پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
سیدکمال خرازی
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ترامپ علیه مردم
 درحالی‌که مقامات آمریکا امیدوارند با افزایش فشارها و تشدید تحریم‌ها ایران را وادار به نشستن پشت میز مذاکره کنند، شواهد نشان می‌دهد که رویکرد آمریکا نه‌تنها باعث عقب‌نشینی ایران نخواهد شد که فشارها باعث رنج و مشقت مردم به‌خصوص بیماران می‌شود. 4روز پس از اعلام تحریم 18بانک ایران توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا، سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تأکید کرد که نیت آمریکا با اعمال تحریم‌های جدید و فشار مضاعف آن است که ایران را به زانو دربیاورد.  او با اشاره به اینکه آنها در این چارچوب سیاست …
پاسخ قاطع ایران به هرگونه تجاوز آمریکا مطابق ماده ۵۱ منشور ملل متحد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / ایران و آمریکا / حمله به ایران / کمال خرازی
پاسخ قاطع ایران به هرگونه تجاوز آمریکا مطابق ماده ۵۱ منشور ملل متحد
به گزارش ایسنا، سیدکمال خرازی تصریح کرد: البته آمریکا که با سیاست یکجانبه‌گرایی خود اهمیتی برای نهادهای بین المللی قائل نیست و با زورگویی تلاش دارد سیاست‌های نامعقول خود را بر دیگران تحمیل کند، به منظور اجرای خواست نامشروع خود در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نیازی به تمسک به قطعنامه‌های شورای امنیت ندارد، چنانکه الان هم از طریق تهدید دیگران به تحریم‌های ثانویه قصد دارد جلوی معاملات تسلیحاتی ایران را بگیرد.
آیت‌الله تسخیری خدمات شایان توجهی در دفاع از انقلاب اسلامی داشت
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / انقلاب اسلامی ایران / شورای راهبردی روابط خارجی / سیدکمال خرازی / محمدعلی تسخیری
آیت‌الله تسخیری خدمات شایان توجهی در دفاع از انقلاب اسلامی داشت
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: آیت‌الله تسخیری در طول عمر پربرکت خود خدمات شایان توجهی در دفاع از انقلاب اسلامی در سازمان‌های بین‌المللی ‌و جوامع اسلامی داشت.
اروپا موجب فروپاشی برجام خواهد شد/ «گروسی» از آمریکا دستور می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / دولت یازدهم / برایان هوک / شورای امنیت سازمان ملل / دولت آمریکا / سیدکمال خرازی / شورای راهبردی روابط خارجی / سانتریفیوژ / یوسی اف اصفهان / گروسی / برجام
اروپا موجب فروپاشی برجام خواهد شد/ «گروسی» از آمریکا دستور می‌گیرد
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: اروپایی‌ها باید بدانند که نتیجه سیاست‌های غلط آنها بی شک موجب فروپاشی کامل برجام خواهد شد.
«رمضان عبدالله» حیات پربرکت خود را شرافتمندانه در راه آزادی فلسطین گذراند
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / سیدکمال خرازی / رمضان عبدالله / شورای راهبردی روابط خارجی / جهاد اسلامی فلسطین
«رمضان عبدالله» حیات پربرکت خود را شرافتمندانه در راه آزادی فلسطین گذراند
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: رمضان عبدالله حیات پربرکت خود را شرافتمندانه در راه آزادی فلسطین گذراند.
کمال خرازی: یکجانبه‌گرایی سم مهلکی برای جامعه بین‌المللی است و بر پیچیدگی شرایط کنونی جهان می‌افزاید
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / آمریکا / ایران و آمریکا / جامعه بین‌المللی / کمال خرازی / یکجانبه‌گرایی
کمال خرازی: یکجانبه‌گرایی سم مهلکی برای جامعه بین‌المللی است و بر پیچیدگی شرایط کنونی جهان می‌افزاید
شفقنا- رییس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به آثار مخرب سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه دولت آمریکا و تشدید چالش‌ها و بحران‌های بین‌المللی گفت: یکجانبه‌گرایی سم مهلکی برای جامعه بین‌المللی است و بر پیچیدگی شرایط کنونی جهان می‌افزاید. سیدکمال خرازی رئیس شورای...
پیام تسلیت سیدکمال خرازی به سعید جلیلی
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / سید کمال خرازی / سعید جلیلی
پیام تسلیت سیدکمال خرازی به سعید جلیلی
رییس شورای راهبردی روابط خارجی در پیامی درگذشت پدر سعید جلیلی را تسلیت گفت.
پیام تسلیت خرازی در سوگ درگذشت
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / حسین شیخ الاسلام / آمریکا / ایران / خرازی / شورای راهبردی روابط خارجی
پیام تسلیت خرازی در سوگ درگذشت "حسین شیخ الاسلام"
سیدکمال خرازی با صدور پیامی، درگذشت حسین شیخ الاسلام، دیپلمات باسابقه کشورمان را که دیشب به رحمت ایزدی پیوست، تسلیت گفت.
بیانیه وزیران امور خارجه ادوار و جمعی از سفیران ایران در بزرگداشت یاد سیدهادی خسروشاهی
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / سیدهادی خسروشاهی / وزیران امور خارجه ادوار جمهوری اسلامی ایران / محمدجواد ظریف
بیانیه وزیران امور خارجه ادوار و جمعی از سفیران ایران در بزرگداشت یاد سیدهادی خسروشاهی
به‌منظور بزرگ‌داشت یاد حجت‌الاسلام و المسلمین  سیدهادی خسروشاهی سفیر پیشین ایران در واتیکان و مصر، بیانیه ای به امضای وزیران امور خارجه ادوار جمهوری اسلامی ایران، آقایان علی‌اکبر ولایتی، سیدکمال خرازی، منوچهر متکی، علی‌اکبر صالحی و محمدجواد ظریف و همچنین‌ جمعی از سفراء و رؤسای ادوار نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور منتشر شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
خرازی: برای حل مشکلات منطقه به روش‌های نامتقارن نیاز است
شفقنا- رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: برای حل مشکلات منطقه به روش‌های نامتقارن، چه در عرصه‌های سیاسی و چه در عرصه‌های نظامی نیاز است و این دیدگاه راهبرد محور مقاومت را نشان می‌دهد. ایرنا نوشت: «سیدکمال خرازی» در دیدار...
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / عربستان / سیدکمال خرازی / مجلس عراق / رژیم صهیونیستی
همیشه آماده گفتگو باعربستان بوده‌ایم/ حکام سعودی‌ خودشان تصمیم‌گیرنده نیستند
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ما همیشه آماده بوده‌ایم با عربستان گفتگو کنیم، اما متاسفانه حکام این کشور خودشان تصمیم‌گیرنده نیستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / سیدکمال خرازی / اوتیسم / اختلالات تکاملی
سبک زندگی منجر به افزایش اختلالات رشدی شده است
مشاور عالی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به افزایش اختلالات رشدی در سال های اخیر، گفت: باید نسبت به عوامل و ریشه های بروز این پدیده ، نگاه جدی تری داشته باشیم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
سیدکمال خرازی: با مقابله در برابر زورگویی‌ها می‌توانیم حقوق ایران را بستانیم
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به رفع توقیف نفت‌کش ایرانی گفت: ما با مقابله با زورگویی‌های دیگران می‌توانیم حقوق خود را استیفا کنیم.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / ظریف / جمهوری اسلامی ایران / سیدکمال خرازی / ایالات متحده آمریکا / شورای راهبردی روابط خارجی
مذاکره‌طلبی آمریکا فریب است/ می‌خواهند تسلیم زورگویی‌ آنها شویم
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه مذاکره‌طلبی آمریکا فریبی بیش نیست گفت: اقدام دولت آمریکا در تحریم ظریف به معنای استیصال کاخ سفید در برابر زبان گویای ایران است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
ایران در تامین منافع و امنیت خود با دیگران مسامحه نمی کند
شفقنا- رئیس شورای راهبردی روابط خارجی از انهدام پهپاد گلوبال هاوک و توقیف کشتی انگلیسی در خلیج فارس به عنوان مواردی یاد کرد که نشان می دهد ایران در تامین منافع و امنیت خود با دیگران مسامحه نمی کند. به گزارش مهر، سیدکمال خرازی عصر امروز میزبانی هیئتی از وزارت بین الملل حزب کمونیست چین به ریاست سونگ تائو، وزیر […]
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
دیدار نایب رئیس حماس با کمال خرازی
شیخ صالح العاروری، نایب رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس، یکشنبه (۳۰ تیر) با سیدکمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران، در محل این شورا دیدار و گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
خرازی: هیچ کس در ایران حاضر به گفت‌وگو با ترامپ نیست، زیرا هیچ اعتمادی به او وجود ندارد
شفقنا- رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: سیاست اعلامی تیم کاخ سفید، تغییر نظام سیاسی ایران است؛ دلیلی ندارد با چنین مجموعه‌ای وارد مذاکره شویم. سیدکمال خرازی در گفت‌وگو با رادیو بین‌المللی فرانسه تصریح کرد: در ایران هیچ...
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
سیاستمدار ایرانی: تهران هرگز دخالتی در حمله به نفتکش ها نداشته است
سیدکمال خرازی ، وزیر سابق امور خارجه و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در گفتگو با شبکه خبری فرانس24 رویداد اخیر در آب‌های عمان برای تعدادی از نفت‌کش را مشکوک توصیف کرد و گفت: باید برای روشن شدن واقعیات تحقیق شود. در شرایط خطرناک کنونی این قبیل رویدادها ممکن است از سوی طرف سومی برای ایجاد تنش و بی‌ثباتی انجام گیرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
نظر وزیر سابق خارجه ایران درباره امکان خروج تهران از برجام
سیدکمال خرازی، وزیر سابق امور خارجه و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در گفتگو با شبکه خبری فرانس24 ابراز عقیده کرد که جمهوری اسلامی بطور کامل از توافق هسته ای خارج نخواهد شد و هنوز امید حفظ برجام وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
خرازی: ایران به دنبال رقابت با عربستان یا کشور دیگری در منطقه نیست
شفقنا-رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه ایران به دنبال رقابت با عربستان یا کشور دیگری در منطقه نیست، گفت: مسئله حمایت عربستان از تروریسم و مقابله ایران با تروریسم است. به گزارش فارس، سیدکمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در دومین نشست سالانه مجمع رهبران برای صلح در پاریس که به ابتکار «رافارن» نخست وزیر اسبق فرانسه […]
۱۳۹۸/۰۲/۲۲
خرازی: دعوت ترامپ به مذاکره، تبلیغاتی است و قابل اعتنا نیست
شفقنا- رییس شورای راهبردی روابط خارجی مواضع سیاسی اروپا در قبال برجام را زمانی ارزشمند دانست که نتیجه عملی در بر داشته باشد و ادعای رئیس‌جمهور آمریکا برای تلاش در جهت مذاکره با ایران را سوءاستفاده تبلیغی و غیرقابل اعتنا توصیف کرد.  سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در نشستی با حضور مسئولان برخی اندیشکده‌های مهم فرانسه، ضمن تشریح […]
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
خرازی: اروپا با تسریع در اجرایی کردن «اینستکس» از مرگ برجام جلوگیری کند
سیدکمال خرازی با بیان اینکه مردم ایران به دلیل عدم اجرای تعهدات برجامی و تبعیت از ترامپ، به شدت نسبت به اروپا بدبین هستند، تصریح کرد: اروپا با تسریع در اجرایی کردن اینستکس از مرگ برجام جلوگیری کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / دیدارنیوز / سیدکمال خرازی / برجام / کمیسیون روابط خارجی مجلس فرانسه / ماریل دو سارنز
هشدار خرازی به اروپا برای جلوگیری از مرگ برجام
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به تصمیم ایران برای تعلیق مرحله‌ای تعهدات خود و در نظر گرفتن فرصت 60 روزه برای طرف‌های مقابل در توافق هسته‌ای برجام گفت: فرصت خوبی برای اروپاست که با تسریع در اجرایی کردن اینستکس، کندی اقدام گذشته خود را جبران و از مرگ برجام جلوگیری کند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹ / سیدکمال خرازی / کمیته بین‌الملل مجلس سنای روسیه
دیدار خرازی با رئیس کمیته بین‌الملل مجلس سنای روسیه و تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌های دو کشور
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ایران و روسیه به دلایل مختلف، همسویی دارند و با توجه به اینکه همسایه هستیم، ضرورت همکاری‌ها بین دو کشور کاملاً احساس می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •