چهارشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۹ / 20 January, 2021
مسعود علیمحمدی
درباره مسعود علی‌محمدی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / دانشنامه / علوم کاربردی / دانشگاه شیراز / مسعود علیمحمدی / دانشگاه صنعتی شریف / دانشگاه تهران / وزارت اطلاعات
درباره مسعود علی‌محمدی
تهران- ایرنا- مسعود علی‌محمدی از جمله شهدای هسته‌ای ایران بود که مورد هدف حمله ناجوانمردانه اقدامات تروریستی قرار گرفت. این شهید والامقام تا لحظه‌ شهادتش در نهایت خلوص از آن چه در توان داشت در جهت پیشرفت روز افزون کشور در زمینه‌ پژوهش، آموزش و مدیریت علمی دریغ نورزید.
پیام سازمان انرژی اتمی به مناسبت سالگرد ترور شهدای هسته‌ای
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / شهید مصطفی احمدی‌روشن / ترور دانشمندان هسته‌ای / مسعود علیمحمدی
پیام سازمان انرژی اتمی به مناسبت سالگرد ترور شهدای هسته‌ای
سازمان انرژی اتمی در پیامی در توییتر نوشت: در آستانه سالروز ترور ناجوانمردانه دانشمندان هسته ای، شهیدان علیمحمدی، احمدی روشن و قشقایی یاد این عزیزان را گرامی و راه و اهدافشان را ارج می نهیم.
تاریخچه عملیات موساد در ایران
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / موساد / تروریسم
تاریخچه عملیات موساد در ایران
بیشتر کوشش موساد صرف ایران و نیرو‌های هوادار ایران می‌شود و طی دوره نخست‌وزیری نتانیاهو حداقل پنج دانشمند اتمی ایران، دکتر مسعود علیمحمدی، داریوش رضایی‌نژاد، دکتر شهریاری و مصطفی احمدی‌روشن که در گذشته به شهادت رسیدند و اخیرا هم با شهادت دکتر فخری‌زاده روبه‌رو شدیم.
ترور دانشمندان هسته‌ ای؛ بازخوانی یک متن و حاشیه‌های تمام نشدنی
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / داریوش رضایی‌نژاد / شهید مجید شهریاری / شهید محسن فخری زاده / شهید مسعود علیمحمدی / مصطفی احمدی روشن
ترور دانشمندان هسته‌ ای؛ بازخوانی یک متن و حاشیه‌های تمام نشدنی
برای چندمین بار یکی از دانشمندان هسته ای کشور به شهادت می رسد اما هنوز از شناسایی عوامل و دستگیری این ترورهای ناجوانمردانه خبری نیست. همین امر هم به حاشیه هایی در فضای مجازی دامن زده است از جمله طرح موضوع «نیسان آبی» در یک فیلم و یک سریال ایرانی که در فیلم یاد شده به صورت جدی و در سریال نیز به صورت طنز دستمایه موضوع ترور شده است.
این دو شهید، مجذوب فخری‌زاده بودند
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / شهید محسن فخری زاده / شهید مجید شهریاری / مسعود علیمحمدی / دکتر طهرانچی
این دو شهید، مجذوب فخری‌زاده بودند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و عضو هیات‌علمی دانشکده فیزیک دانشگاه شهیدبهشتی و همچنین از دوستان و همکاران شهید محسن فخری‌زاده، گفتاری را درباره این شهید منتشر کرد.
موشن‌گرافیک؛ خطر فیزیک
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / محسن فخری زاده / تروریسم / موشن‌گرافیک
موشن‌گرافیک؛ خطر فیزیک
نگاهی به پرونده ترور دانشمند هسته‌ای دکتر مسعود علیمحمدی و پرده‌برداری از هدفی که اسرائیل، از ترور دانشمندان هسته‌ای دنبال می‌کرد.
همسر شهید هسته‌ای به تلویزیون می‌آید
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / تلویزیون - برنامه تلویزیونی
همسر شهید هسته‌ای به تلویزیون می‌آید
همسر شهید مسعود علیمحمدی به بهانه شهادت محسن فخری‌زاده و داغدار شدن دوباره خانواده شهدای هسته‌ای، مهمان برنامه «دست در دست» می‌شود.
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.همشهری: این مصداق تروریسم دولتی استحمیدرضاآصفی سخنگوی پیشین وزارت امورخارجه در یادداشتی به حادثه ترور دکتر محسن فخری زاده واکنش نشان داده می‌نویسد:حادثه ناگوار و تلخ ترور ناجوانمردانه استاد محسن فخری‌زاده به دست عوامل صهیونیسم و ایادی آنان اتفاقی نیست که بشود به‌سادگی از آن گذشت. باید این ترور ناجوانمردانه را در امتداد ترورهای اواخر دهه80 که منجر به شهادت مسعود علیمحمدی، مجید شهریاری، داریوش رضایی‌نژاد و مصطفی احمدی‌روشن شد، بررسی، تحلیل و چاره‌جویی کرد. از شواهد و قرائن چنین برمی‌آید که رژیم صهیونیستی در پشت این حادثه و به‌کارگیری عوامل مزدور خود بوده است. نتانیاهو در نمایش‌های …
همه شهدای هسته‌ای/ وقتی با هر شهید پیشرفت هسته‌ای شتاب می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / داریوش رضایی نژاد / مسعود علیمحمدی / وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح / تروریسم / جمهوری اسلامی ایران / رضا قشقایی فرد / رژیم صهیونیستی / نتانیاهو / وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران / محمدجواد ظریف
همه شهدای هسته‌ای/ وقتی با هر شهید پیشرفت هسته‌ای شتاب می‌گیرد
در حوزه صنعت هسته‌ای کشور نیز بارها تجربه شده است که پس از ترور دانشمندان هسته‌ای نه تنها رشد و پیشرفت کشور متوقف نشده بلکه خون شهیدان باعث می‌شود سرعت رشد و پیشرفت شتاب بگیرد.
این مصداق تروریسم دولتی است
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
این مصداق تروریسم دولتی است
حمیدرضا آصفی-سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه حادثه ناگوار و تلخ ترور ناجوانمردانه استاد محسن فخری‌زاده به دست عوامل صهیونیسم و ایادی آنان اتفاقی نیست که بشود به‌سادگی از آن گذشت. باید این ترور ناجوانمردانه را در امتداد ترورهای اواخر دهه80 که منجر به شهادت مسعود علیمحمدی، مجید شهریاری، داریوش رضایی‌نژاد و مصطفی احمدی‌روشن شد، بررسی، تحلیل و چاره‌جویی کرد. از شواهد و قرائن چنین برمی‌آید که رژیم صهیونیستی در پشت این حادثه و به‌کارگیری عوامل مزدور خود بوده است. نتانیاهو در نمایش‌های مکرر هسته‌ای خود …
اهدای دست‌نوشته‌های شهید هسته‌ای به کتابخانه ملی
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / شهید دکتر مسعود علیمحمدی
اهدای دست‌نوشته‌های شهید هسته‌ای به کتابخانه ملی
کتابخانه و دست‌نوشته‌های شهید مسعود علی‌محمدی از شهدای هسته‌ای کشورمان به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ایثار و شهادت / شهید / إیران
به یاد شهید علیمحمدی دانشمند هسته‌ای ایران
تهران - ایرنا - 22 دی ماه یادآور روزیست که در آن دکتر مسعود علیمحمدی دانشمند هسته‌ای کشور بدست بدخواهان ایران به شهادت رسید.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
فردو نمایش قدرت در عمق زمین
کیلومتر ۲۵ مسیر قم به تهران به خاکی که بزنید با فاصله‌ای نه چندان زیاد از مسیر اصلی در دل بیابان به مجتمع غنی‌سازی شهید دکتر مسعود علیمحمدی می‌رسید. این مجتمع را به اختصار با نام «فردو» می‌شناسند؛ نامی که با عنوان تاسیسات هسته‌ای زیرزمینی ایران گره خورده است. جست‌وجوی عنوان تاسیسات هسته‌ای فردو در اینترنت شما را به کلی‌گویی‌هایی کم و بیش مشابه درباره آن می‌رساند
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
بتن‌ریزی نیروگاه دوم بوشهر از امروز
گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران، در میان جنجال‌ها و هیاهوهای طرف‌های غربی بویژه امریکا، در فردو برداشته شد. براساس مفاد برجام، قرار بود مجتمع هسته‌ای فردو (شهید مسعود علیمحمدی) تنها به عنوان مرکزی برای توسعه و تحقیقات هسته‌ای فعالیت کند، اما روز گذشته غنی‌سازی اورانیوم با غنای 4.2 درصد در این مجتمع از سر گرفته شد. از میزان واکنش‌های طرف‌های غربی برجام، بویژه امریکا می‌توان به میزان اهمیت گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران پی برد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
بازرسان آژانس فردا برای راستی‌آزمایی به فردو می‌آیند
«بهروز کمالوندی» معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز (شنبه) ۱۸ آبان ماه در نشستی خبری در محل تأسیسات غنی سازی شهید مسعود علیمحمدی (فردو) به تشریح آخرین اقدامات انجام شده در راستای اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی پرداخت.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / پژوهشگاه دانش های بنیادی / شهید مسعود علیمحمدی / انرژی هسته ای / انجمن بین المللی فیزیک کاربردی و محض
فراخوان دهمین جایزه علیمحمدی در فیزیک آغاز شد
تهران- ایرنا- فراخوان ارسال آثار دهمین جایزه علیمحمدی در فیزیک ویژه رساله‌های برتر دکتری فیزیک در ایران آغاز شده و تا پایان بهمن ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / مالک حدپور سراج / تئاتر ایران / کارگردان تئاتر / مسعود علیمحمدی / شهید / حوزه هنری
زندگی اولین شهید هسته‌ای روی صحنه می‌رود/ شهید به روایت جلاد
مالک حدپور سراج بازیگر و کارگردان تئاتر اعلام کرد که قصد دارد در صورت ایجاد شرایط مناسب، نمایشی را بر اساس شخصیت شهید مسعود علی‌محمدی اولین دانشمند هسته‌ای شهید ایران، اجرا کند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
تبریک خانواده شهید هسته‌ای به سردار سلیمانی
خانواده شهید مسعود علیمحمدی از شهدای هسته‌ای در پیام تبریکی خطاب به سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، دریافت نشان ذوالفقار از سوی مقام معظم رهبری را تبریک گفتند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •