شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
علی اعطا
عضو شورای شهر: کرونا هنوز درحال گرفتن جان مردم است، لغو محدودیت‌ها صحیح نیست
۱۱ ساعت قبل / شورای شهر تهران / علی اعطا / ویروس کرونا / قرنطینه
عضو شورای شهر: کرونا هنوز درحال گرفتن جان مردم است، لغو محدودیت‌ها صحیح نیست
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران به دنبال خبر کاهش محدودیت های کرونایی در شهر تهران گفت: هنوز کرونا جان بسیاری شهروندان را می‌گیرد و درخواست تداوم جدی محدودیت ها را دارم.
گلایه اعطا از شهرداری به دلیل عدم احداث بنای یادبود شهید سلیمانی
۵ روز قبل / علی اعطا / شهرداری / شورای شهر / شورای شهر تهران / سردار سلیمانی
گلایه اعطا از شهرداری به دلیل عدم احداث بنای یادبود شهید سلیمانی
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر از عدم احداث بنای یادبود شهید سردار سلیمانی گلایه کرد و خواستار تسریع در انجام آن شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
واکنش شورای شهر به جذب ۱۶آتش‌نشان زن در تهران
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در پی استخدام ۱۶ آتش‌نشان زن در تهران گفت: تا به امروز در تهران آتش‌نشانانِ زن بیشتر در مانورها و برنامه‌های نمایشی حضور داشته‌اند؛ اما انتشار خبر جذب ۱۶ آتش‌نشان زن تا پایان آذر در شهرداری تهران، خبر خوشی است که نوید شکسته شدن طلسم حضور بانوان تهرانی را در قامت آتش‌نشان و شرکت آنان را در عملیات‌ها می‌دهد.
جلسات علنی صحن شورای شهر تهران تعطیل نیست
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
جلسات علنی صحن شورای شهر تهران تعطیل نیست
علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران درباره احتمال تعطیلی جلسه هفته آینده شورای شهر با توجه به تعطیلی ادارات گفت: بنای بر تعطیلی نداریم چرا که پارلمان شهری نبض تپنده شهر است. جلسات صحن علنی یکشنبه‌ها به صورت ترکیب حضوری و مجازی برقرار است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / حضور زنان در آتش‌نشانی
طلسم حضور بانوان در قامت آتش‌نشان شکسته شد
به گزارش فارس، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره جذب ۱۶ آتش نشان زن تا پایان آذر در شهرداری تهران اظهارداشت: سال ١٨١٨ بود که مولی ویلیامز، زن آفریقایی-آمریکایی برای اولین بار ⁧آتشنشان⁩ شد، درست ۲۰۲ سال پیش، ولی سهم ایران از این حضور پرسابقه زنان در قامت ⁧آتش نشان⁩، اندک بوده و اغلب شکل و شمایل یک طرح جذاب، تا تصمیمى واقعى داشته است.
مخالفت با افزایش قیمت بلیت مترو
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
مخالفت با افزایش قیمت بلیت مترو
سخنگوی شورای شهر تهران به اظهارات معاون شهردار تهران مبنی برافزایش قیمت بلیت مترو واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، علی اعطا در رشته توییتی نوشت: در تنگناها و فشارهای اقتصادی بی‌سابقه امروز، باید با تأمل بیشتر با مردم سخن گفت.امروز دیدم پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو تا ٥ هزار تومان از زبان یکی از مسئولین محترم، تیتر بسیاری از رسانه‌ها شده است.فراموش نکنیم که مرجع تصویب که مرجع تصویب قیمت حمل‌ونقل عمومی، پارلمان شهرى متشکل از نمایندگان مردم درشوراى شهر است.همان شورایی که اخیراً با افزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوس مخالفت کرد.در صحن، در مخالفت با افزایش قیمت حمل‌ونقل عمومی صحبت کرده بودم.
گلایه سخنگوی شورای شهر از طرح مجدد افزایش قیمت بلیت مترو
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / شورای شهر / علی اعطا / مترو / اتوبوس
گلایه سخنگوی شورای شهر از طرح مجدد افزایش قیمت بلیت مترو
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مرجع تصویب قیمت حمل و نقل عمومی، شورای شهر است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آرای ماده 100 و آوای حاشیه‌نشینان
علی اعطا- عضو کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری‌ها در روزهای گذشته انتشار تصاویر دردناک تخریب سرپناه یک بانوی اهل بندرعباس و خودسوزی او، وجدان همگان را به درد آورد. صدای ناله‌ و التماس‌ بانوی سرپرست خانوار اهل بندرعباس و گریه‌ها و فریادهای فرزندانش هنوز در گوش‌ها می‌پیچد. این نخستین نمونه از این دست نبود و با سازوکار جاری، آخرین نمونه هم نخواهد بود. در ماه‌های گذشته نمونه‌های مشابهی از این اتفاق را در کشور شاهد بوده‌ایم. چند‌ماه پیش شاهد تخریب آلونک آسیه پناهی، بانوی کرمانشاهی و مرگ او بعد از تخریب …
از خانه نیما تا گذرگاه ادبیات معاصر
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
از خانه نیما تا گذرگاه ادبیات معاصر
علی اعطا ـ سخنگوی شورای شهر تهران آبان سال قبل به خانه نیما رفتم. خانه متروکه در دزاشیب که بعد از سال‌ها کشاکشْ حدود 2سال پیش توسط شهرداری خریداری شد تا به‌عنوان یک بنای فرهنگی و تاریخی به مکان عمومی تبدیل شود. آنچه پیوند نیما را با تهران و تهرانی‌ها عمیق‌تر می‌کند، زیست سالیان او در خانه دزاشیب بود. نیما به همراه همسرش عالیه خانم جهانگیر سالِ ۱۳۲۸ در قطعه زمینی که در اراضی انتهای کوچه فردوسی دزاشیب خریداری کرده بود، خانه ساخت و تا پایانِ عمر در این خانه کوچک که در اوایل از برق و آب لوله کشی …
ماجرای نامه شورای شهری‌ها به حناچی درباره مترو
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / کرونا / شهرداری / تهران / حمل و نقل عمومی / زهرا صدراعظم نوری / شورای شهر تهران / ناهید خداکرمی / زهرانژادبهرام / علی اعطا / ویروس کرونا
ماجرای نامه شورای شهری‌ها به حناچی درباره مترو
ساعت فعالیت مترو و اتوبوس کاهش یافت. این موضوع در نخستین روز اجرا با واکنش مسافران و شلوغی این ناوگان همراه شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
افزایش انتقادها از کاهش ساعت کاری حمل و نقل عمومی
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصمیم کاهش ساعت کاری حمل و نقل عمومی تا ۲۰ شب را خلق‌الساعه نامید و از این تصمیم معاونت حمل و نقل عمومی شهرداری تهران، انتقاد کرد.علی اعطا اظهار کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با مجوز شهردار تهران و نظر به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر اعمال محدودیت یک ماهه برای فعالیت مشاغل، کاهش ساعت کاری خطوط حمل و نقل عمومی از سوی این معاونت اعمال می‌شود.به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه این تصمیم موجب نگرانی شهروندان شده است، گفت: بسیاری از شهروندان مجبور به تردد در شهر هستند و با این تصمیم آنان را از حق استفاده از حمل و نقل عمومی محروم کرده و هزینه‌هایشان افزایش خواهد یافت. این نوع تصمیم‌گیری‌های خلق‌الساعه، نه تنها باعث کاهش شیوع کرونا …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
پیشنهاد دوم برای شناورسازی ساعات کاری ادارات
سخنگوی شورای شهر تهران تصمیم کاهش ساعت کاری حمل و نقل عمومی تا ۲۰ شب را خلق‌الساعه نامید و از این تصمیم معاونت حمل و نقل عمومی شهرداری تهران، انتقاد کرد. به گفته علی اعطا پیشنهاد شناورسازی ساعات کار ادارات به جای اجرای نسخه فعلی یعنی تعیین سقف زمانی مشخص برای مشاغل و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کارآمدتر در شکست زنجیره کرونا است.
انتقاد از کاهش ساعت کاری حمل و نقل عمومی/ معاونت حمل و نقل شهرداری تصمیم خلق الساعه نگیرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / علی اعطا
انتقاد از کاهش ساعت کاری حمل و نقل عمومی/ معاونت حمل و نقل شهرداری تصمیم خلق الساعه نگیرد
ایلنا: سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصمیم کاهش ساعت کاری حمل و نقل عمومی تا ۲۰ شب را خلق الساعه نامید و از این تصمیم معاونت حمل و نقل عمومی شهرداری تهران، انتقاد کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
تغییر نام معابر تهران صدای شورای شهری‌ها را هم درآورد
سخنگوی شورای شهر تهران از تغییرات وسیع و مستمر در نام‌گذاری معابر انتقاد کرد و گفت: این موضوع سبب سردرگمی مردم می‌شود. به گزارش فارس، علی اعطا درباره مصوبات کمیسیون فرعی نام‌گذاری خیابان‌ها و معابر پایتخت بیان کرد:‌رویکرد تغییرات وسیع و مستمر در نام‌های معابر هویت شهر را با چالش مواجه می‌کند. تغییر نام‌های در برخی موارد موجب می‌شود به لحاظ هویتی شهروندان در شناخت شهر دچار سردرگمی شوند.
طعنه سنگین عضو شورای شهر تهران به روحانی! + توئیت
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
طعنه سنگین عضو شورای شهر تهران به روحانی! + توئیت
علی اعطا در توییتی نوشت: امیدوارم رئیس‌جمهور محترم و دلتمردان فرصت کرده باشند آمار کرونای تهران را هم ببینند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / تعطیلی تهران در کرونا / شیوع کرونا در تهران / علی اعطا
دولت، تهران را تعطیل می‌کند؟!
علی اعطا عضو شورای شهر تهران در خصوص تعطیلی تهران در وضعیت کرونایی طی توئیتی نوشت: امیدوارم رئیس جمهور محترم و دولتمردان، فرصت کرده باشند به آمار پنجشنبه درگذشتگان کرونا در تهران نیم نگاهی بیندازند؛ شاید قانع شدند تهران باید تعطیل شود. از عدد و آمار حرفی نمی‌زنم. دوستان حتما بهتر از ما اطلاع دارند.
اعضای هیات رییسه شورای شهر و مجمع نمایندگان تهران دیدار می کنند
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / مجلس / علی اعطا / مجمع نمایندگان تهران / توییتر / شورای شهر تهران
اعضای هیات رییسه شورای شهر و مجمع نمایندگان تهران دیدار می کنند
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری دیداری میان هیات رییسه شورای شهر تهران و هیات رییسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس خبر داد.
اعتراض سخنگوی شورا نسبت به تبعیض بین خبرنگاران در شورای شهر
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / محسن هاشمی / صدا و سیما / علی اعطا
اعتراض سخنگوی شورا نسبت به تبعیض بین خبرنگاران در شورای شهر
‎سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با ارایه تذکری به محسن هاشمی رئیس این شورا، نسبت به تبعیض بین رسانه‌ها و خبرنگاران برای حضور در صحن شورا، اعتراض کرد.
کم اعتنایی به رسانه ها مد نظر شورا نبوده است
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / شورای شهر / صدا و سیما / علی اعطا / سید حسن رسولی
کم اعتنایی به رسانه ها مد نظر شورا نبوده است
خزانه‌دار شورا درباره عدم حضور رسانه‌ها در صحن شورا گفت: این محدودیت برای حفظ سلامت همه بوده و کم اعتنایی مد نظر شورا نبوده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
واکنش سخنگوی شورا به تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو
سخنگوی شورای شهر تهران به پیشنهاد تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو واکنش نشان داد.علی اعطا در صفحه توئیتر خود در واکنش به برخی اظهار نظرها در خصوص پیشنهاد تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو در پس اهانت دولت فرانسه به پیامبر اسلام(ص) نوشت: «وجه نامگذاری نوفل لوشاتو برای معبری در تهران، حضور ١١۶ روزه بنیانگذار انقلاب اسلامی به عنوان آخرین منزلگاه ایشان پیش از انقلاب بوده است.قرارگیری سفارت فرانسه و البته برخی سفارتخانه های دیگر در این معبر دلیل و علت این نامگذاری نبوده است بلکه در جهت تناسب و تناظر و قرائن بوده است.هتک حرمت و اهانت و حمایت از این هتک حرمت، امری است که روش مواجهه دیگری را طلب می‌کنند. پیشنهاددهندگان تغییر نام معبر نوفل لوشاتو حتما توجه کافی دارند که راهکار برخورد با این هتک حرمت، پاک کردن …
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
تهران باید دو هفته تعطیل شود
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به شیوع کرونا در پایتخت و لزوم برقراری محدودیت‌های بیشتر گفت: در رابطه با چگونگی برگزاری، و یا کاهش احتمالی جلسات به صورت موقت، یکشنبه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.به گزارش مهر، علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در پایتخت در یک رشته توئیت نوشت: «متاسفانه روند ابتلاء به کرونا در شورا ادامه دارد. در شهرداری و شورا، محدودیت‌هایی برای حضور اعمال کرده‌ایم. پیشنهاد قطعی ما به ستاد ملی، همچنان، تعطیلی دو هفته‌ای تهران است جلسات صحن شورا اما، وضعیت متفاوتی دارد. صحن علنی، نبض تپنده شهر و مدیریت شهری است و تعطیلی آن آسان نیست.»
راهکار برخورد با هتک حرمت پاک کردن یادگارهای انقلاب نیست
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / علی اعطا / شورای شهر تهران / نوفل لوشاتو
راهکار برخورد با هتک حرمت پاک کردن یادگارهای انقلاب نیست
سخنگوی شورای شهر تهران در واکنش به برخی اظهار نظرها در خصوص پیشنهاد تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو گفت: راهکار برخورد با این هتک حرمت، پاک کردن نام‌ها و یادگارهای مرتبط با انقلاب اسلامی نیست.
سرانجام طرح ساماندهی خیابان ولیعصر
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / علی اعطا
سرانجام طرح ساماندهی خیابان ولیعصر
ایلنا: سخنگوى شوراى شهر تهران گفت: خیابان ولیعصر یک باغ-خیابان است که به لحاظ تاریخی نیز روایتگر تاریخ معاصر است و تاریخ، فرهنگ و ارزشهاى طبیعى در سرتاسر خیابان…
نگاه حفاظتی بر طرح تفصیلی خیابان ولیعصر حاکم شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / خیابان ولی عصر / علی اعطا / شورای شهر تهران / طرح تفصیلی
نگاه حفاظتی بر طرح تفصیلی خیابان ولیعصر حاکم شود
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: شورای شهر بر اصلاح طرح تفصیلی با نگاه حفاظتی نسبت به میراث فرهنگی-تاریخی و میراث طبیعی خیابان ولیعصر و تسریع در تهیه و تصویب آن تاکید دارد.
مجتمع تجاری بام لند به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / کمیسیون ماده 100 / صدور پروانه ساختمانی / علی اعطا
مجتمع تجاری بام لند به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده است
سخنگوی شورای شهر گفت: پروژه مجتمع تجای بام لند یکی از این ساختمان هاست که در آن تخلفات جدی صورت گرفته است اما اکنون به کمیسیون ماده ۱۰۰ جهت بررسی تخلفات ارسالی شده است.
مهار کرونا علاوه بر توصیه و نصیحت، اقدام و عمل می‌خواهد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / شیوع کرونا / آمار کرونا / علی اعطا
مهار کرونا علاوه بر توصیه و نصیحت، اقدام و عمل می‌خواهد
سخنگوی شورای شهر تهران نوشت: ‏این میزان ناتوانی در مهار نسبی پاندمی کرونا نشانه چیست؟! چرا تهران⁩ تعطیل نمی شود؟ چرا در استانهای در وضعیت قرمز، محدودیت های جدی و البته واقعی اعمال نمی شود.
شهر دسترس‌پذیر
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
شهر دسترس‌پذیر
علی اعطا‌- سخنگوی شورای شهر تهران هر سال پانزدهم اکتبر از سوی سازمان علمی و فرهنگی یونسکو به‌عنوان روز جهانی نابینایان یا عصای سفید گرامی داشته می‌شود. موضوع نابینایان و مشکلاتشان موضوعی است که هرسال در حوالی همین روز ذهن‌ها را معطوفِ خود می‌کند؛ چند روزی درباره آن بحث می‌شود، عده‌ای از در ارائه راهکار برای رفع مشکلات آنها برمی‌آیند و عاقبت چند روز بعد این بحث به حاشیه رانده می‌شود و مسکوت می‌ماند تا سال دیگر و روز جهانی نابینایان دیگر! این در حالی است که باید مسائل و مشکلات نابینایان و کم‌بینایان …
اطلاعات طرح تحقیق و تفحص از املاک شهرداری محرمانه است
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / پرونده املاک شهرداری / علی اعطا / شورای شهر تهران
اطلاعات طرح تحقیق و تفحص از املاک شهرداری محرمانه است
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: اطلاعات طرح تحقیق و تفحص از املاک شهرداری، پیش از قرائت در صحن علنی محرمانه است.
تلاش برای حفاظت از باغات تهران نباید موجب تضییع حقوق افراد شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / علی اعطا
تلاش برای حفاظت از باغات تهران نباید موجب تضییع حقوق افراد شود
ایلنا: رئیس کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی باغ بودن یا نبودن پلاک های ثبتی تاکید کرد که گرایش شورای پنجم حفاظت از باغات شهر تهران…
گواهی عمران برای پلاک ثبتی باغ، معادل رای کمیسیون ماه ۱۲ نیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / علی اعطا / شهر تهران / شورای شهر تهران / باغات
گواهی عمران برای پلاک ثبتی باغ، معادل رای کمیسیون ماه ۱۲ نیست
رئیس کمیته معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: براساس بررسی کارشناسان حقوقی، گواهی عمران معادل رای کمیسیون ماده ۱۲ قانون زمین شهری نیست.
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تقدیر از نیروی وظیفه‌شناس شهرداری
علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و محمد محمددوست شهردار منطقه۴ از علی ایمانی، نیروی خدمات شهری که برای بازکردن کانال آب زیر بارش باران وارد کانال شده بود، تقدیر کردند. به گزارش همشهری، چند روز پیش فیلمی از یک نیروی خدمات شهری در صفحات مجازی منتشر شد که نشان می‌داد این نیروی وظیفه‌شناس برای بازکردن مسیر جریان آب وارد کانال شده و بدون تجهیزات مشغول جمع‌آوری زباله‌های ریخته‌شده در کانال است؛ فیلمی که مدیران شهری در واکنش به آن، سراغ نیروی رفتند و حضوری …
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
طرح افزایش نرخ بلیت حمل‌ونقل شهری در شورای شهر رأی آورد
[شهروند] معاون شهرداری تهران این افزایش نرخ را کمک بزرگی به مترو و اتوبوسرانی دانست. محمود میرلوحی موافق دیگر این افزایش بود. او در دفاع از رأی خود گفت: «ناچاریم و اکنون هفتماه از ‌سال گذشته و اگر این کار را نکنیم با توجه به امکانات و شرایط این مردم هستند که از امکانات محروم می‌شوند.» به باور میرلوحی فعلا تنها منبعی که در دسترس شهرداری تهران است کمک و لطف مردم است. بقیه فعلا وعده سر خرمن است.«از مردم خواهش می‌کنیم شرمندگی خادمین خود در شورای شهر را بپذیرند.» در مصوبه ستاد ملی کرونا آمده که 75‌هزار‌میلیارد تومان وام به شرکت‌های متضرر از کرونا اختصاص داده شود به شرط آن‌که کسی را اخراج نکرده باشند. در نتیجه معاونت حمل‌و‌نقل که …
هزینه‌های مازاد حمل و نقل عمومی روی دوش تهرانی‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / شورای شهر تهران / علی اعطا
هزینه‌های مازاد حمل و نقل عمومی روی دوش تهرانی‌ها
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نباید هزینه‌های مازاد حمل و نقل عمومی را بر دوش مردم گذاشت، گفت: برای جبران هزینه‌ها باید راه حل‌ دیگری پیدا کرد.
ساختمانهای بزرگ مقیاس ملزم به انجام مطالعات عارضه سنجی ترافیکی برای دریافت پروانه شدند
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / ترافیک / مقررات ملی ساختمان / محمد سالاری / علی اعطا
ساختمانهای بزرگ مقیاس ملزم به انجام مطالعات عارضه سنجی ترافیکی برای دریافت پروانه شدند
با رای اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری پایتخت ملزم به استفاده از نتایج مطالعات عارضه سنجی ترافیک قبل از صدور پروانه برای ساختمانهای با نرخ سفرسازی بالا شد.
مخالفت اعطا با«طرح الزام نتایج مطالعات ترافیک قبل از صدور پروانه»
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / علی اعطا / شهرداری تهران / دیوان عدالت اداری / شورای شهر تهران
مخالفت اعطا با«طرح الزام نتایج مطالعات ترافیک قبل از صدور پروانه»
عضو شورای اسلامی شهر تهران، در مخالفت با طرح الزام نتایج مطالعات ترافیک قبل از صدور پروانه گفت: این موجب گردش کار اضافی، ایجاد بازار کاذب و طولانی شدن صدور پروانه‌ها می شود.
شورای شهر تهران سه شنبه جلسه علنی ندارد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / علی اعطا / شورای شهر تهران / شیوع کرونا / زهرا صدراعظم نوری
شورای شهر تهران سه شنبه جلسه علنی ندارد
سخنگوی شورای شهر تهران، در توئیتی نوشت: جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران⁩، به دلیل احتمال جدی شیوع ⁧کرونا⁩ تعطیل شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
مصائب سودای انتقال پایتخت
علی اعطا- ‌سخنگوی شورای شهر تهران
امروزه با تورم موزه مواجه هستیم
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / موزه / کودکان / علی اعطا
امروزه با تورم موزه مواجه هستیم
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: به جای موزه داری، بیشتر دستگاه‌های مختلف موزه بازی می‌کنند و در حال حاضر با تورم موزه مواجه هستیم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
نامه هاشمی عامل تعلیق نامگذاری شجریان نبود
گروه اجتماعی| سخنگوی شورای شهر تهران گفت: نامه هاشمی عامل تعلیق مصوبه نبود؛ بلکه تعلیق مصوبه دلیل نوشته شدن آن نامه بود. به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران درباره نامه منتشر شده پیرامون عدم نامگذاری خیابانی به نام استاد شجریان از سوی رییس شورای شهر تهران گفت: برداشت رایج چنین شکل گرفته است که چون آقای هاشمی برای شهردار نوشته‌اند نامگذاری به نام استاد شجریان تا اطلاع ثانوی انجام نشود، پس نصب تابلو و نامگذاری معلق و متوقف مانده است. او ادامه داد: در صورتی که ماجرا برعکس است. حقیقت ماجرا این است که با توجه به اینکه بنا به ملاحظات و مصالحی، این نامگذاری نمی توانست انجام شود، آقای هاشمی با شهردار مکاتبه کردند تا بار حقوقی مسوولیت …
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
توضیحات شورای شهر درباره نامگذاری جنجالی یک خیابان
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: نامه هاشمی عامل تعلیق مصوبه شورا برای نامگذاری خیابانی به نام شجریان نبود. علی اعطا افزود: با توجه به اینکه بنا به ملاحظات و مصالحی، این نامگذاری نمی‌توانست انجام شود، بنابراین آقای هاشمی با شهردار مکاتبه کردند تا بار حقوقی مسئولیت عدم اجرای این مصوبه به گردن شهرداری نیافتد.
پشت پرده نامه محرمانه هاشمی به حناچی
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / ایران / پشت پرده / شورای شهر / شهرداری تهران / محمدرضا شجریان
پشت پرده نامه محرمانه هاشمی به حناچی
آنگونه که محسن هاشمی، در حاشیه آخرین نشست علنی شورای شهرتهران قول داده بود، علی اعطا، سخنگوی این شورا درباره پشت پرده نامه محرمانه هاشمی به پیروز حناچی شهرداری تهران مبنی بر عدم تغییر نام خیابانی به نام محمد رضا شجریان،
ماجرای نامه محرمانه هاشمی در زمینه نامگذاری خیابانی به نام شجریان
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / شورای شهر / علی اعطا
ماجرای نامه محرمانه هاشمی در زمینه نامگذاری خیابانی به نام شجریان
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: نامه هاشمی عامل تعلیق مصوبه نبود؛ بلکه تعلیق مصوبه دلیل نوشته شدن آن نامه بود.
آن 2877روز
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
آن 2877روز
علی اعطا‌-سخنگوی شورای شهر تهران سـاعــت13:30 روز 31شهریور1359 صد‌‌‌‌‌ای انفجاری مهیب همراه با د‌‌‌‌‌ود‌‌‌‌‌ی غلیظ فرود‌‌‌‌‌گاه اهواز و مناطق اطراف آن را د‌‌‌‌‌ر‌برگرفت. 6فروند‌‌‌‌‌ میگ عراقی پس از بمباران وحشیانه این فرود‌‌‌‌‌گاه و یک‌بار د‌‌‌‌‌ورزد‌‌‌‌‌ن بر فراز آن، از محل د‌‌‌‌‌ور شد‌‌‌‌‌ند‌‌‌‌‌. بر اثر این حمله، قسمتی از باند‌‌‌‌‌ فرود‌‌‌‌‌گاه تخریب شد‌‌‌‌‌ و چند‌‌‌‌‌ین نفر مجروح شد‌‌‌‌‌ند‌‌‌‌‌. همزمان با اهواز، از فرود‌‌‌‌‌گاه مهر‌آباد‌‌‌‌‌ تهران هم گزارشی مشابه از بمباران این فرود‌‌‌‌‌گاه …
شناسنامه‌دارشدن‌دستفروشان پایتخت
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
شناسنامه‌دارشدن‌دستفروشان پایتخت
دستفروشان پای رهگذران بساط می‌کنند که کسب درآمد کنند، اما فعالیت آنها اغلب با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود و در این شرایط مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون شهر تهران در شورای شهر تهران واکنش‌های بسیاری را هم برانگیخته است. سخنگوی شورای شهر هدف از این مصوبه را تغییر رویکرد مدیریت شهری از تقابل با ساماندهی عنوان می‌کند. علی اعطا در برنامه تهران20 در این رابطه گفت: «در بهمن‌ماه سال۹۷ شورای اسلامی شهر تهران این مصوبه را گذراند اما اختلاف نظر بر سر موضوع دستفروشان وجود داشت؛ برخی معتقد بودند که دستفروشی …
‌‎تغییر رویکرد مدیریت شهری در برخورد با دستفروشان
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / علی اعطا / ساماندهی مشاغل / شورای شهر تهران / دستفروشی
‌‎تغییر رویکرد مدیریت شهری در برخورد با دستفروشان
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تشریح مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون شهر تهران گفت: تغییر رویکرد مدیریت شهری از تقابل به ساماندهی یکی از دستاوردهای این شورا است. 
رسیدگی به پرونده باغات نافی بررسی کارشناسی کمیسیون‌های شورا نیست
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / علی اعطا / باغات / ساخت و ساز
رسیدگی به پرونده باغات نافی بررسی کارشناسی کمیسیون‌های شورا نیست
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت رسیدگی به پرونده باغات در مناطق مختلف شهرداری تهران تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
سرنوشت نامعلوم محلات تهران در دوره کرونا
اگرچه دنیای مجازی در این روزهای کرونایی بسیار کارساز افتاده است و نیمی از امور همه شهروندان تهرانی ظاهرا آنلاین به جلو می‌رود، اما بعضی کارها هم فعلا طوری به گره‌های کور برخورده‌اند که کارشان به تجمع در خیابان بهشت کشیده است. این‌بار نه خطاب به شهرداری معظم کلانشهر تهران، بلکه به شورای شهرمان که از او انتظار بیشتری می‌رفت که در کنار مردم به مسائل عملی و خواسته‌های آنها بیندیشد و نظارت کند. تجمع روز یکشنبه صبح البته در اعتراض به یک قرارداد ساده بین ستاد راهبری شورایاری‌ها و مدیران محلات بود. این مدیران تازه منتخب یک سری جوان علاقه‌مندند که توسط شورایاران منتخب مردم محلات و هیات امنای انتصابی محلات حاضر در سیستم مدیریت محله و از لیستی بلندبالا به تعداد 352 …
لزوم حفظ محله "جماران"/عدم تخریب میراث کالبدی رهبر انقلاب
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / محله جماران / علی اعطا
لزوم حفظ محله "جماران"/عدم تخریب میراث کالبدی رهبر انقلاب
رییس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران در واکنش به تلاش شورایعالی شهرسازی برای رفع محدودیت های ارتفاع در محله جماران، گفت: جماران به شکلی که هست، باید برای آیندگان حفظ شود.
عضو شورا: فرصت ایجاد میدانگاه را از شهروندان تهرانی نگیریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / شهر تهران / شهرداری منطقه دوازده تهران / علی اعطا
عضو شورا: فرصت ایجاد میدانگاه را از شهروندان تهرانی نگیریم
تهران- ایرنا- رییس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ظرفیت ایجاد میدانگاه در پایتخت، گفت: فرصت ایجاد میدانگاه‌ها را از شهروندان نگیریم.
دوراهی شورای‌عالی شهرسازی در جماران
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
دوراهی شورای‌عالی شهرسازی در جماران
علی اعطا-عضو هیأت رئیسه و سخنگوی شورای شهر تهران در روزهای اخیر برخی از افراد مطلع در مسئله لغو محدودیت‌های ارتفاعی جماران ابراز نگرانی کرده‌اند. زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که بعد از یک‌ماه از فروکش‌کردن نسبی ماجرای لغو غیرمنتظره محدودیت‌های ارتفاعی در جماران، بار دیگر داستانی از نو آغاز شده  و احتمال اجرای این تصمیم، مجددا مطرح شده است. به‌نظر می‌رسد شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران بر سر یک دو راهی قرار گرفته است. یک راه، صیانت از جایگاه والا و‌ شأن شایسته این شورا به‌عنوان حافظ و پاسدار ارزش‌های …
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / پایتخت / ساخت و ساز / شورای شهر تهران / شهرداری / مسکن
احتمال حذف عوارض ساخت و ساز در تهران
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه عوارض ساخت و ساز باید حذف و تبدیل به شارژ شود که مالک متناسب قیمت زمین و ساخت آن را به شهرداری پرداخت کند، گفت: عمده بازار ساخت و ساز مسکن در پایتخت جهت سوداگری است.
تراکم فروشی خارج از ضوابط نداریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
تراکم فروشی خارج از ضوابط نداریم
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه فروش تراکم خارج از ضوابط و مقررات در پایتخت نداریم، گفت: انجام پروژه‌های محله‌محور در اولویت کاری شورا قرار دارد. ‎علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره موضوع تراکم‌فروشی در پایتخت توسط مدیریت شهری اظهار کرد: گزارش از تراکم‌فروشی توسط شهرداری تهران به شورای شهر نداشته‌ایم و در صورتی که کسی گزارش، شواهد یا سندی در این زمینه داشت، قاعدتا به شورای شهر ارائه کرده بود. ‎
ایجاد «تکیه مردم» در محل تکیه تاریخی دولت
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
ایجاد «تکیه مردم» در محل تکیه تاریخی دولت
عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: مطالعات و تهیه طرح، برای بازسازی تکیه دولت و احداث تکیه مردم در بخش‌های باقیمانده از محل تکیه دولت را طی توافقی سه‌جانبه،  وزارتخانه‌های دادگستری و میراث فرهنگی و شهرداری تهران  در دستور کار قرار دهند. به‌گزارش همشهری، علی اعطا با انتشار رشته توییتی نوشت: از تکیه دولت، بزرگ‌ترین تماشاخانه‌ تاریخ ایران به جز نام و تابلویی کوچک از ورودی بن‌بستی باریک به همین نام در ضلع شمال سبزه‌میدان در خیابان ١٥خرداد چیزی باقی نمانده ‌است. وی با بیان اینکه از بنای عظیم …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
«طهران» شهر تکیه‌ها
تهران از دیرباز کانون فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی بسیاری بوده؛ این شهر در حدود 150‌سال پیش بین 50 تا 70 تکیه محلی داشته است. تکیه‌هایی که حالا یا خبری از آنها نیست یا حسینیه‌ها جایشان را پر کرده‌اند. تهران شهر تکیه‌های قدیمی است، اگر قصد دارید به سراغ هیأت‌ها و حسینیه‌ها و تکیه‌های خاص متفاوت بروید، این تکیه‌های ‌قدیمی را فراموش نکنید. هیأت‌هایی که هریک از آنها، آداب و رسوم و ویژگی‌های خاص خود را دارند. شهری که در آن مراسم‌هایی از قومیت‌های مختلف در عزای شهیدان نینوا برگزار می‌شود. ترک‌ها، لرها، بلوچ‌ها و عرب‌ها هرکدام در گوشه‌ای از شهر هیأت‌های مخصوص خود را دارند و به شیوه …
تجاری سازی محور امیرکبیر محروم کردن شهروندان از فضای باز شهری
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / پلازا / علی اعطا / شهرداری منطقه 12 / شورای شهر تهران
تجاری سازی محور امیرکبیر محروم کردن شهروندان از فضای باز شهری
اعطا گفت: تجاری سازی در ادامه محور امیر کبیر  در بخش غربی خیابان ۱۷ شهریور محروم کردن شهروندان از توسعه فضای باز شهری است.
پل‌های عابرپیاده یا تونل وحشت!
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / علی اعطا / عضو شورای شهر تهران / پل های عابر پیاده
پل‌های عابرپیاده یا تونل وحشت!
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم رسیدگی به وضعیت پل‌های عابر پیاده، گفت: وضعیت این پل‌ها به گونه‌ای است که برخی از آن به تونل وحشت تعبیر می‌کنند.
عدم درج واژه "اسلامی" در تابلوی میدان جمهوری؛ آغاز ماجرایی تازه علیه مدیریت شهری‏
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / علی اعطا / شورای شهر تهران
عدم درج واژه "اسلامی" در تابلوی میدان جمهوری؛ آغاز ماجرایی تازه علیه مدیریت شهری‏
‏سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با عدم درج واژه "اسلامی" در تابلوی میدان جمهوری اسلامی، ماجرایی تازه آغاز شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
اعلام فهرست املاک واگذار شده خلاف منفعت عمومی است
  [ سوگل دانائی ] سه‌سال است که سخنگوی شورای شهر تهران است. می‌گوید همین کسوت سخنگویی گاهی محافظه‌کارش کرده و نتوانسته ‏حرف‌هایش را صریح بزند. این روزها که کمتر از یک‌سال به عمر شورای شهر پنجم مانده، روی دور انتقاد کردن از شهرداری افتاده ‏است. منتقدانش می‌گویند اقتضای‌سال آخر است اما خودش می‌گوید، این انتقاد کردن ارتباطی به‌سال اول و آخر ندارد. جزو اعضای ‏جوان شورای شهر محسوب می‌شود، علی اعطا متولد‌سال 59 اهواز، در دانشگاه تهران معماری خوانده و عضو هیأت موسس خانه ‏معمار است. پیشتر عضو کمیسیون ماده صد قانون شهرداری تهران بوده و حالا علاوه بر کسوت سخنگویی، عضو کمیسیون معماری و ‏شهرسازی شورای شهر تهران نیز است. نامش …
احضار حق شناس، عضو شورای شهر تهران به دادسرا / سخنگوی شورا: علت احضار او، اظهاراتش درباره کروناست
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
احضار حق شناس، عضو شورای شهر تهران به دادسرا / سخنگوی شورا: علت احضار او، اظهاراتش درباره کروناست
علی اعطا در واکنش به احضار محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران به دادسرای کارکنان دولت در توییتر خود نوشت: امروز همکارمان دکتر حق شناس، به دلیل اظهاراتی که در صحن شورا در رابطه با موضوع کرونا در جلسه ١٩ فروردین ماه مطرح نموده اند، باید در دادگاه کارکنان دولت حاضر شوند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
توضیحات اعطا درمورد احضار یک عضو شورای شهر تهران به دادسرا
سخنگوی شورای شهر تهران از احضار یکی از اعضای شورای شهر به دادسرای کارکنان دولت خبرداد. علی اعطا در واکنش به احضار محمد جواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران به دادسرای کارکنان دولت در توییتر خود نوشت: «روز شنبه همکارمان دکتر حق شناس، به دلیل اظهاراتی که در صحن شورا در رابطه با موضوع کرونا در جلسه ١٩ فروردین ماه مطرح نموده‌اند، باید در دادگاه کارکنان دولت حاضر شوند. تردیدی نداریم آنچه ایشان فرموده‌اند از سر دغدغه و دلسوزی و از منظر نمایندگی مردم در شورا و معطوف به اصلاح و بهبود رسیدگی به شیوع کرونا بوده است و تشدید وضعیت شیوع و ابتلاء به کرونا در ماه‌های بعد نیز نشان از درستی این دغدغه داشته است. ضمن اینکه بر اساس بند ١٨ ماده ٨٠ قانون شوراها، «نظارت بر امور بهداشت حوزه شهر» …
پخش زنده جلسات شورا از طریق تلویزیون‌های اینترنتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / علی اعطا
پخش زنده جلسات شورا از طریق تلویزیون‌های اینترنتی
ایلنا: سخنگوی شورای شهر تهران از پخش زنده جلسات شورا از طریق تلویزیون‌های اینترنتی خبر داد.
شهرداری تهران پیام همدردی با ملت لبنان را بر روی برج آزادی نمایش دهد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / شورای اسلامی شهر تهران / شهرداری تهران / شهر تهران / بیروت / علی اعطا
شهرداری تهران پیام همدردی با ملت لبنان را بر روی برج آزادی نمایش دهد
تهران - ایرنا- سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در پیشنهادی به شهردار تهران گفت: شهرداری تهران، با اکران تصاویری بر برج آزادی در قالب ویدئو مَپینگ، پیام همدردی ملت ایران را با ملت لبنان به نمایش بگذارد.
شورایاری‌ها آری، اما چرا؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
شورایاری‌ها آری، اما چرا؟
ترانه یلدا- شهرساز حدود 3هفته پیش از این، خبر روز برای دوستداران شهر تهران و محله‌های آن این بود که «برگزاری انتخابات شورایاری محلات شهر تهران با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری برای دوره‌های بعدی مغایر قانون شناخته شد!» علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران یکی از نخستین افرادی بود که به این رأی واکنش نشان داد و نوشت: «شورایاری‌ها چشم و گوش شهر هستند و صدای محله‌ها. تقویت نهاد شورایاری، یعنی شنیدن صدای گوشه‌گوشه شهر. اینک با رأی دیوان عدالت اداری، مصوبات مربوط به انتخابات شورایاری‌ها ابطال شده و …
طرح لغو محدوده ارتفاعی محله جماران را از دستور جلسه خارج کنید
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ملک جماران / علی اعطا / شورای شهر تهران / شورای عالی شهرسازی و معماری
طرح لغو محدوده ارتفاعی محله جماران را از دستور جلسه خارج کنید
طی نامه ای با امضای بیش از دو سوم از اعضا شورا درخواستی در خصوص خروج طرح لغو محدوده ارتفاعی محله جماران از دستور کار جلسه فردای شورای عالی معماری و شهرسازی به وزیر راه تنظیم شد.
نامه شورای شهری‌ها درباره خروج طرح لغو محدوده ارتفاعی جماران از دستور کار شورای عالی شهرسازی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / علی اعطا / محله جماران
نامه شورای شهری‌ها درباره خروج طرح لغو محدوده ارتفاعی جماران از دستور کار شورای عالی شهرسازی
ایلنا: سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: طی نامه‌ای با امضای بیش از دو سوم از اعضا شورا درخواستی در خصوص خروج طرح لغو محدوده ارتفاعی محله جماران از دستور کار جلسه…
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / پیروز حناچی / شهردار تهران / عطا عضو شورای شهر
پاسخ شهردار تهران به انتقاد عضو شورای شهر
به گزارش فارس، به‌دنبال انتقاد توئیتری علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از الفاظ استفاده شده از سوی یکی از معاونان شهردار تهران در یک مصاحبه، پیروز حناچی، شهردار تهران در پاسخ به توئیت اعطا نوشت: جناب دکتر اعطای عزیز، تذکر و سؤال، حق اعضای محترم شورای شهر است و وظیفه شهرداری هم پاسخگویی رسمی، تخصصی و قانع‌کننده به تذکرات است.
وظیفه نماینده مردم در شوراها محافظت از حقوق عمومی است
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / شهرداری تهران / علی اعطا / حقوق شهروندی
وظیفه نماینده مردم در شوراها محافظت از حقوق عمومی است
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: وظیفه نماینده مردم در شوراها محافظت از حقوق عمومی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •