دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
مدرس خیابانی
۳۱ ساعت قبل
آزمون دولت و مجلس بر سر «صمت»
وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بیش از چهار ماه است که با سرپرست اداره می‌شود. اواخر اردیبهشت ماه بود که پس از جلسه ستاد تنظیم بازار در پی افزایش قیمت نجومی خودرو و اتخاذ تصمیمات جدیدی در رابطه با قیمت خودرو مبنی بر افزایش ۲۳ درصدی قیمت خودرو‌های سایپا و ۱۰ درصدی محصولات ایران خودرو، رئیس‌جمهوری با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد و رضا رحمانی را از راس این وزارتخانه کنار گذاشت. در نامه‌ای که رحمانی پس از این برکناری منتشر کرد و با توضیحات بعدی دفتر ریاست‌جمهوری مشخص شد برکناری رحمانی با طرح دولت مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی مرتبط بوده است. رحمانی در نامه‌اش مدعی شد واعظی به وی فشار آورده است که با نمایندگان برای رای آوردن تشکیل وزارت بازرگانی لابی …
وعده رفع مداخله‌گری در بازار
۳۱ ساعت قبل
وعده رفع مداخله‌گری در بازار
وزیر پیشنهادی وزارت صمت به رسم وزرای پیشنهادی قبلی، در اتاق بازرگانی و در جمع فعالان اقتصادی حضور یافت تا نه‌تنها برنامه‌های خود را به آنها اعلام کند، بلکه شنونده درخواست‌ها و مطالبات بخش خصوصی باشد. وزارت صمت از 22 اردیبهشت‌ بدون وزیر مانده و با سرپرست اداره شده است. در این مدت دو سرپرست در وزارت صمت حضور یافتند. نخست، حسین مدرس خیابانی که به‌عنوان وزیر به مجلس معرفی شد اما نتوانست رای اعتماد را از خانه ملت دریافت کند. پس از آن سرپرستی وزارت صمت به جعفر سرقینی سپرده شد و حال نیز گزینه جدیدی برای نشستن بر صندلی وزارتخانه مذکور به مجلس معرفی شده و قرار است این هفته در مجلس، خود را در معرض رای نمایندگان مردم در خانه ملت قرار دهد.
۴ ماه بلاتکلیفی در وزارتخانه پیش‌رو در جنگ اقتصادی/ نمایشی تمام عیار از ضعف حکمرانی دولت
۴ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی / جعفر سرقینی / معرفی وزیر به مجلس / علیرضا رزم حسینی
۴ ماه بلاتکلیفی در وزارتخانه پیش‌رو در جنگ اقتصادی/ نمایشی تمام عیار از ضعف حکمرانی دولت
مهمترین وزارتخانه کشور که در جنگ اقتصادی می‌تواند پیشران اقتصاد کشور باشد چهار ماه است در بلاتکلیفی و توسط سرپرست اداره می‌شود.
۵ روز قبل
یک قدم تا وزارت
پس از آنکه رضا رحمانی به ‌دلیل آنچه دفتر رییس‌جمهوری، «ناهماهنگی» بر سر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکیل «وزارت تجارت و بازرگانی» و «صنعت و معدن» اعلام کرد از کار برکنار و توسط رییس‌جمهور از کرسی وزارت عزل شد تا امروز این وزارتخانه که بسیاری از کارشناسان همچنین شخص رییس‌جمهوری و برخی مقامات ارشد دولت آن را وزارتخانه‌ای عریض و طویل و شایسته تفکیک به دست‌کم دو وزارتخانه می‌دانند با مشکلاتی دوچندان روبه‌رو شد. اداره این وزارتخانه بدون وزیر و سکان‌دار در طول چند ماه گذشته با توجه به گستردگی دایره اختیارات از یک‌سو و حساسیت اقداماتش در روزگار اعمال شدیدترین تحریم‌های تاریخ جهان از سوی ایالات متحده امریکا …
رزم‌حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس شورای اسلامی معرفی شد
۵ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / مجلس یازدهم / صمت / مدرس خیابانی ؛ گزینه وزارت صمت در سال هشتم دولت تدبیر و امید
رزم‌حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس شورای اسلامی معرفی شد
تهران - ایرنا - معاون پارلمانی رییس‌جمهوری گفت: رییس‌جمهوری در نامه‌ای به مجلس، علیرضا رزم‌حسینی را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی کرد.
بلاتکلیفی وزارت صمت ادامه دارد/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت / حسین مدرس خیابانی / محمود واعظی / وزارت صمت
بلاتکلیفی وزارت صمت ادامه دارد/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟
۲۲ اردیبهشت‌ماه امسال رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت توسط رئیس‌جمهور برکنار شد. در نامه‌ای که رحمانی پس از این برکناری منتشر کرد و با توضیحات بعدی دفتر ریاست‌جمهوری مشخص شد برکناری رحمانی با طرح دولت مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی مرتبط بوده است.
توسعه تجارت دریایی با وجود تحریم‌های ظالمانه
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
توسعه تجارت دریایی با وجود تحریم‌های ظالمانه
مدرس خیابانی، مدیرعامل شرکت کشتیرانی از توسعه تجارت دریایی ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه علیه صنعت دریایی کشور خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
انتخاب وزیر پیشنهادی صمت در ابهام
22 اردیبهشت ماه امسال بود که رضا رحمانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت برکنار شد و حسین مدرس خیابانی به عنوان سرپرست سکان هدایت این وزارتخانه را بر عهده گرفت. مدرس خیابانی بعد از سه ماه سرپرستی، به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شد، اما نتوانست رای اعتماد بهارستان‌نشینان را بگیرد. حالا با استجازه از رهبری، مدتی است که جعفر سرقینی به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب شده تا دولت وزیر پیشنهادی خود را بیابد؛ اتفاقی که علی‌رغم مطرح شدن برخی نام‌ها هنوز نیفتاده است.دیروز مجلس‌نشینان نسبت به تاخیر در معرفی وزیر صمت از سوی دولت گلایه‌هایی را در صحن علنی مطرح کردند. علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس در نطق میان دستور و علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس هم در تذکری شفاهی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و …
معرفی وزیر صمت، هفته بعد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
معرفی وزیر صمت، هفته بعد
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در واکنش به انتقادها از تأخیر در معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای انتخاب وزیر جدید به این صورت نیست که ۱۰ گزینه ردیف باشد که بلافاصله فرد دیگری را معرفی کنیم و وزارتخانه به این بزرگی و مهمی را همینطوری بدون مطالعه به‌کسی بسپاریم، بعد از آنکه مدرس خیابانی رأی نیاورد مطالعه و بررسی را شروع کردیم و از ۱۵ تا ۱۶ گزینه به ۵ گزینه رسیده‌ایم و از میان 3نفر باقیمانده هفته بعد یک نفر را به مجلس معرفی می‌کنیم. براساس گزارش ایرنا، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / سرپرست وزارت صنعت / معرفی وزیر صنعت / وزارت صمت
بلاتکلیفی وزارت صمت صدای تولیدکنندگان را درآورد!
 به گزارش ایسنا، اواخر اردیبهشت ماه و بعد از جلسه ستاد تنظیم بازار در پی افزایش قیمت نجومی خودرو و اتخاذ تصمیمات جدیدی در رابطه با قیمت خودرو مبنی بر افزایش ۲۳ درصدی قیمت خودروهای سایپا و ۱۰ درصدی محصولات ایران خودرو،  رئیس جمهور با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد و رضا رحمانی را از راس این وزارتخانه کنار گذاشت. البته حواشی آن روزها به ما می‌گفت که علت برکناری رحمانی جدال بر سر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که دولت از سال ۹۶ به دنبال آن است، اما همواره با مخالفت مجلس مواجه شده است.
جزئیات پاسخ رهبر انقلاب به نامه روحانی/ تعلل دولت در معرفی وزیر صمت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / دولت دوازدهم / محسن دهنوی / وزارت صمت / وزیر صمت
جزئیات پاسخ رهبر انقلاب به نامه روحانی/ تعلل دولت در معرفی وزیر صمت
سید محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با مهر، با اشاره به اوضاع نابسامان بازار و گرانی‌های اخیر که ناشی از نبود یک مدیریت واحد و منسجم است، گفت: سه ماه بعد از برکناری وزیر صمت توسط رئیس جمهور، و معرفی مدرس خیابانی به عنوان جایگزین رحمانی در دقایق پایانی به عنوان گزینه وزارت صمت و عدم کسب رای اعتماد مجلس شورای اسلامی توسط مدرس خیابانی قرار بود تا ظرف مدت قانونی گزینه دیگری از سوی رئیس جمهور برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شود که تاکنون این امر محقق نشده است.
رونمایی از گزینه جدید صمت
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
رونمایی از گزینه جدید صمت
علیرضا سلیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس درباره زمان معرفی وزیر پیشنهادی صمت به مجلس شورای اسلامی، گفت: قرار بر این بود دولت گزینه پیشنهادی خود برای وزارت صمت را در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس معرفی کند اما این اتفاق نیفتاد. وی بیان کرد: امیدواریم دولت گزینه پیشنهادی خود برای تصدی وزارت صمت را چهارشنبه به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. به‌گزارش همشهری، بعد از برکناری رضا رحمانی، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، حسن روحانی در نامه‌ای به مجلس حسین مدرس خیابانی را به‌عنوان گزینه وزارت صمت معرفی کرد که مجلس به وی …
سرپرست وزارت صمت بدون اذن رهبری حق دخل و تصرف در وزارتخانه ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت
سرپرست وزارت صمت بدون اذن رهبری حق دخل و تصرف در وزارتخانه ندارد
محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتصاب جعفر سرقینی بعنوان سرپرست وزارت صمت از 25 مرداد تا کنون گفت: بعد از برگزاری جلسه رای اعتماد مجلس به آقای مدرس خیابانی و عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی در جلسه روز چهارشنبه 22 مرداد، آقای امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در همان روز اعلام کرد که مدت سه ماه سرپرستی وزارت صمت به اتمام رسیده و برای تعیین سرپرست جدید نیاز به اذن مقام معظم رهبری است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / سرپرست وزارت صمت / وزارت صمت / وزیر صمت
حرف و حدیث‌ها درباره گزینه‌های احتمالی وزارت صمت
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: بزرگترین وزارتخانه کشور حدود ۴ ماه است که وزیر ندارد و با سرپرست اداره می‌شود. ۲۲ اردیبهشت بود که رضا رحمانی عزل شد و مدرس خیابانی به عنوان سرپرست بر صندلی وزارت تکیه زد؛ سرپرستی که به نظر می‌رسید خود را وزیر می‌داند اما در نهایت با حواشی بسیاری که به وجود آمد رای نمایندگان مجلس را به دست نیاورد.
صمت بدون وزیر به کدام سمت می رود؟ / ساماندهی قیمت خودرو با وزارتخانه ای که وزیر ندارد؛ آیا امکان پذیر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
صمت بدون وزیر به کدام سمت می رود؟ / ساماندهی قیمت خودرو با وزارتخانه ای که وزیر ندارد؛ آیا امکان پذیر است؟
سه روز پس از عدم انتخاب مدرس خیابانی به عنوان وزیر صمت، رئیس جمهور روحانی طی حکمی «جعفر سرقینی» را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. این بار دیگر در حکم سرقینی خبری از ساماندهی قیمت خودرو به عنوان یکی از وظایف وی مطرح نشده نبود!
چالش «استجازه»
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
چالش «استجازه»
پس از آنکه مجلس شورای اسلامی به مدرس خیابانی، وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت رأی اعتماد نداد، دولت ناگزیر از تعیین سرپرست برای این وزارتخانه شد. از طرفی اما مهلت قانونی دولت برای اداره وزارتخانه با سرپرست به اتمام رسیده بود و تنها با استجازه از رهبری بود که می‌توانست برای این وزارتخانه سرپرست تعیین کند.  رئیس جمهوری نهایتا 10 روز قبل جعفر سرقینی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد. مجلس اما این انتصاب را غیرقانونی می‌داند. عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هنوز برای مجلس محرز نشده که دولت برای تعیین سرپرست جدید وزارت صمت از رهبر انقلاب اذن گرفته یا خیر که لازم است دیوان محاسبات به این مسئله ورود کند.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
گزینه پیشنهادی وزارت صمت هنوز مشخص نشده است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با بیان این که انتصاب سرپرست جدید وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت نیاز به استجازه از رهبر معظم انقلاب داشت، گفت: هنوز گزینه وزارت صمت برای معرفی به مجلس، نهایی و مشخص نشده است.  حسینعلی امیری در گفت‌و گو  با خبرنگار ایرنا درباره روند معرفی گزینه جدید برای وزارت صنعت، ‌ معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی و محدوده زمانی استجازه از رهبر معظم انقلاب برای انتصاب سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: طبق فراز آخر اصل ۱۳۵ قانون اساسی مورد تفسیر حاضر شورای نگهبان رییس جمهوری نمی‌تواند بیش از ۳ ماه وزارتخانه ای را با سرپرست اداره کند. معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری یادآور شد: با عنایت به این که مدت ۳ ماهه سرپرستی حسین مدرس خیابانی در این وزارتخانه منقضی و …
ماجرای خط خوردن گزینه موافق در برگه‌های رای نمایندگان در جلسه رای اعتماد به مدرس خیابانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
ماجرای خط خوردن گزینه موافق در برگه‌های رای نمایندگان در جلسه رای اعتماد به مدرس خیابانی
نمایندگان به وزیر پیشنهادی صمت رای اعتماد ندادند. در این جلسه به وزیر پیشنهادی صمت پس از اعلام اینکه رییس جمهور در جلسه مجلس به علت شرایط کرونا حضور نمی‌یابد، رفتار و رای نمایندگان نسبت به مدرس خیابانی طبق گفته خود نمایندگان تغییر پیدا کرد.
«خودرو» در انتظار سکاندار جدید صمت
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
«خودرو» در انتظار سکاندار جدید صمت
با عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به حسین مدرس خیابانی سرپرست و وزیر پیشنهادی پیشین وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، حالا این پرسش ایجاد شده که سمت و سوی خودرویی سکاندار جدید در استراتژی و تحولات مدیریتی دو شرکت خودروساز چه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بخش خصوصی / بسیج / مجلس شورای اسلامی / معاون / وزارت صنعت معدن و تجارت
لابی‌های جدید برای وزارت صمت
پس از اینکه «حسین مدرس خیابانی» رای اعتماد مجلس شورای اسلامی را برای پست وزارت صنعت معدن و تجارت کسب نکرد؛
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
بیم و امید تفکیک یک وزارتخانه
رییس‌جمهوری شنبه شب جعفر سرقینی را به عنوان سرپرست وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. سرقینی با این حکم جایگزین حسین مدرس‌خیابانی شد که قریب به ۳ ماه تحت‌ عنوان سرپرست این وزارتخانه را اداره کرد. مدرس‌خیابانی از سوی رییس‌جمهوری به عنوان وزیر صمت انتخاب و به مجلس یازدهم معرفی شد اما او اقبال بلندی نداشت و با وجود اینکه بیش از ۱۵ سال در این وزارتخانه، سمت‌های متعددی برعهده داشت با ۱۴۰ رای مخالف از سوی بهارستان‌نشینان از حضور در کرسی ریاست بر وزارت صمت باز ماند. برخی ناظران و تحلیلگران عدم ‌رای اعتماد به وزیر پیشنهادی رییس‌جمهوری برای وزارت صمت را ناشی از لجبازی مجلس با دولت دانستند؛ چراکه پس از ناکامی مدرس خیابانی در اخذ اعتماد مجلس، برخی نمایندگان …
یک معدنی در راس صنعت و تجارت!  
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / جعفر سرقینی / وزارت صمت / سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی / حسن روحانی / داریوش اسماعیلی / علیرضا رزم حسینی / شهر اهر / رضا رحمانی / حسین مدرس خیابانی / شرکت آسکوتک
یک معدنی در راس صنعت و تجارت!  
روزی که جعفر سرقینی در سال ۹۸ از سوی رضا رحمانی، وزیر وقت و تازه کار صمت برکنار شد، فکر نمی کرد که قرار است در آخرین روزهای مردادماه ۹۹، خود او به عنوان جانشین رحمانی، سرپرستی همین وزارتخانه را عهده دار شود؛ یک اهری به جای یک تبریزی.
رویکردهای متناقض می‌تواند ناشی از کم‌تجربگی نمایندگان باشد
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / مجلس یازدهم / حسین مدرس خیابانی / حسن روحانی / مدرس خیابانی ؛ گزینه وزارت صمت در سال هشتم دولت تدبیر و امید
رویکردهای متناقض می‌تواند ناشی از کم‌تجربگی نمایندگان باشد
تهران- ایرنا- «داریوش قنبری» عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری و نماینده مجلس هشتم با بیان اینکه رای عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت رفتار متناقضی بود که صورت گرفت، گفت: نمایندگان از یک طرف منتقد تعلل در معرفی وزیر پیشنهادی بودند اما از طرف دیگر به او رای ندادند.
حکم رئیس جمهور برای سرپرست وزارت صنعت | جعفر سرقینی جایگزین مدرس خیابانی شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
حکم رئیس جمهور برای سرپرست وزارت صنعت | جعفر سرقینی جایگزین مدرس خیابانی شد
رئیس جمهور در حکمی «جعفر سرقینی» را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.
بلاتکلیفی وزارت صنعت در شرایط تحریمی
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / وزارت صنعت / وزارت اقتصاد / حسین صمصامی / رضا رحمانی
بلاتکلیفی وزارت صنعت در شرایط تحریمی
با گذشت سه ماه از سرپرستی حسین مدرس خیابانی در وزارت صنعت، وی اکنون قانونا دیگر نمی‌تواند به ماموریت خود ادامه دهد.
سرنوشت مدیریت وزارت صمت به‌کجا می‌رسد؟!
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / سرپرست وزارت صمت / وزارت صمت
سرنوشت مدیریت وزارت صمت به‌کجا می‌رسد؟!
فارس نوشت: روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ماه، مجلس شورای اسلامی به مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت رای منفی داد. این روز آخرین مهلت اداره سه ماهه این وزرات خانه توسط سرپرست بود زیرا طبق قانون هر وزارتخانه فقط می‌تواند به مدت سه ماه با سرپرست اداره شود لذا رئیس جمهور باید همان روز از مقام معظم رهبری درخواست کسب اجازه حکم حکومتی می‌کرد تا برای ادامه کار مشکل قانونی نداشته باشند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
پیام خداحافظی مدرس خیابانی چه بود؟
سرپرست سابق وزارت صنعت، معدن و تجارت طی پیامی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان اعلام کرد که در جهت تحقق جهش تولید با هدف ایجاد اشتغال همه تلاش خود را به کار بسته است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
جزئیات بسته حمایتی لوازم خانگی به اقشار آسیب‌پذیر
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح اختصاص بسته حمایتی لوازم خانگی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر گفت: براساس این طرح مقرر شده تا بسته حمایتی شامل 4 قلم لوازم خانگی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار گیرد. حسین مدرس خیابانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به طرح حمایتی اختصاص بسته لوازم خانگی به اقشار آسیب‌پذیر، گفت: این طرح هنوز اجرایی نشده اما براساس این طرح با چند کارخانه تولید کننده لوازم خانگی که ارز به آنها اختصاص داده می‌شود مذاکره شده تا 4 قلم لوازم خانگی اصلی را با قیمت مناسب در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار گیرد.
مدرس خیابانی: تمام تلاش خود را برای تحقق جهش تولید به کار بستم
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / حسین مدرس خیابانی
مدرس خیابانی: تمام تلاش خود را برای تحقق جهش تولید به کار بستم
به گزارش ایرنا «حسین مدرس‌خیابانی» وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی وزارت صنعت معدن و تجارت، ‌پس از عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه) در پیامی ضمن تشکر از همکاران خود در وزارت صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به برخی اقدامات خود در ۱۵ ماه خدمت در این وزارتخانه، به تولیدکنندگان و صادرکنندگان اعلام کرد که در جهت تحقق «جهش تولید» با هدف ایجاد اشتغال همه تلاش خود را به کار بسته است. 
وزارت صمت را این روزها چه کسی اداره می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / وزارت صنعت / مجلس شورای اسلامی / وزارت صمت
وزارت صمت را این روزها چه کسی اداره می‌کند؟
پس از عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به مدرس خیابانی برای تصدی گری وزات صمت، حال این وزارتخانه نه وزیر دارد و نه سرپرست و مشخص نیست، امورات جاری در این وزارتخانه این روزها چگونه می گذرد.
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۳و۲۴ مرداد ایسنا
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / مهمترین اخبار سیاسی ایسنا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران / توقیف کشتی / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات / مالیات بر خانه‌های خالی
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۳و۲۴ مرداد ایسنا
واکنش ها به پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی آمریکا/ دیدگاه معاون "جو بایدن" در مورد برجام، ایران و اسراییل/ چرا رئیس‌جمهور در جلسه رای اعتمادبه مدرس خیابانی نبود/ ایراد شورای نگهبان به طرح مالیات‌ بر خانه‌های خالی/ تکذیب توقیف ۴ کشتی ایرانی توسط آمریکا/ واکنش ها به توافق امارات و رژیم صهیونیستی و ... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
همه گزینه‌های صنعت/ روحانی چه کسی را برای تصدی وزارت «صمت» معرفی می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / وزارت صنعت / خداداد غریب پور
همه گزینه‌های صنعت/ روحانی چه کسی را برای تصدی وزارت «صمت» معرفی می‌کند؟
پس از عدم رای اعتماد مجلس به حسین مدرس خیابانی، گمانه‌زنی‌هایی درباره گزینه‌های احتمالی تصدی وزارت صنعت مطرح شده است. خداداد غریب‌پور، مصطفی سالاری و داریوش اسماعیلی سه گزینه‎‌ای هستند که گفته می‌شود بیشترین شانس را دارند. گزارش رویداد۲۴ را بخوانید تا اطلاعات بیشتری درباره آنها به دست بیاورید.
موسوی لارگانی: رفتار مغرورانه رئیس‌جمهور با مجلس باعث شد وزیر پیشنهادی صمت رای نیاورد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / جلسه رای اعتماد مدرس خیابانی / حسن روحانی / سید ناصر موسوی لارگانی
موسوی لارگانی: رفتار مغرورانه رئیس‌جمهور با مجلس باعث شد وزیر پیشنهادی صمت رای نیاورد
سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس با اشاره به حضور نیافتن حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه روز چهارشنبه مجلس برای بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت گفت: رییس جمهور موظف است با حضور در مجلس به تشریح کلیات برنامه های وزیر یا وزرای پیشنهادی پرداخته و مستقیما پاسخگوی مجلس باشد.
رونمایی از  داروی  صنعت خودرو در پالمان  تا دو هفته آینده
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / بازار خودرو / قیمت خودرو / تحقیق و تفحص از خودروسازان / انحصارگری / علی جدی / عرضه خودرو / پیش فروش خودرو / قرعه کشی طرح پیش فروش / حسین مدرس خیابانی / رضا رحمانی
رونمایی از داروی صنعت خودرو در پالمان تا دو هفته آینده
جدی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی طرحی برای بهبود وضعیت صنعت و بازار خودرو در مجلس خبر داد و گفت: در این طرح احتمالا طی دو هفته آینده به صحن علنی مجلس می رود، سعی شده که با شکستن انحصار و عرضه در بورس، خودرو از یک کالای سرمایه…
تلاش‌ برخی برای اختلال در سیاستگذاری‌های کشور خطرات ملی به دنبال دارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / مجلس یازدهم / اسحاق جهانگیری / حسام‌الدین آشنا / حسین مدرس خیابانی
تلاش‌ برخی برای اختلال در سیاستگذاری‌های کشور خطرات ملی به دنبال دارد
تهران- ایرنا- مشاور رییس جمهوری تلاش‌های بی‌وقفه برخی سیاست‌زدگان تازه‌کار و سیاست‌پیشگان کهنه‌کار برای ایجاد اختلال در سامانه‌های سیاستگذاری کشور را بیش از آن‌که ثمرات جناحی داشته باشد، دارای خطرات ملی دانست.
حضور نیافتن رییس‌جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر صمت طبق نظر ستاد کرونا بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی / جمهوری اسلامی / محمود واعظی
حضور نیافتن رییس‌جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر صمت طبق نظر ستاد کرونا بود
تهران- ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری درباره چرایی حضور نیافتن رئیس جمهوری در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: حضور رئیس جمهوری در چنین نشست‌هایی تابع نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تصمیم این ستاد مبنی بر منع حضور ایشان در این جلسه، به اطلاع رئیس مجلس رسیده بود.
روحانی با ترس از کرونا به مجلس اهانت کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / کرونا / روحانی / مجلس شورای اسلامی / مجلس / ترس / رای اعتماد / موسوی لارگانی / مدرس خیابانی
روحانی با ترس از کرونا به مجلس اهانت کرد
عضو هیات رییسه مجلس با انتقاد از روحانی برای حضور نیافتن در مجلس به خاطر ترس از کرونا گفت: چگونه است روحانی ۷۵ ساله نباید کرونا بگیرد اما یک و نیم میلیون جوان ۱۸ تا ۲۰ ساله شرکت کنند در کنکور به کرونا مبتلا شوند، ایرادی ندارد؟
توضیح واعظی درباره عدم حضور روحانی در جلسه رأی اعتماد به مدرس خیابانی: تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بود / انتظار این بود که رئیس مجلس نمایندگان را از این مسئله آگاه کند / در جلسه رای اعتماد به خاوازی هم علت غیبت روحانی همین موضوع بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
توضیح واعظی درباره عدم حضور روحانی در جلسه رأی اعتماد به مدرس خیابانی: تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا بود / انتظار این بود که رئیس مجلس نمایندگان را از این مسئله آگاه کند / در جلسه رای اعتماد به خاوازی …
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری در اینستاگرام خود نوشت: حضور مقامات ارشد در جلسات عمومی و نشست‌هایی همچون جلسه رای اعتماد به وزیر صنعت، معدن و تجارت تابع نظرات ستاد ملی مبارزه با کروناست.
خبرخوانی هفتگی دیدار: بورس، قلعه‌نوعی، قالیباف و مدرس خیابانی بازنده، میرسلیم، پرویز فتاح و پوتین برنده!
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
خبرخوانی هفتگی دیدار: بورس، قلعه‌نوعی، قالیباف و مدرس خیابانی بازنده، میرسلیم، پرویز فتاح و پوتین برنده!
در هفته‌ای که گذشت همچنان آمار ابتلا و فوتی‎های ناشی از کرونا بالا و روی خط نگرانی بود، شاخص بورس روندی کاهشی داشت، واکسن کرونای ساخت روسیه خبرساز شد، وزیر پیشنهادی روحانی دست خالی از مجلس برگشت، برگزاری کنکور به تعویق افتاد، ماجرای املاک نجومی چندباره یقه قالیباف را چسبید و میرسلیم را قهرمان شفافیت کرد، سپاهان باخت و قلعه نوعی رفت، روز برگزاری دربی سرخابی‌ها در جام حذفی مشخص شد.
چرا قیمت مصالح ساختمانی افزایش پیدا کرده است؟ | کدام وزارتخانه مسئول کنترل بازار است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
چرا قیمت مصالح ساختمانی افزایش پیدا کرده است؟ | کدام وزارتخانه مسئول کنترل بازار است؟
تلاطم بازار مصالح ساختمانی مشکلات بسیاری را برای سازندگان ایجاد کرده است. وزیر راه و شهرسازی می‌گوید وزارت صمت باید به بازار مصالح ساختمانی سامان بدهد. وزارت صمت هم که ۳ ماه با سرپرستی مدرس خیابانی اداره می‌شد و اکنون مجلسی‌ها صلاحیت او را برای ادامه کار تایید نکردند. باقی ماجرا را در این ویدئو ببینید.
نمایندگان در مسیر تقابل یا تعامل
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / وزارت صنعت معدن و تجارت / محمد باقر قالیباف / علیرضا سلیمی / دولت تدبیر و امید / اسحاق جهانگیری / حسین مدرس خیابانی / حسین علی امیری
نمایندگان در مسیر تقابل یا تعامل
تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس در حالی روز چهارشنبه به گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صنعت معدن و تجارت رای ندادند که این اقدام از دید افکار عمومی و ناظران مسائل سیاسی نه در راستای تعامل بلکه حاکی از رویکردی تقابلی است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / جلسه رای اعتماد مدرس خیابانی / حسین مدرس خیابانی
بیگی‌نژاد: دولت تمایلی برای رأی‌آوری مدرس خیابانی نداشت
هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره عدم رأی مجلس به حسین مدرس خیابانی گزینه پیشنهاد دولت برای تصدی وزارت صمت، اظهار داشت: تلقی نمایندگان مجلس آن بود که گویا دولت تمایلی برای رأی‌آوری مدرس خیابانی نداشت. 
افزایش ۱۳۰ درصدی قیمت‌ها طی چند ماهه گذشته
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / محسن زنگنه / وزارت صنعت، معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی
افزایش ۱۳۰ درصدی قیمت‌ها طی چند ماهه گذشته
زنگنه، نماینده مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصاحبه سرپرست وزارت صمت درباره ضرورت افزایش قیمت خودرو اظهار کرد: در طول یک سال گذشته، کالاهایی با ۱۳۰ درصد افزایش قیمت داشته‌ایم.
چرا روحانی در جلسه رای اعتمادبه مدرس خیابانی نبود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / رئیس‌جمهور / مجلس شورای اسلامی / کرونا / حسن روحانی / مدرس خیابانی
چرا روحانی در جلسه رای اعتمادبه مدرس خیابانی نبود؟
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت که شیوه نامه ابلاغی ستاد مقابله با کرونا رییس جمهور را از رفتن به مجلس منع کرد و این تصمیم کتبا به اطلاع رئیس مجلس رسیده بود.
چرا روحانی به جلسه رای اعتماد مدرس خیابانی نرفت؟ /واکنش واعظی به ممانعت از سخنرانی جهانگیری در صحن مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / محمود واعظی / حسن روحانی / ستاد ملی مقابله با کرونا / مجلس یازدهم
چرا روحانی به جلسه رای اعتماد مدرس خیابانی نرفت؟ /واکنش واعظی به ممانعت از سخنرانی جهانگیری در صحن مجلس
ایسنا نوشت: رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت که شیوه نامه ابلاغی ستاد مقابله با کرونا رییس جمهور را از رفتن به مجلس منع کرد و این تصمیم کتبا به اطلاع رئیس مجلس رسیده بود.
پشت پرده‌های سیاسی رای نیاوردن مدرس خیابانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / مجلس یازدهم / رای اعتماد / مدرس خیابانی / وزارت صمت
پشت پرده‌های سیاسی رای نیاوردن مدرس خیابانی
رأی‌نیاوردن مدرس‌خیابانی در شرایطی است که دو وزیر روحانی در صف انتظار استیضاح قرار دارند و همه این‌ها یعنی مجلس چراغ قرمزش را برای روحانی روشن کرده و تعارضی که قابل پیش‌بینی بود، نمایان شده است. احتمالا غیبت روحانی در جلسه رأی اعتماد که پیش‌تر هم اعلام شده بود، عامل مهمی در کج‌تابی و کج‌خلقی پارلمان‌نشینان بود که نتیجه خود را در رأی‌دهی نشان داد.
بزرگ‌نمایی غیرشفاف دولت درباره طرح گشایش اقتصادی/ مدرس خیابانی قربانی نیامدن روحانی شد/ میانگین رشد اقتصادی دولت روحانی زیر یک درصد است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / گزیده روزنامه های اقتصادی / روزنامه های کشور
بزرگ‌نمایی غیرشفاف دولت درباره طرح گشایش اقتصادی/ مدرس خیابانی قربانی نیامدن روحانی شد/ میانگین رشد اقتصادی دولت روحانی زیر یک درصد است
لبنیات؛ گرانفروشی یا گرانی، سایه سنگین بودجه دولت و سهام عدالت بر سر بازار سرمایه، سود کلان مشاوران از کمیسیون و رخنه در بازار مسکن به نفع گرانی، سایر موضوعات اقتصادی مهم روزنامه‌های امروز هستند.
واکنش قطعه‌سازان به عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی: نباید چنین مهره‌ای را سوزاند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / رای اعتماد / حسین مدرس خیابانی / حسن روحانی / قطعه سازان
واکنش قطعه‌سازان به عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی: نباید چنین مهره‌ای را سوزاند
ایرنا نوشت: برخی از فعالان صنعت خودرو و قطعه‌سازان از عدم رای اعتماد به «حسین مدرس خیابانی» وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت انتقاد کردند.
اصناف، زحمات «مدرس خیابانی» در روزهای بحرانی را فراموش نخواهند کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ابراهیم درستی / حسین مدرس خیابانی / اتاق اصناف ایران
اصناف، زحمات «مدرس خیابانی» در روزهای بحرانی را فراموش نخواهند کرد
عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران گفت: روزهای سخت را در حالی سپری می‌ کنیم که پذیرش مسئولیت ها در این شرایط علاوه بر اینکه نشان از مسئولیت پذیری دارد، شجاعت یک فرد را می رساند.
خباز: عدم اعتماد به مدرس خیابانی یک نشانه از رویکرد رادیکالی مجلس بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / مجلس یازدهم / وزیر صمت
خباز: عدم اعتماد به مدرس خیابانی یک نشانه از رویکرد رادیکالی مجلس بود
عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی عدم رای اعتماد به مدرس خیابانی برای تصدی وزارت صمت را یک نشانه کوچک از رویکرد رادیکالی نمایندگان مجلس یازدهم عنوان کرد و گفت: اقدام روز گذشته مجلس آزمونی برای مجلس در تعامل با کابینه‌ای است که شعار خود را جهش تولید انتخاب کرده است.
تداوم تقابل به جای تعامل؛ فرمانده جنگ اقتصادی را تنها نگذاریم
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / مجلس شورای اسلامی / رای اعتماد / تحریم / دولت / حسین مدرس خیابانی / محمود میرلوحی / حسن روحانی
تداوم تقابل به جای تعامل؛ فرمانده جنگ اقتصادی را تنها نگذاریم
تهران- ایرناپلاس- تأکید بر همدلی و همراهی با دولت در سال پایانی خود بویژه با توجه به شرایط سخت کشور در این یک سال، از نکات مهمی است که رهبری در سخنان اخیر خود به آن اشاره کردند. موضوعی که از نگاه برخی کارشناسان و فعالان سیاسی، ضرورتی است برای حفظ انسجام ملی و بی‌توجهی و تقابل با آن، پیامدی جز دامن زدن به تلاطمات در کشور و دوچندان شدن مشکلات نخواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
مدرس خیابانی به وزارت نرسید
مجلس شورای اسلامی صبح روز چهارشنبه به ریاست محمدباقر قالیباف بررسی برنامه و صلاحیت حسین مدرس خیابانی را برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اخذ رأی اعتماد در دستور کار جلسه علنی نمایندگان قرار داد، ولی درنهایت او نتوانست رأی اعتماد مجلس را به دست آورد. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری به همراه امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری در جلسه علنی چهارشنبه مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت و برنامه‌های حسین مدرس خیابانی، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت حضور یافتند. هرچند مدرس خیابانی در نطق خود در مجلس سعی کرد از عملکرد چندماهه‌اش دفاع کند، اما نمایندگان مجلس، که مخالفان دولت اکثریت آن را در اختیار دارند، از صحبت‌های او قانع نشدند. حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیأت‌رئیسه …
مدرس قربانی اختلاف
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / برنامه و بودجه مجلس / توئیتر / خانه ملت / درآمد / دولت
مدرس قربانی اختلاف
«رییس دولت نیامد، مجلس تلافی کرد.» نمایندگان خانه ملت روز گذشته با ۱۴۰ رای مخالف استقبال خوبی از «حسین مدرس خیابانی» وزیر پیشنهادی صمت نداشتند ودست رد به سینه او زدند.
اعتماد نکردن مجلس به مدرس خیابانی/ بررسی وضعیت پرداخت بیمه بیکاری در کمیسیون اقتصادی/ اظهارات وکیل خانواده روح الامینی درباره دادگاه روز گذشته پرونده مرتضوی/ بازتاب تغییر پیش‌نویس قطعنامه آمریکا علیه ایران
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
اعتماد نکردن مجلس به مدرس خیابانی/ بررسی وضعیت پرداخت بیمه بیکاری در کمیسیون اقتصادی/ اظهارات وکیل خانواده روح الامینی درباره دادگاه روز گذشته پرونده مرتضوی/ بازتاب تغییر پیش‌نویس قطعنامه آمریکا علیه ایران
ایلنا: اعتماد نکردن مجلس به مدرس خیابانی، بررسی وضعیت پرداخت بیمه بیکاری در کمیسیون اقتصادی، اظهارات وکیل خانواده روح الامینی درباره دادگاه روز گذشته پرونده مرتضوی…
زورآزمایی در صحن علنی
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی
زورآزمایی در صحن علنی
اولین جلسه رای اعتماد در مجلس یازدهم به صحنه زورآزمایی مجلس علیه دولت تبدیل شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت را تولیدکنندگان معرفی کنند
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / عزت الله اکبری تالارپشتی / وزارت صنعت، معدن و تجارت / تولیدکنندگان داخلی / مجلس شورای اسلامی
وزیر صنعت، معدن و تجارت را تولیدکنندگان معرفی کنند
تالارپشتی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد مدرس خیابانی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «وزیر پیشنهادی به مجلس را باید را تولیدکنندگان معرفی کنند تا شاهد ادامه مشکلات در صنعت نباشیم.»
تصاویر| روز ناکامی مدرس‌خیابانی در رسیدن به وزارت
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / مجلس شورای اسلامی / حسین مدرس خیابانی / وزارت صنعت
تصاویر| روز ناکامی مدرس‌خیابانی در رسیدن به وزارت
نمایندگان مجلس با ۱۰۴ رای موافق، ۱۴۰ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت رأی ندادند.
ببینید | حواشی جلسه رای اعتماد وزیر صمت
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / محمد باقر قالیباف / حسین مدرس خیابانی / مجلس شورای اسلامی
ببینید | حواشی جلسه رای اعتماد وزیر صمت
خبرگزاری تسنیم منتشر کرد: جلسه رای اعتماد حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت صبح امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد به ریاست محمد باقر قالیباف در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد و در پایان با رای اکثریت نمایندگان مردم به عدم صلاحیت وزیر پیشنهادی پایان یافت.
گزینه‌های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
گزینه‌های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت چه کسانی هستند؟
بعد از عدم رأی اعتماد مجلس به مدرس خیابانی برای سکانداری وزارت صنعت، رئیس جمهور باید از مقام معظم رهبری جهت معرفی وزیر جدید به مجلس حکم حکومتی بگیرد.
امیری: ستاد کرونا گفته بود حضور روحانی در مجلس به صلاح نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / جلسه رای اعتماد مدرس خیابانی / حسن روحانی / حسینعلی امیری
امیری: ستاد کرونا گفته بود حضور روحانی در مجلس به صلاح نیست
به گزارش فارس، حسینعلی امیری معاون امور مجلس رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت وزیران و در جمع خبرنگاران گفت: رئیس جمهور اعلام آمادگی کرده بودند که برای دفاع از مهندس خیابانی در مجلس حضور‌ یابند اما حضور ایشان در مجامع تابع تصویب ستاد ملی کرونا است.
عباسپور: عملکرد بد دولت در اقتصاد به حساب مدرس خیابانی نوشته شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / خودرو / کمیسیون صنایع / وزارت صنعت و معدن
عباسپور: عملکرد بد دولت در اقتصاد به حساب مدرس خیابانی نوشته شد
عضو کمیسیون صنایع مجلس از بررسی دو طرح فولادی و خودرویی در کمیته صنعت کمیسیون صنایع خبر داد و گفت: عملکرد بد اقتصادی دولت به حساب مدرس خیابانی نوشته شد.
حاجی دلیگانی: مدرس خیابانی باید مجازات می‌شد نه اینکه وزیر پیشنهادی شود/ بهترین دلیل برای رای ندادن به مدرس خیابانی سوابق اوست
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / حاجی دلیگانی / رای اعتماد مجلس / عدم رای اعتماد مجلس / مدرس خیابانی / وزیر پیشنهادی صمت
حاجی دلیگانی: مدرس خیابانی باید مجازات می‌شد نه اینکه وزیر پیشنهادی شود/ بهترین دلیل برای رای ندادن به مدرس خیابانی سوابق اوست
شفقنا- مجلس شورای اسلامی صبح روز چهارشنبه ۲۲ مرداد به ریاست محمد قالیباف بررسی برنامه و صلاحیت حسین مدرس خیابانی برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اخذ رای اعتماد را در دستور کار جلسه علنی امروز نمایندگان...
حاشیه‌های امروز مجلس / چرا مدرس خیابانی وزیر صنعت نشد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / حسین مدرس خیابانی / رای اعتماد مجلس / سرپرست وزارت صنعت / معدن و تجارت / وزیر صمت
حاشیه‌های امروز مجلس / چرا مدرس خیابانی وزیر صنعت نشد؟
گرانی‌های اخیر از جمله از برنج هندی گرفته تا خودرو، موبایل، لاستیک دلایلی بود که که سرپرست وزارت صمت نتواند از نمایندگان مجلس رای اعتماد بگیرد. نوشته حاشیه‌های امروز مجلس / چرا مدرس خیابانی وزیر صنعت نشد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واکنش تند مهاجری به ردصلاحیت مدرس خیابانی | نتیجه ناکامی تندروها در عزل روحانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
واکنش تند مهاجری به ردصلاحیت مدرس خیابانی | نتیجه ناکامی تندروها در عزل روحانی
محمد مهاجری فعال رسانه‌ای اصولگرا در یک توییت نوشت: تندروهای مجلس یازدهم، عطش آرزوی دست نایافته‌اش برای عزل روحانی را التیام دادند!
واکنش مهاجری به عدم اعتماد مجلس به خیابانی: تجربه نشان داده مجبورند به فردی به مراتب ضعیف‌تر رای بدهند
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
واکنش مهاجری به عدم اعتماد مجلس به خیابانی: تجربه نشان داده مجبورند به فردی به مراتب ضعیف‌تر رای بدهند
تندورهای مجلس یازدهم عطش آرزوی دست نیافته برای عزل روحانی را که با اظهار نظ صریح مقام معظم رهبری بر باد رفت ، با رای منفی به مدرس خیابانی برای وزارت صمت التیام دادند.
معاون پارلمانی رییس جمهور: سرپرست جدید وزارت صمت با استجازه از رهبری معرفی می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
معاون پارلمانی رییس جمهور: سرپرست جدید وزارت صمت با استجازه از رهبری معرفی می‌شود
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز-چهارشنبه- مجلس با ۱۰۴ رای موافق، ۱۴۰ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در مجلس با انتصاب حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •