پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
مجید نصیرایی
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
کافه مجلس/ وزیر ورزش به صحن احضار شد
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش روز گذشته برای پاسخ به سؤال نمایندگان درباره قراردادهای مربیان و بازیکنان داخلی و خارجی، وضعیت ورزش همگانی و تدوین ‌نظام‌نامه جامع ورزش به کمیسیون فرهنگی مجلس رفت. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وزیر ورزش برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان در جلسه کمیسیون حاضر شد، گفت: سؤال‌کنندگان از پاسخ‌های وزیر ورزش در کمیسیون فرهنگی قانع نشدند و سؤال به صحن مجلس ارجاع شد. مجید نصیرایی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در این نشست گزارشی از فعالیت‌های حوزه ورزش در ۴سال اخیر ارائه شد، …
کمیته تبلیغات اسلامی و مراکز دینی در مجلس تشکیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی / مجلس شورای اسلامی / میراث فرهنگی / مجید نصیرایی
کمیته تبلیغات اسلامی و مراکز دینی در مجلس تشکیل می‌شود
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است کمیته تبلیغات اسلامی و مراکز دینی ذیل کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل شود.
نمی‌دانم چرا یک عده دائم روی بحث فیلترینگ حساس هستند؛ هرچیزی سر جای خودش خوب است / عضو همه پیام رسان های خارجی هستم / باید از الگوی موفق تولید موشک در ایجاد شبکه اجتماعی داخلی استفاده کنیم / آنانی که نگران فیلترینگ هستند، همان هایی اند که از کالای ایرانی حمایت نمی کنند
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
نمی‌دانم چرا یک عده دائم روی بحث فیلترینگ حساس هستند؛ هرچیزی سر جای خودش خوب است / عضو همه پیام رسان های خارجی هستم / باید از الگوی موفق تولید موشک در ایجاد شبکه اجتماعی داخلی استفاده کنیم / آنانی که نگران …
مجید نصیرایی در گفت‌وگو با «انتخاب» و در پاسخ به این پرسش که آیا شما با فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی موافق هستید، گفت: هرچیزی سر جای خودش خوب است. شاید شما با شکافتن بدن یک انسان با تیغ موافق نباشید ولی یک جراح بدن یک انسان را با تیغ می‌شکافد تا او را درمان کند و نجات بدهد. من در بحث شبکه‌های اجتماعی اعتقاد دارم که ما باید از ظرفیت و توان داخلی خودمان استفاده کنیم تا بتوانیم پیام‌رسان‌هایی را ایجاد کنیم که بهترین کیفیت و امنیت را داشته باشند و حتی بتوانند وارد فضای رقابتی در عرصه بین‌المللی شوند.
نصیرایی: نمی توان اتفاق خاصی را در روابط میان ایران و آمریکا انتظار داشت
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / مجید نصیرایی / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
نصیرایی: نمی توان اتفاق خاصی را در روابط میان ایران و آمریکا انتظار داشت
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است که با توجه به سوابق ایالات متحده آمریکا در برقراری تعامل با دیگر کشورها و کشور ما اکنون هم نمی توان اتفاق خاصی را در روابط میان ایران و آمریکا انتظار داشت.
وعده نمایندگان مجلس به مردم: در هفته‌های آینده شاهد ایجاد ثبات اقتصادی و کاهش قیمت‌ها خواهیم بود
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / مجید نصیرایی / نماینده مجلس
وعده نمایندگان مجلس به مردم: در هفته‌های آینده شاهد ایجاد ثبات اقتصادی و کاهش قیمت‌ها خواهیم بود
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تلاش دستگاه های مختلف برای ایجاد ثبات اقتصادی در کشور عنوان کرد: قطعا در هفته ها و ماه های آینده شاهد یک ثبات در بازارها خواهیم بود و پس از ایجاد این ثبات اقتصادی شاهد کاهش منطقی و معقول قیمت ها خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
اعتبارنامه ۱۰ نماینده جدید مجلس یازدهم تصویب شد
اعتبارنامه ۱۰ نماینده جدید مجلس یازدهم تصویب شد.بررسی گزارش شعب ۱۵ گانه در خصوص اعتبارنامه نمایندگان مجلس در دستور کار جلسه علنی صبح دیروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.الهام آزاد عضو هیات رئیسه شعبه دوم بررسی اعتبارنامه‌ها با ارائه گزارش بررسی اعتبارنامه مجتبی بخشی‌پور نماینده اسلام‌آباد غرب و شبیب جویجری نماینده اهواز از تایید اعتبارنامه آن‌ها در شعبه خبر داد. سلمان اسحاقی سخنگوی شعبه چهارم نیز گفت که اعتبارنامه علیرضا زندیان نماینده بیجار در این شعبه به تصویب رسیده است. حسینعلی شهریاری رئیس شعبه هفتم نیز از تایید اعتبارنامه بهراد علیزاده نماینده دهلران خبر داد. علی‌اکبر کریمی سخنگوی شعبه هشتم نیز گفت که اعتبارنامه مهدی باقری نماینده زنجان در این شعبه به تایید رسیده است. مهدی طغیانی …
بازنشستگی برای مادران شاغل دارای ۳ فرزند یا بیشتر
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / بازنشستگی / بازنشستگی مادران سه فرزند
بازنشستگی برای مادران شاغل دارای ۳ فرزند یا بیشتر
مجید نصیرایی در گفت و گو با ایسنا در خصوص جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون به ادامه بررسی ها بر سر طرح جمعیت و تعالی خانواده پرداختیم که در این بررسی ها نقطه نظرات نمایندگان بیمه‌ها و بخش مسکن  اخذ شد، بر این اساس پیش بینی می شود در این طرح مادران شاغل صاحب ۳ فرزند یا بیشتر بازنشسته شوند.
صنعت گردشگری با نقص‌ها و خلاء‌های قانونی روبرو است
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / مجید نصیرایی / گردشگری / مجلس شورای اسلامی / بیرجند / مجمع نمایندگان خراسان جنوبی
صنعت گردشگری با نقص‌ها و خلاء‌های قانونی روبرو است
بیرجند- ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه فعالان عرصه گردشگری با موانع زیادی در حوزه‌های مختلف روبرو هستند، گفت: صنعت گردشگری نقص‌ها و خلاء‌های قانونی زیادی دارد.
نمایندگان از عملکرد سازمان تبلیغات در ایام محرم تقدیر کردند
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مجید نصیرایی / مجلس یازدهم / حجت الاسلام محمد قمی / کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی / سازمان تبلیغات اسلامی / محرم 99
نمایندگان از عملکرد سازمان تبلیغات در ایام محرم تقدیر کردند
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اعضای این کمیسیون از رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برای اقدامات ویژه این سازمان در ایام محرم تشکر کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
معرفی منظم‌ترین نمایندگان در حضور و فعال‌ترین در رای‌گیری‌ها
هیئت رئیسه مجلس طی نامه ای اسامی منظم ترین نمایندگان در جلسات صحن علنی و کمیسیون‌های متبوع و همچنین پر مشارکت‌ترین نمایندگان در رای‌گیری صحن علنی مجلس شورای اسلامی در سه ماه اول اجلاسیه اول دوره یازدهم را منتشر کرد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس شورای اسلامی، سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، علی‌اصغر باقرزاده نماینده بابلسر و فریدونکنار، احمد راستینه هفشجانی نماینده شهرکرد، بن و سامان، پرویز محمدنژاد قاضی محله نماینده لنگرود، سید جواد حسینی‌کیا نماینده سنقر، حسن رزمیان مقدم نماینده درگز، زهره‌سادات لاجوردی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و آق قلا، سیدمصطفی آقا میرسلیم نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و مهدی اسماعیلی نماینده …
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
معافیت‌های مالیاتی خانواده‌های دارای بیش از 3 فرزند
مجید نصیرایی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه این کمیسیون درباره رسیدگی به مواد طرح جمعیت و تعالی خانواده، به فارس گفت: در بررسی این طرح در جلسه امروز بنا بر این شد تا از خانواده‌های دارای بیش از 3 فرزند با سن کمتر از 20 سال معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته شده و حمایت‌های مالی از آنها به عمل آید.
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / خوابگاه متاهلی / دانشجویان متاهل / کمیسیون فرهنگی مجلس
طرح مجلس برای تامین خوابگاه دانشجویان متأهل
حجت‌الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در این جلسه بنا بود تا مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان برای پاسخ به هفت فقره به سؤال نمایندگان در کمیسیون حاضر شود که به دلیل درخواست نمایندگان سؤال کننده برگزاری جلسه سؤال از وزیر به زمان دیگری موکول شد.
تحریم تمام‌شدنی نیست/ باشگاه تحریمی‌ها را ایجاد کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / مجید نصیرایی / تحریم های ایران / کشورهای غربی / باشگاه تحریمی ها
تحریم تمام‌شدنی نیست/ باشگاه تحریمی‌ها را ایجاد کنیم
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تحریم‌های ظالمانه دشمنان تمام‌شدنی نیست و در این شرایط کشورهای تحریمی باید باشگاه تحریمی‌ها را تشکیل دهند.
ناظر مجلس در شورای عالی میراث و گردشگری کیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / گردشگری / شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری / مجلس شورای اسلامی / مجید نصیرایی / کمیسیون فرهنگی
ناظر مجلس در شورای عالی میراث و گردشگری کیست؟
حجت‌الاسلام مجید نصیرایی، ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری شد اما او کیست و سوابقش چقدر با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتبط است؟
پیشنهاد نمایندگان مجلس مبنی بر جلوگیری از واردات اقلام ورزشی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / مجلس شورای اسلامی / وزارت ورزش و جوانان / مسعود سلطانی فر / مجید نصیرایی / کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی
پیشنهاد نمایندگان مجلس مبنی بر جلوگیری از واردات اقلام ورزشی
در جریان نشست مشترک وزیر ورزش و معاونان با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، جلوگیری از از واردات اقلام ورزشی یکی از موضوعات مطرح بود.
دلیل عجیب نماینده مجلس برای استیضاح نکردن روحانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
دلیل عجیب نماینده مجلس برای استیضاح نکردن روحانی
حجت‌الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم فردوس و عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: استیضاح رئیس جمهور نه تنها مشکلی حل نمی‌کند بلکه خود موجب ایجاد چالش می‌شود و در بهترین حالت اگر هم رئیس جمهور استیضاح شود، معاون اول امور را در دست می‌گیرد که او هم کارنامه‌اش بهتر از شخص رئیس جمهور نیست.
نامه آقاتهرانی به قالیباف برای تشکیل کمیسیون ویژه خانواده و جمعیت در مجلس
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / کمیسیون خانواده و جمعیت / نامه قالیباف به آقاتهرانی
نامه آقاتهرانی به قالیباف برای تشکیل کمیسیون ویژه خانواده و جمعیت در مجلس
حجت الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی نماینده فردوس،طبس،سرایان و بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با بیان اینکه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل «کمیسیون ویژه خانواده و جمعیت» در مجلس هستند، گفت: در همین راستا حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نامه ای به آقای قالیباف رئیس مجلس نوشت و این درخواست را مطرح کرد.
نصیرایی: راهی به جز تعامل و همکاری با یکدیگر نداریم
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / مجید نصیرایی / مقام معظم رهبری
نصیرایی: راهی به جز تعامل و همکاری با یکدیگر نداریم
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برای رفع مشکلات کشور باید با اتحاد و همدلی کارها را پیش ببریم تاکید کرد: غیر از این تعامل و همکاری راه دیگری نداریم.
ریشه بیشتر مشکلات کشور در فرهنگ است/ منتظر هوای تازه باشید/ دوست دارم تئاتر تماشا کنم
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / تئاتر / مجلس یازدهم / کمیسیون فرهنگی مجلس / سیاست‌گذاری فرهنگی / مجید نصیرایی
ریشه بیشتر مشکلات کشور در فرهنگ است/ منتظر هوای تازه باشید/ دوست دارم تئاتر تماشا کنم
ایلنا: مجید نصیرایی گفت: کمیسیون جدید فرهنگی که در مجلس یازدهم شکل گرفته این نوید را به کسانی که در حوزه تئاتر و هنرهای نمایشی فعالیت می‌کنند، می‌دهد که می‌توانند به…
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / تامین مسکن / مجید نصیرایی / وضعیت مسکن
طرح ویژه مجلس برای حل مشکل مسکن
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس خبرهای خوشی را برای تأمین مسکن مردم دارد که به زودی طرح آن نهایی و اعلام خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شد
مرتضی آقاتهرانی به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم انتخاب شد. کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اولین جلسه خود را در دوره یازدهم برگزار و مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران را به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب کرد. بیژن نوباوه و غلامرضا منتظری به عنوان نواب اول و دوم، حسین جلالی و زهره سادات لاجوردی به عنوان دبیران و مجید نصیرایی به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شدند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
کافه مجلس
  آقاتهرانی رئیس شد نشست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر دیروز با دستور کار انتخاب اعضای هیأت‌رئیسه کمیسیون برگزار شد. بر این اساس، مرتضی آقاتهرانی به‌عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم و مجید نصیرایی به‌عنوان سخنگوی این کمیسیون برگزیده شدند.همچنین بیژن نوباوه وطن و غلامرضا منتظری به‌عنوان نواب اول و دوم این کمیسیون در مجلس یازدهم انتخاب شدند. حسین جلالی و زهره‌سادات لاجوردی نیز به‌عنوان دبیران کمیسیون فرهنگی برگزیده شدند.   نامه 230نماینده به رهبری  عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای …
مجلس باید با قوه قضائیه برای مبارزه با فساد همکاری کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / قوه قضائیه / مجید نصیرایی / راه و شهرسازی / قوه قضاییه / مجلس شورای اسلامی
مجلس باید با قوه قضائیه برای مبارزه با فساد همکاری کند
نماینده مردم فردوس در مجلس گفت: مجلس باید با قوه قضائیه برای مبارزه با فساد همکاری های لازم را داشته باشد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
اعزام ۱۵۰ مبلغ به مناطق محروم خراسان جنوبی در ایام نوروز
شفقنا-مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان جنوبی از اعزام ۱۵ گروه جهادی به مناطق محروم این استان در ایام نوروز ۹۸ خبر داد. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین مجید نصیرایی  به برنامه‌های این دفتر نمایندگی در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: به همت این نمایندگی ۱۵ گروه جهادی فرهنگی، عمرانی و سلامت برای خدمت‌‌رسانی به […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •