سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ / 24 November, 2020
فرودگاه کنارک
وزیر راه و شهرسازی وارد فرودگاه کنارک شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / وزیر راه و شهرسازی / کنارک / سیستان و بلوچستان
وزیر راه و شهرسازی وارد فرودگاه کنارک شد
وزیر راه و شهرسازی و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، صبح امروز چهارشنبه در سفر به سیستان و بلوچستان، وارد فرودگاه چابهار-کنارک شدند و مورد استقبال احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان قرار گرفتند.
وزیر راه و شهرسازی به سیستان و بلوچستان سفر کرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
وزیر راه و شهرسازی به سیستان و بلوچستان سفر کرد
چابهار - وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در رأس هیأتی از این وزارتخانه از طریق فرودگاه کنارک وارد سیستان و بلوچستان شد.
اعضای کمیسیون امنیت ملی از فرودگاه چابهار دیدن کردند
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران / مجلس شورای اسلامی / سیستان و بلوچستان / چابهار
اعضای کمیسیون امنیت ملی از فرودگاه چابهار دیدن کردند
چابهار-ایرنا- اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی پس از ورود به فرودگاه کنارک و نشست کوتاهی با استاندار سیستان و بلوچستان از محل ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار دیدن کردند.
سقوط پرواز توسعه گردشگری چابهاربا لغو شهر فرودگاهی و سکوت متولیان
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / گردشگری / فرودگاه چابهار / منطقه ازاد چابهار
سقوط پرواز توسعه گردشگری چابهاربا لغو شهر فرودگاهی و سکوت متولیان
فرودگاه کنارک با شرط لغو شهر فرودگاهی چابهار درحالی باز شد که فعالان گردشگری اعلام می‌کنند این فرودگاه نظامی نمی‌تواند در توسعه گردشگری و پذیرش مسافر خارجی منطقه آزاد چابهار مؤثر باشد.
ضرورت ایجاد شهرفرودگاهی چابهار/کارکردی برابر با دبی و قطر
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / چابهار
ضرورت ایجاد شهرفرودگاهی چابهار/کارکردی برابر با دبی و قطر
مشاور امور بین الملل منطقه آزاد چابهار معتقد است گرچه فرودگاه کنارک…
خبرساز شدن فرودگاه کنارک/ معاون گردشگری در گرجستان
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / گردشگری / مناطق آزاد / میراث فرهنگی
خبرساز شدن فرودگاه کنارک/ معاون گردشگری در گرجستان
دردسر تعطیلی فرودگاه کنارک، سکوت متولیان گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، سفر معاون گردشگری به گرجستان و چالش جدید آژانس ها از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی وگردشگری در این هفته بود.
«مکران؛ گنج آشکار» - ۱۰| شهر فرودگاهی چابهار ضرورت انکارناپذیر سواحل مکران است
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / منطقه آزاد چابهار / سواحل مکران
«مکران؛ گنج آشکار» - ۱۰| شهر فرودگاهی چابهار ضرورت انکارناپذیر سواحل مکران است
نماینده چابهار در مجلس با بیان " وجود فرودگاه کنارک و فرودگاه چابهار برای سواحل مرکران ضروری است، گفت: هیچ تردیدی در ایجاد شهر فرودگاهی چابهار وجود ندارد.
ماجرای فرودگاه کنارک؛ هیس! تعطیلی را فریاد نزنید
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
ماجرای فرودگاه کنارک؛ هیس! تعطیلی را فریاد نزنید
امروز یک هفته از تعطیلی فرودگاه کنارک توسط شرکت عقاب عسلویه وابسته به نیروی هوایی می‌گذرد، قفل زدن این شرکت روی فعالیت تنها فرودگاه نزدیک به منطقه آزاد چابهار با موجی از اعتراضات مواجه شد؛ پس از انتشار این خبر و حاشیه‌های آن، اولین مقام رسمی که نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد استاندار سیستان و بلوچستان بود که در مصاحبه‌ای گفت: فرماندهی نیروی هوایی باید از مردم عذرخواهی کند و بدون هیچ قید و شرطی فرودگاه کنارک را مجدداً بازگشایی کند؛ البته که نیروی هوایی این اعتراض استاندار را بی جواب نگذاشت و کارشناس امور اراضی و املاک این نهاد در خبری توپ را به زمین حریفش انداخت و گفت: منطقه آزاد ۲۵۰ هکتار از اراضی پایگاه کنارک را از سال ۹۷ با هدف تأمین زیرساخت‌های فرودگاه فعلی دریافت کرده‌اند، لیکن متعاقب آغاز …
فرودگاه چابهار از فردا باز می شود 
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
فرودگاه چابهار از فردا باز می شود 
در حالی اعلام اخیر مسئولان از تعطیلی یک ماهه فرودگاه کنارک چابهار حکایت داشت که طی مذاکرات صورت گرفته این فرودگاه از فردا (پنج شنبه) باز و پروازهای آن از سر گرفته می شود. 
بازگشایی فرودگاه چابهار از 26 شهریور به صورت موقت‌/پول بلیت مسافران برمی‌گردد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / فرودگاه چابهار / تورج دهقانی زنگنه / رئیس سازمان هواپیمایی کشوری / معاون وزیر راهژ / نیروl
بازگشایی فرودگاه چابهار از 26 شهریور به صورت موقت‌/پول بلیت مسافران برمی‌گردد
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فرودگاه کنارک چابهار روزچهارشنبه 26 شهریور به صورت موقت بازگشایی می‌شود.
هواپیمایی کشوری مشکلات تعطیلی فرودگاه کنارک - چابهار را بررسی کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / چابهار / سازمان هواپیمایی کشوری / کنارک
هواپیمایی کشوری مشکلات تعطیلی فرودگاه کنارک - چابهار را بررسی کرد
چابهار- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی کشور صبح امروز سه‌شنبه با حضور در فرودگاه کنارک مسائل و مشکلات پیش روی تعطیلی این فرودگاه را به طور ویژه بررسی کرد.
فقط در ایران اتفاق می‌افتد؛ تعطیلی ناگهانی فرودگاه چابهار تا اطلاع ثانوی | استاندار: نیروی هوایی عذرخواهی کند | ۷۰۰ کیلومتر تا اولین فرودگاه
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
فقط در ایران اتفاق می‌افتد؛ تعطیلی ناگهانی فرودگاه چابهار تا اطلاع ثانوی | استاندار: نیروی هوایی عذرخواهی کند | ۷۰۰ کیلومتر تا اولین فرودگاه
احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان‌وبلوچستان درباره تعطیلی فرودگاه چابهار-کنارک گفته: «فرماندهی نیروی هوایی باید از مردم عذرخواهی کند و بدون هیچ قید و شرطی فرودگاه کنارک را مجددا بازگشایی کند. متأسفانه پروازهای فرودگاه کنارک در اعتراض به ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار توسط نیروی هوایی تعطیل شد و این موضوع نیز بارها و بارها اتفاق افتاده است.»
جدال بر سر یک فرودگاه در سیستان ‌و ‌بلوچستان؛ اصل ماجرا چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / سیستان ‌و ‌بلوچستان / نیروی هوایی / منطقه آزاد چابهار / فرودگاه چابهار / فرودگاه کنارک
جدال بر سر یک فرودگاه در سیستان ‌و ‌بلوچستان؛ اصل ماجرا چیست؟
موضوع آن است که اختلافات بین بخش نظامی و تجاری در صنعت هوانوردی، سابقه‌ای دیرین دارد. از حضور جت‌های نیروی هوایی در زمان حضور سرمایه‌گذار فرانسوی در فرودگاه امام خمینی (ره) گرفته تا سانحه‌ای که دی‌ماه سال گذشته، به سبب عدم هماهنگی سامانه یکپارچه پدافند هوایی، منجر به برخورد دو موشک به هواپیمای اوکراینی و کشته‌شدن 176 سرنشین آن شد. حالا این اتفاق فرودگاه چابهار-کنارک نشان می‌دهد دو طرف هنوز به توافقی جامع در پای میز مذاکره نرسیده‌اند که امید می‌رود آنها تا دیر‌تر نشده، به توافقی برای امنیت آسمان برای حضور بخش تجاری در آن، بدون دغدغه دست یابند.
گلایه مندی استاندار سیستان وبلوچستان از تعطیلی فرودگاه کنارک
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / فرودگاه / کنارک / سیستان و بلوچستان / استانی-سیاسی
گلایه مندی استاندار سیستان وبلوچستان از تعطیلی فرودگاه کنارک
استاندار سیستان و بلوچستان از تعطیلی فرودگاه کنارک به شدت اظهار گلایه مندی کرد و گفت: فرماندهی نیروی هوایی باید از مردم عذرخواهی کند و بدون هیچ قید و شرطی فرودگاه کنارک را مجدداً بازگشایی نماید.
توقف پروازهای غیرنظامی در فرودگاه کنارک
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / سازمان هواپیمایی کشوری / فرودگاه کنارک / چابهار / ارتش جمهوری اسلامی ایران / فرودگاه
توقف پروازهای غیرنظامی در فرودگاه کنارک
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در حال پیگیری جهت رفع مشکلات و بازگشایی مجدد فرودگاه کنارک است.
تعطیلی فرودگاه کنارک؛ قفل بزرگ روی تجارت و گردشگری
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
تعطیلی فرودگاه کنارک؛ قفل بزرگ روی تجارت و گردشگری
در یک اقدام غیرقابل پیش‌بینی تنها فرودگاه منطقه آزاد چابهار که در شهر کنارک قرار دارد بسته شد و این منطقه ماند با سیل عظیمی از گردشگران، تجار و بازرگانانی که از روز پنج شنبه سردرگم و منتظرند که شاید درهای این فرودگاه به روی مسافران باز شود، اما شنیده ها حاکی از آن است که تا هفتم مهرماه این اتفاق نخواهد افتاد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیلاب در سیستان و بلوچستان / چابهار / محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور وارد کنارک شد
معاون رییس جمهور ورییس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز وارد فرودگاه کنارک شد ومورد استقبال احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران قرار گرفت
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
در کنار این مردم صبور هستیم
[شهروند] رئیس‌جمهوری برای بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان، بررسی روند امدادرسانی و حل مشکلات سیل‌زدگان شنبه وارد چابهار شد و مورد استقبال استاندار و نماینده ولی فقیه در استان قرار گرفت. روحانی بلافاصله پس از ورود به فرودگاه کنارک، با بالگرد عازم مناطق سیل‌زده شد تا ضمن بازدید از این مناطق، از نزدیک در جریان روند امدادرسانی و اقدامات انجام‌شده در این زمینه قرار گیرد. او در سفر یک‌روزه خود به استان سیستان و بلوچستان علاوه بر بازدید از مناطق سیل‌زده، در جلسه ستاد مدیریت بحران استان نیز شرکت کرد. رئیس دفتر رئیس‌جمهوری و وزرای کشور، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، رئیس‌جمهوری …
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
در کنارتان هستیم، فراموش‌تان نمی‌کنیم
رئیس جمهوری، روز گذشته به منظور بازدید از مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان و بررسی روند امدادرسانی و حل مشکلات سیلزدگان این استان، به این استان سفر کرد و در فرودگاه کنارک چابهار، از سوی استاندار و دیگر مقامات محلی مورد استقبال قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
روحانی در میان سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان | استقبال از رئیس جمهور با تصویر شهید سلیمانی
حسن روحانی رئیس جمهوری امروز شنبه ۲۸ دی پس از ورود به فرودگاه کنارک در سیستان و بلوچستان با بالگرد در جمع مردم سیل‌زده روستای «کلانی» بخش دشتیاری شهرستان چابهار حضور یافت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / حسن روحانی
حضور رئیس جمهوری در جمع مردم سیلزده روستای «کلانی»
ایرنا-چابهار- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری امروز شنبه پس از ورود به فرودگاه کنارک با بالگرد در جمع مردم سیلزده روستای «کلانی» بخش دشتیاری شهرستان چابهار حضور یافت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / رییس جمهور / حسن روحانی / سیل / استان سیستان و بلوچستان
روحانی: دولت در کنار مردم سیلزده است
رییس جمهوری پس از ورود به فرودگاه کنارک با حضور در روستای «عورکی» و بررسی وضعیت سیل در این منطقه خطاب به مردم این روستا گفت :دولت در کنار شما مردم سیلزده هست و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
روحانی وارد چابهار شد
رئیس جمهور به منظور بازدید از مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان و بررسی روند امداد رسانی و حل مشکلات سیل زدگان این استان، لحظاتی قبل وارد چابهار شد و در فرودگاه کنارک از سوی استاندار و دیگر مقامات محلی مورد استقبال قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / حسن روحانی / سیل سیستان و بلوچستان
بازدید هوایی رییس جمهوری از مناطق سیل‌زده چابهار
ایرنا نوشت:حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری پس از ورود به فرودگاه کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان با بالگرد در حال بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان چابهار است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بازدید از مناطق سیل زده / چابهار / روحانی در سیستان و بلوچستان / سیل / سیل استان سیستان و بلوچستان
روحانی به منظور بازدید از مناطق سیل زده، وارد چابهار شد
شفقنا- رییس جمهور به منظور بازدید از مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان و بررسی روند امداد رسانی و حل مشکلات سیل زدگان این استان، لحظاتی قبل وارد چابهار شد و در فرودگاه کنارک از سوی...
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / حسن روحانی / سیل / سیل سیستان و بلوچستان
رئیس جمهور وارد مناطق سیل زده چابهار شد /کدام دولتمردان روحانی را همراهی می کنند؟
ایسنا نوشت:رئیس جمهور به منظور بازدید از مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان و بررسی روند امداد رسانی و حل مشکلات سیل زدگان این استان، لحظاتی قبل وارد چابهار شد و در فرودگاه کنارک از سوی استاندار و دیگر مقامات محلی مورد استقبال قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
رئیس جمهور وارد سیستان و بلوچستان شد
چابهار - رئیس‌جمهور لحظاتی قبل به منظور بازدید از مناطق سیل زده در راس هیاتی از طریق فرودگاه کنارک وارد سیستان و بلوچستان شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / فوتبال / سیستان و بلوچستان / سعید پیرامون / تیم ملی فوتبال ساحلی / جام بین قاره ای فوتبال ساحلی / چابهار / ورزش / کنارک
استقبال مسئولان و مردم چابهار و کنارک از بازیکن پرافتخار تیم ملی فوتبال ساحلی
چابهار- ایرنا- مسئولان، قشرهای مختلف مردم و ورزشکاران کنارک و چابهار روز سه‌شنبه با حضور در فرودگاه کنارک از «سعید پیرامون» بازیکن پرافتخار چابهاری تیم ملی فوتبال ساحلی و قهرمان جام بین قاره‌ای ۲۰۱۹ جهان به گرمی استقبال کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / سورنا ستاری / چابهار
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری وارد چابهار شد
چابهار- ایرنا- سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری امروز/سه شنبه/ وارد فرودگاه کنارک شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، فرماندار، نمایندگان مردم حوزه انتخابیه چابهار و سراوان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مردم و مسئولان محلی قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
سفر والی نیمروز افغانستان به چابهار
چابهار- ایرنا- ولی سلطان والی ولایت نیمروز افغانستان امروز/سه شنبه/ پس از ورود به فرودگاه کنارک مورد استقبال استاندار سیستان وبلوچستان، فرماندار کنارک وجمعی از مسئولان و فعالان اقتصادی قرار گرفت و سپس از ظرفیت های اقتصادی و تولیدی منطقه آزاد چابهار بازدید کرد. عکاس: رستم کریمی
۱۳۹۸/۰۱/۲۲
بزودی ترمینال جدید مسافری در فرودگاه کنارک ساخته می شود
چابهار- ایرنا- رئیس هیات مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: به منظور تسهیل و راه حال مسافران ورودی و خروجی ترمینال جدید مسافری در زمینی به مساحت 250 هکتار در فرودگاه کنارک ساخته می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
احداث شهر فرودگاهی در چابهار
احداث شهر فرودگاهی چابهار در دستور کار قرار گرفت. مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از احداث شهر فرودگاهی چابهار خبر داد و گفت:‌ با ساخت ترمینال ۱۰ هزار مترمربعی در فرودگاه کنارک، ظرفیت این فرودگاه یک میلیون نفر افزایش می‌یابد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •