پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
شورای اروپا
دعوت رئیس شورای اروپا از  بایدن برای مشارکت در نشست بروکسل
۳۸ ساعت قبل / جو بایدن / نشست بروکسل / میشل شارل
دعوت رئیس شورای اروپا از بایدن برای مشارکت در نشست بروکسل
ایلنا: رئیس شورای اروپا از رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا برای مشارکت در نشست شورا دعوت کرد.
اروپا خواستار اتحاد قوی با آمریکا شد
۴۲ ساعت قبل
اروپا خواستار اتحاد قوی با آمریکا شد
شارل میشل رئیس شورای اروپا در تماسی تلفنی با جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواستار بازسازی «یک اتحاد قوی میان دو سوی اقیانوس اطلس» شد.
۴ روز قبل
پاریس مجددا آنکارا را تهدید کرد
وزیر تجارت خارجه فرانسه اظهار کرد، نشست آینده شورای اروپا اختصاص خواهد داشت به پرونده ترکیه. محدودیت‌ها را بر آنکارا بیشتر خواهد کرد.
کنفرانس صلح پاریس کانون رایزنی‌های کرونایی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / شورای اروپا / فرانسه / سازمان ملل متحد / ایالات متحده آمریکا / سازمان جهانی بهداشت / امانوئل مکرون / آنتونیو گوترش / هراس جهانی از ویروس کرونا
کنفرانس صلح پاریس کانون رایزنی‌های کرونایی
تهران - ایرنا - در شرایطی که تاکنون نزدیک به ۵۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در جهان به کووید_۱۹ مبتلا شده‌ و افزون بر یک میلیون و ۳۱۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند، کنفرانس صلح پاریس به کانون دیپلماسی پررنگ کرونا تبدیل شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
اتحادیه اروپا تحریم‌های ونزوئلا را تمدید کرد
شورای اتحادیه اروپا اعلام کرد، تحریمهای این اتحادیه علیه ونزوئلا را برای مدت یک سال دیگر و تا تاریخ ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱ تمدید کرده است. به گزارش اسپوتنیک، این نهاد وابسته به اتحادیه اروپا در بیانیه ای مطبوعاتی نوشت: شورای اروپا نظام تحریم های اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا را برای مدت یک سال دیگر و تا ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱ تمدید می کند. بر طبق این بیانیه، این تدابیر شامل تحریم تسلیحات و تجهیزات و ممنوعیت مسافرتی و انسداد دارایی ها در قبال فهرستی از ۳۶ مقام رسمی ونزوئلا هستند. اتحادیه اروپا مدعی شده این مقامهای ونزوئلا بابت نقض حقوق بشر و تضعیف دموکراسی و حاکمیت قانون مسئول هستند. پایان ماه ژوئن شورای اتحادیه اروپا فهرست مقامهای ونزوئلایی که هدف تحریمهایش قرار می‌گیرند را بابت نقش داشتن آنها در تصمیم و اقدامات …
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
تمدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا
شورای اتحادیه اروپا اعلام کرد: تحریم‌های این اتحادیه علیه ونزوئلا را برای مدت یک سال دیگر و تا تاریخ ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱ تمدید کرده است. این نهاد وابسته به اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مطبوعاتی نوشت: شورای اروپا نظام تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا را برای مدت یک سال دیگر و تا ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱ تمدید می‌کند. طبق این بیانیه، این تدابیر شامل تحریم تسلیحات و تجهیزات و ممنوعیت مسافرتی و انسداد دارایی‌ها در قبال فهرستی از ۳۶ مقام رسمی ونزوئلا هستند. اتحادیه اروپا مدعی شده این مقام‌های ونزوئلا «بابت نقض حقوق بشر و تضعیف دموکراسی و حاکمیت قانون مسوول هستند.» پایان ماه ژوئن شورای اتحادیه اروپا فهرست مقام‌های ونزوئلایی را که هدف تحریم‌هایش قرار می‌گیرند، بابت «نقش داشتن آنها در تصمیم و اقدامات تضعیف‌کننده …
تاکید شورای اروپایی بر لزوم همکاری‌های گسترده‌تر اعضاء در مبارزه با تروریسم
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / اتحادیه اروپا
تاکید شورای اروپایی بر لزوم همکاری‌های گسترده‌تر اعضاء در مبارزه با تروریسم
رئیس شورای اروپایی بر لزوم همکاری‌های فشرده و تبادل اطلاعات گسترده‌تر بین کشورهای اروپایی برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
دیدار صدر اعظم اتریش و رئیس شورای اروپایی با محوریت تروریسم
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / تروریسم / اتحادیه اروپا
دیدار صدر اعظم اتریش و رئیس شورای اروپایی با محوریت تروریسم
رئیس شورای اروپایی و صدر اعظم اتریش شب گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در وین بر لزوم مبارزه هماهنگ و موثر با تروریسم تاکید کردند.
ماراتن انتخابات آمریکا؛غروب ترامپ، طلوع بایدن
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / شورای اروپا / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / جو بایدن / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
ماراتن انتخابات آمریکا؛غروب ترامپ، طلوع بایدن
تهران - ایرنا - انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پس از یک رقابت تنگاتنگ میان «دونالد ترامپ» و «جو بایدن» با پیروزی نامزد دموکرات به پایان رسید؛ یک پیروزی با میزان آرایی که گفته می‌شود در تاریخ انتخابات ایالات متحده بی‌سابقه بوده است.
آمادگی اتحادیه اروپا برای توسعه همکاری‌های فرا آتلانتیک با بایدن
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / انتخابات ۲۰۲۰ / اتحادیه اروپا / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
آمادگی اتحادیه اروپا برای توسعه همکاری‌های فرا آتلانتیک با بایدن
لندن – ایرنا – رئیس شورای اروپا روز شنبه در بیانیه‌ای پیروزی جو بایدن نامزد حزب دمکرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا را تبریک و برای توسعه همکاری‌های فرا اتلانتیک ابراز آمادگی کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
نیروهای مرزبان و پلیس مرزی را دو برابر می‌کنیم
رئیس جمهوری فرانسه، در راستای تقویت نیروهای مرزی برای مقابله با مهاجرت‌های غیرقانونی و تروریسم به منطقه مرزی پِرتوس در استان پیرنه-اورینتال در مرز فرانسه و اسپانیا سفر کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در سفر خود به این منطقه مرزی از افزایش دو برابری مرزبانان فرانسه خبر داد. ماکرون توضیح داد که این دو برابر شدن به دلیل افزایش تهدید پس از حملات اخیر، از جمله حمله نیس، صورت گرفت. ژرال دارمنن، وزیر کشور و کلمان بون، معاون وزیر امور خارجه در امور اروپا، وی را در این سفر همراهی کردند. در این سفر، امانوئل ماکرون گفت که موافق بازسازی عمیق قوانین حاکم بر رفت و آمد آزاد در منطقه شینگن در اروپا است. وی افزود: من خواستار بازسازی شینگن و کنترل بیشتر هستم و در ماه …
تاسک: ترامپ و کاچینسکی مثل بچه‌های بد تندخو هستند
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / دونالد ترامپ / دونالد تاسک / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
تاسک: ترامپ و کاچینسکی مثل بچه‌های بد تندخو هستند
رئیس سابق شورای اروپا، دونالد ترامپ و رهبر حزب حاکم لهستان را به "بچه‌های بد تندخو" تشبیه کرد که از دروغ‌ها و کشمکش برای ماندن در قدرت استفاده می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / اتحادیه اروپا و روسیه / اعتراض لاوروف
لاوروف: تبعیض علیه روس‌ها در برخی کشورهای اروپایی "آپارتاید قرن ۲۱ " است
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی خود خطاب به شرکت کنندگان در سیزدهمین نشست آنلاین وزیران کمیته وزرای شورای اروپا اظهار داشت که کشورهای اروپایی نباید تبعیض علیه میلیون‌ها روس و روس زبان در اوکراین و کشورهای حوزه دریای بالتیک که در واقع "آپارتاید قرن 21 " است، را نادیده بگیرند. 
مسکو: آماده کمک به اروپا در تهیه واکسن کرونا هستیم
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
مسکو: آماده کمک به اروپا در تهیه واکسن کرونا هستیم
وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در جلسه وزیران شورای اروپا از آمادگی کشورش برای همکاری با جهت تهیه ویروس کرونا خبر داد. «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در نشست آنلاین با وزرای کشورهای اروپایی با اشاره به ساخت واکسن ویروس کرونا به نام «اسپوتنیک وی» و کار بر روی ساخت دو واکسن دیگر گفت: «ما آماده همکاری با دیگران در زمینه واکسیناسیون، به ویژه در شورای اروپا هستیم.»
رئیس شورای اروپا: امشب شب غیرقابل پیش بینی است
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
رئیس شورای اروپا: امشب شب غیرقابل پیش بینی است
"شارل میشل" سه شنبه شب با نزدیک شدن به ساعات پایانی انتخابات آمریکا و آماده شدن برای شمارش آرا گفت: این یک شب غیر قابل پیش بینی خواهد بود.
شب انتخابات آمریکا غیرقابل پیش بینی است
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / اتحادیه اروپایی / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
شب انتخابات آمریکا غیرقابل پیش بینی است
مشرق نوشت: ​​​​​رئیس شورای اروپا در توئیتی نوشت که شب انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا غیر قابل پیش بینی خواهد بود.
حمله وین؛ ۴ کشته، ۱۵ زخمی/دست‌کم یک مهاجم فراری است/ داعش مظنون اصلی
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
حمله وین؛ ۴ کشته، ۱۵ زخمی/دست‌کم یک مهاجم فراری است/ داعش مظنون اصلی
شارل میشل، رئیس شورای اروپا هم این حملات را "بزدلانه" خوانده و گفته چنین اقداماتی ناقض ارزش‌های انسانی است.
گفتگوی تلفنی سیسی با رئیس شورای اروپا با محوریت مقابله با افراط‌گرایی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / عبدالفتاح سیسی / شورای اروپا
گفتگوی تلفنی سیسی با رئیس شورای اروپا با محوریت مقابله با افراط‌گرایی
رئیس جمهوری مصر طی یک تماس تلفنی با رئیس شورای اروپا همکاری برای مقابله با تعصب، ایدئولوژی افراطی و همزیستی متمدن ادیان را مورد بررسی قرار داد.
سران پارلمان و شورای اروپا حمله لیون را محکوم کردند
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
سران پارلمان و شورای اروپا حمله لیون را محکوم کردند
رؤسای شورا و پارلمان اروپا حمله مسلحانه روز شنبه به یک کشیش ارتدوکس یونانی در شهر لیون فرانسه را محکوم کردند.
زلزله؛ رنج مشترک ترکیه و یونان
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / شورای اروپا / ناتو / یونان / محمد جواد ظریف / استانبول / لیبی / کردستان عراق / عبدالرضا رحمانی فضلی / سعید نمکی / ینس استولتنبرگ
زلزله؛ رنج مشترک ترکیه و یونان
تهران- ایرنا- در حالی که ترکیه و یونان سرگرم رقابت سیاسی و نظامی در دریای اژه بودند، زلزله شدید روز جمعه در این دریا، دردی مشترک و خسارات گسترده‌ای برای هر ۲ کشور به وجود آورد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / اتحادیه اروپا و ترکیه / حفاری ترکیه در مدیترانه
هشدار مجدد اتحادیه اروپا به ترکیه
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ۲۷ رهبر عضو اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ویدیوکنفرانسی را با یکدیگر با هدف بحث بر سر همه گیری کروناویروس برگزار کردند، اما شارل میشل، رئیس شورای اروپا اظهارکرد، آنها همچنین درباره مناقشه در حوزه دریای مدیترانه نیز به بحث پرداختند.
واکنش اروپایی‌ها به حملات تروریستی فرانسه و جده
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / آنگلا مرکل / شورای اروپا / انگلیس / فرانسه / تروریسم / اتحادیه اروپا / جوسپ بورل / واتیکان
واکنش اروپایی‌ها به حملات تروریستی فرانسه و جده
تهران - ایرنا - شخصیت‌های اروپایی در پی حملات تروریستی امروز در شهرهای نیس و اوینیون و نیز کنسولگری فرانسه در جده، ضمن محکوم کردن این حملات، بر همبستگی خود با فرانسه تاکید کردند.
کرونا در اروپا| از افزایش چشمگیر مرگ‌‌ومیرها در اسپانیا تا هشدار درباره اوضاع قاره سبز
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
کرونا در اروپا| از افزایش چشمگیر مرگ‌‌ومیرها در اسپانیا تا هشدار درباره اوضاع قاره سبز
جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که شمار مرگ‌های روزانه کرونایی در اسپانیا در 6 ماه گذشته بی سابقه بوده و شورای اروپایی هم شرایط کرونایی در اروپا را جدی و هشداردهنده اعلام کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
رئیس‌جمهوری ارمنستان پرونده قره‌باغ را به بروکسل می‌برد
دفتر ریاست‌جمهوری ارمنستان اعلام کرد، رئیس‌جمهوری ارمنستان، این کشور را به مقصد بروکسل ترک کرده تا درباره درگیری قره‌باغ با مقامات ناتو و اتحادیه اروپا صحبت کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، بنابر اعلام این دفتر، «آرمن سرکیسیان» در جریان این سفر با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو، «جوزپ بورل» رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا و «چارلز میشل»، رئیس شورای اروپا دیدار خواهد کرد. در اعلامیه دفتر ریاست جمهوری ارمنستان آمده که این کشور انتظار دارد رهبران ناتو و اتحادیه اروپا، همه اقدامات ممکن را برای متوقف کردن جنگ و احیای یک تفاهم آتش‌بس، انجام دهند. سفر سرکیسیان به بروکسل به دنبال بیش از سه هفته جنگ بر سر قره‌باغ انجام می‌شود؛ منطقه‌ای …
سرکیسیان با رئیس شورای اروپا دیدار کرد/ درخواست ارمنستان از ترکیه
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / آرمن سرکیسیان / ناتو / ارمنستان / مناقشه قره باغ / ترکیه
سرکیسیان با رئیس شورای اروپا دیدار کرد/ درخواست ارمنستان از ترکیه
رئیس جمهور ارمنستان در دیدار با رئیس شورای اروپا در ارتباط با تنش‌های مرزی قره‌باغ، درخواستی را از ترکیه مطرح کرد.
بریتانیا اختیار دارد بر سر برگزیت بنا به صلاحدید خود تصمیم بگیرد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / اتحادیه اروپا / شارل میشل
بریتانیا اختیار دارد بر سر برگزیت بنا به صلاحدید خود تصمیم بگیرد
ایلنا: رئیس شورای اروپا گفت که بریتانیا اختیار دارد بر سر برگزیت بنا به سلاحدید خود تصمیم بگیرد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / اتحادیه اروپا و ترکیه / تنش ترکیه و یونان / درگیری های مدیترانه شرقی
رئیس شورای اروپا: با اقدامات یک‌جانبه و تحریک‌آمیز ترکیه مخالفیم
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز جمعه از تصمیم ترکیه در خصوص ارسال کشتی اکتشافی این کشور به آب‌های دریای مدیترانه شرقی ابراز تاسف کردند.
هشدار نخست‌وزیر انگلیس درباره خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / برگزیت / بوریس جانسون / انگلستان
هشدار نخست‌وزیر انگلیس درباره خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا
لندن - ایرنا - نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به بیانیه شورای اروپا درباره روند مذاکرات «برگزیت»، در اظهار نظری شدیدالحن، نسبت به خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا هشدار داد.
سوریه بیانیه شورای اروپایی درباره تمدید تحریم‌ها را به شدت محکوم کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / سوریه / اتحادیه اروپا
سوریه بیانیه شورای اروپایی درباره تمدید تحریم‌ها را به شدت محکوم کرد
دمشق بیانیه شورای اروپایی در مورد تمدید تحریم‌های اعمال شده، برای یک سال دیگر علیه برخی از نهادها و افراد سوریه به بهانه تولید و استفاده از سلاح‌های شیمیایی را به شدت محکوم کرد.
سوریه بیانیه شورای اروپا علیه دمشق را فاقد اعتبار خواند
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
سوریه بیانیه شورای اروپا علیه دمشق را فاقد اعتبار خواند
تهران – ایرنا – وزارت امورخارجه سوریه چهارشنبه شب بیانیه شورای اروپا در مورد تمدید تحریم‌ها برای یک سال دیگر علیه برخی از نهادها و شخصیت‌های سوریه به بهانه تولید و استفاده از سلاح‌های شیمیایی را به شدت محکوم کرد و آن را فاقد اعتبار خواند.
شورای اروپا آماده کمک به بلاروس در انجام اصلاحات اساسی و واقعی است
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / بلاروس / اروپا
شورای اروپا آماده کمک به بلاروس در انجام اصلاحات اساسی و واقعی است
رهبران شورای اروپا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند، شورای اروپا آماده کمک به بلاروس در مسیر انجام اصلاحات است.
استقلال اروپا از آمریکا، خیلی دور خیلی نزدیک
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / شورای اروپا / انگلیس / فرانسه / برنامه هسته ای ایران / آلمان / جمهوری اسلامی / ایران / کمیسیون اروپا
استقلال اروپا از آمریکا، خیلی دور خیلی نزدیک
تهران-ایرنا- روابط اروپا و آمریکا در سال‌های حضور ترامپ در کاخ سفید متاثر از سیاست یکجانبه گرایانه ترامپ کاهش یافت. حالا چشم بسیاری از ناظران مسائل بین الملل به انتخابات‌آمریکاست؛ در صورت انتخاب مجدد ترامپ باید شاهد افزایش فاصله دو سوی آتلانتیک بود در حالی که انتخاب بایدن ممکن است شکاف این دو بازیگر جهانی را کاهش دهد.
اردوغان: برای بهبود روابط ترکیه و اتحادیه اروپا پیشرفت لازم است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / رجب طیب اردوغان / اتحادیه اروپا / ترکیه / یونان / منطقه مدیترانه شرقی
اردوغان: برای بهبود روابط ترکیه و اتحادیه اروپا پیشرفت لازم است
ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که رجب طیب اردوغان روز دوشنبه در بحبوحه تنش‌های مجدد بین ترکیه و یونان بر سر مدیترانه شرقی، به "شارل میشل"، رئیس شورای اروپا گفته است که در بهبود روابط بین ترکیه و اتحادیه اروپا پیشرفت لازم است.
درخواست اردوغان از اروپا درباره آذربایجان
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
درخواست اردوغان از اروپا درباره آذربایجان
فارس نوشت: رئیس‌جمهور ترکیه طی تماس تلفنی با رئیس شورای اروپا ضمن متهم کردن ارمنستان به حمله به قلمرو جمهوری آذربایجان، خواستار حمایت اتحادیه اروپا از باکو شد.
درخواست اتحادیه اروپا برای تحقیق شفاف درباره ادعای مسمومیت ناوالنی
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / الکسی ناوالنی
درخواست اتحادیه اروپا برای تحقیق شفاف درباره ادعای مسمومیت ناوالنی
رئیس شورای اروپایی گفت، رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات شفاف درباره ادعای مسمومیت الکسی ناوالنی شده‌اند.
رئیس شورای اروپا: ترکیه باید آمادگی خود برای همکاری با اتحادیه اروپا را اثبات کند
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / منطقه مدیترانه شرقی / شورای اروپا
رئیس شورای اروپا: ترکیه باید آمادگی خود برای همکاری با اتحادیه اروپا را اثبات کند
رئیس شورای اروپا در یک کنفرانس خبری گفت، آنکارا باید آمادگی خود برای همکاری با اتحادیه اروپا را اثبات کند؛ در غیر این صورت، اتحادیه اروپا رفتاری قاطعانه‌تر در قبال این کشور اتخاذ می‌کند.
رئیس شورای اروپا: خواستار آتش‎‌بس فوری در «قره‌باغ» هستیم/ ترکیه از رفتارهای یک‌جانبه‌ گرایانه خود دست بردارد، وگرنه تحریم می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / قره‌باغ / امانوئل ماکرون / اتحادیه اروپا / ترکیه
رئیس شورای اروپا: خواستار آتش‎‌بس فوری در «قره‌باغ» هستیم/ ترکیه از رفتارهای یک‌جانبه‌ گرایانه خود دست بردارد، وگرنه تحریم می‌شود
رئیس شورای اروپا خواستار توقف هر چه سریعتر درگیری‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه «قره‎باغ» شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
رئیس شورای اروپا: انگلیس عنصر بی‌ثبات‌کننده اروپاست
رئیس شورای اروپا عنوان کرد، انگلیس بعد از بریگزیت بخشی از یک «هلال بی ثباتی» است که پیرامون اتحادیه اروپا بروز پیدا کرده و تصمیم لندن برای ترک اتحادیه اروپا در رده تهدیدات ناشی از ترکیه، روسیه، لیبی و سوریه علیه این اتحادیه قرار می‌گیرد. به گزارش رویترز، شارل میشل، رئیس شورای اروپا که نشستهای اتحادیه اروپا را ریاست می‌کند، در یک سخنرانی اینترنتی برای اندیشکده بروجل اظهار کرد: یک هلال بی‌ثباتی پیرامون ما به وجود آمده است. او خاطرنشان کرد: در غرب، بریگزیت. این نتیجه اتحادیه اروپا را تکان داد. این انتخاب حاکمیت ملی به عنوان یک شکست از جانب ساختمان اروپا احساس شد. حقیقت این است که انگلیسی‌ها با یک وضعیت بغرنج روبرو هستند. کدام الگو از جامعه را آنها می‌خواهند؟ …
برگزاری نشست اوکراین و اتحادیه اروپا ششم اکتبر در بروکسل
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / اوکراین / اتحادیه اروپا
برگزاری نشست اوکراین و اتحادیه اروپا ششم اکتبر در بروکسل
رئیس شورای اروپا اعلام داشت، نشست اوکراین-اتحادیه اروپا قرار است روز ششم اکتبر برگزار شود.
رد فعال شدن مکانیسم ماشه
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / ایران / اروپا / آمریکا / مکانیسم ماشه
رد فعال شدن مکانیسم ماشه
اقتصاد نیوز : رییس شورای اروپایی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به رغم ادعاهای آمریکا درباره فعال شدن مکانیسم ماشه، گفت تردید نیست که لغو تحریم‌ها براساس آنچه در برجام توافق شده، همچنان ادامه دارد.
اتحادیه اروپا: برجام یکی از عناصر کلیدی امنیت در منطقه است
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / اتحادیه اروپایی
اتحادیه اروپا: برجام یکی از عناصر کلیدی امنیت در منطقه است
فارس نوشت:«چارلز میشل»، رئیس شورای اروپا روز جمعه گفت «برنامه جامع اقدام مشترک» کماکان یکی از عناصر کلیدی برای ضمانت امنیت منطقه است.
اتحادیه اروپا: حفظ برجام ضروری است
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / اتحادیه اروپا / برجام / سازمان ملل
اتحادیه اروپا: حفظ برجام ضروری است
رئیس شورای اروپا روز جمعه در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد حفظ توافق هسته‌ای برجام را «ضروری» توصیف کرد.
تعویق نشست ویژه سران اروپایی به دلیل به قرنطینه رفتن "چارلز میشل"
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
تعویق نشست ویژه سران اروپایی به دلیل به قرنطینه رفتن "چارلز میشل"
نشست ویژه سران اروپایی که قرار بود در روزهای پنج شنبه و جمعه این هفته برگزار شود به دلیل قرنطینه رئیس شورای اروپایی به دلیل ارتباط نزدیک با یکی از محافظان که تست کرونایش مثبت اعلام شده است به تعویق افتاد.
اردوغان بر لزوم کاهش تنش در مدیترانه‌شرقی تأکید کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / رجب طیب اردوغان / آنگلا مرکل / چارلز میشل / مدیترانه شرقی
اردوغان بر لزوم کاهش تنش در مدیترانه‌شرقی تأکید کرد
رئیس جمهور ترکیه در نشست مجازی با رئیس شورای اروپا و صدراعظم آلمان، بر لزوم کاهش تنش در مدیترانه‌شرقی تأکید کرد.
کرونا در اروپا؛ افق مبهم اقتصاد قاره سبز
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / شورای اروپا / کرونا / لوفت‌هانزا / اتحادیه اروپا / کریستین لاگارد / کمیسیون اروپا / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا در اروپا؛ افق مبهم اقتصاد قاره سبز
تهران - ایرنا - اقتصاد اروپا که از ابتدای شیوع کرونا رکود بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده و به نسبت سال‌های گذشته کوچکتر شده‌ است اگر چه با حمایت‌های دولت‌ها تا حدودی توانسته در جهت احیای خود پیش برود اما افق مبهمی پیش رو دارد که رهبران اروپایی را نسبت به آینده نه چندان دور اقتصاد حوزه یورو نگران‌تر کرده است.
اتحادیه اروپا: باید یک بازیگر و نه زمین بازی باشیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / اتحادیه اروپا / اروپا / چین / رئیس‌جمهور
اتحادیه اروپا: باید یک بازیگر و نه زمین بازی باشیم
رئیس شورای اروپا پس از گفت‌وگوی ویدئوکنفرانسی با رئیس جمهور چین گفت که اروپا باید یک بازیگر و نه زمین بازی باشد.
تاکید رئیس شورای اروپا بر لزوم حفظ برجام و اجرای آن
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ایران و بلژیک / غلام‌حسین دهقانی / اتحادیه اروپا / برجام
تاکید رئیس شورای اروپا بر لزوم حفظ برجام و اجرای آن
غلامحسین دهقانی سفیر کشورمان نزد بلژیک و اتحادیه اروپا روز ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ استوارنامه خود را تسلیم آقای شارل میشل رئیس اتحادیه اروپا کرد.
سفیر ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس اتحادیه اروپا کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / شورای اروپا / اتحادیه اروپا / بلژیک / ایالات متحده آمریکا / غلامحسین دهقانی / ایران / کمیسیون اروپا
سفیر ایران استوارنامه خود را تقدیم رئیس اتحادیه اروپا کرد
تهرا- ایرنا- سفیر ایران در بلژیک و اتحادیه اروپا امروز شنبه، استوارنامه خود را تسلیم رئیس اتحادیه اروپا کرد.
اردوغان: مواضع تحریک آمیز اروپا درباره مدیترانه مشکلی را حل نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / رجب طیب اردوغان / اتحادیه اروپا / ترکیه
اردوغان: مواضع تحریک آمیز اروپا درباره مدیترانه مشکلی را حل نمی‌کند
تهران – ایرنا - «رجب طیب اردوغان» رئیس‌ جمهوری ترکیه یکشنبه شب در تماس تلفنی با «چارلز میشل» رئیس شورای اروپا، گفت که مواضع و اظهارات تحریک‌آمیز اروپا درباره مدیترانه کمکی به حل مشکل نمی‌کند.
تحریم ترکیه توسط اروپا
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / ترکیه / اروپا
تحریم ترکیه توسط اروپا
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد، شورای اروپا قرار است پایان سپتامبر در وهله نخست پرونده ترکیه و تنش در مدیترانه شرقی به خصوص با محوریت بررسی اعمال تحریم‌ها علیه آنکارا را بررسی کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
فرانسه: شورای اروپا تحریم علیه ترکیه را در نشست آتی مورد بررسی قرار می‌دهد
«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه روز یکشنبه گفت که نشست شورای اتحادیه اروپا که قرار است در پایان ماه سپتامبر برگزار شود اولویت مذاکرات خود را موضوع ترکیه و بحران در شرق دریای مدیترانه به خصوص اعمال تحریم علیه آنکارا اختصاص خواهد داد. وی افزود: پرونده ترکیه را از چند روز پیش با وزیران خارجه در برلین آماده سازی کردیم و ابزارهای واکنشی که ممکن است در قبال ترکیه از آن استفاده کنیم را مورد بررسی قرار دادیم
بورل: مقامات ارشد بلاروس بزودی تحریم می‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / شورای اروپا / الکساندر لوکاشنکو / اتحادیه اروپا / جوسپ بورل / بلاروس
بورل: مقامات ارشد بلاروس بزودی تحریم می‌شوند
لندن- ایرنا- مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از تکمیل فهرستی خبر داد که بر اساس آن، مقامات ارشد بلاروس به دلیل تقلب در انتخابات ریاست جمهوری بزودی تحریم خواهند شد.
تأکید پوتین بر غیرقابل قبول بودن مداخله خارجی در اوضاع بلاروس
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / بلاروس / ولادیمیر پوتین
تأکید پوتین بر غیرقابل قبول بودن مداخله خارجی در اوضاع بلاروس
رئیس جمهوری روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس شورای اروپا بر غیرسازنده بودن اعمال فشارها بر دولت مستقل و قانونی بلاروس و دخالت خارجی در امور داخلی این کشور با توجه به بحران سیاسی کنونی در آنجا، تأکید کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
بی‌میلی اروپا و روسیه به موضع‌گیری تند
10 روز بعد از برگزاری انتخابات جنجالی در بلاروس که برای ششمین بار متوالی، مدت ریاست‌جمهوری الکساندر لوکاشنکو را تمدید کرد، رایزنی‌های بین‌المللی برای بررسی این موضوع افزایش یافته است. رهبران اروپایی برای یک جلسه اضطراری بررسی وضعیت این کشور شرق اروپا ظهر چهارشنبه گرد هم جمع شدند. قبل از آن رهبران آلمان و فرانسه در تماس‌های تلفنی جداگانه با رییس‌جمهور روسیه در مورد مسائل جاری بلاروس رایزنی و اعضای شورای امنیت هم در جلسه پشت درهای بسته، در مورد مسائل جاری اوکراین بحث کردند. دولت روسیه اعلام کرده که خواستار عدم مداخله خارجی در مسائل جاری بلاروس است، اما تاکید کرده که قصد ندارد بر اساس پیمان‌های دوجانبه نیروی نظامی برای دفاع از حکومت به این کشور اعزام کند. این در حالی …
چارلز میشل: اروپا بلاروس را تحریم می‌کند/ نتایج انتخابات ریاست‌جمهوریِ مینسک را به رسمیت نمی‌شناسیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / چارلز میشل / اتحادیه اروپا / انتخابات ریاست جمهوری بلاروس / بلاروس / تحریم اقتصادی
چارلز میشل: اروپا بلاروس را تحریم می‌کند/ نتایج انتخابات ریاست‌جمهوریِ مینسک را به رسمیت نمی‌شناسیم
رئیس شورای اروپا پس از برگزاری نشست سران اتحادیه اروپا اعلام کرد: بروکسل نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری بلاروس را به رسمیت نمی‌شناسد.
رئیس شورای‌اروپا با پوتین تلفنی گفتگو کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / چارلز میشل / اتحادیه اروپا / ولادیمیر پوتین / بلاروس
رئیس شورای‌اروپا با پوتین تلفنی گفتگو کرد
رئیس شورای اروپا به صورت تلفنی با محوریت تحولات بلاروس با پوتین به گفتگو پرداخت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •