شنبه, ۳ اسفند, ۱۳۹۸ / 22 February, 2020
شرکت ملی گاز ایران
اولویت ما در شرایط فعلی، برداشت از میادین مشترک است
تابناک / ۲ روز قبل / ...
اولویت ما در شرایط فعلی، برداشت از میادین مشترک است
معاون تولید شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در شرایط فعلی تحریم اولویت برداشت نفت و گاز از میادین مشترک است، گفت: در شرایط تحریم به دنبال حفظ و سپس افزایش تولید در میادین مشترک هستیم.
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
کوتاه از دنیای انرژی
میزان|مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: قیمت پایین گاز در کشور، رغبتی برای صرفه جویی در میان مشترکان ایجاد نمی‌کند
  انرژی  ایران  شرکت ملی گاز  صرفه جویی  گاز
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
حمایت از سازندگان سرفصل تعاملات با بخش خصوصی داخلی است
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: حمایت موثر و مستمر از سازندگان و صنعتگران سرفصل تعاملات این شرکت با بخش خصوصی داخلی است. سید عبداله موسوی در نشست مشترک معاونان و مدیران این شرکت با رئیس و شماری از مدیران جهاد دانشگاهی کشور، افزود: هم افزایی میان سازندگان، تولید کنندگان و صنعتگران در بومی سازی و کیفیت گرایی تولیدات ساخت داخل بسیار نقش آفرین بوده است.وی اظهار کرد: این شرکت در بیش از یک دهه گذشته در نتیجه همکاری و همیاری با شرکت ها، مجمتع های بزرگ صنعتی و مراکز دانش بنیان با ارایه نقشه راه در زمینه انتقال دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری گام های بلندی برداشته و طراحی و کسب دانش فنی افزون بر هفت هزار قطعه و تجهیز در سرجمع تولید فراتر از 20 هزار قطعه …
الف / ۳ روز قبل / اقتصادی
ثبت رکورد جدید انتقال گاز در سرمای اخیر
 به گزارش مهر به نقل از وزارت نفت، سعید توکلی امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) در روز پایانی گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهایفناورانه با اشاره به پیشرفت‌ها در حوزه ساخت تجهیزات مورد نیاز توسط شرکت‌های داخلی گفت: ساخت انواع ترموکوپل‌ها و ۲۰ دستگاه ترانسفورماتور فشار قوی از جمله این پیشرفت‌هاست، اما همان‌طور که مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد، دانش‌بنیان‌ها از نیازها مطلع نیستند یا اگر اطلاع داشته باشند هم از قابیلت بهره‌برداری آن اطمینان ندارند.
  انتقال گاز  رکورد انتقال گاز
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
از مصدق تا ساختمان نخست‌وزیری
مهم‌ترین اقدام ایشان که بسیار مشهور است پس از ملی کردن صنعت نفت رقم خورد. در آن زمان انگلستان که بزرگ‌ترین خریدار نفت ایران بود، نفت کشور را تحریم کرد و در برابر این تصمیم ناوهای جنگی خود را به آستانه بندر آبادان و خرمشهر آورد که آرایش نظامی و جنگی در برابر ایران بود. پس از لغو خرید نفت توسط کشورهای دیگر، مصرف آن به ‌شدت پایین آمد. از سوی دیگر لوازم نفت‌سوز از قبیل اجاق و بخاری در کشور فوق‌العاده کم بود و آن تعدادی که در کشور وجود داشت توسط شرکت والور انگلستان به ایران وارد می‌شد، بنابراین، این تعداد از لوازم نفت‌سوز کفاف هزینه‌های نگهداشت چاه‌های نفت را نمی‌داد. مرحوم عالی‌نسب در ملاقاتی که با دکتر مصدق داشت، خاطرنشان کرد که برای کارکرد …
خاموشی‌ها برطرف شد
مشرق / ۵ روز قبل / اجتماعی
خاموشی‌ها برطرف شد
در پی کاهش شدت مصرف برق و گاز خانگی، شبکه برق به وضعیت پایدار بازگشت و اعمال خاموشی‌های اضطراری متوقف شده و عمده خاموشی‌ها در کشور رفع شد.
  شرکت ملی گاز ایران  شرکت ملی نفت  اخبار حوادث
نگاهی به کارنامه ضعیف اقتصادی مجلس دهم
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
نگاهی به کارنامه ضعیف اقتصادی مجلس دهم
نگاهی به وضعیت مهمترین طرح ها و لوایح اقتصادی بررسی شده در مجلس دهم نشان می دهد عملکرد این دوره مجلس از لحاظ اقتصادی نه تنها نمره قبولی نمی گیرد بلکه نمره بسیار پایینی دارد.
  ابوالفضل ابوترابی  شرکت ملی گاز ایران  وزارت صنعت ، معدن و تجارت  کمیسیون مشترک  شورای نگهبان  قانون مدیریت خدمات کشوری  قانون اساسی  کمیسیون اقتصادی مجلس  وزارت جهاد کشاورزی  کمیسیون عمران مجلس
سهم شرکت‌های دولتی از بودجه ۹۹ در مرکز پژوهش‌ها بررسی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سیاسی
سهم شرکت‌های دولتی از بودجه ۹۹ در مرکز پژوهش‌ها بررسی شد
تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور در بخش شرکت‌های دولتی را بررسی کرد.
  شرکت ملی گاز ایران  مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی  سازمان برنامه و بودجه  بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق
سرمایه‌گذاری ۳۳ میلیارد دلاری برای کاهش مصرف گاز در نیروگاه‌ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
سرمایه‌گذاری ۳۳ میلیارد دلاری برای کاهش مصرف گاز در نیروگاه‌ها
تهران- ایرنا- معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: در حال حاضر با توجه به سهم قابل توجه نیروگاه‌های سیکل باز در کشور، با سرمایه‌گذاری ۳۳میلیارد دلاری و همچنین اجرای طرح‌های بهینه‌سازی نیروگاهی شاهد افزایش راندمان تولید و کاهش مصرف گاز خواهیم بود.
  شرکت ملی گاز ایران  حسن منتظر تربتی  نفت  عمان
افزایش باورنکردنی مصرف گاز در کشور
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اقتصادی
افزایش باورنکردنی مصرف گاز در کشور
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: با افزایش بیش از ۲۰ درصدی مصرف گاز در روزهای اخیر، مجموع مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری دیروز (چهارشنبه، ۲۳ بهمن ماه) به ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسید.
  گاز  شرکت ملی گاز  مصرف سوخت
پرواز ۲۰ درصدی مصرف گاز خانگی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
پرواز ۲۰ درصدی مصرف گاز خانگی
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که روز سه‌شنبه (۲۲ بهمن‌ماه) کل مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری کشور به ۵۹۰ میلیون مترمکعب رسید که رشدی ۲۰ درصدی را نسبت به روزهای گذشته نشان می‌دهد.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
مصرف ۵۹۰ میلیون مترمکعب گاز در کشور
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه در استان گیلان علیرغم بارش سنگین برف، قطعی گاز وجود ندارد، گفت: روز گذشته میزان مصرف گاز در کشور ۵۹۰ میلیون مترمکعب بوده است .
تامین پایدار گاز نیروگاه‌های شمال کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
تامین پایدار گاز نیروگاه‌های شمال کشور
تهران - ایرنا - مدیر دیپچینگ شرکت ملی گاز ایران از پایداری شبکه گاز در استان‌های شمالی کشور با وجود بارش برف سنگین خبر داد و گفت: به منظور جلوگیری از قطع برق در این مناطق نیز، گازرسانی به نیروگاه‌ها، در دستور کار قرار دارد.
تولید پایدار گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
تولید پایدار گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی
تهران - ایرنا - مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به تعمیرات اساسی سال ۹۸ گفت:‌  براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته زمان تعمیرات اساسی در مجتمع  گاز پارس جنوبی کاهش یافت و این موضوع به تولید پایدار گاز کمک کرده است.
  شرکت ملی گاز ایران  میدان نفتی پارس جنوبی  گاز  شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
امضای تفاهمنامه بین دانشگاه سمنان و شرکت ملی نفت ایران
رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان از انعقاد یک تفاهمنامه بین دانشگاه سمنان شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
صدور کارت هدیه برای ۵ گروه ممنوع شد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
صدور کارت هدیه برای ۵ گروه ممنوع شد
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات اعتباری شرایط صدور بن کارت برای وزارتخانه‌ها و شرکت‌ها و موسسات دولتی را اصلاح کرد.
  وزارت صنعت، معدن و تجارت  شرکت ملی گاز ایران  وزارت صنعت ، معدن و تجارت  وزارت نفت  بانک  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  موسسه اعتباری  بانک مرکزی  قانون مدیریت خدمات کشوری  کارت هدیه
کشف چهار میدان نفتی در ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
کشف چهار میدان نفتی در ایران
شرکت ملی نفت ایران، به عنوان سردمدار تولید نفت و گاز در کشور، نقش کلیدی در توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بازی می­کند، از این روی بخش مهمی از اهداف توسعه‌ای و اقتصادی ایران بر مبنای فعالیت‌های انجام شده در این شرکت بزرگ ملی تعریف شده است.
  نفت  قیمت نفت  وزارت نفت
دستاوردهای شرکت ملی گاز ایران از بدو تاسیس تا پایان آذر ۱۳۹۸
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
دستاوردهای شرکت ملی گاز ایران از بدو تاسیس تا پایان آذر ۱۳۹۸
شرکت ملی گاز ایران یکی از ده شرکت بزرگ فعال در عرصه گاز در خاورمیانه و یکی از چهار شرکت اصلی وزارت نفت با سابقه بیش از ۵۳ سال است که وظیفه تامین بیش از ۷۵ درصد از سوخت مورد نیاز کشور را بر عهده دارد.
  شرکت ملی گاز ایران
توزیع هدفمند گاز مایع با استفاده از کارت بانکی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / اقتصادی
توزیع هدفمند گاز مایع با استفاده از کارت بانکی
قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت:‌ با اتصال سهمیه گاز مایع به کارت بانکی سرپرستان خانوار،‌ مشکل تامین گاز مایع حل شده و توزیع هدفمند این سوخت انجام خواهد شد.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
ریشه بی‌مبالاتی در مصرف کجاست؟
مردم یا دولت؟ کدام یک در زندگی پرمصرفی که این‌ روزها شاهدش هستیم، نقش اصلی را داشته‌اند؟ اگر می‌پرسید مگر ما زندگی پرمصرفی داریم که دنبال عاملش می‌گردید، پاسخش نزد خودتان است. از موقع غذا خوردن شروع کنید و کمی دقیق شوید؛ چقدر نمک روی غذا می‌ریزید؟ چه بی‌نمک باشد چه خوش‌نمک. برای خانه چقدر خرید می‌کنید؟ چقدر از آن کپک می‌زند و چقدرش استفاده می‌شود؟ در روز چقدر زباله راهی سطل‌های زباله شهری می‌کنیم؟ این موارد را کنار اتفاقات چند روز اخیر بگذارید. مصرف گاز در ایران رکورد زد و بر اساس اعلام شرکت ملی گاز به بیش از روزی 600میلیون مترمکعب در روز رسید. حساب آب و برق و گاز را هم به این فهرست اضافه کنید. آیا مردم دنیا هم همین ‌اندازه مصرف …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
قیمت ملاک کاهش مصرف نیست
«با سرد شدن هوا مصرف گاز در بخش خانگی افزایش یافته است و به همین دلیل تمام ذخایر سوخت مایع نیروگاه‌ها رو به اتمام است.» علی‌اصغر سعیدی، جامعه‌شناس و دانشیار دانشگاه تهران در گفت‌وگو با «اعتماد» به بررسی‌ ریشه‌های مصرف‌گرایی در گزاره فوق پرداخته است، گزاره‌ای از معاون تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی که نشان می‌دهد برخلاف افزایش قیمت در حوزه‌ سوخت‌های فسیلی، مصرف همچنان در جامعه بالاست و دمی به اسراف می‌زند. مترجم کتاب «جامعه‌شناسی مصرف (گردشگری و خرید)»، در مقاله‌های تالیفی خود در نشریات علمی داخلی و بین‌المللی نگاه ویژه‌یا به مفهوم مصرف و بسط آن در جامعه ایران دارد، …
تعیین تکلیف اکثر میادین مشترک نفت و گاز کشور
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
تعیین تکلیف اکثر میادین مشترک نفت و گاز کشور
مدیر برنامه‎ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران گفت: توسعه میدان‎های مشترک غرب کشور در حال اجراست و غالب میدان‌های مشترک باقی‌مانده نیز تعیین تکلیف شده‎اند.
غالب میدان‌های مشترک نفت و گاز کشور تعیین تکلیف شده‎اند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
غالب میدان‌های مشترک نفت و گاز کشور تعیین تکلیف شده‎اند
مدیر برنامه‎ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران می‎گوید: فعالیت‎های توسعه‎ای این شرکت در میدان‌های مشترک غرب کارون و پارس جنوبی با جدیت دنبال شده و نتایج آن مشهود است؛ توسعه میدان‎های مشترک غرب کشور در حال اجراست و غالب میدان‌های مشترک باقی‌مانده نیز تعیین تکلیف شده‎اند.
  پارس جنوبی  شرکت ملی نفت ایران  نفت و گاز  کارون  برنامه ریزی
پیش‌بینی تداوم رکوردشکنی مصرف گاز خانگی تا ۱۰ روز آینده
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
پیش‌بینی تداوم رکوردشکنی مصرف گاز خانگی تا ۱۰ روز آینده
تهران- ایرنا- سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: ‌بر اساس پیش‌بینی‌ها موج سرما تا ۱۵ بهمن در کشور پایدار است که باعث بالا ماندن مصرف گاز در بخش خانگی خواهد شد اما بعد از آن به سمت کم شدن مصرف می‌رویم.
  شرکت ملی گاز ایران  بیژن نامدار زنگنه  زنگنه  نفت  گاز
کنترل مصرف گاز با بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
کنترل مصرف گاز با بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها
تهران- ایرنا- مدیر بهینه‌سازی انرژی در بخش ساختمان شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به رکورد بی‌سابقه مصرف روزانه گاز طبیعی در بخش خانگی در دی‌ماه امسال، بر ضرورت بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها تاکید کرد.
  شرکت ملی گاز ایران  شورای اقتصاد  بهینه سازی مصرف انرژی  گاز
حفاری ۱۳۲ هزار متر چاه نفت و گاز در سال جاری
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
حفاری ۱۳۲ هزار متر چاه نفت و گاز در سال جاری
تهران- ایرنا- متراژ چاه‌های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور که طی ۱۰ ماه امسال از سوی شرکت ملی حفاری ایران حفر شده است، از ۱۳۲ هزار متر عبور کرد.
  شرکت ملی مناطق نفت‌ خیز جنوب  الخمیس  نفت  شرکت ملی نفت ایران
رکورد انتقال گاز ایران شکسته شد
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
رکورد انتقال گاز ایران شکسته شد
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به ثبت رکورد جدید و بی‌سابقه انتقال گاز در ایران، گفت: در روزهای گذشته، ۷۹۲ میلیون مترمکعب گاز در یک روز منتقل شده که برای ثبت این رکورد، ۱۵ ایستگاه تقویت فشار بالاتر از ظرفیت اسمی فعالیت داشته‌اند.
  انتقال گاز  شرکت ملی گاز ایران  مصرف گاز کشور
راه‌اندازی نخستین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
راه‌اندازی نخستین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: رویکرد اصلی این شرکت همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌هاست که با تکیه بر توان و تخصص آن‌ها، نخستین توربین ملی ۲۵ مگاواتی شبکه انتقال گاز کشور راه‌اندازی شده است.
  نخستین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران
حضور دانش بنیانها از شاخصه های نمایشگاه انرژی کیش است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
حضور دانش بنیانها از شاخصه های نمایشگاه انرژی کیش است
کیش - ایرنا - حضور ۷۰ موسسه دانش بنیان و شتابدهنده تولید در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش از ویژگیها و شاخصه های این نمایشگاه است.
  شرکت ملی گاز ایران  کیش  توسعه اقتصادی  شرکت دانش بنیان
ظرفیت انتقال روزانه گاز ۹۰۰ میلیون متر مکعب شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
ظرفیت انتقال روزانه گاز ۹۰۰ میلیون متر مکعب شد
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اشاره به آمادگی برای انتقال روزانه ۷۵ میلیون مترمکعب افزایش تولید گاز پارس جنوبی، ظرفیت فعلی انتقال گاز ایران را ۸۵۰ تا ۹۰۰ میلیون مترمکعب در روز عنوان کرد و گفت: با توسعه هوشمندانه شبکه انتقال، نگرانی برای حبس گاز در جنوب کشور نداریم.
  گاز
آمادگی شرکت گاز برای انتقال افزایش تولید گاز پارس جنوبی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
آمادگی شرکت گاز برای انتقال افزایش تولید گاز پارس جنوبی
ایلنا: مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اشاره به آمادگی برای انتقال روزانه 75 میلیون مترمکعب افزایش تولید گاز پارس جنوبی، ظرفیت فعلی انتقال گاز ایران را 850 تا…
  پارس جنوبی  شرکت ملی گاز  گاز  انتقال گاز  تولید گاز
شرکت نفت مناطق مرکزی بخشی از گاز مصارف خانگی و صنعتی را تامین کرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
شرکت نفت مناطق مرکزی بخشی از گاز مصارف خانگی و صنعتی را تامین کرد
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل ۲۵۴ میلیون مترمکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران در ۲۴ ساعت گذشته با وجود ثبت رکوردی تازه در مصرف گاز کشور خبر داد.
  مصرف گاز  مصرف گاز خانگی  تولید گاز  گاز رسانی  رامین حاتمی
ارسال 254 میلیون مترمکعب گاز از میادین مرکزی ایران در روز شکستن رکورد مصرف
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
ارسال 254 میلیون مترمکعب گاز از میادین مرکزی ایران در روز شکستن رکورد مصرف
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل 254 میلیون متر مکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران طی 24 ساعت گذشته با وجود شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور خبر داد.
ببینید: بازم رکورد زدیم!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / کاریکاتور / طنز
ببینید: بازم رکورد زدیم!
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از رکوردزنی مصرف گاز خانگی در کشور خبر داد و افزود: سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز بود که اکنون این عدد به حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است... این موضوع سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
  کاریکاتور  مصرف بهینه انرژی  اصلاح الگوی مصرف  گاز
مصرف گاز | رکورد مصرف زده شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
مصرف گاز | رکورد مصرف زده شد
شفقنا اقتصادی _ سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از رکوردزنی مصرف گاز خانگی در کشور خبر داد و افزود:‌ سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز بود که اکنون این عدد به حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است. ایسنا نوشت: محمد عسگری در گفت‌وگویی با بیان این‌که […]
مصرف گاز در کشور رکورد زد/ عدم کاهش فشار گاز خانگی و تجاری
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
مصرف گاز در کشور رکورد زد/ عدم کاهش فشار گاز خانگی و تجاری
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از رکوردزنی مصرف گاز خانگی در کشور خبر داد و افزود:‌ سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز بود که اکنون این عدد به حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.
گاز مایع بورسی شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
گاز مایع بورسی شد
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از روند مطلوب عرضه گاز مایع در ماه‌های اخیر در بورس انرژی خبر داد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای عرضه و معامله گاز مایع در بورس انرژی فراهم شده است.
شرایط عرضه گاز مایع در بورس انرژی مساعد است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اقتصادی
شرایط عرضه گاز مایع در بورس انرژی مساعد است
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با بیان اینکه عرضه گاز مایع از چند ماه گذشته تاکنون در بورس انرژی به خوبی در حال انجام است، گفت: زیرساخت‌ها برای انجام این مهم فراهم شده است.
  حسن منتظر تربتی  شرکت ملی گاز ایران  بورس انرژی
توکلی: از احداث مجتمع اداری شرکت گاز خودداری کنید
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
توکلی: از احداث مجتمع اداری شرکت گاز خودداری کنید
تهران- ایرنا- رئیس هیات مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به وزیر نفت از وی خواست تا در شرایط اقتصادی کنونی از احداث واحدهای اجرایی غیرضروری توسط شرکت ملی گاز خودداری کند.
  شرکت ملی گاز ایران  شهرداری  احمد توکلی  وزارت دفاع  سازمان دیده بان شفافیت و عدالت
برنامه جدید محاسبه هزینه‌های صنعت نفت و گاز
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
برنامه جدید محاسبه هزینه‌های صنعت نفت و گاز
مدیرکل بودجه وزارت نفت گفت: شرکت ملی نفت ایران برنامه ای را در دست انجام دارد که بتواند با استفاده از ظرفیت‌های آن، نسبت به محاسبه دقیق هزینه تمام شده نفت و گاز اقدام کند.
  شرکت ملی نفت ایران  درامد نفتی  صادرات نفت  قیمت نفت
زمستان امسال قطعی گاز نخواهیم داشت/ دعوت مردم به صرفه جویی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
زمستان امسال قطعی گاز نخواهیم داشت/ دعوت مردم به صرفه جویی
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه این شرکت می‌تواند گاز مصرفی خانگی را تا در زمستان امسال تامین کند، گفت: میزان مصرف گاز در ایران بسیار بیشتر از استانداردهای جهانی است لذا خواستار صرفه‌جویی ملی مردم هستیم.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
نفت خام سبک ایران روانه بورس انرژی شد
رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران، امروز شاهد عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران است.به گزارش مهر به نقل از وزارت نفت، رینگ داخلی این بورس، دیروز (سه‌شنبه، ۲۴ دی‌ماه) شاهد عرضه کالاهای برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین پتروشیمی جم، برش سنگین شرکت پتروشیمی شازند، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز و متانول شرکت متانول کاوه است و بنزین اکتان ۸۷، بنزین اکتان ۸۷ (محموله دریایی)، بنزین اکتان ۹۱، بنزین اکتان ۹۱ (محموله دریایی)، سوخت هوایی و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز دوشنبه (۲۳ دی‌ماه) کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، میعانات گازی پالایش گاز …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
آزمایشگاه پالایشگاه گاز ایلام استاندارد مدیریت کیفیت ایزو را دریافت کرد
ایلام - خبرنگارابتکار -رئیس آزمایشگاه شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه آزمایشگاه این شرکت از سوی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، موفق به دریافت استاندارد بین‌المللی ایزو ۱۷۰۲۵ شده است، گفت: آزمایشگاه پالایشگاه گاز ایلام از پیشگامان اخذ و استقرار این استاندارد است.مجید گراوند بابیان این مطلب، اظهار کرد: برای ارتقا سطح فعالیت آزمایشگاه به سطح ملی و پس‌ازآن بین‌المللی، اساسی‌ترین اقدام کسب ایزو 17025 است که این استاندارد شامل کلیه الزاماتی است که آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون باید آن‌ها را برآورده سازند تا بتوانند اثبات کنند که یک سیستم مدیریت کیفیت را به کار گرفته و ازنظر فنی صلاحیت داشته و قادر به فراهم آوردن نتایج معتبر است.وی با اشاره به اینکه این استاندارد شامل دو بخش الزامات مدیریتی …
کاهش مصرف گاز نیروگاه‌ها با کمک سوخت‌های جایگزین
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
کاهش مصرف گاز نیروگاه‌ها با کمک سوخت‌های جایگزین
 تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از کاهش مصرف گاز توسط نیروگاه‌ها خبر داد و گفت: نیروگاه‌ها بخشی از انرژی مورد نیاز خود را از سوخت مازوت تامین می‌کنند.
  شرکت ملی گاز ایران  همایون حائری  کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  سکینه الماسی
محدودیت گازرسانی به نیروگاه‌ها با افزایش مصرف گاز خانگی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
محدودیت گازرسانی به نیروگاه‌ها با افزایش مصرف گاز خانگی
تهران - ایرنا - سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه مصرف خانگی و تجاری گاز طبیعی با عبور از مرز روزانه ۵۷۳ میلیون مترمکعب، رکورد تازه‌ای ثبت کرده است، گفت: ادامه این روند سبب ایجاد محدودیت برای گازرسانی به بخش‌های صنعتی و نیروگاهی می‌شود.
  شرکت ملی گاز ایران  قطع گاز  نفت و گاز  مصرف سوخت
شبکه گاز در مناطق سیل‌زده پایدار است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اقتصادی
شبکه گاز در مناطق سیل‌زده پایدار است
تهران - ایرنا - سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: شبکه گاز در مناطق سیل زده استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان مشکلی ندارد و پایدار است.
  شرکت ملی گاز ایران  سیستان و بلوچستان  کرمان  خسارت سیل  سیلاب  مناطق سیل زده  سیل
ثبت رکورد عجیب در مصرف گاز خانگی/ شرکت ملی گاز هشدار داد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
ثبت رکورد عجیب در مصرف گاز خانگی/ شرکت ملی گاز هشدار داد
شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: مصرف خانگی و تجاری گاز طبیعی با عبور از مرز روزانه ۵۷۳ میلیون مترمکعب، رکورد تازه‌ای ثبت کرد.
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
هشدار شرکت ملی گاز ایران/ مصرف گاز خانگی رکورد زد
شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد:مصرف خانگی و تجاری گاز طبیعی باعبور از مرز روزانه۵۷۳ میلیون مترمکعب،رکورد تازه‌ای ثبت کرد که ادامه این روند سبب محدودیت گازرسانی به بخش‌ صنعتی و نیروگاهی می شود.
  مصرف گاز خانگی  هشدار قطعی گاز
جهانگیری بخشنامه مصرف بهینه گاز طبیعی را به دستگاه‌ها ابلاغ کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
جهانگیری بخشنامه مصرف بهینه گاز طبیعی را به دستگاه‌ها ابلاغ کرد
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری بخشنامه رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی را به وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها ابلاغ کرد.
  شرکت ملی گاز ایران  سازمان ملی استاندارد ایران  قانون هوای پاک  اسحاق جهانگیری  گاز
بررسی ابعاد حقوقی جنایت تروریستی دولت آمریکا/ حضور ۲ وزیر در بهارستان
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سیاسی
بررسی ابعاد حقوقی جنایت تروریستی دولت آمریکا/ حضور ۲ وزیر در بهارستان
ابعاد حقوقی جنایت تروریستی دولت آمریکا که منجر به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و تعدادی از یاران او شد در کمیسیون قضایی مجلس بررسی می‌شود.
  کمیسیون اصل 90  شرکت ملی گاز ایران  اقتصاد  کمیسیون قضایی مجلس  دستور کار کمیسیون های تخصصی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
تعمیر چاه ها با حضور دستگاه حفاری بسیار حساس و نیاز به تخصص های خاص دارد
رئیس دستگاه حفاری 50 فتح شرکت ملی حفاری ایران گفت: تعمیر چاه های نفت و گاز با حضور دستگاه حفاری بسیار حساس و نیازمند تخصص های خاص است.رضا کاویان فر افزود: چاه های تعمیری به طور عمده تولیدی و در مدار بهره برداری قرار دارند که به دلایلی دچار افت تولید می شوند.وی اظهار کرد: حسب برنامه های حفظ و نگهداشت تولید و دستور کار برای تعمیر، مدت زمان استقرار دستگاه حفاری بر روی چاه محاسبه می شود که به روال معمول این مدت کوتاه و همین موضوع باعـث جابجایی و استهلاک بیشتر دکل حفاری در قیاس با دستگاه های مورد استفاده در حفر چاه های توسعه ای و اکتشافی می گردد.کاویان فر گفت: از نکات مهم در تعمیر چاه های در حال بهره برداری، دقت بالای کارکنان عملیاتی، رعایت دقیق ضوابط اچ‌اس‌ای خاصه در بخش ایمنی می باشد.رئیس دستگاه …
اجرای نخستین طرح ایرانی تولید پلیمر گاز طبیعی در سال ۹۹
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
اجرای نخستین طرح ایرانی تولید پلیمر گاز طبیعی در سال ۹۹
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران از اجرای نخستین طرح ایرانی تولید پلیمر گاز طبیعی در سال ۹۹ خبر داد.
صادرات گاز امنیت آور است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
صادرات گاز امنیت آور است
مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: صادرات گاز فقط به منظور درآمدزایی نیست بلکه این اقدام برای کشور امنیت می‌آورد.
  شرکت ملی گاز ایران  مشهد  روابط عمومی و اطلاع رسانی  مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران  شرکت گاز
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
عـــدد خــبــــر
160 میلیون متر مکعب افزایش مصرف گاز خانگی مهدی جمشیدی‌دانا، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: «مصرف روزانه گاز بخش خانگی کشور، اوایل دی‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، شاهد افزایش ۱۶۰‌میلیون مترمکعبی بوده است.» او به ایلنا توضیح داد: «مصرف گاز بخش خانگی کشور در ابتدای دی‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با افزایش ۱۶۰‌میلیون مترمکعبی، از روزانه ۳۷۰‌میلیون مترمکعب به ۵۳۰‌میلیون مترمکعب در روز رسیده است.» به گفته جمشیدی‌دانا، شبکه گاز در تمام نقاط ایران حالت پایدار دارد و گاز هیچ‌یک از مناطق کشور قطع نیست.
ایران به پشتوانه گاز، صادرکننده سوخت مایع خواهدشد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
ایران به پشتوانه گاز، صادرکننده سوخت مایع خواهدشد
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت: با سرمایه‌گذاری حدود ۴ میلیارد دلاری در پروژه‌های شهری و روستایی و در ازای آن صادرات سوخت مایع، حدود ۹ میلیارد دلار صرفه جوی ارزی در بخش گاز محقق شده است.
  صادرات نفت  گاز ایران
مصرف گاز خانگی ۴۲ درصد افزایش یافت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
مصرف گاز خانگی ۴۲ درصد افزایش یافت
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: مصرف روزانه گاز بخش خانگی کشور، اوایل دی‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، شاهد افزایش ۱۶۰ میلیون مترمکعبی بود و به ۵۳۰ میلیون مترمکعب در روز است.
  مصرف گاز  مصرف گاز خانگی  گازرسانی روستایی  تولید گاز
۹ میلیارد دلار سوخت مایع صادر شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
۹ میلیارد دلار سوخت مایع صادر شد
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به استفاده از مدل جدید سرمایه‌گذاری در صنعت گاز با هدف جایگزینی گاز طبیعی با فرآورده‌های نفتی در چند سال گذشته تاکنون، بیان کرد: با سرمایه‌گذاری حدود ۴ میلیارد دلاری در پروژه‌های گازرسانی شهری و روستایی و در ازای آن صادرات سوخت مایع، حدود ۹ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی در بخش گاز محقق شده است.
  صادرات گاز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
توجه ویژه شرکت ملی حفاری به مسئولیت‌های اجتماعی
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: این شرکت همسو با انجام وظایف ذاتی توجه ویژه به مسئولیت های اجتماعی را در اولویت نخست کار خود دارد.سید عبداله موسوی با اشاره به دستور وزیر نفت مبنی بر بسیج امکانات صنعت نفت برای ارایه خدمات به مردم در معرض سیلاب در استان خوزستان، افزود: این شرکت به عنوان یکی از اعضای ستاد بحران استان تلاش کرده تا حسب نیاز در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به امداد رسانی به مناطق درگیر با سیلاب اقدام نماید.وی گفت: در جریان بارندگی سیل آسای که برابر اعلام سازمان هواشناسی ظرف دو تا سه ساعت میزان بارندگی به حدود یکصد میلیمتر رسید و بیشتر مناطق استان را تحت تاثیر قرار داد و با توجه به محدودیت شبکه فاضلاب کلانشهر اهواز و کوت عبدا... مرکز شهرستان کارون موجب بروز مشکلات …
نخستین محموله دریایی گازوئیل شرکت ملی نفت ایران صادر شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
نخستین محموله دریایی گازوئیل شرکت ملی نفت ایران صادر شد
بر اساس اعلام بورس انرژی ، نفت گاز شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران مورد معامله قرار گرفتند.
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
تاکید بر هماهنگی حداکثری برای کاهش آلودگی هوای شهرها
معاون عمرانی وزیر کشور از ابلاغ مصوبات جلسه بررسی وظایف ابلاغی هیأت وزیران به وزارت کشور جهت انجام هماهنگی‌های لازم در راستای کاهش آلودگی هوای شهرهای کشور خبر داد.
  طرح ترافیک  مهدی جمالی نژاد  شرکت ملی گاز ایران  وزارت کشور
احتمال کشف نفت و گاز در 12 حوزه نفت‌ خیز ایران
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
احتمال کشف نفت و گاز در 12 حوزه نفت‌ خیز ایران
مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران از شناسایی و رونمایی از میدان نفتی جدید تا پایان امسال در خوزستان خبر داد.
تقویت خودکفایی و اجرای اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار شرکت ملی حفاری ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
تقویت خودکفایی و اجرای اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار شرکت ملی حفاری ایران
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: بخش اعظم حفاری چاه های تولید نفت و گاز کشور در چهل سال گذشته با تلاش متخصصان و کارکنان سختکوش و کاربست ناوگان حفاری این شرکت محقق شد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
شرکت ملی گاز در شرایط تحریمی رکورد زد/بخش اعظم قطعات بومی سازی شد
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران گفت: با تکیه بر توانمندسازی محلی می‌توان از تمرکززدایی در کلانشهرها دوری کرد.
درآمد ۱۴۰ میلیون یورویی کشور از محل صادرات گاز مایع
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
درآمد ۱۴۰ میلیون یورویی کشور از محل صادرات گاز مایع
رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس با تاکید بر ضرورت تداوم صادرات گاز مایع گفت که با همکاری وزارت نفت ۳۷۷ هزار متر مکعب از گاز مایع تبدیل و صادر شده و ۱۴۰ میلیون یورو عاید کشور شده است.
  شرکت ملی گاز ایران  کمیسیون اصل نود  وزارت نفت  صادرات گاز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
منطقه 8 عملیات انتقال گاز در مسیر سازمانهای متعالی
تبریز - فلاح: بمنظور ارزیابی و آگاهی از روند فعالیت‌های رو به بهبود واحدها و قرار گرفتن در مسیر سازمانهای متعالی، رویکردها و نتایج فعالیت های منطقه 8 عملیات انتقال گاز در قالب مدل ارزیابی تعالی سازمانی(EFQM) مورد بررسی و سنجش قرار گرفت. در افتتاحیه این ارزیابی، یداله بایبوردی، مدیر منطقه 8 عملیات، ضمن ارائه گزارش عملکرد این منطقه، ارزیابی مذکور را بسیار ارزنده توصیف کرد و گفت: امیدواریم این ارزیابی بتواند فضای تبادل تجربیات را در جهت بهبود عملکردها و فرآیندها در منطقه 8 عملیات ایجاد کند. بایبوردی افزود: تمامی پرسنل این منطقه سعی بر آن دارند در چارچوب فرایندهای شرکت انتقال گاز ، در جهت انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره ور گاز و همچنین ارائه خدمات بهینه به ذینفعان طبق قرارداد و تحقق اهداف عالیه …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اقتصادی
اتصال بزرگ‌ترین بندر اقیانوسی ایران به شبکه گاز
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: اتصال چابهار، بزرگ‌ترین بندر اقیانوسی ایران به شبکه گاز در دستور کار شرکت ملی گاز ایران است. حسن منتظرتربتی، در تشریح آخرین وضعیت اجرای بزرگ‌ترین پروژه گازرسانی کشور شامل ساخت خطوط لوله و توسعه شبکه گاز شهری و روستایی استان سیستان‌وبلوچستان، اظهار کرد: درحال‌حاضر به‌صورت همزمان ساخت شبکه، علمک‌گذاری و واگذاری انشعاب گاز به مشترکان در ۸ شهر استان درحال انجام است. وی با اشاره به پیشرفت ۷۶ درصدی عملیات گازرسانی در شهر زاهدان، تصریح کرد: تاکنون حدود ۱۵ هزار علمک گاز نصب و برای حدود ۳۱ هزار خانوار، اشتراک‌پذیری انجام گرفته است.