دوشنبه, ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 3 August, 2020
ماه رمضان
۳۰ ساعت قبل / برنامه تلویزیونی ماه عسل / احسان علیخانی / محسن یگانه / مهدی یراحی
کدام خوانندگان با احسان علیخانی مشهور شدند؟
خبرنیوز نوشت:«ماه عسل» را می توان تاثیرگذارترین برنامه 10 سال اخیر تلویزیون در ماه رمضان دانست که کار تهیه و اجرای آن را احسان علیخانی بر عهده داشت.
توبه در شب عرفه مقبول است/ فرصتی برای جاماندگان از رمضان
۵ روز قبل / حاج آقا مجتبی تهرانی / دعای عرفه / روز عرفه / امام حسین(ع) / مشرق نیوز
توبه در شب عرفه مقبول است/ فرصتی برای جاماندگان از رمضان
امام ‫صادق(ع) فرمود: «منْ‏ لم‏ یغْفَرْ لَهُ‏ فِی‏ شَهْر رمَضان لَم یُغْفَرْ إِلَی قَابِلٍ إِلَّا أنْ یَشْهَد عَرفَة»؛ کسانی که از مغفرت ماه مبارک رمضان بهره نگرفتند بهترین فرصت شان عرفه است.
با تغییر برخی عادات، سلامت عزاداران حسینی را حفظ کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ویروس کرونا / ماه محرم / مراسم عزاداری / عزاداران حسینی / ماه رمضان / حوزه علمیه قم
با تغییر برخی عادات، سلامت عزاداران حسینی را حفظ کنیم
در ایام محرم، با تغییر بعضی رسوم عزاداری کاری کنیم که هم سلامت حسینی‌ها حفظ شود هم بهترین محرم را داشته باشیم، منتظر پروتکل و دستورالعمل نشویم.
هشدار به روحانی درباره کرونا و محرم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / جامعه / مسیح مهاجری / کرونا
هشدار به روحانی درباره کرونا و محرم
سید مهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان نیز روز جمعه در اظهار نظری ضمن انتقاد از محدود کردن عزاداری‌ها در ماه رمضان گفت: "جریان غرب ناراحت نمی‌شود که مراسم مذهبی به‌طور کلی تعطیل شوند و از اینکه مراسم مذهبی و عزاداری تعطیل شود، خوشحال می‌شوند. "
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
چه شهر، چه روستا سفید یا قرمز
کرونا تنها یک بیماری مسری نیست. حالا به ‌باور بسیاری ناظران و تحلیلگران این ویروس مهلک که به ‌سختی با چشمان مسلح قابل ‌رویت است نه فقط سازوکار درمانی و نظام سلامت عالم بشریت را تحت ‌تاثیر خود قرار داده بلکه در ابعاد مختلف زندگانی بشر از کار و اقتصاد تا فرهنگ و هنر، از ورزش و صنعت سرگرمی تا گردشگری و مهاجرت، از سیاست و روابط کشورها تا جامعه و ارتباط آدم‌ها و خلاصه از هر آنچه فکرش را بکنید تا هر آنچه در مخیله‌تان هم نمی‌گنجد درگیر کووید19 و کروناست. ویروسی که کمی پیش از فرا رسیدن اسفند 98 اولین قربانیان ایرانی‌اش را در شهر مذهبی قم دستچین کرد و بعد چنان به سرعت سراسر ایران‌زمین را فرا گرفت که نوروز 99 شبیه به نوروز هیچ‌ کدام از سال‌هایی که …
روحانی: عزاداری محرم چه در مناطق قرمز و چه سفید باید برگزار شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
روحانی: عزاداری محرم چه در مناطق قرمز و چه سفید باید برگزار شود
ما تجربه ماه رمضان و شب‌های احیا را داشتیم و هیچکس بعد از آن نگفت که ماه رمضان و شب‌های قدر باعث شیوع کرونا شد.
روزنامه جمهوری اسلامی: ظاهرا رسانه ملی، همتی دارد که حجت الاسلام میرباقری شناخته شود / او گفته «ضرورتی نداشت قرنطینه را مقدم بر برگزاری مراسم‌ها بدانیم» / پاسخ روشن است؛ کارشناسی بیماری کرونا ارتباطی به روحانیت ندارد / مراجعه «غیرخُبره» به «خبره» واجب و یک اصل فقهی است / امام علی(ع) می فرماید «رحمت بر آن شخصی که از ظرفیت خود خارج نشود» / سوال از حجت الاسلام انصاریان هم این است که «چگونه مراسم محرم از «افضل واجبات» دانسته شده؟»
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
روزنامه جمهوری اسلامی: ظاهرا رسانه ملی، همتی دارد که حجت الاسلام میرباقری شناخته شود / او گفته «ضرورتی نداشت قرنطینه را مقدم بر برگزاری مراسم‌ها بدانیم» / پاسخ روشن است؛ کارشناسی بیماری کرونا ارتباطی به …
حجت الاسلام میرباقری گفته بود: "دیگر از مرحله قرنطینه عبور کرده‌ایم و به وضعیت ایمن‌سازی رسیده‌ایم. ما در ماه مبارک رمضان نیز کوتاهی کردیم. ضرورتی نداشت که ما مسأله قرنطینه را مقدم براجرای برگزاری مراسم‌ها بدانیم."
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
گمانه‌زنی درباره چگونگی برگزاری مراسم محرم
درحالی که یک ماه به آغاز ماه محرم باقی مانده، اختلاف بر سر چگونگی برگزاری بزرگ‌ترین مراسم مذهبی در شرایط کرونا همچنان پابرجاست. حسن روحانی روز پنجشنبه با اشاره به اهمیت مراسم محرم گفت: «آیین‌های سوگواری سیدالشهدا(ع) نیاز روحی غیرقابل انکاری است که با رعایت پروتکل‌ها برگزار خواهد شد.» اما برگزاری با پروتکل‌های بهداشتی نیز مخالفان را راضی نمی‌کند. حجت‌الاسلام سیدمهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان رهبری، با انتقاد از برگزار نشدن مراسم‌ عمومی ماه رمضان درباره مراسم‌ مذهبی پیش رو گفت: «جریان غرب از اینکه مراسم مذهبی و عزاداری ماه محرم به‌طور کلی تعطیل شود، ناراحت نمی‌شوند.» این درحالی است که بر اساس گفته‌های حریرچی، معاون وزیر …
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
عضو خبرگان: جریان غربگرا دنبال تعطیلی هیات‌های مذهبی به بهانه کروناست
ایرنا - عضو خبرگان با طرح این سخن که جریان غربگرا به بهانه کرونا دنبال تعطیلی هیات‌های مذهبی به بهانه کروناست، گفت: در ماه رمضان نیز در زمینه برگزاری تجمعات مذهبی کوتاهی کردیم.
تصمیم درباره کنکور قطعی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / انگلیس / بهداشت / تهران / وزارت صمت / وزارت بهداشت / ویروس کرونا / ماه رمضان / وزارت بهداشت و درمان / آمریکا / ایران
تصمیم درباره کنکور قطعی است؟
معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه در رابطه با نحوه و زمان برگزاری کنکور، ستاد ملی کرونا تصمیم می گیرد، گفت: هنوز تصمیم قطعی در این خصوص نگرفته‌ نشده است.
میرباقری: نباید اجازه داد جلسات محرم مجازی شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / میرباقری / سازمان تبلیغات اسلامی / حوزه علمیه قم / مجلس خبرگان رهبری / سازمان بهداشت جهانی / مقام معظم رهبری / ماه رمضان / دولت اصلاحات / ویروس کرونا / اخبار کرونا
میرباقری: نباید اجازه داد جلسات محرم مجازی شود
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در ماه محرم نمی‌توان جلسات را تعطیل کرد. لذا از جامعه پزشکی می‌خواهیم تا به برنامه و پروتکلی برای ما برسند که این مراسم‌ها با رضایت کامل آنان و هیأتی‌ها برگزار شود.
امروز ماسک نزنیم شرایط در زمستان سخت تر خواهد شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ماه رمضان / حریرچی / عید فطر / ایرج حریرچی / سلامت / ویروس کرونا / ماسک
امروز ماسک نزنیم شرایط در زمستان سخت تر خواهد شد
معاون کل وزرات بهداشت، گفت: تنها عامل افزایش آمار فوتی های کرونا در کشور، از بین رفتن ترس مردم از این بیماری است.
برگزیدگان پویش تولید و نشر محتوا در فضای مجازی معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / پویش تولید و نشر محتوا در فضای مجازی
برگزیدگان پویش تولید و نشر محتوا در فضای مجازی معرفی شدند
برگزیدگان پویش تولید و نشر محتوا در فضای مجازی که در ماه های اردیبهشت و خرداد امسال نسبت به تولید و نشر محتوا با موضوعات کرونا و پساکرونا، سواد رسانه ای و مناسبت های ایام ماه مبارک رمضان اقدام کرده بودند توسط مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
کرونا و دورکاری
اعلام ازسرگیری مجدد دورکاری یا حضور دوسوم کارکنان در محل کار به خاطر اوج‌گیری مجدد کرونا و وضعیت قرمز در تهران، بار دیگر بحث و جدل‌ها در مورد دورکاری، فلسفه و نحوه انجام آن و نیز آثار و تبعات آن در ارایه خدمت به مردم و ذی‌نفعان را شدت بخشید. به نظر می‌آمد، تجربه دو ماه آغازین بهار امسال در استقرار دورکاری با حضور ابتدا یک‌سوم سپس دوسوم کارکنان (به خصوص در بخش دولتی) اگرچه به لحاظ مدیریت بیماری و کاهش رفت‌و‌آمدهای شهری تجربه موفقی بود اما به لحاظ کمیت و کیفیت ارایه خدمات عمومی و اداری نتوانسته بود، رضایت مردم و متولیان نظام اداری را به دنبال داشته باشد. اگرچه تجربه اول دورکاری بازمی‌گردد به سال‌های دولت اسبق که با رویکرد ایجاد تعادل بیشتر بین کار و …
شکست شاخ‌های اینستاگرامی در تلویزیون!
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / صدا و سیما / علی مسعودی / شورای نظارت / ماه رمضان / صدا وسیما / صداوسیما / جواد خواجوی / علی صبوری
شکست شاخ‌های اینستاگرامی در تلویزیون!
مدیران صدا و سیما شاید با اندکی تامل، به جای رقابت با فضای مجازی و کپی برداری از اتفاقات این فضا، اگر به دنبال خلاقیت و تولید برنامه هایی باشند که نیاز روز جامعه را درک می‌کند.
لزوم پرهیز از شرطی‌کردن اقتصاد کشور
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / محمدکاظم انبارلویی / مجلس یازدهم / مقام معظم رهبری / ماه رمضان / مجلس / اقتصاد کشور / نمایندگان مجلس
لزوم پرهیز از شرطی‌کردن اقتصاد کشور
نخست اینکه سراغ خوداتکایی بروید. دوم به جوانان اعتقاد و اعتماد پیدا کنید. اعتماد به نفسی که جوانان دارند نقطه اتکای ما به سوی پیشرفت‌های شگرف است و همین به حل مشکلات کشور کمک می‌کند.
قدردانی آیت الله علم الهدی از «کمک مؤمنانه» بانک صادرات ایران
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
قدردانی آیت الله علم الهدی از «کمک مؤمنانه» بانک صادرات ایران
بانک صادرات استان خراسان‌رضوی در قالب همایش همدلی و کمک مؤمنانه در ماه مبارک رمضان با همکاری جمعی از کارکنان این بانک، ۷۰۰ سبد کالا به ارزش کلی ۱۴۴ میلیون تومان تهیه و با مشارکت کمیته امداد مشهد مقدس در بین نیازمندان توزیع کرد.
واکنش طالب‌زاده به انتساب «یزدی» به عنوان مدیر شبکه مستند
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / فروغی / ماه رمضان / نادر طالب زاده / شبکه مستند سیما
واکنش طالب‌زاده به انتساب «یزدی» به عنوان مدیر شبکه مستند
نادر طالب زاده گفت: با سوابقی که آقای یزدی دارند، با آشنائیتی که با مستندسازان دارند و با تجربه اجرایی که دارند انتخاب ایشان به عنوان مدیر شبکه مستند، انتخاب بسیار مناسبی بوده است.
کمک‌های معیشتی به خانوارهای آسیب دیده از کرونا در سه مرحله دیگر توزیع می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / کروناویروس
کمک‌های معیشتی به خانوارهای آسیب دیده از کرونا در سه مرحله دیگر توزیع می‌شود
رییس بنیاد مستضعفان کشور گفت: این بنیاد از ابتدای شیوع کرونا در خدمت مردم بخصوص نهادهای حمایتی بوده و  ۶۰۰ هزار بسته معیشتی در قالب طرح مواسات علاوه بر بسته‌های ماه رمضان و پک افطاری ساده توزیع کرده است.
مرحله دوم رزمایش «ایران همدل» در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / استانی-اجتماعی / پویش ایران همدل / کمک به نیازمندان / عید قربان / ماه رمضان / کروناویروس
مرحله دوم رزمایش «ایران همدل» در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی از برگزاری مرحله دوم رزمایش «ایران همدل» در آستانه عید سعید قربان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تجربه دوازده کیلومتر دویدن
نود دقیقه در مسیر خاکی بین تپه ماهورهای صاف‌شده یکسره دویدم و سرانجام توانستم دوازده کیلومتر کامل را بدوم. تجربه تازه و متفاوتی بود. در پی گسترش کرونا و تعطیل شدن استخرها، مجبور شدم عادت بیست و پنج ساله شنا کردن را موقتا کنار بگذارم. این کاستی را با کوه‌پیمایی بیشتر جبران می‌کردم تا آنکه پس از ماه رمضان تصمیم گرفتم «دویدن» را جایگزین شنا کنم. کار ساده‌ای نبود. می‌گفتند فشار زیادی به زانو وارد می‌کند و آسیب‌زا است. نگاه خیره و چه بسا تمسخرآمیز رهگذران هم مزید بر علت می‌شد.  با این حال، تصمیم گرفتم آرام و جدی شروع کنم. کتاب‌های انگلیسی درباره دویدن را خواندم. در این مرحله حدود بیست کتاب را مطالعه کردم. اولین کتابی که خواندم، فلسفه و …
چند ماه بعد از روزنمایی از کرونایاب؛ سخنگوی سپاه: در حال راستی آزمایی «مستعان 110» هستیم/آیت‌الله مکارم شیرازی: مساله مهم در بحث گرانی‌ها، خونسردی مسئولان است، حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
چند ماه بعد از روزنمایی از کرونایاب؛ سخنگوی سپاه: در حال راستی آزمایی «مستعان 110» هستیم/آیت‌الله مکارم شیرازی: مساله مهم در بحث گرانی‌ها، خونسردی مسئولان است، حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند
سردار رمضان شریف درباره وضعیت این دستگاه 4 ماه بعد از رونمایی گفت: فعلا این دستگاه دارد تست‌های راستی‌آزمایی‌اش را می‌گذراند. الان همچنان در دست تحقیقات علمی بیمارستان‌ها و مراکز علمی است. این دستگاه بخش عمده‌ای از تست‌های راستی آزمایی اش را با موفقیت از سر گذرانده، اما هنوز به مرحله تولید نرسیده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
افزایش ۷۰ درصدی کشفیات فرآورده‌های نفتی و سوختی
رییس پلیس امنیت اقتصادی ناجا عملکرد سه ماه اول سال ۹۹ این پلیس را در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز، احتکار اقلام بهداشتی و ... در سال جاری تشریح کرد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار «محمدرضا مقیمی» در نشستی خبری به تشریح عملکرد سه ماهه این پلیس پرداخت و گفت: ایجاد آرامش برای پلیس امنیت اقتصادی حایز اهمیت است و تلاش ما بر این است که بتوانیم با اقدامات پیشدستانه آرامش ذهنی را برای مردم در کشور ایجاد کنیم. این مقام انتظامی کشور در ادامه به ایجاد تحولات در جامعه (اقتصادی، سیاسی و اجتماعی) اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه این تحولات در رزق و روزی مردم تاثیرگذار است و آنچه باعث می‌شود بیشتر در این فضا فعالیت کنیم، ایجاد احساس رضایت مردم از معیشت و وضعیت اقتصادی است. رییس پلیس …
کاهش تعداد زندانیان به نصف
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
کاهش تعداد زندانیان به نصف
خدیجه نوروزی ـ روزنامه‌نگار درست در رمضان سال69 بود که نخستین جشن گلریزان برای آزادسازی این زندانیان بر پا شد. این جرقه از همان شبی زده شد که شهید سیداسدالله لاجوردی، رئیس وقت زندان اوین، در بازدید شبانه‌ای که از زندان در ساعت 2بامداد داشت از اینکه برخی از زندانیان نماز شب می‌خواندند تعجب کرده بود و مشاهده چنین صحنه‌هایی او را کنجکاو کرد تا بداند علت زندانی‌شدن این افراد چیست. وی پس از بررسی آمار موجودی زندانیان، متوجه شد که اسامی تعدادی از این مددجویان به‌صورت دائم و هر ماه در فهرست آمار تکرار …
۱۲۰۰ زندانی حافظ قرآن هستند
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور
۱۲۰۰ زندانی حافظ قرآن هستند
تهران - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: ۱۲۰۰ نفر از زندانیان حافظ قرآن از یک جز تا سی جزء و نیز قریب به ۳۰ هیئت مذهبی داریم، در ماه مبارک رمضان نیز ۲۵ هزار ختم در مجموعه زندانهای استان تهران اجرا شد.
«بچه مهندس۴» در راه است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
«بچه مهندس۴» در راه است؟
حسن وارسته نویسنده «بچه مهندس ۴» درباره نگارش این سریال که ماه رمضان امسال سومین فصل از آن روی آنتن رفت، بیان کرد: هنوز ابتدای کار است و در حال حاضر مشغول طراحی قصه «بچه مهندس ۴» هستم.
"رعد و برق" بهروز افخمی سریالی برای ماه رمضان ۱۴۰۰ + عکس
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / شبکه پنج سیما / ماه مبارک رمضان / سریال ایرانی / رسانه ملی / تلویزیون
"رعد و برق" بهروز افخمی سریالی برای ماه رمضان ۱۴۰۰ + عکس
سریال تلویزیونی بهروز افخمی در یکی از روستاهای استان گلستان فیلمبرداری‌اش را از سرگرفته تا خودش را به آنتن رمضان ۱۴۰۰ شبکه ۵ سیما برساند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / ذهن / سرمایه / شاخص / ماه رمضان / نقدینگی
رویای شاخص دو میلیونی بورس محقق می‌شود؟
بعد از سدشکنی شاخص بورس از کانال ١.٥ میلیونی، پیش‌بینی فعالان بازار حکایت از حرکت شاخص به کانال دو میلیون واحدی دارد.
2500 بسته معیشتی در کمیجان توزیع شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-سیاسی / همه_باهم_علیه_کرونا / استانی-شهرستانها / بسته معیشتی / کمیجان
2500 بسته معیشتی در کمیجان توزیع شد
فرمانده سپاه ناحیه کمیجان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا پایان ماه مبارک رمضان رزمایش کمک مومنانه را طی چهار مرحله اجرا کردیم کردیم و بیش از ۲۵۰۰ بسته معیشتی در قالب این رزمایش توزیع شد.
ارز ۴۲۰۰ تومانی باید کاملا حذف شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سامانه نیما / چین / ماه رمضان / ویروس کرونا / حسین مدرس خیابانی / اتحادیه اروپا / آمریکا / وزارت صمت / امریکا
ارز ۴۲۰۰ تومانی باید کاملا حذف شود
سرپرست وزارت صنعت گفت: ما طرفدار آزادسازی ارز هستیم و معتقدیم باید ارز ۴۲۰۰ تومانی کامل حذف شود؛ اما اقشاری که از محل آزادسازی ارز آسیب می‌بینند نیز باید با سیاست‌های جبرانی مورد حمایت قرار گیرد.
قره‌شیخلو: امکان تمدیدمهلت نام‌نویسی در مسابقات سراسری قرآن وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / مسابقات بین‌المللی قرآن / سازمان اوقاف / قرآن کریم
قره‌شیخلو: امکان تمدیدمهلت نام‌نویسی در مسابقات سراسری قرآن وجود ندارد
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان به مدت ۴۰ روز فرصت برای ثبت‌نام در نظر گرفته شد. از هما ن ابتدا نیز تأکید کرده بودیم که فرصت ثبت‌نام تمدید نخواهد شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / دکتر علیرضا افشار / شیوع کرونا در خوزستان / کرونا در خوزستان
ظرفیت تخت‌های کرونا در خوزستان در مرز تکمیل
به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا افشار با اشاره به روند افزایش مجدد شیوع کرونا در ماه‌های گذشته اظهار کرد: مقداری پیش‌بینی‌ها درست از آب درنیامد. فکر می‌کردیم پس از پایان ماه رمضان شاهد کاهش ابتلا و مراجعه‌کنندگان باشیم. رفتارهای ویروس ناشناخته بود؛ همه فکر می‌کردند با افزایش دما، میزان سرایت ویروس کاهش می‌یابد که دقیقا برعکس شد.
پژمانفر: خدمت مؤمنانه را بار دیگر در دهه کرامت رونق بخشیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / دهه کرامت / کمیسیون فرهنگی
پژمانفر: خدمت مؤمنانه را بار دیگر در دهه کرامت رونق بخشیم
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اقدامات جهادی و انقلابی مردم بعد از ماه مبارک رمضان که قابی ماندگار از خدمت مؤمنانه را به تصویر کشید، باید همچنان ادامه داشته باشد و همه به آن عمل کنیم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
پویش دیوار مهربانی، نان مهربانی
[شهروند] پس از شیوع کرونا و تبدیل‌شدن آن به یک بحران، بسیاری از مردم ایران همراه با دستگاه‌های مختلف اجرایی، داوطلبانه به میدان آمدند تا برای شکست کرونا و همیاری با کادر درمانی و مدافعان سلامت همت کنند و در این میان جمعیت هلال‌احمر نیز در کنار خیرخواهان و نیکوکاران، تلاش‌های فراوانی را در این زمینه انجام داد. حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت استان تهران با شروع اپیدمی کرونا درکشور با بهره‌گیری از کانون‌های طلاب و حضور ائمه‌ جماعات شعب و ‌مراکز جمعیت، در طرح تب‌سنجی و ضدعفونی‌کردن معابر حضوری فعال داشتند. در همین ارتباط نیز دفتر فرهنگی و نظارتی در یکی از طرح‌های خود با همکاری جمعیت هلال‌احمر استان تهران اقدام به برگزاری پویش «دیوار …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
باغ « وحشت » هویزه؛ قتلگاه حیوانات!
اسماعیل کهرم: این باغ وحش ها جز آبرو ریزی برای ایران چیزی ندارند، همه آن ها باید تعطیل شوندآفتاب یزد- گروه اجتماعی: اواخر ماه رمضان بود که خبری دل دوستداران حیوانات در کشور را شاد کرد چرا که خبر رسید یک توله شیر سفید که نژادش در دنیا بسیار منحصربه فرد است در باغ وحش شهرستان هویزه به دنیا آمده است. از همان زمان که این خوشحالی برای دوستداران حیوانات ایجاد شد نوعی نگرانی در مورد شرایط نگهداری و تغذیه‌ای نیز برای این توله شیر ایجاد شد و اکنون از هویزه خبر می‌رسد این توله شیر تلف شده است.شهرداری هویزه نیز با تایید این خبر در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: «این شیر سفید در اواخر ماه رمضان به دنیا آمد. از ابتدا به دلیل عدم تغذیه توسط مادر بسیار ضعیف بود. شیرها ناقص به دنیا می‌آیند مثل تمام گربه سان‌ها، …
وکیل قاضی منصوری: عقلانی نیست خودکشی کرده باشد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
وکیل قاضی منصوری: عقلانی نیست خودکشی کرده باشد
امیرحسین نجف‎پور ثانی، وکیل قاضی منصوری که اواخر ماه رمضان امسال وکالت او را برعهده گرفته، در گفت‌وگو با «ایران» تمایل موکلش برای بازگشت به ایران را به چند ماه قبل‌تر از شروع دادگاه طبری ربط می‌دهد.
رشد ۸۰ درصدی اعطای آزادی مشروط/ در اردیبهشت ماه ۲۳۹ هزار و ۴۵۷ فقره پرونده مختومه شده است
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
رشد ۸۰ درصدی اعطای آزادی مشروط/ در اردیبهشت ماه ۲۳۹ هزار و ۴۵۷ فقره پرونده مختومه شده است
ایلنا: معاون قضایی دادگستری استان تهران گفت: در ماه رمضان در طرح تجمیع پرونده‌های آزادی مشروط در دادگستری استان، ۴ قاضی با ابلاغ ویژه در رسیدگی به این پرونده ها،…
کمک معیشتی به ۳ میلیون خانوار ساعت ۲۴ فردا قابل برداشت است
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / یارانه معیشتی / ماه رمضان
کمک معیشتی به ۳ میلیون خانوار ساعت ۲۴ فردا قابل برداشت است
ساعت ۲۴ فردا شب ۳۱ خرداد یارانه کمک معیشتی به حساب ۳ میلیون خانوار واریز می‌شود.
توله شیر سفید باغ وحش هویزه تلف شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / توله شیر / ماه رمضان / تهران / آفریقای جنوبی / دامپزشکی / حیات وحش / اخبار حوادث
توله شیر سفید باغ وحش هویزه تلف شد
توله شیر سفیدی که تازه به دنیا آمده بود به دلیل مشکلات تغذیه‌ای تلف شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
دیدار سردار حاجی زاده با «بچه مهندس» و رفقایش!
عوامل سریال بچه مهندس که سریال موفق و پر بیننده ایام ماه رمضان بودند و موضوع شان درباره پیشرفت های حوزه ساخت کوادکوپترها بود با فرمانده هوافضای سپاه یعنی سردار حاجی زاده دیدار کردند.
افزایش سرسام آور قیمت برنج/ثروت دلال‌ها از سفره‌های خالی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / برنج / واردات برنج
افزایش سرسام آور قیمت برنج/ثروت دلال‌ها از سفره‌های خالی
شهروند نوشت:برنج، قوت غالب بسیاری از ایرانیان در سه‌هفته بعد از ماه مبارک رمضان به ‏صورت فزاینده‌ای افزایش قیمت داشته است. این بالارفتن قیمت‌ها ابتدا از برنج وارداتی که عمدتا از ‏کشورهای شبه قاره هند به ایران صادر می‌شوند، شروع شد و در ادامه به محصول دسترنج شالیکار ‏ایرانی رسید.
آیت‌الله علیدوست و بحثی درباره اختلاف نظر در اعلام زمان عید فطر
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / ماه رمضان
آیت‌الله علیدوست و بحثی درباره اختلاف نظر در اعلام زمان عید فطر
موضوعی که در این یادداشت مورد اشاره قرار می‌گیرد، گرچه از زمان آن قدری گذشته است، لکن با توجه به زنده بودن و تکرارش در هر سال، مجالی موجه و موسع برای یادداشت دارد.
قصه‌های مهاجرت و بازگشت به ایران به خاطر کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / ماه رمضان / شبکه دو سیما / مهاجرت / برنامه‌های تلویزیونی
قصه‌های مهاجرت و بازگشت به ایران به خاطر کرونا
گیتی خامنه در پنجمین قسمت از فصل دوم برنامه «مکث» میزبان سپنتا کریمی و تینا شاهگلدی دو دختر مهاجر است.
کمک همدلانه مردم ایران به بیش از ۵۸۰ هزار خانواده نیازمند
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / کمک به نیازمندان / خانواده / پویش همدلی / ذوالفقار یزدان مهر
کمک همدلانه مردم ایران به بیش از ۵۸۰ هزار خانواده نیازمند
یزدان مهر از جمع آوری مبلغ ۲۵۳ میلیارد تومان مشارکت مردمی در قالب پویش همدلی مؤمنانه در ماه رمضان سال جاری با کمک خیرین، موسسات خیریه و سازمان ها و نهادهای سراسر کشور خبر داد.
جمع آوری ۲۵۳ میلیارد مشارکت مردمی در قالب پویش «همدلی مؤمنانه» در ماه رمضان
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / بنیاد مستضعفان / سازمان بهزیستی / ماه مبارک رمضان / مجلس شورای اسلامی / کمک مؤمنانه
جمع آوری ۲۵۳ میلیارد مشارکت مردمی در قالب پویش «همدلی مؤمنانه» در ماه رمضان
معاون امور مشارکت های مردمی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، از جمع آوری مبلغ ۲۵۳ میلیارد تومان مشارکت مردمی در قالب پویش همدلی مؤمنانه در ماه رمضان سال جاری با کمک خیرین، موسسات خیریه و سازمان ها و نهادهای سراسر کشور خبر داد.
آغاز جلسات هفتگی هیأت‌ها بعد از تعطیلات کرونایی+ آدرس و ساعت جلسات
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
آغاز جلسات هفتگی هیأت‌ها بعد از تعطیلات کرونایی+ آدرس و ساعت جلسات
جلسات هفتگی هیأت‌های مذهبی بعد از حدود سه ماه تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا، ماه رمضان و تعطیلات عید نوروز در این روزها از سرگرفته شده است.
انتقاد از کاهش سریال‌های رمضانی در سوریه
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / سوریه / سریال خارجی / ماه رمضان
انتقاد از کاهش سریال‌های رمضانی در سوریه
ایسنا نوشت: تعداد سریال‌های رمضانی سوریه امسال به هشت عدد رسید و این عدد در مقایسه با سال‌های قبل کاهش تولیدات رمضانی را در این کشور نشان می‌دهد.
دوگانگی نوع پوشش دانشجو در جامعه و دانشگاه
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / حجاب / بدپوششی / حجاب و عفاف / دانشگاه / استانی-علمی و آموزشی
دوگانگی نوع پوشش دانشجو در جامعه و دانشگاه
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های همدان با بیان اهمیت حجاب و حفظ پوشش اسلامی به ویژه در فضای علمی و دانشگاهی با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان در ماه مبارک رمضان امسال نکاتی در این راستا بیان کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
روستاهای کبودرآهنگ به اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شد
همراه اول آخرین نسل از فناوری تلفن همراه را به تقاضای بازیگر سرشناس سینمای ایران، در روستای «چارلی» استان همدان پیاده‌سازی کرد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، چند روز پیش، بعد از آیین افتتاح اتصال ١۵٨٧ روستای کشور به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول، پرویز پرستویی که در اذهان اغلب ایرانیان با عنوان حاج کاظم در فیلم آژانس شیشه‌ای نقش بسته است، در برنامه‌ تلویزیونی باغ رمضان درخواستی از اپراتور اول تلفن همراه مطرح کرد. این بازیگر پرافتخار سینمای ایران در واکنش به توسعه اینترنت پرسرعت همراه اول در دورترین نقاط کشور و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته برای توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات توسط همراه اول، ابراز امیدواری کرد روزی روستای «چارلی» …
ضعف‌وقوت‌های برنامه‌های قرآنی صداوسیما در ماه رمضان
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / صدا و سیما / سواد رسانه ای / شورای عالی قرآن
ضعف‌وقوت‌های برنامه‌های قرآنی صداوسیما در ماه رمضان
تهران- ایرنا- بررسی عملکرد صداوسیما در ماه مبارک رمضان عنوان نشستی بود که کارشناسان قرآنی و برخی مدیران این سازمان به بیان نقاط ضعف و قوت این رسانه برای تولید و پخش برنامه‌های قرآنی و معارفی پرداختند.
رزمنده‌ها در اینستاگرام چه می کنند؟ +عکس
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / ماه مبارک رمضان / اینستاگرام / شهید ابراهیم هادی / ماه رمضان / موکب اربعین / لبنان / شهید خدمت / مدافعان سلامت
رزمنده‌ها در اینستاگرام چه می کنند؟ +عکس
خیّری که برای خانواده های محروم ارزاق تهیه می کند، جمله ای به من گفت به یاد ماندنی: «رزمایش یعنی آمادگی رزمنده ها برای رزم».
خلاء امنیتی در عراق و سوریه به کام داعش
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / داعش / مبارزه با تروریسم / تروریسم / عراق / سوریه
خلاء امنیتی در عراق و سوریه به کام داعش
گفته می شود که گروه های پراکنده ای از داعش به ویژه در ماه مبارک رمضان در عراق فعال شده و در هفته های اخیر به چندین هدف نظامی و غیر نظامی در غرب و مرکز عراق حمله کرده اند. ژنرال تحسین الخفاجی، فرمانده عملیات مشترک نظامی عراق گفت حملات عوامل داعش به علت اختصاص یافتن منابع و امکانات دولت به مبارزه با کرونا، افزایش یافته است.
جلیل سامان: در سه فیلمی که ساختم،با سازمان منافقین مبارزه کردم اما یکی از مدیران گفت قسط سوم هزینه فیلم را برو از قرارگاه اشرف بگیر!
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / سازمان صدا و سیما / سریال ایرانی / سریال زیرخاکی / گروهک منافقین
جلیل سامان: در سه فیلمی که ساختم،با سازمان منافقین مبارزه کردم اما یکی از مدیران گفت قسط سوم هزینه فیلم را برو از قرارگاه اشرف بگیر!
اعتماد نوشت:یکی از مجموعه‌هایی که ماه رمضان امسال هرشب از تلویزیون پخش می‌شد و به نسبت دیگر سریال‌های شبکه‌ها حسابی گل کرد و مخاطبان استقبال خوبی از آن کردند سریال کمدی تاریخی «زیرخاکی» به کارگردانی جلیل سامان بود. جلیل سامان بعد از اینکه ثابت کرد علاقه خاصی به روایت داستان‌های عاشقانه بر بستر تاریخ معاصر دارد («ارمغان تاریکی»، «پروانه» و «نفس») آگاهانه در مسیر قصه گویی تغییر رویکرد به وجود آورد و سریال جدیدش را در فضای کمدی روایت کرد.
کارگردان بچه مهندس:جواد نماینده جوانان پرشور و باانگیزه است
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / سند 2030 / ماه مبارک رمضان / علی غفاری / جشنواره فجر / صدا و سیما / شهریار / اندیشه فولادوند / سند2030 / کمال تبریزی / شبکه دو
کارگردان بچه مهندس:جواد نماینده جوانان پرشور و باانگیزه است
قرار بود ابتدا این سریال ۳۰ قسمتی از شبکه پنج سیما روی آنتن برود و به‌یک‌باره در کنداکتور تغییر کرد و از شبکه دو و در ماه مبارک رمضان سال ۹۷ پخش شد.
آزاد سازی 12 زندانی جرائم غیرعمد در کرمانشاه با کمک‌های مردمی
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / ستاد دیه / جشن گلریزان ستاد دیه / کرمانشاه / استانی-اجتماعی
آزاد سازی 12 زندانی جرائم غیرعمد در کرمانشاه با کمک‌های مردمی
مدیرعامل ستاد دیه استان کرمانشاه از آزادسازی 12 زندانی جرائم غیرعمد در کرمانشاه با برگزاری جشن گلریزان مجازی در ماه مبارک رمضان خبرداد.
مصر ۳ سریال امنیتی برای رمضان ۲۰۲۱ می‌سازد
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / سریال‌های مصر
مصر ۳ سریال امنیتی برای رمضان ۲۰۲۱ می‌سازد
یک شرکت تجاری با عنوان سینرجی در مصر اعلام کرده است که برای ماه رمضان سال آینده قصد دارد سه سریال با موضوع امنیتی بسازد. قهرمانان این سریال‌ها ماموران امنیتی هستند که حملات ضدتروریستی علیه این کشور را فرماندهی می‌کنند.
ادامه
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / ماه مبارک رمضان / شبکه دو / رسانه ملی / تلویزیون
ادامه "مکث" بعد از ماه رمضان/ ماجرای فرماندهی که با اصرار از همسرش بله گرفت
در سومین قسمت از فصل بعد از ماه رمضان "مکث"، امیرمحمد زند بازیگر سینما و تلویزیون میزبان یکی از پیشکسوتان تدارکات و پشتیبانی سپاه در دوران دفاع‌مقدس می‌شود.
۱۱ شاخص مکتب امام خمینی(ره) از نگاه رهبر انقلاب
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / رژیم پهلوی / قاجار / امام خمینی / قانون اساسی / مجلس / مقام معظم رهبری / ماه رمضان / انقلاب / ایران / دوران پهلوی
۱۱ شاخص مکتب امام خمینی(ره) از نگاه رهبر انقلاب
سردمداران رژیم پهلوی و قبل از او، مکرر ملت ایران را تحقیر و وانمود می‌کردند که اگر پیشرفتی متصور است، اگر کار بزرگی باید بشود، باید به وسیله‌ غربی‌ها صورت گیرد؛ ملت ایران توانائی ندارد. امام بزرگوار به یک چنین ملتی روح اعتماد به نفس تزریق کرد.
توزیع ۳۴ میلیون وعده غذایی توسط هیأت‌های مذهبی میان نیازمندان
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
توزیع ۳۴ میلیون وعده غذایی توسط هیأت‌های مذهبی میان نیازمندان
مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر گفت:هزار و ۶۶ هیأت‌ مذهبی در قالب پویش «علی یاوران» ۳۴ میلیون و ۵۹۲ هزار وعده غذایی در ماه مبارک رمضان میان نیازمندان توزیع کردند.
کتاب‌باز؛ ایده‌ای که به تکرار نیفتاد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
کتاب‌باز؛ ایده‌ای که به تکرار نیفتاد
رضا صائمی، منتقد سینما و تلویزیون در یادداشتی به بررسی برنامه «کتاب‌باز» پرداخت که در ایام ماه رمضان هر شب از شبکه نسیم پخش می‌شد.
افزایش 30 درصدی مصرف برق در خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / استانی-اقتصادی / مصرف برق / خراسان شمالی
افزایش 30 درصدی مصرف برق در خراسان شمالی
قائم مقام شرکت برق خراسان شمالی از افزایش 30 درصدی مصرف برق در استان طی 15 روز اخیر نسبت به ماه مبارک رمضان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
قیمت بالای میوه‌های نوبرانه موقتی است
رئیس اتحادیه میوه و تره¬بار گفت: قیمت‌های میوه‌های نوبرانه موقتی است.به گزارش ایلنا، اسداالله کارگر یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت‌ میوه‌های نوبرانه را به دلیل ابتدای فصل برداشت بودن این محصولات بیان کرد و گفت: به دلیل قرارگیری در ابتدای فصل برداشت این میوه‌ها و عدم دستیابی به برداشت انبوه محصول قیمت‌های این محصولات با قیمت‌های بسیار بیشتر به فروش می‌رسد که این شرایط دائمی نخواهد بود.وی درخصوص وضعیت بازار میوه و تره¬بار نیز گفت: به دلیل آنکه ابتدای فصل برداشت برخی از میوه‌جات مصادف با ماه رمضان بود و در این ماه تقاضای مصرف میوه کاهش می‎یابد، شاهد رکود در بازار میوه هستیم که این مسئله موجب فرارسیدن به برداشت انبوه در این میوه‌ها شده و در نتیجه از افزایش قیمت سرسام‌آور این محصولات جلوگیری کرد.
احتمال برگزاری حج با کاهش سهمیه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
احتمال برگزاری حج با کاهش سهمیه‌ها
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان سعودی درباره لغو یا برپایی حج، ۲ بار خلف وعده کرده است یک بار گفتند تا پایان ماه مبارک رمضان و یک بار گفتند تا هشتم شوال، اما هنوز جواب نداده‌اند.
آزادی 861 زندانی غیرعمد با کمک 73 میلیارد تومانی خیرین ستاد دیه در ماه رمضان
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / ستاد دیه
آزادی 861 زندانی غیرعمد با کمک 73 میلیارد تومانی خیرین ستاد دیه در ماه رمضان
ماه رمضان علی‌رغم مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا خیرین خداجو با اعطای مبلغی معادل 73 میلیارد تومان زمینه آزادی بسیاری از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم کردند.
کمک ۷۳ میلیاردی خیرین ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در ماه رمضان
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / ماه رمضان / گلریزان / ستاد دیه / جرایم غیر عمد
کمک ۷۳ میلیاردی خیرین ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در ماه رمضان
ایلنا: ستاد دیه کشور اعلام کرد: خیران در ماه رمضان امسال با وجود مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا با اعطای ۷۳ میلیارد تومان زمینه آزادی بسیاری از زندانیان جرایم…
افزایش دو و نیم برابری مشارکت گلستانی‌ها در گلریزان
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-سیاسی
افزایش دو و نیم برابری مشارکت گلستانی‌ها در گلریزان
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: گلستانی ها در گلریزان مجازی ماه مبارک رمضان ۶۰۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد کمک کردند.
مسابقه اینترنتی صحیفه سجادیه با 1400 شرکت‌کننده پایان یافت + اسامی برندگان
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / امام سجاد (ع)
مسابقه اینترنتی صحیفه سجادیه با 1400 شرکت‌کننده پایان یافت + اسامی برندگان
مسابقه اینترنتی دعای وداع ماه مبارک رمضان با 1400 نفر شرکت‌کننده پایان یافت.
معدوم‌سازی بیش از 49 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در آذربایجان شرقی
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-اجتماعی / مواد غذایی فاسد / گوشت فاسد
معدوم‌سازی بیش از 49 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در آذربایجان شرقی
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از معدوم سازی بیش از 49 هزار کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در جریان طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه دامپزشکی طی ایام مبارک ماه رمضان در استان خبر داد.
4820 بسته معیشتی ماه رمضان بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / استانی-اجتماعی / بسته معیشتی
4820 بسته معیشتی ماه رمضان بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: 4820 بسته معیشتی توسط بهزیستی خراسان‌جنوبی در ماه رمضان بین نیازمندان استان توزیع شد.
تفرقه را برای مردم مپسندید!
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / غلامرضا فدایی / عید فطر / ماه رمضان / فقه اسلامی / مراجع تقلید
تفرقه را برای مردم مپسندید!
فتنه گری از مثل ماه شب چهارده انتظار می رود اما از هلال نه!
چرا سریال های ماه رمضان موفق نبود؟/ کار را که به افراد ضعیف بدهند نتیجه اش همین می شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / سازمان صدا و سیما / سریال ایرانی
چرا سریال های ماه رمضان موفق نبود؟/ کار را که به افراد ضعیف بدهند نتیجه اش همین می شود
محمدحسین لطیفی کارگردان مجموعه «صاحبدلان» و علیرضا افخمی کارگردان سریال «زیرزمین» دو تن از کارگردانان سریال‌های خاطره‌انگیز رمضان در سال‌های گذشته، در گفتگو با روزنامه «جوان» می‌گویند انتخاب اشتباه عوامل، کمبود بودجه و انتخاب‌های نادرست از جمله دلایل کاهش میزان تماشای سریال‌های ماه رمضانی بوده است.
برنامه‌ای با درونمایه امید
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / تلویزیون / ماه رمضان / شبکه دو سیما
برنامه‌ای با درونمایه امید
رسانه باید زبان حال مردمش باشد بی ‌هیچ هیاهویی از برای دیده شدن‌های یک دقیقه‌ای در فضای بی سروسامان مجازی. رسانه باید به روز باشد مهمان هر ماه و سالش با دلیل و بهانه‌ای که به شرایط روز مربوط است، وقت آنتن و مخاطب را بگیرد و از اتفاق‌هایی سخن بگوید که حتی اگر مضمونی تکراری دارند در شرایط امروز و الان معنی دیگری داشته باشد.
وجود ۴۳ هزار فرزند محسنین در خراسان رضوی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / استانی-اجتماعی / کمیته امداد امام خمینی / ماه رمضان / طرح محسنین
وجود ۴۳ هزار فرزند محسنین در خراسان رضوی
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: کلیه ایتام تحت پوشش کمیته امداد خراسان رضوی حامی دارند و اما از ۴۳ هزار فرزند محسنین تنها ۱۳ هزار نفر حامی فعال دارند.
طبخ و توزیع بیش از ۱۰ میلیون غذای گرم در ماه رمضان
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / رئیس کمیته امداد امام خمینی
طبخ و توزیع بیش از ۱۰ میلیون غذای گرم در ماه رمضان
ایلنا: رئیس کمیته امداد در پیامی از همراهی مردم نیکوکار و نهادهای انقلابی در ماه مبارک رمضان و رزمایش عظیم ایران همدل تقدیر و تشکر کرد.
فشارها برپایی سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران را تسریع می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
فشارها برپایی سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران را تسریع می‌کند؟
با وجود آنکه قرار بود نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پس از ماه رمضان برگزار شود، شیوع ویروس کرونا، این امر را ناممکن کرد و اکنون زمان برگزاری نمایشگاه نامشخص است؛ وضعیتی که برخی نمایشگاه مجازی را پیشنهاد جایگزین آن اعلام کردند اما این پیشنهاد به واکنش شدید ناشران مواجه شد و همین امر متولیان امر را واداشت که تاکید کنند نمایشگاه همچنان برپا خواهد شد.
تعطیلی ۱۸۵ واحد متخلف بهداشتی/معدوم سازی ۷۵۹۳ کیلوگرم مواد غذایی
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / تخلفات بهداشتی / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / ماه رمضان ۹۹
تعطیلی ۱۸۵ واحد متخلف بهداشتی/معدوم سازی ۷۵۹۳ کیلوگرم مواد غذایی
رئیس گروه سلامت محیط معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از انجام ۳۰ هزار بازدید بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط دانشگاه در طی ماه مبارک رمضان خبر داد.
جریمه ۳ میلیاردی واحدهای صنفی متخلف در استان سمنان در ماه رمضان
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / استانی-اقتصادی / منطقه سمنان / سمنان / ماه رمضان / _صنعت
جریمه ۳ میلیاردی واحدهای صنفی متخلف در استان سمنان در ماه رمضان
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تشکیل بیش از ۴۰۰ پرونده تخلف صنفی در طرح نظارتی ماه مبارک رمضان در سال جاری خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
دوست داشت هلال‌احمری‌ها مادر صدایش کنند
[راضیه زرگری] «اردلان و امید دو نفر از آن همه بچه بی‌سرپرست هستند که او را مادر صدا می‌زدند و نه بچه بی‌سرپرست بلکه مثل بچه‌های خودش بودند. تا سال‌های بعد هم با وجود سن‌‌و‌سال بالا با بهزیستی به صورت مداوم در ارتباط بود تا برای بچه‌های بی‌سرپرست برنامه‌های آموزشی و شاد برگزارکند. ماه رمضان برنامه افطاری برای آنان داشت و وقتی به سن ازدواج می‌رسیدند، برایشان جهیزیه تهیه می‌کرد. قلب بسیار بزرگی داشت؛ بسیار دلسوز بود و از جان و دل برای مردم کار می‌کرد. در آموزش‌های مباحث هلال‌احمر بسیار جدی و دلسوز بود و صرفا کلاس‌ها و اردوهایش به محتوای آموزشی محدود نمی‌شد، بلکه درس انسانیت به داوطلبان هلال‌احمر …
تولید، تامین و پخش بیش از ۳۷ هزار دقیقه برنامه از شبکه اشراق
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / استانی-فرهنگی و هنری / رمضان / زنجان / صداوسیما
تولید، تامین و پخش بیش از ۳۷ هزار دقیقه برنامه از شبکه اشراق
مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان از تولید، تامین و پخش بیش از ۳۷ هزار دقیقه برنامه طی ماه مبارک رمضان خبر داد.
پرویز فلاحی‌پور میزبان ناجیان زندانیان جرایم غیرعمد می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / شبکه دو سیما / تلویزیون / ماه رمضان
پرویز فلاحی‌پور میزبان ناجیان زندانیان جرایم غیرعمد می‌شود
در برنامه جمعه شب «مکث» پرویز فلاحی‌پور میزبان جمعی از خیرین است که برای رهایی زندانیان جرایم غیرعمد و افرادی که توان مالی پرداخت دیه ندارند، تلاش می کنند.
زوجی که به یک جشن عروسی قانع نشدند +عکس
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / خانواده / سوریه / شادی / عروسی / کرونا / نیازمندان / بخشش / کار جهادی / کربلا / سپاه قدس
زوجی که به یک جشن عروسی قانع نشدند +عکس
شادی مراسم عروسی ما ماندگار می‌شود. ما قانع نیستیم که فقط یک‌شب جشن بگیریم و تمام! من و همسرم می‌خواهیم یک‌عمر در جشن و شادی ازدواجمان بمانیم.
یک ماه تلاش مومنانه مهدوی
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
یک ماه تلاش مومنانه مهدوی
ما چقدر توانستیم ماه رمضان را درک کنیم.
رژیم غذایی مناسب برای روزهای کرونایی
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / کرونا / رژیم غذایی / ماه رمضان / سبک زندگی / پارسی خبر
رژیم غذایی مناسب برای روزهای کرونایی
یک متخصص تغذیه گفت: با پایان ماه مبارک‌رمضان در روزهای کرونایی برای حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن باید اصول تغذیه‌ای شامل تنوع، تعادل و تناسب را رعایت کنیم.
کمک ۲۲ میلیارد تومانی مردم و خیران آذربایجان شرقی به رزمایش ایران همدل
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / استانی-اجتماعی / کمک به نیازمندان / کمیته امداد امام خمینی
کمک ۲۲ میلیارد تومانی مردم و خیران آذربایجان شرقی به رزمایش ایران همدل
قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی ضمن تشریح رزمایش ایران همدل در ماه مبارک رمضان گفت: امسال مردم و خیران استان، ۲۲ میلیارد تومان به جشن رمضان کمک کردند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
ماکارونی گران شد
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی ایران از افزایش ۵۰ درصدی قیمت ماکارونی خبر داد و گفت که قیمت‌های جدید تقریبا از اوایل ماه رمضان اعمال شده است.به گزارش ایسنا، مهدی آثاریان با بیان اینکه قیمت ماکارونی بر مبنای بسته‌های ۷۰۰ گرمی تعیین می‌شود، قیمت هر بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی را ۷۸۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که قیمت این محصول در سال گذشته ۵۲۰۰ تومان بود. وی مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت ماکارونی را افزایش قیمت گندم عنوان کرد و گفت که قیمت هر کیلو گندم از ۱۸۰۰ به ۲۸۰۰ تومان رسیده است. آثاریان همچنین در پاسخ به این‌که چرا قیمت‌های جدید هنوز در سامانه ۱۲۴ اعلام نشده است؟ اظهار کرد: بعد از انجام هماهنگی‌های لازم با سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت‌ها در …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •