جمعه, ۲۶ دی, ۱۳۹۹ / 15 January, 2021
قیمت نفت و گاز
گاز و برق چند درصد مردم رایگان می‌شود؟ | اظهارات روحانی درباره رایگان شدن آب
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / قیمت نفت و گاز / حسن روحانی / قیمت - برق
گاز و برق چند درصد مردم رایگان می‌شود؟ | اظهارات روحانی درباره رایگان شدن آب
رئیس جمهوری با اشاره به گزارش وزیر نیرو تصریح کرد: بر اساس گزارش وزیر نیرو، در مصرف برق آبان نسبت به آبان سال قبل شاهد کاهش هستیم و تعداد کسانی که کم‌مصرف هستند، بیشتر شده و تعداد مصرف پرمصرف‌ها هم ۱۳ درصد کاهش یافته است. این ترویج خوب مصرفی برای صنعتی است که گران برای دولت ایجاد می‌شود.  
جزئیات طرح رایگان شدن گاز از زبان وزیر نفت
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / بیژن نامدار زنگنه / قیمت نفت و گاز
جزئیات طرح رایگان شدن گاز از زبان وزیر نفت
وزیر نفت با تاکید بر اینکه بهینه‌سازی مصرف سوخت یک اصل و باید است، گفت: در بخش خانگی، زنان بهترین نقش را در کاهش میزان مصرف انرژی و آب و بهینه‌سازی آن برعهده دارند.
اگر جنگ ارمنستان و آذربایجان طولانی شود، قیمت نفت و گاز بالا می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / قیمت نفت / اپک
اگر جنگ ارمنستان و آذربایجان طولانی شود، قیمت نفت و گاز بالا می‌رود؟
منطقه قفقاز، یک ایستگاه جهانی اصلی برای انتقال نفت و گاز است، که روسیه، ارمنستان، آذربایجان، ترکیه، ایران و دولت‌های آسیای میانه را در بر می‌گیرد و نزدیکی درگیری‌های فعلی به نفت باکو-ترکیه و لوله‌های گاز، باعث نگرانی تحلیلگران بازار انرژی شده است.
توقف سرمایه‌گذاری‌ها برای صادرات ال‌ان‌جی در ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
توقف سرمایه‌گذاری‌ها برای صادرات ال‌ان‌جی در ۲۰۲۰
اهش قیمت نفت و گاز بسیاری از برنامه‌های سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت تاسیسات صادرات ال‌ان‌جی را به حال تعلیق درآورد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / قیمت نفت
تنزل دورنمای بلندمدت قیمت نفت توسط فیچ
به گزارش ایسنا، موسسه فیچ ریتینگز در جدیدترین به روزرسانی پیش بینی خود از قیمت نفت و گاز، قیمت نفت برنت در بلندمدت را ۵۳ دلار در هر بشکه پیش بینی کرد در حالی که پیش بینی قبلی این موسسه از قیمت نفت برنت ۵۵ دلار بود.
زیان ۸ میلیارد دلاری توتال از سقوط قیمت نفت و گاز
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / توتال / قیمت نفت / قیمت گاز / کرونا در جهان
زیان ۸ میلیارد دلاری توتال از سقوط قیمت نفت و گاز
شرکت توتال فرانسه پس از کاهش دورنمای قیمت نفت و گاز، ارزش داراییهای خود را که عمدتا پروژه های ماسه نفتی کانادا بودند، هشت میلیارد دلار کاهش داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
شرکت بزرگ شیل آمریکا در آستانه فروپاشی قرار دارد
یکی از شرکت‌های بزرگ نفت و گاز شیل در آمریکا با کاهش قیمت نفت و گاز طبیعی در آستانه فروپاشی قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
تاثیر منفی کاهش قیمت نفت بر صنعت شیل آمریکا
تازه ترین بررسی ها نشان می دهد به دنبال پیش بینی کارشناسان و تحلیلگران درباره ادامه روند نزولی قیمت نفت و گاز، صنایع شیل آمریکا نیز بودجه ها، تعداد کارکنان و اهداف تولید خود را کاهش داده اند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
کاهش قیمت بنزین و گازوئیل در پاکستان
دولت پاکستان ضمن موافقت با درخواست سازمان نظارت بر قیمت نفت و گاز موسوم به «اوگرا» قیمت سوخت در این کشور را کاهش داد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
اعتیادپولدارترین صندوق دنیا به نفت
صندوق یک تریلیون دلاری نروژ که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری دولتی جهان است، دو سال پیش با اعلام قصد خود برای واگذاری سهام نفت و گاز به ارزش ۳۵ میلیارد دلار، بازارهای جهانی را شوکه کرد. این صندوق در نوامبر سال ۲۰۱۷ اعلام کرد سهام نفت و گاز را از شاخص سهام خود خارج می‌کند تا آسیب‌پذیری اقتصاد و ثروت نروژ در برابر نوسانات قیمت نفت و گاز را کمتر کند. پیشنهاد اولیه این صندوق که عمده ثروتش از درآمدهای نفت و گاز نروژ بوده و در واقع یک صندوق نفتی شمرده می‌شود، واگذاری تمامی سهام نفت از جمله سهام شرکت‌های بزرگ نفتی به ارزش میلیاردها دلار بود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
رادیو تلسکوپ سری شوروی در ارمنستان
چند پژوهشگر تصاویری از رادیو تلسکوپ متعلق به شوروی در ارمنستان ثبت کرده‌اند. باب تیسن 33 ساله به همراهی دو نفر طی جستجوهای محلی خود توانسته‌اند رادیو تلسکوپ هرونی و ساختمان‌های کنترلش را از دل کوه‌های 1700 متری آراگات ارمنستان کشف کرده‌اند. آینه‌های پوشیده شده از گرد نشان از این دارد که مدت زمان زیادی از استفاده از این رادیو تلسکوپ می‌گذر و این تکنولوژی متروک است. هرونی در سال 1985 ساخته شد. برخی گمانه زنی‌ها راجع به این رادیو تلسکوپ حاکی از آن است که از بیش از 30 سال و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در دسامبر 1991 وسقوط قیمت نفت و گاز این رادیو تلسکوپ بلااستفاده رها شده است. در 21 سپتامبر 191 ارمنستان استقلال خود از اتحاد جماهیر شوروی را اعلام کرد. مدل آنتن به کار رفته در این رادیو تلسکوپ …
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
دوراهی دشوار دونالد ترامپ؛ افزایش قیمت نفت و گاز و یا اعمال فشار بیشتر علیه ایران؟
تمدید معافیت خرید نفت از ایران برای کشورهای دیگر از سوی دولت امریکا به زودی به اتمام خواهد رسید، آنچه رییس جمهوری امریکا انجام می دهد تاثیر بزرگی بر بازارهای...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •