دوشنبه, ۲۴ شهریور, ۱۳۹۹ / 14 September, 2020
صندوق توسعه ملی
برداشت دوباره از صندوق توسعه آثار تورمی در پی دارد
۵ ساعت قبل / صندوق توسعه ملی / بانک مرکزی / علی ربیعی / دولت
برداشت دوباره از صندوق توسعه آثار تورمی در پی دارد
نشریه همسو با دولت می‌گوید انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه برای جلوگیری از ریزش بیشتر بورس، «شاخص‌سازی با پول تورمی» است.
فراخوان کمیسیون اصل ۹۰ برای تکمیل پرونده بورس
۶ ساعت قبل / صندوق توسعه ملی / سازمان بورس اوراق بهادار / علی خضریان / قالیباف / ETF / کمیسیون اصل 90
فراخوان کمیسیون اصل ۹۰ برای تکمیل پرونده بورس
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ از سایر نمایندگان و متخصصان خواست تا سوالات و دیدگاه‌های خود را ظرف ۲ روز برای بررسی پرونده بورس به کمیسیون متبوعش ارسال کنند.
برداشت بورسی از صندوق توسعه ملی  لغو می شود؟/علت اصلی افزایش نرخ ارز/ عامل سقوط بازار سرمایه چیست؟
۶ ساعت قبل / اقتصاد / سرمایه / صندوق توسعه ملی / کمیسیون اصل ۹۰ / نرخ ارز
برداشت بورسی از صندوق توسعه ملی لغو می شود؟/علت اصلی افزایش نرخ ارز/ عامل سقوط بازار سرمایه چیست؟
اقتصاد نیوز : سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به نشست امروز کمیسیون با حضور رئیس سازمان بورس و بررسی راهکارهای حمایت از سرمایه‌های مردم از سایر نمایندگان و متخصصان خواست تا سوالات و دیدگاه‌های خود را ظرف ۲ روز برای بررسی این پرونده به کمیسیون متبوعش ارسال کنند.
جزئیات اختصاص 1 درصد منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه
۷ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازارگردانی / حسن قالیباف اصل / خرید سهام / صندوق توسعه ملی
جزئیات اختصاص 1 درصد منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزئیات انتقال یک درصد منابع صندوق توسعه ملی به صندوق ثبات بازار سرمایه را تشریح کرد. نوشته جزئیات اختصاص 1 درصد منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مشکلات سهامداران بازار سرمایه در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ بررسی شد
۷ ساعت قبل / صندوق توسعه ملی / کمیسیون اصل 90 / قالیباف / مجلس شورای اسلامی / نصرالله پژمانفر / علی خضریان
مشکلات سهامداران بازار سرمایه در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ بررسی شد
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: در جلسه عصر امروز مشکلات سهامداران بازار سرمایه در خصوص کاهش ارزش سهام و سهامداران خرد با حضور اعضای کمیسیون اصل ۹۰ و قالیباف اصل بررسی شد.
هشدار درباره شرایط اقتصادی شهرداری تهران / ریالی برای مقابله با کرونا کمک دریافت نکردیم
۱۷ ساعت قبل / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / کروناویروس
هشدار درباره شرایط اقتصادی شهرداری تهران / ریالی برای مقابله با کرونا کمک دریافت نکردیم
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با تشریح وضعیت اقتصادی کشورهای مختلف و شهرداری تهران در مواجهه با کرونا گفت: شهرداری تهران حتی یک ریال هم از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای مقابله با شیوع کرونا از دولت دریافت نکرده است.
کاهش ۲۱ درصدی ساخت‌و‌ساز در تهران
۱۸ ساعت قبل / ساخت و ساز در تهران / شورای شهر تهران / مجید فراهانی
کاهش ۲۱ درصدی ساخت‌و‌ساز در تهران
به گزارش تسنیم؛ مجید فراهانی امروز در جریان برگزاری دویست و سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به شرایط شهرداری تهران اهار کرد: شهرداری تهران در حالی که حتی یک ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای مقابله با شیوع کرونا از دولت دریافت نکرده است، از ابتدای اعلام شیوع کرونا تا امروز، بدون تعطیل کردن لحظه‌ای خدمت‌رسانی به شهروندان و با حفظ پایداری خدمات در شرایط همچنان فعالیت خود را ادامه می‌دهد که  برابر گزارش درآمد ــ هزینه خزانه‌دار شورا در چهار ماهه نخست سال جاری تحقق منابع برابر با 57.7 درصد بوده است که این میزان در مقایسه با متوسط تحقق منابع در 3 ماهه نخست طی سالهای 1397 و 1398 با کاهش 33 درصدی مواجه شده است.
ساز و کار پرداخت مشوق‌های صادراتی
۱۸ ساعت قبل
ساز و کار پرداخت مشوق‌های صادراتی
قمری، مدیرکل توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت گفت: مشوق های صادراتی در دو بخش منابع صندوق توسعه ملی در کنار منابع بانکی و براساس سرمایه در گردش صادراتی با بازپرداخت ۲ ساله در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد.
به آیت‌الله صانعی بی‌مهری شد/آیا کمپین عدم خرید به سرانجام می‌رسد؟/واگذاری موضوع هفت‌تپه به جهانگیری توسط روحانی
۱۹ ساعت قبل / امام جمعه / خودرو / سهام / صندوق توسعه ملی / واردات
به آیت‌الله صانعی بی‌مهری شد/آیا کمپین عدم خرید به سرانجام می‌رسد؟/واگذاری موضوع هفت‌تپه به جهانگیری توسط روحانی
اقتصادنیوز : ​بررسی روزنامه‌های امروز۲۳ شهریور ۹۹ را با مرور مطالب اصلی صفحه اول آنها آغاز می‌کنیم.
فواید حمایت از بورس به ضررهای آن می‌چربد!
۲۹ ساعت قبل
فواید حمایت از بورس به ضررهای آن می‌چربد!
یک تحلیلگر اقتصادی با بیان اینکه فواید تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بورس از ضررهای آن بیشتر است، گفت: با توجه به اینکه حمایت از بورس با منابع صندوق توسعه ملی تورم‌زاست، اگر بازار سرمایه حمایت نشود هم تورم افزایش می‌یابد زیرا، نقدینگی به سمت بازارهای طلا، ارز و... می‌رود و دولت برای حمایت از این بازار باید برنامه‌ریزی داشته باشد تا از رشد شتابان و ریزش‌های سنگین جلوگیری شود.
تسهیل حضور صادرکنندگان در بازارهای هدف با کاهش هزینه ها
۳۴ ساعت قبل
تسهیل حضور صادرکنندگان در بازارهای هدف با کاهش هزینه ها
قمری، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از همکاری معاونت طرح و برنامه وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت در تخصیص اعتبارات صادراتی از محل منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.
ورود بانک‌ها به بورس چه منفعتی دارد؟
۳۸ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بانک / بورس / خلق پول بانکی / ورود بانک‌ها به بازار سرمایه
ورود بانک‌ها به بورس چه منفعتی دارد؟
تصمیمات حمایتی برای بورس اوج گرفته، بعد از انتشار خبر احتمال برداشت از صندوق توسعه ملی حالا نوبت به اجازه ورود رسمی بانک‌ها به بازار سرمایه رسیده است. به گفته کارشناسان این تصیم ممکن است به نفع بانک‌ها باشد و بورس را هم سامان دهد اما در نهایت ممکن است دود آن با تورم ایجاد شده و کاهش تسهیلات‌دهی بانک‌‌ها به چشم مردم برود. نوشته ورود بانک‌ها به بورس چه منفعتی دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تشدید تورم با اختصاص منابع صندوق توسعه برای پایداری بورس/ افزایش ۶ برابری قیمت سهام در شش ماه
۴۰ ساعت قبل
تشدید تورم با اختصاص منابع صندوق توسعه برای پایداری بورس/ افزایش ۶ برابری قیمت سهام در شش ماه
سرمایه گذاران بورسی در حالی روزهای ناخوشی را سپری می کنند که قرار است با اختصاص یک درصد از دارایی های صندوق توسعه ملی به بورس روح تازه ای به کالبد سرد و بی جان این بازار دمیده شود این در حالی است که  اقتصاددانان معتقدند چنین رویکردی تورم زاست.
عجیب‌ترین تصمیم حمایتی دولت که انعکاس جهانی یافت | «ریال» پاشی برای کنترل ریزش بورس
۴۵ ساعت قبل
عجیب‌ترین تصمیم حمایتی دولت که انعکاس جهانی یافت | «ریال» پاشی برای کنترل ریزش بورس
اقدامات حمایتی دولت از بورس و جلوگیری از افت بیشتر شاخص‌ها با تزریق یک درصد منابع صندوق توسعه ملی وارد فاز تازه‌ای شد.
۲ روز قبل
«ریال» پاشی برای کنترل ریزش بورس
گروه اقتصادی|اقدامات حمایتی دولت از بورس و جلوگیری از افت بیشتر شاخص‌ها با تزریق یک درصد منابع صندوق توسعه ملی وارد فاز تازه‌ای شد.  هفته گذشته مدیرعامل سازمان بورس و ارواق بهادار از «جدیت در پیگیری برای نهایی شدن انتقال یک درصد از سهم منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار» خبر داده بود. هر چند تا زمانی که این اظهارات منتشر شد، اخباری مبنی بر «زمان این انتقال» منتشر نشده بود؛ اما چند ساعت بعد سخنگوی دولت از سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار سپرده‌گذاری از ابتدای هفته جاری خبر داد. اقدامی که بازتاب‌هایی را نیز در رسانه‌های خارجی داشته و «بلومبرگ» تصمیم به این  انتقال را به  دلیل «ترس از ریزش‌های …
۲ روز قبل
اگر برخی اقدامات نمی‌شد، وضع بدتر بود
رییس کل بانک مرکزی معتقد است به‌رغم تمام سختی‌ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تامین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویت‌های اصلی هستیم. عبدالناصر همتی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: بارها از این صفحه سیاست‌ها و برنامه‌های بانک مرکزی را با شما در میان گذاشته‌ام. هدف اصلی از این نوشته‌ها ارایه شفافیت در کارها بوده است. من به خوبی می‌دانم که با توضیح سیاست‌ها، بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه به نقد می‌پردازند و تجزیه و تحلیل می‌کنند. این امر برای من و همکارانم همواره مورد احترام بوده و از آنها استفاده کرده‌ام. اما در این میان دو نکته توسط برخی از نوشته‌ها و مصاحبه‌ها نادیده گرفته می‌شود: …
۲ روز قبل
پولبک به مسیر صعود؟
کیمیا نجفیاز ابتدای سال 99 بازار بورس در شرایط ایده‌آلی قرار گرفت و رکوردهای بی‌سابقه‌ای را ثبت کرد اما روند اینگونه نماند. این بازار از نیمه دوم مرداد ماه دچار ریزش شد و خروج سرمایه چشمگیری را تجربه کرد. این مسئله تنش‌های بسیاری را به وجود آورده و فعالان بازار را با سردرگمی همراه کرده است. عده‌ای از اصلاح بازار می‌گویند و امیدوار هستند که بازار به شرایط ایده‌آل چندماه پیش خود بازگردد و از سوی دیگر برخی‌ها به دنبال فرصتی مناسب برای فروش سهم‌های خود بوده تا ارزش دارایی‌های‌شان را از نوسانات ایجاد شده حفظ کنند. در این میان دولت با راهکارهای سعی در حمایت بازار دارد. گفته می‌شود اخیرا دامنه اقدامات حمایتی دولت از بازار سرمایه به بانک‌ها و صندوق توسعه ملی کشیده شده و بر اساس تصمیماتی بانک‌ها مجاز …
۲ روز قبل / اتوبوس / دفتر مقام معظم رهبری / دولت / صندوق توسعه ملی / منابع مالی
نامه حناچی به دفتر رهبری و 2 عضو دولت
شهردار تهران در نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری درخواست کرد که منابع مالی خرید اتوبوس و واگن مترو از محل بازگشت منابع صندوق توسعه ملی پرداخت شود.
۲ روز قبل
قیمت روز قطار و اتوبوس در تهران
درخواست شهردار تهران برای جلب حمایت مالی از محل صندوق توسعه ملی که در قالب نامه‌ای خطاب به دفتر مقام معظم رهبری و دو مقام دولتی منتشر شده، حاوی برآورد ریالی به روز از ارزش هر دستگاه اتوبوس و نیز هر واگن مترو است. هر چند مدت اعتبار این برآورد می‌تواند با توجه به نوسان احتمالی نرخ ارز در روزهای آتی اعتباری در حد چند روز داشته باشد.
۲ روز قبل
جدال حامیان و منتقدان حمایت از بورس
خودرو، انتخاب سهم، حباب، بورس تهران، تورم، بورس محکم، بورس کالا، بازار سرمایه، شاخص و صندوق توسعه ملی از هشتگ‌هایی پر کاربرد در آخرهفته بود که در رابطه با این هشتگ‌ها، خیلی از کاربران در دو جبهه موافق و مخالف نظراتشان را می‌نوشتند. به غیر از این موضوع یکی از توییت‌هایی که آخر هفته گذشته کاربران زیادی درباره آن نظر دادند، نوشته مهدی رباطی، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران بود.
۲ تصمیم مهم درباره بورس/ ورق بورس برمی‌گردد؟
۲ روز قبل / بورس / بازار سرمایه
۲ تصمیم مهم درباره بورس/ ورق بورس برمی‌گردد؟
دامنه اقدامات حمایتی از بازار سرمایه از سوی دولت به بانک‌ها و صندوق توسعه ملی کشیده شد و بانک‌ها مجاز به سرمایه گذاری در این بازار شدند.
حاجی‌بابایی: مصوبه شورای عالی بورس تخلف محرز است
۲ روز قبل / حمیدرضا حاجی‌بابایی / مجلس / کمیسیون بودجه مجلس / بانک مرکزی / مجلس شورای اسلامی / دولت / وزارت اقتصاد / صندوق توسعه ملی / بانک ها / کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس
حاجی‌بابایی: مصوبه شورای عالی بورس تخلف محرز است
رئیس کمیسیون بودجه مجلس گفت: این تصمیم که در آن مواد ۱۶ و۱۷ قانون رفع موانع تولید را ملغی کرده است، تخلف است و چندین پیامد و اثر نامطلوب در اقتصاد و بازارهای مالی دارد.
هفته آینده سه ماه کارانه کادر درمان پرداخت می‌شود
۲ روز قبل / کرونا / صندوق توسعه ملی / ویروس کرونا / سید کامل تقوی نژاد / سازمان برنامه و بودجه / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / وعده‌هایی که تحقق یافت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
هفته آینده سه ماه کارانه کادر درمان پرداخت می‌شود
تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اوایل هفته آینده، حداقل سه ماه کارانه کادر درمان را پرداخت می‌کنیم و در تلاش هستیم تا پرداخت کارانه در حد امکان به روز شود.
خرج ارزهای نفتی در بی پولی نفت
۲ روز قبل / صندوق توسعه ملی
خرج ارزهای نفتی در بی پولی نفت
گرچه درآمدهای نفتی به شدت کاهش پیدا کرده و دولت بر کاهش وابستگی بودجه به این منابع تاکید دارد، اما این درآمدهای نفتی ذخیره شده در صندوق توسعه ملی است که در تنگنای مالی دولت و نبود درآمدهای جدید نفتی به کمک آن می آید؛ از جبران هزینه های سیل و کرونا تا بورس و مترو و اتوبوس مواردی هست که بارها برداشت از ذخایر ارزی را مطرح کرده است.
مخالفان و موافقان برداشت از صندوق توسعه ملی برای حمایت از بورس چه می گویند؟
۲ روز قبل / صندوق توسعه ملی / فضای مجازی / بورس / توییتر
مخالفان و موافقان برداشت از صندوق توسعه ملی برای حمایت از بورس چه می گویند؟
اقتصادنیوز : برداشت از صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه چند روزی است به موضوعی داغ برای بحث در توییتر تبدیل شده است و مخالفان و موافقان قابل‌توجهی دارد.
تعقیب قضایی یک بانک به دلیل عدم شفاف‌سازی اطلاعات
۲ روز قبل / مالیات / بانک مرکزی / صندوق توسعه ملی / مالیات بر ارزش افزوده / فرارمالیاتی
تعقیب قضایی یک بانک به دلیل عدم شفاف‌سازی اطلاعات
فارس نوشت: معاون سازمان امور مالیاتی از معرفی یک بانک به مراجع قضایی به دلیل عدم ارائه اطلاعات حساب‌های بانکی خبر داد و گفت: آیین نامه دریافت مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس تدوین شده و برای اجرا منتظر تصویب هیات وزیران هستیم.
روزهای سبز و خوش بورس باز می گردد؟ /اقدامات حمایتی جدید کلید خورد
۲ روز قبل / رشد / سرمایه / سرمایه گذاری / شاخص / صندوق توسعه ملی
روزهای سبز و خوش بورس باز می گردد؟ /اقدامات حمایتی جدید کلید خورد
اقتصادنیوز : دامنه اقدامات حمایتی از بازار سرمایه از سوی دولت به بانک ها و صندوق توسعه ملی کشیده شد و بانکها مجاز به سرمایه گذاری در این بازار شدند.
ورق بورس برمی گردد؟
۳ روز قبل / بازار سرمایه / بورس / بانک / صندوق توسعه ملی
ورق بورس برمی گردد؟
دامنه اقدامات حمایتی از بازار سرمایه از سوی دولت به بانک ها و صندوق…
پای صندوق توسعه ملی به بورس باز شد/سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس
۳ روز قبل / سازمان بورس و اوراق بهادار / سرمایه / سرمایه گذاری / سهام / صندوق توسعه ملی
پای صندوق توسعه ملی به بورس باز شد/سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس
اقتصاد نیوز : رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در جلسه امروز شورای عالی بورس، آیین نامه پیشنهادی حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سهام داران و سرمایه گذاران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
واریز ۲۷۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای حل مشکل فاضلاب اهواز
۳ روز قبل / اهواز / فاضلاب / صندوق توسعه ملی
واریز ۲۷۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای حل مشکل فاضلاب اهواز
فارس نوشت: معاون آب و آبفای وزیر نیرو، گفت: با توجه به فعالیت‌های مد نظر برای شبکه آب و فاضلاب اهواز، پیش‌بینی می‌شود که عملیات عمرانی برای حل مشکلات از اواسط مهرماه آغاز شود.
270 میلیارد تومان برای حل مشکل شبکه آب فاضلاب اهواز از صندوق توسعه ملی  واریز شد
۳ روز قبل / قاسم تقی‌زاده خامسی / معاون آب و آبفای وزیر نیرو / مدیریت یکپارچه حوضه‌های آبریز / شبکه آ&
270 میلیارد تومان برای حل مشکل شبکه آب فاضلاب اهواز از صندوق توسعه ملی واریز شد
معاون آب و آبفای وزیر نیرو، گفت: با توجه به فعالیت‌های مد نظر برای شبکه آب و فاضلاب اهواز، پیش‌بینی می‌شود که عملیات عمرانی برای حل مشکلات از اواسط مهرماه آغاز شود.
درخواست منابع مالی برای خرید واگن و اتوبوس از صندوق توسعه ملی
۳ روز قبل / صندوق توسعه ملی / کلانشهر تهران / مقام معظم رهبری / شورای شهر / محمدباقر نوبخت / محسن هاشمی / پیروز حناچی
درخواست منابع مالی برای خرید واگن و اتوبوس از صندوق توسعه ملی
شهردار تهران در نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری درخواست کرد که منابع مالی خرید اتوبوس و واگن مترو از محل بازگشت منابع صندوق توسعه ملی پرداخت شود.
۴ روز قبل
۲ تصمیم مهم دولت برای حمایت از بازار سرمایه
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: نه فقط دولت که حکومت و قوای دیگر هم از بازار سرمایه حمایت خواهند کرد. در این زمینه دولت ۲ تصمیم مهم گرفته است که در روزهای آینده اجرا خواهد شد.فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به برنامه‌های دولت برای بازار سرمایه، گفت: یکی از تصمیمات مهم این بود که به افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی کمک می‌کنیم.به گزارش ایرنا، وی افزود: دولت برای شرکت‌هایی که افزایش سرمایه می‌دهند، اگر سلب سهام با سلب حق تقدم باشد ۲۰ درصد درآمد، مشمول مالیات با نرخ صفر محاسبه می‌شود و این جایزه بزرگی برای افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی در بورس است.وزیر اقتصاد اظهار کرد: اقدام دیگری که انجام شد این است که از سال ۹۴ در قانون رفع موانع تولید حکمی داشتیم که صندوق توسعه …
۴ روز قبل
سرمایه حاصل از فروش سهام را کجا می‌خواهید ببرید؟
وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد: «نه فقط دولت که حکومت و قوای دیگر هم از بازار سرمایه حمایت خواهند کرد. در این زمینه دولت دو تصمیم مهم گرفته است که در روزهای آینده اجرا خواهد شد.»فرهاد دژپسند روز چهارشنبه درحاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به برنامه‌های دولت برای بازار سرمایه، گفت: «یکی از تصمیمات مهم این بود که به افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی کمک می‌کنیم.»او افزود: «دولت برای شرکت‌هایی که افزایش سرمایه می‌دهند، اگر سلب سهام با سلب حق تقدم باشد، ۲۰‌درصد درآمد، مشمول مالیات با نرخ صفر محاسبه می‌شود و این جایزه بزرگی برای افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی در بورس است.»وزیر اقتصاد اظهار داشت: «اقدام دیگری …
۴ روز قبل
نگهداری سبد سهام بنیادی و اصلاح سبد
شروع ریزش‌ها با زمزمه‌های عدم عرضه «صندوق پالایشی دارا دوم» و انتشار شایعاتی درباره پیش‌فروش نفت به مردم تحت عنوان گشایش اقتصادی بود که توسط رئیس‌جمهوری وعده داده شد. با واکنش‌های عمومی به عدم عرضه دارا دوم و منفی‌شدن بازار در نتیجه افزایش عرضه‌های گروه پالایشی، طی هماهنگی‌های میان وزارت اقتصاد و وزارت نفت، فروش سهام پالایشگاهی‌ها با تخفیف ۲۰‌درصدی به عموم مردم تأیید و رسانه‌ای شد. اگرچه پذیره‌نویسی این صندوق تحت عنوان صندوق پالایشی یکم از تاریخ پنجم شهریورماه آغاز شد، اما اعتماد مردم به بازار به سرعت از دست رفت و عرضه‌های نماد‌های پالایشی و نماد‌های بزرگ باقی بازار را نیز تحت‌تأثیر قرار داد و با وجود …
نامه شهردار تهران به رئیس دفتر مقام معظم رهبری: درخواست استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای خرید اتوبوس و واگن مترو را داریم
۴ روز قبل / شهردار تهران / رهبر انقلاب
نامه شهردار تهران به رئیس دفتر مقام معظم رهبری: درخواست استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای خرید اتوبوس و واگن مترو را داریم
پیروز حناچی در نامه‌ای به رییس دفتر مقام معظم رهبری و دو مقام دولتی درخواست استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای خرید اتوبوس و واگن مترو کرده است. در این نامه که به رئیس دفتر مقام معظم رهبری، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون امور اقتصادی رئیس جمهور و دبیر شورای عالی هماهنگی و امور اقتصادی نوشته شده، به موضوع تامین منابع مالی خرید هزار دستگاه اتوبوس و ۲۱۰ دستگاه واگن مترو از محل بازگشت منابع صندوق توسعه ملی پرداخته شده است.
نامه شهردار به رئیس دفتر رهبر درباره ناوگان عمومی
۴ روز قبل
نامه شهردار به رئیس دفتر رهبر درباره ناوگان عمومی
شهردار تهران در نامه‌ای به رئیس دفتر مقام معظم رهبری، رئیس سازمان برنامه و بودجه ودبیر شورای عالی هماهنگی و امور اقتصادی وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی تهران را وخیم توصیف کرده و خواستار کمک از محل صندوق توسعه ملی شد.
نامه مهم شهردار تهران به دفتر رهبری و دو مقام دولتی +تصویر نامه
۴ روز قبل / شهردار تهران / مترو
نامه مهم شهردار تهران به دفتر رهبری و دو مقام دولتی +تصویر نامه
اقتصادنیوز :‌شهردار تهران در نامه ای به رئیس دفتر مقام معظم رهبری، رئیس سازمان برنامه و بودجه ودبیر شورای عالی هماهنگی و امور اقتصادی وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی تهران را وخیم توصیف کرده و خواستار کمک از محل صندوق توسعه ملی شده است.
ببینید | توضیحات وزیر اقتصاد در رابطه با تصمیمات دولت درباره وضعیت بورس
۴ روز قبل / فرهاد دژپسند / بورس / سرمایه
ببینید | توضیحات وزیر اقتصاد در رابطه با تصمیمات دولت درباره وضعیت بورس
فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به التهابات اخیر بازار بورس، گفت: برخی می‌گفتند اگر بازار بورس بالا برود روی قیمت سایر کالاها اثرگذار خواهد بود، اما عملاً ثابت شد که اینطور نیست، گفت: یک درصد از ورودی‌های صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه تخصیص خواهد یافت.
شاخص‌سازی با پول تورمی؟!
۴ روز قبل / برداشت از صندوق توسعه برای بورس / برداشت از صندوق توسعه ملی / بورس / علی ربیعی
شاخص‌سازی با پول تورمی؟!
دنیای اقتصاد نوشت: روز گذشته سخنگوی دولت، با استناد به مصوبه قانونی سال ۹۴، اعلام کرد که از هفته آینده یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی در جهت پایداری بازار سرمایه مورد استفاده قرار می‌گیرد. موضوعی که سیاستمداران، هدف اجرای آن را حمایت از سهامداران خرد اعلام کردند. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این تصمیم یک ضرر دوگانه را نصیب بازار و مردم خواهد کرد.
استفاده از ثروت ملی برای کمک به بورس صحت ندارد
۴ روز قبل / بورس / شاخص بورس / بورس تهران / بازار بورس / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / محمد باقر نوبخت
استفاده از ثروت ملی برای کمک به بورس صحت ندارد
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور استفاده از ثروت ملی « صندوق توسعه ملی» برای جبران ناکارآمدی در بورس را تکذیب کرد.
۷ سکانس از پشت صحنه حمایت جدید از بورس
۴ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس
۷ سکانس از پشت صحنه حمایت جدید از بورس
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود گفته است: «امروز صبح در جلسه ستاد اقتصادی بحث بورس را داشتیم. از سال ۹۴ یک مجوز قانونی وجود داشت که صندوق توسعه ملی یک درصد از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سپرده گذاری کند. تاکنون این موضوع ابهام داشت و اجرا نشده است، اخیراً ابهام آن رفع شده و اینجا اعلام می‌کنم از اول هفته آینده این سپرده‌گذاری صورت خواهد گرفت.» نوشته ۷ سکانس از پشت صحنه حمایت جدید از بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کم و کیف تزریق منابع جدید به بورس
۴ روز قبل
کم و کیف تزریق منابع جدید به بورس
ورق بازار سرمایه که به محلی برای جذب نقدینگی و تامین کسری بودجه دولت تبدیل شده بود، یک ماهی است که برگشته و روند نزولی شاخص کل بورس همچنان با قدرت ادامه دارد. تا جایی که دولت به فکر تزریق نقدینگی به این بازار از منبع جدیدی افتاده و رایزنی ها برای تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به بورس در جریان است. اتفاقی که شاید برای متعادل کردن بازار لازم به نظر برسد اما کافی نیست.
دژپسند: ثابت شد رشد بورس تاثیری بر گرانی کالاها ندارد
۴ روز قبل / وزارت اقتصاد
دژپسند: ثابت شد رشد بورس تاثیری بر گرانی کالاها ندارد
وزیر اقتصاد با بیان این که برخی می‌گفتند اگر بازار بورس بالا برود روی قیمت سایر کالاها اثرگذار خواهد بود، اما عملاً ثابت شد که اینطور نیست، گفت: یک درصد از ورودی‌های صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه تخصیص خواهد یافت.
ایران جزو اولویت‌های قزاقستان در سیاست خارجی است
۴ روز قبل / صندوق توسعه ملی / قزاقستان / سیاست خارجی جمهوری اسلامی / سفارت قزاقستان
ایران جزو اولویت‌های قزاقستان در سیاست خارجی است
تهران- ایرنا- سفیر قزاقستان در تهران گفت: ایران جزو اولویت‌های قزاقستان در سیاست خارجی است، ایران کشور دوست ماست و روابط خوبی با یکدیگر داریم.
به شرکت‌های بورسی جایزه می‌دهیم/ تشریح جزییات اختصاص منابع صندوق توسعه به بازار سرمایه/ حمایت به معنای تضمین نیست
۴ روز قبل / افزایش قیمت / اقتصاد / سرمایه / منابع صندوق توسعه / شرکت های بورسی
به شرکت‌های بورسی جایزه می‌دهیم/ تشریح جزییات اختصاص منابع صندوق توسعه به بازار سرمایه/ حمایت به معنای تضمین نیست
ایلنا: وزیر اقتصاد اظهار داشت: در قانون رفع موانع تولید، موضوعی مطرح و تصویب شد مبنی بر اینکه سالانه یک درصد از ورودی صندوق توسعه ملی به عنوان سپرده در صندوق ثبت…
چند توصیه به سرمایه‌گذاران بازار سرمایه/ وقتی بورس قرمزپوش است، چگونه خرید و فروش سهام را انجام دهیم
۴ روز قبل / سرمایه گذاری در بورس / بورس چیست
چند توصیه به سرمایه‌گذاران بازار سرمایه/ وقتی بورس قرمزپوش است، چگونه خرید و فروش سهام را انجام دهیم
موج تورمی شکل گرفته در بازار‌های موازی مانند طلا و دلار در نتیجه خروج پول و از دست رفتن اعتماد عموم مردم به بازار بورس است. زمزمه‌های برداشت یک درصدی از صندوق توسعه ملی در جهت حمایت بازار و متعادل‌سازی بازار به گوش می‌رسد با وجود آن که از منابع این صندوق اطلاعاتی در دسترس نیست، اما برآورد می‌شود این مبلغ در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان باشد که مبلغ فوق تنها به جمع آوری صفوف فروش یک تا دو روز بازار کمک می‌کند.
جزئیات پرداختی کارانه و فوق‌العاده ویژه کادر درمان
۴ روز قبل / سازمان برنامه و بودجه / صندوق توسعه ملی / وزارت بهداشت و درمان / کادر درمانی / کارانه
جزئیات پرداختی کارانه و فوق‌العاده ویژه کادر درمان
بعد از درخواست‌های کادر درمان برای پرداخت معوقات حقوقی و وعده‌هایی که بارها در این رابطه به آنها داده شده بود، سرانجام گشایش‌هایی در این رابطه صورت گرفت و پرداخت کارانه کادر درمان از امروز آغاز می‌شود.
تزریق نقدینگی به بازار بورس موثر و کافی است؟
۴ روز قبل / بورس / سرمایه گذاری در بورس
تزریق نقدینگی به بازار بورس موثر و کافی است؟
ورق بازار سرمایه که به محلی برای جذب نقدینگی و تامین کسری بودجه دولت تبدیل شده بود، یک ماهی است که برگشته و روند نزولی شاخص کل بورس همچنان با قدرت ادامه دارد. تا جایی که دولت به فکر تزریق نقدینگی به این بازار از منبع جدیدی افتاده و رایزنی‌ها برای تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به بورس در جریان است. اتفاقی که شاید برای متعادل کردن بازار لازم به نظر برسد، اما کافی نیست.
۵ روز قبل
احتمال ورود ۱۰‌هزار‌میلیارد از صندوق توسعه ملی به بورس
در حالی قرار است از ابتدای هفته آینده بخشی از منابع صندوق توسعه ملی وارد بازار سرمایه شود که احتمالا حدود ۱۰‌هزار‌میلیارد تومان و از محل حساب‌های ریالی صندوق در بانک‌ها خواهد بود. به گزارش ایسنا، بعد از شرایطی که برای بازار بورس در هفته‌های اخیر پیش آمد، اخیرا قالیباف -رئیس سازمان بورس- اعلام کرد که با پیگیری‌های وزیر اقتصاد به دنبال انتقال یک‌درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار هستند و از مدت‌ها قبل به دنبال این ماجرا بوده‌اند. در حالی این اعلام مقامات بورس ابهامات بسیاری را با خود به همراه داشت که دیروز (سه‌شنبه) ، ربیعی -سخنگوی دولت- بدون اشاره به مبلغ یا جزئیات کاملی از منابع ورودی از صندوق توسعه ملی به بورس اعلام کرد که «سپرده‌گذاری …
سایه بورس بر صندوق توسعه ملی
۵ روز قبل / بورس / صندوق توسعه ملی
سایه بورس بر صندوق توسعه ملی
برخی از کارشناسان نیز معتقدند نباید منابع صندوق توسعه ملی را وارد چنین ریسکی کرد و شاید این اتفاق برای بازار سرمایه که ذی‌نفعان مشخصی دارد و همه مردم را در بر نمی‌گیرد، آخرین راهکار باشد. باید دید آیا این تصمیم که پیش‌تر نیز از سوی مدیران وقت سازمان بورس اوراق بهادار طرح شده بود، اعمال خواهد شد یا خیر و ابلاغیه رسمی را به خود می‌بیند یا دولت دست از اشتباهات پی‌درپی درباره بازار سرمایه برمی‌دارد.
۵ روز قبل / دولت / سخنگوی دولت / سرمایه / صندوق توسعه ملی / بازار
خبر مهم ربیعی برای بورسی‌ها
ابهامات سپرده گذاری یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار رفع شد.
از چه طریقی می‌توان به بورس کمک کرد؟
۵ روز قبل / بورس
از چه طریقی می‌توان به بورس کمک کرد؟
رئیس سازمان بورس گفت: در صورت انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار، این نقدینگی می‌تواند به بازار گردانی بازار سرمایه کمک شایانی کند.
وزارت نفت برای اجرای قانون پتروپالایشگاه‌ها منتظر اعلام نظر صندوق توسعه ملی است
۵ روز قبل / شرکت ملی صنایع پتروشیمی / کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی / بهینه سازی مصرف انرژی / وزارت نیرو
وزارت نفت برای اجرای قانون پتروپالایشگاه‌ها منتظر اعلام نظر صندوق توسعه ملی است
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بیژن زنگه در پاسخ به نامه رییس کمیسیون تاکید کرد که وزارت نفت برای اجرای قانون پتروپالایشگاه‌ها منتظر اعلام صندوق توسعه ملی است.
صندوق توسعه ملی به داد بورس رسید
۵ روز قبل / بازار بورس / صندوق توسعه ملی
صندوق توسعه ملی به داد بورس رسید
سخنگوی دولت گفت: از اول هفته آینده صندوق توسعه ملی یک درصد از سرمایه خودش را در صندوق تثبیت بازار سپرده‌گذاری خواهد کرد.
سخنگوی دولت: اجباری به حضور دانش آموزان در مدارس نیست
۵ روز قبل / ویروس کرونا / سخنگوی دولت / دولت / علی ربیعی / وزارت آموزش و پرورش / دانش‌آموزان
سخنگوی دولت: اجباری به حضور دانش آموزان در مدارس نیست
علی ربیعی روز سه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست، ‌گفت: در تصمیم گیری‌ها باید هم مراقبت از جان فرزندان در صدر اولویت‌ها قرار دهیم و هم امر آموزش تعطیل نشود. وی همچنین افزود ابهامات سپرده گذاری یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار رفع شد و از ابتدای هفته آینده این سپرده گذاری انجام می‌شود.
جلسه فوق‌العاده برای بورس در پنجشنبه / اختصاص یک درصد از دارایی‌های صندوق توسعه به بورس
۵ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / صندوق توسعه ملی
جلسه فوق‌العاده برای بورس در پنجشنبه / اختصاص یک درصد از دارایی‌های صندوق توسعه به بورس
سخنگوی دولت گفت: از اول هفته آینده یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار سرمایه سپرده‌گذاری خواهد شد. نوشته جلسه فوق‌العاده برای بورس در پنجشنبه / اختصاص یک درصد از دارایی‌های صندوق توسعه به بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اصلاح ضمانتنامه بانک‌های ایرانی با صندوق توسعه صادرات هند
۵ روز قبل / صندوق توسعه ملی / وزارت اقتصاد و امور دارایی / بانک مرکزی ایران
اصلاح ضمانتنامه بانک‌های ایرانی با صندوق توسعه صادرات هند
تهران - ایرنا- وزارت اقتصاد در پیشنهادی خواستار صدور اصلاحیه شماره سه بر ضمانتنامه قرارداد خط اعتباری منعقده بین سیستم بانکی کشور با صندوق توسعه صادرات هند شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •