سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
قدرت هسته ای
پادشاه دیوانه پیش از خروج از کاخ سفید همه جا را به آتش می کشد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۸ / پادشاه دیوانه / قدرت هسته ای آمریکا / خطر حمله ترامپ به ایران / تنش ها بین واشنگتن و تهران / سیاست هسته ای / جو بایدن
پادشاه دیوانه پیش از خروج از کاخ سفید همه جا را به آتش می کشد؟
پس از آنکه اوباش خشونت گرای طرفداری رئیس جمهوری ترامپ هفته گذشته به ساختمان مجلس حمله کردند، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، به درستی درباره مخاطره «یک رئیس جمهوری افسار گسیخته با قابلیت شروع یک دشمنی نظامی و دسترسی به کدهای حمله هسته ای» به همکاران خود و مردم آمریکا هشدار دارد. مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، به او و دیگران اطمینان داد که مواردی برای کنترل و جلوگیری از چنین اتفاقی وجود دارند. اما شاید اینطور نباشد!
نبرد تن به تن نظامی در مرز دو قدرت هسته ای + ویدئو
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
نبرد تن به تن نظامی در مرز دو قدرت هسته ای + ویدئو
فیلم ضبط شده نبرد تن به تن نظامیان هند و چین.
توانایی های نظامی - سیاسی ایران فراتر از تصورات است
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / جمهوری اسلامی ایران / نیروی نظامی ایران / توانایی موشکی ایران / قدرت هسته ای / برجام / نفوذ منطقه ای ایران / حزب الله لبنان / عراق / ایران / سوریه
توانایی های نظامی - سیاسی ایران فراتر از تصورات است
با این همه، دلایلی برای هشدار وجود دارد: نخست، دولت بایدن نمی تواند به سادگی در رابطه با برجام به گذشته برگردد. دوم، بسیاری از جنبه های جاگیری آمریکا در منطقه، در چهار سال گذشته فرسوده شده است. رخدادهایی همچون ترور محسن فخری زاده، هرچند هم که مهم باشد، تنها بخشی از کل داستان به شمار می رود.
هشدار روسیه به آمریکا در مورد استقرار سلاح اتمی در اروپا
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / روسیه / ایالات متحده آمریکا
هشدار روسیه به آمریکا در مورد استقرار سلاح اتمی در اروپا
مسکو - ایرنا -سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه خواستار خودداری آمریکا از استقرار سلاح هسته ای در کشورهای متحد خود شد که قدرت هسته ای محسوب نمی شوند.
واکنش نماینده روسیه در وین به گزارش جدید آژانس درباره ایران
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / انرژی اتمی / ایران / قدرت هسته ای / گزارش آژانس انرژی اتمی / نماینده روسیه
واکنش نماینده روسیه در وین به گزارش جدید آژانس درباره ایران
شفقنا- نماینده روسیه در وین در پیامی به موارد مطرح شده در گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران واکنش نشان داده و گفت، نیازی نیست شورای حکام آژانس درباره موارد مطرح شده در این گزارش اقدامی انجام...
برجام منطقه ای نشود، آرامش برقرار نمی شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / برجام / توافق هسته ای ایران / قدرت هسته ای در خلیج فارس / سیاست اروپا در برجام / سیاست اروپا در قبال ایران / سیاست اروپا در خاورمیانه
برجام منطقه ای نشود، آرامش برقرار نمی شود
اختلاف بین اروپا و ایالات متحده بر سر ایران به طور فزاینده عمیق تر می شود. سیاست ایالات متحده در قبال ایران و منطقه- برون سپاری سیاستگذاری منطقه ای واشنگتن به ریاض و تل آویو و حمایت بی دریغ آن از کارزار نظامی عربستان در یمن- به شدت برای اروپا بی ثبات کننده است. اگرچه تمرکز روی ایران به عنوان یک کشور، یا توافق هسته ای به عنوان یک موضوع، بسیار محدود است، اما نقطه عزیمت اتحادیه اروپا همچنان باید برجام باشد. در زمان توافق هسته ای سال ۲۰۱۵، ایران تنها کشور در منطقه بود که به طور پنهانی برنامه انرژی هسته ای را دنبال می کرد. از آنجایی که دیگر کشورهای همسایه ایران نیز همه تلاش خود را برای رسیدن به این کشور در زمینه انرژی هسته ای به کار بستند، امروز به همکاری منطقه ای در زمینه هسته ای نیاز است.
مسکو امیدوار برگزاری نشست حضوری
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مسکو امیدوار برگزاری نشست حضوری "پنج قدرت هسته ای" در شورای امنیت است
دیمیتری مدودف ، معاون رئیس شورای امنیت روسیه اعلام کرد روسیه انتظار دارد یک نشست رو در رو با شرکت پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد برگزار شود تا در مورد حادترین مشکلات بحث صورت گیرد و مهم این است که گفتگو در مورد موضوع سلاح های هسته ای ادامه یابد.
اوکراین غرب را با سلاح هسته ای تهدید کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
اوکراین غرب را با سلاح هسته ای تهدید کرد
رئیس سابق سازمان امنیت اوکراین معتقد است که اوکراین قادر به بازیابی قدرت هسته ای برای خود است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / قدرت هسته ای روسیه / وزرای دفاع ناتو
نشست وزرای دفاع ناتو درباره بررسی قدرت هسته‌ای روسیه
به گزارش مهر به نقل از آناتولی، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در سخنانی اعلام کرد: نشست وزرای دفاع ناتو در روزهای ۱۷-۱۸ ژوئن ماه جاری (۲۸ و ۲۹ خرداد ماه) از طریق ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / تهاجمات امریکا / برجام / تحریم / شهادت سردار سلیمانی / دکتر صالحی / علی اکبر صالحی
نگاهی به تهاجمات آمریکا از شهادت سردار سلیمانی تا تحریم دکتر صالحی
محمد مهدی قزوینی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: اگر مِدادُ العُلماءِ اَفضَل مِن دماءِ الشُهَداء است، تخریب وجهه جهانی و شهادت دانشمندان هسته ای ایران در این مبارزه تمام عیار برای بقای وطن، کمتر از مظلومیت شهید سلیمانی نیست. منتها سیاست آنقدر پیچیده است که راهبران قدرت هسته ای ایران از خاصیت فراجناحی امثال قاسم سلیمانی خارج می شوند و هجمه های سخیف سیاسی باعث کاهش جایگاه علمی و ملّی آنان می شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اسرائیل / خاورمیانه / قاسم سلیمانی / رژیم صهیونیستی / بنیامین نتانیاهو
اعتراف نتانیاهو به وجود تسلیحات هسته ای در سرزمین های اشغالی
تهران- ایرنا- بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به صورت تصادفی اسرائیل را یک قدرت هسته ای نامید و به داشتن تسلیحات هسته ای اعتراف کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / برنامه هسته ای ژاپن / ژاپن و چین / قدرت هسته ای
رسانه‌ چینی ژاپن را «قدرت اتمی پنهان» خواند
یک رسانه چینی با بیان اینکه ژاپن در طول سالیان گذشته حجم بزرگی از مواد غنی‌شده هسته‌ای انباشت کرده است، نوشته است که این کشور از این ظرفیت برخودار است که ظرف مدت کوتاهی ۶۰۰۰ کلاهک اتمی تولید کند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
کشف یک قدرت هسته ای "پنهان"
نشریه چینی "سوهو" ژاپن را یک قدرت هسته ای واقعی می داند و کشورهای همجوار از جمله روسیه را به هشیار بودن در برابر توکیو فرا می خواند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / قدرت هسته ای / سلاح هسته ای / پیمان آی ان اف / برجام / تسلیحات هسته ای کره شمالی / منع گسترش تسلیحات هسته ای
جهان در حال ورود به یک دوره جدید و خطرناک رقابت هسته ای
تا همین چند سال پیش به نظر می رسید مشکل تسلیحات هسته ای اگر اساسا حل نشده باشد، اما به خوبی مدیریت شده است. ذخایر هسته ای آمریکایی و روسی از دوران اوج خود در جریان جنگ سرد به میزان قابل توجهی کاهش یافته و توافق های کنترل تسلیحات در حال اجرا بود و بر سامانه های میان برد و دور برد محدودیت اعمال می کرد. اما شرایط به هیچ وجه همانند گذشته نیست.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / حسن بهشتی پور / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / محمدجواد ظریف / ایران و اروپا / ایران و آمریکا / ایران و فرانسه / دونالد ترامپ
سفرهای ظریف باعث می شود که دشمنان ایران با هم متحد نشوند
یک کارشناس هسته ای معتقد است که اگر ایران تا نود درصد هم غنی سازی کند بدون اینکه توان اقتصادی اش را از داخل افزایش ندهد، راه به جایی نخواهد برد ما باید تمرکز مان را به جای قدرت هسته ای، انرژی خود را بر اقتصاد و دیپلماسی بگذاریم.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴
لندن و تل آویو: اقدامات بی ثبات ایران، باید متوقف شود
نخست وزیر انگلیس و اسرائیل، خواستار جلوگیری از دستیابی ایران به قدرت هسته ای هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / کره شمالی / کلاهک هسته ای / ژاپن
کره شمالی به توانایی کوچک سازی کلاهک هسته‎ای دست یافته است
یک رسانه ژاپنی امروز چهارشنبه در ارزیابی جدید خود از قدرت هسته ای کره شمالی احتمال داد که پیونگ یانگ به توانایی کوچک سازی کلاهک های هسته ای دست یافته باشد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / ایران / ایالات متحده آمریکا / برجام
ایران نباید به یک قدرت هسته ای تبدیل شود
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که باید از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته ای جلوگیری کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
انگلیس، ایران و آمریکا را به آرامش دعوت کرد/ جرمی هانت: دو طرف دغدغه های طرف مقابل را درک کنند
جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس بروز درگیری نظامی را برای ایران و آمریکا غیرضروری توصیف کردو گفت: نبایستی ایران را در مسیر دست یابی به سلاح هسته ای قرار دهیم. چون اگر ایران به قدرت هسته ای تبدیل شود، همسایگانش هم می خواهند مسیر مشابهی را طی کنند. این در حالی است که خاورمیانه یکی از بی ثبات ترین مناطق جهان بوده و این یک گام در مسیر اشتباهی است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
مودی: هند قدرت هسته‌ای پاکستان را به چالش کشید
ایرنا نوشت: نارندرا مودی' نخست وزیر هند با اشاره به حمله هوایی علیه پایگاه های شبه نظامیان درپاکستان گفت، دهلی نو با این اقدام قدرت هسته ای اسلام آباد را به چالش کشید.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اجازه نمی‌دهیم عربستان قدرت هسته‌ای شود/ نمی‌گذاریم ریاض تل آویو را تهدید کند
وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای اعلام کرد که واشنگتن هرگز اجازه نمی دهد عربستان تبدیل به یک قدرت هسته ای شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷ / پمپئو / عربستان / قدرت هسته ای
پامپئو: به عربستان اجازه نمی‌دهیم تبدیل به قدرت هسته‌ای شود
رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در پایان گفت: ما هرگز چکی به مبلغ ۱۵۰ میلیارد دلار برای سعودی‌ها نخواهیم کشید و به آنها قدرتی که به واسطه تسلیحات اتمی تهدیدی علیه اسرائیل و آمریکا باشد، نمی‌دهیم.
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
هند و پاکستان به خطر قدرت هسته ای هم واقفند
تهران - ایرنا - شبکه خبری «سی ان ان» در تحلیلی اعلام کرد که پاکستان و هند به عنوان دو رقیب هسته ای، که هفته پیش تا آستانه جنگ پیش رفتند، آگاه بر مخاطرات تشدید تنش ها بین خود هستند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
ترامپ وضعیت بین هند و پاکستان را خطرناک خواند
رئیس جمهوری آمریکا ضمن خطرناک خواندن وضعیت فعلی بین هند و پاکستان گفت که آمریکا خواهان پایان تنش ها بین این دو قدرت هسته ای است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •