پنجشنبه, ۱ اسفند, ۱۳۹۸ / 20 February, 2020
طرح تحول سلامت
بیمارستان خیّرساز جوراب سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد
ایسنا / ۱۷ ساعت قبل / ...
بیمارستان خیّرساز جوراب سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر گفت: طی پنج سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان انقلاب بزرگی رقم خورده است و با اجرای طرح تحول سلامت در شش حوزه ساخت و سازها و پروژه های عمرانی کلیدی در شهرستان رقم خورد.
  استانی-شهرستانها  شبکه بهداشت و درمان  _بیمارستان
روزنامه اعتماد / ۲ روز قبل / ...
تولید ماده موثره دارویی
بعد از دولت یازدهم و در سال‌های 92 و 93 و شروع طرح تحول نظام سلامت، گام‌هایی اساسی در حوزه سلامت برداشته شد و به گسترش ارایه خدمات بهداشتی، توزیع عادلانه خدمات و نیروهای متخصص در سراسر کشور خصوصا در نقاط محروم منجر شد.
هیچ تخت بیمارستانی فرسوده‌ای در کشور نداریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / بهداشت و سلامت
هیچ تخت بیمارستانی فرسوده‌ای در کشور نداریم
مدیرکل مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، گفت: می‌توانیم ادعا کنیم تقریبا تخت فرسوده‌ای در بیمارستان‌ها نداریم مگر اینکه بیمارستانی باشد که هنوز در حال ساخت و ساز است. به طور کلی سعی کرده‌ایم ناوگان سلامت کشور را تجهیز و نوسازی کنیم.
  وزارت بهداشت  تخت بیمارستانی  طرح تحول سلامت  _بیمارستان
راه‌اندازی یک آزمایشگاه مجهز سل در کرج
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
راه‌اندازی یک آزمایشگاه مجهز سل در کرج
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: البرز از داشتن یک واحد ستادی برای مدیریت سیستم بهداشتی خود محروم بود.
  استانی-اجتماعی  طرح تحول سلامت  دانشگاه علوم پزشکی البرز  سل
خروج ۳۰ هزار پزشک از فعالیت تمام وقت دولتی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اجتماعی
خروج ۳۰ هزار پزشک از فعالیت تمام وقت دولتی
معاون حقوقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود ۳۰ هزار پزشک تمام وقت دولتی به علت افزایش مالیات از فعالیت تمام وقت در بیمارستان دولتی خارج شدند و این مساله درآمد بیمارستان‌های دولتی را به شدت کاهش داده و به حدود نصف رسانده است.
  مالیات پزشکان  بودجه وزارت بهداشت  طرح تحول سلامت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
عقب افتادن واریز بازنشستگی‌های وزارت بهداشت
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از واریز بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان از طریق خزانه برای پرداخت بازنشستگی‌های عقب افتاده در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: برای پرداخت‌های آخر سال مشکلی نداریم و امسال به غیر از افزایش ۲۰ درصدی حقوق، حدود ۳۳ درصد پرداختی‌های جاری در بخش انسانی یا پرسنلی افزایش یافته است.به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز (دوشنبه) در صد و دهمین نشست اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور که در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است، به دو ماموریت عام و خاص وزارت بهداشت اشاره و اظهار کرد: این وزارتخانه و دانشگاه‌های زیرمجموعه آن در حوزه طرح تحول سلامت ماموریت خاص و در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ماموریت عام را پیگیری می‌کنند.وی …
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / بهداشت و سلامت
بخش خصوصی از بودجه درمان ناباروری سهم بگیرد/مشکل زوجین نابارور
مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا، گفت: از وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا اعتباری را برای مراکز درمان ناباروری بخش خصوصی در نظر بگیرند.
  ناباروری  طرح تحول سلامت  علی صادقی تبار  زنان  فرزند آوری  زایمان  مرکز ناباروری ابن سینا
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
نظام بودجه ریزی متناسب با منابع و مصارف کشور نیست
سرپرست مرکز پژوهش های مجلس گفت: در حالی که قانون بودجه در کشورهای توسعه یافته به تعیین محدوده وظایف دولت می پردازد در ایران به ابزار مالی دولت تبدیل شده است.
  طرح تحول سلامت  مرکز پژوهشهای مجلس  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
تلاش وزارت بهداشت برای ایجاد دسترسی مردم به خدمات درمانی ارزان
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
تلاش وزارت بهداشت برای ایجاد دسترسی مردم به خدمات درمانی ارزان
معاون کل وزارت بهداشت گفت: در دوره اخیر تحریم ها به دلیل اجرای طرح تحول و در اولویت بودن حوزه سلامت برای دولت و مجلس و گسترش مناسب خدمات ارزان قیمت در بخش دولتی، پیش بینی این است که با کاهش بار مراجعه کمتری نسبت به سال 91 مواجه شویم و در تلاش هستیم که این کاهش را به صفر یا حداقل ممکن برسانیم.
رفع مشکلات بیمارستان معتمدی گرمسار/ واحد تزریقات و اسکن اضافه شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بهداشت و سلامت
رفع مشکلات بیمارستان معتمدی گرمسار/ واحد تزریقات و اسکن اضافه شد
گرمسار – رئیس بیمارستان معتمدی گرمسار با اشاره به پیگیری خبرگزاری مهر درباره کمبودهای بیمارستان، گفت: اقداماتی برای رفع نواقص موجود صورت گرفت که راه‌اندازی تزریقات و اسکن از آن جمله هستند.
  شبکه بهداشت و درمان  طرح تحول سلامت  وزارت بهداشت  آمبولانس  گرمسار
وضعیت ارائه خدمات سلامت در تحریم ها/آمار مراجعات مردم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بهداشت و سلامت
وضعیت ارائه خدمات سلامت در تحریم ها/آمار مراجعات مردم
معاون کل وزارت بهداشت گفت: ۹۵.۵ درصد کسانی که در سال های گذشته به دلیل نیاز به خدمات بستری مراجعه کرده اند، خدمت مورد نیاز را دریافت کرده اند.
  ایرج حریرچی  وزارت بهداشت  طرح تحول سلامت
جزئیات بسته‌های جدید طرح تحول سلامت اعلام شد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
جزئیات بسته‌های جدید طرح تحول سلامت اعلام شد
معاون کل وزارت بهداشت، در خصوص بودجه سال آینده، طرح تحول سلامت، وضعیت ارز دارو و تجهیزات پزشکی و...، توضیحاتی ارائه داد.
فعالیت ۱۵ درصد تیم‌های استارت‌آپی جهاد دانشگاهی در حوزه سلامت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فناوری
فعالیت ۱۵ درصد تیم‌های استارت‌آپی جهاد دانشگاهی در حوزه سلامت
معاون تجاری‌سازی و امور پارکها و مراکز رشد جهاد دانشگاهی گفت: ۱۵ درصد تیم های استارت‌آپی جهاد دانشگاهی در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند.
  طرح تحول سلامت  جهاد دانشگاهی  استارت آپ  دانشگاه شهید بهشتی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
بیمه سلامت
طبق قانون اساسی کشور، برخورداری از خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبت‌های پزشکی به‌صورت بیمه حقی است همگانی که دولت مکلف است از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم تامین کند. طبق این قانون در کشور ما برنامه‌های مختلفی برای تامین سلامت شهروندان اجرا شده است. جدیدترین برنامه اجرا شده، طرح تحول سلامت است که از ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ با هدف کاهش پرداختی مردم و عدالت در دسترسی به خدمات و ارتقای کیفیت خدمات در دولت یازدهم اجرا شد. این طرح مخالفان و موافقان زیادی داشت. بسیاری معتقدند که این طرح می‌توانست گام مهمی در زمینه بیمه سلامت باشد و آن را با خدمات درمانی آمریکا در دوران اوباما مقایسه می‌کردند. اما گروهی دیگر این طرح را شکست خورده دانسته و به زعم آنها هزینه این طرح بسیار بیشتر از فایده آن …
عدم توازن در منابع و مصارف
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
عدم توازن در منابع و مصارف
نظام سلامت در سال‌های اخیر توانسته است با استفاده از راهبرد مراقبت‌های بهداشتی اولیه به پیشرفت‌های چشمگیری در سطح کلی سلامت مردم و بالا رفتن شاخص‌های مربوط به آن برسد، اما همچنان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سیاست‌گذاران، برقراری عدالت در سلامت و دسترسی به خدمات سلامت است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌عنوان متولی سلامت در کشور با توجه به وظایف و ماموریت‌های کلی و اسناد بالادستی به‌ویژه سند چشم‌انداز 20 ساله، سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، مواد قانونی مرتبط با سلامت در برنامه پنجم توسعه و برنامه‌های دولت یازدهم، اجرای برنامه تحول سلامت را آغاز کرد. طرح تحول سلامت، در راستای اهداف پوشش همگانی سلامت و ارتقای پوشش جمعیت، خدمات و هزینه‌ها از سال 1393 ابلاغ و اجرا شد. در برنامه پنجم …
ناکارآیی در تشخیص گروه‌های هدف
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
ناکارآیی در تشخیص گروه‌های هدف
طرح تحول سلامت با سه هدف کاهش پرداختی از جیب مردم، عدالت در دسترسی به خدمات و ارتقای کیفیت خدمات در دولت یازدهم کلید خورد. در اجرای این طرح افرادی که تحت پوشش بیمه نبودند و گروه‌های مختلفی نظیر روستاییان و اقشار حاشیه‌نشین به‌صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم تحت پوشش قرار گرفتند و دولت هزینه سرانه بیمه این افراد را خود متقبل شد. با توجه به آن‌ که طی سالیان متمادی حق‌الزحمه پزشکان همراه با تورم افزایش نیافته بود و بعضی از آنها مبادرت به دریافت حق‌الزحمه‌ای بیش از مقدار مصوب قانون از بیمار می‌کردند، حق‌الزحمه پزشکان متناسب با تورم تعدیل شد و هرگونه دریافت وجه اضافی از بیمار غیرقانونی تلقی شده و با آن به شدت برخورد شد. حق‌الزحمه پرسنل نیز به‌صورت درصدی از حق‌الزحمه پزشک تعریف شد. در بحث عدالت در …
از ماجرای بکارگیری نیرو در بیمارستان شهید جلیل تا متضرر شدن دانشگاه یاسوج در ۲ مقطع
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بهداشت و سلامت
از ماجرای بکارگیری نیرو در بیمارستان شهید جلیل تا متضرر شدن دانشگاه یاسوج در ۲ مقطع
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی دهه فجر امسال ۲۵ پروژه بهداشتی و درمانی در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و به بهره برداری می رسد.
  استانی-اجتماعی  کهگیلویه و بویراحمد  طرح تحول سلامت  اخراج  پزشک  آنفلوآنزا  _بیمارستان  مرگ‌ومیر مادران باردار  اورژانس هوایی  دانشگاه علوم پزشکی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
"لاریجانی" مشاور عالی وزیر بهداشت شد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر باقر لاریجانی را به عنوان مشاور عالی خود در عرصه‌های مختلف نظام سلامت همچون شورای‌عالی اخلاق پزشکی، طرح تحول نظام آموزشی و کمیته کشوری بیماری‌های غیر واگیر منصوب کرد.
چند درصد بودجه سال آینده به بهداشت و درمان اختصاص دارد؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
چند درصد بودجه سال آینده به بهداشت و درمان اختصاص دارد؟
معاون اول رئیس جمهور گفت: بیش از ۱۴ درصد سهم بودجه سال ۹۹به بخش بهداشت و درمان اختصاص یافته است که تقریباً از سایر بخش‌ها بالاتر است.
  پاکستان  خاورمیانه  جهانگیری  امریکا  مقام معظم رهبری  جمهوری اسلامی ایران  زینب  انقلاب اسلامی  دولت  افغانستان
آمریکا دروغ می‌گوید که دارو تحریم نیست/سرنوشت طرح تحول سلامت
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
آمریکا دروغ می‌گوید که دارو تحریم نیست/سرنوشت طرح تحول سلامت
معاون اول رئیس جمهور، با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکایی‌ها به دروغ می‌گویند که دارو تحریم نیست، چون انتقال بانکی را ممنوع کرده اند.
  روز پرستار  مطالبات پرستاران  طرح تحول سلامت  تحریم دارو
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
خبرهای خوش وزیر بهداشت برای پرستاران
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با روز پرستار خبرهای خوشی برای پرستاران داشت که برچیده شدن طرح قاصدک و پرداخت سه ماه از مطالبات آنها در هفته پیش رو از جمله آنها است.سعید نمکی روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار سلامت ایرنا ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و فرارسیدن 11 دی ماه روز پرستار گفت: با وصول مطالبات وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی، سه ماه از معوقات پرستاران در هفته پیش رو پرداخت می‌شود.وی درباره برچیدن طرح قاصدک نیز افزود: در مورد طرح قاصدک محکم ایستاده‌ام که باید برچیده شود. البته جایگزینی برای این طرح طراحی شده که در هفته آینده رونمایی خواهد شد.نرم افزار قاصدک، به دنبال اجرای طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد برای کارکنان غیر پزشک از جمله پرستاران از سال 93 و با اجرای طرح تحول سلامت …
طرح تحول سلامت از بودجه خود تخطی نکرده است
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
طرح تحول سلامت از بودجه خود تخطی نکرده است
معاون وزیر بهداشت گفت: طرح تحول سلامت هیچ‌گاه از بودجه خود تخطی نکرده و منابعش با توجه به مشکلات عمومی دولت کاهش یافته است.
بیمارستان معتمدی گرمسار درنوبت رفع مشکلات/ روایت تکراری اعتبارات
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بهداشت و سلامت
بیمارستان معتمدی گرمسار درنوبت رفع مشکلات/ روایت تکراری اعتبارات
گرمسار - بهداشت و درمان گرمسار به‌ویژه بیمارستان معتمدی به سبب کمبود تجهیزات و امکانات زیرساختی با مشکلات عدیده‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کند که تعدد آن‌ها صدای مردم را هم درآورده است.
  طرح تحول سلامت  شبکه بهداشت و درمان  وزارت بهداشت  آمبولانس  گرمسار  مراکز درمانی
سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزار میلیارد تومانی دولت برای اجرای طرح‌های درمان و تحول سلامت
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / ...
سرمایه‌گذاری بیش از ۵ هزار میلیارد تومانی دولت برای اجرای طرح‌های درمان و تحول سلامت
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر حفظ استقلال و بهره‌گیری از امکانات داخل، گفت: ۵۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های درمان و طرح تحول سلامت در بودجه سال آینده سرمایه‌گذاری شده است.
  استانی-اقتصادی  دولت
تشکیل شورای مشارکت زنان مجمع خیرین سلامت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / بهداشت و سلامت
تشکیل شورای مشارکت زنان مجمع خیرین سلامت
نشست مجمع خیرین سلامت کشور و وزیر بهداشت با حضور جمعی از مسئولان بیمارستان های خیریه کشور و همچنین هیات مدیره شبکه ملی سرطان، برگزار شد.
  حسینعلی شهریاری  طرح تحول سلامت  مجمع خیرین سلامت
تمام چسب زخم‌های وارداتی غیرمجاز است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / بهداشت و سلامت
تمام چسب زخم‌های وارداتی غیرمجاز است
براساس اطلاعیه اداره نظارت بر تامین و نگهداشت اداره کل تجهیزات پزشکی، کلیه چسب زخم‌ها با برند خارجی در کشور غیرمجاز اعلام شد.
  وزارت بهداشت  سلامت  طرح تحول سلامت
بساط زیرمیزی پزشکان همچنان پهن است
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / بهداشت و سلامت
بساط زیرمیزی پزشکان همچنان پهن است
وقتی طرح تحول سلامت کلید خورد و تعرفه‌ها به یکباره نجومی بالا رفت، گفته شد که زیرمیزی پزشکان جمع خواهد شد. اما محکومیت ۴ پزشک متخصص، نشان داد که این بساط همچنان پهن است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
آبفا آذربایجان شرقی از شرکت های پیشرو در زمینه ارائه خدمات مطلوب به مردم است
تبریز – فلاح: دوره آموزشی «حقوق شهروندی و حقوق شهروندی در نظام اداری» با حضور تعدادی از همکاران در تالار مراسمات شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی برگزار شد.در ابتدای مراسم و پس از تلاوت قرآن کریم معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت ضمن خیر مقدم گویی به مدعوین، گزارشی از روند مجموعه اقدامات انجام یافته در ارتباط با حقوق شهروندی در شرکت ارائه کرد .وی در گزارش خود به دوره های آموزشی برگزار شده در ارتباط با حقوق شهروندی برای سطوح مختلف کارکنان، استقرار میز خدمت حضوری و الکترونیکی، بهره گیری از دفاتر پیشخوان در سطح استان برای ارائه خدمات به مردم، تشکیل تیم های بازرسی در حوزه سلامت اداری و طرح تکریم ارباب رجوع برای اطمینان از ارائه خدمات مناسب برای مشترکین اشاره کرد.معاون توسعه مدیریت و سرمایه …
معاون وزیر کار: طرح تحول سلامت شکست خورد/ دولت با دادن یارانه بنزین می‌خواست دل مردم را شاد کند
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
معاون وزیر کار: طرح تحول سلامت شکست خورد/ دولت با دادن یارانه بنزین می‌خواست دل مردم را شاد کند
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اینکه چرا دولت روحانی یارانه بنزین را به مردم اختصاص داد، ضمن اشاره به شکست خوردن طرح تحول سلامت در این دولت، گفت: دولت این بار گفت من که نمی‌توانم خدمت عمومی را درست کنم، حداقل دل مردم را شاد کنم.
  احمد میدری  دولت دوازدهم  دولت روحانی  یارانه بنزینی
معاون وزیر کار: دولت روحانی با بحران دستاورد روبروست/ طرح تحول سلامت شکست خورد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
معاون وزیر کار: دولت روحانی با بحران دستاورد روبروست/ طرح تحول سلامت شکست خورد
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اینکه چرا دولت روحانی یارانه بنزین را به مردم اختصاص داد، ضمن اشاره به شکست خوردن طرح تحول سلامت در این دولت، گفت: دولت این بار گفت من که نمی‌توانم خدمت عمومی را درست کنم، حداقل دل مردم را شاد کنم.
سهم مردم از پرداختی هزینه‌های سلامت به ۳۳ درصد کاهش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بهداشت و سلامت
سهم مردم از پرداختی هزینه‌های سلامت به ۳۳ درصد کاهش یافت
تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سهم پرداختی هزینه‌های سلامت از جیب مردم با اجرای طرح تحول سلامت از ۵۳ درصد به ۳۳ درصد کاهش یافته است.
  سلامت  بهداشت و درمان  بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» اواسط اسفند ماه اجرا می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / بهداشت و سلامت
طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» اواسط اسفند ماه اجرا می‌شود
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت:اجرای آزمایشی طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در هفته آخر بهمن ماه سال جاری ارزیابی شده و چنانچه از مقبولیت لازم برخوردار باشد، اواسط اسفند اجرا می شود.
  جعفر صادق تبریزی  وزارت بهداشت  طرح تحول سلامت
افزودن ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در جنوب تهران، تا پایان خرداد ۹۹
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / بهداشت و سلامت
افزودن ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در جنوب تهران، تا پایان خرداد ۹۹
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت تغییراتی در توزیع تخت‌های بیمارستانی انجام شد گفت:تا پایان خرداد ماه سال آینده ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در جنوب تهران اضافه می ‌شود.
  قاسم جان بابایی  وزارت بهداشت  بیمارستان
نظام سلامت وارد مرحله جدیدی از چالش ها شده است
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / بهداشت و سلامت
نظام سلامت وارد مرحله جدیدی از چالش ها شده است
وزیر بهداشت گفت: امروز وارد مرحله جدیدی از چالش ها و مشکلات نظام سلامت شده ایم، چرا که بیماری های غیرواگیر نباید ما را از بیماری های واگیردار غافل کند.
  سعید نمکی  وزارت بهداشت  طرح تحول سلامت
هزینه‌های بدون بازگشت درمان اتباع سوخته/ دارو و درمان‌هایی که بیمه نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / بهداشت و سلامت
هزینه‌های بدون بازگشت درمان اتباع سوخته/ دارو و درمان‌هایی که بیمه نیست
رییس اداره بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: بیش از ۹۰ درصد از بیماران سوختگی، توانایی پرداخت هزینه‌های درمان را ندارند، اما بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت و با توجه به ردیف اعتباری کمک به بیماران سوختگی، هزینه‌های این بیماران در مراکز درمانی از صفر تا ۱۰۰ درصد، رایگان می‌شود. 
  روز پیشگیری از سوختگی  سوختگی  بیمارستان شهید مطهری
نظرات برگزیده مخاطبین الف: افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد/طرح تحول سلامت در واقع طرح تحول در حقوق پزشکان بود/به تعزیرات بگویید دولت را بخاطر گران‌فروشی جریمه کند
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / سیاسی
نظرات برگزیده مخاطبین الف: افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد/طرح تحول سلامت در واقع طرح تحول در حقوق پزشکان بود/به تعزیرات بگویید دولت را بخاطر گران‌فروشی جریمه کند
بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل مطالب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.
  کامنت‌های سایت الف
رشد تعرفه پزشکی در آغاز طرح تحول به علت عقب‌ماندگی‌های سال‌های قبل است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / اجتماعی
رشد تعرفه پزشکی در آغاز طرح تحول به علت عقب‌ماندگی‌های سال‌های قبل است
تهران- ایرنا- رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: افزیش تعرفه پزشکی در سال‌های ۹۳ و ۹۴ و آغاز طرح تحول سلامت مربوط به جزء فنی و عقب‌ماندگی‌های ۴ تا ۵ ساله قبل از آن است زیرا در سال‌های قبل از آن رشد قابل قبول تعرفه اتفاق نیفتاده بود.
  سلامت  سازمان نظام پزشکی  محمدرضا ظفرقندی
ارتباط افزایش کارانه پزشکان با بدهی سازمان‌های بیمه‌گر
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / اجتماعی
ارتباط افزایش کارانه پزشکان با بدهی سازمان‌های بیمه‌گر
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در طرح تحول سلامت به بهانه ماندگاری پزشکان در مناطق محروم کارانه آنها افزایش پیدا کرد و همین موضوع باعث ایجاد بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی و بیمه سلامت شد.
پرداخت روزانه 25 میلیارد تومان هزینه برای درمان بیمارانی که دخانیات مصرف می کنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
پرداخت روزانه 25 میلیارد تومان هزینه برای درمان بیمارانی که دخانیات مصرف می کنند
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: روزانه 25 تا 30 میلیارد تومان اعتبار برای درمان بیمارانی که دخانیات استفاده می کنند، هزینه می شود.
  استانی-اجتماعی  سیاست کنترل مصرف دخانیات  اورژانس هوایی  طرح تحول سلامت
طرح تحول سلامت نتوانست «زیرمیزی» گرفتن پزشکان را حذف کند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
طرح تحول سلامت نتوانست «زیرمیزی» گرفتن پزشکان را حذف کند
جامعه‌شناس با بیان اینکه طرح تحول سلامت با هدف حذف زیرمیزی شروع شد ولی نتوانست جلوی این موضوع را بگیرد،گفت: عمده‌ترین دلیل این اتفاق، نبود شفافیت در نظام سلامت است.
تا پایان سال بدهی دولت به تامین اجتماعی به ۲۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد/ ۳۰ سال سرانه‌ی درمان کارگران در جیبِ وزارت بهداشت/ طرح تحول سلامت هر سال ۱۰ هزار میلیارد هزینه‌ برای سازمان می‌تراشد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
تا پایان سال بدهی دولت به تامین اجتماعی به ۲۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد/ ۳۰ سال سرانه‌ی درمان کارگران در جیبِ وزارت بهداشت/ طرح تحول سلامت هر سال ۱۰ هزار میلیارد هزینه‌ برای سازمان می‌تراشد
ایلنا: اکبر شوکت معتقد است اگر دولت و مجلس آستین بالا نزنند، ظرفِ سه یا نهایت چهار سال آینده، تامین اجتماعی تبدیل به یک ابربحرانِ جدی و خطرساز خواهد شد.
  بحران صندوق‌های بیمه‌ای  اکبر شوکت-عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی  تهاتر بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی  اصلاحات پارامتریک در صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی  اصلاح ساختار سازمان تامین اجتماعی  بدهی 40 هزار میلیاردی تامین اجتماعی به بانک  بدهی 250 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی  هزینه تحمیلی طرح تحول سلامت  بار تحمیلی طرح تحول برای سازمان‌های بیمه‌گر  پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی در قانون بودجه 98
وضعیت طرح تحول سلامت در سال آینده/واکنش به بودجه ۹۹
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / بهداشت و سلامت
وضعیت طرح تحول سلامت در سال آینده/واکنش به بودجه ۹۹
وزیر بهداشت، به تشریح وضعیت طرح تحول سلامت در سال آینده پرداخت.
  طرح تحول سلامت  سعید نمکی  وزارت بهداشت
قصه‌های پر درد خیابان کارگر/ آواره شهر غریب در جستجوی سلامتی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / بهداشت و سلامت
قصه‌های پر درد خیابان کارگر/ آواره شهر غریب در جستجوی سلامتی
بیمارستان دکتر شریعتی از جمله مراکز درمانی عمومی مجهز تهران است که بیشترین مراجعه را از شهرستانهای ایران دارد، مراجعینی که به جز دغدغه درمان بیمارشان دغدغه اسکان نیز دارند.
  بیمارستان شریعتی  وزارت بهداشت  طرح تحول سلامت
رئیس‌جمهوری در صحن علنی مجلس: بودجه ٩٩، بودجه استقامت است
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
رئیس‌جمهوری در صحن علنی مجلس: بودجه ٩٩، بودجه استقامت است
رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه اقتصاد ما در بخش‌های مختلف رشد و حرکت داشته است، گفت: «حرکت ما در زمینه‌های مختلف کشاورزی، آب، انرژی، راه و ارتباط و گازکشی به روستاها مثبت بوده و  در بخش کمبود در ساخت مسکن هم با طرحی که وزارت راه و شهرسازی تدوین کرده و با آغاز عملیات اجرایی ساخت ١٨٠‌هزار واحد طی یکی دو هفته گذشته، کمبود جبران خواهد شد و ان‌شاء‌الله ٤٠٠‌هزار واحدی را که قول داده تا آخر دولت، اجرایی و عملیاتی خواهد کرد. همچنین حدود ١٠٧‌هزار منزل مسکونی در بخش زلزله‌زده ترمیم یا احداث کردیم. امسال ١٤٧‌هزار واحد مسکونی خسارت‌دیده از سیل ترمیم شده یا درحال احداث است که امیدواریم تا پایان ‌سال تکمیل شود.» روحانی با اشاره به نکاتی که در بودجه‌ سال ٩٩ حائز اهمیت است، گفت: «مسأله اول اینکه در‌ سال آینده …
روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...
طرح تحول سلامت در دولت اول تدبیر و امید به عنوان یکی از موفقیت های دولت مورد توجه رسانه ها بود اما معرفی این طرح از سوی رئیس جمهور به عنوان دستاورد موفق دولت آن هم در زمانی که این طرح مانند برجام به حاشیه رفته و مشکلات زیادی ایجاد کرده، جای تعجب دارد.
  حسن روحانی  طرح تحول سلامت  کامران باقری لنکرانی  همایش ملی بیمه و توسعه
تمامی حمله‌هایی که به طرح تحول سلامت می‌شود، بی‌مورد است/تحریم‌ها به شدت تاثیر گذاشته‌اند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / ...
تمامی حمله‌هایی که به طرح تحول سلامت می‌شود، بی‌مورد است/تحریم‌ها به شدت تاثیر گذاشته‌اند
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: اگر بخواهیم منصفانه بگوییم، معتقد هستم که تمامی حمله‌هایی که به طرح تحول سلامت می‌شود، بی‌مورد است.
  استانی-اجتماعی  دانشگاه علوم پزشکی  دانشگاه علوم پزشکی تبریز  طرح تحول نظام سلامت  تحریم
با اجرای طرح تحول سلامت کیفیت خدمات افزایش نیافت
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / سیاسی
با اجرای طرح تحول سلامت کیفیت خدمات افزایش نیافت
نماینده مردم اورامانات در مجلس گفت: طرح تحول سلامت از سال ۹۳ با هدف ارائه خدمات درمانی باکیفیت و ارزان آغاز شد اما اجرای آن منجر به تحمیل بار سنگین بر دوش پرستاران شد.
بیمه اجباری سلامت چقدر برایتان آب می‌خورد؟
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / بهداشت و سلامت
بیمه اجباری سلامت چقدر برایتان آب می‌خورد؟
سیزدهم آبان بود که طرح پوشش اجباری بیمه سلامت با حضورمعاون اول رئیس جمهور آغاز شد؛ طرحی که بر اساس آن قرار است ۷ میلیون نفر تحت پوشش بیمه اجباری قرار گیرند اما پوشش بیمه برای تمام افراد رایگان نیست.
  بیمه سلامت  سازمان بیمه سلامت  طرح تحول سلامت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / ...
پزشکان کلاهشان را قاضی کنند
سهم بخش سلامت از سبد هزینه‌های خانوار به دلیل افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی در جریان اجرای طرح تحول سلامت افزایش ۲۰ درصدی داشته است. کارشناسان سلامت پیشنهاد می‌کنند، جامعه پزشکی ضمن توجه به شرایط اقتصادی مردم درخواست‌های غیر متعارفی درخصوص افزایش تعرفه‌ها نداشته باشد.
  تعرفه پزشکی
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / ...
الف نوشت/ آیا افزایش تعرفه‌های درمانی با توان مردم سازگاری دارد؟
سهم بخش سلامت از سبد هزینه‌های خانوار به دلیل افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی در جریان اجرای طرح تحول سلامت افزایش ۲۰ درصدی داشته است. کارشناسان سلامت پیشنهاد می‌کنند، جامعه پزشکی ضمن توجه به شرایط اقتصادی مردم درخواست‌های غیر متعارفی درخصوص افزایش تعرفه‌ها نداشته باشد. به گزارش، الف مطابق قانون، نرخ تعرفه‌های خدمات درمانی  قبل از شروع هر سال با تائید شورای عالی […]
پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / بهداشت و سلامت
پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند
سهم بخش سلامت از سبد هزینه‌های خانوار به دلیل افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی در جریان اجرای طرح تحول سلامت افزایش ۲۰ درصدی داشته است. کارشناسان سلامت پیشنهاد می‌کنند، جامعه پزشکی ضمن توجه به شرایط اقتصادی مردم درخواست‌های غیر متعارفی درخصوص افزایش تعرفه‌ها نداشته باشد.
  تعرفه های درمانی
رشد اقتصادی جهان وابسته به پیاده‌روی کارمندان
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / اقتصادی
رشد اقتصادی جهان وابسته به پیاده‌روی کارمندان
  پیاده روی  طرح تحول سلامت  بحران جهانی اقتصاد  رشد اقتصادی
فعالیت‌های ورزشی رشد اقتصاد جهان را ۱۰۰میلیارد دلارتقویت می‌کند
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / اقتصادی
فعالیت‌های ورزشی رشد اقتصاد جهان را ۱۰۰میلیارد دلارتقویت می‌کند
اگر کارفرمایان بتوانند کارکنان خود را با موفقیت برای انجام فعالیت‌های ورزشی توصیه شده توسط سازمان سلامت جهانی تشویق کنند، اقتصاد جهان سالانه تا ۱۰۰ میلیارد دلار تقویت خواهد شد. 
  پیاده روی  رشد اقتصادی جهان  طرح تحول سلامت
دخل و خرج هدفمندی در ۷ ماهه ابتدای امسال / پرداخت ۲۶۰۰ میلیارد تومان به سلامت
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
دخل و خرج هدفمندی در ۷ ماهه ابتدای امسال / پرداخت ۲۶۰۰ میلیارد تومان به سلامت
مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها با تشریح دخل و خرج هدفمندی یارانه‌ها، گفت: تاکنون ۲۶۰۰ میلیارد تومان به طرح تحول سلامت اعتبار داده شده است.
  هدفمندی یارانه‌ها  یارانه  اکبر ایزدی  سازمان هدفمندی یارانه ها
جزئیات عملکرد ۷ ماهه مصارف هدفمندی/ ۲۶۰۰ میلیارد تومان بابت طرح تحول سلامت پرداخت شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
جزئیات عملکرد ۷ ماهه مصارف هدفمندی/ ۲۶۰۰ میلیارد تومان بابت طرح تحول سلامت پرداخت شد
مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها با بیان جزئیات عملکرد ۷ ماهه مصارف هدفمندی گفت: به زودی ۱۵ میلیارد تومان بابت تامین غذای دانشجویان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور پرداخت می‌شود.
رئیس کمیسیون بهداشت: باید دوش به دوش قوه قضاییه ساختارهای فسادزا را اصلاح کنیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / سیاسی
رئیس کمیسیون بهداشت: باید دوش به دوش قوه قضاییه ساختارهای فسادزا را اصلاح کنیم
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: باید دوش به دوش قوه قضاییه ساختارهای فسادزا را اصلاح کنیم تا حرکت انقلابی قوه قضاییه تکمیل شود.
  طرح تحول سلامت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ...
اینگونه نباشد که عده‌ای در پشت درهای سیاست بمانند
معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به برخی انتقادات از عملکرد دولت در صدور مجوز واردات برخی کالاها در ماه‌های ابتدایی سال ۹۷ ‌گفت: گاهی می‌شنویم که برخی می‌گویند در دو ماه سال قبل آنقدر ارز برای واردات کالا داده شد؛ این افراد فکر می‌کنند که تخصیص این میزان ارز کار بدی بوده است.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری صبح دوشنبه در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت، با تاکید بر اینکه توسعه بدون عدالت امکان‌پذیر نیست، تحقق عدالت را ایجاد فرصت برابر در همه زمینه‌ها در کشور از جمله بخش آموزش و سیاست عنوان کرد و گفت: باید فرصت برابر آموزشی و سیاسی برای همه آحاد ملت ایجاد کنیم و اینگونه نباشد که عده‌ای در پشت درهای سیاست بمانند و عده‌ای از همه فیلترها عبور کنند؛ عده‌ای با همه شایستگی‌های‌شان …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
نوبخت: وزیر بهداشت قبلی کم‌تجربه بود
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزیر بهداشت سابق کم تجربه بود گفت: بارها به وی اعلام کردیم که در طرح تحول سلامت نمی‌شود خارج از ریل حرکت کرد.
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
علی نوبخت: نظام باید به اجرای طرح تحول سلامت مفتخر باشد
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:‌ اجرای طرح تحول سلامت، آن هم در زمان تحریم کار عظیمی است که در دولت تدبیر و امید انجام شده و نظام باید به آن مفتخر باشد و امروز نیز به آن افتخار می‌کنم.
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سیاسی
سازمان بیمه سلامت از اسحاق جهانگیری تقدیر کرد
سازمان بیمه سلامت به دلیل حمایت‌های معاون اول ریاست جمهوری از این سازمان و همچنین طرح تحول سلامت، با اهدای لوح تقدیر از اسحاق جهانگیری قدردانی کرد.
  اسحاق جهانگیری  بیمه سلامت
مکانیزم‌های لازم در طرح تحول سلامت مورد توجه قرار نگرفت
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اجتماعی
مکانیزم‌های لازم در طرح تحول سلامت مورد توجه قرار نگرفت
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول سلامت هزینه‌های بسیاری داشت و با کسری بودجه مواجه شد.
آغاز طرح بیمه اجباری سلامت با حضور معاون اول رئیس جمهوری
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / بهداشت و سلامت
آغاز طرح بیمه اجباری سلامت با حضور معاون اول رئیس جمهوری
ایرنا نوشت: اجرای طرح بیمه سلامت امروز دوشنبه ۱۳ آبان ماه در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، سعید نمکی وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان وزارت بهداشت و بیمه سلامت در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی به طور رسمی آغاز شد.
  طرح تحول سلامت  طرح نظام بیمه سلامت
کشورهای منطقه علاقه‌مند به استفاده از تجربه‌ ایران در زمینه بیمه سلامت هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
کشورهای منطقه علاقه‌مند به استفاده از تجربه‌ ایران در زمینه بیمه سلامت هستند
تهران- ایرنا- مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: با توجه به پیش‌رو بودن ایران در زمینه بیمه‌های درمانی و پوشش همگانی سلامت و اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم، کشورهای پاکستان، عراق و برخی کشورهای دیگر مانند تونس و لیبی نیز به شدت علاقه‌مند به استفاده از تجربه‌های ایران در زمینه بیمه‌های درمانی هستند.
  سلامت  بیمه سلامت  سازمان بیمه سلامت ایران  اسدی لاری  سازمان بیمه سلامت ایران
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
نماینده مجلس: ۸ میلیون ایرانی از خدمات بیمه‌ای برخوردار نیستند
شفقنا- نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمال بیمه سلامت در پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه، گفت: ۸ میلیون ایرانی از خدمات بیمه‌ای برخوردار نیستند که خلاف برنامه ششم و طرح تحول سلامت است. سیدعلی ادیانی در تشریح جزئیات سوال خود از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: سوال بنده از وزیر […]
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / اجتماعی
در تاریخ ۹۸.۸.۸ چند نوزاد به دنیا آمدند؟
معاون کل وزارت بهداشت گفت: از نظر سازمان جهانی بهداشت ۱۰ الی ۱۵ درصد از کل زایمان‌ها به روش سزارین است. دکتر ایرج حریرچی در گفتگوی تلویزیونی اخبار سراسری شبکه خبر با موضوع چگونگی پیشگیری از افزایش زایمان به روش سزارین، اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت آمار سزارین در کل کشور ۵۶ درصد بود که بعد از طرح به ۵۰.۲ درصد رسیده است که در زایمان اول این میزان ۴۹.۴ درصد کاهش پیدا کرده است.
  8 8 98  تاریخ تولد لاکچری
سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گیلان
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / عکس
سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به گیلان
  طرح تحول سلامت  استان گیلان  سعید نمکی
گزارش‌گیری از پرونده بیماران، با اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ...
گزارش‌گیری از پرونده بیماران، با اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی
مدیرکل دفتر تحول اداری و نوسازی سازمان بیمه سلامت گفت: اگر نسخه‌نویسی الکترونیک در کشور رخ دهد تمامی اطلاعات که در پرونده بیماران درج می‌شود امکان گزارش‌گیری از آن‌ها وجود دارد.
  استانی-اجتماعی  منطقه چهارمحال و بختیاری  سازمان بیمه سلامت  نسخه‌نویسی الکترونیک
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / اجتماعی
وزیر بهداشت: نگرانی بابت تأمین داروهای اساسی نداریم
استان گیلان علیرغم توسعه زیرساخت ها، در طرح تحول نظام سلامت در کل کشور، مشکلات و عقب ماندگی هایی در زیرساخت های نظام سلامت دارد که بایستی در اسرع وقت این مسائل جبران شود.
پوشش ۹ میلیون ایرانی فاقد بیمه در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / بهداشت و سلامت
پوشش ۹ میلیون ایرانی فاقد بیمه در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت
رشت- وزیر بهداشت با اشاره به اینکه از این پس هیچ فردی فاقد دفترچه بیمه نخواهد بود، گفت: ۹ میلیون ایرانی فاقد پوشش بیمه‌ای در گام دوم طرح نظام تحول سلامت بیمه می‌شوند.
  سعید نمکی  استان گیلان  وزارت بهداشت
بهبود و توسعه زیرساخت های درمانی در مناطق محروم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / ...
بهبود و توسعه زیرساخت های درمانی در مناطق محروم
وزیر بهداشت گفت: بهبود و توسعه زیرساخت های درمانی در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم از سیاست های طرح تحول سلامت است.
  استانی-اجتماعی  وزارت بهداشت
استثمار پزشکان جوان در بیمارستان های دولتی
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / بهداشت و سلامت
استثمار پزشکان جوان در بیمارستان های دولتی
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران، گفت: پزشکان جوان تمام وقت در بیمارستان های دولتی، بیگاری می کنند.
  انجمن جراحان ارتوپدی  محمد رازی  طرح تحول سلامت
فراخوان دولت برای بیمه اجباری سلامت فقرا؛ ۱۰ روزه دفترچه بیمه صادر می‌شود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / بهداشت و سلامت
فراخوان دولت برای بیمه اجباری سلامت فقرا؛ ۱۰ روزه دفترچه بیمه صادر می‌شود
ایرنا نوشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح بیمه اجباری سلامت از ۱۳ آبان ماه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری آغاز به کار می‌کند.
  وزارت بهداشت  درمان  سلامت  طرح تحول سلامت  طرح نظام بیمه سلامت
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ...
خدمت رسانی به مردم، دچار سیاست‌زدگی نشود
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر پرهیز از سیاست‌زدگی در نظام سلامت، گفت: طرح تحول نظام سلامت را تقویت کردیم و با اجرای این طرح، توانستیم در استقرار پزشک در نقاط کم برخوردار و رسیدگی به بیماری‌های خاص و صعب العلاج، گام‌های بلندی برداریم.
افزایش بیش از ۳۵۰ درصدی درآمد پزشکان پس از اجرای طرح تحول سلامت!
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اجتماعی
افزایش بیش از ۳۵۰ درصدی درآمد پزشکان پس از اجرای طرح تحول سلامت!
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به اینکه دریافتی پزشکان از زمان اجرای طرح تحول سلامت، ۳۵۰ درصد افزایش داشته گفت: طرح تحول سلامت از ابتدا هم طرح شکست خورده‌ای بود؛ این افزایش بی‌رویه تعرفه‌های پزشکی، ظلم به مردم مستضعف و مبارزه با انقلاب اسلامی است
صرفه‌جویی کاغذ با اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخه‌های پزشکی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / بهداشت و سلامت
صرفه‌جویی کاغذ با اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخه‌های پزشکی
ایرنا نوشت: مدیرکل دفتر تحول اداری و نوسازی سازمان بیمه سلامت گفت: با اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخه‌های پزشکی ۱۲ میلیارد ریال در هزینه تامین کاغذ در این بخش صرفه‌جویی شده‌است.
  سلامت  طرح نظام بیمه سلامت  کاغذ