یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
محمد نیشابوری
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
نمایشگاه هنرهای تجسمی چهره‌های ماندگار در فرهنگسرای نیاوران
آیین گشایش سومین نمایشگاه هنرهای تجسمی چهره‌های ماندگار با حضور هنرمندان صاحب‌نام در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد. سومین نمایشگاه هنرهای تجسمی چهره های ماندگار با حضور هنرمندان و هنردوستان و با مشارکت بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران برگزار شد. محمود اسعدی دبیر این نمایشگاه ضمن قدردانی از تمامی هنرمندان حاضر در این رویداد هنری گفت: اتفاق مبارکی است که بزرگان هنر در یک مکان به دورهم جمع شدند. اسعدی درباره رویداد هزاره خیام گفت: امسال هزارمین سال تولد حکیم عمرخیام نیشابوری است. خیام ابعاد مختلف ادبی، علمی، اخترفیریک و نجوم داشته و در رشته‎های مختلف استاد بوده است. ما باید از این برند استفاده کنیم. در سومین نمایشگاه هنرهای تجسمی چهره‎های ماندگار، آثاری از ۱۸ هنرمند منتخب سلسله همایش‎های چهره‎های ماندگار …
نام عطار و فارابی اواخر پاییز در فهرست مشاهیر جهان ثبت می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / فرهنگی و هنری
نام عطار و فارابی اواخر پاییز در فهرست مشاهیر جهان ثبت می‌شود
مدیر بخش فرهنگ کمیسیون یونسکو از ثبت جهانی فریدالدین عطار نیشابوری و ابونصر محمد بن محمد فارابی در ماه نوامبر خبر داد.
نیشابوری: حتی اعدام هم برای مفسد اقتصادی عامل بازدارنده نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / سیاسی
نیشابوری: حتی اعدام هم برای مفسد اقتصادی عامل بازدارنده نیست
عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت: مبارزه با فساد باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و اراده حاکمیت در این راستا تقویت شود.
  مبارزه با فساد  محمد نیشابوری
ایران وامدار شخصیت عظیم و آثار بی بدیل عطار است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ / فرهنگی و هنری
ایران وامدار شخصیت عظیم و آثار بی بدیل عطار است
مشهد - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شیخ فریدالدین محمد عطار نیشابوری مشهور به عطار، شاعر و عارف نام آور ایران زمین از سلک بزرگان جاودانه ای است که فرهنگ و ادب ایران زمین وامدار شخصیت عظیم و آثار بی بدیلشان است.
هفت شهر عشق را عطار گشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ / ...
هفت شهر عشق را عطار گشت
فریدالدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری یکی از عارفان و شاعران ایرانی بلندنام ادبیات فارسی در پایان سده ششم و آغاز سده هفتم بوده است که در سال 540 هجری برابر با 1146میلادی در نیشابور زاده شده است. وی یکی از پرکارترین شاعران ایرانی به شمار می رود که به نظر عرفا در زمینه عرفانی از مرتبه ای بالا برخوردار بوده است.‏
عطار نیشابوری پیر مثنوی سرایان عرفانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ / فرهنگی و هنری
عطار نیشابوری پیر مثنوی سرایان عرفانی
مشهد- ایرنا- فریدالدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری مشهور به شیخ عطّار نیشابوری شاعر و عارف بلندآوازه ایرانی است که 25 فروردین ماه در تقویم ملی ایران به نامش نامگذاری شده و سال 540 هجری برابر با 1146 میلادی در قریه کدکن خراسان به دنیا آمد.