چهارشنبه, ۱۵ مرداد, ۱۳۹۹ / 5 August, 2020
فهرج
۲ مدرسه استثنایی در فهرج و نرماشیر افتتاح و به بهره برداری رسید
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / مدارس استثنایی / رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / استانی-شهرستانها
۲ مدرسه استثنایی در فهرج و نرماشیر افتتاح و به بهره برداری رسید
با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، نماینده مردم شهرستان های شرق استان و معاون مشارکت های نوسازی مدارس استان کرمان، مدارس استثنایی تلاش نرماشیر و بنت الهدی فهرج افتتاح و به بهره برداری رسید
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
رویداد
روز گذشته شاخص آلایندگی در فهرج استان کرمان به عدد ۵۰۰ رسید هوای ناسالم در 8 شهر ایران [شهروند]روز گذشته شاخص آلایندگی در فهرج استان کرمان به عدد ۵۰۰ رسید و گردوغبار در این شهرستان که از صبح آغاز شده بود، بعد از مدت کوتاهی سه‌برابر حد مجاز را نشان داد. مرجان شاکری، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان کرمان با اعلام این نکته که اگر هوا طی ۲۴ساعت آینده پایدار باشد و غلظت آلایندگی افزایش پیدا کند، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مدیریت بحران در مورد تعطیلی ادارات تصمیم‌گیری می‌کند، گفت: «از بین‌رفتن پوشش گیاهی به دلیل خشکسالی‌های پیاپی و وقوع طوفان شن در این شهرستان در بسیاری از ایام ‌سال موجب بروز گردوغبار و مختل‌شدن زندگی اهالی این منطقه می‌شود. مردم فهرج …
شاخص کیفی هوای شهرهای ریگان و فهرج به ۵۰۰ رسید!
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / شاخص کیفیت هوا / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / محیط زیست
شاخص کیفی هوای شهرهای ریگان و فهرج به ۵۰۰ رسید!
مطابق با تعریف شرکت کنترل کیفیت هوا تا شاخص ۱۰۰ سالم و از ۱۰۰ به بالا ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای همه گروه‌ها خواهد شد.
هوای فهرج در وضعیت خطرناک/مردم در شهر تردد نکنند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / طوفان گرد و خاک / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / استانی-شهرستانها
هوای فهرج در وضعیت خطرناک/مردم در شهر تردد نکنند
فرماندار فهرج با بیان اینکه به علت طوفان گرد و خاک وضعیت هوای این شهرستان در حالت خطرناک قرار گرفته است گفت: شاخص کیفی هوای فهرج هم اکنون ۳ برابر حد مجاز هوا می باشد.
شاخص آلایندگی هوا در فهرج به سه برابر حد مجاز رسید
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / خبرگزاری جمهوری اسلامی / فهرج / کرمان / ریزگرد
شاخص آلایندگی هوا در فهرج به سه برابر حد مجاز رسید
کرمان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: شاخص آلایندگی هوا در فهرج امروز (چهارشنبه) به ۵۰۰ و افزون بر سه برابر حد مجاز رسیده که برای تمام گروه ها خطرناک است.
ذبح کنندگان دام مراقب تب کریمه کنگو باشند
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
ذبح کنندگان دام مراقب تب کریمه کنگو باشند
رئیس شبکه دامپزشکی فهرج گفت: بیماری تب کریمه کنگو در فصل گرما شیوع پیدا می‌کند و رعایت اصول پیشگیری در برابر این بیماری ضروری است.
آزادی پسر 14ساله بعداز 25روز اسارت
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
آزادی پسر 14ساله بعداز 25روز اسارت
مردان مسلح پسر نوجوانی را در شهرستان فهرج ربوده و قصد انتقال او به آن سوی مرزها را داشتند، اما نقشه‌شان ناکام ماند. این پسر 14ساله روز 5فروردین‌ماه امسال در شرایطی که در نزدیکی خانه‌شان در شهرستان فهرج واقع در استان کرمان بود توسط چند مرد مسلح ربوده شد. با اعلام این خبر به پلیس، تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی آدم‌ربایان کلید خورد. چند روز از این حادثه می‌گذشت که مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد گروگانگیران پس از ربودن پسر نوجوان او را به زاهدان منتقل کرده و به‌دنبال انتقال وی به آن …
ریگان و فهرج در شرایط ناسالم، کرمان در وضعیت سالم
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / آلودگی هوا / گرد و غبار / محیط زیست / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان
ریگان و فهرج در شرایط ناسالم، کرمان در وضعیت سالم
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: هم اکنون میزان آلودگی هوای شهر بم ۳ برابر حدمجاز است و در شهرستان های ریگان و فهرج، این پدیده در حال به تثبیت رسیدن است، به‌طوری که این دو شهرستان هم اکنون در شرایط ناسالم هستند اما آلودگی هوای آنها در حد خطرناک نیست ولی توصیه اکید می شود گروه‌های پرخطر در این سه شهرستان در خانه بمانند.
هشدار هواشناسی کرمان نسبت به آبگرفتگی معابر و کاهش دید و کیفیت هوا از روز ۲۰ فروردین
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / هواشناسی / آب گرفتگی معابر
هشدار هواشناسی کرمان نسبت به آبگرفتگی معابر و کاهش دید و کیفیت هوا از روز ۲۰ فروردین
مدیرکل سازمان هواشناسی استان کرمان گفت: از روز چهارشنبه (۲۰ فروردین ماه) علاوه بر افزایش ابر در نیمه شمالی استان، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و در شرق استان در مناطقی همچون ریگان، فهرج و زهکلوت وزش باد نسبتا شدید و وقوع طوفان شن و خاک پیش بینی می شود.
توفان گرد و خاک در شهرستان فهرج
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / آماده باش / گرد و خاک / شهرستان / فهرج / توفان
توفان گرد و خاک در شهرستان فهرج
ایلنا: سخنگوی اوژانس کشور از وقوع توفان گرد و خاک در شهرستان فهرج در بم خبر داد.
هوای این ۶ شهر ناسالم است
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
هوای این ۶ شهر ناسالم است
رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: هوای شهرهای قم با شاخص ۱۵۱ و فهرج در استان کرمان ۱۵۲ ناسالم برای تمام گروه‌ها و شهرهای اهواز با شاخص ۱۰۲، اصفهان ۱۰۴، عسلویه ۱۱۱ و اراک ۱۲۴ ناسالم برای گروه‌های حساس است.
نمایندگان دو حوزه انتخابیه دیگر کرمان مشخص شدند
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / انتخابات98 / جیرفت / کرمان / کهنوج / قلعه گنج
نمایندگان دو حوزه انتخابیه دیگر کرمان مشخص شدند
موسی غضنفرآبادی از حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر و ذبیح‌اله اعظمی ساردوئی از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد راهی مجلس شدند.
نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در انتخابات مجلس یازدهم مشخص شدند + جزئیات
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر / محمدعلی / حمیدرضا حاجی‌بابایی / سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی / سید مجتبی حسینی / احمد امیرآبادی‌فراهانی / رامسر / بابل / تنکابن / نوشهر
نامزدهای «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در انتخابات مجلس یازدهم مشخص شدند + جزئیات
در آستانه آغاز تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس، اسامی نامزدهای مورد حمایت «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در اکثر مناطق کشور اعلام شده است.
وضعیت تکان‌دهنده مردم ریگان و فهرج در طوفان شن/ ۳۰ میلیارد خسارت در ۲ روز!
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / طوفان شن / ریگان / فهرج
وضعیت تکان‌دهنده مردم ریگان و فهرج در طوفان شن/ ۳۰ میلیارد خسارت در ۲ روز!
طوفان شن که از روز شنبه بخش‌هایی از شرق استان کرمان مانند ریگان و فهرج را درگیر کرده است، اگر چه تا کنون تلفات جانی به دنبال نداشته است، اما مردم این مناطق را با مشکلات تنفسی مواجه کرده است تا بار دیگر یادآور شد که برای کاهش آلام مردم این مناطق برنامه‌ریزی زیادی انجام نشده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
توفان امروز فروکش می‌کند
 استان‌های کرمان و سیستان‌وبلوچستان در روزهای گذشته با بروز گردوخاک با مشکلاتی مانند افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش دید افقی و تعطیلی مدارس روبه‌رو شدند. به گزارش گروه ایرانشهر، مدیرکل مدیریت بحران کرمان با بیان اینکه شهرستان‌های ریگان و فهرج از روز یکشنبه درگیر توفان شن و گردوغبار شدند و دو روز مدارس این دو شهرستان تعطیل بود، به همشهری می‌گوید: غلظت آلایندگی در برخی ساعت‌ها به 20برابر حدمجاز رسید تا جایی که علاوه بر تعطیلی مدارس در روزهای یکشنبه و دوشنبه، اداره‌های این دو شهرستان از ظهر دوشنبه تعطیل …
محدودیت دید در محور «ریگان – ایرانشهر»
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / طوفان شن / مدیریت بحران / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
محدودیت دید در محور «ریگان – ایرانشهر»
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با تاکید برآنکه شدت طوفان شن در شهرستان های فهرج و ریگان کاهش یافته است، اظهار کرد: در محور «ریگان – ایرانشهر» به دلیل وقوع طوفان شن با محدودیت دید مواجه هستیم.
طوفان کرمان را در نوردید
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / طوفان گرد و خاک / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / هواشناسی
طوفان کرمان را در نوردید
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان این مطلب که تاکنون گزارش خسارتی ناشی از وقوع طوفان در استان کرمان اعلام نشده است، گفت: به علت آلودگی هوا مدارس شهرستان ریگان و نگین کویر از توابع شهرستان فهرج تعطیل شده است و همچنین کاهش دید نیز در این منطقه داریم.
وقتی میراث 5000 ساله «بُز» می‌آورد!
۱۳۹۸-۱۱-۱۴
وقتی میراث 5000 ساله «بُز» می‌آورد!
پشت تلفن صدایش می‌لرزد، می‌گوید: «تا همین 200سال پیش زندگی جریان داشت و اما حالا می‌خواهند روی بقایای یک شهر 1400 ساله بُز پرورش دهند.» او که از اهالی فهرج ـ یکی از مناطق تاریخی ـ استان یزد است خواستار آن می‌شود تا برای تهیه گزارش، روزنامه آفتاب یزد حتماً خبرنگار اعزام کند.
وجود مدارس کانکسی پس از ۱۶ سال از وقوع زلزله بم!
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / سالروز زلزله بم / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / استانی-شهرستانها / مدرسه کانکسی / آوار برداری
وجود مدارس کانکسی پس از ۱۶ سال از وقوع زلزله بم!
نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم آوار برداری برخی نقاط این شهرستان پس از ۱۶ سال از وقوع زمین لرزه در این منطقه تصریح کرد: بعد از گذشت سال‌های زیاد هنوز برخی از مدارس این شهرستان کانکسی بوده و نیاز است که مسئولین برای حفظ حرمت همه مردمان این منطقه، تدارک لازم را برای مردم ببینند.
کلنگ‌زنی یک مدرسه خیری در روستای تاریخی فهرج یزد
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / استانی-عکس / مدرسه خیرساز / کلنگ‌زنی / معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور / روستای فهرج یزد
کلنگ‌زنی یک مدرسه خیری در روستای تاریخی فهرج یزد
آیین کلنگ زنی ساخت یک باب مدرسه خیری ١٢ کلاسه با حضور مدیر کل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در روستای تاریخی فهرج از توابع بخش مرکزی شهرستان یزد آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / قتل / بازداشت / پلیس آگاهی
قاتل فراری در یزد گیر افتاد
صدا و سیما نوشت: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری قاتل فراری، درگیری منجر به قتل در روستای فهرج یزد در کمتر از ۲۴ ساعت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
هلاکت شروری که ۱۳ مامور نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود
فرمانده انتظامی استان کرمان از هلاکت «ولی‌داد شه‌بخش» شرور سابقه‌داری خبر داد که در سال ۱۳۸۸، ۱۳ تن از ماموران نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود.سردار عبدالرضا ناظر با اشاره به ۸ ماه کار شناسایی و کار اطلاعاتی ماموران در قرارگاه عملیانی ابوذر اظهار کرد: در پی هلاکت ۲ تن از اشرار مسلح در کویر فهرج توسط تکاوران استان کرمان در ۷ آذرماه جاری، شناسایی اجساد این قاچاقچیان در دستور کار قرار گرفت. وی در ادامه گفت: با شناسایی اجساد این افراد مشخص شد، یکی از آنها فردی به نام ولی‌داد شه‌بخش بوده که سال ۱۳۸۸ در کویر طبس با نیروهای فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی زمانی که برای دستگیری قاچاقچیان در حال انجام ماموریت بودند، درگیر می‌شود. فرمانده انتظامی استان بیان کرد: این شرور بی‏رحم ۱۳ تن از جان‏بر‏کفان …
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / مسجد فهرج / کهن ترین مسجد جامع / تصاویر
(تصاویر) مسجد فهرج یزد؛ کهن‌ترین مسجد جامع ایران
شاید در نگاه اول تصور کنید که مسجد جامع فهرج در استان یزد به دلیل اینکه کاشی کاری‌ها تزئینی ندارد و هیچ گونه گنبدی در آن دیده نمی‌شود کمی جالب به نظر نیاید و گمان کنید که این مسجد شباهتی به مساجد تاریخی دیگر ایران نداشته باشید، اما دقیقا همین سادگی و بی آلایشی این مسجد سبب شده تا در فهرست آثار تاریخی ایران قرار بگیرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / سازمان میراث فرهنگی / بم / مجلس شورای اسلامی / ارگ بم
تغییر کاربری بناهای ارگ بم
نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تغییر کاربری آثار و بناهای موجود در ارگ تاریخی بم می توان به ماندگاری بیشتر گردشگران در این منطقه کمک کرد، گفت: صنعت گردشگری می تواند اقتصاد شهرستان بم را از حالت تک محصولی خارج کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
ابلاغ مراتب ثبت بقایای جاده سنگ‌فرش فهرج - زاهدان به استاندار کرمان
ایلنا: وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی "«بقایای جاده سنگ‌فرش فهرج ـ زاهدان» را به استاندار کرمان ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱
وزیر نیرو، نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی فهرج یزد را افتتاح کرد
همشهری آنلاین: نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی روستای فهرج شهرستان یزد عصر پنجشنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، استاندار تعدادی از مدیران صنعت آب و برق استان و مردم منطقه افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / فهرج / کرمان / ایرنا / میراث فرهنگی
جاده تاریخی فهرج به زاهدان ثبت ملی شد
کرمان - ایرنا - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از ثبت جاده سنگ فرش تاریخی فهرج این استان به زاهدان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
۴ روز زندگی کرمانی‌ها زیر گرد و غبار
طوفان شن طی چهار روز گذشته مردم شهرستان های ریگان و فهرج را با مشکلات زیادی مواجه کرده و در کنار بروز بیماری های تنفسی و کاهش دید افقی، ۵۳ روستا نیز در محاصره طوفان قرار دارند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / آتش سوزی / اتوبوس / استان کرمان
فیلم | لحظه هولناک آتش‌سوزی اتوبوس تهران-زاهدان در فهرج
یک اتوبوس مسافربری تهران - زاهدان به علت نامعلوم در شهرستان فهرج استان کرمان دچار آتش‌سوزی شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۲ / قطار گردشگری
ورود قطار گردشگری به فهرج؛ زمستان امسال
در نشست هم اندیشی توسعه قطارهای گردشگری استان کرمان از ورود قطار گردشگری به فهرج در زمستان امسال خبر داده شد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اقتصاد / شرکت گاز / کوره های آجرپزی / یزد
ظرفیت ایستگاه انتقال گاز فهرج و خویدک یزد 2 برابر شد
یزد - ایرنا - رئیس روابط عمومی شرکت گاز یزد گفت: علت قطع گاز چند روزه محدوده کوره های آجرپزی به دلیل افزایش 2 برابری ظرفیت ایستگاه 50 هزار مترمکعب در ساعت منطقه فهرج و خویدک یزد و ارتقا آن به 100 هزار مترمکعب بود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۲
نماینده مجلس : ضعف نظارت قیمت خرما را افزایش داد
کرمان - ایرنا - نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: حداکثر قیمت خرما درجه یک در شهرستان بم بین 28 هزار تا 30 هزار تومان قیمت دارد، باید مشخص شود که به چه دلیلی بسته 600 گرمی خرما در بازار با درجه کیفی پایین تر بالاتر از 30هزار تومان به فروش می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
نیکزادی: وزارت صمت درصدد کنترل قیمت خرما باشد نه جلوگیری از صادرات
نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس اعتقاد دارد وزارت صنعت، معدن و تجارت باید قیمت خرما را کنترل کند تا از صادرات آن جلوگیری نشود، زیرا با این وجود باغداران متحمل خسارت می‌شوند و بر رونق تولید لطمه وارد خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
نماینده بم: هنوز 30 درصد آوارهای زلزله بم باقیست
نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس گفت: اعلام پایان عملیات بازسازی بم کار اشتباهی بود در حالی که هنوز 30 درصد آوارهای زلزله بم باقی است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
غلظت 52 برابر حد مجاز گرد و غبار در فهرج
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار فهرج گفت: غلظت گرد و غبار در این شهرستان هم‌اکنون به 52 برابر حد مجاز رسیده است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
ریزش بخشی از قلعه فهرج در بارندگی اخیر یزد
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دست و گردشگری استان یزد با اشاره به ناچیز بودن خسارت بارندگی اخیر در استان به بناهای تاریخی، عمده این خسارات را تخریب و ریزش بخشی از قلعه فهرج و همچنین برخی از دیوارهای بافت تاریخی ذکر کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
شرایط ناپایدار جوی طی ۳ روز آینده در استان کرمان
رییس اداره پیش بینی هواشناسی استان کرمان بیان کرد: در روزهای آینده شدت وزش باد در شرق و شمال غرب استان بیشتر می شود و انتقال و خیزش گرد و خاک در شرق و شهرستان های ریگان و فهرج دور از انتظار نیست.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
طوفان ۲ قطار مسافربری را در نیمه راه متوقف کرد
مسؤول روابط عمومی راه آهن جنوب شرق گفت: به دلیل شرایط نامساعد جوی و شدت طوفان شن، دو قطار مسافری تهران و اصفهان به مقصد زاهدان در ایستگاه‌های فهرج و بم متوقف شده اند. روز گذشته مقرر شد مسافران این دو قطار از کرمان تا زاهدان را به وسیله اتوبوس...
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
توفان شن محور ریگان به نرماشیر را مسدود کرد
کرمان - ایرنا - فرمانده پلیس راه ریگان - ایرانشهر از مسدود شدن این معبر و محور فهرج - زاهدان به دلیل بروز توفان شن و گرد و غبار شدید خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۱
باید در سال جدید از تولید بیشتر حمایت کنیم
نماینده مردم شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در سال جدید از بحث تولید بیشتر حمایت کرده تا بتوانیم اشتغال را در کشور پایدارتر نموده و به ثبات مشاغل با جدیت بیشتر توجه کنیم و اقتصاد مقاومتی که همیشه مطرح بوده را سرلوحه کار قرار داده تا بتوانیم روی پا خود بایستیم و در مقابل دسیسه ها و شیطنت های دشمنان مقاومت بیشتری داشته باشیم.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
سیل 88 میلیارد ریال به راه های شرق کرمان خسارت زد
کرمان - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: سیل هفته گذشته ، 88 میلیارد ریال خسارت به جاده ای اصلی و روستایی ریگان، فهرج و نرماشیر این استان وارد کرده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
عملیات مالچ پاشی یکهزار هکتار از اراضی فهرج آغاز شد
کرمان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: عملیات مالچ پاشی یکهزار هکتار از اراضی شهرستان فهرج در راستای ایجاد امنیت زیستی آغاز شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •