یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
محمد بن زاید
گفت‌وگوی مکرون و بن‌زاید: توافق سازش ابوظبی و تل آویو باعث تقویت امنیت و صلح می‌شود
۱۴ ساعت قبل
گفت‌وگوی مکرون و بن‌زاید: توافق سازش ابوظبی و تل آویو باعث تقویت امنیت و صلح می‌شود
«محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی روز شنبه تماس تلفنی از «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه دریافت کرد. دو طرف درباره توافق سازش امارات با اسرائیل صحبت کرده و مدعی شدند که این توافق باعث تقویت ثبات، امنیت و صلح شده و به توسعه و موفقیت مردم منطقه منجر خواهد شد.
۱۶ ساعت قبل / فرانسه و امارات / ماکرون / ولیعهد امارات
رایزنی تلفنی ماکرون با ولیعهد ابوظبی
به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در توییتر نوشت، در تماس تلفنی ماکرون به بررسی آخرین تحولات منطقه پرداخته است.
تحلیل رسانه صهیونیستی درباره چرایی عدم حضور محمد بن زاید در برنامه امضای توافق سازش
۲۲ ساعت قبل / اسرائیل / اخبار "امارات"
تحلیل رسانه صهیونیستی درباره چرایی عدم حضور محمد بن زاید در برنامه امضای توافق سازش
یک رسانه رژیم صهیونیستی به تفسیر چرایی عدم حضور محمد بن زاید در مراسم امضای توافق سازش در کاخ سفید اشاره و گرچه تلاش کرد آن را به اطلاعات یک روزنامه الکترونیکی سعودی مستند کند اما نظرات کارشناسان صهیونیست را هم در این رابطه منعکس کرد.
فشارهای امارات و عربستان بر سودان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل
۲۶ ساعت قبل / عادی سازی روابط با اسرائیل / سودان / محمد بن سلمان / محمد بن زاید آل نهیان
فشارهای امارات و عربستان بر سودان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل
محمد بن سلمان و محمد بن زاید برای پیوستن کشورهای بیشتری به طرح عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و با هدف کمک به دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات تلاش می‌کنند و تلاش آن‌ها بیشتر روی سودان متمرکز است.
افشای عدم حضور ولیعهد ابوظبی در مراسم امضای صلح در کاخ سفید
۳۷ ساعت قبل / امارات متحده عربی / محمد بن زاید / رژیم صهیونیستی اسرائیل / بنیامین نتانیاهو
افشای عدم حضور ولیعهد ابوظبی در مراسم امضای صلح در کاخ سفید
فارس نوشت: روزنامه‌ای سعودی نوشت که امارات عربی بیم آن دارد که رژیم صهیونیستی به تعهدات خود در چارچوب توافق سازش عمل نکند و اظهارات نتانیاهو درباره این تعهدات علت عدم مشارکت بن‌زاید در مراسم امضای توافق بوده است.
بنیامین نتانیاهو در مراسم امضای توافق سازش با امارات و بحرین: می‌خواهم اسرائیل را قوی کنم چون قدرت امنیت می‌آورد / ترامپ با شجاعت علیه ایران در کنار تل آویو قرار گرفت‎
۴ روز قبل
بنیامین نتانیاهو در مراسم امضای توافق سازش با امارات و بحرین: می‌خواهم اسرائیل را قوی کنم چون قدرت امنیت می‌آورد / ترامپ با شجاعت علیه ایران در کنار تل آویو قرار گرفت‎
نتانیاهو در مراسم امضای توافق سازش در کاخ سفید که با حضور رئیس جمهور آمریکا، وزیران امور خارجه امارات و بحرین گفت که تاریخ به ما نشان داده که قدرت، امنیت می‌آورد. وی با قدردانی از ترامپ برای ایستادن مقابل ایران مدعی شد: «شما شجاعانه در برابر ستمگران تهران ایستاده‌اید.من از ولیعهد ابوظبی، محمد بن زاید تشکر می‌کنم. من از وزیر خارجه بحرین بابت پیوستن به ما برای آوردن صلح به تمامی فرزندان ابراهیم تشکر می‌کنم.»
خیانت مجانی
۴ روز قبل
خیانت مجانی
تهران-ایرنا-روزنامه الاخبار لبنان در صفحه نخست شماره امروز سه شنبه با چاپ تصویر بزرگی از محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی، در تیتر اصلی خود با اشاره به توافق عادی سازی روابط امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی، آن را «خیانتی مجانی» توصیف کرد.
نتانیاهو و بن زاید در مسجدالاقصی نماز مشترک بخوانند!
۴ روز قبل / بنیامین نتانیاهو / رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین / محمود عباس / مسجد / نخست وزیر رژیم صهیونیستی
نتانیاهو و بن زاید در مسجدالاقصی نماز مشترک بخوانند!
یک روزنامه صهیونیستی پیشنهاد کرده است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی نماز مشترک در مسجدالاقصی بخوانند!
مقدمه چینی بی‌شرمانه صهیونیست‌ها برای اشغال مسجد الاقصی بعد از عادی سازی با سازشکاران عرب
۴ روز قبل / اخبار "بحرین" / اخبار "امارات" / اسرائیل
مقدمه چینی بی‌شرمانه صهیونیست‌ها برای اشغال مسجد الاقصی بعد از عادی سازی با سازشکاران عرب
یک روزنامه صهیونیستی با نوشتن مقاله‌ای در یک پیشنهاد بی شرمانه خواستار نماز خواندن مشترک نتانیاهو و محمد بن زاید در مسجدالاقصی شد.
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: محمد بن زاید یک رهبر واقعی است!
۵ روز قبل / گابی اشکنازی / محمد بن زاید آل نهیان / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: محمد بن زاید یک رهبر واقعی است!
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی "محمد بن زاید" را یک "رهبر واقعی" توصیف کرد.
یمنی ها تصاویر «بن زاید» و پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / یمن / امارات متحده عربی / شیخ محمد بن زاید آل نهیان
یمنی ها تصاویر «بن زاید» و پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند
ساکنان شهر عدن در جنوب یمن که تحت کنترل عناصر وابسته به امارات است علیه خیانت ابوظبی به آرمان فلسطین تظاهرات برگزار کردند.
پاس گل محمد بن زاید به دونالد ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بحرین / بن زاید / دونالد ترامپ / عادی سازی روابط بحرین و اسرائیل
پاس گل محمد بن زاید به دونالد ترامپ
یک کارشناس مسائل بین‌الملل در یادداشتی نوشت: ترامپ در رابطه با کره شمالی، چین، ایران و اروپا بد عمل کرده و نتوانسته کارنامه‌ای مثبت از خود در حوزه سیاست خارجی به جای بگذارد از همین روست که در ماه‌های منتهی به انتخابات تلاش می‌کند دستاورد‌هایی از این نوع برای خود دست و پا کند. ترامپ این روز‌ها درگیر معضلاتی است که هر کدام از آن‌ها به تنهایی می‌تواند زمینه‌ساز پایان دوره یک رییس‌جمهور باشد.
چرا ولیعهد ابوظبی از حضور در برابر رسانه ها وحشت دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / عربستان سعودی / امارات متحده عربی
چرا ولیعهد ابوظبی از حضور در برابر رسانه ها وحشت دارد؟
یک روزنامه لبنانی به ترس و وحشت ولیعهد ابوظبی از رویارویی با رسانه ها در پی توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
بحرین و پاس گل بن زاید
بحرین نیز سرانجام برای عادی‌سازی با اسراییل به تو     افق رسید؛ موضوعی که باید آن را در ادامه پاس گلی دید که محمد بن زاید به دونالد ترامپ و دولت امریکا داد. واقعیت این است که بحرینی‌ها برای کمک به کارزار انتخاباتی جمهوری‌خواهان و برای اینکه ترامپ بتواند پیروز نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری در ماه نوامبر باشد، اقدام به امضای توافق صلح با اسراییل کردند و شواهد زیادی برای این موضوع وجود دارد. نگاهی به نوع تبلیغات و ادبیاتی که از سوی مسوولان امریکایی برای توصیف این توافق صلح مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین روابط غیرعلنی بحرین و اسراییل نیز این موضوع را تایید می‌کند. در سال‌های گذشته دیدارهایی رسمی و غیررسمی میان مقامات اسراییل و بحرین صورت گرفت و نمی‌توان …
افشای فشارها به عمان برای دوری از ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اعراب و اسرائیل / عادی سازی روابط با اسرائیل / عمان / عمان و ایران
افشای فشارها به عمان برای دوری از ایران
به گزارش فارس، گروه اطلاعاتی «سوفان» در آمریکا وابسته به «علی سوفان» مأمور سابق اف‌بی‌آی از طرح محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی علیه «هیثم بن طارق» سلطان عمان خبر داد.
خوابی که امارات برای ایران و عمان دیده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / امارات متحده عربی / عمان / سلطان عمان هیثم بن طارق / محمد بن زاید / ایران و امارات
خوابی که امارات برای ایران و عمان دیده است
فارس نوشت: «گروه اطلاعاتی سوفان» از طرح جدید ولی‌عهد ابوظبی علیه عُمان خبر داد تا از طریق فشار به مسقط بتواند این کشور را از تهران دور کرده و به سمت رژیم صهیونیستی سوق دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
ولیعهد ابوظبی اول مهر به اسرائیل می‌رود
منابع خبری از سفر هیئت امارات و ولیعهد این کشور به اراضی اشغالی طی 22 ماه جاری میلادی خبر دادند. به گزارش رویترز، به دنبال سفر اخیر هیئتی از مقامات اسرائیلی به امارات، مقامات امارات احتمالا دو هفته دیگر به اراضی اشغالی سفر می کنند. طبق این گزارش، این سفر که در راستای عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات در چارچوب توافق میان دو طرف انجام می‌شود، برای ۲۲ سپتامبر (اول مهر) برنامه‌ریزی شده است. رویترز در این باره گزارش داد که مقامات امارات و اسرائیل در این باره اظهار نظر نکرده‌اند، اما پیش از این نیز گزارش‌هایی از برنامه‌ریزی برای سفر رسمی مقامات امارات به اراضی اشغالی منتشر شده بود. در همین حال، الجزیره به نقل از علی نعیمی، وزیر کمیته روابط خارجی و دفاع امارات گزارش داده …
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
بروز هرگونه جنگ در غزه تاثیری بر روابط ابوظبی و تل‌آویو ندارد
«علی النعیمی» رئیس «کمیته دفاع و روابط خارجی امارات» روز سه‌شنبه با انتقاد از فلسطینی‌ها، از آن‌ها خواست که پای میز مذاکره با رژیم صهیونیستی بنشینند و تاکید کرد که وقوع هرگونه جنگی در غزه، تاثیری بر روابط اسرائیل و امارات نخواهد گذاشت.النعیمی در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» گفت که «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی به زودی به سرزمینهای اشغالی سفر خواهد کرد و انتظار می‌رود که اسرائیل از مخالفتش برای فروش جنگنده‌های «اف۳۵ » آمریکایی به امارات عقب‌نشینی کند.این مسئول اماراتی افزود: انتظار می‌رود که ابوظبی توافقنامه صلحی با اسرائیل در ماه جاری میلادی امضا کند و پس از آن به سرعت مقدمات برای آغاز پروازهای مستقیم بین دو طرف فراهم خواهد شد.النعیمی از صهیونیست‫ها خواست که توافق صلح …
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / امارات و اسرائیل / ولیعهد امارات
ولیعهد امارات به قدس اشغالی سفر میکند
به گزارش فارس، رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از یک مقام اماراتی گزارش دادند که «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی به زودی به قدس اشغالی سفر خواهد کرد.
جنجال بر سر شعر حاکم دبی در مدح ولیعهد ابوظبی به دلیل توافق عادی سازی
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات / محمد بن راشد آل مکتوم / محمد بن زاید آل نهیان
جنجال بر سر شعر حاکم دبی در مدح ولیعهد ابوظبی به دلیل توافق عادی سازی
حاکم دبی با سرودن شعری در مدح ولیعهد ابوظبی به دلیل دستیابی به توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی او را "قهرمان صلح" نامید.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
تهدید بن زاید به اخراج ۲۵۰ هزار اردنی
روزنامه یدیعوت آحارونوت از تهدید ولیعهد ابوظبی برای بیرون کردن حدود ۲۵۰ هزار اردنی از امارات به دلیل انتشار توئیتی توسط برادر ناتنی پادشاه اردن در مخالفت با عادی‫سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی پرده برداشت.به گزارش ایسنا، این روزنامه در یادداشتی به بررسی آنچه آن را «وضعیت جنگ سرد میان امان و ابوظبی» نامید، پرداخت.یدیعوت آحارونوت نوشت، توئیت ناگهانی شاهزاده علی، برادر ناتنی عبدالله دوم، پادشاه اردن که در آن با عادی‫سازی روابط محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی با تل‌آویو مخالفت کرده بود، آغاز جنگ سرد را نوید می‌دهد. به نوشته این روزنامه، هرچند پادشاه اردن توافق صلح امارات و رژیم صهیونیستی را تبریک نگفت اما پس از اینکه بن زاید شخصا با کاخ پادشاهی در امان تماس گرفت و هشدار داد که ۲۵۰ هزار اردنی حاضر …
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / امارات و اسرائیل / پمپئو وزیر خارجه آمریکا
پامپئو: امارات اولین کشوری است که اسرائیل را به عنوان "سرزمین یهود" به رسمیت شناخت
به گزارش ایسنا،‌ مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز، با اشاره به این‌که امارات با اسرائیل به توافقی به منظور "تشکیل ائتلافی علیه ایران" دست یافت، شنیدن مذاکره بین بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر اسرائیل و محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی "لحظه‌ای تاریخی" بود.
هاآرتص: اسرائیل می‌کوشد وجهه بن سلمان را در آمریکا بهبود بخشد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات / محمد بن سلمان / آمریکا / محمد بن زاید
هاآرتص: اسرائیل می‌کوشد وجهه بن سلمان را در آمریکا بهبود بخشد
روزنامه هاآرتص به وجود رقابت میان محمد بن سلمان و محمد بن زاید اشاره و اعلام کرد محمد بن سلمان برای ترمیم وجهه و جایگاه خود در واشنگتن بعد از ترور جمال خاشقجی تلاش می‌کند و همین مسئله به اسرائیل فرصت داده تا نقش میانجیگر را بین جهان عربی و آمریکا ایفا کند.
نماینده بن زاید با نتانیاهو عبری صحبت کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بنیامین نتانیاهو / محمد بن زاید / امارات متحده عربی / رژیم صهیونیستی اسرائیل
نماینده بن زاید با نتانیاهو عبری صحبت کرد
ایسنا نوشت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سفر هیات اسرائیلی به ابوطبی با نماینده امارات که هیأت تل آویو را همراهی میکرد تماس برقرار کرده و با وی به زبان عبری مکالمه کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سفر محرمانه نتانیاهو به امارات
سفر هواپیمای اسرائیلی به ابوظبی اولین سفر مستقیم میان اراضی اشغالی و امارات نبود، بلکه بنیامین نتانیاهو در سال 2018 به‌صورت محرمانه برای دیدار با ولیعهد ابوظبی به امارات رفته بود. به گزارش یدیعوت آحارنوت، یوسی کوهین رئیس موساد، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل را در آن سفر همراهی کرد و محمد بن زاید، ولیهد ابوظبی نیز به استقبال نتانیاهو و همراهانش رفته بود. در یک گزارش محرمانه فاش شده است که روابط میان دو طرف از نشست 2018 به‌صورت مثبت ادامه داشت. دفتر نخست‌وزیر اسرائیل نپذیرفت که نسبت به این اطلاعات واکنشی نشان دهد، اما نتانیاهو اخیرا به‌صورت ضمنی به این امر اشاره کرد که دیدارهایی با رهبران عرب داشته که هنوز علنی نشده است. وی گفت: من با تعدادی از رهبران جهان عرب دیدار کرده‌ام، بسیار بیشتر از …
آیا حاکمان شیخ نشین های امارات نیز به اندازه «بن زاید» ذوق زده هستند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / امارات متحده عربی / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / رژیم صهیونیستی
آیا حاکمان شیخ نشین های امارات نیز به اندازه «بن زاید» ذوق زده هستند؟
بررسی های صورت گرفته در رسانه ها و فضای مجازی نشان میدهد که آنقدر که ولی عهد امارات برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ذوق زده است حاکمان شیخ نشین های امارات تمایلی به آن ندارند.
تصمیم امارات در قبال اسرائیل به نفع تحقق صلح است!
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / امارات متحده عربی / رژیم صهیونیستی
تصمیم امارات در قبال اسرائیل به نفع تحقق صلح است!
ولی عهد ابوظبی مدعی شد که تصمیم امارات مبنی بر عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی به نفع تحقق صلح است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / امارات و اسرائیل / سفارت اسرائیل در امارات
قدردانی خاخام اسرائیلی از امارات
به گزارش ایسنا، روزنامه القدس العربی نوشت، در حالی که امارات در قتل و آوارگی مردم یمن سهیم است، بریل لازار، خاخام ارشد روس در رژیم صهیونیستی گفت، حاکم فعلی امارات محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی درخواستش را برای نجات خانواده های یهودی در یمن که تحت محاصره است، پذیرفت.
گفتگوی«پمپئو» و «بن زاید» پیرامون تقویت روابط امارات- اسرائیل
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / امارات متحده عربی / اسرائیل / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / ابوظبی / ایالات متحده امریکا / مایک پمپئو
گفتگوی«پمپئو» و «بن زاید» پیرامون تقویت روابط امارات- اسرائیل
وزیر خارجه آمریکا و ولیعهد ابوظبی در مورد راههای تقویت توافق سازش میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی با یکدیگر تلفنی گفتگو کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / بن زاید و پمپ / توافق امارات و اسرائیل
گفت‌وگوی تلفنی بن‌زاید و پامپئو درباره توافق سازش امارات
به گزارش فارس، «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی روز سه‌شنبه تلفنی با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره توافق امارات و رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کرد.
یمن| بن‌سلمان و بن‌زاید در لیست محکومین به اعدام پرونده ترور صالح الصماد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
یمن| بن‌سلمان و بن‌زاید در لیست محکومین به اعدام پرونده ترور صالح الصماد
یک دادگاه یمنی در ارتباط با پرونده ترور رئیس سابق شورای‌عالی سیاسی یمن 16 نفر را محکوم به اعدام کرده است که در این میان نام محمد بن سلمان و محمد بن زاید نیز به چشم می‌خورد.
صدور حکم اعدام برای بن سلمان و محمد بن زاید
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
صدور حکم اعدام برای بن سلمان و محمد بن زاید
دادگاه ویژه جنایی استان الحدیده در غرب یمن ۱۶ نفر را در ارتباط با ترور "صالح الصماد" رییس پیشین شورای عالی سیاسی این کشور به اعدام محکوم کرد که در میان آنها نام "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی و "محمد بن زاید آل نهیان" ولیعهد ابوظبی نیز دیده می‌شود.
یک دادگاه یمنی ولیعهدهای عربستان و امارات را به اعدام محکوم کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
یک دادگاه یمنی ولیعهدهای عربستان و امارات را به اعدام محکوم کرد
یک دادگاه یمنی «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی و «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی را در ارتباط با پرونده ترور رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن به اعدام محکوم کرد.
یک خبرنگار تونسی در پخش زنده تلویزیونی تصاویر بن زاید را پاره کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / امارات متحده عربی / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / تونس
یک خبرنگار تونسی در پخش زنده تلویزیونی تصاویر بن زاید را پاره کرد
یک خبرنگار تونسی در پخش زنده تلویزیون این کشور، تصاویر ولیعهد ابوظبی و نخست وزیر رژیم صهیونیستی را پاره کرد.
نتانیاهو بناست با محمد بن زاید دیدار کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / بنیامین نتانیاهو / محمد بن زاید
نتانیاهو بناست با محمد بن زاید دیدار کند
ایلنا: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بناست با ولیعهد ابوظبی پیش از امضای توافق عادی‌سازی روابط دیدار کند.
ایران امارات را مسئول تیرگی روابطش با عربستان می داند
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / سلسله یادداشت های جدید سرکیس نعوم / امارات متحده عربی / یمن / ایران و امارات / ایران و عربستان سعودی / لیبی / ژنرال خلیفه حفتر
ایران امارات را مسئول تیرگی روابطش با عربستان می داند
مشکلات عربستان با ایران روشن است، همه می دانند چیست. اما درباره امارات متحده عربی، و به طور خاص ولیعهد آن، شیخ محمد بن زاید، او را مسئول تنش روابط عربستان با ایران و تلاش برای تیره تر کردن روابط می دانند.
هاآرتص هدف ولیعهد امارات از صلح با اسرائیل را فاش کرد/آیا بن زاید جای بن سلمان در خاورمیانه را می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / امارات متحده عربی / عربستان / محمد بن زاید / محمد بن سلمان / خاورمیانه / رژیم صهیونیستی اسرائیل
هاآرتص هدف ولیعهد امارات از صلح با اسرائیل را فاش کرد/آیا بن زاید جای بن سلمان در خاورمیانه را می‌گیرد؟
ایسنا نوشت: روزنامه هاآرتص نوشت، ولیعهد ابوظبی تلاش می‌کند جامعه بین‌المللی رهبری او بر خاورمیانه را به رسمیت بشناسد. او امیدوار است توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در این راه به وی کمک کند.
آیا امارات و آمریکا، اسرائیل را دور زده‌اند؟ ماجرای اف‌35 چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / دونالد ترامپ / محمد بن زاید / امارات متحده عربی / رژیم صهیونیستی اسرائیل / ایالات متحده آمریکا
آیا امارات و آمریکا، اسرائیل را دور زده‌اند؟ ماجرای اف‌35 چیست؟
در پی تناقض در اظهارات مسئولان اماراتی و اسرائیلی درباره فروش تسلیحات نظامی پیشرفته به ابوظبی به عنوان یکی از بندهای توافق صلح میان دو طرف، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی اعلام کرد: مخالف فروش جنگنده های اف ۳۵ ساخت آمریکا به امارات هستیم.
ترکیه از اینترپل خواست برای مشاور ولیعهد ابوظبی حکم پیگرد بین‌المللی صادر کند
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / ترکیه
ترکیه از اینترپل خواست برای مشاور ولیعهد ابوظبی حکم پیگرد بین‌المللی صادر کند
دادستان ارشد آنکارا از اینترپل خواست برای محمد دحلان، مشاور محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی اخطار قرمز صادر کند.
خدا عاقبت محمد بن زاید را ختم به خیر کند!
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / رژیم صهیونیستی اسرائیل / محمد بن زاید
خدا عاقبت محمد بن زاید را ختم به خیر کند!
تاریخ صلح با اسرائیل در منطقه تاریخی روشن و عبرت انگیز است.تقریبا همه آنها که با اسرائیل صلح کردند، عاقبت خوشی نداشتند.
مصاحبه| عضو سازمان آزادیبخش فلسطین:سرنوشت سادات و ملک حسین در انتظار بن زاید است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اسرائیل / اخبار "امارات"
مصاحبه| عضو سازمان آزادیبخش فلسطین:سرنوشت سادات و ملک حسین در انتظار بن زاید است
یکی از اعضای شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین(ساف) گفت: "محمد بن زاید" ولیعهد امارات متحده عربی به همان سرنوشتی دچار خواهد شد که انور سادات و ملک حسین و تمام عوامل عادی سازی روبط با اسرائیل، با آن روبرو شدند.
ریشه های تصمیم سازی امارات برای رابطه با اسرائیل
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / اسرائیل / امارات متحده عربی / اسرائیل و امارات / روابط دیپلماتیک اسرائیل و امارات / محمد بن زاید / محمد بن سلمان
ریشه های تصمیم سازی امارات برای رابطه با اسرائیل
محمود سریع القلم در یادداشتی می نویسد: شاهزاده های جوان و میان سال از پان عربیسم جمال عبدالناصر، وحدت عربی و دیگر ایسم ها فاصله گرفته اند و بیشتر به فکر کشور خودشان و آیندۀ اقتصادی آن هستند. از این زاویه، با نسل های گذشته و پدران خود تفاوت هایِ جدی استنباطی دارند. رهیافت های جدید سیاست خارجی و امنیت ملی این کشورها تحتِ تاثیرِ تلقیات سیاست مداران آنها ازشرایط میان مدتِ منطقه، غرب، آمریکا، چالش های سیاسی – اقتصادیِ نظامِ بین الملل، تعریفِ جدیدِ قدرتِ ملی و شبکه سازی های جهانی است.
توافق ابوظبی و تل آویو بر روی شن نوشته شده است/ هدف از توافق حاکمان مستبد عرب و اشغالگران
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / دونالد ترامپ / نتانیاهو / عادی سازی روابط با اسرائیل / ابوظبی / تل آویو / امارات متحده عربی
توافق ابوظبی و تل آویو بر روی شن نوشته شده است/ هدف از توافق حاکمان مستبد عرب و اشغالگران
یک نویسنده انگلیسی در مقاله ای نوشت که توافقنامه عادی سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی خیلی زود شکست خواهد خورد.
فشار عربستان باعث سکوت اتحادیه عرب در قبال امارات و اسرائیل شد/ هر اتفاقی در منطقه بیفتد، مسئولیتش با ابوظبی است
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / اتحادیه عرب / عربستان سعودی / فلسطین / محمد بن زاید / معامله قرن / شورای همکاری خلیج فار س / عادی‌سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی
فشار عربستان باعث سکوت اتحادیه عرب در قبال امارات و اسرائیل شد/ هر اتفاقی در منطقه بیفتد، مسئولیتش با ابوظبی است
ایلنا: تحلیلگر مسائل اسرائیل و فلسطین گفت: اقتصاد کشورهایی مانند سوریه، عراق، لبنان و ایران از سوی آمریکا و به نفع اسرائیل مورد هدف قرار گرفته و حالا که پای این…
رئیس موساد وارد امارات شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / موساد / امارات
رئیس موساد وارد امارات شد
همچنین روون ریولین، رئیس اسرائیل امروز بار دیگر در توییتر محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی را برای سفر به بیت المقدس دعوت کرد.
دعوت رئیس رژیم صهیونیستی از ولیعهد ابوظبی برای سفر به قدس اشغالی
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / رژیم صهیونیستی / امارات / رووین ریولین / محمد بن زاید / قدس اشغالی
دعوت رئیس رژیم صهیونیستی از ولیعهد ابوظبی برای سفر به قدس اشغالی
ایلنا: رئیس رژیم صهیونیستی از ولیعهد ابوظبی برای سفر به قدس اشغالی دعوت کرد.
از پذیرفتن نقش «بولدوزور» تا تغییر تعریف دشمن
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / ایران و امارات / امارات و اسرائیل / ایران و اسرائیل / اسرائیل و امارات متحده عربی / ایران و امریکا / ایران و امریکا و اسرائیل / بنیامین نتانیاهو / محمد بن زاید / امریکا و اسرائیل
از پذیرفتن نقش «بولدوزور» تا تغییر تعریف دشمن
علی موسوی خلخالی می نویسد: امارات پذیرفته است که نقش تخریب کننده یا به اصطلاح "بولدوزور" سیاست غرب در منطقه را بر عهده داشته باشد. عادی سازی روابطش با اسرائیل نیز در همین چارچوب می گنجد. علاوه بر آنکه گمان می کند با این کار می تواند حلقه فشار به ایران را – که برای تضعیف آن در طول یک دهه گذشته نهایت تلاش خود را کرده است – تنگتر کند.
استاد دانشگاه تهران: شکست انتخاباتی ترامپ برای امارات زیانبار است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / تل آویو / ابوظبی / اختصاصی ایرنا / توافق / فلسطین / توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی
استاد دانشگاه تهران: شکست انتخاباتی ترامپ برای امارات زیانبار است
تهران- ایرنا- سیدهادی برهانی استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و تحلیلگر سیاسی منطقه تاکید کرد، امارات بیشتر تخم مرغ های سیاست خارجی و منطقه‌ای خود را در سبد رییس جمهوری آمریکا گذاشته است و به همین دلیل شکست ترامپ در انتخابات آتی برای امارات و به ویژه محمد بن زاید زیانبار خواهد بود.
آن روی سکه عادی سازی روابط امارات و اسرائیل
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / امارات / اسرائیل / عادی سازی روابط امارات و اسرائیل / محمد بن زاید / بنیامین نتانیاهو
آن روی سکه عادی سازی روابط امارات و اسرائیل
برخی گزارش‌ها در رسانه‌های اسرائیلی حاکی از این است که امارات ممکن است خواستار انتقال فناوری برخی سلاح‌های اسرائیلی شود. علاوه بر این، امارات برای خرید جنگنده‌های اف ۳۵ نیز ابراز تمایل کرده است. اما معروف است که آمریکا این جنگنده‌ها را فقط به کشور‌های محدودی می‌فروشد. مثلا در خاورمیانه، این جنگنده را فقط به اسرائیل فروخته است. اما حالا که روابط امارات و اسرائیل عادی شده، اسرائیلی‌ها ممکن است برای فروش این نوع جنگنده‌ها به امارات به آمریکا چراغ سبز نشان دهند.
اقدام ابوظبی در قبال تل آویو با قانون اساسی امارات تناقض دارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / جنبش فتح / امارات متحده عربی / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / عادی سازی روابط با اسرائیل
اقدام ابوظبی در قبال تل آویو با قانون اساسی امارات تناقض دارد
عضو کمیته مرکزی جنبش فتح اعلام کرد که اقدام خائنانه امارات در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با قانون اساسی این کشور در تضاد است.
پادشاه بحرین توافق با اسرائیل را به امارات تبریک گفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
پادشاه بحرین توافق با اسرائیل را به امارات تبریک گفت
پادشاه بحرین در یک تماس تلفنی با «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی، از توافق عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل استقبال کرد.
دولت‌های منطقه مقصرِ پیوند امارات و اسرائیل هستند/ بلندپروازی بن‌زاید، فراتر از ظرفیت ابوظبی است/ پایان الحاق اراضی، دروغ محض است
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / محمد بن زاید / معامله قرن / الحاق اراضی کرانه باختری / عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات
دولت‌های منطقه مقصرِ پیوند امارات و اسرائیل هستند/ بلندپروازی بن‌زاید، فراتر از ظرفیت ابوظبی است/ پایان الحاق اراضی، دروغ محض است
ایلنا: تحلیلگر مسائل اسرائیل و فلسطین گفت: تل‌آویو به دنبال آن است تا این توافق را به یک فرصتِ دنباله‌دار تبدیل کند و به تمام دنیا بگویند که کشورهای منطقه در صفِ…
توافقنامه‌ای که ترامپ از آن رونمایی کرد!
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / خاورمیانه / جبهه مقاومت / مقاومت فلسطین / خلیج‌فارس / امارات / ترامپ / عباس حاجی نجاری / ریاض المالکی / اسرائیل / آمریکا
توافقنامه‌ای که ترامپ از آن رونمایی کرد!
آنچه این روزها از آن به عنوان توافق میان شیخ‌نشین امارات و رژیم صهیونیستی یاد می‌شود، از معدود توافقاتی در تاریخ روابط بین‌الملل است که اعلام کننده آن نه سران این دو رژیم بلکه رئیس جمهور امریکاست.
واکنش فلسطینیان به خیانت بن‌زائد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / فلسطین / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / امارات متحده عربی
واکنش فلسطینیان به خیانت بن‌زائد
توافق غیر منتظره اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط با واکنش‌های گسترده روبرو شد.
رقص شادی حاکمان عربی با صهیونیست‌ها/ پاسخ افکار عمومی ملت‌های عرب چه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / توافق امارات و اسراییل
رقص شادی حاکمان عربی با صهیونیست‌ها/ پاسخ افکار عمومی ملت‌های عرب چه خواهد بود؟
به گزارش الف٬ روز پنجشنبه ۱۳ آگوست ۲۰۲۰ ( ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ) به سرعت خبری در رسانه‌‌های عبری و عربی منتشر شد و سپس در سایر رسانه‌ها بازتاب یافت که یادآور معاهده شوم «کمپ دیوید» میان مصر و رژیم اشغالگر صهیونیستی بود. در این روز ننگین برای همه اعراب و جهان اسلام٬ دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که رسما توافقی میان محمد بن زاید٬ ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو٬ نخست وزیر اسرائیل برای عادی‌سازی کامل روابط صورت گرفته است. ترامپ همچنین از یک توافق صلح تاریخی بین رژیم اسرائیل و امارات سخن گفت.
ذوق زدگی پادشاه بحرین از توافق میان امارات و رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / بحرین / حمد بن عیسی آل خلیفه / شیخ محمد بن زاید آل نهیان
ذوق زدگی پادشاه بحرین از توافق میان امارات و رژیم صهیونیستی
پادشاه بحرین در تماس تلفنی با ولیعهد ابوظبی ذوق زدگی خود را نسبت به توافق خیانکارانه امارات با رژیم صهیونیستی نشان داد.
علنی شدن روابط اسرائیل و امارات، سرپوش بر بحران سیاسی ترامپ و نتانیاهو است/ فلسطین برای ابوظبی کوچک‌ترین ارزشی ندارد/ هندسه قدرت ایران تغییر نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / بحرین / بنیامین نتانیاهو / رژیم صهیونیستی / عربستان سعودی / محمد بن سلمان / کمپ دیوید / دونالد ترامپ / امارات متحد عربی / محمد بن زاید / عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات
علنی شدن روابط اسرائیل و امارات، سرپوش بر بحران سیاسی ترامپ و نتانیاهو است/ فلسطین برای ابوظبی کوچک‌ترین ارزشی ندارد/ هندسه قدرت ایران تغییر نمی‌کند
ایلنا: استاد دانشگاه جورج تاون گفت: امارات و سایر کشورهای عربی از سالیان گذشته با اسرائیل ارتباط داشتند و علنی کردن این روابط برای کمک به وضعیت داخلی نخست‌وزیر…
امارات خود را به یک هدف مشروع برای مقاومت تبدیل کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / خاورمیانه / تل‌آویو / انقلاب یمن / معامله قرن / وزارتخارجه ایران / تهران / حزب الله عراق / وزارت خارجه امریکا / امارات / ترامپ
امارات خود را به یک هدف مشروع برای مقاومت تبدیل کرد
خیانت بزرگ امارات در حق ملت فلسطین، اگر تنها یک نتیجه داشته باشد، تبدیل این کشور کوچکِ ثروتمندِ به شدت وابسته به امنیت، به «هدفی مشروع و آسان» برای مقاومت خواهد بود.
توافق عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات در کاخ سفید امضا خواهد شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / بنیامین نتانیاهو / رژیم صهیونیستی / امارات / دونالد ترامپ / محمد بن زاید
توافق عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات در کاخ سفید امضا خواهد شد
ایلنا: رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که توافق عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و امارات طی سه هفته آینده در کاخ سفید به امضا خواهد رسید.
قرقاش: تصمیم «محمد بن زاید» شجاعانه بود!
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
قرقاش: تصمیم «محمد بن زاید» شجاعانه بود!
وزیر مشاور در امور خارجه امارات از تصمیم محمد بن زاید درباره توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به شدت حمایت کرد.
واکنش وزارت خارجه ایران به توافق امارات و اسرائیل
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
واکنش وزارت خارجه ایران به توافق امارات و اسرائیل
اسرائیل و امارات توافقی را برای عادی سازی روابط میان دو طرف امضا کردند، شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی با انتشار توییتی در صفحه خود خبر این توافق را اعلام کرد.
تشکیلات خودگردان فلسطین سفیر خود را از امارات فراخواند
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / تشکیلات خودگردان فلسطین / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / امارات متحده عربی / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / ایالات متحده آمریکا / نتانیاهو / دونالد ترامپ
تشکیلات خودگردان فلسطین سفیر خود را از امارات فراخواند
وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین سفیر خود را از امارات متحده عربی فراخواند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
فصل جدید دوستی اعراب و اسرائیل
ونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد رژیم صهیونیستی و امارات به توافقی برای «عادی‌سازی کامل روابط» دست پیدا کرده‌اند.بخش‌های مهم بیانیه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات در زیر آمده است:در نتیجه این گشایش دیپلماتیک و بنا به درخواست رئیس‌جمهوری ترامپ و با حمایت امارات متحده عربی، اسرائیل اعلام حاکمیت بر مناطق اعلام‌شده در چشم‌انداز صلح رئیس‌جمهوری ترامپ را تعلیق کرده و تلاش‌های خودش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و اسلام متمرکز خواهد کرد.هیات‌های اسرائیل و امارات در هفته‌های آتی برای امضای توافقات دوجانبه در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، توریسم، پروازهای مستقیم، امنیت، مخابرات، فناوری، انرژی، بهداشت، فرهنگ، محیط زیست، تاسیس سفارتخانه‌های دوجانبه و سایر حیطه‌های دارای …
عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / جهاد اسلامی فلسطین / روابط امارات و رژیم صهیونیستی / عادی سازی رابطه با اسراییل
عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی
به گزارش تسنیم ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیت خود اعلام کرد که توافق بین محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای عادی سازی کامل روابط صورت گرفته است.
توئیت ولیعهد امارات پس از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / دونالد ترامپ / بنیامین نتانیاهو / محمد بن زاید / امارات متحده عربی / رژیم صهیونیستی اسرائیل
توئیت ولیعهد امارات پس از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی
فارس نوشت: «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی امارات به توافق این کشور با رژیم اشغالگر قدس بر سرعادی‌سازی روابط با این رژیم واکنش نشان داد.
امارات و اسرائیل برای عادی سازی روابط توافق کردند/ ترامپ: این یک توافق تاریخی است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
امارات و اسرائیل برای عادی سازی روابط توافق کردند/ ترامپ: این یک توافق تاریخی است
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، امروز (پنجشنبه) از توافق کامل میان «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی برای برقراری سازش و عادی‌سازی کامل روابط دو طرف خبر داد.
محمد بن زاید: در تماس تلفنی من با آمریکا و اسرائیل توافق شد که الحاق اسرائیل از سرزمین های فلسطین را متوقف کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
محمد بن زاید: در تماس تلفنی من با آمریکا و اسرائیل توافق شد که الحاق اسرائیل از سرزمین های فلسطین را متوقف کند
محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و حاکم دوفاکتوی امارات در پیامی از تماس تلفنی خود با ترامپ و نتانیاهو و همکاری های مشترک بین طرفین نوشت. وی نوشت: در تماس تلفنی من امروز با رئیس جمهور آمریکا ترامپ و نخست وزیر اسرائیل ، نتانیاهو ، توافق شد که الحاق اسرائیل از سرزمین های فلسطین را متوقف کند.
زنگ خطر تشدید بحران اقتصادی در امیرنشینهای اماراتی/ اثرات منفی ماجراجویی در یمن و لیبی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / حمیدرضا آصفی / امارات متحده عربی / اقتصاد امارات / صنعت گردشگری امارات / تولید نفت خام امارات / پیامد اقتصادی کرونا / محمد بن زاید
زنگ خطر تشدید بحران اقتصادی در امیرنشینهای اماراتی/ اثرات منفی ماجراجویی در یمن و لیبی
آصفی، سفیر اسبق ایران در امارات متحده عربی معتقد است که علاوه بر موضوع کرونا، هزینه های بیهوده ای که امارات طی چند سال اخیر در یمن یا لیبی متحمل شده و نتیجه مثبت آنچنانی هم به دست نیاورده، خرج مضاعفی بر روی دست دولت گذاشته و اقتصاد را تحت فشار قرار داده است.
گزارشی جنجالی از چگونگی تصرف ثروت حاکم بیمار امارات توسط دو برادرش
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
گزارشی جنجالی از چگونگی تصرف ثروت حاکم بیمار امارات توسط دو برادرش
رسانه‌های مالزیایی، انگلیسی و بین‌المللی اطلاعات مهمی از یک رسوایی جهانی که آن را "بزرگترین سرقت تاریخ" خواندند، منتشر کردند، در این ماجرا بیش از ۶.۵ میلیارد دلار توسط یک شرکت اماراتی مرتبط با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی از صندوق حاکمیتی مالزی به سرقت رفته است.
سیاست سراسر مخرب امارات در منطقه
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / محمد بن زاید / امارات متحده عربی / قطر / سوریه / یمن / لیبی / شورای همکاری خلیج فارس / مصر / سودان / فلسطین
سیاست سراسر مخرب امارات در منطقه
کشور کوچک امارات می خواهد از یک سو نقش محوری در مسائل منطقه ای ایفا کند و از دیگر سو بقای خود را تضمین کند. چه بسا کودتای ناکامی که در سال ۲۰۱۱ در این کشور رخ داد، عامل اصلی در پیش گرفتن سیاست های کنونی باشد. امارات که برای عادی سازی روابط با اسرائیل جلوتر از دیگر کشورها گام بر می دارد این اعتقاد را دارد که این سیاست و همچنین جلب رضایت امپراتوری های پول، سیاست و رسانه بقایش را تضمین خواهد کرد. از همین رو امارات سیاست حمله به هرگونه تجمع منطقه ای و از سر راه برداشتن آن را برای تامین منافع کشورهای بزرگ و یا اسرائیل که می خواهد نقش اول را در منطقه ایفا کند، در پیش گرفته است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
توطئه پشت پرده امارات و عربستان برای کنار زدن منصورهادی
یک منبع سیاسی از مقدمه‌چینی امارات و عربستان برای کنار گذاشتن رئیس‌جمهور مستعفی یمن پرده برداشت. به گزارش ایسنا، یک منبع سیاسی عالی رتبه به روزنامه عربی۲۱ گفت: ابوظبی در دوره اخیر از تلاش‌های عربستان برای اجرای توافق ریاض حمایت کرده و به هم‌پیمانش شورای انتقالی جنوب یمن موافقت خود را با مکانیزم پیشنهادی ریاض، اعلام کرده است.به گفته این منبع سیاسی قبل از اعلام مکانیزم تسریع توافق ریاض، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی فرستاده ویژه‌ای را به عربستان فرستاد اما تا پیش از رسیدن سعید المهیری، فرستاده امارات، شورای انتقالی با پیشنهاد اخیر عربستان مخالفت کرد و بعدا اعلام کرد با این مکانیسم موافق است و از خودمختاری اعلام شده در جنوب یمن صرف نظر کرد.به گفته این منبع عنوان استراتژی جدید امارات بستن صفحه عبدربه …
امارات دیر وارد گفت وگو با ایران شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سلسله یادداشت های جدید سرکیس نعوم / امارات متحده عربی / ایران و امارات / عمان / محمد بن زاید / دبی
امارات دیر وارد گفت وگو با ایران شد
یکی از افراد رسانه ای معروف امریکایی که جهان عرب را خیلی خوب می شناسد و در آنجا کار کرده است و همچنان به آن اهمیت می دهد، گفت: «آخرش گفت وگو را با ایران از طریق مقاماتی که دارد آغاز کرد.» در اینجا گفتم: «دیر وارد گفت وگو با ایران شد، ایران او را راس جنگ می داند نه عربستان، در حالی که در گذشته برعکس بود، ایران عربستان را در راس جنگ می دانست.»
ترامپ و ولیعهد ابوظبی پیرامون وضعیت لیبی گفتگو کردند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / امارات متحده عربی / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / فایز السراج / خلیفه حفتر / شیخ محمد بن زاید آل نهیان / ابوظبی
ترامپ و ولیعهد ابوظبی پیرامون وضعیت لیبی گفتگو کردند
کاخ سفید از گفتگوی تلفنی رئیس جمهور آمریکا و ولیعهد ابوظبی پیرامون موضوعات امنیتی منطقه ای از جمله «اهمیت تنش زدایی در لیبی» خبر داد.
استقبال یک سازمان حقوقی در یمن از آغاز تحقیقات قضایی علیه بن زاید
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / امارات متحده / یمن
استقبال یک سازمان حقوقی در یمن از آغاز تحقیقات قضایی علیه بن زاید
یک سازمان حقوقی در یمن از اقدام دستگاه قضایی فرانسه در آغاز تحقیقی درباره اتهام محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی به مشارکت در شکنجه‌ها در طول جنگ یمن استقبال کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •