یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
علی دهباشی
شب محمد بلوری، روزنامه‌نگار حادثه‌نویس
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
شب محمد بلوری، روزنامه‌نگار حادثه‌نویس
محمد بلوری، بهروز بهزادی، محمدمهدی فرقانی، مسعود مهاجر، محمود مختاریان، رضا قوی‌فکر، علی دهباشی و سعید ارکان‌زاده‌یزدی سخنرانان این مراسم خواهند بود.
ماندلا، انقلابی‌گری و مدارا
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / سیاسی
ماندلا، انقلابی‌گری و مدارا
همایش «شب نلسون ماندلا و ایران»‌ عصر دوشنبه با حضور مصطفی معین وزیر علوم در دوران اصلاحات، علی دهباشی روزنامه نگار، کاردار سفارت آفریقای جنوبی و جمعی از علاقه‌مندان به رهبر فقید آفریقای جنوبی برگزار و کتاب «با ماندلا در کشور رنگین کمان» در حاشیه این مراسم رونمایی شد.
  علی دهباشی  هادی خانیکی  آفریقای جنوبی  ایران  نلسون ماندلا
محو نقد «به کوشش علی دهباشی»
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فرهنگی و هنری
محو نقد «به کوشش علی دهباشی»
شب‌های بخارا که به کوشش دهباشی برگزار می‌شود، هرچند که در زنده کردن یاد شخصیت‌های فرهنگی موثر است، اما در آنها هیچ خبری از «نقد» نیست و این نقد است که اندیشه‌ها را زنده و پویا نگه می‌دارد.
  علی دهباشی  مجله بخارا  شب‌های بخارا
غبار روبی از چهره‌ای فراموش نشدنی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / فرهنگی و هنری
غبار روبی از چهره‌ای فراموش نشدنی
شب پرویز کیمیاوی ساعت پنج عصر امروز در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد. در این مراسم از کتاب «به روایت پرویز کیمیاوی» تألیف احمد طالبی‌نژاد رونمایی می‌شود و او همراه با جهانبخش نورایی، روبرت صافاریان و علی دهباشی درباره این فیلمساز سخنرانی خواهند کرد تا جایگاه این فیلمساز قدیمی را در تاریخ سینمای ایران تبیین کنند.
مردی که عاشق وطنش بود؛ به‌بهانه شب عبدالحسین نوشین در سلسله‌ شب‌های فرهنگی بخارا
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / فرهنگی و هنری
مردی که عاشق وطنش بود؛ به‌بهانه شب عبدالحسین نوشین در سلسله‌ شب‌های فرهنگی بخارا
شب عبدالحسین نوشین با همکاری مجله فرهنگی هنری بخارا و خانه تئاتر امروز عصر در تماشاخانه استاد جوانمرد برگزار می‌شود و بهزاد فراهانی، محمد رحمانیان، اصغر همت، علی دهباشی و فرزاد فره‌وشی از سخنرانان شب عبدالحسین نوشین خواهند بود.
روایت یک فرانسوی از مولانا، شایگان، کیارستمی و انتظامی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / فرهنگی و هنری
روایت یک فرانسوی از مولانا، شایگان، کیارستمی و انتظامی
مراسم بزرگداشت یک عمر دستاورد ادبی و هنری ژان کلود کریر نویسنده فرانسوی و معرفی پروژه «سعدی، خواجو و حافظی به روایت نمایشی ژان کلود کریر با حضور او به عنوان نویسنده فیلمنامه، مهدی حسینی، تهیه‌کننده فیلم، فیلیپ تیبو(سفیر فرانسه در تهران)، شهرام ناظری، نهال تجدد، فاطمه معتمدآریا، علی دهباشی و دیگر علاقه‌مندان این چهره‌شاخص فرهنگ، سینما و ادبیات پنجشنبه ۱۶ آبان‌ماه در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی برگزار شد.
گزارش تصویری: شب اسماعیل میرفخرایی
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / ...
گزارش تصویری: شب اسماعیل میرفخرایی
اسماعیل میرفخرایی تهیه کننده مولف، پایه گذار برنامه‌های علمی در رادیو و تلویزیون و از آغازگران این رسانه در ایران است. نشریه بخارا به پاس زحمات بیش از شش دهه فعالیت اسماعیل میرفخرایی در عرصه رسانه، یکی از شب‌های خود را به وی اختصاص داد. در این مراسم که شنبه سیزدهم مهر در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد اکبر عالمی، اسماعیل کهرم، سیاوش صفاریان پور، امیر حامد موسوی و علی دهباشی در مورد وجوه مختلف اسماعیل میرفخرایی سخنرانی کردند.