شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
قیمت بنزین
میرمحمد صادقی: حاکمیت باید به مردم اجازه اعتراضات مسالمت‌آمیز را بدهد
۳ روز قبل / حسین میرمحمد صادقی / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین / وزارت کشور
میرمحمد صادقی: حاکمیت باید به مردم اجازه اعتراضات مسالمت‌آمیز را بدهد
میرمحمدصادقی گفت: مردم باید تظاهرات صحیح و مسالمت آمیز و اظهار نظر بدون تخریب را یاد بگیرند. از آن طرف هم حکومت و حاکمیت باید بیاموزد و بپذیرد که باید به مردم این اجازه را بدهد و اگر به مردم اجازه تظاهرات مسالمت آمیز و اظهار نظر داده نشود،
ونزوئلایی‌ها بنزین خانگی می‌سازند
۴ روز قبل
ونزوئلایی‌ها بنزین خانگی می‌سازند
کاراکاس: به‌دنبال گرانی قیمت بنزین در ونزوئلا مردم این شهر به پالایشگاه‌ها رفته و تجهیزات پالایشگاهی را به سرقت بردند تا در خانه بنزین تولید کنند. صاحب بزرگ‌ترین ذخایر نفتی جهان که تا چندی پیش به توزیع بنزین رایگان در کشورش مشهور بود اکنون با کمبود جدی بنزین مواجه است. به گزارش یورونیوز، واحدهای کوچک تقطیر نفت در روستاها کسب و کار جدید کشاورزهای این کشور است.
چهار حمایت  همزمان از اقشار کم‌درآمد
۴ روز قبل / افزایش قیمت / بنزین / تورم / درآمد / دولت و مجلس
چهار حمایت همزمان از اقشار کم‌درآمد
در آبان سال گذشته و در زمان افزایش قیمت بنزین، دولت بحثی را مطرح کرد که نشان از تغییرات جدی در جامعه ایرانی داشت.
۵ روز قبل
دو یارانه جدید را چه کسانی می‎گیرند؟
در حالی پرداخت یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در آستانه یازده سالگی است که در شرایط کنونی به دلیل بحران ناشی از شیوع کرونا چهار یارانه متفاوت در کشور پرداخت می‌شود.به گزارش خبرآنلاین، سال ۱۳۸۹ بود که دولت احمدی‌نژاد با هدف از میان بردن یارانه پنهان در اقتصاد و رقابتی کردن اقتصاد کشور نسبت به اصلاح قیمت بنزین و سایر فرآورده‌های سوختی اقدام کرد و مقرر نمود با هدف جبران این افزایش قیمت ماهانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به هر ایرانی پرداخت شود. هرچند سایر اهداف پیش‌بینی شده نظیر حمایت از تولید و ارتقای سیستم بهداشت و درمان و ... هیچ کدام نتوانست در قالب طرح اصلاح ساختار یارانه‌ها اجرایی شود و این طرح به پرداخت یارانه نقدی به شهروندان ایرانی تقلیل یافت اما در عمل به تدریج یارانه‌های پنهان نیز به اقتصاد بازگشت …
نرخ تورم ماهیانه، نقطه‌ای و سالیانه ایران از آبان ۹۸ تا آبان ۹۹
۵ روز قبل / اقتصاد / بنزین / تورم / مرکز آمار ایران / نرخ ارز
نرخ تورم ماهیانه، نقطه‌ای و سالیانه ایران از آبان ۹۸ تا آبان ۹۹
اقتصاد نیوز : تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز آمار ایران از روند نرخ تورم در ایران یک سال پس از آزادسازی قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه در فاصله آبان پارسال تا آبان امسال از ۱.۶درصد به ۵.۲درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه هم از ۲۷درصد در آبان پارسال به ۴۶.۴درصد در آبان امسال رسیده اما نرخ تورم سالانه ایران از ۴۱.۱درصد به ۲۹درصد کاهش یافته است.
اظهارات جانشین فرمانده کل سپاه درباره شیطنت‌های دشمنان در آبان ۹۸ و ۹۹
۵ روز قبل / سپاه پاسداران / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین
اظهارات جانشین فرمانده کل سپاه درباره شیطنت‌های دشمنان در آبان ۹۸ و ۹۹
جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه حزب‌الله همیشه پیروز است، بیان کرد: آمریکا حتی در یک جبهه هم پیروز نشده است و با عنایت خداوند جبهه حق همیشه پیروز بوده است.
افزایش ۲۲ واحدی تورم، قبل و بعد از اصلاح بنزینی
۵ روز قبل / تورم / افزایش قیمت / مرکز آمار ایران / اقتصاد ایران
افزایش ۲۲ واحدی تورم، قبل و بعد از اصلاح بنزینی
رسیدن تورم نقطه به نقطه در آبان سال جاری به ۴۹ درصد در حالی است که این رقم برای آبان ۹۸ حدود ۲۷ درصد بود. به بیان دیگر در یک سالی که از اصلاح قیمت بنزین می‌گذرد، نرخ تورم نقطه به نقطه افزایشی ۷۰ درصدی داشته است. هر چند کارشناسان معتقد بودند قیمت بنزین نمی‌تواند اثرات زیادی بر قیمت کالا‌ها و خدمات داشته باشد، اما استناد به آمار‌ها نشان می‌دهد که این امر در شرایطی که کشور با تحریم و کاهش عایدی‌های نفتی مواجه است، صادق نخواهد بود.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
نبض تورم، یک‌سال پس از افزایش قیمت بنزین
تازه‌ترین گزارش رسمی مرکز آمار ایران از روند نرخ تورم در ایران یک سال پس از آزادسازی قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن نشان می‌دهد که نرخ تورم ماهانه در فاصله آبان پارسال تا آبان امسال از 1.6درصد به 5.2درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه هم از 27درصد در آبان پارسال به 46.4درصد در آبان امسال رسیده اما نرخ تورم سالانه ایران از 41.1درصد به 29درصد کاهش یافته است. ازجمله تغییرات مهم درخصوص نرخ تورم آبان‌ماه می‌توان به افزایش سرعت رشد نرخ تورم ماهانه بر اقشار ضعیف و فقیر جامعه نسبت به اقشار ثروتمند اشاره کرد به‌نحوی …
ارزیابی یک تجربه سیاست‌گذاری
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ارزیابی یک تجربه سیاست‌گذاری
1-آیا افزایش قیمت بنزین به موقع بود؟ آیا این نحوه سهمیه‌بندی و تغییر قیمت بنزین و اجرای غافلگیرانه‌ آن بهترین روش بود؟
بن بست در تعیین مکان برای اعتراضات
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / محمود صادقی / مجلس دهم / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین
بن بست در تعیین مکان برای اعتراضات
مصوبه ایجاد مکان برای اعتراضات که از سوی مجلس دهم ارائه شد، مورد ایراد دیوان عدالت اداری قرار گرفت.
سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / سهمیه بنزین / کارت سوخت / قیمت بنزین
سهمیه بنزین آذرماه امشب واریز می‌شود
سهمیه بنزین آذرماه ساعت ۲۴ امشب بدون تغییر نسبت به ماه‌های گذشته، در کارت‌های سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها واریز خواهد شد.
جزییات اعتراض و درگیری خیابانی دیروز در کرمانشاه از زبان دادستان
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / تجمعات اعتراضی / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین / راهپیمایی ها و تجمعات / دادستانی / دادسرا
جزییات اعتراض و درگیری خیابانی دیروز در کرمانشاه از زبان دادستان
تسنیم به نقل از به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه نوشت: دادستان کرمانشاه با اشاره به درگیری عصر دیروز اجرائیات شهرداری و برخی از کسبه گفت: با متخلفان تجمع در خیابان دبیراعظم کرمانشاه که سبب سوءاستفاده شبکه‌های معاند شد برخورد می‌شود.
روزشمار وقایع آبان ۹۸؛ از اعتراضات مردمی تا حملات تروریستی
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / اغتشاشات آبان 98 / حوادث آبان
روزشمار وقایع آبان ۹۸؛ از اعتراضات مردمی تا حملات تروریستی
ماجرا از جمعه ۲۴ آبان کلید خورد. روزی که دولت به طور ناگهانی خبر از افزایش قیمت بنزین به دو نرخ جدید داد: بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومانی و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومانی. زمزمه گرانی بنزین البته از ماه‌ها قبل بر سر زبان‌ها افتاده بود و تقریبا هیچ کارشناسی در مورد لزوم اصلاح قیمت بنزین شک نداشت. اما دولت مدام هرگونه تصمیم در این‌باره را تکذیب می‌کرد. ساعات پایانی روز ۲۳ آبان بود که کم‌کم زمزمه تغییر بنزین در میان جامعه مطرح شد. عده‌ای به پمپ‌بنزین‌ها هجوم بردند و صف‌های طولانی در بعضی از شهرها ایجاد شد. از ساعت صفر ۲۴ آبان، خبر گران شدن بنزین به طور رسمی اعلام شد؛ تصمیمی که در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه گرفته شده بود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
فریاد بی‌اختیاری
مجلس دهم از حیث نوع مواجهه نهادهای انتصابی با نمایندگان در تاریخ مجالس شورای اسلامی کم‌نظیر بود. شورای عالی امنیت ملی، دادستانی کل‌ کشور، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان و نهادهای امنیتی و انتظامی هر کدام به نوعی و در مواقع مختلف مانع اقدامات نمایندگان شدند و بعضا حتی شکایاتی را به‌واسطه اظهارات پارلمان‌نشینان از آنان طرح کردند و در مواردی تلاش‌هایی برای بازداشت و جلب نماینده مجلس آن هم به جرم پرسش در صحن علنی صورت دادند و شاید اوج این رویه به آبان‌ماه 98 و خروج طرح‌های سه‌فوریتی نمایندگان برای توقف گرانی قیمت بنزین با تصویب حسن روحانی، علی لاریجانی و سیدابراهیم رییسی در قالب شورای عالی هماهنگی اقتصادی برگردد. همه این موارد کنار هم خبر از تنزل جایگاه …
بزرگترین اشتباهات اقتصادی روحانی، آقای رئیس جمهور اعتماد مردم را برگردانید!
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
بزرگترین اشتباهات اقتصادی روحانی، آقای رئیس جمهور اعتماد مردم را برگردانید!
مجتبی یوسف زاده کارشناس اقتصاد ایران در گفتگو با بازار نظارت دقیق بر بازارهای اقتصادی را اصلی‌ترین گام دستیابی به موفقیت اقتصادی دانست که نبود آن موجب شکست در روند کلی اقتصاد کشور می‌شود. یوسف زاده با انتقاد از عدم نظارت دقیق دولت روحانی بر تمامی اجزای اقتصاد ایران بزرگترین اشتباهات اقتصادی این دولت‌ها را کاهش سودهای بانکی بدون نظارت بر سایر بازارهای مالی، افزایش به یکباره قیمت بنزین بدون برنامه ریزی اصولی و اتخاذ تصمیمات اشتباهی که روزانه صادرات کشور ما را مورد هدف قرار می‌داد، دانست. این کارشناس اقتصادی همچنین مهمترین اقدام دولت روحانی که می‌تواند انجام دهد را برگرداندن اعتماد از دست رفته مردم به بازارهای اقتصادی کشور دانست.
اعتراضات آبان ۹۸: به جان آمدگانِ بی اعتماد و بی نماینده!
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / آبان 98
اعتراضات آبان ۹۸: به جان آمدگانِ بی اعتماد و بی نماینده!
حوادث آبان ۹۸ به دنبال گران شدن قیمت بنزین رخ داد و به سرعت سراسر کشور را درگیر کرد و البته عواقبی بسیار ناگوار داشت و به از دست رفتن جان‌ها و آسیب دیدن بسیاری از مردم منجر شد. در سالگرد آن رخداد دیدار به سراغ تحلیلگران سیاسی و اجتماعی رفته است و از آن‌ها پرسیده است که چرا جریان‌های سیاسی توان و امکان نمایندگی کردن معترضان آبان ماه ۹۸ را نداشتند و کار این گونه به خیابان رسید و این که آینده تحولات به کدام سمت خواهد رفت.
تورم بالا، حساسیت مردم به بنزین ۳ هزار تومانی را از بین برد/ اعتراف مجلس هفتم به اشتباهات خود / گرانی سایر کالاها، بنزین را رو سفید کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
تورم بالا، حساسیت مردم به بنزین ۳ هزار تومانی را از بین برد/ اعتراف مجلس هفتم به اشتباهات خود / گرانی سایر کالاها، بنزین را رو سفید کرد
حسینی دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی که معتقد است باید اجازه داد قیمت بنزین به صورت پلکانی افزایش پیدا کند، ادامه داد: قیمت کالا وخدمات در یک سال گذشته به قدری افزایش یافته که مردم دیگر نسبت به بنزین ۳ هزار تومانی هیچ حساسیتی ندارند و اگر ویروس کرونا نبود شاید سرانه مصرف حالا به ۱۰۰ میلیون لیتر در روز هم رسیده بود.
وضعیت قاچاق سوخت یک سال پس از گرانی بنزین!
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
وضعیت قاچاق سوخت یک سال پس از گرانی بنزین!
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: در آبان ماه سال گذشته، دولت به یک باره تصمیم به گرانی بنزین یا آنگونه که دولت می گفت «واقعی سازی قیمت بنزین» گرفت. افزایش یک شبه و سه برابری بنزین اعتراضات گسترده آبان ماه را در پی داشت. اعتراضاتی که باعث شد تا دولت برای توجیه افزایش یکباره قیمت بنزین وارد عمل شود.
حوادث آبان ۱۳۹۸؛ تب یا بیماری؟/ اشتباه است که گمان کنیم اعتراضات فقط ناشی از افزایش قیمت بنزین بود
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
حوادث آبان ۱۳۹۸؛ تب یا بیماری؟/ اشتباه است که گمان کنیم اعتراضات فقط ناشی از افزایش قیمت بنزین بود
یک تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی نوشت: باید گفت که یک خطای دیگر دیده شد که ماجرا را بدتر می‌کند. اینکه گمان کنیم اعتراضات فقط ناشی از افزایش قیمت بنزین است. بله اگر آن تصمیم نبود آن اتفاقات در آبان سال ۱۳۹۸ رخ نمی‌داد. باید به فراتر از آن تصمیم رفت و از این اعتراضات درس گرفت. تقلیل این رویداد به افزایش قیمت بنزین خطرناک است و نشان می‌دهد که باید منتظر تکرار این حوادث باشیم، چون با این حد از رشد نقدینگی و کمبود تولید همچنان با افزایش قیمت‌ها مواجه خواهیم بود.
عباس عبدی: آبان 1398؛ تب یا بیماری؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
عباس عبدی: آبان 1398؛ تب یا بیماری؟
تقلیل این رویداد به افزایش قیمت بنزین خطرناک است و نشان می دهد که باید منتظر تکرار این حوادث باشیم، چون با این حد از رشد نقدینگی و کمبود تولید همچنان با افزایش قیمت‌ها مواجه خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
یارانه پیشنهادی ۱۲۰ هزار تومانی مجلس لغو شد
چندی پیش صحبت از طرح تامین کالای اساسی به میان آمد، مطرح شدن این مساله اما و اگرهای بسیاری را به دنبال داشت و حالا رد طرح تامین کالای اساسی از سوی شورای نگهبان حاکی از آن است که وعده پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی فعلا عملی نخواهد شد.به گزارش ایسنا، تامین کالای اساسی طرحی بود که مجلس یک فوریت آن را مصوب کرد و دلیل آن را هم توزیع مناسب کالای اساسی از طریق کالابرگ یا کارت الکترونیک اعلام کرد. از همان ابتدا دولت با این طرح به دلایلی از جمله بار مالی آن موافقتی نداشت، نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در این رابطه اعلام کرده بود سازوکار الکترونیکی کردن توزیع کالاهای اساسی در سطح گسترده در کشور وجود ندارد و قطعا با مشکلاتی مواجه خواهد شد. اما در هر صورت طرح در سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی کارشناسی …
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
گزارش/موانع احقاق حقوق مردم
همزمان با سالروز اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در آبان‌ماه 98، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران از «حق تجمع» مردم بر مبنای قانون اساسی در راستای احقاق حقوق‌شان سخن گفته است. شکرالله حسن‌بیگی درباره سرانجام تعیین مکان‌هایی برای تجمعات در تهران، گفت: «مقرر شد این مکان توسط دولت تعیین شود، در این راستا نیز اقداماتی صورت پذیرفت و مکان‌هایی تعیین تکلیف شده، اما هنوز کامل نشده است.  ما نیز در گذشته از طریق مجلس این موضوع را پیگیری کردیم و هم‌اکنون نیز خواسته ما از دولت و مجلس این است که هر چه سریع‌تر …
رئیس جمهور به حکم قانون باید پاسخگوی وضعیت فعلی بورس باشد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
رئیس جمهور به حکم قانون باید پاسخگوی وضعیت فعلی بورس باشد
بدری، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور در طول یکسال اخیر پس از افزایش سه برابری قیمت بنزین گفت: دولت علاوه بر اقتصاد، سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را هدف قرار داده است.
سرنوشت مبهم وعده‌های دولت در آبان ۹۸ / درآمد حاصل از گرانی بنزین کجاست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
سرنوشت مبهم وعده‌های دولت در آبان ۹۸ / درآمد حاصل از گرانی بنزین کجاست؟
دولت در آبانماه سال ۹۸ قیمت بنزین را سه برابر کرد. رویداد۲۴ در این گزارش بررسی کرده که آیا اقدام دولت فایده‌ای هم داشته که با این شدت با هرگونه اعتراضی برخورد کرد؟
از «ریاست وثوق الدوله بر کمیسیون نظارت بر بودجه» تا «طرح دو فوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین»
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
از «ریاست وثوق الدوله بر کمیسیون نظارت بر بودجه» تا «طرح دو فوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین»
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و پنجمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
میراث اصلاح بنزینی
آویده علم‌جمیلی |یک سال از افزایش قیمت بنزین توسط سران سه قوا برای جلوگیری از قاچاق سوخت و نزدیکی قیمت به فوب خلیج فارس گذشته است. هر چند افزایش یک‌باره 300 درصدی قیمت بنزین آن هم درشرایط تحریمی که ورود و خروج ارز به کشور کاهش چشمگیری یافته و همین عامل سبب‌ساز نوسانات ریز و درشت در بازارها اعم از دارایی تا خوراکی شده بود، تصمیمی عجولانه به نظر می‌رسید. اما با وجود هشدارهای کارشناسان اجرایی شد، هر چند کمی بعد از اجرایی شدن این طرح گزارش‌ها و گفت‌وگوهایی از مردان اقتصادی و غیراقتصادی دولت منتشر شد که تاثیر تورمی افزایش قیمت‌ها بر تورم را سالانه 4 درصد عنوان می‌کردند. اما تخمین تاثیر نهایتا 4 درصدی افزایش قیمت بنزین بر تورم، در اقتصادی با شرایط نرمال و به …
چرا سیستم تصمیم‌گیری در دولت مشکل دارد؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / ویروس کرونا / قیمت بنزین / رئیس جمهور
چرا سیستم تصمیم‌گیری در دولت مشکل دارد؟
تاخیرهای دولت در تصمیم‌گیری جدی راجع به اعمال محدودیت‌ها برای کنترل کرونا با انتقاداتی روبرو شده است.
ببینید | درگیری میان حامیان ترامپ و بایدن در واشنگتن
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / دونالد ترامپ / جوزف بایدن / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین / واشنگتن
ببینید | درگیری میان حامیان ترامپ و بایدن در واشنگتن
در ادامه اعترضات رئیس‌جمهور آمریکا به نتیجه انتخابات این کشور، هواداران بایدن وترامپ امروز شنبه درواشینگتن درگیری شدید ایجاد کردند. منبع: جام
بنزین در کشور با نرخ کمتری به مردم عرضه می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / بنزین / سوخت / قیمت بنزین
بنزین در کشور با نرخ کمتری به مردم عرضه می‌شود
رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت گفت:در حال حاضر بنزین با نرخ کمتری به مردم عرضه می‌شود و قیمت تولید هر لیتر بنزین با دلار۲۰ هزار تومانی، چهار هزار و ۵۰۰ تومان است. نوشته بنزین در کشور با نرخ کمتری به مردم عرضه می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پرداخت بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان حمایت معیشتی بنزین
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / کرونا / ویروس کرونا / سازمان برنامه و بودجه / بنزین / یارانه معیشتی / سهمیه بندی بنزین / طرح حمایت معیشتی دولت
پرداخت بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان حمایت معیشتی بنزین
تهران- ایرنا- دولت دوازدهم پس از افزایش قیمت بنزین از آبان سال گذشته تاکنون به طور متوسط ۳۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان حمایت معیشتی پرداخت کرده است.
یک سال پس از اعتراضات آبان / برنده و بازنده بازی ناگهانی گرانی بنزین که بود؟ / از تغییر ترکیب مجلس تا ترور سردار سلیمانی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
یک سال پس از اعتراضات آبان / برنده و بازنده بازی ناگهانی گرانی بنزین که بود؟ / از تغییر ترکیب مجلس تا ترور سردار سلیمانی
سال پیش در چنین روزی، دولت حسن روحانی با رای شورای هماهنگی سران قوا تصمیم گرفت قیمت بنزین را افزایش دهد. این تصمیم واکنش هایی را در پی داشت و برای چندین هفته کشور را دستخوش ناآرامی کرد.
تبعات یک‌ساله افزایش قیمت بنزین؛ وعده‌های دولت چه بود و چه شد؟ +جدول و نمودار
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / بنزین / اخبار داغ / حسن روحانی / محمد باقر نوبخت / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی
تبعات یک‌ساله افزایش قیمت بنزین؛ وعده‌های دولت چه بود و چه شد؟ +جدول و نمودار
مسئولان دولت در سال گذشته بارها تاکید کردند که افزایش قیمت بنزین برای رفع کسری بودجه دولت نبوده و صرفا با هدف توزیع درآمد حاصل از آن در بین اقشار متوسط و کم‌درآمد و ارتقای سطح معیشتی آنها بوده است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
کاهش دور دورهای شبانه در پایتخت
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از کاهش دور دورهای شبانه در برخی خیابان‌های پایتخت خبر داد و گفت: حضور مستمر پلیس در خیابان‌ها منجر به کاهش این تخلف شده است نه افزایش قیمت بنزین.سردار محمدحسین حمیدی در گفت‌وگو با مهر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برنامه‌ای برای «دور دورهای شبانه» دارد یا خیر، اظهار کرد: این بحث جدید نیست ولی نسبت به گذشته بسیار کاهش پیدا کرده و این اظهارات که برخی اعلام می‌کنند به دلیل بالا رفتن قیمت بنزین، دوردورها کاهش پیدا کرده، مورد قبول نیست. وی گفت: نظارت‌ها، کنترل‌ها، سامانه‌ها و سیستم‌هایی که پلیس از آنها برای کاهش این تخلف استفاده می‌کند، بیشتر شده، برخوردها هم بیشتر شده و به همین دلیل نسبت به گذشته ما تخلف دوردور را کمتر …
بار تورم ۶۰ درصدی اصلاح قیمتی روی شانه های مردم/ آمار و اطلاعات مربوط به مصرف بنزین هم محرمانه شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
بار تورم ۶۰ درصدی اصلاح قیمتی روی شانه های مردم/ آمار و اطلاعات مربوط به مصرف بنزین هم محرمانه شد
درست در یک سالگی افزایش قیمت بنزین، کارشناسان می گویند که اجرای این طرح نه مصرف را مدیریت کرده و نه حتی قاچاق را کاهش داده. در حالی مردم کشور این روزها تورم ۶۰ درصدی اجرای نادرست این طرح را تحمل می کنند، دولت در یک سال گذشته هیچ کاری برای تولید…
کاهش دور دورهای شبانه در پایتخت/ حضور پلیس تاثیرگذار بود نه افزایش قیمت بنزین
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / محمدحسین حمیدی / ریاست پلیس راهور تهران / تخلفات رانندگی
کاهش دور دورهای شبانه در پایتخت/ حضور پلیس تاثیرگذار بود نه افزایش قیمت بنزین
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از کاهش دور دورهای شبانه در برخی خیابان های پایتخت خبر داد و گفت: حضور مستمر پلیس در خیابان ها منجر به کاهش این تخلف شده است نه افزایش قیمت بنزین.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / افزایش قیمت بنزین / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / سید محمدرضا اصنافی
چگونه هیجان انتخاباتی را کنترل کنیم؟
محمدرضا اصنافی فعال رسانه در توئیتی نوشت: اطلاع رسانی پلکانی و مدیریت هیجان انتخاباتی با خبررسانی قطره چکانی تا حدود زیادی در کنترل هیجان و خشونت قابل پیش‌بینی آمریکا موفق عمل کرده و ترامپ را گام به گام به پذیرش نتایج انتخابات با کمترین هزینه عقب می‌راند. مقایسه کنید با اطلاع‌رسانی و مدیریت هیجان آبان بنزینی پارسال ایران.
احتمال گرانی بنزین چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / قیمت بنزین / قیمت سوخت / کمیسیون انرژی مجلس
احتمال گرانی بنزین چقدر است؟
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه قیمت بنزین باید منطقی باشد، گفت: افزایش قیمت بنزین در دستور کار مجلس نیست. نوشته احتمال گرانی بنزین چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت بنزین افزایش می‌یابد؟ / رئیس کمیسیون انرژی مجلس پاسخ داد
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
قیمت بنزین افزایش می‌یابد؟ / رئیس کمیسیون انرژی مجلس پاسخ داد
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه قیمت بنزین باید منطقی باشد، گفت: افزایش قیمت بنزین در دستور کار مجلس نیست.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس: افزایش قیمت بنزین در دستور کار مجلس نیست
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / قیمت بنزین / بنزین
رئیس کمیسیون انرژی مجلس: افزایش قیمت بنزین در دستور کار مجلس نیست
با توجه به اوضاع گرانی و تورم در کشور به اندازه کافی به مردم فشار وارد می‌شود، بنابراین نباید با افزایش قیمت سوخت فشار‌ها را دوچندان کنیم.
مجلس به دنبال افزایش قیمت بنزین است؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / مجلس یازدهم / کمیسیون انرژی مجلس / بنزین / فریدون عباسی
مجلس به دنبال افزایش قیمت بنزین است؟
ایلنا نوشت: رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه قیمت بنزین باید منطقی باشد، گفت: افزایش قیمت بنزین در دستور کار مجلس نیست.
کاهش ۳۰ درصدی مصرف بنزین پس از گرانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / آمار مصرف بنزین / افزایش قیمت بنزین / مصرف بنزین
کاهش ۳۰ درصدی مصرف بنزین پس از گرانی
همایون صالحی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به میزان مصرف بنزین پیش از سهمیه بندی اظهار کرد: میزان مصرف بنزین پیش از ۲۴ آبان ۹۸ به طور میانگین ۹۸ میلیون لیتر در روز بود که در ایام تعطیلات این رقم به ۱۱۰ میلیون لیتر در روز می‌رسید.
مصرف بنزین ۳۰ درصد کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
مصرف بنزین ۳۰ درصد کاهش یافت
رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت کشور گفت: پس از افزایش سه برابری قیمت بنزین آزاد و اجرای سهمیه بندی میزان مصرف بنزین ۳۰ درصد کاهش یافت.
مجلس، از کوپن به
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / یارانه سوم / یارانه کالای اساسی / کوپن / اقتصاد / رکود / گرانی / مجلس یازدهم / دولت
مجلس، از کوپن به "یارانه سوم" رسید
دایره شمول یارانه‌بگیران کالای اساسی، اما همان است که در بند ۳۱ جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۹ آمده است؛ یعنی همان افرادی که در فهرست دریافت‌کنندگان یارانه طرح معیشت (حاصل از اصلاح قیمت بنزین در سال ۹۸) قرار دارند و تعداد این افراد ۶۰ میلیون نفر است.
ارتباط رکوردشکنی صادرات بنزین ایران با تحریم های نفتی جدید آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / وزارت نفت / بیژن زنگنه / قیمت بنزین / خودکفایی در تولید بنزین
ارتباط رکوردشکنی صادرات بنزین ایران با تحریم های نفتی جدید آمریکا
در یک روز به اندازه صادرات یک ماهه نفت، بنزین صادر شد و این رکوردشکنی، امریکا و همپیمانانش در منطقه را حسابی ترسانده چرا که درست چند روز پس از رکوردشکنی صادرات بنزین ایران، وزارت خزانه‌داری آمریکا وزیر نفت ایران را تحریم کرد.
تحلیل متفاوت باهنر از اعتراضات آبان ۹۸
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / محمدرضا باهنر / اصولگرایان / نزاع خیابانی / گرانی / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین
تحلیل متفاوت باهنر از اعتراضات آبان ۹۸
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین می گوید: در آبان ماه سال ۹۸ مردم نه تنها از موضوع بنزین، بلکه پیش از آن از همه چیز ناراضی بودند.
باهنر: ارتباط با دیگر کشور‌ها از اختیارات رئیس جمهور خارج است
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
باهنر: ارتباط با دیگر کشور‌ها از اختیارات رئیس جمهور خارج است
«محمدرضا باهنر» سیاستمدار اصولگرا گفت: در قبل و بعد از آبان‌ماه برخی از گرانی‌ها، ناکارآمدی‌ها و مطالبات ناشنیده مردم روی هم جمع شد، متاسفانه دولت نیز برای اتفاقی [افزایش قیمت بنزین] که می‌بایست انجام می‌شد رفتار‌های مناسب و خردمندانه نداشت چرا که هر تصمیمی که حاکمیت بگیرد یکسری کار‌های پیشینی، پسینی و همچنین حین اقدام نیاز دارد.
«وان» رقیب جدید کارت سوخت و نظام سهمیه‌ای؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / سهمیه بندی بنزین / کارت سوخت
«وان» رقیب جدید کارت سوخت و نظام سهمیه‌ای؟
چند روزی است که آنچه حذف کارت سوخت و تغییر نظام سهمیه‌بندی بنزین از سوی مجلس شورای اسلامی خوانده می‌شود به یکی از خبر‌های مهم رسانه‌ها تبدیل‌شده است. موضوعی که در یک‌سالگی افزایش قیمت بنزین و بازگشت نظام سهمیه‌بندی این سوخت، که سال گذشته با حواشی و اعتراضات گسترده‌ای همراه شد، نگاه‌ها را به خود جلب کرده است.
مدیران ما یا درگیر جلسات بی فایده وقیچی کردن روبان هستند/ اثر تورمی رشد قیمت بنزین بیش از ۶۰ درصد بود
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
مدیران ما یا درگیر جلسات بی فایده وقیچی کردن روبان هستند/ اثر تورمی رشد قیمت بنزین بیش از ۶۰ درصد بود
نجفی رئیس هیات مدیره انجمن بهینه سازی مصرف انرژی با بیان اینکه اثر تورمی افزایش قیمت بنزین در سال گذشته بیش از ۶۰ درصد بوده است، گفت: اگر اجازه داده می شد قیمت بنزین در ۱۵ سال گذشته به صورت پلکانی افزایش می یافت حالا بهای این سوخت در کشور…
باهنر: قیمت بنزین باید افزایش می‌یافت/ نمایندگان مدام القا می‌کنند دولت کارآمدی ندارد/ قاطبه مردم به معترضین می‌پیوستند، انقلاب رخ می‌داد/ ارتباط با دیگر کشورها در اختیار رئیس جمهور نیست
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
باهنر: قیمت بنزین باید افزایش می‌یافت/ نمایندگان مدام القا می‌کنند دولت کارآمدی ندارد/ قاطبه مردم به معترضین می‌پیوستند، انقلاب رخ می‌داد/ ارتباط با دیگر کشورها در اختیار رئیس جمهور نیست
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: تا زمانی که نظام جمهوری اسلامی هست هر کسی که می‌خواهد هنجار شکنی کند و زیرخم نظام برود، مورد برخورد قرار می‌گیرد.
افزایش نیافتن مصرف CNG علی رغم افزایش قیمت بنزین/تولید گاز سبک 3.8 درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / مرکز آمار ایران / نیروگاه‌ها / تولید گاز / مصرف گاز / CNG / قیمت بنزین
افزایش نیافتن مصرف CNG علی رغم افزایش قیمت بنزین/تولید گاز سبک 3.8 درصد افزایش یافت
طبق گزارش مرکز آمار و علی رغم 3 برابر شدن قیمت بنزین در آبان ماه 98، مصرف گاز یا همان CNG در بخش حمل و نقل در سال 98 و بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه قبل، تغییر چندانی نیافته است.
زمان ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت کاهش نیافته است
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / سهمیه بنزین / کارت سوخت / قیمت بنزین / فاطمه کاهی / شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
زمان ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت کاهش نیافته است
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، گفت: تصمیمی برای تغییر در میزان ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت گرفته نشده، و تغییر در این مورد تکذیب می‌شود.
دولت می‌توانست به جای افزایش ناگهانی قیمت بنزین سراغ توسعه LPG برود
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / بنزین / حمیدرضا صالحی / رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی / جواد نوفرستی / کارشناس انرژی / رc
دولت می‌توانست به جای افزایش ناگهانی قیمت بنزین سراغ توسعه LPG برود
یک کارشناس انرژی گفت: با استفاده از 6 میلیون تن LPG در خودروها روزانه 25 میلیون لیتر بنزین آزاد می‌شود که این میزان معادل بنزین آزاد شده با افزایش ناگهانی قیمت بنزین در آبان سال 98 است. این LPG الان در حال هدررفت در خط لوله است.
قیمت بنزین شناور شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / بنزین / قیمت بنزین / آرامکو
قیمت بنزین شناور شد
اقتصادنیوز : شرکت نفت آرامکوی عربستان قیمت جدید سوخت در این کشور را بر اساس قیمت صادرات نفت آن به بازارهای بین المللی و به صورت ماهانه تعیین و اعلام می کند.
قیمت بنزین در عربستان شناور شد/ تعیین ماهانه قیمت ها بر اساس قیمت نفت صادراتی
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
قیمت بنزین در عربستان شناور شد/ تعیین ماهانه قیمت ها بر اساس قیمت نفت صادراتی
شرکت نفت آرامکوی عربستان قیمت جدید سوخت در این کشور را بر اساس قیمت صادرات نفت آن به بازارهای بین المللی و به صورت ماهانه تعیین و اعلام می کند.
سهمیه سوخت اعتباری شهریور وانت‌بارها واریز شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / شهرداری تهران
سهمیه سوخت اعتباری شهریور وانت‌بارها واریز شد
مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از واریز هفتمین مرحله سهمیه اعتباری مابه‌التفاوت قیمت بنزین برای وانت‌بارها خبر داد.
ثمره شیرین احیای نظام سهمیه‌بندی بنزین
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / مصرف بنزین / سهمیه بندی بنزین / قیمت بنزین / صادرات بنزین
ثمره شیرین احیای نظام سهمیه‌بندی بنزین
با حاشیه نشین شدن سیاست های مدیریت مصرف بنزین در کشور، در زمانی که ایران می توانست سریع تر تبدیل به صادرکننده بنزین شود، ارز کلانی برای واردات این محصول از بین رفت.
آخرین خبرها درباره طرح بنزین خانوار
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / بنزین خانوار / سهمیه بندی بنزین / قیمت بنزین / کمیسیون انرژی مجلس / گرانی بنزین
آخرین خبرها درباره طرح بنزین خانوار
وی ادامه داد:‌ طرح سهمیه‌ بندی بنزین سرانه خانوار فقط به دنبال باز توزیع عادلانه‌تر بنزین یارانه‌ای به خانوار است تا خانوارهای فاقد خودرو نیز بهره ببرند. نوشته آخرین خبرها درباره طرح بنزین خانوار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
طرح پیشنهادی مجلس برای بنزین
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
طرح پیشنهادی مجلس برای بنزین
سخنگوی کمیسیون انرژی درباره طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار گفت: هیچ تغییری در قیمت بنزین رخ نمی دهد.به دنبال باز توزیع عادلانه تر بنزین یارانه ای به خانوارها هستیم.
با تخصیص سهمیه بنزین به خانوارها، نظام توزیع عادلانه‌تر می‌شود/قیمت بنزین تغییری نخواهد کرد
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / خودرو / بنزین / یارانه / مالک شریعتی / سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس / سهمیه‌بندی بنزین
با تخصیص سهمیه بنزین به خانوارها، نظام توزیع عادلانه‌تر می‌شود/قیمت بنزین تغییری نخواهد کرد
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: در طرح فعلی مجلس خانواده‌ای که یک یا چند خودرو دارد فقط از سهمیه بنزین یک خودرو استفاده می‌کند و خانواده‌ای که خودرو ندارد، مابه‌التفاوت قیمت بنزین آزاد و یارانه‌ای به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.
مجلس طرحی برای تغییر قیمت بنزین و کاهش سهمیه ندارد
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
مجلس طرحی برای تغییر قیمت بنزین و کاهش سهمیه ندارد
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که هیچ طرحی در مجلس یازدهم برای تغییر در قیمت‌های بنزین آزاد یا سهمیه‌ای در دستور کار نیست.
بنزین گران نمی شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / بنزین / افزایش قیمت بنزین
بنزین گران نمی شود
اخباری مبنی طرح مجلس برای افزایش قیمت بنزین در روز گذشته مطرح شد، اما سخنگوی کمیسیون انرژی این موضوع را تکذیب کرد و گفت: افزایش قیمت بنزین یارانه‌ای و آزاد در دستور کار مجلس یازدهم قرار ندارد.
هیچ طرحی برای تغییر قیمت بنزین در مجلس نیست/به دنبال توزیع عادلانه‌تر بنزین یارانه‌ای هستیم
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / مجلس / بنزین / خودرو
هیچ طرحی برای تغییر قیمت بنزین در مجلس نیست/به دنبال توزیع عادلانه‌تر بنزین یارانه‌ای هستیم
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هیچ طرحی برای تغییر در قیمت‌ بنزین در دستور کار نیست گفت: سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار فقط به دنبال باز توزیع عادلانه‌تر بنزین یارانه‌ای از خودرو به خانوار است تا خانوارهای فاقد خودرو نیز بهره ببرند.
افزایش قیمت بنزین آزاد در انتظار تصویب مجلس
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
افزایش قیمت بنزین آزاد در انتظار تصویب مجلس
بر اساس طرح مورد حمایت ۳۶ نماینده مجلس، سهمیه بنزین هزار تومانی به ۳۰ لیتر در ماه کاهش پیدا می‌کند و قیمت بنزین آزاد، روزانه براساس نرخ فوب خلیج فارس و ارز نیمایی محاسبه می‌شود.
جزییات طرح آزادسازی قیمت بنزین و طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه بندی بنزین
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / سهمیه بندی بنزین / طرح آزادسازی قیمت بنزین / طرح بنزین مجلس / طرح مجلس
جزییات طرح آزادسازی قیمت بنزین و طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه بندی بنزین
شفقنا- ۳۶ نماینده مجلس سرانجام از طرح خود برای سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار رونمایی کردند.  همشهری آنلاین نوشت: ۳۶نماینده مجلس سرانجام از طرح خود برای سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار رونمایی کردند. براساس این طرح که ۱۲مهرماه در پایگاه قوانین و...
تنها ۷ درصد صنایع آلاینده پایش می‌شوند/۸۰ درصد آلودگی هوا بر گردن دیزلی ها و نیروگاه های مازوت سوز
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / عیسی کلانتری / آلودگی هوا / آتش سوزی جنگل ها / محصولات تراریخته / قیمت بنزین
تنها ۷ درصد صنایع آلاینده پایش می‌شوند/۸۰ درصد آلودگی هوا بر گردن دیزلی ها و نیروگاه های مازوت سوز
رئیس سازمان محیط زیست گفت: این سازمان بر اساس بودجه‌ای که از طریق عوارض آلایندگی باید در اختیار داشته باشد، می تواند تمام صنایع آلاینده را پایش کند اما اکنون حدود ۷ درصد صنایع پایش می‌شوند.
سهمیه بندی بنزین تغییر می‌کند؟ /جزئیات طرح مجلسی‌ها برای آزادسازی قیمت بنزین
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / سهمیه بندی بنزین / مجلس
سهمیه بندی بنزین تغییر می‌کند؟ /جزئیات طرح مجلسی‌ها برای آزادسازی قیمت بنزین
۳۶نماینده مجلس سرانجام از طرح خود برای سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار رونمایی کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •