکیبات آلی فرّار در شهر تهران تولید می‌شود که ۷۸ درصد از آن ناشی از فعالیت خودروهاست. ۱۴ درصد آن نیز بر اثر تبخیر بنزین در جایگاه‌های نگهداری و توزیع سوخت بنزین تولید می‌شود. به گزارش «ایسنا»، حسین شهبازی افزود: سالانه حدود ۷۲ هزار تن ترکیبات آلی فرّار بر اثر فعالیت خودروها در هوای تهران تولید می‌شود که خودروهای سواری و موتورسیکلت‌ها به ترتیب عامل تولید ۳۱ و ۲۸ هزار تن از این مقدار هستند. وی در ادامه گفت: ترکیبات آلی فرّار موادی شیمیایی هستند که نه تنها تاثیری نامطلوب بر سلامت دارند بلکه یکی از مهم‌ترین پیش‌سازهای تولید آلاینده‌های ثانویه ازجمله ازن و ذرات معلق در اتمسفر هستند. شهبازی درباره راهکارهای کاهش …
چگونه توسعه CNG دلارهای بنزینی را افزایش می دهد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / شرکت پالایش و پخش / قیمت بنزین
چگونه توسعه CNG دلارهای بنزینی را افزایش می دهد؟
امکان جایگزینی بیش از پیش سوخت CNG با سوخت بنزین در ناوگان حمل و نقل سبک کشور وجود دارد و با توجه به خودکفایی در تأمین بنزین، هر چه بیشتر مصرف این فرآورده استراتژیک بهینه تر شود، درآمدزایی صادراتی آن بیشتر خواهد شد.
فرصت بحران شیوع کرونا برای مهار بازار افسار گسیخته سوخت بنزین
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
فرصت بحران شیوع کرونا برای مهار بازار افسار گسیخته سوخت بنزین
اصفهان- بازار افسار گسیخته مصرف سوخت در بحران شیوع کرونا کمی آرام گرفته و آمارها حاکی از آن است که چنانچه برنامه‌ریزی‌ها به صورت مناسب دنبال شود می‌توان بازار مصرف سوخت و به ویژه بنزین را مهار کرد.
بی‌احتیاطی راننده افغانستانی منجر به آتش‌سوزی در محوطه پایبار شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / استانی-شهرستانها / آتش سوزی / مرز دوغارون / تایباد / خبرهای شهرستان تایباد
بی‌احتیاطی راننده افغانستانی منجر به آتش‌سوزی در محوطه پایبار شد
مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: متاسفانه امروز یک دستگاه کامیون حامل سوخت بنزین در محوطه پایبار دچار حریق شد.
سهم خودروسازها در آلودگی هوای کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سهم خودروسازها در آلودگی هوای کشور
سیدمحمد فخار- خبر‌نگار نخستین گزارش آلایندگی جامع درباره خودروهای داخلی کشور از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست تدوین شد و به‌طور اختصاصی در اختیار روزنامه همشهری قرار گرفت. بر اساس این گزارش که سازمان حفاظت محیط‌زیست آن را در قالب یک کتابچه تدوین کرده است، 2شرکت ایران‌خودرو و سایپا در سال گذشته 326هزار خودرو تولید کرده‌اند که محصولاتشان عامل اصلی آلودگی هوای کشور و مصرف‌کننده اصلی سوخت بنزین در ایران است. گزارش سازمان حفاظت محیط‌زیست از آلایندگی جامع خودروهای داخلی کشور در 104صفحه تنظیم شده و شامل …
سهمیه سوخت بنزین خودروها واریز شد؛ سقف ذخیره بنزین تغییر کرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / کارت سوخت / سهمیه بنزین
سهمیه سوخت بنزین خودروها واریز شد؛ سقف ذخیره بنزین تغییر کرد؟
سخنگوی شرکت ملی پخش سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت را ۵۴۰ لیتر اعلام و تاکید کرد: سقف در نظر گرفته شده برای ذخیره بنزین ۹ ماه است که این ماه موعد آن فرا می‌رسد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
امکان تبدیل «سوخت فسیلی»‌ها به برقی
قائم‌مقام شورای راهبری نقشه جامع علمی کشور از امکان تبدیل خودرو‌های با سوخت بنزینی و فسیلی به خودرو‌های برقی در کشور خبر داد.منصور کبگانیان در حاشیه یکصد و سی و چهارمین نشست شورای راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: بر اساس گزارش شرکت مپنا که در این نشست ارائه شد، برای تبدیل خودرو‌های با سوخت فسیلی و بنزینی به خودرو‌های برقی، برنامه‌ریزی شده است. وی افزود: این روش عاقلانه‌تر و مقرون به صرفه‌تر از تولید خودرو‌های برقی در کشور خواهد بود.کبگانیان اضافه کرد: از آنجا که سوخت‌های فسیلی در ایران ارزان‌تر از سایر کشورهاست باید سندی برای مقرون به‌صرفه بودن انرژی خودرو‌های برقی برای اجرایی شدن این طرح تدوین شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
موافقت سازمان محیط زیست با شماره‌گذاری تاکسی‌های یورو ۴
بر اساس قانون هوای پاک ورود خودروهای یورو ۴ به چرخه حمل و نقل ممنوع است اما سازمان حفاظت محیط زیست که پیش از این بر ارتقای استاندارد خودروها به یورو۵ اصرار داشت با شماره‌گذاری حدود ۲۲۰۰ تاکسی نوساز یورو۴ موافقت کرده است. معاون محیط زیست انسانی این سازمان می‌گوید ما برای کار سه دلیل مهم داشتیم.به گزارش ایسنا، در حالی که بر اساس قانون هوای پاک قرار بود از ابتدای سال ۹۸ فروش خودروهای یورو ۴ ممنوع شود و خودروسازان پیش از اقدام به فروش نسبت به دریافت مجوزهای آلایندگی و استانداردهای یورو ۵ اقدام کنند اما بنابر درخواست خودروسازان اجرای این قانون تا سال ۹۹ به تعویق افتاد. با این وجود اکنون سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران درخواست شماره‌گذاری تاکسی‌های دارای استاندارد یورو ۴ را کرده است. آن هم در شرایطی …
نحوه تخصیص اعتبار سوخت بنزین به وانت بارهای بنزین سوز شهری تهران
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / بنزین / استانداری تهران
نحوه تخصیص اعتبار سوخت بنزین به وانت بارهای بنزین سوز شهری تهران
مدیر کل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل ترافیک استانداری تهران نحوه تخصیص اعتبار سوخت بنزین به وانت بارهای بنزین سوز شهری را تشریح کرد.
یکصد جایگاه تک سکوی سوخت در تهران احداث می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / ایران / بنزین / زمین / شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی / محیط زیست
یکصد جایگاه تک سکوی سوخت در تهران احداث می‌شود
ایلنا: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تعداد جایگاه‌های سوخت بنزین و سی‌ان‌جی در کشور را شش هزار و ۵۰۰ باب اعلام کرد و گفت: یکصد جایگاه تک سکوی سی‌ان‌جی…
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
فروش سهمیه سوخت در پمپ بنزین‌ها (فیلم)
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی: در جایگاه های عرضه سوخت با دو روش سوخت بنزین به خودروها عرضه می کنیم. یک روش بصورت سهمیه ای و روش دوم بصورت آزاد می باشد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / بنزین / پلیس راهور / خودرو / قانون / نفت / جایگاه / کرونا / خودروهای هیبریدی / سی ان جی / افزایش نرخ ارز
چالش نرخ ارز و هزینه‌های جایگاه‌داری/چرا مردم خودروی CNGسوز نمی‌خرند؟
ایلنا: کیفیت پایین، پیمایش کم این خودروها با سوخت CNG، استهلاک زیادتر موتور به دلیل طراحی محفظه احتراق موتور برای سوخت بنزین، جانمایی مخزن در صندوق عقب خودرو و اشغال…
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / بنزین / سهمیه بندی بنزین / کارت سوخت
آیا سهمیه بنزین کارت سوخت از بین می‌رود؟
فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بنزین، طبق مصوبه هیئت وزیران هر کارت سوخت « خودروی شخصی» ابتدای هر ماه ۶۰ لیتر بنزین با نرخ ۱۵۰۰ تومان را قابل استفاده دارد، گفت: این میزان بنزین سهمیه ای می تواند برای ۶ ماه قابل ذخیره باشد؛ به عبارتی در صورتی که یک خودروی شخصی به هیچ عنوان از بنزین سهمیه ای خود استفاده نکرده باشد، در پایان ۶ ماه، ۳۶۰ لیتر بنزین دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / جایگاه سوخت / استانداری لرستان / سیلاب / سیل لرستان
سوخت مناطق سیل‌زده لرستان تأمین شد
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه لرستان گفت: در پی بارش‌های اخیر تمهیدات لازم انجام شده و هیچ‌گونه مشکلی در زمینه تامین سوخت بنزین و نفت‌گاز در این استان وجود ندارد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / سهمیه بندی بنزین / بنزین / مصرف سوخت / کارت سوخت / تعطیلات نوروزی
ابلاغی برای تخصیص سهمیه سوخت نوروزی نشده است
مهر نوشت: سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: تخصیص سهمیه سوخت بنزین نوروزی نیازمند مصوبه هیات وزیران است و تاکنون چنین مصوبه ای برای اجرا، ابلاغ نشده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
وانت‌بارهای شهری سهمیه سوخت مجزا می‌گیرند
وانت‌بارهای شهری بنزینی ساماندهی شده دارای پروانه معتبر و اسناد حمل از سهمیه سوخت مجزا برخوردار می‌شوند. به گزارش همشهری، مهدی جمالی نژاد، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این‌باره گفت:«وانت‌بارهای بنزین‌سوز دارای پروانه فعالیت معتبر در سامانه مدیریت مرکزی حمل ونقل شهری به نشانی(WWW.UTCMS.IR) که اطلاعات آنها توسط شهرداری‌ها و یا اتحادیه‌های صنفی مورد تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت در سامانه فوق الذکر ثبت شده باشد، از اسفندماه 1398، از اعتبار ریالی سهمیه سوخت بنزین برخوردار …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / استانی-اجتماعی / سوخت مایع / نظارت
نظارت کمی بر جایگاه های سوخت مایع استان
مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: جایگاه‌های عرضه سوخت بنزین، گازوئیل و نفت سفید در استان، زیر ذره بین اداره استاندارد قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
چراغ سبز کمیسیون تلفیق به افزایش رقم یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی با سوخت بنزینی/ جدول تغییرات یارانه نقدی با فرمول جدید/ آیا دولت مخالف پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی است؟
از زمان مطرح شدن یارانه معیشتی دولت تلاش کرد تا با ملاک‌های مختلف افراد ثروتمند را شناسایی کند و آن‌ها را از صف یارانه بگیران معیشتی کنار بگذارد. طبیعتاً هزینه‌های زیادی را نیز برای شناسایی افراد ثروتمند متحمل شد. در شناسایی ثروتمندان تا حدود زیادی دولت موفق عمل کرد و طبق اعلام وزارت تعاون، شناسایی مشمولان با ضریب خطای ۵ درصد انجام شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / استانی-شهرستانها / مصرف بنزین / صرفه‌جویی
صرفه جویی ۲۷ درصدی در مصرف بنزین
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان پارس آباد گفت: جایگزینی ۴۵درصدی مصرف سوخت بنزین با سی ان جی در پارس آباد بی سابقه بوده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
کافه مجلس
  مضرب‌های دردسرساز در پمپ‌بنزین‌ها نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه به‌همراه 5نفر از نمایندگان دیگر در تذکری به رئیس‌جمهور، وزیر نفت و وزیر کشور بر لزوم بررسی علت کاهش سهمیه سوخت بنزین ماهانه مردم در اثر استفاده‌نکردن از مضرب‌های خاص در زمان سوختگیری تأکید کردند. همین تذکر را محمود صادقی، نماینده مردم تهران به وزیر نفت داده و گفته است مردم از کم‌فروشی پمپ‌بنزین‌ها شکایت دارند. چرا نظارت دقیق و مستمری بر کار آنها انجام نمی‌شود؟ (ایسنا)   حق با مردم است مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس در نطق …
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بنزین / قیمت بنزین / وزارت نفت / شرکت ملی فرآورده های نفتی ایران
ساختارسازی جدید در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی
مسئله برندسازی در نظام توزیع سوخت بنزین و CNG دوباره جان گرفته و وزارت نفت به دنبال این است که در مدت زمان حدود یک سال و نیم باقی مانده از عمر دولت، این مسئله را با جدیت بیشتری پیگیری کند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
عـــدد خــبــــر
72٪ تولید بیشتر گاز گلخانه‌ای در ایران نسبت به جهان برات قبادیان، معاون آموزش وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «امروز بخشی‌نگری‌ها منجر به سهم ۱.۷۲‌درصدی هر ایرانی در تولید گازهای گلخانه‌ای شده که دست‌کم ۷۲‌درصد بیش از متوسط جهانی است. او به ایرنا گفت: «تولید خودروهایی با استاندارد آلایندگی یورو ۵ و در مقابل استفاده از سوخت بنزین که بهترین استاندارد آن یورو ۴، آن هم محدود به چند کلانشهر کشور است، گویای دوگانگی در برنامه‌ریزی‌های رفاهی است.» قبادیان تاکید کرده است که تولید خودرو ی یورو 5 بدون تولید کافی و مناسب بنزین یورو 5 بدون فایده است و سازمان محیط زیست بیشتر از آنکه یقه وزارت نفت را بگیرد یقه وزارت صنعت و خودروسازان را می گیرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / استاندارد / بنزین / سازمان حفاظت محیط زیست / گاز / نفت
بنزن و آروماتیک بنزین، گاهی بیشتر از حد استاندارد
سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به بهبود کیفیت سوخت بنزین و نفت گاز طی پاییز امسال نسبت به ابتدای سال گفت:
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / کیفیت سوخت در ایران / آلودگی هوا / سوخت یورو 4 / گازوئیل (نفت گاز) / بنزین
آخرین وضعیت کیفیت سوخت در کشور
سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به بهبود کیفیت سوخت بنزین و نفت گاز طی پاییز امسال نسبت به ابتدای سال گفت: میزان گوگرد موجود در سوخت به حد استاندارد نزدیکتر شده است اما در برخی نمونه‌ها میزان بنزن و آروماتیک بنزین کمی بیشتر از حد استاندارد بود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / بوی نامطبوع / کانون بوی نامطبوع تهران
شناسایی ۲۵ کانون برای بوی نامطبوع تهران
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: برخی از نمونه گیری‌هایی که از سوخت بنزین و گازوئیل در برخی جایگاه‌ها صورت گرفته نشان از وجود گوگرد بیش از ۵۰ پی پی ام استاندارد است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
فیلم | پزشکیان: مشکل آلودگی سطح شهرها از خودروهایی با سوخت بنزینی نیست
مسعود پزشکیان،نایب رئیس مجلس شورای اسلامی،در مصاحبه ای گفت: بر اساس گزارش‌ها مشکل آلودگی سطح شهرها از خودروهایی با سوخت بنزینی نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / انتشار بوی گوگرد در تهران / بیدود / شهردار تهران / گوگرد بنزین تهران
شهردار تهران: وجود گوگرد در سوخت بنزین دوباره ارزیابی می‌شود
پیروز حناچی شهردار تهران از بررسی مجدد وجود گوگرد در سوخت بنزین خبر داد.
۱۳۹۸-۰۹-۲۶
ردیابی عامل آلودگی هوا از کانال بنزین
با تشدید آلودگی هوا در اکثر کلانشهرهای ایران بازهم شایعه عرضه سوخت بنزین و گازوئیل غیراستاندارد و دارای گوگرد بالا شدت گرفته است اما مسئولان می‌گویند استاندارد بنزین و گازوئیل تولید و عرضه‌شده در کلانشهرها، هم به تأیید سازمان ملی استاندارد رسیده، هم سازمان محیط‌زیست، و شایعه توزیع بنزین و گازوئیل غیراستاندارد از اساس دروغ است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
گزارشی از آلودگی هوای تهران در ۴۲ سال پیش / هر تهرانی روزی ۱/۵ گرم سم خالص استشاق می‌کند
بنزین به ظاهر بی‌دود بیش‌ترین آلودگی را به تهرانی‌ها تحمیل می‌کند. از مجموع آلودگی‌های مختلف هوای تهران ۷۸.۵۵ درصد آن ناشی از سوخت بنزین در اتومبیل‌هاست و فقط ۱۱.۰۹ درصد این آلودگی حاصل کار وسایل نقلیه گازوئیل‌سوز است. / یک آمار خوش‌بینانه حکایت از آن دارد که هر سال صد هزار وسیله نقلیه جدید در تهران به کار می‌افتد... اگر وضع آن‌چنان‌که اینک هست ادامه یابد. رسیدن روزی که آلودگی هوای تهران برای زندگانی غیر قابل تحمل باشد، چندان دور نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / انفجار / عربستان / پمپ بنزین
فیلم | لحظه انفجار مهیب یک پمپ بنزین در مدینه
ویدئویی از انفجار و آتش سوزی در یکی از جایگاه های سوخت بنزین در مدینه عربستان را می بینید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
هیچ مجوزی برای خودرو آب‌سوز صادر نشده است
در پی تبلیغات انجام شده مبنی بر پیش‌فروش تجهیزات آب‌سوز کردن خودروها، سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد که هیچ مجوزی در این زمینه صادر نکرده است. به گزارش ایسنا، مدتی است که تبلیغاتی در زمینه آب‌سوز کردن خودروهای سواری صورت گرفته و سایتی در این زمینه برای ثبت‌نام ایجاد شده است. در این سایت ادعا شده که با خریداری و نصب تجیهزاتی به قیمت ۴.۵ میلیون تومان، می‌توان یک خودرو را آب‌سوز کرد و دیگر نیازی به استفاده از سوخت بنزین نیست.پیش از این امیرحسین کاکایی - عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت - در این رابطه اظهار کرده بود: این موضوع پایه‌ای در علم دارد اما کاربرد روزمره نداشته و ضمانتی هم برای آن وجود ندارد؛ بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم که به هیچ‌وجه گول این تبلیغات را نخورند. …
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
فریب تبلیغات "آب‌سوز" کردن خودروها را نخورید!
مدتی است که تبلیغاتی در زمینه آب‌سوز کردن خودروهای سواری صورت گرفته و سایتی در این زمینه برای ثبت‌نام ایجاد شده است. در این سایت ادعا شده با خریداری و نصب تجیهزاتی به قیمت ۴.۵ میلیون تومان، می‌توان یک خودرو را آب‌سوز کرد و دیگر نیازی به استفاده از سوخت بنزین نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
بازنگری در سهمیه تخصیصی بنزین به وانت بارها
معاون وزیر صنعت گفت:کالاهایی که تاثیر بیشتری از طرح اصلاح قیمت بنزین داشتند با نوسانات قیمتی مواجه شدند؛ به ویژه در حوزه حمل و نقل بار با وسایل نقلیه ای که سوخت بنزین مصرف می کنند لذا مقرر شد در سهمیه تخصیصی به این بخش تجدید نظر شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
افزایش قیمت بنزین تاثیری روی حوزه معدن نخواهد داشت/ سهمیه‌بندی بنزین مشکل قاچاق را برطرف می‌کند
رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران معتقد است: بخش کمی از فعالیت‌های حوزه صنایع معدنی به سوخت بنزین مرتبط است که این میزان نیز تعیین کننده در سرنوشت این صنعت نیست و تاثیری نخواهد گذاشت.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
برای کنترل بازار، اصناف نظارت دقیقی روی زیر مجموعه خود دارد
رئیس اتاق اصناف تهران اظهار داشت: لازم است در خصوص تخصیص سهمیه مورد نیاز شبکه حمل و نقل باری داخل شهر که توسط وسایل نقلیه با سوخت بنزین انجام می شود اقدام مناسب تری انجام گیرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / سهمیه بندی بنزین / سهمیه سوخت بنزین / قیمت / سهمیه بنزین / کارت سوخت / نرخ CNG / قیمت CNG
سهمیه بندی بنزین؛ قیمت و نرخ جدید بنزین، سهمیه بنزین هر ماه و هر آنچه که باید بدانید
سهمیه بندی بنزین، سهمیه سوخت بنزین، قیمت بنزین، نرخ بنزین، سهمیه بنزین، کارت سوخت، رمز کارت سوخت، المثنی کارت سوخت، نرخ CNG، قیمت CNG پر جستجوترین کلمات از شب گذشته تا امروز بوده‌اند. اما بنزین چقدر گران شده است؟ و سهمیه هر ماه هر خودرو چقدر است؟
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
کاهش یارانه بنزین و سه اشتباه تکراری
نایب رئیس اول اتاق بازرگانی ایران در یادداشتی با عنوان «کاهش یارانه بنزین و سه اشتباه تکراری»، به افزایش قیمت بامدادی سوخت بنزین واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
استفاده از گازهای مختلف در صنعت جوشکاری
در ابتدا توضیحی مختصر درباره جوشکاری می دهیم، احتراق ناشی از سوخت گازی و یا سوخت بنزینی است که در ناحیه مشعل دستگاه جوش به وجود می آید جوشکاری می گویند. احتراق به وجود آمده باعث ذوب و اتصال فلزات می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
آینده روشن سرمایه‌گذاری در معادن مس
اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس گفت: شرکت مس با آغوش باز از تمامی ایده‌ها و خلاقیت‌‌های نو و سرمایه‌گذاران جدید در حوزه افزایش ایمنی، افزایش بهره‌وری و بومی‌سازی استقبال می‌کند.به گزارش مس پرس، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این مطلب در افتتاحیه هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالوژی گفت: برای تحول در بخش معدن و صنایع معدنی نیازمند تغییر نگرش در سرمایه‌گذاری صنایع معدنی هستیم.سعد‌محمدی با اشاره به این‌که در خصوص تحلیل آینده فلزات غیر‏آهنی باید به چند عامل مهم توجه کرد گفت: نخستین شاخص افزایش جمعیت کره زمین است. در حال حاضر جمعیت کره زمین 9، 7 میلیارد نفر است و در سال 2035 جمعیت به حدود 9 میلیارد نفر افزایش پیدا می‌کند.شرکت‌های بزرگ معدنی دنیا به سمت هوشمند‌سازی …
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
واکنش شرکت کنترل کیفیت هوا به تکذیب گوگرد بالای بنزین در تهران
ایسنا: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بار دیگر بر بالا بودن میزان گوگرد بنزین در تهران تاکید کرد. هفته گذشته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اقدام به انتشار آخرین وضعیت کیفیت سوخت توزیعی در تهران کرد. براساس اطلاعات این شرکت نمونه‌برداری‌های صورت گرفته از سوخت بنزین در تهران نشان می‌دهد که غلظت گوگرد در کلیه نمونه‌ها در بهار و تابستان امسال سه تا چهار برابر حد مجاز بود. پس از انتشار این خبر روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ضمن تاکید بر اینکه تنها مرجع صاحب صلاحیت در ارزیابی انطباق فرآورده توزیعی با استاندارد موردنظر، سازمان ملی استاندارد است، اعلام کرد: تمام بنزین توزیعی در کلانشهر تهران دارای استاندارد یورو۴ و گوگرد آن زیر ۵۰ ppm است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹
افت نظارت وزارت نفت بر کیفیت سوخت/ غلظت گوگرد بنزین در تهران ۳ برابر حد مجاز است+نمودار
نتایج آنالیز محتوای گوگرد موجود در نمونه‌برداری‌های صورت گرفته از بنزین تهران نشان می دهد غلظت سولفور در کلیه نمونه‌ها فراتر از حد مجاز قرار داشته و میانگین گوگرد سوخت بنزین در فصل بهار و تابستان به ترتیب ۱۹۰ و ۱۶۶ بخش‌بر میلیون بوده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / روزنامه / مطبوعات / رسانه
روزنامه‌های شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸
محمدعلی نجفی به زندان بازگشت، زنگنه:‌در صورت سهمیه‌بندی سوخت بنزین ۲ نرخی خواهد شد و موگرینی خواهان حفظ برجام شد از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / صفحه اول روزنامه‌ها
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه
محمدعلی نجفی به زندان بازگشت، زنگنه:‌در صورت سهمیه‌بندی سوخت بنزین ۲ نرخی خواهد شد و موگرینی خواهان حفظ برجام شد از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
نیش زنبور عامل واژگونی تانکر سوخت شد
در اثر نیش زنبور راننده یک دستگاه تانکر حامل سوخت بنزین از مسیر خود منحرف و خودرو واژگون شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
نماینده مجلس: با احیاء کارت سوخت بنزین گران نمی‌شود
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر شرایط کشور برای افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی مساعد نیست و با اجباری شدن استفاده از کارت سوخت نیز، بنزین گران نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
با احیای کارت سوخت بنزین گران می‌شود؟/ عضو کمیسیون انرژی مجلس پاسخ می‌دهد
اسدالله قره‌خانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در حال حاضر شرایط کشور برای افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی مساعد نیست و با اجباری شدن استفاده از کارت سوخت نیز، بنزین گران نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
سه پلاگین هیبریدی برتر آمریکا
خودروهای پلاگین‌هیبریدی از وسایل‌نقلیه پاکی به‌شمار می‌روند که در بازار بسیاری از کشورها از‌ جمله آمریکا مورد استقبال قابل‌توجهی قرار گرفته‌اند. این محصولات نسبت به مدل‌های هیبریدی به باتری‌های قدرتمندتری مجهز شده‌اند بنابراین مسافت قابل پیمایش آنها نیز در حالت استفاده موتور از نیروی برق بیشتر است. یکی دیگر از مزایای قابل‌توجه آنها، امکان شارژ خانگی است که به راننده این امکان را می‌دهد تا بدون طی مسافت‌های طولانی برای رسیدن به ایستگاه‌های شارژ خودروها، با اتصال به برق خانگی، باتری قدرتمند خودروی خود را شارژ کنند.بنابر گزارش وب‌سایت «اینسایدایوز»، سه مدل برتر و پرفروش پلاگین‌هیبریدی در بازار آمریکا به ترتیب خودروهای تویوتا «پریوس پرایم»، هوندا «کلاریتی» و شورولت «ولت» هستند. مسافت قابل پیمایش …
۱۳۹۸/۰۴/۲۳
ابزاری مفید برای قطعی برق در تابستان
ایلنا: موتور برق یا مولد الکتریکی دستگاهی است که انرژی مکانیکی حاصل از سوخت بنزین و گازوئیل را به انرژی الکتریسیته تبدیل می‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
اطلاعیه مهم درباره کارت سوخت بنزین
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ه دارندگان کارت هوشمند سوخت توصیه کرد که حداقل تا پایان تیرماه یک بار با کارت سوخت شخصی خود سوخت‌گیری کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / آتش سوزی
آتش سوزی در توقفگاهی در جاده تبریز - صوفیان مهار شد
تبریز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی شهرداری تبریز گفت: آتش سوزی ۴ دستگاه تانکر سوخت بنزین و خودرو سواری در توقفگاهی در جاده تبریز - صوفیان مهار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
قیمت بنزین هزار تومان باقی ماند/ کارت سوخت بدون سهمیه احیاء می‌شود
ایلنا: سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت بنزین همان لیتری هرازتومان باقی ماند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵
استراتژی؛ حلقه مفقوده دوگانه‌سوزها
هرچند هنوز زمان مشخصی برای ‌سهمیه‌بندی بنزین ارائه نشده، اما شایعات و حواشی مربوط به اجرای این طرح با تبعاتی همراه بوده است. هجوم به جایگاه‌های سوخت بنزین و قفل شدن تردد در حواشی این جایگاه‌ها یکی از تبعات شایعه ‌سهمیه‌بندی بنزین بود. در این بین هرچند شایعه مذکور ازسوی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی تکذیب شد، اما اظهارات پراکنده و شایعه‌سازی رسانه‌ها در مورد زمان سهمیه‌بندی بنزین هنوز به اتمام نرسیده است. آنچه مشخص است با توجه به اظهارات مسوولان نفتی و سازمان برنامه و بودجه اگر چه هنوز پروسه سهمیه‌بندی بنزین تکمیل نشده و اجرایی شدن آن نیز نیازمند تصمیم‌گیری در مورد جزئیات آن است با این حال برخی از اقدامات به‌خصوص ازسوی وزارت نفت احتمال اعلام زمان سهمیه‌بندی را در هفته‌های آتی قوت …
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
۱۰ سال بعد هم، تولید خودروهای بنزینی بیشتر از مدل‌های برقی است
با وجود افزایش استفاده از خودروی برقی در بسیاری از کشورها، هنوز هم پیش‌بینی می‌شود که غالب خودروهای تولیدی در آینده، از سوخت بنزین استفاده کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •