جمعه, ۱۱ مهر, ۱۳۹۹ / 2 October, 2020
مرکز آمار ایران
آیین‌‌نامه امور سالمندی استان‌ها به‌زودی تصویب می‌شود
۲۴ ساعت قبل
آیین‌‌نامه امور سالمندی استان‌ها به‌زودی تصویب می‌شود
رتبه‌بندی استان‌ها از نظر جمعیت سالمندی همان سندی است که مرکز آمار ایران در سال 95منتشر کرد؛ سندی که دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور هم به استناد آن برنامه‌ریزی‌ برای اجرای طرح‌های بومی حوزه سالمندان را در مناطق مختلف اجرا می‌کند و به‌زودی با تصویب آیین‌‌نامه امور سالمندی استان‌ها، جایگاه حقوقی مستحکم‌تری به آن خواهد داد. گیلان، مازندران، مرکزی، همدان، آذربایجان‌شرقی، اصفهان و تهران در ابتدای فهرست پیرترین مناطق کشور هستند و بعد از آن فهرست یکپارچه‌ای از میانگین سنی جمعیت در استان‌ها منتشر نشده …
کاهش ۱۷.۱ درصدی احداث واحدهای ساختمانی شهر تهران در سال ۹۸
۲۶ ساعت قبل / مرکز آمار ایران / مسکن / قیمت مسکن / ساخت و ساز / صدور پروانه ساختمانی
کاهش ۱۷.۱ درصدی احداث واحدهای ساختمانی شهر تهران در سال ۹۸
مرکز آمار اعام کرد: تعداد پروانه احداث ساختمان صادر شده برای واحدهای مسکونی در سال ۹۸ در شهر تهران ۱۷.۱ درصد کاهش و در کل نقاط شهری کشور ۱.۶ درصد افزایش داشته است.
۳ روز قبل / ایران / جامعه / دلار / زمین / سازمان صنعت معدن و تجارت استان
ایرانشهر
مرکز آمار ایران از افزایش ۷۲ درصدی قیمت زمین طی بهار ۹۹ نسبت به فصل مشابه سال گذشته خبر داد. به گزارش تسنیم،
افزایش ۳.۵ درصدی صدور پروانه احداث ساختمان در کشور
۳ روز قبل
افزایش ۳.۵ درصدی صدور پروانه احداث ساختمان در کشور
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تعداد ١۴٧ هزار و ۵ پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در سال ٩٨ صادر شده که نسبت به سال گذشته حدود ٣.۵ درصد افزایش داشته است.
افزایش ۷۲ درصدی قیمت زمین در بهار ۹۹
۳ روز قبل / بازار مسکن / قیمت زمین / قیمت مسکن / مرکز آمار ایران
افزایش ۷۲ درصدی قیمت زمین در بهار ۹۹
به گزارش تسنیم، مرکز آمار ایران اعلام کرد متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمانی مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های املاک در کل کشور 57141 هزار ریال با میانگین مساحت 236 مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل 22.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 71.8 درصد افزایش یافته است.
بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد
۳ روز قبل / مرکز آمار ایران / سازمان برنامه و بودجه / اقتصاد مقاومتی / شورای اقتصاد / سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران / ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی / حسن روحانی
بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد
تهران - ایرنا - رییس جمهوری بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ را به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد. براساس این بخشنامه سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است نسبت به تنظیم سند اجرایی سال ۱۴۰۰ اقدامات لازم را انجام دهد.
اختلاف تورم دهک اول و دهک دهم به ۶.۵ درصد رسید
۴ روز قبل / نرخ تورم / مرکز آمار ایران / افزایش نرخ تورم / شهریور 1399
اختلاف تورم دهک اول و دهک دهم به ۶.۵ درصد رسید
تورم شهریور ماه در دهک اول به ۲۳.۴ درصد و در دهک دهم به ۲۹.۹ درصد رسید. اختلاف ۶.۵ درصدی بین این دو دهک نسبت به ماه گذشته ۱.۱ درصد افزایش داشته است.
گسل تورمی بین دهک‌ها + نمودار
۴ روز قبل / تورم / تورم دهک‌های مختلف / دهک‌های جامعه / مرکز آمار ایران
گسل تورمی بین دهک‌ها + نمودار
دنیای ‌اقتصاد نوشت: شکاف دهکی تورم نقطه‌ای در شهریورماه به ۵/ ۱۳ درصد رسیده که رکورد بیشترین فاصله بین دو دهک هزینه‌ای بوده است. گزارش مرکز آمار کشور نشان می‌دهد در شهریورماه تورم نقطه‌ای دهک کم‌درآمد ۱/ ۳۱ درصد و تورم نقطه‌ای دهک پردرآمد ۶/ ۴۴ درصد بوده است.
مرکز آمار ایران: نرخ تورم دوازده ماه منتهی به شهریور ماه  ۲۶ درصد / بیشترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد و کمترین مربوط به استان اردبیل
۵ روز قبل
مرکز آمار ایران: نرخ تورم دوازده ماه منتهی به شهریور ماه ۲۶ درصد / بیشترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد و کمترین مربوط به استان اردبیل
مرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم کل کشور در شهریور ماه ١٣٩٩ برابر ٢٦ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٢٣.٤ درصد برای دهک اول تا ٢٩.٩ درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ٢٠.٨ درصد برای دهک دهم تا ٢١.٩ درصد برای دهک دوم است.
هرمزگان دارای بیشترین و آذربایجان غربی کمترین نرخ تورم
۵ روز قبل / مرکز آمار ایران / آذربایجان غربی / هرمزگان / نرخ تورم
هرمزگان دارای بیشترین و آذربایجان غربی کمترین نرخ تورم
تهران- ایرنا- بررسی نرخ تورم سالیانه استان‌ها نشان می‌دهد که هرمزگان با نرخ تورم نقطه به نقطه، ۳۱.۴ درصد گران‌ترین و آذربایجان غربی با ثبت تورم ۲۱.۵ درصد ارزان‌ترین استان‌ها در یک سال منتهی به شهریور ۹۹ بودند.  
این ۵ استان‌ ایران بیشترین جمعیت اتباع افغانستانی را دارند
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
این ۵ استان‌ ایران بیشترین جمعیت اتباع افغانستانی را دارند
بر اساس سرشماری سال 1395 مرکز آمار ایران، مهاجرین افغانستانی بیشتر در استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و کرمان زندگی می‌کنند.
سهم خودرو از تورم خانوار چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / تورم / قیمت خودرو / مرکز آمار / هزینه خانوار
سهم خودرو از تورم خانوار چقدر است؟
طبق اعلام مرکز آمار ایران، هزینه‌های خانوار در شهریور امسال ۴/ ۳۴ درصد در مقایسه با شهریور ۹۸ رشد کرده و این در حالی است که خودرو نقشی محوری در این ماجرا داشته است، هرچند خودرو جزو کالاهای اساسی به‌شمار نمی‌رود، با این حال نقش بسیار مهمی در سبد مصرف خانوارهای ایرانی دارد. نوشته سهم خودرو از تورم خانوار چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کالاهای با دوام یک ماه ۱۱.۶ درصد گران شدند+جدول
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / افزایش قیمت / کالاهای اساسی
کالاهای با دوام یک ماه ۱۱.۶ درصد گران شدند+جدول
بررسی آمارهای مرکز آمار ایران از تورم شهریور ماه نشان میدهد، طی این ماه تورم ماهانه کالاهای بادوام حدود ۱۱.۶ درصد بوده است.
نقطه جوش تورم در پاییز
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
نقطه جوش تورم در پاییز
 آیا ابرتورم در راه است و اقتصاد ایران به سمت ونزوئلایی شدن پیش می‌رود؟ این سؤال ذهن بسیاری از شهروندان را درگیر کرده و همه در جست‌وجوی پاسخی روشن هستند و می‌خواهند بدانند آینده بازارها و نبض قیمت‌ها چه سمت و سویی را تجربه می‌کند و آیا وعده بانک مرکزی برای رساندن نرخ تورم به محدوده 22درصد محقق خواهد شد یا اینکه خانوارها نرخ تورمی بالاتر از هدف تعیین شده را شاهد خواهند بود؟  نبض نوسان قیمت‌ها تند می‌زند و هرچند مرکز آمار ایران نرخ تورم پایان تابستان را 26درصد برآورد کرده، اما احساس مردم از فشارهای …
تداوم رشد قیمت کالاهای اساسی
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / لبنیات / کالاهای اساسی / مرغ و تخم مرغ / مرکز آمار ایران / تورم / افزایش قیمت
تداوم رشد قیمت کالاهای اساسی
مهر نوشت: گزارش مرکز آمار نشان می‎دهد رشد قیمت کالاهای اساسی همچنان ادامه دارد به نحوی که در شهریور ۹۹، قیمت حمل و نقل، ۸.۴ درصد و قیمت شیر، پنیر و تخم مرغ، ۶.۸ درصد افزایش یافته است.
تغییرات قیمت ۱۲ گروه هزینه‌ای خانوار در شهریور ماه
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
تغییرات قیمت ۱۲ گروه هزینه‌ای خانوار در شهریور ماه
مرکز آمار ایران جزییات تغییرات قیمت ۱۲ گروه اصلی کالایی و مصرفی خانوار را در شهریور ماه ۹۹ اعلام کرد.
مرکز آمار موج تازه تورم را تایید کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / افزایش قیمت ها / تورم در ایران
مرکز آمار موج تازه تورم را تایید کرد
مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم نقطه‌ای شهریور ماه ١٣٩٩ در مقایسه با ماه قبل ٤,٠ واحد درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
موج تازه تورم در شهریورماه
مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم نقطه‌ای شهریورماه ١٣٩٩ در مقایسه با ماه قبل 4 واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم سالانه شهریورماه امسال نیز برای خانوارهای کشور به ٢٦ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٠.٢ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. نرخ تورم نقطه‌ای در شهریور ماه ١٣٩٩ به عدد ٣٤,٤ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به‌طور میانگین ٣٤.٤ درصد بیشتر از شهریور ١٣٩٨ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌‌اند. نرخ تورم نقطه‌ای شهریور ماه ١٣٩٩ در مقایسه با ماه قبل 4 واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، …
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
کاهش تدریجی «گوشت قرمز» از سبد خانوار
علی‌اصغر ملکی، رییس اتحادیه گوشت گوسفندی می‌گوید، کاهش ارزش پول ملی و نبود قدرت خرید نزد مردم سبب شده تا آنها نسبت به سال گذشته ۳۰ تا ۳۵ درصد کمتر گوشت قرمز مصرف کنند. او افزوده که «با وجود کاهش چند هزار تومانی قیمت گوشت در 3 هفته گذشته، تحرکی در سمت مصرف ایجاد نشده است و مردم توان خرید گوشت قرمز ندارند.» به گفته او «قیمت هر کیلو گوشت ۴ تا ۵ هزار تومان کاهش پیدا کرده است اما با توجه به اینکه اواخر ماه است و مردم قدرت خرید سابق را ندارند به همین دلیل اندکی از رمق بازار کاسته شده است. سال گذشته رستوران‌ها فعالیت داشتند و مراسمات برگزار می‌شد. ضمن آنکه مردم نسبت به حال توانایی مالی بهتری داشتند که همه این موارد در کنار هم منجر به فروش بهتر می‌شد.» کاهش …
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
تکرار تابستان داغ تورمی
 روند شاخص ماهانه نرخ تورم در نیمه نخست امسال نشان از تکرار تابستان داغ تورمی سال97 در تابستان99 دارد. نرخ تورم در پایان شهریور امسال به 26درصد رسید تا پس از یک سال، دوباره وارد فاز صعودی شود. در فاصله فروردین تا مهر سال97 نرخ تورم ماهانه از 1.3درصد به 7.1درصد رسید؛ امسال هم نرخ تورم ماهانه از 2.1درصد در فروردین به 6.4درصد در تیرماه جهش کرد نرخ تورم در شهریور هم به 3.6درصد رسید. تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد نرخ تورم در پایان شهریور امسال با 0.2درصد رشد به 26درصد رسیده؛ برای نخستین …
تورم شهریور ۱۳۹۹ به ۲۶ درصد رسید/ فاصله ۶ درصدی تورم دهک اول و دهم
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / مرکز آمار ایران / نرخ تورم / افزایش نرخ تورم
تورم شهریور ۱۳۹۹ به ۲۶ درصد رسید/ فاصله ۶ درصدی تورم دهک اول و دهم
نرخ تورم سالانه شهریور ۹۹، به ۲۶ درصد رسید که نسبت به تورم سالیانه در ماه قبل،٠.٢ درصد افزایش نشان می‌دهد.این نرخ برای دهک اول ٢٣.٤ درصد وبرای دهک دهم ٢٩.٩ درصد است.
آمارهای جدید تورم رونمایی شد / تورم 3.6 درصدی در یک ماه!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / آمار تورم / افزایش قیمت / تورم
آمارهای جدید تورم رونمایی شد / تورم 3.6 درصدی در یک ماه!
طبق اعلام مرکز آمار ایران در شهریور ماه امسال تورم ماهانه ۳٫۶ درصد، تورم نقطه به نقطه یعنی شهریور امسال نسبت به شهریور پارسال ۳۴٫۴ درصد و تورم سالانه یعنی میانگین ۱۲ ماهه منتهی به شهریور ماه امسال ۲۶ درصد بوده است. نوشته آمارهای جدید تورم رونمایی شد / تورم 3.6 درصدی در یک ماه! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تولید دام سبک در فصل تابستان کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / دام سبک / گوسفند / مرکز آمار ایران
تولید دام سبک در فصل تابستان کاهش یافت
تعداد ١.٤ میلیون رأس بره و ٤٥٣ هزار رأس بزغاله در فصل تابستان امسال در کشور متولد شده است که نسبت به فصل بهار، به ­ترتیب ٧١.٢ و ٨٢ درصد کاهش یافته است.
رشد ۳۳ درصدی تعداد دام سبک پروار شده در کشور
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
رشد ۳۳ درصدی تعداد دام سبک پروار شده در کشور
مرکز آمار ایران از رشد ۳۳ درصدی تعداد دام سبک پروار شده در تابستان امسال، نسبت به فصل بهار خبر داد.
تورم اعلامی مرکز آمار، ملاک تعیین نرخ گندم
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
تورم اعلامی مرکز آمار، ملاک تعیین نرخ گندم
ساداتی نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در گذشته باید قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی بر اساس نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی افزایش پیدا می‌کرد اما در مصوبه جدید تورم اعلامی از سوی مرکز آمار ایران ملاک قرار داده شده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
آسیب‌پذیری ۳۵۴ محله تهران در برابر سیل و زلزله مشخص شد
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تدوین سند کاهش خطرپذیری بلایا در سطح محلات شهر تهران خبر داد. رضا کرمی محمدی با اشاره به وضعیت شهرتهران در برابر حوادث و مخاطرات طبیعی اظهارکرد: احتمال وقوع بسیاری از حوادث طبیعی نظیر سیل، زلزله، فرونشست زمین و... در سطح شهر تهران وجود دارد که در این میان یک‌سری از حوادث نظیر زلزله به دلیل گستردگی که دارند تمام شهر را تحت تاثیر قرار داده و برخی دیگر نیز مناطقی از شهر را متاثر خواهند کرد. اما آنچه مشخص است این  که با توجه به گستردگی شهر تهران و دیگر مولفه‌ها  میزان خسارت هر یک از حوادث در بخش‌ها و محلات مختلف تهران یکسان نبوده و هر منطقه و محله آسیب‌پذیری و مقاومت متفاوتی در برابر هریک از انواع مخاطرات دارد. به گزارش …
معیارهای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی مشخص شد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / مجلس شورای اسلامی / گندم / مرکز آمار ایران
معیارهای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی مشخص شد
تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی معیارهای تعیین قیمت تضمینی محصولات اساسی کشاورزی را مشخص کردند.
کاهش ۴۲ درصدی معاملات مسکن در یزد/ قیمت ساختمان ۹۳ درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
کاهش ۴۲ درصدی معاملات مسکن در یزد/ قیمت ساختمان ۹۳ درصد افزایش یافت
یزد- علوی‌راد، عضو انجمن اقتصاددانان استان از افزایش ۹۳ درصدی قیمت ساختمان داخل شهر یزد و کاهش ۴۲.۱ درصدی معاملات در بهار ۱۳۹۹ نسبت به بهار ۱۳۹۸ طبق اطلاعات مرکز آمار ایران خبر داد.
شبح آزادی بر زبان بازیگر مبتذل
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / سازمان صدا وسیما / مرکز آمار ایران / وزارت ارشاد / فاطمه معتمدآریا / بنفشه آفریقایی
شبح آزادی بر زبان بازیگر مبتذل
فاطمه معتمدآریا: «... به‌ نظرم سینما و در رأس آن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تلاش کنند تا صداوسیما ابتذال خود را وارد سینما نکند.»
قیمت مسکن چقدر افزایش یافت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / افزایش قیمت مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن / مرکز آمار ایران
قیمت مسکن چقدر افزایش یافت؟
به گزارش الف به نقل از مرکز آمار ایران، مرکز آمار گزارش اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور در بهار ۹۹ را منتشر کرد. این اطلاعات از بنگاه‌های معاملات ملکی کشور جمع‌آوری شده است.  
رشد اقتصادی منفی شد، اما با اختلاف!
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / رشد اقتصادی / مرکز آمار ایران
رشد اقتصادی منفی شد، اما با اختلاف!
گرچه همچنان اختلاف آماری بانک مرکزی و مرکز آمار در رابطه با اعلام نرخ رشد اقتصادی پابرجاست، اما آنچه برای بهار از سوی هر دو اعلام شده این بار نشان دهنده رشد منفی در هر دو بخش با نفت و بدون نفت است؛ در آمار سال گذشته در مورد منفی و مثبت بودن رشد هم اختلاف وجود داشت.
تولید ناخالص داخلی در سال 98 چقدر بود؟+ جدول
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / تولید ناخالص داخلی / مرکز آمار / ارزش افزوده
تولید ناخالص داخلی در سال 98 چقدر بود؟+ جدول
مرکز آمار ایران به تفکیک بخش های مختلف تولید ناخالص داخلی به قمیت جاری در سال 98 را منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / مرکز آمار ایران / تولید ناخالص ملی / توسعه ایران / افزایش تولید
تولید ۷۰ درصد محصول ناخالص داخلی کشور توسط ۱۰ استان
تهران - ایرنا - مرکز آمار اعلام کرد که سال گذشته بیش از ۷۰ درصد محصول ناخالص داخلی در استان‌های تهران، خوزستان، اصفهان، بوشهر، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، مازندران، البرز و کرمان تولید شده‌است.
یک تحلیلگر اقتصادی توضیح داد: چگونه می‌شود جلوی تورم را گرفت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها / تورم / مرکز آمار ایران / مجید سلیمی‌ بروجنی
یک تحلیلگر اقتصادی توضیح داد: چگونه می‌شود جلوی تورم را گرفت؟
یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است: عاملی که می‌تواند حداقل تورم ماهانه را در حد یک و دو درصد نگه دارد، کنترل انتظارات تورمی است.
رشد 41 درصدی تولید گوشت قرمز در مرداد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مرکز آمار
رشد 41 درصدی تولید گوشت قرمز در مرداد
بر اساس نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور که در مرداد ماه سال جاری از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد، تولید گوشت قرمز 41 درصد افزایش یافت.
رونق و رکود مردادماه
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / رشد اقتصادی / مرکز آمار ایران
رونق و رکود مردادماه
هرچند مدت زمان زیادی نیست که از تولید شاخص های اقتصادی مرتبط با محیط کسب و کار توسط اتاق ایران می گذرد ولی در همین مدت کوتاه هم اتاق بازرگانی ایران توانسته تا با ارائه اطلاعات مفید در زمینه های مختلف کسب وکار، وظیفه خود در قبال ماده ۴ قانون بهبود مستمر کسب و کار را به خوبی ایفا کند.
آخرین وضعیت تورم در کشورهای همسایه
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / ارمنستان / گرجستان / تورم / مرکز آمار ایران
آخرین وضعیت تورم در کشورهای همسایه
ایسنا نوشت: نرخ تورم در ارمنستان افزایش و در گرجستان کاهش یافت.
کاهش ۶۰ درصدی فروش شال و روسری
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / کسادی کسب و کارها / اقتصاد
کاهش ۶۰ درصدی فروش شال و روسری
مشاهدات میدانی خبرنگاران از بازار جعفری شال و روسری حاکی از آن است که به‌طور میانگین فروش کاسبان این راسته ۶۰ درصد کاهش داشته در حالی که قیمت اجناس آن‌ها از ابتدای سال ۵۰ درصد گران شده است. این در حالی است که به گزارش مرکز آمار ایران در بخش پوشاک نسبت به سال قبل شاهد تورم ۷/ ۳۲ درصدی بوده‌ایم. بسیاری از مغازه‌دار‌ها اظهار داشتند که اگر وضعیت به همین منوال ادامه پیدا کند مجبور به تغییر رسته کاری خود خواهند شد.
تولید ۳۷.۱ هزار تن گوشت قرمز در مرداد/افزایش ۴۱ درصدی نسبت به ۹۸
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / گوشت قرمز / اتحادیه گوشت گوسفندی / مرکز آمار ایران
تولید ۳۷.۱ هزار تن گوشت قرمز در مرداد/افزایش ۴۱ درصدی نسبت به ۹۸
بر اساس اعلام مرکز آمار، تولید گوشت قرمز در مردادماه، ۳۷.۱ هزار بوده که نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی را تجربه کرده است.
متهم موج جدید تورم در اقتصاد ایران را بشناسید
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / تورم / رشد اقتصادی / مجید سلیمی‌ بروجنی / مرکز آمار ایران / بانک مرکزی / نقدینگی / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها / ارز / بازار طلا و ارز
متهم موج جدید تورم در اقتصاد ایران را بشناسید
برخی از تحلیلگران اقتصادی معتقدند با توجه به نوسان نرخ دلار و رشد قیمت سهام و قیمت املاک و مستغلات، به نظر نمی‌آید که روند تورم قابل توقف باشد یا به سرعت تغییر جهت دهد، بنابراین در این شرایط تنها چیزی که می‌تواند حداقل تورم ماهانه را در حد یک و دو درصد نگه دارد، کنترل انتظارات تورمی است.
سهم ۶۵ درصدی معادن کوچک از تولید بخش معدن
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / مرکز آمار ایران / اشتغال زایی
سهم ۶۵ درصدی معادن کوچک از تولید بخش معدن
تهران- ایرنا - بررسی طرح فعالسازی معادن کوچک مقیاس گویای آن است که ۹۸.۳ درصد کل معادن کشور مشخصه کوچک مقیاس دارند که ۶۵ درصد از سهم تولیدات معدنی را به خود اختصاص داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
سیگنال خروج از رکود رئیس کل
رئیس کل بانک مرکزی درخصوص نمودار رشد شاخص تولید صنعتی بورسی و شاخص تولید صنعتی مرکز آمار ایران توضیحاتی ارائه داد که نشان از خروج از رکود در دو ماه اخیر دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
قوانین در کشاکش اما و اگرها
[شهروند] مشکلات معیشتی و اقتصادی زنان سرپرست خانوار یکی از چالش‌های دولت یازدهم بود که  از ابتدای شکل‌گیری دولت مطرح می‌شد. نگاهی به اعداد و ارقام سرشماری‌ها نشان‌می‌دهد که بخش عمده‌ای از جمعیت این  زنان فاقد شغلی  با درآمد مشخص هستند. بر اساس آمارهای ارایه‌شده در کشور بیش از سه میلیون زن سرپرست خانوار یا خودسرپرست وجود دارد که به دلیل برخوردار نبودن از پشتوانه مالی و فقدان یک چتر حمایتی به سختی نیازهای اولیه زندگی را تامین می‌کنند و اگر در این زمینه مساعدت‌های نهادهای حمایتی و دولتی نباشد، درصد بالایی از این افراد به زیر خط فقر سقوط می‌کنند. در همین راستا دولت یازدهم  با شناسایی و اولویت‌بندی مشکلات و نیازهای اصلی …
نرخ تورم سالانه تولیدکننده کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نرخ تورم سالانه تولیدکننده کاهش یافت
مرکز آمار ایران اعلام کرد:‌ شاخص کل قیمت تولیدکننده در چهار فصل منتهی به فصل بهار ۹۹ نسبت به دوره مشابه در سال قبل به ٢٣,٦ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ١٣.١ واحد درصد کاهش نشان می­‌دهد.
نرخ تورم چند استان بالای 30 درصد است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
نرخ تورم چند استان بالای 30 درصد است؟
طبق گزارش مرکز آمار ایران، در مرداد ماه 1399 عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (1395=100) به 235.9 رسید که این عدد نسبت به ماه قبل 3.5 درصد افزایش را نشان می دهد. یعنی نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای کشور 3.5 درصد بوده است.
آخرین سرشماری عشایر مربوط به ١٢ سال پیش است
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / عشایر / سرشماری نفوس و مسکن 95 / مرکز آمار ایران / سازمان امورعشایر کشور
آخرین سرشماری عشایر مربوط به ١٢ سال پیش است
رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه آمار موجود از عشایر کشور مربوط به ١٢ سال پیش است، گفت: بنابرسرشماری سال ۸۷، عشایر ۱.۵ درصد از جمعیت کشور و ۳۰ درصد از دام کشور را در ختیار دارند.
کدام صنایع کمترین تورم را تجربه کردند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / وزارت صنعت،معدن و تجارت / صنعت / تولید
کدام صنایع کمترین تورم را تجربه کردند؟
گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت فصل بهار١٣٩٩ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.
نرخ ولادت و وفات در ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / ولادت / مرگ و میر / مرکز آمار ایران / افزایش جمعیت / کاهش جمعیت / بحران
نرخ ولادت و وفات در ایران
در این ویدیو به مقایسه نرخ ولادت و وفات به تفکیک زن و مرد در ایران از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ پرداخته شده است.
تورم تولید بخش صنعت در فصل بهار منتشر شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / مرکز آمار / تورم صنعت / فصل بهار
تورم تولید بخش صنعت در فصل بهار منتشر شد
گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت فصل بهار١٣٩٩ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.
ایجاد 270 هزار میلیارد تومان ارزش افزوده توسط تعاونی‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / عدالت اجتماعی / تعاونی / اقتصاد ایران / اقتصاد / رضا وفایی یگانه / مدیر اقتصادی اتاق تعاون
ایجاد 270 هزار میلیارد تومان ارزش افزوده توسط تعاونی‌ها
مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون ایران گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران کل تولید اقتصاد کشور در سال 1398 به قیمت جاری معادل 3416 هزار میلیارد تومان بوده است که معادل 6 الی 8 درصد از آن در بخش تعاون ایجاد شده است. به عبارتی معادل 270 هزارمیلیارد تومان از ارزش افزوده کشور در بخش تعاون ایجاد می شود.
معادن سنگ لاشه سهم ۲۵ درصد از کل معادن را دارند
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / وزارت صنعت معدن و تجارت / مرکز آمار ایران / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
معادن سنگ لاشه سهم ۲۵ درصد از کل معادن را دارند
تهران-ایرنا- سهم سنگ لاشه در مجموع معادن کشور حدود ۲۵ درصد برآورد شده که بالاترین میزان محسوب می‌شود. همچنین بیش از ۳۰ درصد معادن فعال به این ماده معدنی اختصاص دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
ریشه‌یابی گره‌های صنعتی
مرکز آمار ایران اعلام کرده که در فصل بهار ۱۳۹۹ رشد محصول ناخالص ملی با احتساب نفت منفی 3/ 5 درصد و بدون نفت منفی 7/ 1 درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل بوده است. همین گزارش افزوده است که رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی 1/ 0، گروه صنایع و معادن منفی 4/ 4 و گروه خدمات منفی 5/ 3 درصد نسبت به فصل بهار سال ۱۳۹۸، رشد داشته است.
مشکلات سیاسی را حل کنید تا اقتصاد کشور جان بگیرد/ ریشه مسائل اقتصادی کشور در دعواهای سیاسی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / اقتصاد ایران
مشکلات سیاسی را حل کنید تا اقتصاد کشور جان بگیرد/ ریشه مسائل اقتصادی کشور در دعواهای سیاسی است
سید مرتضی افقه عضو هیأت علمی دانشگاه شهید چمران در روزنامه ایران نوشت:مرکز آمار ایران اعلام کرده که در فصل بهار ١٣٩٩ رشد محصول ناخالص ملی با احتساب نفت منفی ٣,٥ درصد و بدون نفت منفی ١.٧ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل بوده است.
اگر کرونا نبود وضع اقتصادی ایران چگونه می‌شد؟ | بیشترین ضرر کرونا به کدام بخش بوده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
اگر کرونا نبود وضع اقتصادی ایران چگونه می‌شد؟ | بیشترین ضرر کرونا به کدام بخش بوده است؟
نبض اقتصاد ایران در بهار کرونایی گرفته شد. مرکز آمار ایران اولین تصویر کامل پس از شیوع کرونا را منتشر کرد: رشد اقتصادی در بهار ۹۹ به منفی ۵/ ۳ درصد رسید. همچنین بخش غیرنفتی اقتصاد نیز به میزان ۷/ ۱ درصد کوچک شد. این در حالی بود که رشد بخش غیرنفتی در زمستان گذشته معادل منفی ۴/ ۲ درصد گزارش شده بود؛ درنتیجه ، عملکرد بخش غیرنفتی بدتر از فصل قبل نبود.
در کدام دهک هزینه‌ای قرار دارید؟(جدول)
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / هزینه خانوار / دهک / هزینه دهک ها / هزینه دهکی
در کدام دهک هزینه‌ای قرار دارید؟(جدول)
اقتصاد نیوز : آخرین داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که دهک اول هزینه‌ای در مرداد ماه نیاز به یک میلیون و۲۴۸ هزار تومان برای گذران زندگی داشته است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
اقتصاد ایران ۲۰ درصد کوچک‌تر شد
ندا جعفری| در هفته دوم شهریور ماه مرکز آمار جدیدترین آمار‌های مربوط به نرخ رشد اقتصادی را منتشر کرد و بر این اساس رشد اقتصاد ایران در بهار امسال نیز منفی شد. مرکز آمار ایران اعلام کرده، نرخ رشد اقتصادی با احتساب درآمدهای نفتی به منفی ۳.۵درصد و بدون احتساب نفت به منفی ۱.۷درصد رسیده است. عدد محصول ناخالص داخلی در 3 ماهه اول سال ١٣٩٩ به رقم ١٦٥٦ هزار میلیارد ریال با احتساب نفت و ١٤٤٥هزار میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است. در حالی که این رقم در فصل مشابه سال قبل با احتساب فروش نفت ١٧١٦هزار میلیارد ریال و بدون نفت ١٤٧١هزار میلیارد ریال بوده که نشان از رشد منفی ۳.۵ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و منفی ١.٧درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در فصل بهار سال ١٣٩٩ نسبت به بهار سال گذشته دارد.  …
تورم اعلام شده چقدر با واقعیت جامعه همخوانی دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / مرکز آمار / نرخ تورم / سبد خانوار / مرکز آمار ایران / بانک مرکزی
تورم اعلام شده چقدر با واقعیت جامعه همخوانی دارد؟
معاون مرکز ملی آمار گفت: نرخ تورم با گرانی کالاها متفاوت است و تورم سرعت افزایش قیمت ها را نشان می دهد.
نرخ تورم کالاهای با دوام بسیار بالاست/ نوسان قیمت‌ها در استان‌ها تقریباً به هم نزدیک است
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / تورم / مرکز آمار ایران / قیمت کالاها
نرخ تورم کالاهای با دوام بسیار بالاست/ نوسان قیمت‌ها در استان‌ها تقریباً به هم نزدیک است
یک ­کارشناس اقتصادی گفت: نرخ تورم کالاهای با دوام بسیار بالاست اما سهم آنها در سبد تورم پایین است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
خبر تلگرامی
‏D مرکز آمار ایران اعلام کرد: رشد اقتصادی با نفت در فصل بهار امسال منفی ۳.۵ و بدون نفت نیز منفی ۱.۷درصد بوده است./ تسنیم
هم‌پیمانی‌کرونا و‌تحریم علیه اقتصاد ‌ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
هم‌پیمانی‌کرونا و‌تحریم علیه اقتصاد ‌ایران
رضا کربلائی ـ روزنامه‌نگار  منفی 3.5درصد! این تازه‌ترین رونمایی مرکز آمار ایران از وضعیت شاخص رشد اقتصادی ایران در بهار امسال است، اقتصادی که قرار بود در فصل بهار رشد را تجربه کند حالا تحت ‌فشار تحریم‌ها و البته حمله کرونا آب رفته و سفره‌های مردم کوچک‌تر شده است. پیش‌ازاین مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی هشدار داده بود که حتی اگر اقتصاد ایران از امسال تا 6سال بعدازآن هرسال 8درصد بزرگ‌تر شود، متوسط سطح درآمد ایرانیان به سال1390 برمی‌گردد و در غیراین صورت باید منتظر فقیرتر شدن مردم و افزایش شکاف طبقاتی …
ارتفاع تورم در 31 استان ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
ارتفاع تورم در 31 استان ایران
همدان، تهران، ایلام، لرستان، البرز، کرمان و سرانجام خراسان شمالی 7استان ایران هستند که در مرداد امسال نرخ تورم بالاتر از میانگین شاخص رشد قیمت‌ها در کشور را تجربه کرده‌اند. مرکز آمار ایران نرخ تورم میانگین در کل کشور در دومین ‌ماه از سال‌جاری را 25.8درصد برآورد کرده که استان هرمزگان با ثبت رکورد 31.1درصد بالاترین نرخ تورم و آذربایجان‌غربی با 21.6درصد کمترین فشار تورم را شاهد بوده است. به‌گزارش همشهری، بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در مرداد امسال در استان لرستان با 5,5درصد افزایش و کمترین …
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
نبض اقتصاد در فصل کرونا
نبض اقتصاد ایران در بهار کرونایی گرفته شد. مرکز آمار ایران اولین تصویر کامل پس از شیوع کرونا را منتشر کرد: رشد اقتصادی در بهار 99 به منفی 5/ 3 درصد رسید. همچنین بخش غیرنفتی اقتصاد نیز به میزان 7/ 1 درصد کوچک شد. این در حالی بود که رشد بخش غیرنفتی در زمستان گذشته معادل منفی 4/ 2 درصد گزارش شده بود؛ درنتیجه با وجود کرونا، عملکرد بخش غیرنفتی بدتر از فصل قبل نبود. اما ضربه اصلی کرونا به بخش خدمات بوده است؛ حجم این بخش به میزان 5/ 3 درصد منقبض شد. این منفی‌ترین رشد خدمات در دهه 90 محسوب می‌شود. با این حال، همچنان بخش نفت مهم‌ترین اثر را بر رشد منفی داشته است. رشد اقتصادی این بخش منفی 3/ 14 درصد گزارش شده؛ البته کرونا نیز بر ارزش صادرات نفت خام ایران اثرگذار بوده است. اگر مزاحمت کرونا وجود نداشت، احتمالا …
بدون نفت منفی ۱.۷ درصد؛ با نفت منفی ۳.۵
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بدون نفت منفی ۱.۷ درصد؛ با نفت منفی ۳.۵
مرکز آمار ایران اعلام کرد: رشد اقتصادی با نفت در فصل بهار امسال منفی ۳.۵ و بدون نفت نیز منفی ۱.۷ درصد بوده است.
مرکز آمار ایران: رشد اقتصادی منفی شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
مرکز آمار ایران: رشد اقتصادی منفی شد
رشد اقتصادی منفیگزارش های رسمی حاکی از رشد منفی اقتصاد ایران در بهار امسال است؛ رشد منفی ۳.۵ درصد با نفت و منفی ۱.۷ درصد بدون نفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •