یکشنبه, ۱۵ تیر, ۱۳۹۹ / 5 July, 2020
فیلم‌های کن 2020
۲۲ ساعت قبل
جشنواره سن‌سباستین فیلم‌های بخش مسابقه ۲۰۲۰ را معرفی کرد
مهم‌ترین جشنواره سینمایی اسپانیا درحالی فیلم‌های منتخب برای بخش مسابقه ۲۰۲۰ را انتخاب کرد که ‏فیلم‌های منتخب جشنواره برگزار نشده کن در این فهرست جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند‎. جشنواره فیلم سن‌سباستین ۶ فیلم را برای بخش رقابتی امسال خود انتخاب کرده که از این میان پنج فیلم با ‏برچسب «کن ۲۰۲۰» بوده‌اند. در حالی که جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد و نام شماری از فیلم‌ها را با برچسب ‏کن اعلام کرد تا نشان دهد این فیلم‌ها در این جشنواره جای ‌داشتند، جشنواره سن‌سباستین از ‏فیلم‌های برچسب کن استقبال کرد‎.‎ در فهرست سن سباستین که روز جمعه منتشر شد دو فیلم مهم با برچسب کن جای …
نامزدهای رقابت اصلی جشنواره سن سباستین معرفی شدند
۲۵ ساعت قبل / هالیوود / سینمای جهان / سینما
نامزدهای رقابت اصلی جشنواره سن سباستین معرفی شدند
مهم‌ترین جشنواره سینمایی اسپانیا در حالی فیلم‌های منتخب برای بخش مسابقه 2020 را انتخاب کرد که فیلم‌های منتخب جشنواره کن 2020 که برگزار نشده است در این فهرست جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند.
معرفی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره سن‌سباستین ۶۸
۳۰ ساعت قبل
معرفی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره سن‌سباستین ۶۸
مهم‌ترین جشنواره سینمایی اسپانیا در حالی فیلم‌های منتخب برای بخش مسابقه ۲۰۲۰ را انتخاب کرد که فیلم‌های منتخب جشنواره برگزارنشده کن در این فهرست جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند.
«قهرمان» اصغر فرهادی به بازار فیلم کن می‌رود/ عرضه توسط ممنتو
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
«قهرمان» اصغر فرهادی به بازار فیلم کن می‌رود/ عرضه توسط ممنتو
«قهرمان» جدیدترین فیلم اصغر فرهادی از جمله فیلم‌های مطرحی است که در بازار جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ ارایه خواهد شد.
علت غیبت فیلم‌های ایرانی در آثار منتخب جشنواره کن امسال
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / اصغر فرهادی / جشنواره فیلم کن / جعفر پناهی / عباس کیارستمی
علت غیبت فیلم‌های ایرانی در آثار منتخب جشنواره کن امسال
تهران- ایرناپلاس- سرانجام ویروس کرونا برگزاری جشنواره فیلم کن را لغو کرد. اما اسامی منتخبان سال ۲۰۲۰ از سوی دبیر این جشنواره اعلام شد؛ فهرستی که در آن هیچ فیلم ایرانی نیست.
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / جشنواره فیلم کن / کن 2020
فهرست فیلم‌های کن ۲۰۲۰ اعلام شد
به گزارش ایسنا، «پیر لسکیور» رئیس جشنواره کن و «تیری فرمو» دبیر باسابقه این رویداد سینمایی در کاخ الیزه در مرکز پاریس فهرستی متشکل از ۵۶ فیلم را علام کرد که قرار بود امسال در بخش‌های مختلف هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن به نمایش گذاشته شوند اما بحران جهانی ویروس کرونا مانع از برگزاری این رویداد مهم سینمایی جهان شد. 
آنلاین؛ راه نجات سینما
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
آنلاین؛ راه نجات سینما
آرش نهاوندی ـ روزنامه‌نگار تعطیلی کن 2020 و احتمال اکران فیلم‌های امسال در فضای مجازی به‌صورت آنلاین این سؤال را در برخی اذهان شکل داده که اساسا به برگزاری جشنواره‌ها نیازی هست؟ پاسخ به این سؤال بدون مرور اتفاقات هفته گذشته و بدون نگاه به سابقه و اعتبار جشنواره کن ممکن نخواهد بود. شهر کن را می‌توان به جرأت تنها شهری دانست که با تمام وجود آسیب فرهنگی و اقتصادی ناشی از شیوع کرونا را در هفته آینده حس خواهد کرد. به گزارش گاردین، جشنواره فیلم کن که پس از شیوع کرونا برگزاری آن با اما و اگرهای زیادی …
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
بخش‌های جنبی جشنواره‌ کن ۲۰۲۰ برگزار نمی‌شوند
بخش‌های جنبی «دو هفته کارگردانان» و «هفته‌ منتقدان» جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۲۰ برگزار نمی‌شوند.به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، ۲ روز پس از آنکه امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد برگزاری هر نوع جشنواره و رویدادی که موجب تجمع شمار زیادی از افراد شود تا نیمه جولای ممنوع است، اعلام شد ۲ بخش مهم جنبی جشنواره فیلم کن برگزار نمی‌شوند. به این ترتیب اعلام شد بخش‌های جنبی «دو هفته کارگردانان» و «هفته منتقدان» که از بخش‌های مهم جنبی جشنواره کن است، در سال ۲۰۲۰ لغو می‌شوند و در کنار آن «اتحادیه سینمای مستقل و پخش‌کنندگان» (ACID) نیز امسال در کن برگزار نمی‌شود. روز سه شنبه جشنواره فیلم کن به صورت رسمی اعلام کرده بود که جشنواره در ماه ژوئن هم امکان برگزاری نخواهد داشت. در بیانیه‌ای که منتشر …
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
مهم‌ترین رقیب اسکار ۲۰۲۰ آمد | معرفی بهترین فیلم‌های بین‌المللی به آکادمی
همشهری آنلاین: همزمان با معرفی نمایندگان آلمان، پاناما، فلسطین و کامبوج، کره‌جنوبی با فیلم برنده نخل طلایی کن وارد رقابت برای کسب اسکار بهترین فیلم بین‌المللی شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •