چهارشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۳۹۹ / 1 April, 2020
عیسی مسیح
اشک‌ها بر «کرونا»
در یکی از روزهای دوازده‌گانه جشنواره اکیتو در کاخ امپراتوری آن سوتر از دروازه قد کشیده ایشتار در معبد بزرگ، امپراتور در برابر کاهن اعظم زانو زده است. کاهن سیلی‌ای محکم بر گونه امپراتور می‌زند، اگر اشک از چشم امپراتور جاری شد، سالی پر بار در پیش خواهد بود. این آغاز سال باستانی آشوری است. شانه به شانه نوروز باستانی. از عجیب روزگار نیست. در عصر باستان، آیین‌ها در این سوی جهان، یکی بودند، برترین آنها، همین نوروز بود. عیلامیان، سومریان و آشوریان، آنها را با همان حال و هوای سبز بهاری جشن می‌گرفتند. اکنون سال باستانی آشوری 6670 است. آیینی در 12 روز، هر روز به رنگی، روز پاکی در کنار دجله و فرات، همایش خدایان افسانه‌ای. در گذر از دروازه سر به فلک کشیده ایشتار، آن سوتر برج …
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ /
کشیش مسیحی: راه سلیمانی همچون راه مسیح بود
کشیش مسیحی: راه سلیمانی همچون راه مسیح بود
امروز محور قاسم سلیمانی و کسانی که همراه او هستند راه مقاومت است. محور مقاومت همان راهیست که حضرت مسیح بر علیه استبدادگران در پیش گرفت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی / عیسی مسیح / جبهه مقاومت /
حقایقی که سیاهپوست بودن آدم(ع)، حوا و حضرت مسیح را اثبات می‌کنند
حقایقی که سیاهپوست بودن آدم(ع)، حوا و حضرت مسیح را اثبات می‌کنند
دانسته‌های مربوط به افراد کتاب مقدس، بر سیاهپوست بودن آنها تأکید می‌کند و این باور در اروپا و نزد خداپرستان اولیه نیز رایج بوده است، اما کلیسای کاتولیک رومی با نژادپرستی بر آن سرپوش گذاشت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / یهودیت / مسیحیت / حضرت عیسی مسیح / غنا / آفریقا / یهودیان /
کشیش مسیحی: مسلمان و مسیحی با خطر اسراییل مقابله کنند
کشیش مسیحی: مسلمان و مسیحی با خطر اسراییل مقابله کنند
بیروت – ایرنا - «آنطوان ضو» کشیش و دبیرکل انجمن گفت وگوی اسلام و مسیحیت در لبنان تاکید کرد : اسراییل و رفتارهایش یک خطر بزرگ برای منطقه است و ضرورت دارد همه ی مسلمانان و مسیحیان با آن مقابله کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / تل آویو / جامعه مسلمانان / بیروت / عیسی مسیح / داستان معامله قرن /
کشیش مسیحی: حضور من در جماران حس بودن در خانه مسیح را داشت
کشیش مسیحی: حضور من در جماران حس بودن در خانه مسیح را داشت
بیروت - ایرنا - «آنطوان ضو» کشیش مسیحی و دبیرکل انجمن گفت وگوی اسلام و مسیحیت در لبنان با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) تاکید کرد ؛ زمانی که مرا به جماران بردند احساس کردم در خانه عیسی مسیح در شهر ناصره هستم، حس کردم که به این امام بسیار نزدیکم و او رهبر فقیران و محرومان جهان است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / پیروزی انقلاب اسلامی ایران / بیروت / امام خمینی(ره) / عیسی مسیح /
روزی که مسیح آمد
روزی که مسیح آمد
نهضت خمینی(ره) همان‌قدر که برای مردم ایران دلنشین بود برای آمریکا جان‌فرسا می‌نمود. مقامات آمریکا انقلاب ایران را در پمپ بنزین‌هایشان به خوبی حس کردند!
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / امام خمینی / عیسی مسیح / امام آمد / امام خمینی ( ره ) / 22 بهمن / دهه فجر / دهه فجر انقلاب اسلامی / انقلاب اسلامی / خاورمیانه / انقلاب ایران /
پناهگاهی غیر از مسئولان ایرانی نمی‌شناسیم
پناهگاهی غیر از مسئولان ایرانی نمی‌شناسیم
تهران- ایرنا- عضو انجمن کلیمیان تهران خواستار اتحاد مردم ایران برای مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی شد و گفت: غیر از مسئولان ایرانی ملجا و پناهگاهی نمی‌شناسیم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / محسن جوادی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / عیسی مسیح / دهه فجر / اقلیت های دینی /
کلیسای ارمنی های لبنان: دین بخش جدایی ناپذیر انسان است
کلیسای ارمنی های لبنان: دین بخش جدایی ناپذیر انسان است
بیروت – ایرنا – یک اسقف اعظم کلیسای ارمنی های لبنان گفت: بدون شک دین بخش جدایی ناپذیر از انسان است، قلمرو و مرز مشخصی برای آن وجود ندارد و از آغاز هستی وجود داشته و تا الآن ادامه یافته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / کلیسا / موسسه دیانت / بیروت / عیسی مسیح /
خون گریه کردن یک عروسک در مکزیک +عکس
این عروسک سرامیکی در زمان‌های خاص خون گریه می‌کند که مردم مکزیک بر این باورند این نشانه‌ای از خداست و گروهی نیز مدعی هستند که این کار شیطان است و امکان ندارد خدا برای نشان دادن پیام‌های خود عروسکی را به گریه بیاندازد.مسئولان بر این باورند که این عروسک برای نشان دادن نارضایتی خود از جرم و جنایت‌هایی که در مکزیک رخ می‌دهد از سوی عیسی مسیح آمده تا به آن‌ها نشان دهد که از کارهایشان ناراضی است.این عروسک سرامیکی بار‌ها در مقابل مردم اقدام گریه‌های خونی کرده است که این اقدام او موجب تعجب و وحشت مردم شده است.گفتنی است که مردم حاضر نیستند که این عروسک را به کلیسا تحویل دهند چرا که معتقدند کشیش و اهالی کلیسا این عروسک را برای خود نگهداری می‌کنند و امکان دارد راه‌های دسترسی به خداوند را از دست بدهند.  
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ /
عیسای دل و مسیح جان
گروه اندیشه| حضرت عیسی(ع) یکی از پیامبران اولوالعزم است. نام این نبی بزرگوار به کرات در قرآن کریم و احادیث اسلامی آمده است. مسلمانان برای حضرت مسیح(ع) معجزات و کراماتی قائل هستند از جمله سخن گفتن در گاهواره در دفاع از مادر و نیز زنده کردن مردگان و شفای بیماران و کوران مادرزاد و دمیدن حیات در گل بی‌جان. دانشوران و اندیشمندان مسلمان نیز احترام ویژه‌ای به حضرت عیسی(ع) و همواره در آثار و گفتارشان از او به بزرگی یاد می‌کنند. مولانا جلال‌الدین محمد بلخی رومی، عارف و شاعر بزرگ ایرانی قرن هفتم هجری نیز که عمری را در قونیه و در همسایگی با مسیحیان زیست همواره در اشعارش نگاهی سرشار از احترام به حضرت مسیح(ع) دارد و او را از اولیای الهی برمی‌شمارد. همین موضوع می‌تواند زمینه‌ساز …
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ /
(تصاویر) جشن اپیفانی در آب‌های سرد
(تصاویر) جشن اپیفانی در آب‌های سرد
مسیحیان ارتدکس تعمید حضرت عیسی مسیح را جشن گرفتند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / جشن اپیفانی / مسیحیان ارتدوکس / روسیه / تعمید /
تیمکت؛ از غسل تعمید تا شکرگزاری برای تولید
تیمکت؛ از غسل تعمید تا شکرگزاری برای تولید
تیمکت یکی از مهم‌ترین جشن‌های ملی و مذهبی در اتیوپی است. مناسبت این جشن غسل تعمید عیسی(ع) در رود اردن است و در پایان فصل برداشت محصول در اتیوپی برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اتیوپی / رایزنی فرهنگی / حضرت عیسی مسیح /
دانشمندان راز گرانترین نقاشی تاریخ را کشف کردند
دانشمندان راز گرانترین نقاشی تاریخ را کشف کردند
دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین، یک مدل سه بعدی از نقاشی لئوناردو داوینچی را با عنوان "منجی جهان" ایجاد کردند و راز یک توپ شفاف در دست عیسی مسیح را فاش کردند که نمادی از جهان است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ /
چاپ دوم
چاپ دوم "سقراط، عیسی، بودا؛ سه آموزگار زندگی" در بازار کتاب
کتاب "سقراط، عیسی، بودا؛ سه آموزگار زندگی" نوشته "فردریک لونوآر" به چاپ دوم رسید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / افلاطون / سقراط / صلیب / بودا / جام شوکران / عیسی مسیح / عروج عیسی / آیین بوداییان / اگزیستانسیالیس / بودن و داشتن /
مراسم تولد و غسل تعمید عیسی مسیح
مراسم تولد و غسل تعمید عیسی مسیح
ایرنا - تهران - مراسم تولد و غسل تعمید عیسی مسیح امروز دوشنبه در کلیسای گریگور روشنگر تهران با حضور ارامنه برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ /
استاندار آذربایجان شرقی، سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) را تبریک گفت
استاندار آذربایجان شرقی، سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) را تبریک گفت
استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، این روز را به هموطنان مسیحی و ارامنه آذربایجان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که در سایه همبستگی و همدلی پیروان ادیان توحیدی، روز به روز شاهد گسترش صلح و دوستی در جهان باشیم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / استانی-اجتماعی / کریسمس / جشن ژانویه / میلاد مسیح /
آشنا: کاخ سفید سعی نکند آزموده را دوباره بیازماید
آشنا: کاخ سفید سعی نکند آزموده را دوباره بیازماید
تهران - ایرنا - رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: اگر چه آمریکایی‌ها برخلاف روح مسیح، ما را تهدید کرده‌اند اما ما کاخ سفید را نصیحت می‌کنیم تا سعی نکنند آزموده را دوباره بیازمایند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ایالات متحده آمریکا / حسام‌الدین آشنا / عیسی مسیح /
محله جلفای اصفهان شاهد جشن کریسمس تا تبریک هموطنان مسلمان
محله جلفای اصفهان شاهد جشن کریسمس تا تبریک هموطنان مسلمان
اصفهان- ایرنا- چراغانی شدن معابر و مغازه‌ها، درختان کاج تزیین شده و عروسک‌های بابانوئلکوچک و بزرگ و تبریک مسلمانان در شادی هموطنان ارمنی، جلوه خاصی به این روزهای محله جلفای اصفهان، شهری که به همزیستی با ادیان شُهرت دارد، داده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ادیان الهی / اصفهان / ارامنه / عیسی مسیح /
به تعهدات برگردید و بگویید راهمان اشتباه بوده است
رئیس‌جمهوری گفت: ما در داخل ایران به جای این‌که برای تلاش و کوشش بیشتر رقابت کنیم در دعواها، نزاع‌ها و رقابت‌های بی‌ثمری قرار گرفته‌ایم.به گزارش ایسنا، حسن روحانی صبح چهارشنبه در جریان سفر به استان اردبیل در آیین بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب این استان، با گرامی داشت روز پرستار، اظهار کرد:‌ پرستاران همواره برای رفاه مردم و کاهش درد افرادی که دچار مشکل هستند تلاش می‌کنند و ارزش کار آنها با بیان تشکر و کمک‌های مالی امکان‌پذیر نیست؛ چرا که آنها کار بسیار بزرگ و ارزشمندی را انجام می‌دهند و خدا به پرستاران اجر بی‌پایانی خواهد داد و ما نیز باید به آنها خدمت بیشتری کنیم.وی همچنین آغاز سال جدید میلادی را به همه مسیحیان جهان به ویژه پیروان حضرت عیسی مسیح در ایران تبریک گفت.رئیس جمهوری با گرامیداشت یاد …
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ /
رحیم‌پور: «تک همسری» اصل اسلام است
رحیم‌پور: «تک همسری» اصل اسلام است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، اصل در اسلام را ازدواج تک همسری برشمرد و گفت: تنها در مواردی که مردان به بن‌بست خورده‌اند می‌توانند ازدواج موقت داشته‌ باشند که آن هم قانون و شرایط خاص خودش را دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / یهودیان / مسیح / حضرت موسی / قرآن / تورات / شیعه / عیسی مسیح / قرآن کریم / حضرت مریم / حسن رحیم پور ازغدی /
لبنان؛ نوین سازی سُنت در شب سال نو مسیحی
لبنان؛ نوین سازی سُنت در شب سال نو مسیحی
بیروت – ایرنا – صدها جوان، میانسال و پیرِ مسیحی و مسلمان سه شنبه شب و در آیین جشن نخستین شب سال نو میلادی، آرزوی ولادت دولت جدید و نوین سازی سُنت سیاسی لبنان و بازنگری در ساختار و نظام سهمیه بندی و طایفه ای این کشور کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / بیروت / عیسی مسیح / اعتراض‌های مردمی در لبنان /
کشیش لبنانی: ایران و مسیحیان با زبان نو با جهانیان سخن بگویند
کشیش لبنانی: ایران و مسیحیان با زبان نو با جهانیان سخن بگویند
بیروت - ایرنا - «آنطوان ضو» کشیش برجسته لبنانی و دبیر کل انجمن گفت وگوی اسلام ومسیحیت گفت: ایران اسلامی و مسیحیان باید با زبان جدیدی با جهانیان سخن بگویند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / رایزنی فرهنگی ایران / رهبر مسیحیان لبنان / عیسی مسیح / ایران / سال نو میلادی /
شباهت‌ حضرت زینب (س) با حضرت مریم(س) در قرآن
شباهت‌ حضرت زینب (س) با حضرت مریم(س) در قرآن
صبر حضرت زینب (س) نشان از ایمان والای ایشان به خداوند متعال است اما آنچه که باید به ابعاد مختلف زندگی و شخصیت این بانوی بزرگوار اسلام توجه کرد، بعد زمان‌شناسی، مکان‌شناسی و وظیفه‌شناسی ایشان بود که ریشه در بصیرتمندی حضرت داشت. حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا در برابر حوادث و اشخاص مختلف رفتارهای گوناگون و متناسب با شرایط مکانی و زمانی از خود نشان داده‌اند که هر کدام از این رفتارها راه گشا و محکم کننده هدف اسلام و امام حسین(ع) بود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ولادت حضرت زینب(س) / قرآن کریم / صبر حضرت زینب(س) / حضرت مریم (س) / میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) / شباهت‌های حضرت زینب(س) و حضرت مریم (س) / صبر و استقامت /
آغاز سال 2020 میلادی
همدلی| امروز 11 دی‌ماه مصادف با اول ژانویه سال 2020 میلادی است که مسیحیان سرتاسر جهان همزمان با آغاز سال نو میلادی، جشن سال نو را برگزار می‌کنند. جشنی که برای بزرگداشت سال نوی میلادی برگزار می‌شود جشن کریسمس یا نوئل است؛ جشنی که در آئین مسیحیت به مناسبت بزرگداشت زادروز عیسی مسیح برگزار می‌شود و ایامی ۱۲ روزه است که با سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح در ۲۵ دسامبر (برخی مناطق شامگاه ۲۴ دسامبر) آغاز می‌شود و تا ۶ ژانویه یا روز خاج‌شویان ادامه دارد. خاج‌شویان یکی دیگر از جشن‌های آیین مسیحیت است که در آن پدیدار شدن خداوند را در قالب عیسی مسیح جشن می‌گیرند.نخستین جشن ثبت شده برای کریسمس در رم در سال ۳۳۶ میلادی صورت گرفت. در آغاز قرون وسطی، خاج‌شویان بر کریسمس سایه انداخت. این جشن با تاجگذاری کارل بزرگ …
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ /
لزوم ترویج فرهنگ صلح و دوستی در سال نو میلادی
لزوم ترویج فرهنگ صلح و دوستی در سال نو میلادی
وزیر میراث‌فرهنگی در پیامی سالروز ولادت پیامبر مهربانی حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / وزارت میراث فرهنگی /
پیام معنوی تمامی ادیان تاکید بر خودسازی است
پیام معنوی تمامی ادیان تاکید بر خودسازی است
تهران – ایرنا - معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام معنوی تمامی ادیان تاکید بر خودسازی است. نگاه اسلام نیز به مسیحیت توجه به الگوهای اخلاقی است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / محسن جوادی / معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / ارامنه / عیسی مسیح /
موضوعات مرتبط با حضرت مسیح (ع) و مریم (س) در کتب‌ درسی
موضوعات مرتبط با حضرت مسیح (ع) و مریم (س) در کتب‌ درسی
سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به مناسبت آغاز جشن‌های سال نو میلادی 2020، فهرست موضوعات مرتبط با حضرت عیسی (ع) و حضرت مریم (س) در کتب درسی را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
این است پسر محبوب من که از او خشنودم
این است پسر محبوب من که از او خشنودم
اخترشناسان تولد مسیح را نوید داده بودند. برای همین هیرودیس پادشاه فلسطین به دنبال پیدا کردن و کشتن او بود. مریم مادر عیسی و یوسف پدرخوانده او، برای حفظ جانش، به مصر فرار کردند و...
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سال نو میلادی / دانشکده الهیات دانشگاه تهران / فلسفه دین / یهودیان / فلسطین / حضرت عیسی / مسیحیان /
دیدار سرکنسول ایران با اسقف‌های کرکوک و سلیمانیه
دیدار سرکنسول ایران با اسقف‌های کرکوک و سلیمانیه
سرکنسول ایران امروز (دوشنبه) ضمن دیدار با اسقف‌های کرکوک و سلیمانیه، میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نو میلادی را به مسیحیان عراق و اقلیم کردستان تبریک گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
رئیس سازمان تبلیغات: پیام اسلام مکمل و ادامه پیام مسیحیت است
رئیس سازمان تبلیغات: پیام اسلام مکمل و ادامه پیام مسیحیت است
رئیس سازمان تبلیغات گفت: راهی که حضرت عیسی طی کرد پیامبر اسلام هم طی کرد و در واقع پیام اسلام مکمل و ادامه پیام مسیح است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
رهبران ادیان مانع سوءاستفاده تروریست‌ها از دین شوند
رهبران ادیان مانع سوءاستفاده تروریست‌ها از دین شوند
تهران - ایرنا - انجمن دفاع از قربانیان تروریسم ضمن محکومیت اقدامات تروریستی اخیر در جهان، از نخبگان کشورها و رهبران ادیان خواست تا مانع سوءاستفاده تروریست‌ها از دین برای رسیدن به اهدافشان شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / جامعه مسلمانان / تروریسم / افغانستان / مبارزه با تروریسم / نیجریه / بورکینافاسو / عیسی مسیح /
جشن ولادت حضرت عیسی (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی
جشن ولادت حضرت عیسی (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / حضرت عیسی مسیح / دانشگاه آزاد اسلامی / حجت الاسلام محمد قمی / سازمان تبلیغات اسلامی /
موسوی: ایران با کنار هم قرار گرفتن همه اقوام و مذاهب زیباتر است
موسوی: ایران با کنار هم قرار گرفتن همه اقوام و مذاهب زیباتر است
تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه پس از حضور در کلسیای سرکیس مقدس با تبریک فرارسیدن سال نو میلادی، نوشت: ایران بزرگ با وجود همه اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر زیباتر است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / کلیسا / سخنگوی وزارت خارجه / عیسی مسیح /
"مسیح، ترامپ را به اوباما ترجیح می‌دهد!"
دونالد ترامپ پیام توییتری جنجالی‌ای را بازنشر کرد که در آن عنوان شده حضرت مسیح (ع) او را بیشتر از اوباما دوست دارد!
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / دونالد ترامپ / باراک اوباما / عیسی مسیح‌(ع) /
سخنگوی وزارت خارجه در مراسم میقات ماه و صلیب شرکت کرد
سخنگوی وزارت خارجه در مراسم میقات ماه و صلیب شرکت کرد
تهران- ایرنا- سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در مراسم "میقات ماه و صلیب" تجلی الفت و دوستی مسلمانان با مسیحیان که در کلیسای سرکیس مقدس برگزار شد، شرکت کرد.  
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سید عباس موسوی / وزارت امور خارجه / عیسی مسیح /
ترامپ از بهشت آمده است!/عکس
ترامپ از بهشت آمده است!/عکس
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پست توئیتری دیو شرایبر، یکی از هواداران محافظه کار خود را در صفحه اینستاگرام خود بازنشر کرد که در آن عکسی که تصور می‌رود عیسی مسیح (ع) است با این نوشته روی آن آمده است: اوباما من را بیرون کرد، ترامپ من را بازگرداند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا /
اسم‌های عجیب و غریبی که انتخابشان برای کودکان ممنوع شد!
در سراسر دنیا اسم‌هایی در برخی کشورها برای کودکان تازه متولد شده وجود دارد که ممنوع است.به گزارش ایرنا، هر پدر و مادری دوست دارد که اسم فرزندشان خاص باشد. این موضوع قابل درک و معقول است؛ اما گاهی اوقات در انتخاب این شیوه خاص بودن اشتباه می‌کنند. به دنبال اسمی برای فرزندمان می‌گردیم که تا به حال کسی نگذاشته باشد یا کم باشد. می‌خواهیم خاص بودنشان را اینجوری تضمین کنیم. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید در سراسر دنیا اسم‌هایی در برخی کشورها برای کودکان تازه متولد شده ممنوع است.مسیحا: اسم «مسیحا» در سال ۲۰۱۳ در ایالات متحده آمریکا ممنوع اعلام شد و از آن زمان کسی نمی‌تواند این اسم را روی فرزند خود بگذارد. آنها می‌گویند: «این اسم فقط متعلق به حضرت عیسی مسیح است و کسی حق استفاده از آن را ندارد».نوتلا: …
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ /
تبریک تولد حضرت عیسی(ع) و فرارسیدن سال نو میلادی
تبریک تولد حضرت عیسی(ع) و فرارسیدن سال نو میلادی
وزیر آموزش‌وپرورش تولد حضرت عیسی(ع) و فرارسیدن سال نو میلادی را به‌تمامی هموطنان مسیحی و بالاخص معلّمان و دانش آموزان عیسویِ تبریک و تهنیت گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / محسن حاجی میرزایی / وزارت آموزش و پرورش / عیسی مسیح /
آیا کریسمس همان میلاد مسیح (ع) است؟
آیا کریسمس همان میلاد مسیح (ع) است؟
تهران- ایرنا- برخلاف پندار شایع در تطابق کریسمس و میلاد حضرت مسیح (ع) میان مسیحیان توافق وجود ندارد. مسیحیان کلیسای ارتدوکس؛ از جمله ارامنه ایران به خاطر تفاوت تقویم، نه ۲۵ دسامبر (۴ دی) که روز ۷ ژانویه (۱۷ دی) را به عنوان میلاد مسیح جشن می‌گیرند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ارامنه / عیسی مسیح / سال نو میلادی /
سورپرایز کریسمس در لبنان
سورپرایز کریسمس در لبنان
تصاویری در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد، مسیحیان لبنان همزمان با سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح علیه السلام، حاضران در جشن کریسمس را با تصویری از «سیدحسن نصرالله» غافلگیر کردند. این تصاویر کوتاه را در تابناک می‌بینید.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ /
زرتشت؛ غریبۀ آشنای تقویم ایرانی
زرتشت؛ غریبۀ آشنای تقویم ایرانی
4دی زادروز عیسی مسیح بود و 5 دی سالمرگ اشو زرتشت. هیچ یک هم نسبتی با مسلمانی ندارند اما چرا از اولی بسیار یاد می شود و از دومی نه در حالی که تأثیر آیین زرتشت بر فرهنگ ایرانی انکار ناپذیر است؟
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ /
عضو خانواده سلطنتی انگلیس از مراسم کریسمس طرد شد
عضو خانواده سلطنتی انگلیس از مراسم کریسمس طرد شد
لندن – ایرنا – غیبت شاهزاده «اندرو» فرزند سوم ملکه انگلیس و کسی که ماه گذشته به دلیل رسوایی اخلاقی مجبور به استعفا از وظایف سلطنتی شده بود، در مراسم کریسمس خاندان سلطنتی خبرساز شد، این درحالی است که بر اساس رویه، ملکه انگلیس فهرست حضور افراد در مراسم‌های تشریفاتی را مطالعه و تائید می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / آزار جنسی کودکان / عیسی مسیح / انگلستان /
به بهانه ولادت حضرت عیسی (ع) ؛همه معرفت و سیاست در دوجمله از مسیح نوشتاری از هادی سروش
به بهانه ولادت حضرت عیسی (ع) ؛همه معرفت و سیاست در دوجمله از مسیح نوشتاری از هادی سروش
شفقنا - حجت الاسلام هادی سروش درنوشتاری با عنوان «به بهانه ولادت حضرت عیسی (ع)؛ همه معرفت و سیاست در دوجمله از مسیح» این گونه آورده است: وحدت "رسالت" در کثرت "رسولان" راه متین و کمترشناخته شده قرآن بر...
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ /
طرح حشد الشعبی برای حفاظت از جشن‌های مسیحیان
طرح حشد الشعبی برای حفاظت از جشن‌های مسیحیان
تسنیم نوشت: نیروهای حشد الشعبی عراق از تدوین طرحی برای حفاظت از جشن‌های مسیحیان به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو مسیحی در استان نینوای این کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / عراق / داعش / مسیحیت /
تبریک متفاوت موزه ملی برای میلاد حضرت مسیح (ع)
تبریک متفاوت موزه ملی برای میلاد حضرت مسیح (ع)
موزه ملی ایران برای تبریک تولد حضرت مسیح (ع)، یکی از آثار مجموعه‌ی غنی خود با مضمون تمثال عیسی مسیح (ع) و حواریون را معرفی کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / موزه ملی ایران / ولادت عیسی مسیح /
غوغای رنگ در برخی نقاط ایران؛  این روزها هموطنان مسیحی مشغول برگزاری آیین‌های کریسمس و جشن سال نوی میلادی هستند
غوغای رنگ در برخی نقاط ایران؛ این روزها هموطنان مسیحی مشغول برگزاری آیین‌های کریسمس و جشن سال نوی میلادی هستند
مانند مسیحیان سراسر دنیا، ارامنه و آشوری‌های ایران نیز در آخرین روزهای دسامبر، خود را برای رسیدن سال نو آماده می‌کنند و با برپایی مراسم‌ خاص، کریسمس را جشن می‌گیرند.بر اساس سنتی دیرینه، مسیحیان ابتدای سال خود را اول ژانویه می‌دانند. در قرن ۱۷ میلادی با اعلام تقدس ۲۵ دسامبر، این روز به‌عنوان روز کریسمس یا تولد حضرت عیسی مسیح شناخته شد و تقریبا همه پیروان دین مسیحیت، همین روز را به‌عنوان روز تولد عیسی مسیح، جشن می‌گیرند.
۱۳۹۸-۱۰-۰۵ /
یونسی: امروز جهان بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است
یونسی: امروز جهان بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است
تهران- ایرنا- علی یونسی دستیار رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در پیامی با تبریک میلاد مسعود حضرت عیسی بن مریم علیهم‌السلام و آغاز سال نو میلادی (٢٠٢٠) تاکید کرد که امروز جهان بشری، بیش از پیش نیازمند صلح، مدارا، همدلی و عقلانیت است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / 2020 / عیسی مسیح / علی یونسی / سال نو میلادی /
پاپ لبنان را سرزمین زندگی مسالمت آمیز توصیف کرد
پاپ لبنان را سرزمین زندگی مسالمت آمیز توصیف کرد
بیروت - ایرنا - «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان امروز (چهارشنبه) و در پیام خود به مناسبت ۲۵ دسامبر سالروز میلاد حضرت مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی، لبنان را سرزمین زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان اسلام و مسیحیت توصیف کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / پاپ فرانسیس / تظاهرات در لبنان / عیسی مسیح / سال نو میلادی / اعتراض‌های مردمی در لبنان /
پیام رئیس جمهور به پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان
پیام رئیس جمهور به پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان
رئیس جمهور در پیامی فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و همچنین آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی را به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان تبریک گفت
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / حسن روحانی / مسیحیت / پاپ فرانسیس اول /
تبریک روحانی به سران کشورهای جهان
تبریک روحانی به سران کشورهای جهان
رئیس جمهور ایران در پیامی فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و همچنین آغاز سال 2020 میلادی را به سران کشورها تبریک گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / میلاد مسیح / رئیس جمهور ایران / سال 2020 /
تصاویر | آیین میلاد عیسی مسیح در کلیسای سورپ گریگور ارامنه تهران
تصاویر | آیین میلاد عیسی مسیح در کلیسای سورپ گریگور ارامنه تهران
آیین میلاد عیسی مسیح شامگاه سه شنبه در کلیسای سورپ گریگور ارامنه تهران برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / مسیحیت /
دیدار شهردار با اقلیت‌های مذهبی در کلیسای «سن توما»
دیدار شهردار با اقلیت‌های مذهبی در کلیسای «سن توما»
همزمان با میلاد عیسی مسیح و در آستانه سال نو میلادی «تورج فرهادی» شهردار منطقه ۶ برای عرض تبریک و دیدار با اقلیت‌های مذهبی به کلیسای «سن توما» رفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ /
آیت الله خامنه ای در کنار درخت کریسمس + عکس
آیت الله خامنه ای در کنار درخت کریسمس + عکس
رهبر ایران ، میلاد حضرت عیسی مسیح را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ /
آیین عشای ربانی به مناسبت میلاد حضرت عیسی (ع) در ارومیه برگزار شد
آیین عشای ربانی به مناسبت میلاد حضرت عیسی (ع) در ارومیه برگزار شد
ارومیه- ایرنا- آیین عشای ربانی به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) با حضور آشوری‌‎های ارومیه‌ای در کلیسای ننه‌مریم این شهر برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ /
فیلم | تبریک رئیس جمهور به مسیحیان در سالروز ولادت حضرت عیسی(ع)
حجت الاسلام حسن روحانی در پیامی به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) را تبریک و فرارسیدن سال ۲۰۲۰ میلادی را شادباش گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / حسن روحانی / مسیحیت /
روحانی فرارسیدن میلاد حضرت عیسی(ع) و سال نو میلادی را به رهبر کاتولیک های جهان تبریک گفت
روحانی فرارسیدن میلاد حضرت عیسی(ع) و سال نو میلادی را به رهبر کاتولیک های جهان تبریک گفت
شفقنا- رییس جمهور در پیامی فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و همچنین آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی را به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان تبریک گفت. متن پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:   بسم الله الرحمن الرحیم عالی‌جناب پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان با مسرت فراوان، میلاد حضرت عیسی مسیح(ع)، پیامبر صلح و […]
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ /
رئیس‌جمهور تولد حضرت مسیح(ع) را تبریک گفت
رئیس‌جمهور تولد حضرت مسیح(ع) را تبریک گفت
رئیس‌جمهور در پیامی فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و همچنین آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی را به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان تبریک گفت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / حسن روحانی / عیسی مسیح / پاپ فرانسیس /
هیچ ملتی به اندازه ایرانیان دوستدار و مانوس با مسیحیان نبوده است
هیچ ملتی به اندازه ایرانیان دوستدار و مانوس با مسیحیان نبوده است
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن تبریک تولد عیسی مسیح گفت: هیچ ملتی به اندازه ایرانیان دوستار و مانوس با مسیحیان نبوده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / عیسی مسیح / محمدجواد ظریف / سید عباس موسوی /
رهبر انقلاب: احترامی که مسلمانان برای عیسی مسیح (ع) قائل هستند، کمتر از مقام ایشان در نظر مومنان مسیحی نیست
رهبر انقلاب: احترامی که مسلمانان برای عیسی مسیح (ع) قائل هستند، کمتر از مقام ایشان در نظر مومنان مسیحی نیست
شفقنا- بخشی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع) توسط حساب کاربری سایت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب در توییتر منتشر شد. در توییت منتشر شده در حساب کاربری سایت khamenei.ir به...
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ /
میترا و کریسمس
میترا و کریسمس
در فضای مجازی همواره مطالب زیادی درباره ایران باستان از سوی کاربران نقل می‌شود که البته عموما هم فاقد پشتوانه علمی است و اینروزها که تب کریسمس و سال نو میلادی داغ شده، یکی از موضوعاتی که در فضای مجازی حسابی دست به دست می شود و مورد نقد و نظر کاربران قرار گرفته نفوذ "میترا" الهه باستانی ایرانی، در بطن امپراطوری روم و تاثیر میترا بر مراسم کریسمس است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / میترا / کریسمس / بابا نوئل / عیسی مسیح‌(ع) / تاریخ ایران باستان / استانی-فرهنگی و هنری /
حضرت عیسی مسیح(ع)؛ نویدبخش انوار توحیدی
حضرت عیسی مسیح(ع)؛ نویدبخش انوار توحیدی
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / پیامبران الهی / قرآن کریم / فلسطین / عیسی مسیح / سال نو میلادی /
پیام پاپ به مناسبت میلاد مسیح(ع): خداوند همه ما را دوست دارد
پیام پاپ به مناسبت میلاد مسیح(ع): خداوند همه ما را دوست دارد
شفقنا-رهبر مسیحیان کاتولیک جهان به مناسبت فرا رسیدن روز میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) پیام داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ پاپ فرانسیس در این پیام گفت: خداوند همه ما را دوست دارد؛ حتی بدترینِ ما را. رهبر ۸۲ ساله ۱/۳ میلیارد مسیحی کاتولیک گفت: برگزاری مراسم میلاد مسیح نشان می‌دهد که خداوند همچنان انسان را […]
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ /
عروج حضرت عیسی(ع)؛ یک تاکتیک الهی برای عصر ظهور
عروج حضرت عیسی(ع)؛ یک تاکتیک الهی برای عصر ظهور
عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان عروج عیسی (ع) را یک تاکتیک الهی برای عصر ظهور دانست و یادآور شد:‌ عیسی مسیح در آخرالزمان در رکاب امام زمان (عج) قرار می‌گیرد تا بشریت را نجات دهد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / استانی-اجتماعی / عیسی مسیح‌(ع) / ظهور امام زمان (عج) / مسیحیت /
عکس / بابانوئل چترباز!
عکس / بابانوئل چترباز!
همزمان با برگزاری روز کریسمس در ۲۵ دسامبر، مسیحیان در سراسر جهان به استقبال این روز رفته اند. کریسمس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی‌داشت زادروز عیسی مسیح برگزار می‌شود. در تصویر زیر فردی را می بینید که با لباس بابانوئل در حال چتربازی است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ /
بوی عید در زمستان تهران
بوی عید در زمستان تهران
کریسمس جشن زادروز عیسی مسیح است؛ پیامبر مهر، عشق و صلح. مسیحیان سراسر دنیا این روزها، گرد خانه‌ها را می‌تکانند، درختان پرنور کریسمس را برپا و خود را برای دورهمی‌ها و شام و شیرینی آماده می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / کریسمس / بابا نوئل /
پیام تبریک ظریف به مناسبت کریسمس
پیام تبریک ظریف به مناسبت کریسمس
شفقنا- وزیر امور خارجه در پیامی توئیتری کریسمس را به مسیحیان ایران و جهان تبریک گفت. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان سه‌شنبه‌شب در پیامی توئیتری به زبان انگلیسی نوشت: برای هموطنان مسیحی‌ام و همه کسانی که در سراسر جهان [آن را جشن می‌گیرند]، کریسمسی شاد و تعطیلاتی آرام و لذت‌بخش را آرزو می‌کنم. میلاد عیسی مسیح که در […]
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ /
جهانگیری؛ بشر امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند صلح پایدار است
معاون اول رییس جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای به همتایان خود در کشورهای مسیحی، میلاد پیامبر صلح و آزادگی، حضرت عیسی مسیح (ع) را تبریک و گفت: بشر امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند صلح است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اسحاق جهانگیری / کریسمس / میلاد مسیح /
پیام دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل به سفرای کشورهای مسیحی مقیم در تهران
پیام دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل به سفرای کشورهای مسیحی مقیم در تهران
حسین امیرعبداللهیان، در پیامی به سفرای کشورهای مسیحی مقیم در تهران فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح علیه السلام و سال جدید میلادی را تبریک گفت .
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •