شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
علی آزادگان
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
برادر عزیز و ارجمندمان  جناب دکتر علی مطهری سلام، خدا قوت نظام جمهوری اسلامی ایران دستاورد انقلابی مردمی است که به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و حضور صادقانه و حق‌طلبانه بزرگمردانی چون آیت‌الله طالقانی، شهید مطهری، شهید بهشتی و هزاران شهید بزرگوار که نام و یادشان همواره در تاریخ این کشور خواهد درخشید، در دنیایی پر از ظلم و شرک به تحقق پیوست و زمینه تجدید عهد مظلومان را فراهم آورد تا مستضعفان جهان به احقاق حق خود امید ببندند و ظلم‌ستیزانه در عالم حضور یابند.  ما همه وامدار آزادگان و حقگویان بی‌ادعایی هستیم که  نه برای قدرت و ثروت و نه برای نام و نشان و مصالحه با ظالمان بلکه برای حق و عدالت و آزادی، سربلندی ملت و اعتلای وطن و تحقق اسلام راستین پای به میدان گذاشتند …
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
مالچ‌پاشی در خوزستان متوقف شد
گروه اجتماعی | مالچ‌پاشی نفتی در استان خوزستان با دستور دادگاه متوقف شده است. درحالی که ادامه مالچ‌پاشی و استفاده از نفت برای مهار شنزارها، محیط‌زیست را با نابودی اکوسیستم مواجه می‌کند، توقف این اقدام نه به دستور اداره محیط‌زیست استان، بلکه با شکایت فعالان محیط‌زیستی صورت گرفته است. ناصر عبیات، فعال محیط‌زیستی خوزستان در گفت‌وگو با ایلنا گفت: با تلاش فعالان محیط‌زیست، سال گذشته از طریق دادستان دشت آزادگان مجوز توقیف مالچ‌پاشی بیت کوصر عبیات صادر شد اما بعد از چند روز دوباره پروژه مالچ‌پاشی فعالیت خود را از‌سر گرفت. او با اشاره به اینکه فعالان محیط‌زیست خوزستان ناامید نشده و از طریق مرکز استان با ادله علمی و کارشناسی برای بار دوم …
تقویم نجومی سال جدید منتشر شد/ رصد ۲ گرفت از آسمان ایران و جدول مهمترین شهاب باران ها
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / نجوم / بارش شهابی / علی آزادگان / خورشید
تقویم نجومی سال جدید منتشر شد/ رصد ۲ گرفت از آسمان ایران و جدول مهمترین شهاب باران ها
براساس تقویم نجومی امسال یک خورشیدگرفتگی و یک ماه گرفتگی از آسمان ایران قابل مشاهده خواهد بود همچنین چند بارش شهابی، رصد چشمگیرترین جسم در آسمان و مقارنه های مهم در تقویم امسال آمده است.
علی کاوه: زیباترین عکس‌هایم را در روز آزادی آزادگان گرفتم/ در زمان جنگ به فوتبال فکر نمی کردم
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
علی کاوه: زیباترین عکس‌هایم را در روز آزادی آزادگان گرفتم/ در زمان جنگ به فوتبال فکر نمی کردم
پیش از این، بخست نخست گفتگو با علی کاوه عکاس پیشکسوت جبهه و جنگ منتشر شده است. در ادامه گفتگو با استاد علی کاوه، درباره مهم‌ترین روز‌های حضور در دوران دفاع مقدس و تعدادی از بهترین عکس‌های او از جنگ صحبت کردیم. وی گفت: «خوشحالم که در جبهه حضور داشتم، اگر حضور نداشتم الان خیلی ناراحت بودم. الان، چون وظیفه‌ام را انجام داده‌ام راضی هستم. نه اینکه بگویم جنگ خوب است، از این خوشحالم که توانستم از این بچه‌ها عکس بگیرم و این عکس‌ها در کتاب‌ها می‌ماند.» پیشنهاد می‌شود این قسمت جذاب و خواندنی از گفتگو را از دست ندهید. این قسمت جذاب و خواندنی از گفتگو را از دست ندهید.
جامعیت ویژگی بارز حضرت علی(ع) است
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / میلاد حضرت علی(ع) / نهج‌البلاغه / حکومت داری حضرت علی(ع)
جامعیت ویژگی بارز حضرت علی(ع) است
سرتاسر دوران زندگی حضرت علی (ع) برای تمام آزادگان جهان درس است و عدالت ویژگی برجسته ایشان است. اولین یار و یاور رسول ختمی‌ مرتبت بودند. یکی از اموری که می‌شود از زندگی حضرت برای جامعه امروز مثال زد و الگوبرداری کرد، سیره و سیاست حضرت در حکومت‌داری است که در نهج‌البلاغه به صورت ویژه به آن پرداخته شده است.
دیدار صنعت مس کرمان و گل ریحان البرز
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / اخبار عکس - کرمان / استانی-عکس
دیدار صنعت مس کرمان و گل ریحان البرز
تیم فوتبال صنعت مس کرمان در هفته بیست و پنجم از مسابقات لیگ آزادگان در ورزشگاه امام علی (ع) کرمان به مصاف گل ریحان البرز رفت که در پایان به برتری دو بر صفر دست یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
بیوگرافی علی دایی + عکس دختر و همسرش
علی دایی، فوتبال خود را از استقلال اردبیل آغاز کرد. او پس از قبولی در دانشگاه صنعتی شریف و اقامت در تهران، به تیم تاکسیرانی تهران پیوست. دایی پس از آن، چهار سال در تیم بانک تجارت در مسابقات لیگ تهران به میدان رفت و از آنجا بود که مورد توجه مربیان وقت تیم‌های فوتبال قرار گرفت و برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد. دایی پس از آن به تیم پرسپولیس تهران پیوست و دوران فوتبال حرفه‌ای خود را با بازی در جام آزادگان آغاز کرد.
ترور سردار سلیمانی جریان مقاومت را در منطقه ادامه‌دار کرد
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / قاسم سلیمانی / ستاد حقوق بشر قوه قضائیه / حقوق بشر / علی باقری / علی باقری کنی
ترور سردار سلیمانی جریان مقاومت را در منطقه ادامه‌دار کرد
 علی باقری کنی گفت: جمهوری اسلامی تمام مسئولیت‌ ترور سردار سلیمانی را متوجه رژیم آمریکا می‌داند، ترامپ شنیع‌ترین و منفورترین فرد نزد مردم ما، مسلمانان و آزادگان جهان است.
فیلم | واکنش علی ربیعی به شهادت حاج قاسم سلیمانی: ترامپ فکر نکن زدی و در رفتی
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علی ربیعی / شهید سپهبد قاسم سلیمانی / دونالد ترامپ / حمله تروریستی / ایالات متحده آمریکا
فیلم | واکنش علی ربیعی به شهادت حاج قاسم سلیمانی: ترامپ فکر نکن زدی و در رفتی
علی ربیعی سخنگو دولت: در مصاحبه با بخش خبری نیمروز شبکه یک سیما با ابراز تسلیت به مقام معظم رهبری، همه ایرانیان و آزادگان جهان و خانواده شهید قاسم سلیمانی، از این سردار بزرگ به عنوان نماد قدرت و امنیت ملی و محبوب‌ترین فرد در جامعه ایران اسلامی یاد کرد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری بارها گفتند ما هیچ گاه دنبال جنگ نبودیم و اساسا جنگ طلبی را در دستور کارمان نداشته ایم و به دنبال صلح برای ایران و منطقه بودیم، اما آمریکا خط قرمز را رد کرد.
جدول درصد و زمان خورشید گرفتگی در ایران/ کیش بهترین مکان رصد کسوف پنجشنبه
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / نجوم / علی آزادگان / خورشید گرفتگی
جدول درصد و زمان خورشید گرفتگی در ایران/ کیش بهترین مکان رصد کسوف پنجشنبه
کارشناس نجوم از وقوع خورشید گرفتگی حلقوی پنجم دی ماه خبر داد و گفت: جزیره کیش بهترین محل رصد برای این کسوف از آسمان ایران است.
طولانی ترین شب سال از دیدگاه نجوم/ انقلاب زمستانی فردا است
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / شب یلدا / نجوم / علی آزادگان
طولانی ترین شب سال از دیدگاه نجوم/ انقلاب زمستانی فردا است
کارشناس نجوم با بیان اینکه انقلاب زمستانی فردا صبح رخ می دهد، گفت: طولانی ترین شب سال که از آن شب یلدا یاد می کنند یک دقیقه با شب های دیگر تفاوت دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / بارش شهابی / نجوم / علی آزادگان
فردا شهاب باران می‌شود/رصد بارش با چشم غیر مسلح
کارشناس نجوم با بیان‌اینکه یکی از بارش های مهم شهابی فردا رخ می دهد، گفت: شنبه ۲۳ آذرماه بارش شهابی جوزایی به اوج می‌رسد و آسمان شهاب باران‌ خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / نجوم / علی آزادگان / آسمان
زودهنگام‌ترین غروب سال در آذرماه/ بهترین وضعیت رصدی یک سیاره
در آذرماه چندین بارش شهابی آغاز و به اوج می رسند همچنین زودهنگام‌ترین غروب خورشید در این ماه رخ می دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / علی آزادگان / بارش شهابی / نجوم
وقوع بارش شهابی «اسدی»/ امکان رصد ضعیف شهاب ها
بامداد دوشنبه ۲۷ آبان بارش شهابی اسدی به اوج خود می رسد که نمی توان آن را به خوبی رویت کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / نجوم / عطارد / علی آزادگان / آسمان / خورشید
آخرین رویداد نادر نجومی قرن فردا رخ می دهد/ گذر عطارد از قرص خورشید
کارشناس نجوم از وقوع آخرین رویداد نادر نجومی قرن خبر داد و گفت: گذر عطارد از قرص خورشید، نادرترین رویداد نجومی قرن است که بیستم آبان ماه اتفاق می افتد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / علی آزادگان / نجوم / آسمان
فردا مقارنه ماه و مشتری رخ می‌دهد
کارشناس نجوم از مقارنه ماه و مشتری خبر داد و گفت: این رویداد نجومی به عنوان یکی از نزدیکترین مقارنه‌های سال های اخیر است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
افت سپیدرود؛ نظرمحمدی جبران مافات می‌کند؟!
سپیدرود رشت که با هدایت علی نظرمحمدی سودای بازگشت به سطح اول فوتبال ایران را در سر دارد، در سه هفته اخیر لیگ آزادگان با افتی قابل توجه مواجه بوده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / پرس تی وی
تولید مستند «صلح آفرین» در پرس تی‌وی تمام شد
تولید مستند «صلح آفرین» (The Peace Maker) با موضوع مروری بر شخصیت سید آزادگان جنگ هشت ساله، حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی در شبکه پرس تی وی پایان یافت.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / نجوم / علی آزادگان / فصل پاییز
مهرماه در قاب نجوم/ اعتدال پاییزی از چه ساعتی آغاز می شود
یک کارشناس نجوم با بیان اینکه فصل پاییز و اعتدال پاییزی از فردا آغاز می شود، بیان کرد: در ساعت 11:21 دوشنبه اول مهرماه پاییز در نیمکره شمالی شروع خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
ورود قوه قضائیه به مساله خودروهای دپویی
بازدید سرزده دادستان تهران از پارکینگ بزرگ آزادگان واقع در اتوبان فتح که تعداد زیادی خودرو در خود جای داده، باز هم برای خودروسازان دردسرساز شد. روز گذشته علی القاصی دادستان تهران به‌طور سرزده به پارکینگ آزادگان رفت پارکینگی که به نقل از شاهدان عینی چند هزار خودرو در آن خاک می‌خورد. آن‌طور که «ایسنا» گزارش داده در پارکینگ مذکور بالغ بر سه هزار خودرو نگهداری می‌شود که بخش عمده این خودروها متعلق به سایپا بوده و به علت نواقص فنی و قطعه‌ای در این پارکینگ نگهداری می‌شوند. بر این اساس دادستان تهران خواستار توضیحات مسوولان سایپا برای علل نگهداری این تعداد خودرو در پارکینگ شده است. ظاهرا پس از حضور دادستان در این محل بعد از دقایقی جواد سلیمانی مدیر عامل سایپا خود را به محل رسانده تا در مورد نگهداری این …
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / علی کریمی / جنگ ایران و عراق / جنگ تحمیلی / دفاع مقدس / اینستاگرام علی کریمی
عکس| علی کریمی به یاد مردان قبیله غیرت
چهره محبوب فوتبال ایران سالروز ورود آزادگان به ایران را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / علی کریمی
واکنش علی کریمی به بازگشت آزادگان
علی کریمی اسطوره فوتبال ایران به مناسبت سالروز ورود آزادگان به ایران، واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / علی آزادگان / بارش شهابی / نجوم
آسمان ایران دوشنبه شهاب باران می شود/ دلایل دشواری رصد
کارشناس نجوم با بیان اینکه بارش شهابی برساووشی در آسمان ایران شب دوشنبه به اوج می رسد، بیان کرد: ماه شب یازدهم مانع از رصد شهاب های بارش شهابی برساووشی می شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
زوج مسافرنمای زورگیر در دام پلیس
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری یک زوج زورگیر که تحت پوشش مسافر سرقت انجام می‌دادند، خبر داد.سرهنگ علی نجفی درباره جزئیات دستگیری این زوج اظهار کرد: بامداد هفتمین روز از مردادماه امسال، یکی از شهروندان طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اظهار کرد که از سوی زن و مردی جوان، مورد زورگیری قرار گرفته است. وی با بیان اینکه طی هماهنگی‌های انجام شده با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تیمی از ماموران کلانتری ۱۵۸ برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند گفت: پس از بررسی‌های اولیه، پرونده شاکی به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. شاکی در حضور کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد که شغلش مسافرکشی است و حدود ساعت ۲۴ شب گذشته خانمی جوان را در محدوده بزرگراه آزادگان به مقصد خیابان …
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / علی آزادگان / نجوم / هلال ماه
عواملی که در رصد ماه ذی الحجه تأثیر دارند / امکان رصد ماه در روز جمعه
کارشناس نجوم با بیان اینکه عوامل زیادی در رصد ماه ذی الحجه تاثیر گذار هستند، بیان کرد: روز جمعه بعد از غروب خورشید می توان هلال ماه ذی الحجه را رصد کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / بارش شهابی / نجوم / علی آزادگان
اوج بارش شهابی در آسمان امشب/ همپوشانی ۲ نوع بارش
کارشناس نجوم از امکان رصد بارش شهابی «دلتا دلوی» از آسمان ایران خبر داد و گفت: بعد از نیمه شب می توان در ساعت ۲۰ شهاب را رصد کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / علی آزادگان / نجوم / بارش شهابی
رصد ۲بارش شهابی در مردادماه/ دیرهنگام ترین اذان ظهر‬ امسال
کارشناس نجوم بارش‬ های‬ شهابی‬ اتادلوی، ‬برساووشی، ‏دیرهنگامترین اذان ظهر‬ امسال، حداکثر کشیدگی غربی عطارد و حرکت رجعی اورانوس را به عنوان رویدادهای نجومی مرداد عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / پدیده ماه گرفتگی / علی آزادگان / نجوم
امکان رصد ماه گرفتگی امشب در ۴ قاره/ رویت خسوف از آسمان ایران
کارشناس نجوم از امکان رصد ماه گرفتگی از آسیا، اقیانوسیه، اروپا و آمریکای جنوبی خبر داد و گفت: در صورت ابری نبودن هوا، می توان این ماه گرفتگی را از هر جای آسمان ایران رصد کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / علی آزادگان / نجوم / آسمان
فردا یلدای تابستانی است/ طولانی ترین روز سال از راه می رسد
یک کارشناس نجوم با بیان اینکه فردا طولانی ترین روز سال است، گفت: فردا ۳۱ خرداد ماه، انقلاب تابستانی رخ می دهد که طولانی ترین روز سال است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
مراسم سالگرد ارتحال حجت الاسلام ابوترابی برگزار می شود
مراسم سالگرد ارتحال سید آزادگان حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / نجوم / علی آزادگان / هلال ماه / عید سعید فطر
وضعیت نجومی رصد هلال ماه شوال/ امکان رصد در سه‌شنبه شب
یک کارشناس نجوم معتقد است که وضعیت رصدی هلال ماه شوال در سه‌شنبه بعد از غروب خورشید با توجه به سن و مکث ماه قابل رویت است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •